c Lisse sloopt loodenburg: 6-1 Ook GWS nog niet in veiligheid voor bekerstrijd De Sleutels presteert het onmogelijke tegen Rohda Ter Leede besluit met zege op SDCPBHHi SPORTTRIBUNE ISSENAARS FORCEREN BESLISSINGSWEDSTRIJD «ity^hakeld RANDSTAD SPORT VERLIEST VAN SCHOONHOVEN: 0-6 LEIDSE COURANT MAANDAG J JUNI 1981 PAGINA 1S TWEEDE KLASSE LISSE Volkomen ge- lesillusioneerd, gesloopt, iernederd. Dat zijn de walificaties die gister- niddag na 90 minuten Ie Lisse-Roodenburg lan toepassing waren op Ie daarvoor zo trotse loploper Roodenburg. De lemoedstoestand van de toordbewoners werd in let duel met de Lisse- laars dan ook op een reinig benijdenswaardi ge wijze op de proet ge- iteld. Wist de Mouter- iquipe zich bij rust lankzij de 0-1 voor- iprong nog kampioen, Irie kwartier en zes Lis- ie-doelpunten later wa len de Leidse titelkansen lis sneeuw voor de zon lerdwenen. De formatie lan trainer Jan Faas had n één helft op een even limpele als doelmatige panier het onherkenbaar Hechte spel van de Kooi- tlub afgestraft. Lisse had fat overigens al voor de >auze kunnen doen, ware iet niet dat de afwerking Ie wensen overliet. Want ook in de erg matige eer- ite helft acteerde Roodenburg Ier beneden kunnen. De ploeg ipeelde een uiterst verkrampt spelletje, dat geen moment leek op het soepele aanvallen de speltype dat de Leidenaars seizoen zo vaak hanteer- Trainer Laurens Mouter •over: „De jongens wilden die 0-0 en later 0-1 stand lardnekkig het kampioen- chap verdedigen. Ik heb ze log nadrukkelijk gezegd dat ze lat niet moesten doen. Ge in aanvallen en niet gaan irdedigen." Daar kwam nog dat aan Leidse zijde de ze- an zich nadrukkelijker de gelden dan aan Lisser zij- i. Immers, Roodenburg waj Juidelijk als favoriet van star jegaan, terwijl de Lissenarei h wezen niets te verliezen had len. Ie speelden - gezien de belan- jen - dan ook een nogal ont spannen spelletje, echter wèl met aanvallender bedoelingen «lan de gastéqulpe. De offen- Jfeve dadendrang werd even- C9l gehinderd door een grote ate van onnauwkeurigheid, paar dat gebrek aan scherpte )n precisie aan Leidse kant iog sterker heerste, mochten fe Lissenaren gedurende de lerste rondgang toch op een Iverwicht bogen. Een over wicht dat echter niet in treffers [ertaald werd, omdat de af perking vooralsnog onder de naat bleef. Zo kregen Wim van jeek en Ron Hoogeveen riante ansen na een dieptepass van lack van Ruiten en kwam Fred fschür net Iets te kort op een toorzet van Hoogeveen. ischür stuitte even later op het >een van Maarten van Koope- Bn, terwijl een gevaarlijk schot •an Ron Mesman net over de iruising zeilde. toodenburg gaf ondertussen n aanvallend opzicht niet huis. „Ze gokten te veel op iet 'Jansen-effekt'; dat wil eggen harde ballen naar vo- en knallen en Ronald holt er kei achter aan. Maar ja, leder en kent Jansen nu wel een leetje en bovendien was er Typerend beeid uit het duel tussen Roodenburg en Lis- se. Rob Brittijn (3) en Aad de Groot (5) komen tot de ontdekking dat een Lissenaar, in casu Harry van der Zwet, andermaal de situatie meester is. De opmars van Lisse wordt ingezet. Fred Tschür kopt hier de bal uit een voorzet van Wim van Beek tegen de touwen. De 2-1 is een feit, zoals ook Jurgen Kok zal moeten constateren. Beslissingsduel Door do 6-1 zege van Lisse op Roodenburg is een beslissingswed strijd noodzakelijk om uit te maken welke van beide ploegen volgend seizoen in de eerste klasse gaat acteren. Dat duel zal aanstaan de zaterdag op het veld van Noordwijk plaats vinden. De aan vang is 19.00 uur. De Lisser vreugde kende gistermiddag geen grenzen. Hier vieren v.l.n.r. Jan van Duin, Chris van Damme, Fred Tschür, Harry van der Zwet en Laurens van der Voort feest na wèèr een treffer. voor die jongen ook geen hol- gen Kok belandde de bal via mee werd achterin de nodige len meer aan", aldus Mouter, een Inzet van Ronald Jansen ruimte verschaft aan de Leidse ledereen zich derhalve al met bij Rob Brittijn, die simpel in- frontlinie, hetgeen dan ook tot een 0-0 ruststand verzoend, tikte: 0-1. toen Roodenburg in de 44ste Lisse besefte dat het In de minuut plotseling tegen de ver- tweede rondgang echt alles-of- houding in toch de leiding niets werd en zocht nog na- nam. Uit een corner van Jur- drukkelijker de aanval. Daar- enkele knappe mogelijkheden leidde. Zo moest Jan van Duin bij een doorbraak van Ronald Jansen op het nippertje red ding brengen, en zagen John van de Wetering en Wim Ligt- voet hun Inzetten door diezelf de Van Duin van de lijn ge haald. Na 16 minuten spelen leverden de aanvallende be doelingen van Lisse dan toch hun rendement op. Ron Hoog eveen haalde vanaf de rand van het strafschopgebied kei hard uit en doelman Sjaak Nie- vaart had het nakijken: 1-1. Die treffer was nèt het duwtje in de rug dat Lisse op dat mo ment nodig had. De druk nam toe, daarmee echter ook de onvoorzichtigheid achterin. Zo kreeg Ronald Jansen ander maal een fraaie kans gepre senteerd (Henny van Eeuwijk bracht net op tijd redding) en schoot Rob Brittijn van dichtbij onnodig wild over. Dit alles kon Lisse nauwelijks van de wijs brengen, hetgeen Fred Tschür overduidelijk illustreer de. Na een half uur spelen nam de blonde spits een knappe voorzet van Wim van Beek on houdbaar op het hoofd: 2-1. Nog voor Roodenburg zich van deze tegenslag had kunnen herstellen, drukte Lisse door. In de 32ste minuut kon Sjaak Nievaart een inzet van de sterk acterende Ron Mesman maar half verwerken, waarna Wim van Beek (na rust sterk op dreef) in de rebound scoorde: 3-1. De Leidenaars waren nu volle dig de kluts kwijt, zochten ver twijfeld de aanval, maar het ontbrak hen ten enemale aan overtuiging. Bij Lisse was in middels de vonk overgespron gen en vol enthousiasme legde men de Leidenaars over de knie. Roodenburg moest een pak slaag verduren dat heel hard aankwam. Invaller Chris van Damme liet op aangeven van Wim van Beek 4-1 aante kenen, terwijl andere Invaller Laurens van der Voort via de voet van John van de Wetering 5-1 verzorgde. Nog was Lisse niet uitgeraasd, want in de blessuretijd haalde Alex Dobbe op schitterende wijze uit, waar mee het voor de Leidenaars zo desastreus en voor de Lissena ren zo glorieus verlopen voet balmiddagje op 6-1 werd afge sloten. Jan Faas en z'n ploeg kunnen zich na gisteren met geheel nieuwe perspectieven op het competitieslot voorbereiden. Laurens Mouter heeft daaren tegen de komende week heel wat herstelwerkzaamheden te verrichten... PAUL VAN DER BIJL Lisse: Kortekaas, Van Duin, Van Rui ten, Van Eeuwijk, Mesman, Dobbe, Van der Zwet, Godyla (Van Damme). Van Beek, Tschür, Hoogeveen (Van 85. Van der Voort 5-1; 92. Dobbe 6-1. BARENDRECHT In de poule, waarin gestreden wordt om twee plaatsen in de KNVB-bekercompetitie, is Quick Boys nu al uitgeschakeld. Na het verlies op eigen veld tegen VUC, ver loor dp kustéquipe ook bij Barendrecht: 3-2. Huug Aandewiel en Jaap Heerikhuisen zorgden voor de Katwijkse doelpunten. De eerste helft was eigenlijk qua veldoverwicht voor de Katwij- kers. Toch werd er in de 22e minuut vanuit een vrije trap 1-0 door de thuisclub gescoord. Kees van Rooyen, Martin en Teun van der Plas hadden wel kansen, maar kwamen niet tot treffers. Direct na de pauze was het eindelijk wel raak. Kees van Rooyen was onreglementair neergelegd, waardoor Huug Aandewiel een penalty mocht benutten: 1-1. Enkele minuten later was het weer Quick Boys, dat doelpuntte. Jaap Heerikhuisen kopte de stand naar 1-2. Vooral na de tweede goal kwam de thuisclub weer flink opzetten. Aanvoerder Nico Kuyt ging na een uur spelen In de fout, waarvan Paul van der Mijn kon profiteren. De Barendrecht- se topscorer liet 2-2 aantekenen. Halverwege de tweede helft werd het pleit In het voordeel van de gastheren beslist. Ton Paap was de speler, die de 3-2 op het bord liet aanbrengen. Het laat ste wapenfeit was voor Katwijk. Teun van der Plas kwam vrij voor het vijandelijke doel, maar schoot recht in de handen van de doelman. De eindstand werd dus 3-2. BODEGRAVEN Het onge looflijke gebeurde met De Sleutels. De niet te vermijden lijkende misère begon al, toen de scheidsrechter voor de wedstrijd tegen Rohda'76 niet kwam opdagen. Bijna een uur later dan normaal startten de roodhemden in de wetenschap, dat GWS had ge lijkgespeeld. In de rust werd bovendien bekend, dat Schoonhoven had gewonnen. Er moest dus minimaal een remise uit het vuur gesleept worden om een nacompetitie te forceren. En dat terwijl de nadelige score inmiddels tot 3-0 was opgelopen. Waar de kracht plotseling vandaan kwam, zal nooit iemand we ten. Feit was wel, dat De Sleutels binnen zeven minu ten de stand gelijk had ge trokken. Vooral tijdens de eerste helft leek het er niet op, dat het De Sleutels was, dat In degrada tieproblemen zat. Naar de in zet af te meten had het Rohda moeten zijn. Geen pass kwam aan bij de Leidenaars, terwijl elk individueel duel puur op fy sieke kracht werd gewonnen door de thuisclub. Het was dan ook Dick Bikker, die een fou tieve terugspeelbal van Isaac Klinkhamer onderschepte. Na eerst tegen doelman Bram Le pelaar en linksback Sjaak Steenbergen op te hebben ge schoten, was het wel raak: 1-0. Zo brak ook de pauze aan. Na dat eerste deel was Wim Schröder in de ploeg gekomen voor Bert Montagne, die totaal van slag af was. Niet dat het In eerste Instantie veel hielp, want Bikker en Gerrle de Jong maakten er binnen acht minu ten 3-0 van. De strijd leek ge streden en De Sleutels zou de tocht naar de afdeling moeten gaan maken. En daar was de gouden wissel, die Thijs Balk- hoven nog even voor zijn ver trek naar KRV deed. Peter Boot, ook al niet sterk in de achterhoede, werd vervangen VIERDE KLASSE door John van Weerlee, die veel meer mankracht in zich herbergde. Nauwelijks enkele minuten In het veld verwerkte de blonde aanvaller een voor zet van de hardwerkende Hans van Eijgen goed: 3-1. Nog leek de marge te groot. Maar daar was de andere invaller. Wim Schröder stond goed gepos teerd, toen de goedspelende Peter Vlasveld hem bediende. Zonder zich te bedenken ram de de bebaarde Schröder het leer achter doelman Sjaak Ver geer. De meegekomen suppor- tersgroep veerde op, rook nog mogelijkheden en begon de Vlietbewoners dus bijzonder luid aan te moedigen. Dit gaf de beslissende prikkel. Na 67 minuten (de eerste tegentreffer viel in de 59e minuut) ontstond weer een warrige situatie in het strafschopgebied van Rohda. Van Weerlee stond weer goed opgesteld en schoot de stand hard op 3-3. De Sleutels was weer terug en leek nu regelrecht af te steve nen op een zege. De thuisspe- lers waren conditioneel totaal leeg. Fred van Huis en John van Weerlee waren nog dicht bij die winnende en allesbeslis- sende goal. Toch werd hij niet meer gemaakt, zodat een na- competitie noodzakelijk wordt om te bepalen, welke twee équipes er van Schoonhoven, GWS en De Sleutels terug zul len moeten naar de afdeling. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 45 Dlck Bikker 1-0, 49 Dick Bikker 2-0. 53 Ger de Jong 3-0, 60 JA 3-3. De Sleutels: Bram Lepelaar, Sjaak Steenbergen. Isaac Klinkhamer, Jan Groeneweg, Peter Boot (Jon van Weerlee), Jan van de Berg, Hans van Eijgen, Hans Bos, Peter Vlasveld, Bert Montagne (Wim Schröder). Fred van Huls. •ASSENHEIM In een partij met een laag tempo sloot Ter •ede het seizoen af met een overwinning op SDCP. De eind- lassering van de Saasenheimera ia daardoor een eervolle weede plek geworden achter de sterke kampioen, VVOG. De 'uttenaren werden met 1-0 naar huis gestuurd. )e werklust was aan beide zijden niet bepaald geweldig te noe- nen. Voor SDCP was het vooral Bert Schuyt, die zich in de be- llnfase nogal wat mogelijkheden creëerde. Hij kwam echter niet ot een openingstreffer. Beide opponenten hielden elkaar aardig evenwicht. Frits Hoekstra, Pieter van der Plas en Jan van larskamp hadden ook al kansen, maar waren vooral in de af perking niet op hun best. En dat terwijl de opbouw van de aan- allen wel een vlot verloop had. i de 40e minuut werd het spel onderbroken, toen de vertrek- snde Wim van Harskamp feestelijk van het veld werd gedragen oor zijn trainers en medespelers. De Invaller John Jansen legde ia de onderbreking wat meer vuur In het spel. Hij was het dan •ok, die de beslissende pass gaf. Frits Hoekstra werd hoog aan- espeeld, maar miste. Van der Plas stond wel op de goede laats en kopte de stand, die tevens eindscore zou worden, naar 18; Pieter van der Plas (Ter Leede) Rlenk Poot (Hazerswoudse Boys) 13; Ruud Bröring (Noordwijk) Nacompetitie De Sleutels, Schoonhoven en GWS zullen via een de gradatiecompetitie moeten uitmaken welke twee ploe gen moeten afdalen naar het afdelingsvoetbal. Deze drie verenigingen spelen een halve competitie. LEIDEN De meeste aan dacht in de vierde klasse ging natuurlijk uit naar GWS, De Sleutels en Schoonhoven. Deze drio ploegen moesten in hun laatste duel gaan uitma ken, wie er naar de afdeling zou afreizen. De beslissing werd uitgesteld. Schoonho ven won namelijk in Voor schoten van Randstad Sport, de eindstand werd maar liefst 0-6. GWS speelde 2-2 gelijk in Schiedam tegen DSS'26, ter wijl De Sleutels in Bodegra ven eon 3-3 remise tegen Rohda'70 afdwong. De drie degradatiekandidaten kwa men in punten dus precies gejijk te staan, waardoor een nacompetitie noodzakelijk is geworden. Hazerswoudse Boys sloot af met een 2-1 zege op TOGR en bleef dus op de tweede plaats, terwijl Oegstgeest kampioen 's-Gra- venzande op 2-2 hield. In Schiedam moest GWS (don derdag al) punten pakken. Dus werd er aangevallen en oppo nent DSS'26 vaak op eigen helft teruggedrukt. Henk Vis schoot al In de beginfase op de paal. Halverwege het eerste deel maakte Wim Boot een fraai doelpunt en bracht zo de gastheren op voordeel. John van Dorp vergrootte na de pauze de marge tot 0-2, zodat de twee belangrijke winstpun ten in zicht kwamen. De Schie- UIERDE KLASSE damse spits maakte er echter na 76 minuten 2-1 van, waarna de eindfase bijzonder span nend werd. Robert Mulder werd in de laatste seconden door de benen gespeeld, waar door dezelfde puntspeler kon scoren: 2-2. Randstad Sport had de ande re mogelijke degradant Schoonhoven op bezoek. De enorme werklust van de be zoekers stond In schril con trast met de Inzet, die de Voor schotenaren ten toon spreid den. Al binnen tien minuten hadden de Schoonhovenaren voor 2-0 gezorgd. Wim Over boek had de openingstreffer voor zijn rekening genomen. En dat terwijl de Sport zich nauwelijks een reëele kans ver wierf. De score zou oplopen tot 0-6, hetgeen voor Schoonho ven de laatste strohalm bete kende. De slotpartlj van Hazerswoud se Boys tegen het eveneens hoogstaande TOGR werd een spannende. Er werd sportlef geknokt, waardoor met vlagen goed voetbal ontstond. Jan Platteel opende de score tien minuten na de pauze. In de 74e minuut naakte Rlenk Poot er 2-0 van. De strijd bleef ech ter nog steeds zeer wisselend In aanvallend opzicht voor bei de ploegen. Vijf minuten later bracht Pieterman de eindstand vla een strafschop (hands van Cees van Tol) op 2-1. Oegstgeest sloot af met een goede prestatie tegen kam pioen 's-Gravenzande. In een redelijk goede wedstrijd was het de bezoekende équipe, die de eerste treffer voor zijn reke ning nam. Ton Werner bracht de stand weer In evenwicht. Di rect na de pauze keek Oegst geest weer tegen een achter stand aan, maar good old Sjoerd Teske bleek nog goed genoeg voor de tegentreffer: eindstand 2-2.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15