S^JV- Bollenstreek tart Open School »eke' Jf m den Eisen clubkampioen Winkelcentrum Winkelhaf helpt "n handje... Parkeermaatregelen in Winkelhof-West Zevenhoven staat grootse braderie te wachten REGI0U0UR1NAAL REGI0U0UR1NAAL Nacht van Ter Aar weer boordevol activiteiten PACpiQ LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 MEI 1981 PAGINA 5 Z Het Vormingswerk voor Jon- >lwassenen (VJV) in de Bollen- i gaat het servicepakket voor jon- van 17 tot 29 jaar aanzienlijk uit- »n. In het komende seizoen wordt t Qbus-centrum in Lisse gestart vier nieuwe projecten; „Open il", „Overdag tijd", „Jongeren het zelf" en „Training voor Vrij ers". Het gaat om projecten die e hand van de VJV-doelstellingen educatieve, als vormende aspec- >evatten. Het VJV-Bollenstreek t Lisse nauw samenwerkt met de ng Jongerenwerk Qbus, hoopt in komst uit te kunnen groeien tot al centrum voor Open School- IJV maakt met de organisatie van bntal nieuwe projecten geen einde bestaande bewegings- en creatieve feiten. „Maar", vindt VJV-coördina- tor Maarten Doedes, „de meeste huiska mers hangen zo langzamerhand wel vol met macraméwerken. Je merkt ook dat veel mensen meer willen dan alleen crea tief werken. Er is een duidelijke behoefte aan leergerichte activiteiten. Dat hebben we ook duidelijk gemerkt tijdens de Ar- beidsinformatiemarkt die vorige week in Lisse werd gehouden. Met name jongeren die afgeknapt zijn op het onderwijs heb ben toch behoefte aan vormingHet project „Open School" is bestemd voor jonge volwassenen die naar eigen keus en tempo iets willen (bij)leren. Karakter en werkwijze van de open school wijken uiteraard af van het gevestigde onderwijs. Voorlopig wordt er in het Lisse Qbus-cen- trum begonnen met een lees- en schrijf- groep, een bijspijkercursus, een cursus al gemene ontwikkeling en een themagroep. Het programma „Overdag Tijd" is be stemd voor mensen die niet of niet meer in het arbeidsproces zijn opgenomen. Voor werkzoekenden is er in dit project een apart programma opgenomen. „Jongeren doen het zelf" bevat een aantal praatgroe pen voor jongens en meisjes vanaf 17 jaar, onder een MOS-groep, want ook Mannen Oriënteren zich op de Samenleving. Ten slotte is er een trainingsprogramma voor vrijwilligers in het sociaal-culturele werk dat bestaat uit een oriëntatiecursus en voortgezette training. Voor alle projecten geldt dat er voorlopig gewerkt wordt met de kennis die het VJV-Bollenstreek op dit moment in huis heeft. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om gastdocenten uit te nodigen. Bij voldoende belangstelling voor de cursussen, is het ook mogelijk om in Hillegom en Sassenheim projecten te rea liseren. Op donderdag 11 juni is er in het Qbus-centrum aan de Ruishoornlaan in Lisse een voorlichtingsavond over de nieuwe VJV-activiteiten. In het vor mingscentrum zijn bovendien brochures en aanmeldingsformulieren beschikbaar. 1 RDWIJKERHOUT tiegetrouw werd gis- ddag de eerste wed- polsstokverspringen Hollandse competitie ongen op de springs- len van de polsstokver- gvereniging „De Leeu- orst" aan de Leeweg. traditionele Hemel- •edstrijd (waaraan bui- ledinging ook enkele deelnamen) werd door schatting 1000 mensen [eslagen. De beste sprong in de topklasse gemaakt ■Jaap de Boer uit Groot 1 rs. Hij sprong 16.68 me- eede werd Aart de Wit ischop (16.32 m) en der- Janson uit Noordwijk m). Bij de senioren A Nico Janson (Noord- et 15.80 m het verst, ird gevolgd door Wim Ier Heyden (Benschop) 5.53 m en Chris Dom- lit Bodegraven (15.22 m). B-klasse ging Een van de deelnemers In actie de erepalm r^aar Wim Verwey uit Linschoten (14.66 m). Tweede werd Gert de Jong (eveneens uit Linschoten) met 14.58 m en de Noordwijker Jan Janson legde met 13.84 m beslag op de derde plaats. De junioren A-klasse werd ge- Wonnen door de Fries Riemer Abma (15.96 m). Hij werd ge volgd door de Benschopper Addy Booy (14.71 m) en de Stolwijker Paul Renes (14.69 m). Bij de jongens zegevierde Gerrit de Vos uit Groot Am- mers met een sprong van 12.82 m. Hij werd gevolgd door Kees Neven (11.53 m) en Ad Uitbey- erse (10.60 m). Bij de dames sprong de Kame- rikse Marian de Groot 12.13 m ver. Iets minder ver kwamen de dames Henriëtte de Vink (eveneens uit Kamerik) met 11.45 m en Petra Vergeer uit Waddinxveen (10.74 m).j ren t.v.'fERW0UDE Tafel. ^0 ^vereniging „Zoeter- heeft enteren ge- om cluhtitels. De J:' fceeVdkJnst van de leden was Jjins teleurstellend en er enkele goede par- Starrenburg. te zien waren konden T t* ^schouwers nauwelijks "°psingen noteren. ^^pen van de weinigen op- '}en zorgde senior Gerard /ffi-Ooh die titelhouder Nico Ioq^<22|os in de kwartfinale van Is afsneed. Vermeldéns- is ook dat Marco Star- irg bij de pupillen de la- winnaar Michael Brinc- WÊmmJM tot kapitulatie dwong. voorzitter Henry van iigen kon na afloop de Ï677. prijzen uitreiken aan de vol gende tafeltennissers: Meisjes junioren: 1 Ciska Hoogeveen, 2 Esther van Leeuwen. Jongens pupillen: 1 2 r* Michael Brinckman, 2 Marco Jongens junioren: 1 Jaap Dor- repaal, 2 Rob van Lier. Junioren dubbel: 1 Jaap Dor- repaal/Rob van Lier, 2 Hui- bert van Mossel/Guido Brou- Heren B: 1 Eric de Graaf, 2 John Roeleven. Heren A: 1 Wim den Eisen, 2 Gerard van Velzen. Senioren dubbel: 1 Nico Huls- bos/Gerard van Velzen, 2 Wim den Eisen/Frans Ver mond. 50 speciaalzaken onder één dak bijvoorbeeld. plfa I. in alles onder één dak. En altijd goed winkelweei WINKELCENTRUM WINKELHOF T.FmERnORP" Gevallenen herdacht Op de vliegbasis Valkenburg werden gisteren traditiegetrouw de gevallenen van het voormalig 4e Rl herdacht. Om half elf werd er een herdenkingsdienst gehouden in de Nederlands hervormde kerk, waarna de oud-strijdenrs en hun verwanten een broodmaaltijd werd aangeboden. Gistermiddag kwam men bijeen op de begraafplaats, waar een krans werd gelegd. Vervolgens was er een défilé langs de graven terwijl de Val- kenburgse Harmonie koraal-muziek ten gehore bracht. LEIDERDORP De commissie Bestuurszaken voelt er in meerderheid niets voor een bijdrage van de bewoners van de wijk Winkelhof-West te vragen voor het parkeren van hun auto binnen hun woongebied. De commissie besprak de juridische mogelijkheden die de gemeente heeft om de par keeroverlast die de bewoners van het nabijgelegen winkel centrum ondervinden te beperken. stond positief tegenover een verordening waarin de rechten van de bewoners op een parkeerplaats, met uitslui ting van andere parkeerders, worden vastgelegd. Belanghebben den kunnen hiervoor een vergunning aanvragen. Een meerder heid van de commissie stelde zich op het standpunt dat het niet redelijk is de bewoners voor de kosten te laten opdraaien omdat de overlast door anderen wordt veroorzaakt. Het langparkeren bij het postkantoor zal worden tegengegaan door het plaatsen van parkeermeters. Gebleken is dat de par- keergelegenheden voor de eengezinswoningen in Winkelhof- West ook veelvuldig worden gebruikt door bezoekers van het gezondheidscentrum en de apotheek. Om deze parkeerhinder te beperken zullen er ook parkeermeters bij het gezondheidscen trum worden geplaatst. Openbaarheid sportstichting bepleit ALPHEN AAN DEN RUN Het PvdA-raadslid G. Blaauw heeft er woensdag tijdens de raadsvergadering op aangedrongen de verga deringen van de Alphense sportstichting openbaar te doen zijn. Hij stelde dat dit een normaal uitvloeisel was van het beleidsplan dat alle raadsleden aan het begin van de zittingsperiode in 1978 hebben ondertekend. De heer Blaauw ziet de sport stichting als een verlengstuk van het gemeentebestuur. De stichting voert het beheer over gemeentelijke zwembaden, sportvelden en -hallen. Het bestuur van de sportstichting heeft zich onlangs tegen de be pleite openbaarheid uitgespro ken. Het voorstel van de heer Blaauw werd aangehouden tot de raadsvergadering van au gustus. Wethouder J. Goedhart zal de zaak nogmaals met de sportstichting doorpraten. Verkeersellende in Hoogmade wederom aan de kaak gesteld De bewoners van de Hoogmadese Kerkstraat hebben woens dag wederom geprotesteerd tegen de onhoudbare verkeers situatie in hun woonomgeving. Voor vele ramen en in vele voortuintjes stonden borden met daarop kernachtige uitspra ken. „Rij door ons dorp toch 30 km/u", „Wij willen ook graag slapen, maak toch niet zo veel lawaai", „Voor onze kinderen is het hier levensgevaarlijk". Bij een woning waren de rollui ken gesloten. Een bord in de voortuin droeg de leuze „Zo moeten zij hier leven in Hoogmade". De bewoners van de Kerkstraat gaven met hun actie gehoor aan een oproep van het actiecomité Kerkstraat om het gemeentebestuur van Woubrugge en Hoogmade, dat gisteren een fietstocht door de twee dorpen maakte, andermaal attent te maken op de levensgevaarlijke situatie in Hoogmade. OUDERWETSE MEUBELMAKERIJ.... In Aalsmeer ontdekten wij nog een „ouderwetse meubelmakerij", waar ervaren meubelmakers nog geheel met (Je hand massief eiken meubels maken. O.a. kasten, kis ten. tv-kasten. tafels, etc. De me thoden van werken Is geheel com- form de 17-eeuwse wijze. Alle on derdelen worden gelijmd en met duvels in elkaar gezet. Ook de afwerking o.a. schuren en bljtsen wordt nog met de hand ge daan. Men werkt volgens de op dracht van de cliënt en elk model en maat Is te maken. Deze pracht- meubels kunt u bekijken In de Oudhollandse showroom van An tiekboetiek Hoogendoom, Zijd straat 65, Aalsmeer. Alle dagen 'met uitzondering van woensdag- middag kunt u hier terecht. Het loont zeker de moeite om hier 'eens op uw gemak rond te neuzen 'en de prijzen zijn, gezien de werk- wijze, zeker laag te noemen. Dit 'door rechtstreekse verkoop: werk- I plaats - klant. Noorden krijgt trimspeelveldje NIEUWKOOP/NOORDEN De Nieuwkoopse gemeen teraad Is woensdagavond akkoord gegaan met het voorstel van B en W om een trimspeelveldje in de kern van Noorden aan te leggen. Dit voorstel was een gevolg van een initiatief van de raadsleden Louis Hassink (VVD). Dick Boonstra (CDA) en Jaap Rijker (PvdA). Het trimveldje wordt aange legd aan de voet van de Hoge- dijk, ter hoogte van het in aan bouw zijnde dorpshuis. Het zal ook in combinaltie met dat dorpshuis worden gebruikt. Ook voor wat betreft de trim- speelvoorzieningen in Nieuw koop (wijk „De Rietlanden") zullen B en W zo snel mogelijk met voorstellen komen. De gemeenteraad stemde woensdagavond verder in met de verkoop van zeven vrije sector kavels in het plan „De Rietlanden" in Nieuwkoop. Voor de verkoop van de nog resterende kavels zal opnieuw worden geadverteerd. Ook ging de raad akkoord met het afwijzen van twee be zwaarschriften van J.C. Maaijen tegen de weigering van Ben W vergunning te ge ven voor de bouw van een veestalling en van G. van der heijden tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een botenhuis. Een bezwaarschift van mevrouw E. van Schie tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een dakkapel werd wel gehonoreerd. ZEVENHOVEN Op originele en feestelijke wijze zal morgenmiddag de eerste braderie van Zevenhoven geopend worden. Burgemeester J. Wagenaar wordt in een grote an tieke Ford opgehaald door „luitenant" J. Roestenberg, om om twee uur de opening te verrichten. Een kwartier voor de opening zal een groot aantal buitenlandse motorrijders (on der andere uit Denemarken en Frankrijk) een korte rit door het dorp maken. De motorrijders zijn hier op uitnodi ging van Motor Club Zevenhoven in het kader van een in ternationaal motorweekend). Na de opening zullen midden standers, verenigingen en particulieren zich op allerlei vro lijke manieren manifesteren. Zo zullen oud en jong zich kunnen vermaken met spijkerslaan, sjoelen, grabbelen, boomversieren, penalty schieten en is ook het rad van avontuur aanwezig. De middenstand verschijnt in de kraampjes met onder andere speelgoed, 27 MC-spullen, antiek, curiosa, exotische vruchten, slagroomsoezen, drop, een schone- makerij(tie) en de plaatselijk manufacturer van de partij met „frutsels' Van de verenigingen is de KVW zeer actief. Voor de komende kindervakantieweek zullen ter plaats t-shirts bedrukt worden; de kinderen kunnen hun huttendorp bouwen, waarin zij later op de middag een rommelmarkt mogen houden. De politieke partij Gemeentebelangen staat er met een speakers- corner; ook kan men zich bij deze stand afreageren op landelijke politieke figuren, door ballen op grote poppen te gooien. Wat de particulieren betreft: een reeds op leeftijd zijnde klom penmaker zal „zijn kunsten vertonen", een imker compleet met uitrusting en bijen (achter glas) al de interesse bij de aanwezigen proberen op te wekken, er worden oorbellen gemaakt, oude leesboekjes verkocht, er staat een machine om tennisrackets te bespannen en voor de komende winter kan men nu reeds potka chels kopen. Tussen zes en zeven uur zal op het midden van het plein een playbackwedstrijd gehouden worden, waarvoor men zelf platen of bandjes mee moet brengen. Gegadigden kunnen zich deze week reeds opgeven bij Dolf Kooiman tel. 01723-8361. Er zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De braderie wordt gehouden op de Albrechtshof, een gedeelte van de Hertog Albrechtstraat en de Schoterstraat en duurt twee uur tot negen uur. iiiii Jongerenkoor Het Jongerenkoor van De Menswording in Leiderdorp is het komend weekend actief in Warmond en Hazers- woude. Op zaterdag 30 mei ondersteunen zij vocaal een H. Mis in de Matthias-kerk in Warmond om 19.00 uur en hetzelfde gebeurt op zondag 31 mei in Hazerswoude- dorp tijdens de H. Mis in de kerk van de Heilige En gelbewaarders, die om 11.30 uur begint Klaverjassen Het Gemeenschapscentrum De Poel organiseert vanavond de laatste klaverjasavond van het seizoen in 't Poelhuys in Lisse. Iedereen die een avondje gezellig wil klaverjassen is welkom vanaf acht uur. Amnesty International De Afdeling Alphen aan den Rijn van Amnesty Inter national houdt tot en met 9 juni een tentoonstelling in de ópenbare bibliotheek aan de Pieter Doelmanstraat De expositie geeft een beeld van het werk van de orga nisatie. Scouting Kaagcup verkenners uit de R liassen in 140 teams om de 'Negende Scouting Kaag cup'. De door de Admiraliteit Delfland en Rijnland georga niseerde zeilwedstrijden beginnen 's middags om half twee. Centrale post in het scoutingevenement is een aantal scou- tingkampen op het Warmondse Boterhuiseiland. Strandpost Tegelijkertijd met de start van bet nieuwe strandsei- zoen in Wassenaar zal op maandag 1 juni de nieuwe strandpost officieel in gebruik worden genomen door burgemeester mr. K. Staab van Wassenaar. Dat gaat om 15.00 uur gebeuren onder aan de afrit links aan de Wassenaarse Slag, waar de nieuw strandpost op de plaats van de oude is verrezen. Na de opening kan de strandpost door het publiek worden bezichtigd. De nieuwe strandpost heeft 225.000 gulden gekost Fancy fair Op het terrein van huize „De Weipoort" aan de Vrouwen- weg in Zoeterwoude wordt morgen een fancy fair gehou den. De opbrengst is bestemd voor het laten rijden van de rolstoelbus, die onlangs in gebruik is genomen. Tussen elt en vier uur is er van alles te beleven bij huize „De Wei- poort". Als extra attractie is er een voetbaltoernooitje geor ganiseerd tussen bewoners van de drie tehuizen van de stichting Gemiva, te weten huize „De IJssel" in Moor drecht, huize „Voorgeest"in Oegstgeest en huize „De Wei- poort" in Zoeterwoude. Bejaardenreis De Zoeterwoudse bejaarden trekken er maandag weer op uit Het jaarlijkse uistapjb is mogelijk geworden dankzij een eigen bijdrage van de deelnemers en dank zij de steun van de Zoeterwoudse bevolking die de col lecte tot een succes beeft gemaakt Om halt negen maandagmorgen vertrekken de bejaarden vanaf huize Emma us en 't Centrum richting het Gooi. Via prachti ge omwegen komt het gezelschap in Apeldoorn, waar de lunch wordt gebruikt en waar tevens een wandelin getje kan worden gemaakt Traditiegetrouw wordt de uitgaansdag besloten met een borreluurtje en een diner in het restaurant van Avifauna. Wouw De Zoeterwoudse werkgroep „Wouw" besluit zondag het seizoen met een toneelvoorstelling voor kinderen gebracht door „De kleine komedie". Het stuk heet „Spelen met el kaar" en handelt over zes muziekinstrumenten die samen willen gaan spelen. Teneinde dat te bereiken moeten heel wat hindernissen genomen worden. De jeugdige toeschou wers worden telkens intensief bij de uitvoering betrokken. De voorstelling begint om half drie in Ons Huis. Bij mooi weer wordt de voorstelling buiten gegeven. Molen viergangfietstoch t Speeltuinvereniging Aarlanderveen houdt morgen weer haar jaarlijkse fietstocht over 40 en 77 kilometer. De routes voeren de deelnemers langs de beroemde mo lenviergang en door het fraaie polderlandschap van Hollands Midden. Deelnemers aan de 40 kilometer starten tussen acht uur en half drie en die van de 77 kilometer tussen acht uur en half twee. De start is van uit het Aarlanderveense Dorpshuis. Het inschrijfgeld bedraagt drie en een halve gulden. Fietsenhijkdag Morgen is er van een tot vijf uur weer gelegenheid om op het politiebureau aan de Oude Zeeweg in Noordwijk de daar gedeponeerde vooraad gevonden fietsen en brommers te bezichtigen. Iedereen die de afgelopen maanden een dergelijk vervoermiddel is kwijtgeraakt, doet er goed aan even langs te gaan. Na de kijkdag worden de fietsen, die niet zijn afgehaald verkocht aan de plaatselijke rijwielhan delaars. LANGERAAR Jongeren- sociëteit De Schakel houdt komend weekeinde weer de zogenaamde Nacht van Ter Aar. Een twee dagen durend evenement met tal van acti viteiten en veel kijk- en luis- terplezier. Op het program ma staan een groot aantal wedstrijden en diverse op tredens. Het startsein voor de Nacht van Ter Aar wordt morgen na de rondgang van muziekvere niging Arti et Religioni gege ven door burgemeester P.J. Verhoef. Daarna kan men deelnemen aan onbekende en bekende spelletjes; paalzitten (vanaf acht uur), ie oor te luis teren leggen, de boog gespan nen houden, plankliggen, van het kastje naar de muur lopen en voor paal staan. Om twee uur is er in de kleine zaal van De Schakel een tafeltennis- marathon er. een uur later kan men* getuige zijn van touw trekwedstrijden. 's Avonds om acht uur is er een optreden van een illusionist/zakkenrol ler te zien. Na middernacht kan men jojoën, parapluhan- gen en kijken naar tekenfilms van Tom en Jerry, Asterix en Obelix. Overigens is er de hele nacht muziek te beluisteren. De kinderen kunnen zondag ochtend om elf uur een aantal films en een spuitbalwedstrijd zien. Een uur later wordt er gestreden om de titel „De sterkste man van Ter Aar". Mensen die denken in aan merking te kunnen komen voor deze titel kunnen zich opgegeven bij Harry Lek tele foon 01722-2734. Vanaf half drie kan men de gebruikelijk soes-middag in bijwonen. Als klap op de vuurpijl treedt de Haagse formatie Gruppo Sportivo op in De Schakel. Het optreden van de Vandenbrug- formatie begint om 21.00 uur.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5