Warmond verwelkomt pieuwe burgemeester tijdelijk goedkoop arief voor uurtvereniging r Jubileum avondvierdaagse in Leiderdorp =ielft auto's iet in orde Grootse demonstratie Noordwijkse EHBO Culturele Weken Wassenaar gaan laatste week in Woningbouw in Hoge Klei L0DSE COURANT DINSDAG 19 MEI 1981 PAGINA 7 Er we ►men v< recreatii zou het Het gel aken me aanwezf ARMOND Mevrouw eleidsnoï-H.M. Hendrickx heeft s WalltUtermiddag officieel bij de Tiaar intrede gedaan als rtgedientargemeester van War- jond. Zij sprak tijdens de t zich tot iistallatie haar vreugde de stedeityt over het feit, dat de ge- Im »s nineenteraad van Warmond inde, dat het niet be- igrijk was, dat er een ►uw tot nieuwe raads- rzitter was benoemd. verklaarde zich te wil- ,n inzetten tegen de ver- mding tussen over* mógelijk^ burgerij door de van het jurgers inzicht te ver vj Waarne mend burge meester Van Sehagen overhandigt mevrouw Hendrickx de voorzit tershamer. startpur- atie of het t voorbi ns over f andschaiP schaffen in het handelen van de bestuurders en het „waarom" van besluiten uit te leggen. De nieuwe burgemeester waagde zich niet aan beloften. Zij sprak de intentie uit een schakel te willen zijn tus sen bestuurders en be stuurden en samen met de medewerkers in het ge meentehuis de raad be hulpzaam te zijn bij het verwezenlijken van de doelen die gesteld zijn in de verkiezingsprogram ma's en het collegepro gram. Waarnemend burgemeester Van Sehagen maakte de kers verse burgemeester in zijn openingspeech alvast wat ver trouwd met de verschillende plannen waaraan in War mond wordt gewerkt, zoals plan Zuid, Koudenhoorn en de bouwlokaties in Lommer- lust en Ter Leede. De heer Van Sehagen wees mevrouw Hendrickx op de gevaren die dreigen aan de grenzen. De grenscorrectie met Leiden, die nog niet helemaal vlekke loos is verlopen en het verlan gen van de gemeente Alke made om ome wat aan de Wartnondse grenzen te knab belen. CDA-fractievoorzitter Heijl liet duidelijk weten de politie ke kleur van de nieuwe raadsvoorzitter te betreuren. Hij noemde het onbegrijpelijk, dat er een burgemeester was benoemd die voor wat het de politieke richting betreft, geen afspiegeling is van de stemverdeling binnen de raad: bij de laatste verkiezin gen stemde 47 procent van de Warmondse ingezetenen voor het CDA. Raadslid Slingerland van Pro gressief Warmond toonde zich daarentegen verheugd over de politieke kleur van me vrouw Hendrickx (PvdA). Vooral regionaal gezien noemde hij dat een pluspunt, omdat in de verschillende sa menwerkingsverbanden het CDA en de VVD al ruim schoots zijn vertegenwoor digd. De heer Bonjer (VVD) sprak evenals zijn voorgan gers waardering uit over het werk van de waarnemend burgemeester en de waarne mend wethouder. Hij sloot zich aan bij de wensen om tot een goede samenwerking te komen en benadrukte dit door de overhandiging van een boeket bloemen met op een lint de tekst: „Saam aan het werk". centr Vm |Sj VERKEERSCONROLE mieden L oekèrLpIDSCHENDAM )OR GEBRUIK WIJKACCOMMODATIE JLKW ARTIER DERDORP Er bestaat nog steeds duidelijkheid over de vergoeding die uurt- en speeltuinvereniging „Zijlkwar- moet betalen voor het gebruik van de accommodatie Zijlkwartier aan de van darekstraat Weliswaar besloot de raad ravond de gebruiksvergoeding op vijf en per uur vast te stellen een kosten- tena tarief waarbij de kosten van de stand door de gemeente worden gedra- maar verbond daaraan tevens de rwaarde, dat het tarief zal worden aan- ist na het verschijnen van de tarieven- voor gemeentelijke accommodaties. PPR-raadslid Gordijn prees de zelfwerk- iheid van de leden van Het Zijlkwartier, door de kosten van het beheer laag kun- worden gehouden. Ook de fraktie-voorzit- 'an het CDA, J. den Boeft, sprak in lovende len. „Een uitstekend voorbeeld van een ge lde gespreide verantwoordelijkheid die van amentele betekenis is", aldus de heer Den t. Reden waarom hij een bijzonder uurta- zeer juist en acceptabel vond. (de andere e gebruikers betalen elf gulden - red.). Van tarievennota, zoals het college in het voor- cht had gesteld, verwachtte hij ook niet duidelijkheid. leer Den Boeft en zijn fraktie gingen echter erwijld overstag na enkele waarschuwende rden van de wethouder van financiën J. mer (PvdA),die stelde dat een emotionele adering niet altijd tot de juiste uitkomsten De heer Bezemer stelde zich op het stand punt, dat in afwachting van de totstandkoming van zowel de subsidieverordening als de tarie vennota de uitzonderingspositie voor het Zijl- kwartier niet kon worden gegarandeerd. „Wij kunnen er niet om heen om alle accommodaties over de gemeente heen uniform te benaderen", aldus wethouder Bezemer. Een standpunt dat door de raad in het concept-besluit werd vast gelegd. De tarievennota speelde ook een rol in de dis cussie over de beschikbaarstelling van een kre diet voor de uitbreiding van het ijsclubgebouw aan de Mauritssingel. Deze uitbreiding is nodig om de duivensportvereniging „De Rijnklievers aan een onderdak te helpen en om de vereni ging „IJssport" meer mogelijkheden te geven voor het ontplooien van meer aktiviteiten met name voor de jeugd in de zomermaanden. Een voorstel van de VVD-fraktie niet meer dan 37.000.- beschikbaar te stellen werd door de rest van de raad verworpen. Loco-burge meester mevr. I. J. Gehner-Ellenberger (VVD), die de jubilerende burgemeester M. A. v.d. Have verving, noemde dit voorstel onverstan dig. Zij wees op de zelfwerkzaamheid van de ijsclub waardoor f 35.000.- wordt gestopt in de uitbreiding van het in eigendom van de ge meente zijnde gebouw. Een tweede voorstel van de VVD om de huurprijs niet met 1.000.- maar met 2.000.-, overeenkomende met de extra kosten van de gemeente, door te bereke nen werd met dezelfde meerderheid verwor pen. Afscheid in Sassenheim SASSENHEIM Het Sas- senheimse gemeentebestuur nam gistermiddag afscheid van de heer P. van Prooyen, «hef van de afdeling finan ciën. De heer Van Prooyen heeft een functie als admini strateur bij de H.LS. in Lis- se aanvaard. Burgemeester Kret noemde dit afscheid voor Sassenheim een verlies. Namens het gemeente- personeel sprak de waarne mend chef financiële zaken, Van Zonneveld. Hij liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van een boek en een grammo foonplaat De dupe van verkiezingen LEIDEN Zakkenrollers hebben evenals de politieke partijen veelal voordeel bij de welbespraaktheid van de propagandamensen. Een 71- jarige vrouw ondervond dat gisteren aan den lijve. Terwijl de bejaarde op de Hoogstraat geobsedeerd naar een politicus die zijn verkie zingsprogramma toelichtte, stond te luisteren, opende een zakenroller haar tas en ont vreemdde 225 gulden aan bankbiljetten en een spaar bankboekje (inleg 200 gulden). Of het voorval het stemgedrag van de vrouw zal beïnvloeden, is niet bekend. omfietser eekt been UBRUGGE Een 23-Ja- man uit Leimuiden liep eren even na vijf uur een ibreuk op, toen hij met brommer uitgleed en in ing met een auto kwam. ongeval gebeurde gister dag onder het viaduct op Voudsedijk in Woubrugge. bromfietser reed achter •uto, die onder het viaduct t moest remmen voor een "ligger. De achter de rem de auto rijdende bromfiet- remde ook, maar gleed uit ïhoof naar het midden van *eg. De tegenligger, een ^[e man uit Langeraar, Ie Leimuidenaar niet r ontwijken. De bromfiet- werd met een beenbreuk voerd naar het Alphense oord ziekenhuis. De brom- werd zwaar beschadigd. WASSENAAR De laatste week van de Culturele Weken in Wassenaar staat in het teken van to neel, jazz en ballet Voor deze activitei ten kan men nog tot en met 25 mei te recht in diverse o- penbare gebouwen in Wassenaar. De dagen 21, 22 en 23 mei zijn gereserveerd voor toneel. Leerlin gen van het Adelbert College verzorgen op 21 mei (begint om acht uur) het toneel stuk „Le Droit du Seigneur" in de aula. „Romance rond arti kel 17" is een ander toneelstuk, dat op de 22e, vanaf acht uur, wordt uitgevoerd door de toneelgroep „Mimicri" in het Je- roenhuis. „DVS" geeft op 23 mei een uitvoering samen met de Wassenaarse to neelcombinatie „Dia loog", ook al om acht uur, in het Jeroen- huis. In het ,3oek- huys Wassenaar" wordt op dezelfde da tum een schrijvers- markt georganiseerd. Herman Pieter de Boer, Mischa de Vree- de, Margaretha Fer guson, Dolf de Vries en nog anderen zijn vanaf twee uur aan wezig. Van 22 tot en met 24 mei mag de Wassenaarse Jazzclub zich uitleven. Op 22 mei is er een open huis van de Works hop Oldtimers en het trio Sluimer uit Bre da. Later op de avond is er een jam-session in het Deylercen- trum. Aanvang nr gen uur. „Kid Adams Sil ver Leaf Brassband" uit Groningen, The Footsteps uit Breda en The Free Floating Jazzband uit Amster dam voeren de 23e (vanaf elf uur) street- parades uit Op 24 mei is er vanaf zeven uur een Oecumeni sche Jazz Kerkdienst in de Dorpskerk. Gas te: Milie Scott De Wassenaarse ballet school houdt op 24 mei open huis en treedt ook nog op in het Van Heeckeren- huis. Aanvang half twaalf. Liefhebbers kunnen tenslotte van 17 tot en met 24 mei huizen en/of ateliers van enige Wassenaar se kunstenaars bezoe ken. Voor meer infor matie over de Kultu- rele Weken in Wasse naar E. van Gennep, tel. 01751-16046. LEIDERDORP Sportvereniging Ve- locitas uit Leiderdorp organiseert tot en met 22 mei de jaarlijkse avondvier daagse in Leiderdorp. Deze tiende avondvierdaagse gaat vanavond van start op het terrein van Velocitas in het sportpark De Bloemerd in Leider dorp. Naar schatting zullen 2500 i 3000 wandelaars meedoen aan de vierdaag se, die zijn tweede lustrum ingaat. Er kunnen twee afstanden worden gelo pen, namelijk de 5 kilometer voor kinde ren van 4 tot en met 8 jaar en hun bege leiders en de voor iedereen toegankelijke 10 kilometer. De routes voeren de wande laars door de mooiste delen van Leider dorp en omgeving. Vanavond wordt gelo pen langs de Zijl, Nieuwe Weg, Provincia le Weg en de Persant Snoepweg. De tradi tionele route langs de Ruige Kade met overvaren over de Does en de „dorpsrou te" op de laatste avond staan ook dit jaar weer op het programma. Nieuw is de rou te door de Merenwijk, langs de Zijl en door het wijkpark terug. Elke avond kan gestart worden tussen kwart voor zes en zeven uur. Men kan zich inschrijven bij de start. De kosten be dragen vier gulden voor deelnemers tot en met 11 jaar en vier gulden vijftig voor oudere deelnemers. Iedereen die de avondvierdaagse uitwandelt, krijgt een fraaie medaille of een aanvullend num mer op een reeds eerder verkregen me daille. Deelnemers die voor de vijfde of tiende keer meelopen krijgen een speciale medaille. Aan de veiligheid van de deelnemers is weer veel aandacht besteed. De EHBO, de Reddingsbrigade en de politie van Leider dorp staan paraat om de wandelaars te be hoeden voor eventuele ongelukken. Op de laatste avond van de Vierdaagse worden de deelnemers ingehaald met muziek van de Leiderdorpse muziekvereniging Ta- marco. De grootste drukte concentreert zich dan op de Gallaslaan in Leiderdorp, waar duizenden mensen hun sportieve fa milieleden komen inhalen en hen met bloemen verwelkomen. Om de tiende Avondvierdaagse een extra feestelijk tintje te geven zal een loterij 'worden gehouden, waaraan elke inge schreven wandelaar gratis kan meedoen. Elke avond zullen 25 prijswinnaars be kend worden gemaakt; men heeft dus vier keer een kans op een prijs. Drie auto's van de weg genomen LEIDEN De politie heeft tijdens een technische con trole, drie auto's definitief van de weg gehaald. De con trole had plaats op de Oegst- geesterweg. Achtentwintig voertuigen werden gistermorgen van 11 tot 13.00 uur gecontroleerd. De politie maakte elf processen verbaal op. Delinquenten mogen examen doen LEIDEN Twee 15 jaar oude jongens, die gisteren wegens diefstal door de poli tie in verzekerde bewaring zijn gesteld, mogen hun cel van tijd tot tijd verlaten ten einde examen te kunnen doen. De jongens volgen een technische opleiding. Gistermorgen om drie uur werden de fietsende jongens door surveillerende agenten op de Kooilaan opgemerkt. De knapen vervoerden bromfiets helmen en zakken, die naar later bleek gevuld waren met bromfietsonderdelen. De jongens vluchtten in het volk stuinencomplex 'Ons Buiten'. Eén van de jongens werd aan gehouden, terwijl de ander gis teren in de loop van de dag naar het bureau werd gehaald. De onderdelen waren gestolen bij de bromfietshandel Van der Meij aan de Middelweg. "In het belang van het onder zoek' worden de knapen nog enige tijd vastgehouden. 1DSCHENDAM Bij een verkeerscontrole door de poli- ran Leidschendam, de Rijksverkeersinspectie, de doua- de controlegroep motorrijtuigenbelasting en de ver- rsgroep van de Rijkspolitie, bleken 27 van de 59 gecon- eerde auto's technisch niet in orde te zijn. De controle d gisteravond van zeven tot elf uur uitgevoerd. nankementen bestonden voornamelijk uit gladde banden, ►tte uitlaat, slechte stuurinrichting, koppeling en remmen. Ier werd een antenneversterker in beslag genomen, bleken éntekenbewijzen niet in orde te zijn en reed iemand met ►ele kentekenplaten. Bij twee vrachtwagens bleek de lading goed te liggen en één auto werd teruggestuud naar Duits- De verkeerscontrole op het parkeerter rein van winkelcentrum „Leldsenhage". NOORD WIJK Een grootse demonstra tie gisteravond op de Noordwijkse Boule vard vormde een van de activiteiten die de EHBO-brigade in het kader van haar vijftig-jarig jubileum op het programma heeft staan. De demonstratie die op touw was gezet door het echtpaar Brinckman had een zeer geslaagd verloop. De mede werking van de Lotusgroep Leiden, die de tien slachtoffers leverde, mag in dit verband niet onvermeld blijven. De Boulevard bood gisteravond een beangsti gende aanblik. Auto's knalden op elkaar en stonden in no time in lichter laaie, bestuurders zaten klem, gewonden lagen her en der op straat. Dit alles speelde zich af tegen het decor van de Palace-ruïne, die in brand was gevlo gen. Rookwolken stegen hoog op uit de haveloze restanten van het hotel. Op het alarm kwam al les wat vrijwillig en professioneel helpen kan in actie. Met doordringend sirenegeloei stoof men naar de fatale lokatie. De politie voorop, daarna de brandweer met groot materieel ge volgd door ambulances, die zich zoevend een weg over de trottoirs baanden. De Noordwijkse EHBO-brigade, om wie het uit eindelijk gaat, is met volledige man- en vrouw- kracht present. Er werd geregeld, geblust, ge red, gespalkt en verbonden met veel deskun digheid. De dienstdoende arts besliste wat er met de „slachtoffers" moest gebeuren. Per am bulance werden zij afgevoerd naar de „Blauwe Gans". In het nabij gelegen restaurant kwamen zij daar onder het genot van een paar consump ties weer „op verhaal". WASSENAAR De Wasse naarse raad heeft gistera vond met elf tegen negen stemmen besloten de Hoge Klei als woningbouwlocatie aan te wijzen. De VVD is te gen, men vindt (sociale) wo ningbouw op de Hoge Klei „prematuur". De raad ging eerder in principe akkoord met de aanwijzing van een aantal andere locaties. In to taal moet dat xo'n 800 wo ningen gaan opleveren. De VVD vindt dat eerst nader moet worden onderzocht hoe het zit met de ko6ten, de werkgelegenheid, geluidshin der, milieu en verkeersafwik keling met betrekking tot de H<»ge Klei. Deze punten wor den nu „meegenomen" in het bestemmingsplan. Mochten be paalde locaties op overwegen de bezwaren stuiten dan kan de raad nog terug. PvdA, D'66 en de Onafhankelijke Partij van mevrouw Van der Heiden zijn voor de bouwplannen. Zij laten de belangen van de wo ningzoekenden prevaleren. „Dat doet de WD niet, deze partij laat de woningzoeken den in de kou staan", aldus CDA-woordvoerder H. Schel haas. Het CDA stemde ook voor, maar geeft de voorkeur aan beperkte bouw op de Hoge Klei. De fractieleider van Par tij Wassenaar, A. Lodder, is te gen, maar ook op vakantie. 0£k als alle in de woning- bouwnota voorgestelde locaties (Hoge Klei, 275 woningen, Bel- lesteyn, 150, Ammonslaantje, 120, Deijlerweg-Rijksstraat- weg, 180, Kerkehout, 50 en Hofcamp, 30) zouden worden gerealiseerd, dan nog zou niet de totale berekende behoefte van ongeveer 1150 woningen kunnen worden gedekt Was senaar heeft ruim 1400 wo ningzoekenden ingeschreven staan. Volgens het college kan er op de locaties vóór 1984 niet met de bouw worden begon nen. Voor met name de Hoge Klei zal het, onder meer in verband met onteigeningspro cedures, bezwaren en beroe- pe.i nog wel langer duren. De Hoge Klei

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7