w Proloog Dauphiné voor V.d. Velde )/lake-up mee op vakantie Droogshampoo voor het tapijt Brandkast voor rokers Yredenburch in finale toernooi Harry de Hartog Volleyballers hopen op een uitschieter IN EN OM HET HUIS )ekefi| in badkamer bij een geur Nieuws van geurfront DINSDAG 26 MEI 1981 PAGINA 17 n Rooyen ht tricts- ter DWIJK Na het be- van het kampioen- jran het ditrict West II 'mans) is nu ook de van die afdeling in i' handen gekomen, looyen Kaas won in »tige partij zaalvoet- it 7-2 van het Goudse nij. Door dit resul- ehaald in de Noord- Northgohal, eindigde Idse ploeg met het e Ceverbo als eerste ekerpoule. Aangezien ooyen over een beter do (+1) beschikt, 'ide afdelingsbokaal Leidse bekerhouder. ftten maken was gister- het devies voor Van De Leidenaars had- i achterstand van drie f iten op Ceverbo en wa- i verplicht veel te sco- het duel met Bouw mij. •oblemen leek dat niet illen leveren. De Goud- iatie was ronduit zwak nen, de ploeg zou een Uvoetbal in de Leidse asse naar alle waar- kheid niet eens overle- ioyen drong dan ook Jrend aan, schiep zich m mogelijkheden maar in staat het volle ren- v j uit die offensieve da- Nialen. Bij rust had Van een 4-0 voorsprong hwd. Wim Oppelaar, In der Reyden, John jen And ré Pracht scoor- tweede helft kreeg de [ploeg zo mogelijk nog Jansen. Kansen waar- tg onzorgvuldig werd rongen. Alleen Frans Bennie de Roo (straf fen Jan van der Reyden tans doeltreffend uit te (Onzorgvuldigheden in Ise defensie betekenden _jgentreffers. irge van vijf doelpunten iteindelijk toch vol te zijn. Concurrent Ce- on met 4-3 bij SVV en laarom één doelpunt te de beker in ontvangst len. Door dit resultaat Rooyen zich ge- voor de landelijke be- ipetitie die het komen- ilvoetbalseizoen wordt kt. Ook Ceverbo mag competitie meedoen. GRENOBLE Johan van de Velde is gisteravond winnaar geworden van de proloog van de 33e Dauphiné Liberé, een meerdaagse wielerwedstrijd voor profs. Van de Velde legde de drie kilometer in Grenoble af in 4 minu ten en 50,78 seconden. Zijn ploeggenoot, de Belg Ludo Peeters, eindigde als tweede en een andere ploeggenoot Bert Oosterbosch bezette de derde plaats. Johan van de Velde versloeg specialisten als Zoetemelk en Hi- nault met ruim verschil. De verklaring? Van de Velde was in de miezerige regen op het glibberige parkoers met de vele bochten bereid om risico's te nemen. „Voor een keertje vallen, daar draai ik mijn hand niet voor om", zei hij lakoniek. De winnaar van de „kleine ronde van Frank rijk" van vorig jaar gokte en won de hoofdprijs. Vandaag in de eerste etappe naar Saint Etienne draagt hij opnieuw de gele lei derstrui. Net als vorig jaar. Hij kwam ook naar Grenoble met de intentie om opnieuw te winnen. „Waarom niet? Vorig jaar heb ik bewezen dat ik het kon en of Hinault er nu bj is of niet, dat maakte me niets uit. In de tijdrit van donderdag over 40 kilome ter is hij misschien sterker, maar in de bergen kan ik hem wel licht hebben. Ik probeer het gewoon". Het was trouwens een drievoudige triomf van de ploeg van Pe ter Post in het korte tijdritje. De Belg Ludo Peeters eindigde als tweede en Bert Oosterbosch als derde. Oosterbosch had moeite met de vele bochten, waarin de achterwielen van de fietsen zeker op de geverfde zebrabanden wegslipten, om overeind te blijven. Oosterbosch prefereert lange rechte stukken. Met een tijd van vijf minuten en zes seconden bleef Hinault zestien se conden achter bij Van de Velde. Ze telden mee voor het alge meen klassement. De Italiaan Gianbattista Baronchelli won de tiende etappe van de Ronde van Italië. Het was een rit over 166 kilometer van Rome naar Cascia. Zijn landgenoten Claudio Bortolotto en Silva- no Contini werden tweede en derde. Johan van de Velde evenaarde zijn prestatie van vorig jaar door de proloog van de Dauphiné Liberé te winnen. Sören De Italiaan Giuseppe Saronni, die een achterstand van 51 secon den op de winnaar had, bleef leider in de algemene rangschik king. Leo van Vliet werd in de etappe achtste, Van der Poel elfde. DEN HAAG - Vredenburch heeft zich ge plaatst voor de finale van het voetbaltoer nooi om de Harry de Hartog beker. Vre denburch won gisteravond na het nemen van strafschoppen van Die Haghe nadat de normale speeltijd een score van 3-3 had opgeleverd. In de laatste minuut van de reguliere speeltijd scoorde Hugo van Sin- truyen de gelijkmaker voor Die Haghe, nadat eerder voor Vredenburch Bert Brok en Marcel de Waal voor 2-0 hadden ge zorgd en Bert Stiemsma en Hanms van Belle hadden gelijk gemaakt. Joost Lom- melaars zette Vredenburch op 3-2, welke stand Die Haghe nog gelijk trok, hetgeen evenwel niet meer dan een reeks (verlo ren) strafschoppen opleverde. In de finale, die is verplaatst van aanstaande donder dag naar dinsdag 2 juni, ontmoet Vreden burch HMSH. In het Buurtwegtoernooi werden gisteren de halve finales afgewerkt. Oranjeplein versloeg JAC met 1-0 en Paraat klopte na 1-1 SV '35 met strafschoppen. Het competitieduel in de eerste klasse Van VIOS tegen DCV is verplaatst van aan staande zondag naar Hemelvaartsdag. Het belangrijke duel begint om 15.00 'uur. KUOPIO Het Nederlands heren volleybalteam start mor gen in het Finse KuOpio in het kwalificatietoernooi voor de Europese kampioenschappen. Het zou een verrassing zijn als de formatie van trainer-coach Ben Krysik die plaatsing voor het Europees kampioenschap in Bulgarije zou afdwin gen. Op papier heet het volleybalteam in Finland kansloos te zijn. Tegenstanders Noorwegen en Israël, waartegen respectievelijk morgen en donderdag moet worden aangetreden, zullen geen probleem vormen. Winst op Tsjecho-Slowakije of gastheer Fin land, die respectievelijk zaterdag en zondag als tegenstanders fungeren, lijkt vooralsnog een utopie. En aangezien zich slechts twee ploegen voor het Europees kampioenschap plaatsen, is de kans dat een daarvan Nederland is, miniem. „Natuurlijk gaan we proberen alles eruit te halen. Mogen we dan in theorie kansloos zijn, Tsjecho Slowakije en/Finland moe ten zich hier eerst nog maar eens «waar maken", vertolkt aan voerder Ad van der Velden de stemming. „Draait bij ons alles optimaal en hebben we hier en daar een beetje geluk, dan ko men we nog een heel eind. Ik hoop op een uitschieter waarvan we er in het Nederlands volleybal zo af en toe eentje meemaken. Heus, het kan". De ploeg putte dezer dagen extra inspiratie uit de geruchten rond coach Ben Krysik. De ex-Pool zou van de Nederlandse vol- leybalbond moeten verdwijnen wanneer Nederland zich niet voor Bulgarije plaatst. „Onzin", kwalificeert Joost Veeger, de eveneens in Finland aanwezige vice-voorzitter van de Nevobo, de geruchten. „Om het helemaal duidelijk te stellen: de positie van Krysik staat momenteel niet ter discussie. Zijn contract loopt tot en met de Europese kampioenschappen. Maar dat is met alle contracten van de trainer en begeleiders van de ver schillende vertegenwoordigende teams net zo. We hebben in het verleden inderdaad gesteld dat de kwalificatie voor het EK een keiharde eis was. Wordt daar niet aan voldaan dan betekent dat per se niet dat het hoofd van Krysik automatisch moet vallen". Voetballerlei GUAYAQUIL In een wedstrijd voor groep 3 van de voorronden van het toer nooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1982 heeft Chili in Guayaquil ge lijkgespeeld tegen Ecuador. Er werd niet gescoord. De ontmoeting werd in de eer ste helft onderbroken na het bekend worden van het vlieg tuigongeluk dat president Jai me Rolaos van Ecuador het le ven kostte. De stand in groep 3 is: 1. Ecuador 2 3 10 2. Chili 1 1 0—0 3. Paraguay 1 0 01 Als enige Nederlandse club zal Willem II deelnemen aan de intertoto-competitie, die van 27 juni tot 1 augustus wordt gehouden. Willem II is onder gebracht in groep acht samen met Viking Stavanger (Noor), Stuttgarter Kickers (WD1) en Marek Stanke Dimitrov (Bul). Het Belgische jeugdelftal, dat Nederland heeft uitgeschakeld in het toernooi om het Europe se kampioenschap voor" junio ren (spelers tot achttien jaar), is de eindronde in West-Duits- land begonnen met een over winning van 20 op Grieken land. Ferenc Puskas zal voor het eerst na 25 jaar terugkeren naar Hongarije. De voetbal ster, die 85 keer voor Honga rije uitkwam en vijf keer voor Spanje, vluchtte na de opstand in 1956 naar het westen. Pus kas zal meedoen met een vete- ranenwedstrijd op 6 juni. Frans Thijssen beslist morgen of hij zijn contract met Ips wich Town verlengt. De Ne derlandse middenvelder heeft gisteren de financiële voor waarden van zijn contract be sproken met Bobby Robson, de manager van de Engelse club. Kraaij jr. naar Haarlem HAARLEM Hans Kraaij jr. komt het volgend seizoen uit voor de nieuwe eredivi sieclub Haarlem. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend. Het afge lopen half jaar stond de mid denvelder van Excelsior op non-actief als gevolg van een gecompliceerde beenbreuk. Tegenover de komst van Kraaij staat het vertrek van Eef Melgers. Bij Telstar heeft Frank Kramer geen contract aangeboden gekregen. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. MALAGAPRIJS(eerste afdeling): Usta Hanover. Utopia D en Thunder Hill. MALAGAPRIJSf tweede afdeling): Tosca Bond, Thunder Hanover en Urgent Diepnow CAMERONPRIJS: Belhamel. Happy Raaphorst. Mv Wish. MALLORCAPRIJS: Uvala du Bois. Top Way en Ulaan Voorne. MENORCAPRIJS: Uptodate Laren 1. Susy Bloemlust en Treize Star. CHELTENHAMPRIJS: Maximiliaan. Clo Clo en Ankara. ALICANTEPRIJS: Trust Skoatter. Reprise en Sandy Regina. TORREMOLINÖSPRIJS: Talon Be- roona, Solid Speed en Terry N ARTAGEN^PRIJS. Rainier Gallant. Oscar Baker en Ossian. ALMERIAPRIJS: Torpedo Fortuna. Sam Avon en Sergio Fortuna. Noordwijk begint met thuisduel LEIDEN Noordwijk en DOS Kampen spelen don derdag (Hemelvaartsdag) hun eerste finalewedstrijd om het zaterdagkampioen schap van Nederland. Het eerste duel wordt in Noord wijk afgewerkt, aanvang 18.00 uur. De return in Kampen' vindt op zaterdag 6 juni plaats. iners op reis willen het tag gemakkelijk hebben, en gesjouw met grote on- Bidelbare koffers; liever een Son- of linnen roltas of of §>noods een kolossale rug- Si met draagstel. Daar zit Si ook de make-up in, maar j mag niet te veel plaats in- ■nen. Theatre Cosmetics bift nu een „Paintbox" op 8 markt gebracht: een vier- ^ite platte doos met spiegel drie oogschaduwkleuren, Hi blusher met bijpassende jltick en een opbreng-tip- 8; met kwastje. Er zijn drie {[schillende kleurcombina- bruin/oranje; oceaan- |uw/beige/hardrose. Voor khakiikleuren: brons/olijf- lïestijngeel met een steen- 1 Ie blusher. Wie snel door i kleur heen is. kan mak- Sijk een los doosje met die 'vuste tint bij kopen. Op transparante afdekplaatje de doos staat precies om kleurnummer het gaat. iiaf 1 juni is dit Invite pro- 1 it 14,95) overal te krij- Make-up mee klassieke geur Arpège van Lanvin heeft kortgeleden uit- ding gekregen met vijf uiterst aangename hadartikelen, jj een vrouw uit het bad laten verrijzen als een moderne Sus. En wie wil niet met dit schoonheidsideaal vergeleken den? In ieder geval zit het met de geuren die aan het wa- bntstijgen wel goed en er is keuze uit vijf mogelijkheden: Moussant, een luchtig poeder dat het badwater een pas- SSj0* geeft. Een beroemd Frans binnenhuisarchitect ont- 'p er dan ook een badkamer bij de verzonken rose marmeren „kuip" past ook de luxueu- $£$lacon „Huile de Bain". De inhoud bestaat uit eenpmber- '&irige olie. die een goudachtige film over het water trekt. |ége heeft In zijn geurige doos van Pandora ook gedacht de voeten, hielen, ellebogen en knieën met een milde en componeerde daarnaast een Gel Moussant die de iichegebruikster achter een wolk schuim verstopt. De file d'Arpège", heeft een geraffineerd bescheiden geur l|u de hele dag blijft vergezellen ltijn dure geuren, minder dure geuren en in 't geheel niet lë geuren. Max Factor houdt de prijzen in de hand, ook 8t zijn kersverse parfum „Epris" in een beeldig flesje met ■zware zilverkleurige dop, als de grote hoed van een pad- Jitoel. Het geheel is elegant gestoken in dik zilverkleurige llonnen hoes. Een vrouw in de zomer en een geur, ze ho- 1 zij elkaarl Kleric Mechine uit Faubourg St. Honoré ontwierp 1 badkamer bij de nieuwe badgeuren van Lanvin. TINY FRANCIS Ongelooflijk maar waar: er Is een brandkast voor rokers. Voor zover bekend nu nog niet in Nederland verkrijgbaar, maar zeer spoedig links en rechts te koop. Een brandkasten- specialist heeft de brandkast ontworpen. Hij werkt als volgt: 's Morgens stopt u in het „hond' kastje uw sigarettenrant- soen voor één dag. U sluit het kastje en stelt een schakelaar in op een tijd die tussen de vijftien minuten en anderhalf uur in ligt. Kastje dicht en nu maar wachten. Want de „kluis" gaat pas weer open als de ingestelde tijd verstreken is. Iets voor bijzonder verslaafde rokers, lijkt zo. Maar die zijn niet voor zo'n „gat" te vangen. Die kopen dat kastje, stoppen het in hun zak en bietsen sigaretten van anderen. Of ze kopen er gewoon een los pakje bij. Om hét vloerkleed een sham poobeurt te geven hoeft men geen speciale stofzuiger meer te huren: zo juist uit Engeland is gearriveerd „Dry Magie", een tapijtreiniger in een grote soort (Vim)bus, die een half uur voor het stofzuigen met kwistige hand moet worden uitgestroojd. Het bruinige poeder moet ongeveer een half uur intrekken; ijverige huisvrouwen kunnen het In het tapijt borstelen, maar strikt nodig is dit niet. Alleen stofzuigen (b.v. met stofzui gerborstel) geeft al een uit stekend resultaat; katteharen geven hun weerstand op en vlekken gaan er uit. Het won- derpoeder natuurlijk uit han den van kinderen houden en goed ventileren terwijl het stilletjes in het tapijt trekt. Op droge ondergrond gebruiken. Na de shampoobeurt ziet het tapijt er schoner en frisser uit. Vierhonderd grams bus. Shampoo strooien, halfuurtje wachten, schoon tapijt. Radiatorfolie bespaart ook Met plus 24 graden Celsius in de vrije natuur, zullen we de radiatoren als warmtedoorge- vers wel uit het oog verloren hebben, maar er komt ook weer een ander jaargetijde. De stookkosten in het nieuwe seizoen kunnen volgens „Syl- glas" behoorlijk gedrukt wor den (ongeveer 15 procent) met een nieuw produkt dat men simpel „radiatorfolie" genoemd heeft. De folie is opgebouwd uit een kunststof laag en bedekt met een flin terdun aluminiumprofiel (ge wafeld). Het praktische rendement van de radiator wordt hoger als zo'n laag er achter ge plakt is, omdat de naar de muur-achterwand uitstralen de warmte wordt terugge kaatst. Het product van Syl- glas is niet nieuw voor de Ne derlandse markt. Wel is aan brengen erg simpel: er wor den tweezijdig klevende plak- strookjes bijgeleverd en door de wafelstructuur is de folie ook gemakkelijk op maat te knippen. Radiatorfolie heeft een adviesprijs van 19.90 per pakket (inclusief BTW) t n daar zit in: 4 meter met een hoogte van 50 cm en 25 plak- kertjes, het geheel verpakt in een handige draagtas. De In Amerika beroemde society mode-koning Oscar de la Rente kwam vorige week naar Nederland vliegen om per soonlijk zijn parfum in de Amsterdamse Bijenkorf te introdu ceren. De Bijenkorven in de hoofdstad, Rotterdam, Den Haag, Eindhoven en Arnhem gaan het vanaf heden verko pen, evenals een kleine selecte groep parfumeurs in ons land. De vertegenwoordiging is in handen van Cosmopar BV. In Parijs/New York berust de supervisie in handen van Milton Stern Parfums, die de gehele collectie geuren (parfum, eau de toilettes, badproducten etc.) voor het eerst in 1977 in Pa rijs lanceerde. Daarna kwam Japan aan de beurt. De „menline" en de „bathline" zullen voorlopig onze grenzen niet passeren. Het parfum „Oscar de La Rente" belooft hier een treffer te wor den. Oscar zelf, een goed ogende jongeman die nog een Ne derlandse grootmoeder heeft, stammend uit Curacao is een voortreffelijke jet-set figuur, gekroond door de Fashion Hall of Fame, woonde lang in Frankrijk en kent vrijwel alle Eujro- pese grootheden en de roddels over hen. „Ik maak alles „ready to wear" van vijfhonderd tot zesduizend dollar, vertelt hij tijdens het koud buffet en doet meteen even een boekje open over de vermogende bewoners van Texas, de lieden met de enorme cowboyhoeden en dito banksaldi. Ze bezitten duizenden en duizenden stuks vee, u kent ze wel: van de Westerns. Die mensert zijn schat- en schatrijk, ze geven ge weldige feesten en hun vrouwen dragen peperdure kleren (de „reday to wear" van Oscar??). De veehandelaren in Texas gaan voor geen miljoen uit de weg, ze bezitten allemaal een eigen straalvliegtuig, waarmee ze over de wereld razen om ergens aan de andere kant van de aardbol naar een party te gaan of handel te drijven. „Amerika begint pas ten Westen van Chicago" zegt Oscar criptisch. „Maar de vrouwen wer ken daar wel allemaal, arm of rijk". De la Rente's parfum is luxueus verpakt in flessen, ontwor pen door de beeldhouwer Mansau. Het is samengesteld uit vijfhonderd ingrediënten (waarbij mandarin, ylang-ylang, ko riander, basilicum, klaver-knoppen, nootmuskaat, oranje bloesemblaadjes, oranjebloesem, narcis, jasmijn, sandal wood, Bulgaarse rozenolie, bezoëhars, castorem, myrrhe, opoponax en vetvyver. Een goed parfum bestaat uit kostba re stoffen, waarvan onwaarschijnlijke hoeveelheden gebruikt worden: tonnen rozenbladeren voor één druppel rozenolie. Maar het spaart dan ook dure kleren uitWie bescheiden, maar net merkbaar door een chic parfum is omhuld, hoeft geen couturejurk te kopen. Die valt toch wel op! HP*| J HL &JH KHHET' Jr KHHHHSB' w «3 hkbhbB f m Oscar de la Rente vult met zijn clientèle de society- kolommen van sophisticated maandbladen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17