Timman iet van smise arpov Ludo Dielis wereld titel op vijfkamp JoseLuis Clerc winnaar in Rome ordwijk overtuigend mpioen na winst Sassenheim us Blakey Ridge wint en verliest in Grote Prijs van Den Haag 'Nieuwe'bondscoach Peter Snijders nodigt ook dissidenten uit voor judotraining PORTTRIBUNE Handbalbekers voor PSV en Sittardia Roeisucces ZIJDELINGS GINA LODSE COURANT MAANDAG 25 MEI 1981 PAGINA 15 'ortuna In dit ïr Petei RDAM Op de tweede van de in totaal drie rustdagen k internationale schaaktoernooi in Amsterdam heeft Jan |n de leiding met een half punt voorsprong op drie ach tera. Een bevredigende positie al zal het de Amsterdam- itmeester spijten dat hij geen gebruik heeft kunnen ma- i de eerlijk-delen-mentaliteit die Karpov (tijdelijk) heeft in. Idkampioen vierde zaterdag zijn dertigste verjaardag, in de met een flauwe glimlach de bloemen was vijftig minu- ir al weer verdwenen. De remise in dertien zetten tegen v riep herinneringen op aan de jaren zestig, te meer daar een al even vlotte deling van het punt tegen Poloegajevs- laten aantekenen. h heeft van de situatie geen gebruik kunnen maken. Hoe het ook heeft geprobeerd. Hij zette Miles zaterdag een iwoon scherpe opening voor en bracht op de achttiende stukoffer, dat een vrijwel geforceerde combinatie inleidde beter spel gaf. Miles, die al twee keer eerder met zwart moest een pion opgeven. Kort voor het afbreken won hij Ier terug, waarna er voor Timman in tweede zitting in een il loper-toren tegen paard-toren geen doorkomen aan bleek het verschil tussen Timman en zijn drie achtervol- t kwetsbaar half puntje. Kavalek Donnar ui! de 7e ronde verliep als volgt: lek (VS) nner (Ned). i7-e6; 2. Pb1-c3 d7-d5; 3. d2-d4 Pg8-f6; 4. Ic1-g5 Lf8-e7; 5. e2-e3 0— -c1 Pf6-e4; 7. Lg5xe7 schaak; Dd8xe7; 8. Pg1-f3 c7-c6; 9. Lf1-d3 10. Tc1xc3 pC8-d7; 11. Dd1-c2 g7-g6; 12. 0—0 d5xc4; 13. Ld3xc4 e6- '4-d4 c6-c5; 15. Tt1-d1 De7-d6; 16. Pf3-d2 17-15; 17. Lc4-b5 a7-a6; 18. ,c8xd7; 19. Tc3xc5 Ta8-c8; 20. Tc5xc8 T18xc8; 21. dc2-b3 b7-b5; 22. I6-C5; 23. Pd2-f3 Dc5-d6; 24. h2-h3 Tc8-c4; 25. e4xf5 g6xf5; 26. Dc3- 27. De3-g5 schaak Kg8-f7; 28. Dg5-h5 schaak Kf7-g8; 29. Pf3-d4 30. Pd4-c2 Dd5-c6; 31. Dh5-g5 schaak Kg8-f7; 32. Dg5-d8 Ld7-c8; 16 Dc6xd6; 34. Dd8xd6 Tc4xc2; 35. b2-b4 Kf7-g7; 36. h3-h4. Zwart Ludo Dielis bekroonde een sterk seizoen met de wereldtitel. MAASTRICHT Ludo Dielis heeft gisteren in de Maastrichtse sporthal Geusselt zijn derde biljartwereldkampioenschap in één seizoen veroverd. Na het driebanden en bandstoten schreef hij door remise in een meeslepende finale 16—6 tegen zijn enig overgebleven ri vaal Jos Bongers ook de persoonlijke vijf kamp op zijn naam. Een absolute toppresta tie, die voorheen uitsluitend door Raymond Ceulemans was verwezenlijkt. Op een neus lengte eindigde Bongers op de tweede plaats. Christ van der Smissen accentueerde de be langrijke inbreng van eigen bodem door op de bronzen medaille beslag te leggen. Over de gehele linie was de 36-jarige Dielis de sterkste in de vierdaagse slijtageslag. Hij reali seerde in dit marathongebeuren, het proportio nele gemiddelde van 236.20. Daarmee verbeter de hij ruimschoots het officieel geldende we reldrecord (162.55 van 1976) van Ceulemans, hoewel de laatste meermalen hoger gescoord heeft in toernooien, waarin geen wereldtitel op het spel stond. Dielis legde de basis voor zijn wereldtitel in het libre, bandstoten en drieban den. In de eerste twee spelsoorten bleef hij on geslagen, in het driebanden schitterende hij pas, toen het er werkelijk opaan kwam, in de partijen tegen Van der Smissen en Bongers. In de kaderspelen werd hij overtroefd door Jos Bongers, die zowel In het 47/1 als het 71/2 met uitstekende moyennes (36.000 en 57.33) indivi dueel het hoogste scoorde. Het driebanden werd een prooi voor de Japanner Kobayashl, die uitkwam op het gemiddelde van 1.301 en daarmee bewees in die specialiteit op voet van gelijkheid met Ceulemans te staan. Dielis sloot het toernooi af met twaalf wedstrijdpunten, Bongers met elf en Van der Smissen met tien. VICTOR PECCI UITGEPUT IN TENNISFINALE ROME Jose Luis Clerc heeft gisteren de open Italiaanse tenniskampioen schappen gewonnen. In de finale van dit kampioenschap, dat tot de belangrijkste zes ter wereld wordt gerekend, won de als derde geplaatste 22-jarige Argentijn met 6-3, 6-4, 6-0 van Victor Pecci (Par). De Zuidamerikaanse eindstrijd was alleen in de openingsfase interessant, toen de zwak begonnen Clerc een achterstand wegwerkte. Toen de Argentijn eenmaal de service van Pecci had gebroken met enke le dropshots en een mooie lob was de spanning weg. Pecci miste zijn gewone kracht en agressiviteit. Hij leek vermoeid van de marathonpartij van zaterdag waar in hij titelhouder Guillermo Vilas met 7-6, 6-4, 7-6 uitschakelde. In de derde set was hij zelfs de uitputting.nabij. Voor de Argentijn was het halve finaleduel, tegen Ivan Lendl van doorslaggevende be tekenis. De als tweede geplaatste Tsje- Woef.Duitsland choslowaak begon overweldigend, maar "yyi "fmwiaiiu verloor uiteindelijk in vier sets 3-6, 7-5, 6- 0, 6-2 als gevolg van het feit dat hij bijna niet meer kon serveren vanwege de pijn in zijn rug. Of Lendt metterdaad zal deelne men aan de open Franse kampioenschap pen, waarvoor hij vijfde is geplaatst is on zeker. Het herendubbel werd gewonnen door Hans Gildemeister (Chi) en Andres Gomez (Ecu). Zij zegevierden in de finale met 7-5, 6-2 over Bruce Manson (VS) en Tomas Smid (Tsj). In de halve finales hadden Gil demeister en Gomez met 7-6, 7-6 gewon- De 22-jarige Tsjechoslowaakse Regina Marsikova heeft zonder setverlies de open Westduitse titel op haar naam gebracht. De rijzige nummer negentien van de we reldranglijst won in de halve en hele finale achtereenvolgens van Dianne Fromholtz (6-3, 6-0) en de Argentijnse Ivana Madruga (6-2, 6-1). Voor de hoofdprijs van 20.000 dollar. Door de overvloedige regenval moest de finale van de open Beierse kam pioenschappen in München naar maandag worden verzet. Voor deze strijd plaatsten zich de Nieuwzeelander Chris Lewis en de Fransman Christophe Roger-Vasselin. schap 0 90. Wai hter: 0. ge 1- O. Sctf eschouj 03| sen I tens Broek/I l0- /oeg umete Wijk, Resse een 1-7 >p Sassen- ien de titel in Theinejvergangs- sman i B in de >e Mij sleepte: 0. v.l.n.r.; •r (Héén Schreu- van eer v ovenfei nuut)2- ig 0[ i 1-1 :ampl je chuli al betjsi eige r< ocht pel. etitie Jigen ver jl' che ild. I >sen 1. klandje heeft e ibest lli Noordwijk heeft en 1-7 overwinning op iheim het kampioen- in de overgangsklasse "d. De ploeg van kwam deze wed- liet in gevaar, terwijl de li zelf toch aan de kant Foróscate blijft het in argang8kla8se A goed ien zege op Metselaars Het duel tussen Til- in TEAN werd bij de !-1 gestaakt. Roomburg aide de titelkansen via nsloze nederlaag tegen 1-7. Unicum behield op het kampioen- al kwam de zege op leghel wel heel moei- ot stand. Unicum II be- een 6-2 overwinning djtselaars IV. In de twee- se wordt Zee en Duin ide zondag kampioen, de Katwijkers in de ige wedstrijd met rent DEM één set meer Dat Marijke Guit en Groot in de tweede set matchpoints wegwerk- die reeks nog wonnen to heel erg belangrijk. Hout speelde gelijk te- arlot en moet nu van IW III winnen om kam- te worden. ite sloot tegen de Met- lil de singels met een Drsprong af. Liselotte Bijl en Herman van der verloren, Jos Koe- Bub van der Zee en Jac- van Wijk wonnen hun n verfpeten. Vervolgens wer- le dubbels gewonnen, ';omend weekeinde in isse de beslissing valt, de Voorschotense ploeg bi De Warande op be zoek gaat. In dezelfde klasse werd hét duel tussen Tilburg en TEAN gestaakt wegens de regen. De stand was toen 2-1 voor Til burg in het duel, dat door de Alphenaren gewonnen moet wordén. Overgangsklasse B Noordwijk behaalde de ver wachte titel tegen Sassen heim. Captain Piet Veentjer had Jon Asselbergs opge steld in het enkelspel, hij zal ook in de promotiewedstrij den in actie moeten komen, omdat er dan drie herensin gels gespeeld worden. Assel bergs won overigens simpel van Wouter Kuyk, evenaio de andere Noordwijkers, van wie eigenlijk alleen Rose-Marie Verdegaal in de problemen raakte en een set moest inle veren. Bij de stand 0-6 wer den de gemeng dubbels ge deeld: eindstand 1-7. Unicum had het erg moeilijk tegen De Spieghel. Na 2-2 in de enkelspelen (winst Tönjann, Van der Meer, verlies Hennie Fehling, Maureen Meier) werd het na heren- en damesdub- bels 3-3. De combinaties Van der Meer/Fehling en Meier/De Jong pakten toen twee punten en zo de winst voor Unicum. Zondag tegen Jaagpad III kan de titel een feit zijn. Roomburg verspeelde de titel kansen door met 1-7 van TOEG, alleen Marinus Broos- hooft sleepte een punt In de wacht, te verliezen. Unicum II is zeker van handhaving door een zege op Metselaars III, dat maar over één dame beschikte en zo al drie punten inleverde. Tweede Klasse Zee en Duin speelde een zeer spannende wedstrijd tegen DEM uit Beverwijk: 4-4. De Katwijkers opende zeer sterk. Met invaller Jan Willem Lugt- hart in de gelederen werden de enkelspelen met een 3-1 voorsprong afgesloten. Bauw en Lugthart zorgden voor een 4-1 voorsprong door de he rendubbel te winnen, waarna de deze competitie nog niet geklopte damesdubbel van Els Kales en Marijke Guit het Vijfde en winnende punt moest leveren. Dat gebeurde niet en na de door Zee en Duin verloren gemengddub- bels, werd het sets tellen van de in beide duels gespeelde wedstrijden. De Katwijkse ploeg bleek één set meer ge wonnen te hebben, zodat ko mend weekeinde de titel een feit kan zijn. Leidse Hout verspeelde een punt. Dat was jammer, want nu moet de ploeg van concurrent Thor RW winnen, terwijl een gelijk spel zonder dit puntver lies mogelijkerwijs genoeg kon zijn. Peter Pauwels verloor voor de eerste maal een enkel spel, terwijl daarnaast Hans Ekker, die door militaire ver plichtingen twee weken geen racket in de hand had gehad, driemaal het onderspet moest delven: 4-4. De Munnik kwam er tegen Martinus niet aan te pas: 5-3. Hierdoor werd de Amstelveen- se ploeg kampioen. Bart van der Feen was met drie gewon nen partijen goed op dreef. Frank Moons wint Omloop van de Kempen DEN HAAG De Omloop van de Kempen is gewonnen door Frank Moons. Hij was de snel ste uit een groep van drie man die een voorsprong van tien seconden had op een pe loton van achtentwintig ren ners van wie Peter Koppert de sprint won. In de slijtage slag kwamen er van de 126 gestarte renners maar veertig aan de finish. Frank Moons deed over de 190 kilometer vier uur, 12 minuten en 28 se conden. Hans Koot werd tweede voor Peter Hofland. De Nederlandse amateurs wa ren afgelopen weekeinde ook aktief in Belgie. Peer Maas won in Itterbeek en Peter Kop pert won in Wassmunster. Serge Parsani heeft zaterdag de negende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Parsani bereikte de eindstreep in een tijd van 6.40.33 minu ten. Dat wil zeggen een snel heid van 34.5 kilometer per uur. Zijn landgenoot Giuseppe Saronni behield de roze lei derstrui. De Belg Roger de Vlaeminck heeft gisteren de ronde van Stiphout, een profkoers over 100 kilometer. De levendige koers was reeds bij de veertig ste kilometer beslist. Toen had zich een kopgroep gevormd van acht renners die de rest van het veld, door uitstekende samenwerking, geen schijn van kans gaf. In de sprint toonde De Vlaeminck zich de snelste voor Theo Smit en Gerrie van Gerwen. ROERMOND/GELEEN PSV (dames) en Sittardia (heren) hebben zaterdaga vond de Nederlandse zaal handbalbekers veroverd. In Roermond versloeg PSV het damesteam van Sittardia/D- VO met 139. In Geleen won Sittardia met 22—18 van Vlug en Lenig. Beide za len in Limburg waren tot de nok toe gevuld. Begeleiding schaatsploegen bijna rond BEEKBERGEN - Voor het ko mende schaatsseizoen is bege leidingsteam rond, op de func tie van coach van de jong oranjedames na. Na de benoe ming van Henk Boer tot coach van de heren werd de ijstral- ning van deze categorie toe vertrouwd aan Gouke Nijholts. Henk Louwman werd aange wezen als trainer voor de da meskernploeg. Egbert van 't Oever wordt coach van de jong oranjeheren, terwijl Henk Lamberts als coördinator voor alle ploegen gaat optreden. Met die laatste constructie, werd het terugtreden van Tjaart Kloosterboer definitief. In de buitengewone algemene ledenvergadering werd de nieuwe samenstelling van het bondsbestuur bekrachtigd. Die is als volgt: voorzitter jhr. mr. W.H.D., Quarles van Ufford, vice-voorzitter J.J. Graas, pen ningmeester J.A. Mooy, secre taris J. Erkelens en lid H. Th. Langen. VICHY Tijdens een roeire- gatta in Vichy hebben Llnda Luyting en Gerie Donkervoort van Nereus afgelopen weekein de twee sprekende overwinnin gen geboekt in het nummer twee zonder stuurvrouw. Het duo maakte een uitsteken de indruk en bleef zowel zater dag als gisteren de concurren tie, kwalitatief niet al te sterk, ruim voor. Het door Liesbeth Vosmaer gecoachte paar fi nishte beide malen voor de Bulgaarse dames Nedialkova en Stojanova. In het nummer twee zonder stuurman werden Astma en Bosman twee keer tweede, za terdag achter de Tsjechoslo- waken Kysely en Dolecek en gisteren achter de Russische broers Pimenov, die tijdens de Olympische Spelen in Moskou de zilveren medailles verover den. Neusje aan neusje gaan Rionere(langs de reling) en Blakey Ridge op de eindstreep af. WASSENAAR Een kwartier moest burge meester F.Schols van Den Haag gistermid dag in de buurt van de winnaarsring wach ten voor hij na de Grote Prijs van Den Haag de zilveren legpenning kon uit reiken aan de eigenaar van het winnende paard. Bla key Ridge ging als eerste over de finish, maar de jockey van Rionore, Allen Bond, diende bij het rencomitó een protest in te gen Malcolm Riley die met Blakey Ridge zou hebben gehinderd in de laatste meters. Na lang beraad besloot het rencomitó om Blakey Ridge terug te zetten naar de twee de plaats. Rionere speciaal voor deze gele genheid overgenomen uit Engeland, won daardoor de Grote Prijs van Den Haag. De Engelse trainer Mick Ryan was de man ach ter het succes van de Nederlandse eigenaar Nuy. Voor de zoveelste keer nam hij een behoorlijk stuk provisie mee naar Enge land. Trainer Hans Wolffers was behoorlijk teleurge steld dat Blakey Ridge werd teruggezet. King Kong, die lang aan de leiding ging, werd met John Smith derde voor Sir Wouter en Arizona Pie. Hans Wolffers:" Dit Is een erg zware straf. Gaat er al niet genoeg geld naar het buitenland? Bla key Ridge viel inderdaad wat naar binnen, maar hij heeft Rionore nooit geraakt". Wolffers kreeg van velen het gelijk aan zijn kant. Het gevolg van de terugzetting .bijna tien mille, was Inder daad erg zwaar. Niemand nam het Jockey Bond kwalijk dat hij protesteerde. Het ging immers in de Grote Prijs van Den Haag niet om gevulde koeken en meestal doet het rencomité zoiets af met een boete voor de jockey. De eigenaar van Blakey Ridge, de Limburger Kunkels, was één van de eersten die de aan hang van Rionore geluk wenste. "Voor ons heeft Blakey Ridge tóch gewonnen. Vóór de koers waren wij blij geweest met een derde of vierde plaats. Maar het is nu toch gebleken dat hij niet bang hoeft te zijn voor paarden die spe ciaal voor deze grote rennen uit het buitenland komen. De Jockey heeft het paard goed gere den. Dat hij In de slotfase Iets naar binnen viel Is hem nauwelijks kwalijk te nemen. Op de vi deo is toch duidelijk te zien dat hij Rionore niet heeft geraakt. Sterker ik geloof dat Rionore ook niet helemaal zijn lijn heeft gehouden". In de Grote Prijs van Den Haag gingen tien paarden van start. King Kong nam met John Smith de leiding voor Go Go, Can do Most en Sir Wouter. In de laatste bocht viel Go Go hele maal terug en was Blakey Ridge nog laatste. Als een vuurpijl ging Blakey Ridge onder het ge wicht van 61 kilo de rechte lijn in en vocht met Rionere tot aan de finish. In de eindstrijd stelde de derbywinnaar 1980 Notre Plalsir, die in En geland in training is van W.N.Guest in handen van Philip Robinson, danig teleur en moest ge noegen nemen met de zesde plaats. De dravers hadden hun hoofdnummer in de Grote Fokkersprijs. Hierin zegevierde Ralnier Gallant. Lang leek het erop dat Sam Hollyrood zou winnen maar het paard werd op de eind streep verslagen door Hugo van Dijk met Rai nier Gallant. Remy Princees werd derde voor de derbywinnaar Tony Vitesse. ARTHUR VAN RIJSWIJK (Van onze sportredactie) UTRECHT De reden waarom de Judo Bond Nederland en zijn afgelopen zater dag weer herbenoemde bondscoach Pe ter Snijders aan het begin van dit jaar niet tot een akkoord met eikaar konden komen, betrof drie wensen van Snijders. De Eindhovenaar wilde niet per training worden betaald, maar per jaar, en wen ste bovendien meer trainingen te geven dan tot dan toe het geval was. Ten slotte had Peter Snijders zijn zinnen gezet op een contract tot en met de Olympische Spelen 1964. Na de opstand van een aantal topjudoka's tegen technisch adviseur Koos Henneveld en de volgens hen gebrekkige communi catie tussen bond en kernploeg, ging de intussen haastig aangetrokken coach Dave Starbrook ontnuchterd terug naar Enge land, en behaalde Wilhelm van het „nood team" zowaar een zilveren medaille tijdens de Europese kampioenschappen. De JBN benaderde opnieuw Peter Snijders en af gelopen zaterdagmorgen kwamen beide partijen tot een akkoord. „Snijders blijft aan tot en met 1984, maar", zo deelde voorzitter Henk van Oosten gisteravond mee, „er moeten nog enkele technische zaken worden geregeld. Met de overheid zal worden gepraat over een eventuele verhoogde subsidie voor de extra trainin gen. Een andere mogelijkheid is het geld te besparen op buitenlandse uitzendingen. Verder zal de centrale training niet meer worden gegeven in de Utrechtse kazerne (waarvan de huishoudregeltjes voor zo veel deining hebben gezorgd -red;), maar - Indion deze vrij is - in de dojo van Anton Geosink, ook In Utrecht. Koos Henneveld blijft als technisch adviseur aan. Op 13 Juni heeft de herbenoemde bondscoach Peter Snijders een eerste bespreking met de kernploeg. Op zijn lijstje van 35 40 uit te nodigen judoka's staat ook de geschor ste groep van tien". Meer schok dan effect Het lijkt er sterk op dat het bestuur van Feyenoord voor de aanhang een daad heeft willen stellen door trainer Vaclav Jezek op non-actief te stellen. Of men Is volledig in paniek geraakt. Onder het mom een „schokeffect" te willen veroorzaken, werd de Tsjech naar huis gestuurd. Hoewel Jezek de harde hand niet bezit - wat wel nodig is bij Feyenoord - kunnen zijn kwaliteiten als trainer niet ter discussie staan. Zijn conduitestaat bewijst dat. Maar er moest een zondebok worden ge vonden om het morrende, geslonken, legioen weer even in slaap te sussen. Het is intussen weer klaar wakker want van een schokeffect is geen sprake geweest. Dat kon ook niet omdat dit Feyenoord, ook nog gekweld door blessu res, te weinig kwaliteit heeft. Bovendien is het ui terst twijfelachtig dat Je zek zijn contract, dat hij nota bene op aandringen van het bestuur onlangs verlengde, zal kunnen of willen uitdienen. Het is ab surd om een hoofdtrainer simpelweg de bons te ge ven om hem even later weer te laten terugkeren alsof er niets is gebeurd. Al zal Jezek het niet duide lijk laten merken, er is wel iets kapot gemaakt bij hem. Hij mag zich beledigd voelen. Bovendien is de verhouding bestuur - trai ner en trainer - spelers schade toegebracht. Som mige spelers zullen hem blijven beschouwen als de trainer die werd wegge stuurd. Het is kinderachtig van het bestuur om het ex cuus van een schokeffect te gebruiken. Effect heeft het in elk geval niet gesor teerd, Ajax deelde wel een schok uit. Te lang Spanning kan deze com petitie niet ontzegd wor den. Hoewel de kampioen - al enige tijd bekend is, de vertegenwoordiger in het toernooi om Europa Cup 2 al vóór de bekerfinale vaststaat (Ajax) en FC Utrecht zich zeker heeft gesteld van deelneming aan het toernooi om de UEFA Cup, zijn nog drie ploegen verwikkeld in die ■strijd om plaatsing: PSV, Feyenoord en FC Twente, die elkaar de resterende twee plaatsen betwisten. Onderaan is de spanning ook tot het laatst aanwe zig. Wat dat betreft mag competitieleider Jan Huy- bregts eetTgelukkige hand worden toebedacht. Niet wat het verloop van de competitie aangaat. In vrij wel alle landen is de com petitie reeds ten einde en Nederland zit nog met twee weekeinden. In Enge land, waar het aantal wed-, strijden veel groter is, slaagt men er elk jaar in op (ongeveer) de geplande tijd de competitie te beëin digen. Er zal toch eens een formule bedacht moeten worden waarbij het be taald voetbal in Nederland niet tot ongeveer de voor bereiding tot het volgend seizoen duurt, inclusief dan de nacompetitie in de eerste divisie. De cijfers bewijzen dat het publiek niet meer warm loopt voor een (te) lang durende com petitie. Twee maten De Stichting Nederlandse Draf- en Rensport meet met twee maten. Door gaans krijgt de jockey, die in een ren een hinderlijke manoeuvre uitvoert voor een tegenstander, een boete van vijftig gulden. Gistermiddag viel Blakey Ridge met de jockey Riley naar binnen. Het rencomi té deed het dit keer niet met een boete af maar zette Blakey Ridge terug naar de tweede plaats. Dit kostte de eigenaar zo'n tien mille aan prijzengeld. De NDR springt de laatste tijd toch niet zuinig met de eigenaren om. Corral's Bond kreeg voor de min der goede prestatie vorige week een startverbod van een maand. Daardoor kón het paard niet uitkomen in de Grote Prijs van Den Haag. De eigenaar heeft nu het besluit genomen om met zijn paarden naar Belgie te gaan. Tel uit je winst, tralnster en stalper soneel van deze volbloeds.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15