Leiderdorp draagt burgemeester een warm hart toe REGIOUOURINAAL REGIO da ;ac or We L E Scholen doen niet mee aan Alphense avondvierdaagse Geanimeerd CDA-bezoek Minister bij 35e Sint Jorismarsen Interkruis wil Medisch Centrum in Alkemade ONDERZOEK ZOETERWOUDE BAARMOEDER HALSKANKER 0' lli LEIDSE COURANT. MAANDAG 18 MEI 1981 PAGI 1H7 ischt Mr. PJ. Biesheuvel kandidaat-lid voor de Tweede RL mer spreekt op uitnodiging van de CDA-afdelingtP0 Koudekerk en Hazerswoude vanavond in het Anker luur Hazerswoude-Rijndijk. Tijdens de bijeenkomst die oirvai kwart over acht begint, zal Biesheuvel voomameHAn r spreken over de problemen in de land- en tuinbouw.^vo Verkiezingsbijeenkomst (2) ond Ook D'66 houdt zich op deze avond met de politiek bezit De Hazerswoudse democraten kijken in het Michelshul~?j vooruit naar de gemeenteraadsverkiezingen van 1982. SujSChC zanne Dekker, D'66 kandidate voor een plaats in de Kn vat mer, geeft voorts de partij visie op de landelijke politiek. BuRei bijeenkomst begint om acht uur. iden ster- De Reformatorische Politieke Federatie geeft morget^^l acte de présance In het Nederlands Hervormd Verenjfus gingsgebouw in Hazerswoude. De heer C.J. Smits £xlwe licht de politieke doelstellingen en uitgangspuntei van de RPF. Verkiezingsbijeenkomst (4) feki Het energie-vraagstuk staat centraal in een verkiezingjj" bijeenkomst die de VVD morgen in Noord wijkerhouy houdt. Als spreker is ir. B.P. Rauwerda, de liberale verfe^1 genwoordiger in de Energiecommissie, uitgenodigd. De bij eenkomst wordt gehouden in restaurant De Doffer aan Havenstraat en begint om kwart over acht. Rommelmarkt De rommelmarkt die op 2 mei werd georganiseen [hee door de prot chr. lagere school aan de Kastanjelaan h Leiderdorp heeft 4277 gulden en 25 cent opgeleverd. Dt schoolkas is dankzij deze opbrengst weer aardig ge vuld en voor de kinderen kunnen allerlei aetiviteitei worden georganiseerd. LEIDERDORP Dat Leiderdorp rijn bur gemeester een xyarm hart toedraagt, is afge lopen zaterdag overduidelijk gebleken. Hon derden vonden hun weg naar het gemeente huis aan de Statendaalder (Winkelhof) om de festiviteiten rond de viering van het ambtsjubileum van burgemeester M.A. van der Have mee te maken. De receptie die om twee uur begon en tot half zes uitliep, gaf een onafgebroken stroom bezoe kers te zien. De heer en mevrouw Van der Have mochten behalve de gelukwensen ook vele cadeaus in ontvangst nemen. Namens de Leiderdorps verenigingen en instellingen bood dè heer A. Pison een tuinameublement aan. Vpn het bedrijfsleven ontvingen zij uit handen van de heer G. Verkuil een stereo-installatie. Hpt geschenk van de burgerij bestaat uit een blijvende herinnering in de vorm van een kieurenfotorepoctage. Het album werd alvast overhandigd door de heer J. van der Kooij. Rond negen uur waren de feestelijkheden be gonnen met een muzikale show door de drum fanfare Tamarco voor het huis van het burge meestersechtpaar in het Munnikenpark. Ge volgd door een rondrit begeleid door het Leidse K. en G. door een grotendeels nog slapend Lei derdorp. De manifestatie op het plein voor het gemeen tehuis werd geopend door „Valkenburgs Har monie" uit de vroegere standplaats van de heer Van der Have. Een vervelend incident tijdens het optreden van de gezamenlijke Leiderdorpse koren onder leiding van Jos Schohaus mocht de feestvreugde niet verstoren. Een vanaf de ballustrade van het winkelcentrum in de rich ting van het podium gesmeten ei miste de bur gemeester dankzij een attente gemeentesecreta ris Willems op een haar. De onbekend gebleven dader wist zich in de drukte uit de voeten te maken. Verder waren er nog optredens van to neelvereniging Toverlei, van balletschool Els De heer Pison probeert met het burgemeestersechtpaar het zojuist door hem aange boden tuinameublement uit. Joosten en van het poppentheater Devilé. De heid van de viering van de ambtsjubilea van de ondernemers van het Winkelhof kunnen ook heer Van der Have opgezette braderie trok vele op een geslaagde dag terugzien. De ter gelegen- bezoekers. ALPHEN AAN DEN RIJN De acht openbare scholen in Alphen aan den Rijn nemen waarschijn lijk niet in schoolverband deel aan de Alphense Avondvierdaagse. De openbare scholen hebben tot deze stap besloten omdat de organisator van deze vierdaagse de wandelkring Leiden en omstreken, nooit heeft ge reageerd toen zij hun bezwaren tegen de. gang van zaken bij het wandelen kenbaar maakten. Dit gebeurde reeds vorig jaar september toen er een brief naar de wandelkring werd ge zonden met daarin de grieven en sug gesties die de hoofden van de scholen hadden. Deze brief werd pas op 9 mei beantwoord toen de voorzitter van het hoofdenconvent de heer H. Schoenmaker, een kort briefje kreeg waarin stond dat er nu nog niet kon worden ingegaan op de problemen van de scholen. Nu vinden de scholen de problemen nogal zwaarwegend. De afstanden per avond zijn niet gelijk, ouders of kinderen moeten na afloop te lang wachten. De deelnemerskaarten moeten bij het vertrekpunj worden ingewisseld voor startkaarten. Dit stagneert enorm met als gevolg dat de kinderen vast starten terwijl hun groepsleiders de kaarten inwisselen èn er dan per fiets achteraan kunnen. Dë startplaats, de St. Jozefzaal aan de Paradijslaan, is niet geschikt. Iedere dag ontstaat er een verkeerschaos. Daarbij kiezen de meeste scholen voor een startplaats in Ridderveld omdat daar de meeste kinderen van daag komen. Er waren vorig jaar te weinig medailles, veel kinderen moesten teleurgesteld naar huis. Het op tijd vertrekken van de groepen moet beter gecontroleerd worden en tenslotte willen de schoolhoofden dat de wandeltocht vroeger in het jaar wordt gehouden. Zo vlak voor de va kantie zijn er al zo veel activiteiten. Evenals de katholieke en de christe lijke scholen hebben ook burgemees ter en wethouders zich achter het standpunt van de openbare scholen geplaatst. Ook zij drongen bij de se cretaris van de Wandelkring, de heer Woordes, aan te bekijken of er niets aan de organisatie verbeterd kan worden. Dit gebeurde al begin dit jaar. De Wandelkring reageerde ook hier niet op. De scholen willen nu niet meer in schoolverband meelopen. Eerst moet de Wandelkring op hun .grieven rea geren en er iets aan doen. Zij voelen zich genegeerd. „Tenslotte vragen we aandacht voor de veiligheid vhn de kinderen. Het is jammer dat het zo moet lopen en voor de kinderen is het beslist een grote teleurstelling", aldus de hoofden van de openbare scholen. Overigens is de startplaats nu veran derd. De politie heeft geweigerd ver gunning af te geven indien de Para dijslaan als vertrekpunt gebruikt zou worden. De Wandelkring was het daar niet mee eens maar is nu waar schijnlijk toch akkoord gegaan met als nieuwe startplaats de Rijnstreek- hal. Hier zal dan op 1, 2, 3 en 4 juni gestart kunnen .worden. Geslaagd lenteconcert in Oegstgeest Oegstgeest Het Lottimay- orkest en de jeugdoperette „De Mascotte", beide onder de, vleugels van de stichting Jeugd en Jongerenwerk te Oegstgeest, traden dit week einde voor het eerst geza menlijk in één programma opt. Het was een lenteconcert dat gegeven werd in het Oègstgeestse gemeentecen trum. Over belangstelling had men niet te klagen. Zowel orkest als jeugdoperette traden bij beurten op. Veel ruimte was er in het program ma voor de gastsolisten Ineke Palmkoek, sopraan; Aad van Nóordt, tenor en Ton van de MSde, bas. Vooral laatstge noemde imponeerde door een magistrale baspartij in het lied „Der Rheinweinzegher". On der directie van Johan Looijestein zong het koor een selectie uit eerder gebrachte kinder*operettes. Origineel was het optreden van drie gezus ters Van Rijn met het liedje „Peter is mijn ideaal". Ook be kende melodieën en liederen zoals „The holy city" en het „Duet van de Parelvissers" stonden op het programma. De tenor Aad van Noordt oogstte met „Dein Herz ist mein Herz" een enorm applaus. Voor en na.de pauze een leuk optreden van het Lottimay-orkest onder leiding van respectievelijk de heren Macfarlane en Roskam. Men speelde met veel verve onder andere het werkje van Joplin „The entertainer De finale van het concert be stond uit een selectie van „Die Blumen von Hawaii". Door enkele leden van de Mascotte, Helma en Ria van Steen, werd solistisch opgetreden. Kortom; het was een geslaagd concert dat in tijd wat uitliep. Een iets strakker, wellicht wat minder overladen programma, had het wellicht nóg beter ge daan. Antoon Koch SASSENHEIM Het be zoek van de CDA-verkie- zingskaravaan zaterdagmor gen aan Sassenheim had een zeer geanimeerd verloop. Bij de CDA-verkieringsstand, die aan de Hoofdstraat was Ingericht, werden fractie voorzitter R. Lubbers en mi nister De Ruyter verwel komd door de voorzitter van de plaatselijke CDA-afde- ling, de heer Gielen. De heer Lubbers stelde in zijn toespraakje onder meer dat hij erop rekent dat het CDA bij de verkiezingen als grootste partij uit de bus komt. Vervol gens wisselden de politici met het publiek van gedachten, waarbij Lubbers onder meer de bakkerswinkel van Oomen en de groenthandel Faas be zocht. i beschermde de minister, hier met de Oegstgeestse wethouder mevrouw i de regen die met bakken uit de hemel viel. OEGSTGEEST De minister van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk, mevrouw T. Gardeniers-Berendsen opende afgelopen zaterdag de 35e nationale Sint Jorismar- sen. Nadat door de Goudse Band het groot saluut was gege ven en de vlaggen van Nederland, België, Engeland en Amerika, als mede de scouting vlag waren gehesen, wenste mevrouw Gardeniers alle vijfduizend deelnemers een goed spoor toe. Gewandeld werd door Rijnsubrg, Voorhout en Oegstgeest over afstanden van 7,5, 10 en 15 kilometer. Rond half vier was er op het terrein van het landgoed Poelgeest een bandconcours waar aan door zes muziekgezelschappen werd deelgenomen. Op het terrein van Poelgeest was een expositie van „35 jaar Jo- rismarsen" met veel foto's en oude krantenverslagen ingericht. Hopman Van Houten uit Lisse werd tijdens de prijsuitreiking extra in het zonnetje gezet omdat hij alle Jorismarsen heeft uit-, gelopen. Hij kreeg een houten beker. De Klimopgroep uit Waddinxveen Bronsgeest uit Noordwijker- hout en de Kaninefaten uit Lisse behaalden de eerste prijs op respectievelijk de 10, de 15 en de 7,5 kilometer. De tweede en derde prijzen gingen op de 10 kilometer naar Bostreno uit Noordwijkerhout en de Ymondtrekkers uit IJmuiden op de 15 kilomter naar de Klimopgroep uit Waddinxveen en Bim Bake- nesser uit Haarlem en op de 7,5 kilométer naar Bostreno uit Noordwijkerhout en Upepo uit Noordwijk. Als bestgeklede groe pen werden de Klimopgroep uit Waddinxveen en de Kaninefa ten uit Lisse aangewezen. Het bandconcours werd gewonnen door „Jeroen Bosch" uit 's Hertogenbosch. ALKEMADE De Vereniging Interkruis Alke made en omstreken zoekt andere huisvesting. Het bestuur van de vereniging heeft deze wens kenbaar gemaakt in een brief aan alle plaatselij ke besturen van maatschappelijke en sociale or ganisaties, gezondheidszorg en ziekenverpleging, alsmede aan gemeentebestuur, alle tandartsen, artsen, fysiotherapeuten en de apotheek van Al kemade. Interkruis roept in haar brief andere disciplines van de maatschappelijke gezondheidszorg, die met huisvestings problemen kampen, op om ge zamenlijk een plan te ontwikkelen voor de bouw van een multifunctioneel centrum in Alkemade. Zoals bekend heeft Interkruis Spoorstraat al geruime tijd gebrek aan voldoende en geschikte huisvesting ten behoeve van de zuigelingen- en kleuterburo's, en voor het organiseren van specialisatiecursussen. Het bestuur heeft nu een commissie ingesteld, die haar zal adviseren over mogelijke verandering van de be staande inrichting van de gebouwen dan wel nieuw bouw. Deze contmissie bestaat uit: Mevrouw J. Gro- tens, de heer A. Hillebrand, mevrouw C. Hoogen- boom en de heer S. Lim. De gemeente Alkemade en de woningbouwvereni ging hebben in een eerder stadium al belangstelling getoond voor het huidige gebouw van Interkruis aan de Spoorstraat om er een kantoor en eventueel een werkplaats te vestigen. Amateur- muzikanten in Woubrugge zetten beste beentje voor WOUBRUGGE De eerst manifestatie voor amateur muziek in Woubrugge is een groot succes geworden. Et hadden zich zoveel liefheb bers gemeld, dat een avond vullend programma met maar liefst negen program- ma-punten kon worden uit gevoerd. De oude Hervormde Kerk aap de Comriekade bleek een goe de plaats van uitvoering. De kerk was helemaal gevuld met toehoorders. De voorzitter van de Kulturele Raad, Anceaux, vroeg aan de toehoorders voor de muzikale prestaties een welwillend oor. Vooral de mu zikale prestaties van jeugdigen werden met veel applaus be loond. Opvallend was overi gens het optreden van de jeugd. Vooral blokfluitensem ble „Since Robinhood" van Streekmuziekschool „Rijnak koord" maakte een voortreffe lijke indruk. Een enkele vol wassene bleek bij de keuze van het repertoire wel wat hoog gegrepen te hebben. „GESLAAGDE RAMP" IN ROELOFARENDSVEEN Ruim 200 mensen van de districstcolonne „Oude Rijn" van het Rode Kruis oe fenden zaterdag In Roelofarendsveen. De oefening werd tussen tien en twaalf uur gehouden. In en rond het bejaardencentrum Gogherwelde werd een ramp in scene gezet. De ramp werd veroorzaakt door de ontploffing van een gastankau to. Het draaiboek vermeldde, dat zeventig bejaarden gewond raakten en dat verscheidene woningen In lichterlaaie stonden. Tevens moesten omwonenden geëvacueerd worden. Een aantal Rode Kruis auto's zorgde voor vervoer naar de EMM-veilInghallen waar een crisiscentrum en verzamelplaats was Ingericht. Ver volgens werden de zwaar gewonden naar een noodhospitaal overgebracht (el ders in de vellinghallen). Volgens de leiding van oefening Is alles volgens plan ning verlopen en kan de oefening als geslaagd (alleen de eerste minuten verlie pen Ietwat moeizaam) en leerzaam worden beschouwd. De omwonenden hebben nagenoeg geen hinder ondervonden van de Rode Kruis acties. ZOETERWOUDE Deze week wordt in Zoeterwoude begonnen met een onder zoek naar baarmoederhalskanker. Een team van het Cythologisch Laboratori um van Leiden zal het onderzoek ver richten in huize Emmaus voor de bewo ners van de dorpskern en in De Eenden kooi voor de bewoners van de Hoge Rijndijk. De dames die zijn geboren in de jaren 1928, 1931, 1934, 1937, 1940, 1943 en 1946 kunnen op woensdag 20 mei van 8.45 tot 12.00 uur deelnemen aan het onderzoek in de Een denkooi. Op 2 en 9 juni wordt op hetzelfde tijdstip in Huize Emmaus zitting gehouden. De kosten bedragen ƒ12,50 en dienen ter plaatse te worden voldaan. De dames die geboren zijn in één van de genoemde jaren ontvangen een oproep voor het onderzoek, die ze moeten meebrengen. Degenen die niet in deze leeftijdsgroep vallen kunnen ook op één van de ochtenden in De Een denkooi of Huize Emmaus komen. Zij die nen evenwel ƒ32 voor het onderzoek te be talen. Dames die verhinderd zijn worden verzocht op de dag van de oproeping con tact op te nemen van 9.00 tot 10.00 uur met De Eendenkooi, tel. 071-896478 of met Hui ze Emmaus, tel. 01715-9203, of vóór ge noemde data met mevr. L.A. vap Diemen- van der Veldt, tel. 01715-1382. Verkiezingsbijeenkomst (1) Verkiezingsbijeenkomst (3) Kledingactie geslaagd Tijdens de laatste in Zevenhoven gehouden kledingsactit heeft men ruim 2000 kilo kleding verzameld. De Stichting Mensen in Nood zal zorg dragen voor de verdeling van de kleren. Politiek In de Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan in Voorschoten wordt morgenavond een bijeenkomst over stemrecht en dienstplicht gehouden. De bijeen komst begint om negen uur. Vakantiekamp op 1 De medewerkers van de Scholierendisco van de Lindehoe ve in Voorschoten organiseren van 10 tot en met 13 augus tus een vakantieweek voor scholieren van 12 tot 16 jaar in Schoonoord in Drente. De liefhebbers kunnen de laatste dagen van hun vakantie hier doorbrengen met spelletjes, boswandelingen, rond het kampvuur zitten en andere aan gename zaken. De reis wordt begeleid door acht mensen van De Lindehoeve en wordt gemaakt met auto's. De kos ten bedragen 25Voor informatie kan men terecht bij De Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan op vrijdag tus sen 15 en 17 uur, of 01717-5357 bellen en vragen naar Th ijs of Harrie. a i h1 A utopuzzeln t stra: 1 tf act De Noordwijkse Ondernemers Vereniging organiseerde morgen een autopuzzeltocht voor de leden. De start van deze rit, die uitsluitend over Noord wijks grondge-*~ bied zal gaan vindt plaats om zes uur. Na afloop wordt in de kelder van Duna-Deli aan de Huis ter Duinstraat een gezellig samenzijn belegd. Daar zal een koud buf fet worden worden geserveerd en tevens vindt de prijs uitreiking plaats. Men kan zich vandaag opgeven bij de heer Koppenaal in het restaurant van het Bollen- bad aan de Nieuwe Zeeweg tussen vijf en zeven uur. Nederland Oké op de fiets Een grote groep personeelsleden van het Alphense zieken fonds zal deelnemen aan de vanavond van start gaande twaalfde Avondlaura. De ziekenfondsmensen zullen shir tjes dragen van de Nederland Oké-actie. Een actie die beoogt de bevolking bewust te maken Voor gezonder leven en welzijn. Inmiddels is ook in Alphen een plaatselijk co mité opgericht Open avond bridgeclub De bridgeclub Alkemade houdt als afsluiting van de competitie een aantal „open avonden". Alle thuis-spe- lende bridgers worden uitgenodig om morgen en/of 26 mei vanaf acht uur kennis te maken met het wed- strijdbridge in café- restaurant „De Vier Heemskinde ren. Het paar Van Klink -Waalboer heeft de eerste prijs gewonnen bij de deze winter gehouden parencom petitie. De tweede prijs ging naar de gebroeders De Koning en de derde prijs naar het paar Koek - Keule- mans. Vierde en vijfde zijn respectievelijk Hoogeboom -Van der Meer en Klein - Turk geworden. De viertal lencompetitie is gewonnen door mevrouw Van Klink G. van Klink - D. Schroder - Van der Meer. Tweede in deze competitie werden: De heer en mevrouw De Vries - Van der Poel - Van der Meer. Schoolkorfbaltoernooi In totaal 32 teams nemen deel aan het door de Sassenheim- se korfbalvereniging T.O.P. georganiseerde schoolkorfbal- npl; toernooi. Afgelopen zaterdag werd om negen uur de bel ht. geluid voor de eerste ronde van het toernooi. Zaterdag 23 rijn mei wordt het toernooi voortgezet. Om circa twaalf uur heeft de prijsuitreiking plaats. md 5S< Geraniummarkt De jaarlijkse geraniummarkt in de Voorschotensc Voorstraat is ondanks de regen een succes geworden. De prijzen lagen zeer gunstig. In veel gevallen zelfs iets lager dan vorig jaar. De pottenbakkers en bloem schilders hadden over de klandizie niet te klagen. Dat h@< zelfde gold voor de oratoriumvereniging „Exultate\ Deo", die op het voorplein van de Dorpskerk een rom melmarkt had ingericht De opbrengst van deze markt is bestemd voor de viering van bet jubileumjaar in 1982. Radio-uitzending De Zoeterwoudse Sint Jans Fanfare is morgenavond op de radio te horen. In het programma „Zin in muziek", dat van half elf tot tien voor half twaalf wordt uitgezonden op Hil versum II zal de fanfare de werkstukken „Zemire et Azo- re" en „Geuzen in de Bommelerwaard" ten gehore bren gen. Met deze nummers heeft de Zoeterwoudse fanfare on der leiding van dirigent Jan Mey furore gemaakt tijdeni het Nederlands kampioenschap dat begin dit jaar in Haar lem werd gehouden. of r stel

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4