an het roken van lekkereWilde Havana's ook prijsbewuste!? ilTMlliSTlEl azerswoude alt banden et Waldkappel snauwer aan TÏÏj REGI0(J0UR)NAAL REGI0(J0UR)NAAL LEIDSE COURANT MAANDAG 25 MEI 1981 PAGINA S IT 65 75 1W0UDEDegenen die er it nog over twijfelen: het is iéds „dik aan" tussen vele in- ^en van Hazerswoude en die Waldkappel, de gemeente uit l^^flflluitsland, die tien jaar geleden ZrM Mrtnerschap aangingen. Béter het is sedert het afgelopen Inde „nog dikker aan", nu on- K'M tweehonderdvijftig inwoners I gemeente Waldkappel op vi- ren in de gemeente aan de ijn om er het tweede lustrum jen. En het is dan ook op vele De Waldkappelse muziekkapel geeft uitvoering op Ambachtsplein. I -iJpr fldag in Het Anker, waar de dag officieel werd herdacht: ven zónder feesten is als een is zonder pleisterplaatsen". leuvelhofs Westduitse collega irak de wens uit dat het tien ileden ondertekende partner- in bouwsteen voor een verenigd zal zijn. „Samenwerking is noodzaak", aldus Huth, die nog eens verwees naar de vele vriendschappen die gezinnen uit Hazerswoude en Waldkappel met elkaar hebben geslo ten. De consul-generaal van de Bondsrepu bliek in Nederland, dr. H. L. Waiblin- ger, vond het trouwens nogal wat dat vier procent van de bevolking van Waldkappel gedurende het weekend in Hazerswoude verbleef. Hij besteedde er onder meer aandacht aan dat van beide zijden getracht wordt de schaduwen van het donkere verleden, (1940-1945) te laten verdwijnen. Iets wat, aldus Waiblinger, voor de Nederlander te recht niet gemakkelijk is. Zoals de band tussen Hazerswoude en Waldkap pel (20 kilometer van de grens met de DDR) nu is, is er sprake van een suc ces. Want, zo meent de voorzitter van de Vereniging tot Bevordering van Eu ropese Betrekkingen, G. de Ruiter: „De jumelage is pas een succes als de bur gers actief meewerken". De ingezetenen van Waldkappel, ge meente waaronder zo'n vijftien dorpjes ressorteren, arriveerden vrijdagmiddag. Bij het gemeentehuis speelde het Tam boer- en Trompetterkorps Hazerswou de ter verwelkoming en gaf het mini- rettenkorps van Capriole een show. Za terdagavond gaven deze gezelschappen, de volksdansgroep Choreia, plus de Stammtischsënger, de Feuerwehrka- pelle en de Volkstanzgruppe Hosbach- tal uit Waldkappel een bewijs van hun kunnen in de Landvliethal. Zaterdaga vond waren ook weer zo'n duizend per sonen getuige van hun optreden en van dat van The Melody Mixers, de mu- ziekformatie die de honderden tot dan sen uitnodigde. Gasten en gastgevers deden ook be zienswaardigheden in Hazerswoude aan: het Rietveld, de molens en de boerderijen waar kaas wordt gemaakt. Rondvaartboot „De Tureluur" raakte zaterdagmorgen verward in plastic; het deed de Westduitsers niets dat ze een half uur letterlijk en figuurlijk vast za ten in de Rietveldse Vaart.... De Feuer- wehrkapelle en de drumfanfare van het Tamboer- en Trompetterkorps Ha zerswoude gaven zaterdagmorgen een concert op het Raadhuisplein. En 's middags, tijdens de officiële samen komst van honderden in Het Anker, gaven streekmuziekschool Rijnak koord, Stammtischsönger, Caprioles muizeretten en jongerenkoor Peiling acte de présence. Bernardus speelde zaterdagavond een vriendschappelijke voetbalwedstrijd te gen Harmuthsachsen/Hasselbach, een voetbalvereniging uit Waldkappel. Net zoals in 1980 en 1979 werd de wedstrijd gespeeld onder erbarmelijke omstan digheden: gedurende de gehele speelpe riode regen. Zaterdagavond werd het scheidsrechter Jan Verhorik al te bar: hij besloot na vijfenveertig minuten spelen de wedstrijd te staken. Toen hadden beide ploegen nog niet ge scoord. •lingen er 'f Hooft den xiezings- uete in 1erdorp ERDORP Volgens ilangs door leerlingen it Leiderdorpse Visser Ift Lyceum gehouden ie, komt D'66 dinsdag ►te overwinnaar uit de zingsstrijd. Volgens luete zouden de demo een winst van 2,3 hetgeen overeen- &met 14,8 zetels in de fa Kamer. Ook de PSP pn de winnende hand ■een winstpercentage Ie klas VWO leerlingen Visser 't Hooft lyceum BMRjsnnje enquete op de markt japaMSflHoofdstraat en in het 10®jcentrum Winkelhof. Baffyjbliek kreeg de vraag legd welke partij men ar geleden verkoos en Ike partij men dinsdag temmen. Zowel PvdA, in VVD zouden verlies )CQ Ondanks de gepeilde Owjietels verlies voor het zien de ondervraagden 'fQ r Van Agt het liefst J als minister-president. Ift O nc^us'e> d'e "iet strookt Hg i meest verkozen rege- "imbinatie: 25% sprak t voor een progressieve g van PvdA, D'66, 'SP (+CPN). De combi- VVD, CDA en D'66 23% van de stemmen, •rkloosheid wordt door ïrendeel van de onder en als het grootste pro- van deze tijd gezien, bracht de door de leer- gehouden enquete aan ut dat de meeste 'links- ?rs' onder modaal ver- (38%) en zij die een in- boven modaal genieten HHins voor middenpar- ^^^^ciezen (CDA, D'66 en aldus de onderzoekers), [tijd van het merendeel !e 'linksstemmers' ligt 18 en 25 jaar (34%). Veel belangstelling voor lustrumviering Toverlei Hoewel de regen wat roet In het eten strooide is de viering van het vijf-jarig bestaan van het Leidse Theater Toverlei za terdag een heus feest geworden. De organisatoren waren bij zonder ingenomen met de belangstelling van de bevolking. Volgens de Toverlei-ers was het succes vooral te danken aan de voor het feest gekozen plaats; het oude centrum van Lei derdorp. Op het Burgemeester Brugplein was van twaalf tot vijf uur van alles te zien en horen; muziek van en door leerlin gen van de streekmuziekschool, Jan Klaassen en Katrijn maakten hun opwachting en er werd pantomime gespeeld. De foto-wedstrijd werd gewonnen door mevrouw Soek uit Lei derdorp, die vanaf de kerk een fraaie plaat van de Hoofd straat had geschoten. Helaas konden door de regen de de monstratie Ballroomdansen en het optreden van de folkloris tische dansgroep Achalay niet doorgaan. Het bleek gelukkig geen triest einde van de festiviteiten, want 's avonds vierde men het jubileum verder in het Dorpshuis aan dn Hoofdstraat. Arbeidsinforma tiemarkt voor herhaling vatbaar LISSE De Arbeidsinformatiemarkt die het afgelopen weekeinde in de Lissese Hobahohallen werd gehouden op initiatief van het Gewestelijk Arbeidsbureau, is bezocht door ruim 2000 belangstellenden. GAB-directeur A.N. de Brabander is tevreden met dit aantal eri ook de meeste standhouders hebben voor volgend jaar weer gevraagd om een dergelijke informatiemarkt De bedoeling van de manifestatie was het geven van voorlich ting over de arbeidsmarkt door overheid, bedrijfsleven en on derwijs. Hiernaast werden uiteraard een groot aantal contacten gelegd tussen werkgevers en werkzoekenden. Veel belangstel ling was er voor de vacaturebank en de experimentele sollici- tantenbank. Door ruimtegebrek in het huidige Arbeidsbureau aan de Lissese Heereweg kan dit laatste systeem niet in het be middelingsproces worden opgenomen. Wel zijn er plannen om in de toekomstige nieuwbouwvestiging een sollicitatiebank in te richten.. Ruim 500kilometer op de fiets voor „Casa Materna ZOETERWOUDE Ondanks het uiterst wisselval lige weer is de fietstocht Zoeter- woude-Groningen vice versa goed verlopen. Elf en thousiaste fiet sers, allen ver want aan de werkgroep Casa Materna die zich inzet voor het Ita liaanse weeshuis, hebben zo'n 500 kilometer afge legd. Tijdens de tocht werd de naam van Casa Materna naar bui ten uitgedragen en geld ingeza meld om het werkkamp finan cieel rond te krij gen. Zaterdagmid dag even na vijf uur wachtte drumband VIOS de meute op. Vrijdagmorgen om vijf uur vertrok ken de fietsers vanaf Ons Huis voor het karwei. Met de wind in de rug bleef men, on danks een fiks aan tal lekke banden, ruim voor op het schema, 's Nachts vonden de jongelui gastvrij onderdak bij de Groningse diakonie om ver volgens weer vroeg op te staan voor de, zware, terugreis. Bij thuiskomst op sportpark Haas broek wachtte het elftal Wim Minn- aard, Arie Knetsch, Bert Hulsbos, Hein Kortekaas, Rens van Veen, John Lambert, Henk Ba telaan, Herman de Jong, Nico Hulsbos,' Peter Popma en Lex Olsthoorn een warm onthaal. Voorafgegaan door de drumband VIOS maakten de fietsers een korte rit door de dorps kern om te eindi gen bij Ons Huis waar burgemeester A. Houdijk een welkomstwoord sprak en daarbij de legendarische woorden „Ons allers Casa Mater na" gebruikte om aan te geven hoe verweven Zoeter- woude is met Casa Materna. Vol lof waren de elf over de volgauto's en beleiders die voor een vlekkeloze or ganisatie zorgden. Er leven plannen om volgend jaar een fietstocht naar Napels te houden al zal daar nog heel wat voorbereiding aan vooraf gaan. Floraschool25jaar De Oegstgeestse Floraschool vierde het afgelopen weekeinde het zilveren jubileum. De school werd aan het eind van de jaren vijftig opgericht als dependance van de Terweeschool, die het aanbod van leerlingen niet meer kon verwerken. De school werd eerst gehuisvest in een gedeelte van de Hofdijck- school. Later verhuisde men naar een noodschool aan de Voscuyl totdat de nieuwbouw van de tweede openbare lagere school aan de Lange Voort gereed kwam. Zaterdagmiddag werden de feestelijkheden, die vrijdag van start gingen met het hijsen van de schoolvlag, voortgezet met een receptie en een reünie waaraan door ongeveer driehonderd oud-leerlin gen werd deelgenomen. Komende week staat er nog een schoolrevue en een ontmoeting van de kleuters van de Sprinkhaan op het programma. Ook de leraren treden nog voor het voetlicht met het toneelstuk „Capucine". Op de foto: Van links naar rechts Kikie de Jager, de heer en mevrouw Van der Ende - Sobels (oprichtster), het huidige schoolhoofd de heer Gelok en zijn voorganger, de heer Van Driesten. ADVERTENTIE Natuurlijk vraagt een kwaliteitssigaar zijn prijs, dat weet elke kenner. Maar waarom zou u méér betalen dan de Wilde, natuurgedroogde sigaartjes van Ritmeester kosten? Niet voor niets zijn de Wilden van Ritmeester het op één na meest gerookte merk van Nederland. Wilde Havana Jin 'Doosje a 10 stuks: Wilde Cigarillos Pflfl Doosje a 20 stuks: Succesvolle gymnastiek- wedstrijden bij SJZ ZOETERWOUDE Gym- nas tick vereniging SJZ uit Zoeterwoude heeft het afge lopen weekeinde de jaarlijk se onderlinge wedstrijden gehouden. Ongeveer 150 le den, naar leeftijd en geoe fendheid ingedeeld in groe pen, hebben niet grote inzet en onder het belangstellend oog van menig verwante hun vaardigheden aan de turntoestellen getoetst De verschillen in vaardigheid, die vaak slechts in tienden van punten konden worden uitgedrukt, zorgden voor de onvermijdelijke spanning. Tussen alle bedrijven door oogstten de keurgroepen veel applaus met diverse de monstraties. Aan het einde van de wedstrij den konden de volgende prijs winnaars worden gehuldigd: Meisjes 10-11 jaar. Groep A: 1. Ellen van der Geest, 2. Carola Versteegen, 3. Angelina Busscher. Groep B: 1. Su- sanne Akkerman, 2. Edith van Nie- rop, 3. Agnes Zwetsloot. Meisjes 11-13 jaar. Groep A: 1. Chris- ta van Benten, 2. Zhaleh Forouzan. Groep B: 1. Jacinta Janmaat, 2. Mie- ke Kaiser, 3. Jacqueline van Leeu- ii der i der Straathof, 3. An dres van der Hoeven. Jongens 8-9 jaar. 1. Feike van Ben ten. 2. Tjarco Edzes, 3. Peter van den Akker. Jongens 10-12 jaar. 1. John-Patrick Brinckman, 2. Ronny Eman, 3. Ro bert Blom. Heren: 1. Robert van Zijl. Keurgroep meisjes: 1. Hiskia Bruins- ma, 2. Miranda den Eisen, 3. Mirjam van der Werff. Keurgroep dames junioren: 1. Joyce Kordijk, 2. Paula Vlasveld en Anne- mieke Elderhorst. Keurgroep dames: 1. Ilse Kamphuis. Verenigingskampioen jongens: Feike Verenigingskampioen meisjes: Hiskia Bruinsma. Verenigingskampioen dames: Ilse Kamphuis. Geslaagd meiconcert in Groene Kerkje OEGSTGEEST „Capella pro Cantibus" gaf zaterdag haar jaarlijkse meiconcert in het Groene Kerkje. Het koor bracht onder leiding van Theo Tobé „kerkmuzi- kale werken uit verschillen de stijlperioden" ten gehore. Naast koorwerken werd door het orkest het concert in C gr.t. van Albinoni ten gehore gebracht Dorine Jansma en Adreas Schnei der speelden virtuoos de ho bopartij. Het orgel werd be speeld door Hans van Nieuwkoop die schitterde in „Fantasie en Fuga" in c. kl. t. van Bach. Vooral het slot stuk van deze Fantasie ver eist een groot gevoel voor muzikaliteit A capelle trad het koor op in twee motet ten van Vogel (1920) en Ex- sultate Deo van Scarlatti (1660-1725). Qua uitvoering kwam hier duidelijk het verschil in stijlperioden naar voren. Capella pro Cantibus" beschikt over prachtig stemmenmate- riaal om het zo maar eens te duiden. Zo hoorden wij Rinske Kranenbrink in een aria uit de cantate „Herr, wenn ich nur dich habe" van Buxtehude. Het concert werd besloten met een ronduit magistrale uitvoe ring van Bachs Pinkstercanta te „Erschallet ihr lieder", voor solisten, koor en orkest. Met begeleiding van het orkest tra den de solisten Frank Fritschy (tenor) en Julius van der Lin den (bas) voor het voetlicht. Het duet in deze cantate werd gezongen door de alt Yvonne Benschop en de sopraan Mir jam Cornelisse. Beide jongeda mes beschikken over een fraai stemgeluid. Jeugdig talent dat grote aandacht verdient. Ver melden wij verder nog een duet voor sopraan en alt uit de cantate B.W.V. 78 van Bach. Tobé liet het door alle sopra nen en alten van het koor uit voeren. De belangstelling voor het optreden was enorm. De Groene Kerk was volledig be zet met een koorminnend pu bliek dat de optredenden be loonde niet een minutenlang staande ovationeel applaus. Terecht, hier was sprake van een uiterst serieuze aanpak, dat resulteerde in een virtuoos optreden van „Capella pro Cantibus". Antoon Koch Vrouw (73) ernstig gewond VOORHOUT Een 73-jari- ge vrouw uit Zandvoort is gisteravond ernstig gewond geraakt op de kruising „Sol daatje". De vrouw wilde met haar auto vanuit Voorhout linksaf slaan richting Noordwijkerhout en ver leende toen waarschijnlijk een uit de richting Lisse na derende automoblist geen voorrang. De vrouw is ern stig gewond overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. Haar auto was reh«l vernield. Verkiezingen De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest organi seert morgen een verkiezingsbijeenkomst in de grote zaal van Taberna aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. In een af wisselend programma zullen de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen op televisietoestellen worden gevolgd en besproken. Vertegenwoordigers van de politieke par tijen in Oegstgeest zullen reageren op de actuele gebeurte nissen. De aanwezigen kunnen hun zegje doen via de in terruptie-microfoon. Het trio Vandaag^onder leiding van Chris Koener zal stemming maken tussen de programma onderdelen. De bijeenkomst begint om acht uur, is gratis toegankelijk en iedereen is welkom. Er zijn drankjes en hapjes verkrijgbaar. Sportdag De jaarlijkse sportdag voor de scholen St-Willibrord, de Lisblpemschool, de Wildelingschool en de CNS wordt morgen gehouden op het gemeentelijks sport park. Op het programma staan hardlopen, de hinder- nisbaan, verspringen, korfbaldoelen, de steppenrace en kas tie bal werpen. De sportdag begint om tien uur. Buslijn De voorgenomen opheffing van buslijn 89 van de NZH in Oegstgeest gaat niet door. Hier was sprake van als gevolg van het in gebruik nemen van de Schiphollijn. Lijn 5 van Centraal Nederland zal eveneens blijven rijden, maar dan onder het nieuwe lijnnummer 145. De bus zal gaan rijden via de Kennedylaan en de Rhijngeesterstraatweg in Oegst geest Gouden kerk In een plechtige eucharistieviering, waarin de bisschop van Haarlem, mgr. Zwartkruis, voorging, is gisteren het feit herdacht dat de kerk H. Joannes Evangelist in De Kaag vijftig jaar geleden gereed kwam. Na afloop van de viering, waarin het parochiekoor de mis „Salve Regina" van Sthele ten gehore bracht, werd op het kerkplein het geschenk van pastoor Aarts, een door hem zelf gemaakte zonnewijzer onthuld. Uit handen van de heer Van Ruiten ontving pastoor Aarts op zijn beurt de eerst ets die van de kerk is gemaakt door me vrouw Plantinga. Voor pater Alfried Stokman was er een cheque van zevenduizend gulden, het jubileumge schenk van de parochianen. Dit bedrag zal worden be steed aan het missiewerk in Hyderabad, waar pater Stokman al 34 jaar werkzaam is als missionaris. Top-toernooi Het jaarlijks door de Sassenheimse korfbalvereniging T.O.P. georganiseerde schoolkorfbaltoernooi is gewonnen door de eerste ploeg van de Parkschool. In totaal 32 teams oftewel 300 leerlingen van. het basisonderwijs hebben aan het toernooi deelgenomen. Er werd gestreden in acht pou les. Kastanjehof 5 won in poule 8, Op Dreef 3 werd eerste in poule 7. In poule 6 kwam St. Anna 3 als eerste uit de bus, in poule 5 Kompasschool 3, in poule 4 eindigde Springplank 2 als eerste en in poule 3 was dit Parkschool 3. Poule 2 werd gewonnen door Op Dreef 1. Onder luid gejuich nam de aanvoerster van de Parkschool, Daniëlle Flipse tijdens de prijsuitreiking de wisselbeker in ont vangst. Bedrijfsvoetbal Het team van Technisch Installatie Bureau De Boer heeft zich zaterdag geplaatst voor de finale van het be drijfsvoetbal toernooi in Hazerswoude. Het team klop te zaterdag de winnaar van de andere poule, de combi natie Batelaan-Bouwer-Roelands na het nemen van strafschoppen. Voor de combinatie was er als troost de pingelcup. De fair play cup werd zaterdag gewonnen door het team van loonbedrijf Van de Velde. De finale wordt dinsdag 2 juni gespeeld op het terrein van Ha- zerswoudse Boys. Huldiging Antoon Stolwijk, Henk van Wijk, Jan Lourier en Gerrit Kerkvliet zijn onlangs gehuldigd omdat zij vijfentwintig jaar lid zijn van de Hazerswoudse damvereniging „Samen Sterk". Het viertal kreeg een Delfts blauw bord met in scriptie tijdens de viering van het vijfendertig-jarig bestaan van de damvereniging. Zilveren priester Pastoor Klcijn van dc Noord wijkse Sint Jeroen paro chie is het afgelopen weekeinde op grootse wijze ge huldigd in verband met zijn zilveren priesterjubileum. Een rij van sprekers voerde het woord alvorens een druk bezochte receptie werd gehouden in het „Hof van Holland". Deken Schoonebeek noemde pastoor Kleijn een goede collega op wie nimmer vergeefs een beroep wordt gedaan. Hij overhandigde een indrukwekkend en vaak ontroerend boekje van Greyteman over een kwart eeuw turbulente kerkgeschiedenis. De heer Sal man bracht de gelukwensen over van de parochieraad. De verbondenheid met kerk en pastores werd tot uit drukking gebracht in een collage waarin de symbolen van de wijken rondom de kerk waren aangebracht De stichting Katholiek Onderwijs Noordwijk haakte bij monde van haar voorzitter, de heer J. Nipper, in op de hommage die de schooljeugd enige dagen tevoren had gebracht Voorzitter Kersbergen van voetbalvereni- ging S.J.C. (Sint Jeroens Club) schetste in een geestige speech de toegedichte invloed van pastoor Kleijn op de prestaties van SJ.C. 650 OVERDEKTE PARKEERPLAATSEN

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5