Zee en Duin,
Leidse Hout,
Unicum en
Forescate
kampioen
Kindermishandeling beslaat. Hoe lang nog.
SPORTTRIBUNE
LEIDSE COURANT
Voorscho-
tense ploeg
werd door
een 3-6
zege kam
pioen in de
overgans-
kiasse B.
LEIDEN Fore9cate, Uni
cum, Zee en Duin en Leidse
Hout mogen via promotie
wedstrijden gaan proberen
een plaatsje te veroveren in
een hogere klasse. Deze
teams sleepten gisteren de ti
tel in de wacht. Wat betreft
Forescate en Leidse Hout was
dat nog het meest verras
send, de Voorschotenaren
klopten het Oosterhoutse De
Warande met 3-6 na een 4-5
thuisnederlaag, Leidse Hout
hield het tegen Thor RW III bij
de stand 5-0 voor gezien en
ging aan de champagne. Zee
en Duin had het onverwacht
lastig tegen Leidse Hout II en
kon pas door winst in de ge
mengd dubbels het kam
pioenschap veilig stellen.
Forescate verschafte zich een
riant uitzicht op de benodigde
winst op De Warande door de
enkelspelen met een 1-4 voor
sprong af te sluiten. Jos Koe
mans, Arnold van der Cappele,
Jacqueline van Wijk en Lisse-
lotte van der Bijl grepen de
overwinning, alleen Herman
van der Capelle ging tenonder
tegen de Indiër Suri. De Oos
terhoutse tegenstander wist de
zaken echter aardig recht te
trekken in de heren en dames-
dubbel (3-4), zodat de ge
mengd dubbels de doorslag
moesten geven. Na winst van
Jos Koemans en Lisselotte van
der Bijl was de titel door een
beter setgemiddelde al binnen,
waarna ook de tweede mixed
nog in een Voorschotense zege
werd omgezet: 3-6.
TEAN kon het wederom niet
redden. Dit weekeinde was Joy
Mozaiek duidelijk te sterk. De
Alphenaren gingen met maar
liefst 9-0 ten onder en moeten
door winst op Tilburg zien de
degradatie te ontlopen.
Overgansklasse B
Na Noordwijk is Unicum de
tweede ploeg dat als eerste in
zijn klasse eindigde. De Leidse
ploeg van aanvoerder Anne-
Jan van der Meer nam in de
enkelspelen een 3-1 voor
sprong. Van der Meer, Tönjann
en Hennie Fehling wonnen,
Maureen Meier verloor. Na
winst in de herendubbel (Tön-
jann/De Jong) was het kam
pioenschap een feit en werden
de overige partijen gedeeld.
Unicum II handhaafde zich in
deze klasse door een gelijkspel
tegen Bakkum. Freek van der
Capelle was de grote man bij
de Unicum-reserves door drie
partijen te winnen.
Roomburg eindige als tweede
deze competitie en speelde het
laatste duel tegen Waddinx-
veen gelijk. Jurgen Peters was
de enige, die voor een punt
kan zorgen in de enkelspelen,
waarna via winst in dames- en
herendubbel de stand weer
gelijk werd getrokken. Vervol
gens leverde de dubbel van
Milou Bron en Marinus Bros-
hooft het vierde punt op: 4-4.
Door dit resultaat degradeert
en handhaaft
Noordwijk, vorige week al
kampioen, won ook de laatste
wedstrijd. Luckey Strike werd
met 7-1 aan de kant gezet. Al
leen Erik-Jan Schreuder ver
loor zijn partij tegen Van Hoof.
Tweede Klasse
Leidse Hout deed voor het be
slissende duel tegen Thor RW
III een beroep op Waldo Jan
sen voor het enkelspel en Bas
Ploos van Amstel voor de he
rendubbel. Een en ander pakte
goed uit, want Waldo Jansen
boekte een fraaie zege op
Treffers. Na een 7-5, 4-0 ach
terstand kwam hij goed terug
(4-6), om daarna de spannen
de derde set ook naar zich toe
te trekken. Inge van Zuuren El
len de Groot en Peter Pauwels
zorgden er vervolgens voor,
dat de voorsprong tot 4-0
groeide. De sterke dubbelcom-
binatie Pauwels/Ploos van Am-
stel leverde Leidse Hout het
beslissende punt.
Zee en Duin had het erg zwaar
tegen Leidse Hout II, dat met
Pieter Parlevliet als invaller
voor Waldo Jansen speelde.
Na winst van Parlevliet op
Bauw en Annete Karl op Els
Kales en Katwijkse punten van
Marijke Guit en Koggink was
de stand 2-2. Het herendubbel
was voor Parlevliet/Hedeman
en Zee en Duin maakte gelijk
door winst van Marijke Guit en
Els Kales. De mixed dubbels
werden vervolgens overtuigend
door Zee en Duin gewonnen,
waardoor de Katwljkers kunen
gaan proberen een plaats in de
overgangsklasse B te bemach
tigen.
De Munnik verloor de laatste
wedstrijd tegen Badhoevedorp
met 2-6. Alleen Jan Theunis-
sen kon een enkelspel winnen,
het tweede punt werd in de Leidse Hout greep de titel door een overwinning op Thor RW III. Peter Pauwels, hier j
tweede mixed gescoord. op archief in actie, droeg met twee zeges in belangrijke mate bij tot dit resultaat.
^|l|r. Publicatie aangeboden door dit blad ui
sss— samenwerking met de Stichting ldeele Reclame.
Kindermishandeling, daar praten we liever niet
over in Nederland. Dat is jammer. Want met dood
zwijgen help je geen enkel probleem uit de wereld.
Aan het probleem van kindermishandeling kan
een h(X)p gedaan worden.Ook d(X)r u. Hoe,dat staat
te lezen in een speciale folder.
Die kunt u aanvragen bij
de Nederlandse Vereniging tegen Kindermishandeling,
Koningsplein 27 in Den Haag.telefmn: 070-631923.
Tormo 45 3 Timmer 22 4 Klein
Stand- 1 Malherbe 114 n
pmnnf
iitolirinr
(Roe) 6-3. 6-2. 6-1. Björn Borg
Verta JGB) 6^66^ 6123^0^
(29 plaatsen). 3. Drlessen z.t. (58).
4. Van Erp z.t. (66). 5. Zweden z t.
350 cc-HUimAnton°Mang (WDI) Ka
wasaki 30 ronden (125 km) In
Noyce 87. 3. Vromans (Bel) Yama- 7|
Cariqvlst (Zwe) Yamaha 54. 6. Van J1
Velthoven 44. 7. Plkkaralnen 34. 8. U
Rond 32. 9. Rel ter (Oos) KTM 27. -
10. Van den Broeck en Lackey 25.
Cricket N
>spon
uiisiagei
1
6-1. 6-2. Wo|tek Flbak (Pol)-Ha-
roon Ismail (Zlm) 4-6. 6-2, 6-3. 6-
2. Yannlck Noah (FraKJan Nor
back (Zwe) 6-0. 3-6. 6-1. 6-4. Ba-
gltte Hameltjen (Ned) 1.18.50.
100 meter vlinderslag: 1. Wllma
van Velsen (Ned) 1.03.09; 2. Cyn
zla Savl Scarponl (Ita) 1.03.11; 3.
(Nedr^7.44?*l2g' Bosga (Ned)
2.17.94; 3. Demuth (Ned) 2.20.61;
4. Ferrlnl (Ita) 2.21.00; 5. Darby
2^00 'vilderfvidar)R7?34.91.' 3.
Duitsland 10.54.33. 12. Sowjet-
Unle z.1. (108). 15. Ts|echoslowa-
klje z.1. (122). 16. Polen 10.56,22.
49.03.8 (gem. 152.863 km/uur). 2.
Jon Ekerold (Zaf) Solo 49,23.3. 3.
Carlos Lavado (Den) Yamaha
49.40,3, 4^ Jacques Cornu (Zwl)
BUITENLANDS
Tweeds kisses A: Texas/DHB
LENS 1—0: Slledrecht—Blauw
Quick—Neptunua 4—11, Amstel
T.Giants 6—3.
(Vst) 61>2, Testerman geert"op
wegens ziekte. Thierry Tulasno
(Fra>-Tony Glammalva (Vst) 6-4. 6-
1.04.54; 4. Joke Santbergen (Ned)
1.05.33; 5. Uura Montalbettl (Ita)
1.05.98; 6. Christina Qulnterelll
4x100 meter vrije slag est.: 1. Ne-
ilv 'oS1
Sowjet-Unle 34,02,41. 2. Van Erp
8tand: 1. Mang 58 punten. 2. Eke-
afgelast, wegens de slechte ge-
BloemendaalVOC bij de stand lT
yOETBAL
Zwart 1—2; OranjepleinHW 0
0, RKDEO—Verburch 3—0; SC
LlsseRood en burg 6—1; LOWS—
Eerste klasse: A: Schoten—Ter
rasv. 5—4, Pirates—Herons 15—4,
6 Inn.. Sparks—Kinhelm 3-6,
RCHHoofddorp 10—2.
0. 6-3. Victor Peed (Par)-Gene
Mayer 6-4. 2-1. Mayer geeft op
wegens een blessure. Ivan Lendl
800 meter vrije slag: 1. Reggie de
400 mstsr wisselslag: 1. Gritti (Ita)
Wes 7-Du i t sm n d "34*.08.45,° 9.° Tsje^
choslowaklja 34.09,18. 11. Zweden
1M2cc:51.Ports' Regglanl (Ita) Ml-
HBSKoninknjkeTuo'blJ de stand u
156—73/3 verregend.
0. StuttgartMunchen 1860 2—1.
Karlsruher SC—Hamburger SV
ScTlsx»0-0' 24-33
Rood en burg 24-33
Slledrecht 24-30
Blauw Zwart 24-26
Comprl Zwljndrecht 42, Euro
Stars—NADO V. 7—2. Vlaardln-
gen Holy—VUC 13—6. Onze Ge
zellenSchiedam 47. Bloemerv-
daalRooswljk 4—1, Schiedam—
2, 6-1. 4-6. 6-3. Jose Luis Clerc
(ArgKlean-Francols Caujolle (Fra)
6-0. 6-2. 6-2. John McEnroe (Vst)-
Dlego Perez (Uru) 6-1. 26. 86.^6-
EWne^Bocchin/ota) 9.06 54;' 4!
Marijke de Groot (Ned) 9.08.32; 5.
Carta Las! (Ita) 9.10.21; 6. Roberta
200 meter vrije slag: 1. Connie
(Ned)'°4.42.35; 5. Dyblona (Ned)
4.46.68; 6. Delno (Ned) 4.56.42.
200 meter vrije slag: 1. Peter
?5°6S42N^I) wfn6ke?:(Ned)01fl56 77-
Rorijn (D^ LeytM 7.22.79.' 3. Go
DAUPHINE LEBERE
Zeede slappe: 1. Bernard Hlnault
(Fra) 178 km. In 5.26.16. 2. Eddy
Schepers (Bel) z.t.. 3. Raymond
43.35.60 (gem. 144.517 km/uur).
2. Pier Paolo Bianchl (Ita)'MBA
43.35.60. 3. Hans Muller (Zwl)
MBA 43.47.40. 4. Maurlzlo Vltall
linger (Zwl) Morbld'elli 44.08,7.
VRADe Kieviten 256/2140 ll
(6-0). E
Eerste klasse: HerculesExcel- F
slor 86/6—85 (6-0). VUC-HCC II
Sptrt'g6 ^K^pongge9Pe0|46/2 142 P
Schalke,,ol^T."lürnbêrgö1—1 Ar-
Olympla 24-21
Onze Gezellen 5—4. NADO V
M c N amar a' (Au s)-B1 l^y*M art I n 1 Vat)
Oio do jong (Ned) 2 05.0; 3. Monl-
ceShMHaM.57^26; 6. Kroes (NeL)
6.^.8^*2. A*^"r6.35!991,3. Orca
mond(Vst) °zPt2 65' Christian S&-
8tand: L Nleto (Spa^MktareMI 83
(e^K amP°n°
RKDEO 24-21
gen Holy 10—5. Comprl Zwljn-
Per' Hlertqulst (Zwe) 6-4, 06. 46.
76. 6-2. Mei Purcell (Vst>-Eddle
van der Meer (Ned) 2.08.0; 5. Sil
via Persi (Ita) 2.13.7; 6. Christina
SUTTM 1 ;n^*l*<Schlingemann
Lichte vier zonder stuurman: 1.
znec (Fra) z.t.. 7. Joaqulm Agostln-
48. 4. Muller 47, 5. Berlin (Fra).
Sanvero en Dörlllnger 27.
500 cc: 1. Randy Mamola (VS) Su-
eai5^-«VS_a"K'' 'HG1 S2_ 1
r
HamburgerUSVh46 (46^-1 el'Stutt
gart 43 (67—43), Kalserstautern 40
FRANKRIJK
Oranjeplein 24-20
LDW8 24-13
Beailsslngsreeks c w
Bk^Js^*6—^''st.^LodevMjk—^Thë
Hawks 17-7 (8 Innings). The Ar-
rowv^wll^l^20D(7 mnlngs).
Dlbbs (Vst) 36. 26. 6-4. 6-2. 6-3.
Vierde ronde: Balasz Taroczy
(Hon)-Thlerry Tulasne (Fra) 7-5. 6-
3. 5-7. 6-3. Victor Peccl (Par)-WoJ-
tekFlbak (^PoO 0-2^6-3^6-3). Yan-
4x100 meter wisselslag esL: 1.
Nederland (De Rover. Van der Un-
4.21.06; 2. Italië (Carosl, Brlghettl.
Sari. Tarsi) 4.23.86.
(Ned) 1.01.01; 3. Plottl (Ita)
1.01.31; 4. Colombo (Ita) 1.01.74;
5. Falchlnl (Ita) 1.02.00; 6. Geer
vliet (Ned) 1.02.56.
100 meter schoolslag: 1. Rafalnl
Uchte skIf: 1. Knlbbeler (Nereus)
7.24.23. 2. Emke (RIC) 7.27,82. 3.
De Vilder (Vldar) 7.30.54.
(Zwe) z.t., 9. Bernard Vallet (Fra)
dor Velde op 21.41*. 46. Kuiper z.t..
zuM 32 ronden^^(134 km) In
51.08.20. 3. Kenny Roberts (VS)
AUTOSPORT
Grots orlls vsn Monaco
1^ Gilles Vllleneuve^(Can) Ferrari. |j
Nantes'6^—A Angers—Strasbourg
0—0. Nice—Monaco 2—1. Lens—
Parlsse 2—3. NImes—Laval 2—2
Lyor>—Auxerre 1—3. Bordeaux—
Metz 1—1. Bastla—Lille 5—1
Prom. Reg. Jeugd
Naar Reg. com p. II: Soccer
Boys-Quick (H) 0—2 (Q. kamp.
en S. prom.).
Near Reg. com p. B: Excelsior—
Noordwijk 1—1 (E. en N. prom.).
SOFTBAL
Eerste klse: Blue Blrde-VUC 4—
11. Storks 2—Alphlans 5—9. ADO
Damesenkelspel
A'^Mnn^H^bbs '(Eng)^.aS!
100 meter vrl)e ^lag: 1 Marcello
Foncecchl (Ita) 53.23; 3. Lorenzo
Maasdijk (Ned) 53.38; 5. Hans
(Ita) 1.07.62; 2. Avagnano (Ita)
1.07.78; 3. Rolll (Ita) 1.08.92; 4. De
Graaf (Ned) 1.10.04; 5. With (Ned)
1.11.18; 6. Dekker (Ned) 1.11.26.
100 meter vlinderslag: 1. Maas-
lëpSS
Oosmrbotch^wTsemaS Chas-
Barryy Sheene (GB) Yamaha
Yamaha.
8tand: 1. Mamola 54 punten. 2.
Roberts 46. 3. Luchlnelll 43. 4.
2. Alan JOnes (Aus) Wlllloms, op ll
39,9 sec.. 3. Jacques Lafltte (Fra) k
Llglor. op 1.29.23. 4. Dldler Plronl
(Fra) Ferrari, op ëén ronde. 5. Ed- I
die Cheever (Vst) Tyrrell, op twee
St. EUenne 37—55^Nantes 37—
KN VB ZATERDAG
Tvsedsklat: Celerltas 2—Hyglea
(Vst)-Dlanne Fromholtz (Aus) 6-3.
Kroes (Ned) 53.63; 6. Peter Drost
(Ned) 54.05.
57.23; 3. Tornatore (Ita) 57.49; 4.
VervtwiMNed) 58.20^5. AnneHnl
Dubbel twee: 1. RIC 6.55.69, 2.
Die Leythe/Nautllus 7.03.39, 3.
Zevende etappe:Pi. Hlnault (Fra)
Crosby 42. 5. Sheene 37.
sign, op twee ronden. 7. Patrick
Tam bay (Fra) Theodore, op vier
raos—Porto 0—0. Sporting—
Colmbra 3—0. Belenses—Amora
1—2. SetubalPortlmononse 0—
1. EsplnhoBentlca 2-0. Boavls-
Vierde klasse A: KMD—MW'27
2-2 (M. kamp DORRNaald
wijk 1—1; HPSV—Satelliet 2—0;
SVGEBSchevenlngen 1—2.
MW27 24-32
2 22—5. Red UonsStorks 3
(afgek.). Te Werve—Blue Birds 2
18—5. HygleaBirds 2 10-2.
Derde klas: Westerkwartier 4—
naar 3—ADO 3 (afgek.)! Alphlans
2Storks 4 11—5. VUC 2—Was
Velasquez (Par) 46. 66. 6-4. Vlr-
glnl Ruzld (RoeVJulle Harrington
(Vst) 6-1. 6-7. 66. Bettlne Bunge
(Wdl)-Kathy Horvath (Vat) 6-3. 5-7,
03. Mlma^Jausovec (Joe)-Uane
200 meter schoolslag: 1. Cesare
Fabbrt (Ka) 2.2696 2. Rka» Rollj
(Ned) 2.31.2Ó; 5. Jan Mathijs With
(Ned) 2.34.60; 6. Hans Jansen
(Ned) 2.43.33.
1500 meter vrije alag: 1. Paparella
(fltaM5.46.52^2. Frank Drost (Nad)
io!l l!04; 5. winkeMNed) I6.28.Ï0;
7.41J9?2 De Laak *"51^96. ^Or
ca/Vlklng 7.57,58.
Njord/Dle Leythê 5.58.03, 3! Aso-
4.08,06). 2. Alban (Fra) op 3 sec!
(Fra) op 6.38, '4. Arnaud (Fra) z.t..
5. Seznec (Fra). 6. De Muynck
(BeIK 7 j E^parza (Spa). 8. Agostln-
Grand Prix Bulgarije 250cc:
eerste manche: I.Neil Hudson
(Eng). 2.Lacquye (België). 3.Willln-
gen (Oost 4 Rangelov (Buig).
tlw2edNeedmanche- 1 Geor e Jobê
De overige wagens haalden de fV-
Stand om het arereldkampfoen- I
1. Reutemann (Arg) 34 punten. 2 I'
Jonee 24. 3. Piquet (Bra) 22. 4. VII-
taBraga 1—1, PenaflelVarzlm
0—0.
SCaUsae 24-29
senaar 4 15—14.
4,"04. Chris Ltoyd-Evert'vst^Eva
100 meter vlinderslag: 1. Frank
Drost (Ned) 2.06.36; 2. Glullo Sar-
4i K^^ter'^wlssslrisg;641. Italië
Nleuwellngen acht (hootdnum-
Schepers'iBe^K 29. Van'der Velde
fw-Duits),d4°Rangelov. 'ö.Kees van
leneuve 12, S. Lafltte 11, 6. Patra-
se (Ita) 10.
Benflca 30—50, Porto 30—48.
Sporting 30—37. Boavlsta 30-36.
GRIEKENLAND
DORR 24-25
Hoekse Boys 24-24
(afgek.). Westerkwartier—Blue
Birds 12—6. Storks a—Alphlans a
den (Vst)-Pam Casale (Vst). Virgi
nia Wade (GbrHwonna Kuczlnska
torto (Ita) 2.07.81; 3. Gerard de
Kok (Ned) 2.07.88; 4. Fablo Ber-
nardl (Ita) 2.08.25; 5. Marco Tor-
Graaf. Maasdijk. Kroes) 3.59.37.
Eindstand: Nederland 317 punten.
don Rowing Club 6.23,36, 5. Orca
melk2 z.44 63.r°Van VNet^p 2T13!
der Ven (Ned).
stand WK 1 George Jobé 152;
2 Neil Hudson 102; 3 Kees van der
PAARDESPORT
Panlonos-Apollon 2-0, Corlnthos-
DEVJO 24-22
Junioren B: Wassenaar b—VUC b
(afgek). Alphlans t>-Storks b
Barbara Rossi (Ita) 66. 6-2. Leslie
nadore (Ita) 2.06.50; 6. Leon
Steenbrink (Ned) 2.13.15.
Italië 307 punten.
6.25.26. 6. Triton 6.26.63.
op 46.46, 78. Stamsnljder op
Grand Prix Italië 500cc.
Koersen Dulndigt
^koa oS'LwIssa-Doxo Drama
KMD 24 20
(afgek.). ADO—Celerltas 21—6.
200 meter ru^alag: 1. Fred getting
ROEIEN
WIELRENNEN
Ronde van Nederland
T"'*A?aks!mder Krasnov (Sov)
4 50.18 (met bon. 4.50.03). 2.
Aleksander Koellkov 4.50.24 (met
bon. 4.50.14), 3. Antoon van der
Steen (Hak) 4.51.22 (met bon.
4.51,17). 4. Dries Klein (Van Erp)
op 1.18. 5. Barry Zoontjens (Stee-
vens) z.1... 6. op 1.21: C. Raaks
(Hoekstra). 7. Koppert (Glsbers)
Z.I., 8. Schipper (Hoekstra) z.t., 9.
op 1.36: Holland (Roosendaal). 11.
Hennie Kuiper gaf op, Van de Poel
Brun'o lFra)he2 Graham J"i5oyce
Eerste koers 2600 m: 1. Ursln Gal-
lant (H. W. Langeweg) 3.35.7, f
Atromltos 3-0. 8tand: 1. Olympia
ds 32-46. 2. Arts 32-43. 3. AEK
OOSTENRIJK
Wiener Sportclub-Gra2er AK 2-0.
Elsenstadt-Voeest-Unz 2-0. Sturm
mlra Wacker 2-3. Stand: 1PSturm
3. Rapid 33-38.
Sllven-Slavlya 3-0, Belastlva-Leve-
Schevenlngen 24-20
8VQEB 24-17
Vierde klasse B: Bergambacht-
Te werve 13; Randstad Sport—
Schoonhoven 06; Hazersw.
Boys—TOG R 2—1; Rohda'76—Oe
Sleutels 3—3; Oegstgeest-'s-
Gravenzande 2—2.
's-Qravsniande 24-36
DSVP 24-33
Hazerawoudae Boys 24-33
DSS'26 24-28
Rohda'76 24-24
Bergambacht 24-21
CRICKET
Hoofdklasse: HCC—Rood en Wit
afgelast, wegens de slechte ge
steldheid van hef terrein.
Bloemend aaiVOC bij de stand
HBS—Koninklijke UD bij de stand
156—73/3 verregend.
VRA—Da Kieviten 256/2—140
(8-6).
8lor 86/6-85 (6-0). VUC-HCC II
241/8—138/2 (2—2. na leder 47
overste hebben gespoeld).
Spane—Kampong 146/2—142
(Vst) 6-3, 6-2. Ivanna Medruga
(Arg)-Mlma BÖhm (Zwe) 6-2. 46.
6-3. Candy Reynolds (Vst)-Kathy
Jordan (Vst) 26, 7-5. 6-2). Andree
Jaeger (Vst>-Yvonne Vermaak (Zaf)
6-1. 6-2. Vierde ronde: Chris
Lloyd-Evert (Vst)-Vlrglnla Wade
(Gbr) 66. 66. Virginia Ruzlcl
(RoeJ-Pam Teeguarden (Vst) 66.
6-3. Hana Mandlikova (Tsj)-Bettlne
Bunge (Wdl) 66. 6-1. Kathy Rlnal-
dl (Vst>-Ann Smith (Vst) 6-1. 46.
66.
(Ita) 2.10.48; 3. Patrick Dyblona
(Ned) 2.13.41; 4. Petro Stalman
(Ned) 2.13.45; 5. Stetano Bortolon
(Ita) 2.14.39; 6. Stefano Plottl (Ita)
400 meter vrije slag: 1. Renato
Paper el la (Ita) 4.05.61; 2. Aleeaan-
dro Margheritlnl (Ita) 4.09.46; 3.
Ceee-Jan Winkel (Ned) 4.09.66; 4.
Hans Kroes (Ned) 4.11.03: 5. Peter
Drost (Ned) 4.14.22; 6. Giorgio
Quadrl (Ita) 4.20.42.
200 meter wisselslag: 1. Fred Eef-
tlng (Ned) 2.12.64; 2. Emanuele
Armelllnj (Ita) 2.14.00; 3. Mario
WED8TRUOEN ARB
DAME8
Twee zonder stuurvrouw: 1. Ne-
reus 1 3.45.58 sec.. 2. Nereus 2
DubbeF-vieR 1. Laak/Where
3.30.43. 2. De Hunze 3.33.96. 3.
Orca/Vlklng 3.37.54.
Spaarne/RIC 3.33.16, 2. Phoca-
a/Argo 3.35.39, 3. Nereus/RIC
3.38.62.
8klf: 1. Nlcolette Hellemans (De
Hunze). 2. Jos Com paan (Willem
Algemeen kleeeement: 1. Hlnault
Schepers op 9.34, 4. P. Martinez
13.05. 8. De Muynck op 13.53. 9.
50.11,*39. Zoetemelk op 51.20?51.
(Eng). 3.Andró Malherbe (Bel).
4 Andrè Vromans (Bel). 5.Hakan
Carlquist (Zwe). 6.Jaak van Ven
hoven (Lux). 7.Gerard Rond (Ned).
8 Reiter (Oost). 9.Trips (USA) en
10-Spence (Eng).
Motorcross
Lend «krone
Eerste msnche: 1. Van Heugten-
EML, 3. Brockhausen/Rebele
(Wdl) Yamaha-Heos. 4. Larsen-
/Chrlstensen (Den) Westlake-EML.
5. Muller/Van der Bijl (Ned) Yame-
1.23.0, 2. Tlzlan Jour. 3. Sltty H.
Wlnn. 4.00. pl. 2.30. 2.60. 7.00, i
kopp. 16.00. trio 1404.50. Niet ga- I
start: Trudy Hollandla. 1
Twaeda koers 2040 uk 1. Sonjs
Alkestls (J. J. Glimmerveen)
2.49.9. 1.23.3. 2. Trudy. 3. Sammy
Oranje.
Wlnn. 2.10. pl. 2.70. 3.50. 4.30,
Derde koers 2500 m: 1. Muah Ka-
bad (mej. Van Over oom) 2.50.4, 2.
Toto: wegens storing computer
vierde"koert 2040 m: 1. Riek a Ha
kl Spartak 2-1. CSKA-Marek 5-0.
Akademik-Chernomorets 3-1. Lo-
Te Werve 24-21
(6-0).
Hermes DVS—Quick (HG) 62—
ZWEMMEN
Colombo (Ita) 2.15.58; 5. Patrick
Dyblona (Ned) 2.16.11; 6. Gerard
jUztm^r stinrvrouw:^ L^Ne-
(StEwens) zl° 13. op 1.4o! T. van
Hanegraaf op 55.58, 54. Pronk
58.19. 68. Van Vliet op 1.05.5.
ha-EML. 6. Van Gastel/Hurkmans
(Ned) Yamaha-EML, 9. Bens/De
nover (H. Hamming) 2.42.5. 1.19.7,
2. Ros Performer. 3. Roldur.
3-0°°Stand:™CSKA 27-37. 2..
De°Sksuteïs 24-16
63/5 (0-6).
de Kort (Ned) 2.17.16.
Nereus 3 3.55,40.
1.48. 15°Lübeck (Wd^L"8*0 °P
Ronde ven Italië
Wild (Ned) Yamaha-EML.
Tweede manche: 1. Van Heugten.
Wlnn. 3.50, pl. 1.70. 4.20. 8.80,
kopp. 24.30. trio 1680.50.
Akademlk 27-32, 3. Levskl Spar-1
GWS 24-16
Schoonhoven 24-16
ROLHOCKEY
Zaterdag:
der land (Winkel. P. Drost. Kroes,
3.30.20. 2. Triton 2 2.34.43. 3.
Aleksander Krasnov (Sov) 25 pun-
Vijftiende etappe: 1. Daniel Glsl-
ger (Zwl) 5.08.48. 2. Glancarlo Ca-
2. Bakens, 3. Van Gastel. 4. BolL
halder/Büsser (Zwl) Yamaha-EML.
Vijfde koers 2120 m: 1. Tiger Ha
nover (H. W. Langeweg) 2.56.6,
KNVB ZONDAG
HONKBAL
Eerste klae: RC Den Haag—Oen-
nenberg 43. LichtstadResi
400 meter wisselslag: 1. Cynzla
Zoodsg'' 7,4491' ll*"# -22-
Vier mét stuurvrouw: 1. Orca/RIC
C^m' rSffr's1 Ger
slraghl (l,a) z t 3 Serge Par9an|
(Ita) op 18 sec., 4. Giovanni Moro
5. Böhler/Mk» (Wdl) Yamaha-
Wasp, 6. Pelterson/Johansson
1.23.3. 2. Trabant Fortune. 3. Top-
ZATERDAG Hoofdklasse: Spar-
dentie (uitgesteld). Dordt—Mara-
nemarle Verstappen (Ned) 4.59.39
400 meter vrije slag: 1. De Jong
A so pos/De Vliet 3.43.97.
Sonneveld (Glabers).
(Ita) z.t., 5. Weiter Pasarello (lla)
(Zwe) Hedlund-Wasp.
Wlnn.' 2.20. pl. 1.20. 1.30. 1.40.
Pool# *A: W. Germanlcus
ADO 3—7, WW—Haarlem N.
Tweede klas: ^ZRC—Marathon 3
cord); 3. Barbara Capranl (Ita)
(Ned) 4.24.00.'3. LasHlta) 4.25.82;
Nieuwelingen vier met stuur
vrouw (hoofdnummer): 1. Nereus
Derde etappe
1. Joe Alberts (Ams) 3.37.58 (met
Zeellende etappe: 1. Claudio To-
2. ei
Zeede koers 1200 m: 1. Cocky
Dundas (E. Bloem) 1.13.7, 2. King
Gulck'20 20; BennekomRohda
7—2.
Pouts B: VoerendaaiGVW 7—2;
TOP—RBC 1—2.
Inn.. Giants—Amstel T. 6—3.
Eerste klasse: A: Terrasv.Scho
ten 0—6, Herons—Ptratsa 6-3.
7—6. Lichtstad 2—ZRC 2 13—10.
Junioren: Rotterdam—AGOR 3
9. Lichtstad—Residentie 8—2.
5! 11.08; 5. Brigitte Hameltjen
(Ned) 5.14.39; 6. Martina Giuliani
(Ita) 5.16.21.
(lie) 4.31.28; 6. Grote Punt (Ned)
4.32.06.
200 meter wlaeelslag: 1. Savl
2 3.41.51, 2. Okeanos/Orca
3 45.09. 3. Skadl 3.45,24. 4. Gyas
Achten: 1. Orca/RIC 3.09.39, 2.
bon. 3,37.43). 2. Bert Wek ©ma
Trouw (Bik) z.t. (mei bon. 3.37.53).
4. Moons (Erp). 5. Kuczko (Pol). 6.
(lïa) z.t. (208sec.' bonmca!le)!03aAI-
hwte^ChlnettMHa) zi. (10 sec. bo-
Böhler 47. 5. Van Gastel 30*. 7.
Muller 26. 9. Van der Laan 18.
8omokov 250 cc
Emperor, 3. Bailors.
Wlnn. 3.10. pl. 1.40. 1.60. 1.30.
kopp. 8.90. trio 72.70.
Zevende koers 2520 m: 1. Sk) van
Pouts C: Barendrecht—Quick
Boys 3—2; VUC—Volendam (ZM)
5—3.
dorp—RCH^—4. H00,Cl"
B: DOS'32—Storks 10-0. 6 1/2
Inn.. DOS'32—Storks 5—7. Feye-
TENNIS
Herenenkelspel
Rover (Ned) 1.05.57; 2. Monique
Bosga (Ned) 1.05.60; 3. Manuele
Carosl (Ita) 1.06.70; 4. Danlele Fer-
peMNed) 1l2 1 .'75;' 3.' EsaeMNed)
2.24.33; 4. De Rover (Ned)
2.26.64; 5. Barbara Capranl (Ita)
Asopos/de Vliet 3.20,56. 4. Okea-
nos/Willem 3 g.t.
Bktt 1. Jos Compaan (Willem 3)
Koot (Drl). 7. Mutsaars (Kro). 8.
Wlema (Mil). 9. Theo Hogervorst
(Gaz), 10. Serra (Zwe). 11. Veld-
scholten (Erp) op 3 sec.. 12. Uit
Aloe'nvMn^tlat»erne'nl'V SIvan0
ConUnl (Ita) 81.21.42. 2. Roberto
Yamaha. 2. Laqüellie (Bel) SVM, 3.
(Bül)r,Hu^qva°rna.^5. Job'e (Be? Su^
de Lente (J. W. Hoejenbos).
Tyfoon Hazelaar.
Wlnn. 9.70. pl. 1.30, 1.10, 2.40,
Esrsts klasse B: Gouda—Wost-
j helmus 7—4 (M. kamp Over
maas—OHS 1—0 (D. degr.).
De Muaschen 24-33
Jeka 0—12, Hllvereum-LpsV 3—0.
ZONDAG Hootdklesee: HCAW-
S part aan 3-10, ADO—T.T. Tlgera
8—4. Haarlem N.-UW 5—4.
(Vst)-Stefan Slmonsson (Zwe) 6-2.
6-3, 7-6. Billy Martin (Vsl)-Erlc
Fromm (Vst) 3-6. 6-2, 66. 7-5.
Darde ronde: Gulllermo Vllas
ze (Ned) 1.08.47; 6. Uura Foralos-
ao (Ita) 1.08.64.
100 meter echoolsleg: 1. Slmona
Brlghltll (Ita) 1.14.63; 2. Marltzka
100 meter vrije aleg: 1. Van Bert-
tum (Ned) 57.61; 2. Oe Jong (Ned)
59.99; 3. Vallerin (Ita) 1.00.15; 4.
Van der Hurk (Ned) 1.00.30; 5.
3 53.69. 2. Marijke Visser (Triton)
3.57.32. 3. Uly Meeuwlsse (Oe
Laak) 3.57.51.
Dubbel vier: 1. De Laak 3.31,67.
2. Orca/Vlklng 3.32.83.
ham (Gaz) op 12 sec.. 13. Van IJ-
zendoorn (Bat) op 13 sec.. 14.
Szurkowskl (Pol) Z.L, 15. BrokeL
man (Bat) rt.
Algemeen kleeeement; 1. Kras-
Tommy Prlm (Zwe) op 351^.. 4!
G^ann' BetWflIln (Ita) op 41 sec..
MOTORSPORT
OP VAN JOEGOSLAVIË^
S'olêlenbBchVdlJHonda" 4.
Rangelov. 5. Van der Ven (Ned)
KTM, 6. Laquellle.
kopp. 3.60. trio 490.10.
Achtste koers 2040 m: 1. Heg anno
(L. A. van Dooyeweerd) 2.39.5.
1.18.2. 2. Rainier Gallant. 3. Her-
mine du Venet.
Hermes DVS 24-30
Midi
TURNEN
Ponteprlmo (Ita) 1.00.31; 6. Tarsi
(lts) 1.00.52.
200 meter schoolslag: 1. Lazzart
(Ita) 2.40.08; 2. Semmlato (Ita)
8kW: 1. Delhy (Theta) 7.03.19, 2.
Slderius (Poaeldon) 7.29.90. 3.
Koch (SV) 7.32.62.
conden, 2. Koellkov. op 16 sec.. 3.
Koppert op 1.18. 4. Veldscholten
Eindstand Clngoll
Wlnn. 6.80. pl. 2.00. 1.50, kopp.
TotsJlaatoromzefc 367.06100.
sL« If
Hot blok Is als volgt: tot. verpl. sprong, brug, balk, vrije oef. totaal
1. Ingrid Botlsboom (Pro Patrla)
2. Marja Huytlng (DOO)
3675 9.40 8.90 8.90 9.20 7315
2!4S!33; 4. Brlghettl (Ita) 2.45.41;
5. Verbeme (Ned) 2.46.25; 6. Van
der Linden (Ned) 2.47.62.
6.57.68. 2. Orca 1 6.59.77. 3.
Theo Hogervorst op 1.39, 7. Klein
op 1.40, 8. Schipper op 1.45, 9.
Akam op 1.51, 10. Slendebroek op
S lêtarfcSfrl?In ger Z w l)"" Kr el d 1 e 1
34.13.7. 3. Roll Blatter (Zwl) Kreld-
2. Noyce'(GBr) Honda. 3. Rond
(Ned) KTM, 4. Plcco (Ita) Yamaha.
5. Lackey (Vst) Suzuki. 6. Van
Nederlands kampioen schep
springruiters
Eindstand: 1. Noor en 275 straf-
it™
3. Monique Kaaks (De Haxenki
4. Debbie Amson (De Bedhoev
imp)
3485 8 65 IsO 615 645 6940
200 meter vlinderslag: 1. Savl
Scarponl (Ita) 2.16.53; 2. Verstap-
7.40.85. 2. Njord 7.42.13. 3. Die
Leylhe 7.43,62.
fs°
1^^34.21.8, 4 Theo Timmer (Ned.'
Velthoven (Bel) KTM. 7. Plkkaral-
non (Fin) Malco, 8. Relbold (Wdl)
14.815.' 4. Helns 15.830. V Hsrv
drix 17.620. 6. Ebben 20.225. 7.
it"
6. Miriam Eigenhuysen (De Hazenkamp)
3535 S!90 7!Ö0 8 20 8.00 6825
Oe* Groot (Nad) 2.16.48; '4. Van
Spaarne/Aeglr 7.01^1.
Dsgjflbegenklseeement: 1. Gazel-
8tand: 1. DortSnger 51 punten. 2.
Van den Broeck (Bel) Matco.
Raymakera 21.395. 8. Eras 24.005.
irste
iverwic
'icht d
Brtaalc
'schür
lorzet
'schür
wer
ten. V
)lnfase
it een
ever
larska
irkint
allen
i de t
)k, di
aspee
Maats i