Druilerige Koninginnedag wordt toch sportief kinderfeest STAD/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 MEI 1981 PAGINA 4 De attractlemarkt rond het Witte Kerkje In Noordwijkerhout werd druk be zocht. De kinderoptocht in Nieuwe Wetering werd een wat trieste aangelegenheid. De surfmarathon |n Alphen aan Rijn werd een afvalrace. The Bojoband trok In Zuid-West flinke belangstelling. WIJkvereniging Zuid West 100 vierde 30 april met tonnetje steken. LEIDEN Terwijl Koningin Beatrix op haar eerste Koninginne dag Veere en Breda met een bezoek vereerdevierde Leiden en omgeving op de gebruikelijke feestelijke manier 30 april. On danks het regenachtigegure, soms barre herfstachtige weer was er toch behoorlijke belangstelling voor de vele activiteitendie door de verschillende oranjeverenigingen en wijkverenigingen waren georganiseerd. Ook al maakte stad en streek een tamelijk verlaten indrukop een vele plaatsen sloeg Koninginnedag toch toe. Zo nu en dan was het noodzakelijk om met spelletjes naar binnen te gaanmaar dat mocht de pret niet drukken. Vooral de kinderen amuseerden zich best. Ondanks de regen was er bij de kinderen toch veel animo voor de optoch ten, zoals die in de Burgemeesterswijk. Het begon in Leiden alle maal met het hijsen van de vlag op het Stadhuis en bijna een uur carillonmuziek. Vooral gistermorgen was een paraplu gewenst tijdens de kinderoptochten. Maar die optochten waren toch ook een goed voorbeeld van het enthousiasme van kinderen voor de feestelijkheden. Niet gehinderd door enige wan hoop over het gedrag van de weergoden trok een dergelij ke, zeker tweehonderd meter lange stoet onder meer door de Professorenwijk. Met de drumband van Matilo yoorop liepen de onder meer als sneeuwwitje en de zeven dwergen verkleedde kinde ren door de straten. In de Kooi werd weer eens duidelijk wat een geluk het is, wanneer je over een goed buurthuis beschikt. Het feest werd niet gehouden in de speeltuin, maar in het splin ternieuwe buurthuis, dat vo rig jaar werd geopend. De kleuters legden onder meer een hindernisrace met be kertjes water af. In clubhuis „De Klinker" wees het rad van avontuur een slagroom taart toe aan lotnummer 98. De hoofdprijs, een fiets, werd voor later bewaard. Net zoals in onder meer de Meren- wijk en de Burgemeesters- wijk vermaakte het grut zich prima met de spelletjes. In Zuid-West spaarden de drie wijkverenigingen kosten noch moeite om de bewoners uit hun huizen te lokken. Zo waren er standjes rond de Montgomerystraat met patat, saté en muziek, voetbalwed strijden op een flink uitge vallen grasveld en de pop groep de „Bojoband" in een heuse muziektent. De boxen onder een stevig zeildoek bestaande uit de Nederlandse vlag tegen de regen was ook hier noodzakelijk. En dat een „Moonwalk" het goed bij kinderen doet, bleek ook nu weer. In de Donizet- tistraat stond een installatie opgesteld waarin tonnetje kon worderi gestoken. Onder het motto „wie is er bang voor een nat pak" suisde het karretje richting een grote teil met water. Ook de iets oudere jeugd werd dit jaar niet vergeten. Zo startte er in het pand van jongerenvereniging „Augus- tinus" aan het Rapenbrug s avonds laat een disco avond. In de Transvaalwijk werd een poging gedaan Toppop na te bootsen tijdens een play-back festival en het sextet „The Be-Bob Gang" liet van zich horen op het oranjefeest van Augustinus. Voor de liefhebbers werd in de Kooi Koninginnedag be sloten met een bingo-dan sant. De trekzaagwedstrijden in Zoeterwoude, georganiseerd De wedstrijd auto duwen in Ter Aar. Burgemeester Goekoop op bezoek bij Zuid-West Aktief Het trekzagen op de Loethe. door carnavalsvereniging De l Hangkonten waren het hoog- tepunt van het Oranjefeest aldaar. Niet minder dan 42 I koppels probeerden op een podium in Loethe een boom- 1 stam van 27 centimeter dik zo snel mogelijk door te za- c gen. De meeste koppels wil- s den te snel van start gaan, t misten daardoor regelmaat en forceerden de boel. De met regelmaat zagende kop- pels bestreden elkaar in de finale, die afgetekend door het team „De Boomchirur- gen", bestaande uit Theo en i André van den Berg werd 1 gewonnen. Zij deden er f slechts 17 seconden over om de boomstam te halveren, i 1 Tweede werd het duo Ge- rard van Cromvoirt/ Wim van Bohemen, dat zich mani- t festeerde onder de naam „De t Trekzaagtrimmers" en derde I de „Plurks", Leen Kuyt en Clemens van de Wiel. De j meest orginele naam leverde c ook een prijs op. Het duo dat de naam „Het Verstekbak- kie" had gekozen ontving uit handen van burgemeester Houdijk een half varken. De surfmarathon in Alphen aan den Rijn werd door de bittere weersomstandigheden een afvalrace. Van de 39 deelnemers finishten er slechts 19, die na twee uur totaal verkleumd weer van de plank stapten. Winnaar werd Dick Mulder uit Voor schoten, die 14 keer rond ging op het uitgezette par cours. Het leverde hem de Oranje Wisseltrofee op, naast nog een permanente beker. De tweede en de derde plaats gingen naar de surfers F. Wiemans en Leo Landweer, beiden afkomstig uit Den Haag. Ondanks het minder goede weer was de snuffel- en at- tractiemarkt rondom de Wit te Kerk in Noordwijker hout een druk bezochte plaats. De markt wordt sinds jaar en dag georganiseerd door scoutinggroepen in Noordwijkerhout, die op deze wijze hun clubkas wat proberen te spekken. De de touwtjes in het kader van de touwtrekwedstrijden op f het terrein aan de Irislaan. Burgemeester Scheenstra, de f wethouders Kohlbeck en Blom en gemeentesecretaris Van Hulsteijn, die als anker man fungeerde wisten zich gesteund door de raadsleden mevrouw Meenhorst, (D'66) en de heren Van der Reyden (CDA), Van Veen (CDA), Reilingh (VVD) ep Heilbron (VVD). Deze ogenschijnlijk sterke coalitie ging echter in drie wedstrijden drie keer naar voren in plaats van naar achteren en het ge meentebestuur moest genoe gen nemen met een plaats in de onderste regionen. Uitein delijke winnaar werd de ploeg van oud-UDO-keeper Henk Heemskerk, die het gebeuren ook organiseerde. Het gezin Juffer mans werd tweede. De zogenaamde „Dikke Bandenrace" kon geen doorgang vinden omdat een paar figuren punaises op het parcours hadden ge strooid. Eén van de activiteiten die niet in het water kon vallen 'was het spuitbaltoernooi in Woubrugge. Het team van sportvereniging 'S 70 scoorde de meeste punten. Het team van de brandweer was wel beter, maar deed mee buiten mededinging omdat de brandweerlieden echte be- roepsspuiters zijn. In het buurtcentrum in de Kool amuseerden de zich uitstekend met onder meer een estafette. meeste goederen, zoals kle ding, radio's, televisies, pick ups, lampen, fornuizen, boe ken en vele andere zaken wisselden van eigenaar, al werden er soms keiharde on derhandelingen over de prijs over gevoerd. Voor de kin deren had de markt een paar aardige activiteiten in petto, zoals hengelen, ballengooien en grabbelen. De kinderoptocht in het te ken van Ot en Sien in we Wetering werd regenval een wat aangelegenheid, zag er ondanks de stoken paraplu's, het leek of hier nog een wedstrijd paiu- hangen was ingelast, t< al lemaal nog erg fraai talgisch uit. In Oegstgeest ge van B en W

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4