mededelingen gemeentebestuur leiden 25 tlm 29 mei '81 telefoontjes 071-122244 Tel.beantw. VRIIDAG 22 MEI 1981 PAGINA 12 LEIDSE COURANT [aten b t te w< 4e inle iten v, Jde scl -"inning den n in warer re leid :>rminj ingen "id in I i, en n, Mil residei nde z t de f nbass< sende 'fan re I jntwer I rijn ge Éte we f Hij ledia bbjecti jpn na btional Inent) jlsnog Volop lederen POEFS In dlv. maten, kameelzadels geheel compl. nu 115,-. Autohoezen van echt schapenvacht voor alle merken auto's. Pracht koehui den. kalfsvellen, schapenvach ten, kleedjes enz. enz. Te veel om op te noemen. Kom eens kij ken op het Noordeinde 31-37, Lelden. Tel. 071-120716. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 25 mei a s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Benoeming ambtenaren van de burgerlijke stand Overplaatsing van het hoofd van de Oppenheim- school naar de Teldersschool. Krediet voor de automatisering van de bevolkings- en centrale leerlingenadministratie. Besluit m.b.t. 33 aanvragen voor ontheffing slui tingsuur drank- en horeca-inrichtingen. Krediet t.b.v. realisering van de Ie fase van het Stadskantoor Welzijn aan de Langebrug. Instelling van de Directie Sport en Recreatie/op heffing Sportstichting. Beschikbaarstelling krediet voor de aankoop van het pand Korte Sint Agnietenstraat 6. Kredieten voor het treffen van voorzieningen aan een drietal openbare scholen en een centraal gym nastieklokaal. Krediet voor de vermindering van het geïnstalleerd vermogen van de openbare straatverlichting. Aanvaarding schenking. Aankoop van de percelen Middelstegracht 31, 33, 35, 43, 47, 49, 51, 53 en 55 en Uiterstegracht 44, 60, 62 en 64 en verkoop van een perceel indus trieterrein in de Merenwijk. Aankoop perceel Middelstegracht 83 en Uiterste gracht 86 c.a. en verkoop van een perceel indus trieterrein in de Merenwijk. Verlening van een rekening-courantkrediet aan de Stichting "het hofje van Samuel de Zee" t.b.v. de restauratie Samuel de Zeehofje. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van 8 woningen aan de Prinsenstraat. Aanvullend krediet voor het bouwrijp maken van het terrein begrensd door het Galgewater.de Val- kensteeg. het Noordeind en de Weddesteeg. Krediet voor het bouwrijp maken c.a. terrein voor malig L.A.F.-complex nabij de Os en Paardenlaan. Voorstel inzake delegatie plaatselijk toezicht; in trekking van de instructie voor de Gemeentelijke Inspekteur van de Lichamelijke oefening en de in structie voor de Gemeentelijk Inspecteur van het onderwijs. Commissie- vergaderingen Vs Commissie voor maatschappelijke aangelegen heden, volksgezondheid en cultuur woensdag 27 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Bestemming t.b.v. kunstzinnig doel van schade loosstelling Vereniging Oud Leiden. Ter bespreking het verslag gecoördineerd bejaar den werk 1978-1979-1980. Subsidie "Tafeltje - Dekje" 1979. Aanschaf bestelauto kwekerij. Uitnodiging voor een schetsontwerp c.a. voor de bouw van een nieuwe werkplaats met kantoren van de G.D.S.W. Aanschaf van plastic kweekkassen Overige commissie vergaderingen en projectgroepen Inspraakavond over bestemmingsplan Hogewoerd e.o. op 25 mei, aanvang 20.00 uur. in het gebouw van SSR, Hogewoerd 108.'' Op deze avond wordt nog eens per blok ingegaan op de belangrijkste punten van het bestemmingsplan. Daarna bent u in de gelegenheid om vragen te stellen en op- of aanmerkingen bij het plan te maken. Na de pauze volgt diskussie naar aanleiding van alle gemaakte opmerkingen. Deze buurtvergadering is in feite de laatste mogelijkheid om kommentaar/kritiek te leveren op het plan, voordat B&W het ontwerp- bestemmingsplan, medio juni, officieel ter visie leg gen. De precieze datum wordt nog nader bekend ge maakt. Tijdens deze ter visielegging kan iedereen, zoals be kend, schriftelijk bezwaren indienen tegen (onderde len van) het plan. N B. Mocht u tijdens deze periode (jfc_ half juni tot half juli) wegens vakantie afwezig zijn, dan kunt u eventuele bezwaren (schriftelijk) ook op een eerder tijdstip richten aan mevr. G. Schramm, Stadsbouw- huis, Langegracht 72, tel. 769241, tst. 340, óf deze aan het buurtkomitee (J. Gijsman, Hogewoerd 125, tel. 122029) kenbaar maken, zodat het buurtkomitee uw bezwaarschrift officieel tijdens de ter visie legging kan indienen. De tekst van het plan is - in konsept - al verkrijgbaar op deze avond. Vergadering projektgroep bestemmingsplan Hogewoerd e.o. 27 mei a.s., aanvang 20.00 uur. in het gebouw van de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Enige agendapunt: Bespreking van de inspraakresultaten (kommentaar buurtvergaderingen 7 en 25 mei schriftelijk binnen gekomen reakties) en eventueel aanpassing van het plan, waarna het - gewijzigde - voorontvyerp-bestem- mingsplan ter goedkeuring wordt voorgelegd aan B W, die het medio juni officieel ter inzage leggen. De avond is voor iedereen toegankelijk. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer Wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407. in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders maken bekend aan belanghebbenden, dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Merenwijk - parkeerverbod (gele streep) aan de zuid zijde van het weggedeelte vóór de inrit van de parkeergarage behorende bij de Rosmolen. Groenoord - Eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voet gangers, fietsers en bromfietsers in: 1. de Hansenstraat, voorzover gelegen tussen de Raamstraat en de zuidelijke rijbaan van de Ma dame Curiestraat in de richting van de Madame Curiestraat; 2. de Hansenstraat, voorzover gelegen tussen de Musscherybroekstraat en de noordelijke rijbaan van de Madame Curiestraat in de richting van de Madame Curiestraat; 3. beide rijbanen van de Madame Curiestraat, in de richting van de Pasteurstraat; 4. de Groenoordstraat, voorzover gelegen tussen de Haarlemmerweg en de Hansenstraat, in de richting van de Haarlemmerweg; 5. de Groenoordstraat, voorzover gelegen tussen de Hansenstraat en het weggedeelte gelegen haaks op de Groenoordstraat. in de richting van het weggedeelte gelegen haaks op de Groen oordstraat; 6. het weggedeelte gelegen in het verlengde van de Hansenstraat, voorzover gelegen tussen de Groenoordstraat en de zuidelijke ventweg van de Willem de Zwijgerlaan, in de richting van de Groenoordstraat; 7. de nieuw aan te leggen wegverbinding tussen de Groenoordstraat en de Madame Curiestraat, in de richting van de Groenoordstraat. Zuid-West Intrekken van een geslotenverklaring voor alle motor voertuigen van de noordelijke rijbaan in westelijke richting, de oostelijke rijbaan in noordelijke richting, de zuidelijke rijbaan in oostelijke richting en de weste lijke rijbaan in zuidelijke richting van het Jacques Ur- lus plantsoen. De Camp Aanwijzing als laad- en loshaven van twee parkeer vakken aan de zuidzijde van de Apothekersdijk tegen over de nummers 33 en 34 geldend van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur. Tuinstadwijk Instellen van éénrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers in: 1. de Lindestraat, in de richting van de Pieter de la Courtstraat; 2. De Resedastraat, in de richting van de Pieter de la Courtstraat; 3. de Pieter de la Courtstraat, voorzover gelegen tus sen de Lindestraat en de westelijke ventweg van de Lammenschansweg, in de richting van de Lam- menschansweg; 4. de Hyacintenstraat, voorzover gelegen tussen de Seringenstraat en de westelijke ventweg van de Lammenschansweg, in de richting van de Serin genstraat; 5. de Dahliastraat, voorzover gelegen tussen de Se ringenstraat en de westelijke ventweg van de Lammenschansweg, in de richting van de Lam menschansweg. Pancras-West Aanwijzing als algemene invalidenparkeerplaats, te vens parkeerverbod voor anderen, van twee aan te leggen aan de zuid-westelijke zijde van de Nieuw- straat voor de nummers 3 en 5. Aanwijzing als laad- en loshaven van een aan te leg gen parkeervak aan de zuid-westelijke zijde van de Nieuwstraat voor het pand nummer 1, geldend van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur. Instellen van éénrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers in da Nieuwstraat, voorzover gelegen tussen de Hoogland- sekerkgracht en de Burgsteeg, in de richting van de Burgsteeg. Voor zover nodig zullen de nu op boven ge noemde wegen geldende verkeersmaatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaattegelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van he den gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voorlichting van het Stadhuis. Gedurende die perio de bestaat de gelegenheid tot het indienen van schrif telijke bezwaren tegen het vaststellen van de maat regelen. Belanghebbenden worden voorts in de gele genheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Verkeerscommissie, die zal wor den gehouden op woensdag 10 juni aanstaande in de Raadzaal van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. Diversen ALLE STEMMEN TELLEN Dinsdag 26 mei kunt u - tussen 8.00 uur en 19.00 uur - uw stem uitbrengen voor de Tweede Kamer. Het hangt ook var> uw stem af: hoe sterk de verschillende partijen in de Tweede Kamer worden welke regering straks voldoende steun in de nieu we Tweede Kamer krijgt welke regeringsbeleid er de komende jaren in Nederland gevoerd zal worden. De stad Leiden is door haar slechte financiële positie met handen en voeten aan dat regeringsbeleid ge bonden. Het gemeentebestuur roept u op de keuze niet aan anderen te laten. Ga stemmen. Het kan uw enige kans voor de komende vier jaar zijn de samenstelling van de Tweede Kamer te beïnvloe den. Bent u echt verhinderd, dan kunt u met een handte-/ kening op uw oproepkaart een andere kiezer uit het zelfde stembureau machtigen in uw plaats te stem men. Elke kiezer mag maximaal twee volmachtstemmen - tegelijk met zijn eigen stem - uitbrengen. De gemeente organiseèrt dinsdag 26 mei vanaf 19.00 uur een uitslagenavond met extra groot TV scherm in de Stadsgehoorzaal, Breestraat 60. Vervoer Enkele politieke partijen verzorgen personenvervoer naar de stembus. Indien u slecht ter been bent, kunt u een van onderstaande telefoonnummers bellen om een afspraak voor vervoer te maken: PvdA Nelleke Bouman, Oesterbank 1, tel 211346 CDA Fam. Veeren, Drechtstraat 8. tel. 412016 PSP PSP-pand, Rijnstraat 8. tel. 125654 CPN Riet van Putten, Brederodestraat 1, tel. 762085 PPR tot 13.30 uur: Korrie Korevaart, tel. 131407 na 13.30 uur: Cocky Volmer, tel. 123928 EVP maandagavond en dinsdagochtend van 7 tot 9 uur: Fam. Van der Waals, Seringenstraat 4. tel. 121889 Ontwerp-bestemmingsplan Transvaal De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 25 mei 1981 gedurende één maand in het Stadsbouwhuis, kamer 213, voor een ieder ter in zage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan Trans vaal. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door (globaal) de spoorbaan Den Haag-Amsterdam, het Stationsplein, de Morssingel, de Rijn, de noordzijde van de Haagweg, de Herman Costerstraat en (globaal) de achterzijde van de be bouwing aan de zuidzijde van de Morsweg. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Te huur in de Nieuwstraat 2 eenkamer- en 4 tweekamer woningen Binnenkort zullen In de Nieuwstraat (nabij Hoog landse Kerk) een aantal kleine woningen worden op geleverd. Het gaat om 2 eenkamerwoningen en 4 tweekamerwoningen. De afmetingen van de eenkamerwoningen zijn onge veer 5 bij 3,5 m. met een open keuken van ongeveer 3 bij 2,2 m. De afmetingen van de tweekamerwoningen zijn on geveer 5 bij 3.5 m. en 5 bij 4.5 m. met een open keu ken van 3 bij 1,2 m. De huur van de eenkamerwoningen zal onge veer 440, (kaal) gaan bedragen, de huur van de tweekamerwoningen ligt rond de 600, (kaal). Eventuele kandidaten dienèn te zijn geregis treerd als woningzoekende of een woning van een woningbouwvereniging achter te laten. De toewijzing zal geschieden op volgorde van in- schrijfduur, waarbij in aanmerking moet worden ge nomen, dat de benedenwoningen bij voorkeur moe ten worden bestemd voor bejaarden of medisch ge- indiceerden. Belangstellenden kannen schriftelijk reflecteren bij Bureau Huisvesting, Langegracht 74, 2312 NH, Leiden. Te Huur: Een-persoonswoningen aan de Smaragdlaan Aan de Smaragdlaan bij Koppelstein (Morskwar- tier) zijn momenteel een aantal flats te huur. Het gaat om éénkamer-flats met een slaapgedeelte af te sluiten door middel van een vouwwand. De afmetingen zijn: woonkamer 24 m', keuken 5,6 ml, slaapgedeelte 5 m*. otiom twee De woningen zijn in beheer bij de Leidse Worj^ en stichting, de huur bedraagt f 455,70 inclusief [talia warming, water, glasverzekering, sc^oonL^en. den openbare ruimten etc. (Huurpeil inclusief i huurverhoging per1-7-'81). Er kan alleen electrisch gekookt worden, (g gas). Alleenstaanden, die willen reflecteren kum dit schriftelijk doen voor 2 juni aanstaande# Bureau Huisvesting, Langegracht 74, 2312 Leiden. dttc Kandidaten dienen geregistreerd te zijn als RIJS ningzoekenden of een woning van een wonfistei bouwvereniging achter te laten. jaai Toewijzing van de flats zal geschieden op volglt va van registratieduur. 1 na Rioleringswerkzaamheden latip aan de Morsweg vel lii J.l. maandag 18 mei, zou de aannemer begonnernacht met de voorbereidende werkzaamheden voor de egdha leg van een hoofdriool in deel 2 van de Morsweg/op e€ sen de Wetstraat en de oprit van de RijnzichtbruJe Re de spoorwegovergang). makei Omdat dit karwei op verschillende problemen stJ^oiN zal de aanpak verschoven worden naar een anrs ,van datum. e»*,ei Wellicht kan pas in het najaar weer begonnen den met de werkzaamheden. De rioleringswerkzaamheden die momenteel aai van gang zijn, ter hoogte van de Paul Krugerstraat, wj jaar nu aangepakt tot en met de spoorwegovergang. e5, >epaal< Glasbakken verplaatst ™nov J.l. dinsdag zijn er twee glasbakken verplaatst, len do De glasbak, welke op de Hoge Rijndijk, hoek 0e st gravenlaan stond is nu 100 meter verder op' geacl plaatst, nabij de bushalte op de Hoge Rijndijk. Dq Frani der, die ter hoogte van het Waaggebouw stond, fn nu op de hoek van de Boommarkt/VrouwensteeP® Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt; wijk 25 en 27 maandag 25 mei wijk 24,28 en 32 woensdag 27 mei wijk 33 dinsdag 26 mei wijk 30 en 31 vrijdag 29 mei BELANGRIJK! 5 de 1 enteel p dat wat Donderdag 28 mei a.s. (hemelvaartsdag) We bev er geen huisvuil en grofvuil opgehaald. Plaafn» die dag a.u.b. geen huisvuil en ander weg#* ls' materiaal buiten. J sverki maai 650 m2 barstensvl KAMPEER- ARTIKELEN o.a. vouwwagens, tenten plm. 30 modellen. Opge zet te zien. Bagagewagens, 1001 kampeeraccessolres, rub ber boten enz. Reparatie aan tent of vouwwagen In onze zeil makerij. Ook verhuur van ten ten, vouwwagens. Inruil en fl- nanc. mogelijk. Ton van<43em- melen kampeersport. Rijndijk 2, terrein Hoegen-DIJkhof, garage naast Casba, Hazerswoude- Rljndijk, tel. 01714-4909. TE KOOP AANGEBODEN HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren direct leverbaar, 5 Jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING, hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange, Molenstraat 49, Noordwijk. Tel. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. I LEIDSE COURANT B CAMPING Voor de caravan hebben wij deze week aanbiedingen In overjarige en inruil voortenten op 12/220 volt en/of gas kachels zowel Inbouw als vrijstaand. Breedeveld Buitensport Alleen Oude Vest 215 Lelden, tel. 071-144755. Maandag tol 13 uur gesloten, donderdag koopavond. WOONRUIMTE TE I HUUR GEVRAAGD 1 WATERSPORT DIVERSEN Gevr. voor Jqngen, 16 Jr.. uit Arnhem, aanst. leerling Instru- mentmakersschool net kosthuis of kamer van ma. tot vrij., vanaf half au gustus. Tel. 085-810465. Poelgeest occasion centrum Meer dan 40 occasions tour-, zeil- en motorboten voorradig. Alle boten worden technisch gecontroleerd en zonodig gerepareerd voor verkoop. Dus bij ons koopt u nooit „een kat In de zak". Alle boten zijn op het droge te zien, terwijl voor definitieve koop proef vaart mog. Is. Inl.: Jachthaven Poelgeest, Haarlemmertrekvaart 15. Oegstgeest, tel. 071-154054. b.g.g. 170743. Gems MACHINEVERHUUR, Planciusplantsoen 29, Voor schoten. Verhuurt o.a. steigers, beton boren en spijkerhamers en nog 150 andere gereed schappen. Tel. 071-767130. Perspex enlexan Onbreekbaar voor dubbele be glazing, tegen inbraak en van dalisme. windschermen, boot ramen etc. Glashelder en In alle kleuren op maat gezaagd. Bas Neon b.v. Kruisstraat 7-9. Lelden. Tel. 141271. Aank. studente Spaans zoekt per 1 september een kamer In Lelden m.g.v. keuken en douche. Tel. 01727-4937. Te koop zo goed als nieuwe kanteltrailer merk Nautilus voor boot 5-6 mtr. Prijs 1500. Tel. 02522- 16677. Surfplanken o.a. Skipper, Wlndracer, Wind- gllder, Alpha, Tornado. Nog dlv. occ., acc. o.a. pakken, karre tjes. zeilen, schoenen, Imperials enz. Mlnnée boten en motoren. Llsserdijk 580, Usee, Tel. 02521-14017. Aankomend studente rechten zoekt leuke kamer In centrum Lelden, liefst In huls HORLOGERIE EN SIERADEN Welke verwarming en isolatie? Eerst de Welke-glds CV en Iso latie 1981 lezen. Boordevol pro- duktlnformatie. 4,95 bij uw tijdschrift enwlnkel. met medestudentes. Ingaande 1 juni of later. Tel. 020-421834. WIJ betalen de allerhoogste prijs voor uw sloepgoud Zoals ringen, kettingen, arm banden en horloges. Mag kapot zijn. WIJ komen ook bij u langs. Tel. 01718-72495. Nieuw en occasions o.a. M er cu rl. Suzuki, Johnson, Yamaha, Chrysler enz. Kano's en acc. Rubberboten, kruisers, toer- vis-speedboten. trailers, dl- v.acc. Mlnnée boten en moto ren, Usaerdijk 580, LJsse. tel. 02521-14017. Moeder zoekt rustige kamer voor dochter In Lelden; liefst met kookgelegenheid. Tel. 010- 520710 of 010-520659. Uw TROUWREPORTAGE In kleur, één feest om naar te kij ken. Foto van Bern melen. Ker- klaan 2, Zoeterwoude (dorp), tel. 01715-1353. Goedkope zonneschermen uitval 100 kleur oranje, br. 1.50, 220,-: br. 2.25 280,-; br. 2.75/ 310,-; br. 3.50/ 360,-: v. de Geest Wonen, Noordeinde 35. Roeiofarendsveen tel. 01713-2438. Te koop gevr. oud goud en zilver tegen hoogste dag- koers. te bevr. H. J. Visser, Haaghulshof 19, Leiderdorp, tel. 071-891271/412025. Herenkapsalon Volgens afspraak. Langezaal. Telefoon 071-133968. 1ste Bin nenvestgracht 29 t/o Mor- spoort. Lelden. Hoge Woerd 131, tel. 123747. Etalagemateriaal, decoraties, letters, reclameborden en be- lettering. Ook te huur. Tel. 02522-10063. Sloopgoud minimaal 16,50 pei lanl. Legitimatie v< Ruiten, Kort Rapei (Maandags gesloten Kunsthandel L Questroo schilderijen reprodukties inlijstingen Nieuwe Rijn 51, Lelden Telefoon 121414

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12