Actie tegen woningbouw bij flats Essenplein Isolatie-pro ject in Noordwi jks Duinpark Raadsleden Voorschoten willen begroting eerder Leiderdorp wacht met subsidie aan „Kind en Ziekenhuis" REGI0U0UR1NAAL REGI0(J0UR)NAAL ÜGÏÖ Kindervakantieweek in Valkenburg A.H. Drost 40 jaar priester Lichtgewonde motorrijder had stofwisselingsziekte LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 JUNI 1981 PAGINA 7 )RSCHOTEN De commissie ociëo wil een betere en doel- fender behandeling van de ge- begroting. Door de late in- - van de jaarlijkse financië-, ■oting wordt de gehele zaak te vrijblijvend. Alles gaat zoals burgemeester en wet- ders het opgesteld hebben, leiding voor deze bespiegeling bet voorstel van de VVD-frak- tie tot een eerdere informatie aan de gemeenteraad en een zogenaam de gespreide behandeling. Volgens wethouder J. van Dalen (VVD) zijn er halverwege een jaar nog te veel onzekere of niet bekende faktoren om een zinnig gesprek te voeren over het komende jaar. De meerderheid van de commissie wil die onzekerheid voor lief nemen om af te komen van de gebruikelijke for mele behandeling van een gemeente begroting. Volgens drs. J. Valken burg (CDA) doet Voorschoten aan een kleuterbehandeling zodra het de gemeentebegroting betreft. De om buigingsoperatie van het rijk zorgt er voor dat Voorschoten voor dit jaar minstens 195.000,minder ont vangt dan werd begroot Dat bete kent nog slecht een besteding van ongeveer 50.000,voor het jaar 1981. Na enige paniekachtige opmer kingen besloot de commissie alle pos ten kritisch te gaan beschouwen en zonodig te snoeien. Wethouder Van Dalen kon de com missie mededelen dat nog steeds geen brief is ontvangen van het ministerie waarin afwijzend wordt beschikt op het subsidiebedrag van rond f 700.000,voor het Ambachts- en Baljuwhuis. De verlenging van de subsidiëring van het sociaal raads werk werd goedgekeurd met de be merking dat de sociaal raadsvrouw zch niet meer bezig moet houden met werkzaamheden betreffende de in vulling van de inkomstenbelastin gaangiften. Voor deze zaak zijn ande re instanties, volgens de commissie. Het Essenplein met op de voorgrond de tussen de flats gelegen groenstrook. SSENHEIM Bewoners van kundig oogpunt een miskleun is, Sassenheimse Essenplein en dat de persoonlijke woonsfeer na- "ng zullen zich krachtig ver- delig wordt beïnvloed en dat een tegen gemeentelijke plan- li om een deel van het tussen de s gelegen openbaar groen te ge lken voor woningbouw. De om- lenden menen, dat het geplan- I wooncomplex uit stedebouw- ners die gisteravond een vergadering bijvoorbeeld.), maar dat de gemeente belegden bij Cees Ineke. De ge- daar nooit gebruik van had gemaakt meente wil op de ruimte tussen de flats 25 woningen bouwen verdeeld Nu wil men het bestemmingsplan over twee en drie bouwlagen. Actie- wijzigen, terwijl de groenstrook in de voerder Henk Horrée constateerde, loop der jaren een openbare functie dat in het bestemmingsplan van 1970 heeft gekregen, de groenstrook ter plekke een open een grote groep verontruste bewo- bare bestemming had (kerk, school Het actiecomité stelde vast, dat de eventuele bouw een huurverlaging voor de flats met zich zou mee brengen. eventuele bezwaren uit de buurt voor de raadsvergadering op 17 juni bij het gemeentebestuur moeten zijn. Bin nenkort gaan vrijwilligers langs de deuren om bij nog meer bewoners steun te vergaren voor de protest brief die naar de gemeente wordt verstuurd. egstgeest irzelt met lonumenten- erordening ISTGEEST De ge- te Oegstgeest stelt zich irlopig enigszins te rug- end op voor wat betreft instellen van een ge- telijke monumentenve- ining. Het gemeente be- iv vreest dat de gemeente financiële consequenties k I de huidige situatie niet u kunnen dragen. Dat leek gisteravond onder leer uit de discussie over h4t punt op de vergadering °%n de commissie openbare "ken. gemeentelijke monumen- nflverordening moet gezien rden als een aanvulling op [monumentenwet. Oude ge- iwen die in eerste instantie Monumentenzorg niet irdevol genoeg worden :ht om voor subsidie in imerking te komen, maar toch betekenis hebben t de Oegstgeester gemeen- tap kunnen door middel de verordening behouden jjven. „Zodra deze verorde- ig in werking treedt bete nt dat echter wel dat de ge- eente voortaan de kosten zal oeten dragen die eerst door M rticulieren werden gedra- m in", aldus wethouder Thom teravond. De commissiele- - n waren het er over eens t Oegstgeest zich in de hui- je situatie niet geen grote fi- nciële lasten meer kan per- tteren. suggestie van het raadslid T. Kraan om eerst een in- ïtarisatie te maken van het utal gebouwen dat voor be- ud in aanmerking komt en oriteiten te stellen en daar- pas, mogelijk in betere tij- n een verordening op te zet- i, werd dan ook door de an- re leden overgenomen. De eniging Oud-Oegstgeest, op het punt staat opgericht worden zou een belangrijk ndeel kunnen hebben in ze zaak. De commissieleden elden er veel voor deze ver- iging eèn lijst te laten ma- n van interessante gebou- n die dan aan het gemeen- «stuurkan worden aange- den. Panden die voor be- ud in aanmerking zouden innen komen zijn onder Eer de oude gemeenteschool, 't oude politiebureau, het lis van Van Woerden (Duin- iht), de oude boerderij van 7 lemskerk en het theehuis n Oud-Poelgeest. Wethou- r Thorn stelde nog dat er ak verschillend wordt ge-, cht door de Oegstgeesterna- n over de waarde van be ll aide oude panden. „Sommi- n willen een bepaald ge- luw met alle geweld behou- n, andere zeggen weer blij te n als zo'n onding gesloopt u worden", aldus de wethou- de behandeling van de her- ine begroting gemeentewer- •n stelde oud-wethouder O.C. Belle zich zorgen te ma in over de verloedering van Oegstgeester straatbeeld, kik uit deze herziening blijkt ^r dat de onderhoudswerk- amheden worden verwaar- osd. het gevolg van het geld- brek van de gemeente het en weer komt door de grote vesteringen die de gemeente ^eft moeten doen. Ik begrijp il dat het niet anders kan en ga daarom ook wel akkoord 61 deze herziening van de groting, maar ik hoop dat •oedig de tijd aanbreekt dat stoppen met investeren en •t bestaande gaan consolide- aldus het raadslid. NOORDWIJK De commissie van o- Er zijn twee mogelijkheden voor de bewo- doen. Tot nog toe hebben 50 Duinparkers ners om mee te doen. De gemeente kan de zich tot medewerking bereid verklaard, 14 'iat gegeven aan een plan van B. en W. om over te gaan tot isolatie van 82 wo ningen in Duinpark. Het is het derde complex, dat de gemeente in het kader van energiebesparende maatregelen gaat aanpakken. Al eerder kwam een proefproject van 138 eengezinshuizen in Boerenburg gereed, binnenkort denkt men te beginnen aan isolatie van 192 flatwoningen in diezelfde wijk, ter wijl men nog voor de komende winter de 82 huizen in Duinpark in een extra- jas hoopt te kunnen steken. raak financieren en men betaalt dan de hebben geweigerd en 18 hebben nog niets kosten terug in de vorm van een huurver- van zich laten horen. In de raadscommis- hoging, die in het eerste jaar van de isola- sie hield men zich bezig met de vraag wel- tie neerkomt op 11,05 per maand. Een ke motieven bewoners kunnen hebben andere mogelijkheid is het voor eigen re- om niet mee te werken aan een voorzie- kening nemen van de kosten, die na af- ning, die hen vaak een belangrijk voor trek van de rijkssubsidie 1530,86 zullen deel oplevert, een voordeel dat met het bedragen. Het werk moet dan worden uit- steeds hoger worden van de energieprij- zen^ nQg kan toenemen Voor sommige weigeraars bedroeg de besparing zelfs gevoerd door de van gemeentewege inge schakelde aannemer. Uiteraard is men dan vrijgesteld van de huurverhoging. 432 tot 580 per" iaar, oftewel Voor beide gevallen geldt, dat men maan- 48,25 per maand, dat meteen al in min- delijks een min of meer belangrijk bedrag dering wordt gebracht op het voorschot op aan energiekosten bespaart. Al naarmate de energierekening, die men pleegt te be- De isolatie van dit laatste complex zal be- van h®t energieverbruik van de bewoner talen. Men zal over een en ander nog eens staan in het aanbrengen van een spouw- ^an dit oplopen tot zelfs 40 60 per met de bewoners praten. Wethouder War- muurvuUing en isolerende beglazing van maand Voor de gemiddelde bewoners merdam-en directeur Siiens van gemeen de vaste ramen en de tuindeur op de be gane grond. Verder wil men niet gaan, 20 n 20 a 30. aangezien de isolatie van het dak en de kan men rekenen op een besparing van tewerken zagen de resultaten van dit ge sprek met vertrouwen tegemoet. „Bij het eerste project in Boerenburg kwam ook ramen op de eerste verdieping te weinig Om met het project te kunnen starten een aantal weigeraars later op hun stand rendement oplevert. moet tweederde van de bewoners mee- punt terug", aldus Sijens. LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp ting niet zozeer wordt gewerkt in het belang weet nog steeds niet wat het heeft aan de van het kind, maar meer om de ouders te acti- Leidse Stichting „Kind en Ziekenhuis". De veren het ziekenhuispersoneel inclusief de art- onduidelijkheden die er vorig jaar over de sen te dwingen volledige opening van zaken en activiteiten van de stichting bestonden toen inzage van de medische rapporten te geven. De de gemeenteraad voorwaardelijk een start- betrokken ziekenhuizen vinden dat de stichting subsidie toekende van 500, bleken gistera- „Kind en Ziekenhuis" op deze punten veel te vond tijdens een vergadering van de raads- ver gaat. Desondanks wil men met de stichting commissie Maatschappelijk Welzijn nog in gesprek blijven. steeds aanwezig. De commissie vond het ook een kwalijke zaak. Bij de commissie leefde een groot aantal vragen dat de stichting nog steeds de enquête niet heeft die echter niet beantwoord konden worden om- gehouden waarvoor de gemeente Katwijk een dat niemand van de stichting aanwezig bleek te subsidie van 900 heeft toegekend. Deze en- zijn om een toelichting te geven. Ook de bij het quête zou meer duidelijkheid over de doelstel- Elisabeth Ziekenhuis en het Diaconessenhuis ling van de stichting moeten brengen. Ook ver- ingewonnen informatie kon de commissieleden baasde men er zich over dat de gemeente Lei- niet enthousiast stemmen. De werkzaamheden den zich nog steeds niet over een subsidie-aan- van de stichting worden door deze ziekenhui- vraag heeft uitgesproken. Er zat voor de com- zen ervaren als zou elk kind van een zieken- missie niets anders op dan de subsidieaanvraag huisopname een trauma overhouden. Het ge- aan te houden in afwachting van de nodige in voel bestaat ook dat van de kant van de stich- formatie over de activiteiten van de stichting. VALKENBURG In de komende zomervakantie zal ook in Valkenburg een vakantieweek voor de jeugd worden ge houden. Een speciaal daartoe in het leven geroepen werkco mité is met de voorbereidingen begonnen en zoekt thans vrijwilligers en sponsors. Het ontbreken van een speciale activiteit voor de vakantievie rende jeugd is al jaren een doorn in het oog geweest van enkele gemeenteraadsleden. Met name het raadslid Van de Broek.stelde hierover vragen aan het college. Inmiddels is men met de voor bereidingen begonnen en is een en ander besproken in de plaat selijke verenigingsraad. 18 bonnen LEIDEN De politie heeft gistermiddag tussen drie en vijf uur 18 maal proces ver baal opgemaakt tijdens een technische controle op de Plesmanlaan. 34 auto's wer den gecontroleerd. Eén automobilist kreeg de kans om zijn auto alsnog te re pareren. De bonnen werden vijf maal gegeven voor gladde banden, vijf maal was de han drem niet in orde, twee maal werkten de remlichten niet, bij twee auto's werkte de claxon niet en ook de papieren en de ruitenwissers bleken bij enkele auto's niet in orde. Pastor A.H. Drost De Noordwijkerhoutse emeri tus-pastoor A.H. Drost heeft in de Sint Victorparochie zijn 40- jarig priesterjubileum gevierd. De jubilerende priester deed in 1934 zijn intrede in de abdij Koningshoeven in Tilburg, een klooster van de Orde van de Cisterciënzers. Pater Drost werkte hierna 31 jaar in kloos ters in binnen- en buitenland. Hierna ging hij zich in 1965 ac tief bezighouden met het pas torale werk in Overschie en later Nootdorp. Naar Noord- wijkerhout kwam de priester als kapelaan in de Heilige Hartparochie in De Zilk. Na zijn emeritaat bleef pastor Drost vooral op muzikaal ge bied actief. Hij is dirigent/or ganist van drie zangkoren in Noordwijkerhout en Voorhout en treedt regelmatig op als gastorganist in vieringen en kei£kdiensten. Politie zoekt getuigen van straat-terreur NOORDWIJK Een 32-jart- ge automobilist uit Lissc blijkt tweede pinksterdag door een tot nog toe onbe kende jongeman van onge veer twintig jaar zodanig te zijn afgetuigd, dat hij met een verbrijzelde neus in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Hij zal daar ze ker nog enkele weken moe ten blijven. De man, die met zijn vrouw en zoontje een ritje door de bad plaats maakte, wilde met z'n rode Ford van de Parallelbou-. levard de Jan Kroonsweg in rijden, toen de jongeman de rijbaan overstak. Hij trok zijn schoenen uit en zette die voor de auto, kennelijk met de be-' doeling, dat de chauffeur over het schoeisel heen zou rijden. Toen de Lissenaar uitstapte en te kennen gaf, dat het toch te gek was om goed bruikbare schoenen op die manier te ver nielen, begon de voetganger ruzie te zoeken. Hij gaf de au tomobilist een stoot tegen het hoofd, waarop deze kwam te vallen, en diende hem toen ook nog enkele trappen in het gezicht toe. Daarop verdween de dader, met een gezelschap oudere en jongere mensen in de richting van het Vuurto renplein, waar ze in een auto zijn gestapt. Bij dit geval van straatterreur was vrij veel pu bliek aanwezig, onder wie een ouder echtpaar. De recherche verzoekt dit echtpaar en ande re getuigen van net gebeurde, om zich te melden aan het po litiebureau, Oude Zeeweg 10, tel. 11100. De Lenteklokjes'' Het Jeugd- en kinderkoor 'De Lenteklokjes' geeft vrij- dagavond onder leiding van Henk Trommel het jaar lijkse zomerconcert in de Gereformeerde Kerk aan de Sassenheimse Julianalaan. Het programma is naar de leeftijd van de kinderen opgesplitst in drie onderdelen en bevat zowel oude als moderne werken. De uitvoe ring wordt besloten met een gezamenlijk gezongen mo tet van Thomas Tallis. Het concert begint om halt Gezinsbelang De Lissese woningbouwvereniging 'Gezinsbelang' houdt vrijdagavond de 46e jaarvergadering in het verenigingsge bouw 'De Beekbrug' in de woonkern De Engel. De bijeen komst die om 20.00 uur begint, bevat onder meer een be stuursverkiezing. Sportraad Hazerswoude De Hazerswoudse Sportraad organiseert In het kader van het 100-jarig bestaan van Hazerswoude twee evene menten voor 'het hele gezin'. Op zaterdag staan er een aantal fietstochten op het programma, terwijl er op maandag IS juni een prestatieloop is uitgeschreven. Voor de fietstocht kan gekozen worden uit afstanden variërend van 25 tot 75 kilometer. Bij de Landvliethal kan tussen tien en elf uur gestart worden voor de toer tocht De inschrijving voor de gezinstocht is van 11.00 tot 14.00 uur geopend. Een trimloop over vijf of tien kilometer start maandagavond om 19.00 uur bij het clubhuis van SV Bernardus aan de Hazerswoudse Sweelincklaan. Majorettenfestival Voor de 13e keer wordt zaterdag in Rijswijk het jaarlijkse Majorettenfestival gehouden. Het festival is ondergebracht in de Marimba-sporthal aan het Waldhoornplein. Het feest begint 's morgens om kwart voor tien. Circa 38 majoret- ten- en minirettengroepen uit Den Haag, Delft, Katwijk, Leidschendam en Rijswijk doen mee. De groepen zijn inge deeld in drie categoriën: De afdeling A voor gevorderden (hoofdzakelijk seniorengroepen), de afdeling B voor begin ners en groepen met voornamelijk junioren. Voor iedere afdeling is een wisselbeker beschikbaar en tevens worden per afdeling Miss-Majoretteverkiezingen gehouden. De groep met het meest originele show-element maakt boven dien kans op de Cinderella-wisseltrofee. Het geheel wordt beoordeeld door een jury van 3 deskundigen: De dames H. Siera uit Leiden en M. Potters uit Roosendaal en de heer A.H. Kluts uit Wageningen. Shawano-markt De Lissese Shawano-scoutinggroep houdt zaterdag een Kulturele markt op bet parkeerterrein tussen Gracht- weg en Kanaalstraat Tijdens deze manifestatie wordt door ISO leden informatie gegeven over aktiviteiten binnen en buiten de Shawanogroep. Bovendien zijn EHBO, Wcreldnatuurfonds en Veilig Verkeer Neder land als standhouders aangetrokken. De markt is geo pend van 10.00 tot 16.30 uur. De Shawano's hopen met de markt niet alleen een aantal nieuwe leden, maar ook jeugdleiders te kunnen interesseren voor de scou tinggroep. Weekmarkt Hazerswoude Bij wijze van proef zal met ingang van 19 juni de week markt op het Hazerswoudse Ambachtsplein worden gehou den. Vanwege de gevaarlijke verkeersituaties rond het huidige marktplein, het Raadhuisplein, wijkt men uit naar dit plein. Na 24 juli beslist of de verandering van locatie definitief zal zijn. Veense fancy-fair De definitieve netto opbrengst van de in maart gehou den fancy-fair blijkt aanmerkelijk hoger te zijn dan vorig jaar. Tijdens de ledenvergadering van het SJA werd bekend gemaakt, dat men in totaal bijna 23.000 guWen bijeen heeft gebracht. Een bedrag dat ruim 6.000 boven de opbrengst van vorig jaar ligt. De hogere opbrengst schrijft men voornamelijk aan de gulle mid denstand en de gehouden rommelmarkt toe. Zoals be kend worden de baten van de fancy-fair voor het Alke- madese verenigingsleven aangewend. NA OPERATIE IN DIACONESSENHUIS HEEMSTEDE OVERLEDEN LISSE De Haarlemse In spectie voor de Volksgezond heid stelt een onderzoek in naar de omstandigheden waaronder de 18-jarige A.V. Zandwijk uit Lisse afgelo pen zondag overleed na een operatie. De motorrijder die na een ongeval in Lisse in het Diaconessenhuis in Heemstede werd opgenomen met een elleboogfractuur is kort na de operatie overle den aan de combinatie van narcose en een uiterst zeld zame stofwisselingsziekte. De 18-jarige motorrijder vloog zondagmiddag met hoge snel heid op de Lissese kruising Ui- termeer/Ooievaarstraat uit de bocht en kwam terecht tegen de gevel van een woning. Een arts constateerde een gebroken arm en liet de jongen opnemen in het Diaconessenhuis. Hier werd hij aan een elleboogfrac tuur geopereerd. Volgens een woordvoerder van de zieken huis-directie is de jongen kort na de operatie overleden. Hij bleek een zeldzame stofwisse lingsziekte te hebben gehad die in een toestand van narco se <A)delijk is. De ziekte open- inval Pagina S: Vervolg lichtgewonde motorrijder overlijdt tijdens operatie LISSE De 18-Jarige A.V. Zandwijk uit Lisse is zondag in het Dlaconessenziekenhuls in Heemstede tijdens een opera tie aan een gebroken arm overleden. De jongen was naar het ziekenhuis gebracht nadat hij 's middags gewond was geraakt bij een ongeval op de splitsing Uitenmeer, Ooyevaarstraat in Lisse. Hoe het mogelijk is geweest dat de jon gen tijdens de operatic overleed is niet bekend. Het ongeval in Lisse gebeurde doordat hij met zijn motorfiets met te hoge snel heid uit de bocht vloog en tegen een gevel van een woning te recht kwam. Omstanders, onder wie arts. bekommerden zich na het -ongeval om de jongen. De arts constateerde een gebroken i en verzocht om opname in het ziekenhuis. Uit de Leidse Courant van gisteren baart zich in Nederland slechts ten kunnen worden. De Ge- éénmaal op de 200.000 opera- neeskundige Inspectie die een ties. De ziekenhuisdirectie liet onderzoek heeft ingesteld naar gisteren weten dat het onmo- de dood van de jongen, wei- gelijk is de dodelijke ziekte gert elk commentaar zolang voorafgaande aan de narcose dit onderzoek voortduurt. De vast te stellen. De dienstdoen- Haarlemse Officier van Justi- de anaestesist zou dan ook tie is op de hoogte gesteld van geejt onzorgvuldigheid verwe- ht-t sterfgeval.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7