PTT opent maandag de dek tronisch e bri e venb us Ballast Nedam verwacht gelijke winst in 1981 Wall Street was steuntje in de rug - Wiegel: Kernenergie bij formatie regelen [onder reden steriliseren van zwakzinnigen is fascistoïde Ondanks hoge verliezen zien Ford en Chrysler verbetering Beurs van Amsterdam istr ICONOMIEBINNENLAND LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 MEI 1981 PAGINA 15 VOLLE Nederland krijgt aan- lande maandag (4 mei) een „elektro- Bche brievenbus". De PTT gaat die g beginnen met „Vidibus", waarmee :ditel-abonné's elkaar berichten toe innen sturen. ditel-abonné's die van de berichten- tnst gebruik willen maken, dienen zich arvoor bij de PTT Viditeldienst op te ven. Men krijgt, bij het aanzetten van Viditel-apparatuur, direkt op het eldscherm te zien, dat er berichten bin- in gekomen zijn. Eveneens is dat het ge il bij het uitzetten van het toestel. jorlopig kunnen alleen „standaardbe- ,'hten" verstuurd worden, zoals geluk- ensen, afspraken voor bijeenkomsten, lefoonberichten, het doorgeven van fmmers, bedragen en codes en tijden n aankomst en vertrek. Deze berichten innen niet door derden bekeken wor- in. Door middel van een krantennum- er-registratie is een veiligheid in- ibouwd. toorlopig dus nog standaardberichten Kr de abonné die enkel over een af- standsbedienings-apparaat en niet over een uitgebreid toetsenbord beschikt. Wie wel zo'n toetsenbord heeft kan berichten met een eigen tekst verzenden. Viditel is een informatiesysteem van de PTT, waar bij via de telefoonlijn en een daarvoor ge schikt televisietoestel informatie opge vraagd kan worden, die opgeslagen is in de centrale PTT-computer, die in Den Haag staat. De belangstelling voor Viditel blijft nog steeds groeien. Begin deze week hadden zich 3396 gebruikers aangemeld, waarvan er inmiddels 2593 een aansluiting hebben gekregen. Zij kunnen bijna 94.000 beelden met informatie oproepen. Die informatie is in de computer ingebracht door zo'n driehonderd informatieleveranciers, en bestaat uit de meest uiteenlopende zaken. Vooral op commerciëel vlak wordt druk gebruik gemaakt van Viditel. Daarnaast verzorgen ANP en de Nederlandse dag bladen (verenigd in de Viditeldienst Krantel) uitgebreide nieuws- en informa tierubrieken. De Viditel-proef van de PTT, die twee jaar geduurd heeft, loopt op 1 augustus van dit jaar af. Hoewel nog geen officiële mededelingen daarover zijn gedaan, is uit opmerkingen van staatssecretaris Smit- Kroes van Verkeer en Waterstaat op te maken, dat zij de regering zal voorstellen Viditel officiéél in ons land te introduce ren. De PTT, die voor'Viditel een aparte dienst in het leven wil roepen, krijgt dan ongetwijfeld meer armslag, zodat de hui dige beperkingen in het systeem groten deels verholpen kunnen worden. Er zijn al plannen voor een zogenaamde „gate- way"-systeem, waardoor computers van bedrijven op de Viditel-computer aange sloten kunnen worden. De hoeveelheid informatie kan hierdoor belangrijk uitge breid worden. Ook voor Vidibus is een aanpassing van een computercapaciteit bij de PTT nodig. Derhalve zal dit nieuwe systeem voorlo pig nog maar beperkt kunnen functione ren. Die uitbreiding komt er als medio juni een twee-computer voor Viditel ge plaatst wordt in Amsterdam. Het ligt in de bedoeling op langere termijn ook regiona le computers in diverse steden te plaatsen. SN HAAG VVD-lijsttrekkcr Wie- 1 vindt dat het vraagstuk van de rnenergie bij de komende kabinets- rmatie moet worden geregeld. Hij zei t gisteren in het AVRO-radiopro- amma „De slag bij Nieuwspoort". (iegel distantieerde zich van de „brede aatóchappelijke discussie" over kerne- tgie. Volgens hem kan die discussie het st in het parlement worden gevoerd, legering en kamerleden mogen hun vraagstuk zeker niet mógen worden afge meten aan het aantal demonstraties. De publiciteit daarover geeft, zo zei hij, een scheef beeld van de situatie. De liberale lijsttreker zei in beginsel vast te houden aan de maand december als tijdstip voor het beslissen over de plaat sing van kernwapens in Nederland. Als in december mocht blijken dat het gesprek over wederzijdse ontwapening daartoe aanleiding mocht geven dan is uitstel, al dus Wiegel, niet uitgesloten. verantwoordelijkheden niet uit de weg gaan", aldus Wiegel. Hij verzette zich opnieuw tegen de slui ting van de kerncentrales in Dodewaard en Borssele. „Sluiting betekent een verlies van honderden miljoenen guldens. Ook zal sluiting ons land in Europa op achter stand zetten en ons afhankelijk maken van de oliesjeiks". Wiegel noemde de kans op gevaarlijke ontwikkelingen bij kerne nergie uiterst gering. Hij zette verder uit een dat de onrustgevoelens rondom dit Nederland dreigt Unifil-militairen met terugtrekken EN HAAG Zodra de rijdende partijen in Liba- de Nederlandse Unifil- ilitairen „als schietschijf" pin gebruiken, zal de weede Kamer de regering rzoeken het Nederlandse aifil-detachement terug te skken. De kamerleden Van der Stoel .(PvdA), Van den Bergh (PvdA). Wisselink (CDA) en Ploeg (VVD) hebben dit drei gement geuit tijdens hun be zoek kort geleden aan de pre sidenten Sarkis van Libanon en Begir) van Israël. Ook de door Israël gesteunde majoor Haddad en Aboel Moisar, die optrad als plaatsvervanger van PLO-leider Arafat, zijn van dat standpunt op de hoogte ge bracht. Nederland kan op grond van een clausule uit het Unifil-mandaat zijn troepen onmiddellijk terugtrekken. Tijdens het bezoek van de vier parlementariërs is gebleken dat door een opmerkelijke verharding van standpunten het voor de Unifil-militairen steeds moeilijker wordt hun VN-taak als vredesmacht naar behoren uit te voeren. eciaie >R. HOEING (INSPECTIE VOLKSGEZONDHEID): tijden 15.45 alleen f ILVERSUM „Het zomaar steriliseren n zwakzinnige mensen zonder een gegron- reden vind ik fascistoïde. Zoiets doe je tt en ik blijf me er dus ernstig tegen ver- tten". Dit zei dr. J. Hoeing, hoofd van de Aeling zwakzinnigenzorg van de inspectie or de geestelijke volksgezondheid giste- n in een radioprogramma van de AVRO. tt programma was geheel gewijd aan de pro- imen waarmee ouders te maken krijgen bij t opvoeden van zwakzinnige kinderen. Dr. >eing verzette zich in het programma fel te- n het beslissingsrecht van ouders hun zwak- mige kind te laten steriliseren, in woordvoerder van het Nationaal Orgaan vakzinnigenzorg zei de uitdrukking „fascis toïde" wel wat erg kras te vinden. Overigens meende ook hij dat nooit zonder meer tot steri lisatie mag worden overgegaan, alleen omdat de ouders dat willen om risico's te vermijden. „Ze vragen het altijd voor hun dochter. Bij een zoon wordt er zelden aan gedacht". Als het meisje in staat is zelf te kiezen, zal ze volgens de NOZ-woordvoerder bij de beslissing betrokken moeten worden. Als ze dat vanwege te geringe verstandelijke vermogens niet kan, kan ook niet van haar worden verwacht dat ze in staat is anti-conceptiemiddelen te gebruiken. In dat geval zal er een beslissing moeten wor den genomen door de ouders in overleg met de staf of de groepsleiders van het tehuis of inter naat waar het meisje verblijft, aldus de NOZ- woordvoerder. Geen sprekende papegaai LISSE Mevrouw A. van den Broek van de Roo- versbroekdijk 31 afgelopen dagen een ad vertentie in de dagbladen waarin een sprekende grij ze roodstaartpapegaai werd aangeboden. Gratis. Bij de advertentie prijkte het telefoonnummer van mevrouw Van den Broek, de houdster van een hon denkennel in Lisse. De Lissese weet echter van niets. Heeft geen papegaai en dreigt radeloos te wor den van de honderden te lefoontjes. „Ik neem het de mensen die me bellen niet kwalijk, maar de grappen maker des te meer", aldus Van den Broek. Onverkochte VW's in de rij De foto, genomen in Sao Paulo, toont een deel van de ongeveer 50.000 onverkochte auto's waarmee de Volkswagenfabrieken in Brazilië in de maag zitten. De verkoopdaling begon in december van vorig, jaar; de voortduring ervan heeft inmiddels geleid tot het ontslag van vele duizenden werknemers van de VW-fabrieken. DETROIT Ford Motor Company en Chrysler Corporation hebben in het eerste kwartaal van dit jaar honderden miljoe nen dollars verlies geleden maar verwach ten voor het tweede kwartaal verbetering van de resultaten. Ford, na General Mo tors de grootste autoproducent van de Ver enigde Staten, leed in het eerste kwartaal een verlies van 439 miljoen dollar bij een omzet van 9,3 miljard. Chrysler, de derde op de ranglijst, boekte een negatief resul taat van 298 miljoen dollar bij een omzet van 2,4 miljard. Verleden jaar bedroeg het verlies van Ford in het eerste kwartaal 164 miljoen dollar en dat van Chrysler 449 miljoen. General Motors wist naar al eerder werd meegedeeld in het eerste kwartaal van dit jaar een bescheiden winst van 190 miljoen dollar te behalen bij een omzet van 15,72 miljard dollar. In de eer ste drie maanden van het vorige jaar bedroeg de winst 155 miljoen dollar bij een omzet van 15,71 miljard. Alle drie hebben goede hoop dat er dit jaar een belangrijke verbetering in de resultaten zal komen. Ford heeft voor het laatst winst gemaakt in het derde kwartaal van 1979. In het afgelo pen jaar bedroeg haar verlies 1,5 miljard dol lar. Het werd alleen overtroffen door dat van Chrysler: 1,71 miljard dollar. Dit was het grootste verlies dat een Amerikaanse indu striële onderneming ooit heeft geleden. Gene ral Motors leed in het afgelopen jaar haar eerste verlies sinds 1921: 763 miljoen dollar. Chrysler heeft verleden jaar met garanties van de overheid 1,9 miljard dollar geleend om zich staande te kunnen houden. In febru ari zag zij zich genoodzaakt opnieuw 400 mil joen dollar op te nemen. Op de markt voor personenauto's is er vol gens Ford sprake van een langzaam herstel van de inzinking die in het tweede kwartaal van het afgelopen jaar haar dieptepunt be reikte. In het eerste kwartaal van 1981 wer den in de VS 9,9 miljoen auto's op jaarbasis verkocht tegen in het derde en het vierde kwartaal van 1980 8,8 miljoen. Voor de rest van het jaar verwacht Ford vooral veel van haar kleine modellen Fiesta en Mercury Lynx. Ook Chrysler wijt de nadelige resultaten van het eerste kwartaal vooral aan de economi sche inzinking. Topman Lee Iacocca voor spelt voor het tweede kwartaal een „dramati sche" verbetering. Een prognose wilde hij niet geven. Intussen wordt in Detroit een fa briek van Chrysler gesloten in verband met overschakeling op de produktie van persone nauto's met voorwielaandrijving. De fabriek maakt voor negentig procent onderdelen voor auto's met achterwielaandrijving. De meeste employes, ongeveer driehonderd, zul len elders in Detroit tewerk gesteld kunnen worden. Slavenburg's Bank verwacht herstel ROTTERDAM De win stontwikkeling van Slaven burg's Bank (voor 50 pro cent eigendom van Credit Lyonnais) zal zich na de te rugval in 1980 weer herstel len. De verbeterde rentemar ge en niet in de laatste plaats de samenwerking met de Franse bank Credit Lyonnais staan daar borg voor, zo verwacht de raad van bestuur. De winst van de bank is vorig jaar met liefst 64 pet gedaald tot 13,2 min. Voor deze scherpe winstval zijn drie fac toren aan te wijzen. In de eer ste plaats de ontwikkeling van de rente in Nederland, voorts hogere lasten in verband met de uitbreiding van het perso neelsbestand alsmede hogere afschrijvingen op vaste activa en tenslotte de noodzakelijk geachte toevoeging aan de voorziening algemene risico's van ƒ66 min (v.j. 45 min). In Nederland trad een stijging van het personeelsbestand op van bijna 9 pet tot 2827. Deze stijging had voor circa de helft betrekking op het hoofdkan toor waar diverse stafafdelin gen werden uitgebreid. Het balanstotaal steeg vorig jaar met 11,5 pet tot ƒ10.7 miljard. Met het oog op de verzwak king van het bedrijfsleven is de mogelijkheid voor de ban ken om deel te nemen in het kapitaal van ondernemingen verruimd. De raad van be stuur van Slavenburg's Bank betwijfelt echter of daardoor ook in de praktijk in voldoen de mate een versterking van het eigen vermogen van het bedrijfsleven zal plaatsvinden, omdat de Nederlandse banken zich van oudsher richten op het risicomijdende kredietbe- drijf. Die Haghe Spelers geven zondag 3 mei om 20.15 uur in het Nederlands Congresge bouw een uitvoering van het spel „Op blote voeten in het park" van- Neil Simon in de regie van Noep van der Bemt. SAOEDISCHE MILJARDENORDER AFGEROND ROTTERDAM Het bouwconcern Ballast Nedam verwacht dit jaar, on danks het aflopen van het grote ncder- zettingenproject in Saoedi-Arabië, een goede bedrijfsbezetting. De investerin gen worden drastisch verhoogd, van 19,6 miljoen gulden naar circa 30 mil joen. De netto-winst zal in 1981 niet la ger zijn dan vorig jaar (ƒ25,2 miljoen), zo schrijft de raad van bestuur in het jaarverslag over 1980. Vorig jaar wist Ballast Nedam door de af ronding van het nederzettingenproject in Saoedi-Arabië de omzet belangrijk te ver hogen; van 2,2 miljard naar 2,4 miljard gulden. Het komende jaar zal de omzet beidscontract. door een terugloop van de werkzaamhe den in Saoedi-Arabië echter iets inzak ken. Het bouwconcern had in 1980 voor 2 miljard gulden aan orders in portefeuille (1979: f 2.7 miljard). Het personeelsbestand van Ballast Nedam is het afgelopen jaar sterk ingekrompen. Het aantal werknemers liep terug van 10.802 naar 6.762. Voor een groot deel is deze daling het gevolg van de beëindiging van het werkverband met ruim 2700 zoge heten kortverbanders. Vooral bij het kar wei in Saoedi Arabië waren veel werkne- ingeschakeld met een tijdelijk ar- Ballast Nedam is redelijk tevreden over de gang van zaken vorig jaar. Waar het andere grote bouwondernemers slecht gaat. weet Ballast Nedam zijn netto-winst veilig te stellen. Dat n^emt niet weg dat het concern vorig jaar een aantal tegen vallers te verwerken had. Door de stagna tie op de markt voor de< verkoopwoningen was het resultaat van de groep die zich bezighoudt met projectontwikkeling nega tief. Het aantal onverkochte woningen nam toe van 185 naar 472. Bovendien is het belang van 50 procent in de projec tontwikkelingsmaatschappij Bagon met liefst acht miljoen gulden afgewaardeerd. Tegenover dit slechte nieuws staat een be lastingmeevaller van zes miljoen gulden. -I ig) j I I _l ^1 Zl •oorgereden lan snel angehouden 5IDSCHENDAM Dé po- ie heeft gisteravond een ■jarige Leidschendammer .ngehouden, die een uur rder met zijn auto een htmast omver had gere- n. De man was daarna liter weer verder gereden ader de komst van de poli- i af te wachten t Leidschendamse politie eeg gisteravond rond half /en een melding binnen dat a automobilist een lichtmast de Bachlaan had omgere- n. De bestuurder van het wuste voertuig was echter orgereden. Aan de hand van is- en laksporen wist de po- ie de man een uur later te hterhalen. De oorzaak van eenzijdige aanrijding is niet kend. Het vermoeden be- lat dat er drank in het spel De uitslag van de genomen jedproef is nog niet bekend. ibraken in Alphen LPHEN AAN DEN RIJN Winkelcentrum De Aar- if in Alphen heeft in de icht van woensdag op don- rdag bezoek gehad van in- ekers. dieven forceerden de deu- i van reisbureau Europa en !ormwinkel Van Haver tot »rt en haalden geld uit de ssa's, respectievelijk 200 en 3 gulden. In dezelfde nacht ;rd ook ingebroken in een tning aan de Roerdomp- aat. De dieven, die vermoe- lijk door een opengelaten ur zo naar binnen konden indelen ontvreemdden bui- ilands geld en sieraden. Afgelopen maandag ging het algemene koersniveau opnieuw omhoog naar een voor dit jaar hoogste niveau, en dat dankzij een opgewek te stemming. Hiermee werd de lijn van vorige week don derdag en vrijdag duidelijk doorgetrokken. Het hogere koersniveau in Wall Street van vorige week vrijdag was natuurlijk ook een steun in de rug. Hoewel het Dow Joncs-ge- middelde in Wall Street maandagavond zelfs naar 1024 liep, en de dollar dins dag wat hoger afkwam, (ƒ2,43), was dit toch onvol doende om de druk van de winstnemingen op het Dam rak op te vangen. Het is ook te verleidelijk om de koer sen regelmatig te zien stij gen, en omdat geen winst te nemen. De terugslag was overigens maar beperkt. Dinsdagavond was Wall Street ook door winstnemingen een stuk lager, en het ligt voor de hand dat de Amsterdamse beurs zich hier woensdag aan zou spiegelen. Inderdaad was de beurs overwegend wat la ger, waardoor het ANP-index- cijfer voor de algemene ru briek iets terugliep tot 92,3. Inmiddels hebben de beurs mensen en de beleggers dins dagavond en woensdagmorgen de vlijmscherpe analyse van de economische situatie in ons land door Dr. Zijlstra op zich in kunnen laten werken. De president van de Nederland- sche Bank heeft in zijn laatste jaarverslag geen blad voor de mond genomen. Hij sprak van een proces van verzieking, dat al jaren aan de gang is, en van een aantasting van de concur rentie en rendementspositie van ons bedrijfsleven. Daarom acht hij het noodzakelijk dat een reeks van jaren de ar beidskosten worden gematigd. Voorts blijft de heer Zijlstra erop hameren, dat het finan cieringstekort van de overheid wordt verminderd, maar hij realiseert zich dat dit een tijd rovend proces is. Dit tekort wordt overigens door een da ling van de belastingontvang sten in de hand gewerkt. De nationale besparingen zijn thans onvoldoende om het te kort te dekken, en daarom moet aanbod van buitenlands kapitaal het gat helpen opvul len. Maar dit aanbod is nog te klein en daardoor was geld- schepping noodzakelijk. Tegen die achtergrond gezien is de op zich hoge rente in ons land dan ook nog te laag, volgens de president. Minister van financiën Van der Stee publiceerde een dag later zijn voorjaarsnota. Daar in moest hij erkennen dat het financieringstekort van de rijksoverheid in het eerste kwartaal al 7,2 procent van het nationale inkomen was, terwijl het tekort bij provin cies en gemeenten nog niet be kend is. Desalniettemin ver wacht de minister dat het fi nancieringstekort voor geheel 1981 na doorvoering van de voorgestelde extra-matiging voor de gehele overheid tot 6,75 procent van het nationale inkomen (getaxeerd op circa 300 miljard gulden) kan wor den beperkt. En dan te beden ken, dat de president van de Nederlandsche Bank eens ge steld heeft dat maximaal een tekort van 4 procent accepta bel is. Uit de berekeningen blijkt meren moest bijna een rijks- verder en dat is voor de daalder terug. Eerstgenoemde beurs van groot belang dat had nog wel medegedeeld dat het financieringstekort van de winst vorig jaar bijna ver- het rijk inclusief de aflossin- dubbeld was. en het dividend gen op de nationale schuld dit van 8,- op 12,- was ge- jaar 19,5 miljard gulden zal be- bracht, en dat voorts in het lo- dragen. Hiervan is langs ver schillende kanalen al 12,4 mil jard gulden binnen gekomen. En daar de minister een be drag van 2,5 miljard voor mo netaire financiering (populair gezegd het drukken van bank biljetten) aanvaardbaar acht, moet ér voor 4,6 miljard gul den nog een beroep op de ka pitaalmarkt worden, gedaan. De beurs was woensdag van dit alles niet bijster geschrok ken. Het was weliswaar sterk negatief nieuws, maar de fei ten op zich waren min of meer bekend. De heer Zijlstra heeft die feiten alleen systematisch geordend en ze van een be klemmend commentaar voor zien, die bepaald niet iedereen de auteur in dank heeft afge- De internationale fondsen konden zich als groep handha ven, maar ook de afzonderlij ke fondsen lieten maar kleine schommelingen zien, Alleen Hoogovens moest 1,50 prijs geven. Akzo komt 12 mei met de cijfers over het eerste kwartaal. In de scheep- en luchtvaart- hoek hield Nederlandse Lloyd zich staande, maar Van Om- pende jaar enige verbetering tot de mogelijkheden behoort. KLM had het in navolging van de New Yorkse beurs wat moeilijker, en zakte de eerste drie dagen 7,50 tot ƒ119,-. Bij de banken konden Alge mene Bank Nederland en Amro wat aantrekken, maar voor Nederlandse Midden- standsbank was die kooplust niet weggelegd. De koers zakte tot en met woensdag ƒ5,- tot 165,-. Vermoedelijk ging er toch wel invloed uit van de mededeling in het prospectus van de 2-procents-lening, dat de bank over het eerste half jaar een lagere winst verwacht dan in het eerste halfjaar van 1980. De twee grote hypotheekban ken noteerden ex dividend. Fries Groningse Hypotheek bank onderstreepte nog eens dat het jaarresultaat over 1981 lager zal zijn dan over 1980. Rekening houdende met een dividend van 4,30 was de koers van 57,- nog een ver betering. Dat kan van West- land Utrecht Hypotheekbank, met een dividend van 16,- niet gezegd worden. Woensdag werd het 170,50. Bij de uitgevers stond VNU woensdag onder druk na het bericht, dat over het eerste over geheel 1981 een winstda ling mogelijk is. Vergeleken met eind. vorige week was er echter geen koersverschil. Wel wat beweging was er bij de internationale handelson dernemingen. Hagemeijer ver wacht dit jaar een verdere ge leidelijke verbetering van de resultaten met de mogelijk heid, dat het dividend van f 2,40 op 3,60 komt. De koers kon een gulden oplopen. Cete- co zakte echter 3 gulden, maar Borsumij kon een sprong van f 7,50 maken. Op de obligatiemarkt was er een lichte koersdruk, maar toch te gering om hieruit zon der meer een opwaartse druk op de rente te kunnen conclu deren. Toch trekt de rente weer fractioneel aan. De hypo theekbanken geven weer 12 procents pandbrieven uit te gen 100. Ook de uitgiftekoers van de 12 procents kapitaal obligatielening van de Neder landse Middenstands Bank is op 100 gesteld. Nieuw is de uitgifte door een Finse onderneming, waarin de Finse staat voor 75 procent deelneemt, van een 12 pro- cents lening. De uitgiftekoers wordt aanstaande maandag vastgesteld. Het is bepaald niet uitgesloten dat die koers bene den de 100 komt te liggen. Voor staatsleningen ligt het rendement overigens onder de 11,5 procent, gezien het feit dat de 11,5 procents 1981 woensdag 100,6 noteerde en de 12 procents zelf 102,3. hoofdfondien Slot- koers 29-4 ABNJdlv. -81) 29 beursV3U4 beurs 29-4 beurs 31-4 9,00 68,80e Kon 0llB 90 60 81.00 4.30 24,30 Nedïioyd Gr. 13^50 13200 Oloo - NMBGr"<diV"'ai) 122'00 Boskalis Westm e Dordtscha patr 22 Dordtsche pr 22 FGH* 15 Gist Broc(div.'81) 5 HollBetorvGr'* 7 8 00 57 50e °8em Holdln0 1603O fï5%3°Sïf JÏS 8 00 - Phll'P® <div" '81> 2M0 21,80 7',00 147.00 Rodamco 227'5° 225,°° 2,00 62,00 Rorento 12870 129^00e 5,50d 55.00 UnHover 143150 145,50 |.»d «.«O S"sïï, 5?;iS 8>0 18,30 WUH 171,00d 170.00 beurs vah New York APCInd. Chrysler Co^Edl Eastmn,Kod»k Exxon Gen. Motors III. Central 47 45 3/4 Int. Harv. 18 1/8 17 1/2 52 1/8 52 1/8 ITT 35 1/4 33 7/8 82 1/4 81 3/4 Kennecott 57 7/8 58 55 7/8 55 1/8 Merck Co"0'" 92 1/4 90 3/4 44 5/8 44 Mobil 61 4/8e 62 5/8 30 5/8 28 5/8 RCA 26 7/8 25 3/4 35 34 Rap.Staal 30 1/2 31 7/8 40 3/8 39 3/4 Royal Dutch 37 1/4 36 7/8 6 1/3 6 1/2 S.Fe 87 1/8 86 1/8 25 1/2 25 1/4 Sears R. 201/8 191/4 28 1/8 28 1/8 Shell Oil 40 39 7/8 50 1/4 49 3/4 South. Pac. 50 1/2 48 3/4 82 76 3/4 St. Brands 29 1/4 28 1/2 22 3/8 21 1/4 Unilever 59 58 1/2 67 7/8 65 5/8 U.S. Steel 34 7/8 34 1/8 21- 20 1/8 Westlnghouse 34 3/8 33 7/8 60 3/8 58 5/8 Woolworth 26 3/4 24 1/2 buitenlands geld (Pr1|s In guldens) Amerikaanse dollar Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse marlt (100) ItaJ. lira (10.000) Portugees sec. (100) Canadese dollar 2*tsarse fr.^OO) 2 40 2 50 Zweedse kroon (100) 4975 52.75 In 541 Noorse kroon (100) 42 75 45,75 6 43 673 Deense kroon (100) 3375 36,75 109 50 112 50 Doel ar*, ech (100) 155g 15,89 2100 24 00 Speanee pee. (100) 2.63 2.93 395 4 55 Griekse drachme <100; 4,30 5.10 2 01 2 11 Finse mark (100) 56.50 59.50 120.50 123,50 P000 3.92 4.22

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15