V erkeersplan voor rNoordwi jk- binnen ifeindelijk aanvaard Graskarpers in vijvers Endepoel II reheimzinnigheid conflict er Leino -ï Beelaerts van Blokland dekt Waterbos in Rijnsburg af REGIOUOURINAAL REGIOUOURINAAL Je. sie tegen Oegstgeestse en Leidse Rabobank Katwijks Controle Station verhuist Alphenaar rijdt tegen boom Jrkeveiling Sassenheim engt ruim 83 mille op GIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 APRIL 1981 PAGINA 7 DA HOUDT VAST AAN 411 PARKEERPLAATSEN VOOR 1985 ORDWIJK Het verkeersplan de kern van Noordwijk-Binnen isteravond op twee punten na bet algemene stemmen door de ge- nteraad aangenomen. „Een histo- h moment", aldus een duidelijk jeluchte burgemeester mr. Bonni- lr een der onderdelen van het plan, vaststellen van éénrichtingverkeer r de Molenstraat, werd gestemd. De jrderheid van het college wilde deze keersmaatregel bij wijze van proef hen. Rubingh (VVD/Gem. belang) Jde mee, dat zijn fractie daar niets f voelde, mede met het oog op de be- ;n van de Jemo-winkeliers. Ver- i de Molenstraat eerst en bekijk dan k of het verkeer in beide richtingen andhaafd kan blijven, vroeg hij aan b W. Het CDA, dat zich in het verle- ook tegen het instellen van eenrich- jverkeer had uitgesproken, bleek rstag te zijn gegaan en steunde thans voorstel van de meerderheid van het ege. Bij de stemming bleek alleen de J p-fractie tegen. I ander strijdpunt betrof het aantal keerplaatsen in de kern. In het ver- fsplan was de behoefte geraamd op plaatsen. De meerderheid van het ege achtte het niet noodzakelijk om aantal reeds in de periode 1981-1985 'ealiseren. Het CDA daarentegen, in- iief de wethouders Van Duijn en tmerdam, hield vast aan de stelling rorige nota's, dat de 411 parkeerplaat- in de planperiode tot stand dienden komen, zonder dat nu al de lokaties den moeten worden aangegeven. N\U Men komt daarmee tegemoet aan de wéns van de Noordwijkse ondernemers, die vrezen dat de parkeergelegenheid door de raadhuisbouw in het gedrang zal komen. Merkwaardig genoeg nam de VVD afstand van het standpunt van haar achterban door het collegevoorstel te steunen. Het CDA sprak zich als enige fractie tegen het onderdeel van het ver keersplan uit en verloor met 9-8 de slag om de parkeergelegenheid. Een discussiepunt was verder het parke ren op het Lindenplein. Door het creër en van een blauwe zone wilde de VVD- fractie alleen het kort-parkeren op het plein toelaten. Burgemeester mr. Bonni- ke zei er bezwaar tegen te hebben om een dergelijk besluit te nemen zonder het advies van de ambtelijke verkeers- commissie. Het CDA en de linkse frac ties bleken het met hem eens. Rubingh kreeg de toezegging, dat de zaak op kor te termijn door de commissie zou worden bekeken. Mevrouw Voorham gooide namens de PvdA-fractie het balletje op om de re constructie van de Kerkstraat op de lan ge baan te schuiven. De maatregel uit het verkeersplan gaat 1.9 miljoen kosten en dat vond zij bar veel geld. Uitstel van de inrichting van de winkelpromenade zou een besparing van 200.000 opleve ren. Het college voelde niet veel voor deze suggestie. Aan de Kerkstraat moet in ieder geval wat gebeuren en daardoor wordt het zeer de vraag of de gemeente met uitstel wel twee ton in de zak zal houden. Over de verdere inhoud van het ver keersplan deden de fracties er stuk voor stuk het zwijgen toe. „In de vergadering in maart is over dit plan genoeg gezegd", verklaarde Alkemade (CDA) en de an dere raadsfracties waren het daarmee kennelijk eens. De verwachting dat het CDA zich tegen het ter visie leggen van het ontwerp-be- stemmingsplan „raadhuis en omgeving" zou uitspreken, nu het parkeerplan door de meerderheid van de raad was afge wezen, kwam niet uit. Ons uitgangspunt is steeds geweest, dat het verkeersplan en het ontwerp-bestemmingsplan gelijk tijdig door de raad dienden te worden behandeld, zei Alkemade. Dit was nu ge beurd. Daarom zou de CDA-fractie op één lid na zich uitspreken vóór het ter visie leggen van het bestemmingsplan. Iedereen zou dan in de gelegenheid zijn om bezwaarschriften in te dienen, ook als men het niet eens zou zijn met de ijn m >lan. maatregelen uit het verkeerspl Met de ter visie-legging van het bestem mingsplan deed de raad geen uitspraak over de raadhuisbouw zelf. Alkemade en ook Schelvis (PPR) maakten daar over een voorbehoud. Over de bouw wil men nog eens uitvoerig discussiëren. Willms (CDA) nam een afwijkend stand punt in. Hij sprak zich tegen de ter visie legging uit. In eerdere nota's is steeds ge steld, dat er geen uitbreiding van het raadhuis zou plaatsvinden zonder dat de parkeervoorzieningen gerealiseerd zou den zijn, merkte hij in z'n stemverkla ring op. Verkeerstechnisch is de raad huisbouw op het parkeerterrein niet ver antwoord, aldus de verkeersdeskundige van de CDA-fractie. 1TGEEST— In 1972 de Centrale Raiffei- k en de Centrale Boe- enbank een fusie aan ■na men zich presenteer- ls Centrale Rabobank, e toenmalige banken en en hebben zowel te tn a Is Oegstgeest vesti- i. Maar omdat men zich de noemer „Rabo- presenteert gaf dit I eens reden tot verwar- op uitnodiging van de bank „Leiden-Oegstgeest" gaan pra ten over samenwerking die thans leidt tot een fusie. Tijdens de 68e algemene ver gadering van de Coöperatieve Boerenleenbank W.A. te Oegstgeest bleek gisteravond ningmarkt heeft 1980 een af zwakking van de groei van de bank aan de Lijtweg te zien gegeven, deelde voorzitter A. H. J. Kooloos gisteravond mee. Het aantal consumptieve kredietverleningen was min der terwijl er een bevredigen- het aantal aanwezige leden te de groei van de toevertrouwde middelen te constateren viel. Ten aanzien van '79 heeft het bedrijfsresultaat zich in 1980 op gelijk niveau bewogen. Al vorens de balans en winst- en verliesrekening werd vastge steld gaf directeur J. G. M. van der Helm een uitgebreide toe lichting op de: stand van de fi nanciën. gering om een uitspraak over de aan te gane fusie te doen. Derhalve wordt de ledenver gadering voor 13 mei opnieuw bijeen geroepen. Redelijk bankjaar geest een goede samen- Gezien de teruggang in de eco- ing en begin 1980 is men nomie en de situatie op de wo- Het bankgebouw aan de Lijt weg ondergaat thans een be langrijke verbouwing c.q. uit breiding. Er komt een zoge naamde snelkas waardoor die genen die slechts komen om geld te halen niet meer op an deren hoeven te wachten die meerdere zaken moeten be handelen. Men verwacht dat de verbouwing half oktober van dit jaar gereed is. Tot lid van de raad van be stuur en de raad van toezicht werden respectievelijk de he ren L. Landesbergen en B. C. Paddenburg herkozen. De graskarpers worden uitgezet WARMOND Dat visvere nigingen ook nog wel eens iets anders doen dan zoveel mogelijk vissen uit het wa ter halen, bleek gistermid dag nabij de vijvers in Ende poel II. Op bestelling van visvereniging De Leede bracht de Organisatie tot Verbetering van de Binnen visserij daar 200 kg prachti ge graskarpers. Daarmee start een project waarin de graskarper een rol speelt bij het schoonhouden van de vijvers. Een graskarper eet uitsluitend planten, van daar de naam. Een graskarper eet erg veel planten en mag daarom voorlopig uitsluitend in afgesloten proefvijvers wor den uitgezet waar de vissen nauwlettend in het oog wor den gehouden. Vorig jaar startte de visvereni ging al een soortgelijk project maar dat is toen niet helemaal geslaagd. De afzetting van de vijvers werd kort nadat de karpers waren uitgezet totaal vernield door kinderen die met rubberbootjes aan de an dere kant van de afzetting voeren. Gelukkig was door een misverstand slechts 50 kg vis uitgezet zodat de schade beperkt bleef. Nu zijn er zeer degelijke roos ters geplaatst die niet zo ge makkelijk verwijderd kunnen worden. De vijvers bieden de graskarpers voorlopig vol doende groen. Voorheen stap ten de vissers enkele keren per jaar in het water om „flap te vissen". Zij hopen nu dat de graskarpers dat werk doen. De karpers die uitgezet zijn, heb ben ongeveer een leeftijd van twee jaar en zijn gemiddeld 30 cm lang. Als zij uitgegroeid zijn, kunnen ze een lengte van 1.50 meter bereiken. Zo'n enorme vis eet uiteraard ook erg veel en als er niet genoeg groen in het water aanwezig is, schromen zij niet boomwor tels en graskanten op te eten. Het is daarom erg belangrijk dat de vissen in de goed te controleren vijvers blijven. Er mag wel op worden gevist maar de vissen dienen direkt terug gezet te worden in de af gesloten vijvers. Het is verbo den een graskarper te hebben, zelfs in een leefnet. jnen Partij van de Arbeid in Leidschendam ICHENDAM In een gisteravond ge ien ;n besloten ledenvergadering over het wat diet dat tussen de Leidschendamse bf en de ledenvergadering over Leino mtstaan heeft de fractie een dringend p op het afdelingsbestuur gedaan goe- gendprtijgenootschappelijke verhoudingen n de afdeling te handhaven c.q. te ver- en vanuit die verhoudingen in de citeit te treden. :hts 3|meenteraadsfractie was bij het bepalen achtfn standpunt over Leino in de gemeente- fefgeweken van het standpunt van de le- Irgadering die met 14 tegen en 8 stemmen het standpunt van burgemeester en wet- irs had verworpen. De drie leden tellende i had op verschillende gronden vóór Lei- jstemd waarop het bestuur de leden op- 4) bijeenriep omdat „een ernstige situatie" 4jjn ontstaan. [„Nieuwsbrief", het orgaan van de plaatse- 5ifdeling, van april werd hierover aange- gl dat de fractie was afgeweken van het pe leden vastgestelde program en van een 7Jaak van de ledenvergadering die zij zelf gpor had bijeen geroepen. Verder zou de de verticale binding (wethouder-fractie- 9ir-leden) „duidelijk" hebben doorbroken, jgjactie, aldus de Nieuwsbrief, claimde een p bewegingsvrijheid omdat zij meer kie zers zegt te vertegenwoordigen dan alleen PvdA-leden. De eigen verantwoordelijkheid van de fractie zou in het geding zijn. De uit spraak van de leden zou volgens het dagelijks bestuur kunnen luiden vanaf „de fracties doet maar" via allerlei tussenteksten tot „de fractie dient op te stappen". Het dagelijks bestuur zei tevoren voorkeur te hebben voor een uitspraak die leidt tot een beter functioneren van de af deling en niet tot onwerkbare situaties. De circa vijftien leden die gewoonlijk de bijeen komst van de PvdA bezoeken kwamen gistera vond voor de zesde keer, speciaal voor Leino, bijeen. De fractie had tevoren een stuk op tafel gedeponeerd waarin gesteld werd van mening te zijn dat een eigen verantwoordelijkheid van de fractie door de afdeling wordt erkend. De standpuntbepaling inzake Leino zou vanuit die eigen verantwoordelijkheid geen aanleiding hebben gegeven tot het ontstaan van een „ern stige situatie". Verder was de fractie van me ning dat er geen reden was geweest om bij aan kondigingen van de bijeenkomst een tegenstel ling tussen afdeling en fractie te suggereren. Het is in de publiciteit brengen van zo'n ver meende tegenstelling werd door de fractie be treurd. Vlak voordat de vergadering begon werd de vertegenwoordiger van deze krant verzocht te vertrekken omdat de vergadering (plotseling) besloten was. Het Katwljkse Bacteriologisch Controle Sta tion neemt vrijdag een nieuw laboratorium in gebruik aan de Achterweg in Katwijk aan den Rijn. Het controlestation heeft al zijn intrek genomen in het nieuwe onderkomen. In de vier jaar van het bestaan van het laboratori um zijn de werkzaamheden zo sterk uitge groeid dat ruimere behuizing noodzakelijk werd. Het Bacteriologisch Controle Station houdt zich voornamelijk bezig met de contro le op het gebied van voedingsmiddelen. Daarnaast verricht het station chemisch on derzoek naar de kwaliteit van vlees en vlees waren. Onafhankelijk van overheidsinstanties zoals de keuringsdienst van waren ver richt het controlestation gespecialiseerd on derzoek voor kleine en middelgrote bedrij ven. Foto-expositie De gemeente Llsse beeft bij de Amsterdamse 'Anne Frank Stichting' een fototentoonstelling over de Twee de Wereldoorlog aangekocht Het is de bedoeling om de expositie ter beschikking te stelen aan het onder wijs. Van vrijdag tot zondag 10 mei is de tentoonstel ling alvast te zien in 'tHuys Dever aan de Lissese Heereweg. Met uitzondering van 4 en 5 mei is de geres taureerde Ridderhofstede dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur geopend. 55 jaar trouw Burgemeester Houdijk van Zoeterwoude bracht gisteren een bezoek aan het echtpaar Van Leeuwen-Heemskerk in verband met het 55-jarig huwelijksfeest. Het echtpaar woont nog geheel zelfstandig in een huisje aan de Wei- poortseweg 70. Tegenover hun woning bevindt zich aan de Weipoortseweg 69 de boerderij die beide echtelieden vroe ger hebben gehad en die zij sinds 15 jaar aan hun oudste zoon hebben overgedaan. Het echtpaar heeft vier kinde ren, waarvan twee pleegkinderen, en 12 kleinkinderen. De heer Van Leeuwen (84) werd geboren op de boerderij in Zoeterwoude. Mevrouw Van Leeuwen (90) is afkomstig uit De Zilk. Gisteren werd in Don Bosco het feest met de fa milie gevierd met een H. Mis vooraf. De drumband en de fanfare van VIOS brachten het paar gisteren ook nog een serenade. Giel Langeveld De Sassenheimse kunstenaar Giel Langeveld exposeert van 2 tot 27 mei in 'Het Oude Raadhuis' aan de War- mondse Dorpsstraat. De expositie wordt zaterdagmid dag om vier uur geopend door de architect A. Nugte- ren. De tentoonstelling van Giel Langeveld, een docent van de Vrije Academie Sassenheim, omvat aquarellen, potlood-, pen- en pasteltekeningen. 'Het Oude Raad huis' is woensdag, donderdag en zondag geopend van 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Parkenloop De Oranjevereniging en de atletiekvereniging De Bataven Leiden organiseren op zaterdag de Vijfde Parkenloop, een prestatieloop over de afstanden 2,5-5-10-15 kilometer in Voorschoten. Zowel beginners als gevorderden en super- trimmers kunnen aan de Parkenloop deelnemen. Het start schot wordt om 14.00 uur gelost op het SVLV-terrein aan de Juliana van Stolberglaan in Voorschoten nabij het sta tion. Het parcours loopt over bospaden en door twee par ken. alle deelnemers krijgen een medaille en verder zijn er nog groepsprijzen te verdelen, waaronder een wisselbeker. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor de 2,5 en 5 kilometer en J3,50 voor de 10 en 15 kilometer. Boven Volta Burgemeester J.M. Bonnike opent zaterdag de exposi tie 'Boven Volta'in de Visserskapel aan de Noordwijk se Hoofdstraat De tentoonstelling die tot 10 mei duurt, bevat niet alleen kunstvoorwerpen, maar ook een aan tal gebruiksvoorwerpen. Het gebeuren staat uiteraard in het teken van de Noordwijkse ontwikkelingshulp aan drie dorpen in Boven Volta. De kapel is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag/zondag van 13.00 tot 16.00 uur. 50 jaar Eerste Hulp De Noordwijkse 'Eerste Hulp Brigade' viert zaterdag het 50-jarig bestaan van deze brigade. In het dorpshuis 'De Kuip' aan de Zeestraat in Noord wijk wordt van 17.00 tot 18.30 uur receptie gehouden. Mededeling Reinigingsdienst Op donderdag 30 april a.s. (Koninginnedag) en dinsdag 5 mei a.s. (Bevrijdingsdag) wordt geen huisvuil en grofvuil opgehaald. Directie Reiniging, Noorderstraat 18 tel. 071 -212411. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 25-jarige inwoner van Alphen is vannacht zwaar gewond geraakt bij een auto-on geluk op de Herenweg in Alphen. De Alphenaar kwam uit de richting Leimuiden en raakte door onbekende oorzaak van de weg af. Hij kwam in de berm terecht, reed een lantaarnpaal en een ver keersbord omver en kwam tegen een boom tot stilstand. Het slachtoffer raakte bekneld in zijn auto en moest door het perso neel van de speciale rampenauto van de brandweer uit het wrak worden gezaagd. Aanvankelijk werd hij overgebracht naar het Rijnöord Ziekenhuis in Alphen, maar zijn verwondingen bleken zo ernstig te zijn dat hij vervolgens naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden moest worden vervoerd. De Alphenaar heeft diverse fracturen, waaronder een rugwervelfractuur. 12 1NHEIM De kerkeveiling die gisteren en eergiste- i Cees en Ineke in Sassenheim werd gehouden heeft gulden opleverd voor de parochie van Sint Pancratius nheim. De veiling werd vannacht om twee uur ge- jbrengst van de veiling is bestemd voor het opknappen van ^rkhof en ook wordt de nieuwe geluidsinstallatie in de awinfcan de Hoofdstraat er mee bekostigd. Op de veiling wer- hgeveer 700 „stukken" van het meest uiteenlopende soort waaronder een gouden tientje, dat voor 1500 gulden •▼""verkocht, en bijvoorbeeld ook plaatsbewijzen voor een bij pastoor Hans Ammerlaan. Autodief op heterdaad betrapt LEIDEN Surveillerende agenten hebben vanmorgen om half vijf een autodief op heterdaad betrapt De 18-jarige Leidenaar stelde verwoede pogingen in het werk om de bedrading van een auto onderling te verbin den, toen de politie passeerde en argwaan kreeg bij het zien van het ochtendlijke tafereel tje. De auto stond geparkeerd op de Pelikaanhof. RIJNSBURG/VALKEN BURG Minister P.A.C. Beelaerts van Blokland van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening rolt zater dag 2 mei een energiebespa rende deken uit over de bui tenbaden van zwembad Wa terbos" aan de Valkenbur- gerweg in Rijnsburg. De mi nister zal deze officiële han deling omstreeks kwart voor elf verrichten. De buitenbaden van het zwembad zijn vorig jaar in ge bruik genomen. Thans zijn de werkzaamheden in volle gang om deze baden te voorzien van energiebesparende afdekde- kens. Het gaat om het golfslag- bad, het grootste golfslagbad van Nederland en het wed-, strijdbad. De Waterbos omvat verder nog een overdekt zwembad en een peuterbad dat niet overdekt is. Het is de be doeling de energiebesparende dekens gereed te hebben voor dat de opwarmperiode van het water voor de buitenbaden aanbreekt. Voor de werkzaam heden is subsidie aangevraagd bij het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Or dening krachtens de subsidie regeling „Beschikking geldelij ke steun beperking energiege bruik in de non-profit-sector". Naar het zich laat aanzien is „Het Waterbos" één van de eerste zwembaden die hier voor subsidie gaan ontvangen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7