mededelingen gemeentebestuur m leiden 11 tin 15 mei '81 leiden 1 Wanneer wordt u door Bureau Huisvesting geholpen? Mededeling stadskabei Leiden Wie zijn er nu aan de beurt? VRIJDAG 8 MEI 1981 PAGINA 10 LEIDSE COURANT IDAG Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 11 mei a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Krediet voor de verbouwing van de panden Prins Hendrikstraat 14-16, Molenstraat 3-3A, Prins Fre- derikstraat 3-3A en 11 en Oude Vest 223. Garanderen van rente en aflossing van een door de woningbouwvereniging "Ons Belang" aan te gane geldlening. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Aankoop van een perceel weiland in de Stevens- hofjespolder. Verzoek van de Stichting Rudolf Steinerschool om medewerking voor de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs op een terrein aan de Surinamestraat of directe omgeving. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond gelegen aan de Apollolaan aan het Nederlandse Rode Kruis. Vaststelling wijziging van de wachtgeldverordening 1976. Krediet voor de aankoop van panden in het stads vernieuwingsgebied Pancras-Oost. Werkgelegenheidssituatie in Leiden; kredietaan vraag voor de uitvoering van projecten in het kader van de Werkverruimende Maatregel (o.a. aanleg volkstuinencomplex Cronestein). Realisering van het intensiveringsprogramma 1980 en 1981. Beschikbaarstelling krediet voor de automatisering van de bevolkings- en centrale leerlingenadmini stratie. Notitie van de Burgemeester over een te nemen besluit m.b.t. 33 aanvragen voor ontheffing slui tingsuurdrank- en horeca-inrichtingen. Krediet t.b.v. realisering van de 1e fase van het Stadskantoor Welzijn aan de Langebrug. Instelling van de Directie Sport en Recreatie/ophef fing Sportstichting. Commissie vergaderingen Overige commissie vergaderingen en projectgroepen Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw. Woensdag, 13 mei as. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Gesprek met de heer Pesant, hoofd van de Oppen- heim lagere school, i.v.m. het voorstel tot over plaatsing naar de Teldersschool. Voorzieningen openbaar onderwijs: - buitenzonwering Vliegenthartschool (Zuidsingel) - optimaliseringssysteem instructiebad Mytylschool Terugbrenging halve normbetrekking. Voortzetting discussie over het Educatief Centrum. Bijstelling Bijzonder Regionaal Welzijnswerk plan nen. Duobaan hoofdleidster Loopplank. Regeling plaatselijk toezicht. Thema: ontwikkelingen Hoger Beroeps Onderwijs. Ter kennisneming: a. Verslag d.d. 8 april en agenda d.d. 6 mei 1981 van de Gemeenschappelijké Schoolraad. b. Brieven van het College over zonwering. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Donderdag 14 mei a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: - Nota inzake taak, samenstelling, werkwijze etc. van de commissie percentage regeling kunstopdrachten. - Aankoop Middelstegracht 83 en Uiterstegracht 86 c.a. en verkoop van een perceel industrieterrein in de Merenwijk. - Stand van zaken Roomburg. - Ontwerpen bruggen Herengracht/Zijlsingelgebied. - Nota inzake openbare verlichting. - A.P.V. (winkelkarretjes). - Verhoging tarieven voor de verhuur van dubbelzij dige aanplakborden. - Kredietaanvulling bouwrijpmaken gebied, begrensd door het Galgewater, de Valkensteeg, het Noord einde en de Weddesteeg. - Restauratie Oude Vest 33 e/ Caeciliastraat 18 (v.m. Reinwardt-Academie). - Vernieuwen riolering, verbeteren straatindeling en asfalteren c.a. Kooilaan tussen de Willem de Zwij gerlaan en de Herensingel. - Vernieuwen Jan van Goyenbrug over de Vliet tus sen de Jan van Goyenkade en de Schelpenkade. - Voetgangers en fietsbrug over het Galgewater tus sen de Weddesteeg en het voormalige Morspoort- kazerneterrein. - Stand van zaken m.b.t. voortgang gemeentelijke monumentenverordening, verplicht lidmaatschap monumentenwacht, aansluiten van de gemeente bij de monumentenwacht en het opstellen van on derhoudscontracten. - Brief van het wijkcomitéZeeheldenwijk. - Nota inzake restauratie van het pand Breestraat 161. Het eerste agendapunt zal gemeenschappelijk wor den behandeld met de commissie voor maatschappe lijke aangelegenheden en volksgezondheid. Het tweede en derde agendapunt zullen gemeen schappelijk behandeld worden met de commissie voor volkshuisvesting, bouwzaken, sport en recreatie. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden, Commissie van Advies voor de Politionele Aangelegenheden. Maandag 18 mei a.s. om 20.00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. Gezamenlijke vergadering. Agenda: Herbenoeming ambtenaren van de burgerlijke stand. Brief van de commissaris van politie inzake knel punten in de uitvoering van de vreemdelingenwet. Aangaan van een huurovereenkomst voor het ge bruik van een schietbaan. Bezuinigingen bij de politie. Brief van B. en W. inzake het agglomeratieoverleg. Projektgroep Pancras West. Dinsdag 12 mei a.s. om 20.00 uur, Breestraat 117, gebouw Stichting Welzijn. In deze vergadering, die voor iedereen toegankelijk is, worden de reakties van de beide eerder gehouden in spraakavonden (van 6 en 28 april) besproken. Ook komen de schriftelijke kommentaren, die tijdens de inspraakronde bij de projektgroep zijn ingediend, ter sprake. Bekeken wordt in hoeverre het ontwerp-be- stemmingsplan aan deze inspraakreakties kan wor den aangepast. Zodra de diskussie in de projektgroep is afgerond gaat het ontwerp-bestemmingsplan naar het kollege van B W die het dan vermoedelijk begin juni ter visie leggen, ledereen krijgt dan de gelegenheid om schriftelijk bezwaar tegen (onderdelen van) het plan te maken. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 13 mei a.s. om 17.30 uur in het recrea tiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. te Oegstgeest. Agenda: - Mededelingen betreffende: a) afscheid van diverse funktionarissen. b) voortgang bouwproces Jelgersmakliniek. - Concept-reactie op het RIGG-rapport (Samen beter tot uw dienst). - Afsluiting 1980 (voorlopig resultatenoverzicht over dit dienstjaar) - Begroting 1981. - Verslag bezoek Inspektie op 9 april 1981 Deelcommissie voor het sted.mus. "De Laken hal". Donderdag 14 mei a.s. om 16.30 uur in het kan toorgebouw, Oude Singel 28. Tel. 144044. N.B. Van 15 - 16.30 uur zal, op verzoek van een van de leden, een rondgang door het ge bouw worden gemaakt. Agenda: Aankoopvoorstel oude kunst: Twee portretten door J. des Rousseaux (pendants) Aankoopvoorstel moderne kunst: (zie bijlage A) Investeringen en intensiveringen: stand van zaken (bijlage B). Concept-nota schilderijen-restauraties (bijlage C). Stand van zaken schilderijencatalogus. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is, dat het Bureau Huis vesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt, waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de re gistratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar de gene, die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Diversen V Herhuisvesting in verband met stadsvernieuwing Oproep aan bewoners uit Leiden Noord en Kooi!!! In verband met de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing in verschillende wijken, bestaat momenteel een grote behoefte aan eengezinswo ningen. Met name denkt de gemeente aan de wijken Nooru en Kooi, woningen die in beheer zijn bij de Leidse Woningstichting en de woningbouwverenigingen,- Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 11 mei Wijk 10 en 12 woensdag 13 mei Wijk 13 en 15 donderdag 14 mei Wijk 14 en 16 vrijdag 15 mei K Aansluiting duurder!! De aanleg van het kabeltelevisienet is inmiddels grotendeels voltooid. Daardoor wordt het alsnog aansluiten van nieuwe abonnees op het kabeltelevisienet verhoudingsgewijs voor de gemeente duurder. Het gaat daarbij, in tegenstelling tot tijdens de aanlegfase, om geringe aantallen. De beheerscommissie Stadskabei heeft dan ook besloten met ingang van 1 juni a.s. de tarieven voor een nagekomen aansluiting en van herstel van de signaallevering indien reeds een wandcon tactdoos aanwezig is, achtereenvolgens op f 175, en 88,50 vast te stellen. U heeft dus tot uiterlijk 1 juni a.s. de gelegen heid om tegen het huidige tarief t.w. f 88,50 en 59,00 uw woning van signaal te laten voorzien. Bij de abonnementen-administratie van Stadskabei, kamer 111, stadhuis kunt u daarvoor, 's morgens tussen 9 en 12 uur een aanvraagformulier verkrijgen, of wordt u dit op telefonisch verzoek toegestuurd (telefoon 145344 toestel 322). Ons Belang, De eendracht en de Eensgezindheid. In de eerste instantie gaat de belangstelling uit naar de woningen van de: Amaliastraat Julianakade Ambonstraat Kemperstraat Beatrixstraat v. Limburg Stirumstraat Bernhardkade Lombokstraat Driftstraat Lusthoflaan v.d. Duynstraat Margrietstraat Falckstraat Marnixstraat Willem de Zwijgerlaan Huurders van woningen uit genoemde straten, die graag ergens anders in Leiden zouden willen wonen, kunnen met het Bureau Huisvesting kontakt opnemen. Daar kan men voor u bemiddelen bij het zoeken naar een woning van uw keuze. Voor meer informatie kunt u bellen met het Bureau Huisvesting, Langegracht 74. Telefoon 214214, u vraagt dan naar toestel 15. Bouw tijdelijke brug over de Oude Rijn. Maandag 11 mei a.s. hoopt het Aannemingsbedrijf Dijker en Pijl b.v. uit Middelharnis te beginnen met de bouw van de Dullebrug, een tijdelijke voetgangers brug over de Oude Rijn ter hoogte van het onlangs aangelegde Burchtpad en de Dullebakkerssteeg. Het werk zal, voorzover nu valt te overzien omstreeks 5 juni a.s. gereed zijn. Tijdens deze werkzaamheden kunnen enige parkeer plaatsen aan weerszijden van de toekomstige brug niet gebruikt worden. Er is en wordt naar gestreefd de Oude Rijn tijdens de ze werkzaamheden aan beide kanten voor het auto verkeer zoveel mogelijk toegankelijk te houden. Alleen tijdens de heiwerkzaamheden kan de straat soms voor het autoverkeer zijn afgesloten. Voor zover nu valt te overzien, zal dit alleen aan de noordkant (bij de Dullebakkersteeg) het geval zijn, en wel op woensdagochtend a.s.. De zuidkant wordt gedurende enige uren afgesloten, wanneer de stalen liggers worden aangevoerd en geplaatst. Verkiezingen Bezorging oproepingskaarten De oproepingskaarten voor de op dinsdag 26 mei a.s. te houden verkiezing van leden van de tweede kamer, zijn inmiddels in geheel Leiden bezorgd. Degenen die nog geen oproepingskaart hebben ont vangen en menen daarvoor wel in aanmerking te ko men, kunnen bij de Direktie Burgerzaken een nieuwe aanvragen. Een volmachtlegitimatiekaart (stemmen bij volmacht) of kiezerslegitimatiekaart (stemmen in een willekeurig stembureau) kan niet voor een nieuwe worden ver vangen. Tot slot moet vermeld worden, dat hij of zij, die zich opzettelijk voor een ander uitgeeft, strafbaar is vol gens artikel 128 van het wetboek van strafrecht en een gevangenisstraf riskeert van ten hoogste een jaar. Wie meer wil weten over verkiezingen, kan terecht bij de Direktie burgerzaken, dagelijks 'op werkdagen geopend van 8.30 tot 15.00 uur, links in de hal van het stadhuis. Voor telefonische informatie luidt het nummer 145344, vragen naar toestel 326 of 130. Hieronder treft U een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft U de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aan merking komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450,— bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huis vesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs, dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Voor alle duidelijkheid: de wachttijd van B-kaarten wordt niet meegeteld. type woningen van een woning bouwvereniging of de Leidse Woningstichting met een bruto huur tot f 350,— per maand. Houders van een registratiebewijs maand en jaar van uitgifte van het die voor bijbehorende woningen in registratiebewijs waarvan de hou- aanmerking komen. ders aan de beurt zijn te worden voorgedragen voor een hen pas sende woning. 1, 2 en 3 kamer benedenwoning. 2, 3 en 4 kamer beneden- of een gezinswoningen. 5 kamer beneden- of eengezins woningen. 6 kamer beneden- of eengezins woningen. 1, 2 en 3 kamer boven- en flat woningen. 4 kamer boven- en flatwoningen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of al- maart 1978 leenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. a. echtparen en tweepersoonshuis-februari 1977 houdens vanaf 65 jaar of echt paren en tweepersoonshuishou dens in het bezit van een indi catie. b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 december 1977 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende me dische indicatie. c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 december 1977 kinderen of echtparen met 2 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie. echtparen met 3 kinderen in het december 1977 bezit van een passende medische indicatie of echtparen met 4 kin deren. echtparen met 4 of meer kinderen, december 1977 alleenstaanden 5 kamer boven- en flatwoningen, echtparen met 3 of 4 kinderen. mei 1978 6 kamer boven- en flatwoningen, echtparen met 4 of meer kinderen, september 1977. urgem K>ront isteld. hierin }t voc in pfa !t bui ngere rigswe inwei )UWW itisch creati Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor het langer worden van de wachttijden zijn; a) de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. 1) 20 woningen van de woningbouwvereniging de Eensgezindheid (Zeeheldenbuurt) 2) 164 woningen van de Woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Transvaalbuurt) 3) 200 woningen van de Leidse Woningstichting (Morswijk) 4) 130 woningen van de woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) 5) 47 woningen van de woningbouwvereniging De Eendracht (Staalwijk) 6) 24 woningen van de Leidse Woningstichting (Noord) 7) 140 woningen van de woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) 8) 186 woningen van de woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Kooi) Naar het zich laat aanzien zal op korte termijn nog voor een aantal andere complexen toestemming worden verleend. Voor een regelmatige voortgang van deze renovatiewerkzaamheden is het noodzakelijk dat t.b.v. •herhuisvesting een groot aantal goede en goedkope woningen wordt beschikbaar gesteld. b) de grote toename van het aantal woningzoekenden per 1 mei 1978. c) de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor weinig mensen van een huurwoning naar een koopwoning verhuizen. d) oplevering van nieuwbouwwoningen heeft slechts in geringe mate plaatsgevonden. Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden. Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatieprojecten is een noodzakelijkheid voor onze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en -wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan woningzoe kenden buiten de stadsvernieuwings- en renovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijke renovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de definitieve en tijdelijke herhuisvesting een groot aantal woningen worden onttrokken.aan de normale woonruimteverde ling. Een en ander betekent, dat de wachttijden in de komende jaren (veel) langer zullen worden dan de thans geldende wachttijden. Ook zullen zij, die zich recent hebben laten registreren of zich in de toekomst laten registreren als woningzoe kenden er rekening mee moeten houden, dat de groep geregistreerden met datum 1 mei 1978 of later een groot aantal is. Als die groep aan de beurt is zal dit een verlenging van de wachttijden betekenen. Het beschikbaar komen van goede en goedkope woningen voor de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang ge geven wordt aan de behoefte van stadsvernieuwingsurgenten en doorschuiving in het bestand van de corpora ties. Het voordragen door de gemeente van gewone urgente woningzoekenden zal in het algemeen dus voorname lijk kunnen plaatsvinden voor duurdere en/of minder gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van een woning moet men, naast de wachttijd ook hiermee rekening houden. Tenslotte Wanneer U in het bezit bent van een geldig registratiebewijs en Uw inkomen is hoger dan f 2.450, bruto per maand dan kunt U, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer boven- of flatwoning. Een bezoek aan Bureau Huisvesting Langegracht 74, is uitsluitend mogelijk na telefonische of schriftelijke af spraak. Voor telefonische informatie is het Bureau bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefoonnummer 123845, toestel 27. i

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10