Leidse Integratie Sportdag dient Jaarlijks evenement te worden Techniek wint het van engagement Nü met filter toch een Lucky! ONTEVREDEN COMMISSIE SPORTIEVE RECREATIE: 99 ponlight Televisie Leiden en Alphen sille stemmen tellen LEIDS CABARET FESTIVAL: Radio Entertainer uit de lucht gehaald Imperium verrast met Middeleeuws toneel ID LEIDSE COURANT MAANDAG 25 MEI 1981 PAGINA 3 Teki 19. rserle. 19. Toto, 19.45 Joi t. 21.00 happeiijk Infoi insluitend 19.55 dfmei- DIscussieL- ierbericht!pr^®^ ind. eval. 14. Q_ lekst Per LEIDEN De zaterdag voor het eerst is Leiden gehouden Integratie-Sportdag kan geslaagd genoemd worden. De sportdag was opgezet om validen en mindervaliden geza menlijk te laten sporten. Hoewel de Vijf Meihal verre van vol was, was de organise rende commissie Sportieve Recreatie bijzon der tevreden over de publieke belangstel ling: „Het doel is bereikt", zo zei men. „Van daag hebben validen en minder-validen mei elkaar gesport We hopen daarmee de drem pelvrees en de angst, die velen voor het zien van een handicap hebben, geheel of gedeelte lijk te hebben weggenomen". Naar aanlei ding van dit positieve resultaat is men van plan de integratie sportdag tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken. De integratie-sportdag was opgezet door de Commissie Sportieve Recreatie. Een commissie waarin zowel validen als mindervaliden zitting hebben. De commissie had het plan opgevat een evenement te organiseren, waar mindervaliden met validen konden sporten. Geld daarvoor werd beschikbaar gesteld door het ministerie van CRM en door de gemeente Leiden (14.000 gulden). CRM heeft immers gesteld dat de inte gratie van mindervaliden in de samenlevin6 zoveel mogelijk dient te worden bevorderd en acht het houden van een integratie-sportdag een goede methode. De zaterdag in de Vijf Mei hal gehouden sportdag droeg een afwisselend karakter. Beurtelings kon men een demonstra tie volgen en zelf actief zijn. Ook waren er di verse stands met informatiemateriaal over sport voor en met gehandicapten te vinden. Hoewel niet overvol, waren de tribunes de hele dag redelijk bezet. Het publiek werd onder meer vergast op een tafeltenniswedstrijd tussen Scylla-speelster Sandra de Kruijff en de in een rolstoel gezeten Irene Schmidt, een zitvolley- balwedstrijd, boogschieten en een rolstoelbas- ketbalwedstrijd. Voorts kon men in het Vijf- meibad deelnemen aan 'waterspelletjes'. Spe ciaal voor de mindervaliden was er een hef truck neergezet, die als lift diende om de ^al leen via trappen bereikbare kantine kon be zoeken. 8.30 Chér ind en Je« lusique. V) •es, 3e at reportage en Fra« ortage childers. 'ijl.) pN/ALPHEN AAN DEN RIJN Aangeslotenen op ■^^beltelevisie in zowel Leiden als Alphen aan den Rijn Gn het afgelopen weekeinde kunnen kijken naar uit- igen van piratenzender Moonlight Televisie (MTV). Die Verzendingen werden vanaf half één verzorgd via Duitsland 17-30 Tjiitzending bestond uit een gedeelte van een toespraak van 5UKieuterfiSttrekk"r Hans Wiegel, een Amerikaanse film over rol- Schoolteif wedstrijden, de rolprent „Scanners" en een soft-porno- ilevlsiepq I^5to tegen lichtmast Schoon "d< Itelevisie. g cholltelei EN Een echtpaar uit lorp is gistermorgen gewond geraakt bij igeval op de Willem de |01 erlaan. nog onbekende oorzaak Leiderdorpse automo bilist rond half zes tegen een, lichtmast ip de middenberm •van de weg. Daarbij raakten hij en ziin vrouw gewond en werden kort daarop naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Jisdag 26 mei kunt u - tussen 8.00 uur en 19.00 uur - uw stem brengen voor de Tweede Kamer. (t hangt ook van uw stem af: 10e sterk de verschillende partijen in de Tweede Kamer [vorden 'elke regering straks voldoende steun in de nieuwe Twee de Kamer krijgt 'elk regeringsbeleid er de komende jaren in Nederland ge- J/oerd zal worden. stad Leiden is door haar slechte financiële positie met han- i en voeten aan dat regeringsbeleid gebonden, it gemeentebestuur roept u op de keuze niet aan anderen te en. stemmen. t kan uw enjge kans voor de komende vier jaar zijn de sa- instelling van de Tweede Kamer te beïnvloeden. Int u echt verhinderd, dan kunt u met een handtekening op f oproepkaart een andere kiezer uit hetzelfde stembureau )chtigen in uw plaats te stemmen. e kiezer mag maximaal twee volmachtstemmen - tegelijk met n eigen stem - uitbrengen. fc gemeente organiseert dinsdag 26 mei vanaf 19.00 uur een Itelagenavond met extra groot TV scherm in de Stadsgehoor- jal, Breestraat 60. fcrvoer ikkele politieke partijen verzorgen personenvervoer naar de ifmbus. Indien u slecht ter been bent, kunt u een van on tstaande telefoonnummers bellen om een afspraak voor ver der te maken: IdA Nelleke Bouman, Oesterbank 1, tel 211346 tA Fam. Veeren, Drechtstraat 8, tel. 412016 pP PSP-pand, Rijnstraat 8, tel. 125654 bN Riet van Putten, Brederodestraat 1, tel. 762085 tot 13.30 uur: Korrie Korevaart, tel. 131407 na 13.30 uur: Cocky Volmer, tel. 123928 maandagavond en dinsdagochtend van 7 tot 9 uur: Fam. Van der Waals, Seringenstraat 4, tel. 121889 Demonstratie tegen nieuwe atoomwapens Naar schatting 200 perso nen namen zaterdag deel aan een demonstratie voor de vrede. Onder de hoofd leus: „Kies voor de vrede, stop de nieuwe raketten" trokken de demonstranten rond vier uur vanaf Molen de Valk in de richting van het Huigpark. Daar hield de studentenpastor Jac. van der Hoeven een rede voering. De demonstranten droegen spandoeken en borden bij zich waarop zij zich tegen kernwapens (neutronenbom) uitspra ken. Met de demonstratie wil men de politieke par tijen duidelijk maken, dat de dreiging van een atoomoorlog afgewenteld dient te worden. De de monstratie werd georgani seerd door het Interkerke lijk Vredesberaad (IKV) en „Samenwerkingsverband politieke manifestatie. Leids Vrijetijdscentrum Stop de Neutronenbom" 's Avonds hield VVDM-se- een toespraak over vrede en was niet bedoeld als cretaris lbo Burema in het en de bedreiging daarvan. LEIDEN Het was zaterdagavond een beetje de paradox van het Derde Leidse Cabaret Festival, dat de waar schijnlijk minst geëngageerde cabaret groep, Kick 'n lek uit Hilversum het Kick van der Veer en Peter Koekkoek, zo goed waren dat ze moesten oppassen hun vermogens niet verkeerd te gebrui ken. Het Derde Leidse Cabaret Festival was, e- venals het tweede, opgezet als een festival van het geëngageerde cabaret. De optre- deden moesten in ieder geval iets zeggen over de wereld waarin zij leefden en niet vervallen in botte (on)gein. Het optreden van Kick 'n lek bewees voor de zoveelste keer dat men engagement niet kan aanle ren, kan nastreven of verwerven, maar dat engagement, betrokkenheid bij de we reld van alledag, een levenshouding is die nauw samenhangt met de persoonlijkheid van de kunstenaar. Felix Cat Mauw Mauw Group die het eer ste half uur mocht volmaken, probeerde zo verkrampt politiek stelling te nemen, vooral wat betreft de woningnood en het kraken, dat de groep het hele halve uur op jacht bleef naar die ene originele ge dachte, die ene originele formulering, die ene intelligente analyse. Felix Cat maakte redelijke rock 'n roll-muziek, maar daar mee was alles gezegd. De muziek onder steunde op geen enkele wijze de atmosfeer van de acts, zodat deze laatste slechts als een toegift leken te functioneren. Felix Cat was gewone pop-muziek met een beetje extra opmaak. De tweede groep Plus Minus uit Noord- wijk kwam veel sympathieker over. Hier was tenminste een poging gedaan muziek en conference te integreren in een lopend verhaal zodat het hele programma in ie der geval een eenheid vormde. Helaas ontbrak het de spelers aan timing, goede tekstzegging en toneelervaring zodat veel van de bedoelingen verloren gingen in onhandigheden. Kick 'n lek was niet vernieuwend, niet echt origineel en nergens scherp. Maar Kick van der Veer wist wel hoe hij zich moest bewegen, hoe hij rekwisieten dien de te gebruiken, hoe hij met minimale handelingen en tekst een maximaal effect kon bereiken. Hij bleek de enige van alle artiesten die in staat was een tekst fout loos en zonder haperingen uit te spreken. Terecht prees de jury de bescheiden rol van pianist Peter Koekkoek die zijn com pagnon alle ruimte liet. Het optreden van het Nationaal Hekelca baret was degelijk, maar niet opzienba rend. Eén van de leukste acteurs van de avond bleek opperspreekstalmeester Hans Geers, die op voortreffelijke zwijgzame wijze de verschillende groepen aanéén- zweeg. Maar Geers zit dan ook op de to neelschool. Misschien zou een toneelles hier en daar het geëngageerde cabaret enigszins op weg kunnen helpen. De vorm is niet belangrijk, maar een gebrekkige vorm moet de boodschap niet in de weg staan. PAUL VAN DER PLANK Oudman In verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd wordt met ingang van 1 juni eervol ontslag verleend aan hoofdinspecteur van politie H. Oudman. De heer Oudman is de laatste jaren onder meer belast geweest met de werving van nieuwe korpsleden en de voorlich ting. Ter gelegenheid van het afscheid vindt morgen van vier uur tot zes uur een receptie plaats in het hoofdbureau van politie aan de Zonneveldstraat Postkantoor dicht De postkantoren in Leiden zijn donderdag 28 mei de gehe le dag gesloten. De wekelijkse avondopenstelling van het kantoor aan de Breestraat wordt in verband met Hemel vaartsdag verschoven naar vrijdag 29 mei. Fietstocht (1) Het Instituut voor de Natuurbeschermingseducatie houdt zaterdag 30 mei een fietstocht onder leiding van natuurgidsen. De tocht wordt gemaakt in de omgeving van Leiderdorp en Hoogmade. Deelnemers kunnen zich tot zaterdag telefonisch opgeven onder nummer Fietstocht (2) Het sportcomité van de Mormoonse Kerk houdt op Hemel vaartsdag, donderdag 28 mei een gezinsfietstocht. De leng te van de tocht is dertig kilometer en de start vindt plaats tussen tien uur en één uur vana f de Brahmslaan 2. De kos ten bedragen vier gulden voor het eerste gezinslid en één gulden voor elk overig gezinslid. Iedereen, die de tocht uit rijdt, krijgt een herinnering in de vorm van een lintje. Alternatief stemlokaal De PSP-jongerengroep Leiden zet morgen tussen drie en zes uur een alternatief stembureau op het Stadhuis plein. De PSP vindt dat er ook veel belangen voor voor jongeren die nog niet mogen stemmen-op het spel staan met de verkiezingen. In het zogenaamde stemlo kaal wordt hierop de nadruk gelegd. Leidse impressionisten Zes Leidse impressionisten exposeren tot begin september in de Singelzaal van het Stedelijk Museum De Lakenhal. W.H. van der Nat is vertegenwoordigd met stadsgezichten, dierstudies en zijn in 1921 geschilderde zelfportret. A. J. Driesten laat enkele landschapsschilderijen zien en de ge broeders Chris en Laurent van der Windt hebben voorna melijk landschappen geschilderd al is er ook een stilleven te zien, wat aquarellen en hun zelfportet. Tenslotte heeft Floris Verster zowel wat aquarellen en waskrijttekeningen als geschilderde stillevens uit verschillende perioden van zijn loopbaan. Zijn zwager Menso Kamerlingh Onnes laat zowel stellevens als portretten zien. Het museum is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Op zon- en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. Open huis Ter gelegenheid van de in gebruik name van de nieuwe afdeling fysische therapie houdt het Diaconessenhuis (Houtlaan 55) op 29 mei een open huis. Tussen vier en zes uur zijn belangstellenden welkom op de nieuwe afdeling. LEIDEN Radio Entertainer is afgelopen zaterdag door de Leidse politie uit de lucht gehaald. Twee Leidse scholieren (16 en 20 jaar) werden tijdens een routinecontrole op heterdaad be trapt. De politie heeft een cassetterecorder en de hele zendappa ratuur met toebehoren in beslag genomen. Radio Entertainer zond reeds meer dan een jaar uit. Knokpartij in Breehuys LEIDEN Een groep Ne derlandse en een aantal Ma rokkaanse jongeren raakten gistermiddag slaags in het Breehuys aan de Breestraat. De jongeren maakten tij dens het gevecht gebruik van kettingen en vechtstok- jes. Eén van de ruziemakers liep daarbij verwondingen in het gezicht op. De gewonde heeft echter geen aanklacht inge diend. Tijdens het gevecht sneuvelde een gedeelte van het meubilair. De ruzie tussen de vijf Nederlandse jongeren en de negen Marokkaanse jon gens had geen directe aanlei ding. Volgens de politie is de ruzie de climax van een reeds geruime tijd gespannen ver- - houding tussen beide groepen. advertentie LEIDEN Zaterdagavond speelde Imperium voor de vierde maal alweer zijn nieuwe productie „Liefde is 't fundament" in het Micro- theater aan de Oude Vest Regisseur Chris Marks heeft ter voorbereiding van deze serie voorstellingen een duik in het verleden geno men en twee middeleeuwse „esbattementen" en een „sot ternie" in een enigszins ver staanbaar Nederlands ver taald. In zijn aanpak is een raar mengtaaltje ontstaan, dat evenwel niet zelden op de lachspieren van het pu bliek werkte. Voor de pauze werden ver toond het „Esbattement van 's Mensen Sin en Verganckelij- ke Schoonheit" en de sotternie „Rubben"; het laatste spel is een paar eeuwen ouder dan het eerste en mist dan ook dui delijk de gekunsteldheid en de langdradigheid van het Rede rijkerswerk. Een vermakelijk platvloers, komisch nieman- dalletje is het, dat Imperium met de nodige vaart en met forse uithalen speelde. Na de pauze volgde het wat langere „Esbattement van den Appel boom", wederom uit de Rede rijkersperiode. Terecht geniet dat stuk nog steeds een zekere populariteit, want het is een prachtig voorbeeld van de simpele ideeënwereld van de middeleeuwer: de auteur heeft niet geschroomd om ook de Duivel, de Dood en zelfs God een rolletje toe te bedelen! Wat de spelers en de regisseur binnen het bestek van de be perkte middelen gemaakt heb ben verdient veel waardering. Een grote dosis inventiviteit, fraaie dubbele bodems, toevoe ging van grappige uitdrukkin gen waren getuigen van het enthousiasme waarmee de spe lers aan deze drie spelen moe ten hebben gewerkt Mede door de voortreffelijke muzi kale omlijsting is Imperium er dan ook in geslaagd de late middeleeuwen voor modem publiek vermakelijk tot leven te brengen. Dat is „voor den Duivel" niet niks voor ama teurs en ik haast me dan ook te vermelden, dat „Liefde is 't fundament" elke vrijdag en i zaterdag tot en met 20 juni nog te zien valt in het kleine thea- INHARDBCX 20/275 Goede prestaties De Zijl/LGB in Veenendaal (Van onze zwemmedewerker) VEENENDAAL Bij li mietwedstrijden in Veenen daal hebben opnieuw een aantal Zijl/LGB-zwemmers onder de NK limiet gezwom men. Jolanda Laterveer rea liseerde deze prestatie op de 100-vlinder (meisjes '70) in 1.20.0 (limiet 1.24.0). René Correljé kwam tot 2.38.7 op de 200-wissel (limiet 2.40.0) en Reinier Haasnoot, even eens Zijl/LGB kwam op nieuw onder de 100-school li miet voor jongens '68: 1.17.9 (limiet 1.18.0). De resultaten van de andere Leidse deelnemers: 400-wissel dames: Inge Bouwmeester (Zijl/LGB) 5.54.2; 200- wissel heren: Reinier Haasnoot (Zijl/LGB) 2.29.5, Hans v. Hees (LZ '86) 2.52.5; 100-rug meisjes onder 10: Ingrid v. Veen (Ziil/LGB) 1.41.7; idem jongens: Michael Nijdam 1.55.6; 100-vlinder dames: A. v.d. Luyt (LZ '86) 1.27.4; idem heren: Hans Lalau (Zijl/LGB) 1.09.1, Reinier Haasnoot (Zijl/LGB) 1.10.5, Hans v. Rosmalen (Zijl/LGB) 1.14.9, Marlijn Snoek 1.28.5, Yvonne de Kier 1.29.8, Inge Bouwmeester (Zijl/LGB) 1.31.3, Mireille Correljé (Zijl/LGB) 1.34.1; 100-school heren: Bart Hame ter (LZ '86) 1.14.7, Hans Bouwmees ter (Zijl/LGB) 1.26.0, René Correljé (Zijl/LGB) 1.26.5, Hans v. Hees (LZ '86) 1.31.0, Remco Filippo (LZ '86) 1.31.9.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3