Voorhoutse gemeentesecretaris Van den Aardweg neemt afscheid Protest wijkvereniging tegen verhuur onderbouw de Tol Weekenddienst tandartsen baart Voorschoten zorgen Leiderdorp heeft voldoende bloemenkiosken Verkeersplein Leidschendam 21 meter de hoogte in LEIDSE COURANT DINSDAG 28 APRIL 1981 uisvesting •obleem in assenaar SENAAR De ge- jte Wassenaar kampt grote huisvestingspro jen. Met name de jonge- üisvesting is nog hele- I niet van de grond ge en. Dat bleek gistera- l tijdens de raadsverga- H- al H.J. Goulooze (PvdA) t, dat wethouder Van der üw (CDA) zich te vrijblij- i opstelt, te vaag blijft in beantwoording en te wei- jnitiatieven neemt, waar- iconcrete resultaten voor- uitblijven. Verder zijn de (activiteiten niet direct in getal. Er gaat nu in pval worden gewerkt aan scheppen van voorwaar Dm een Stichting Jonge- uisvesting op te richten, i zouden ook proef projec- tunnen starten. Zoals het fen van 4-5 kamerwonin- jen het geschikt maken panden voor jongeren. 5 voorstel om door verho- Ivan de huur- en koop- j| prijs meer grip te krijgen let woningbestand vond jjjj> ilsnog echter geen genade en meerderheid van de l Deze partij vindt verder je mensen meer voor wo- S (ver moeten hebben. Wet- pr Van der Klaauw g jdigde zijn steekspelletje Soulooze zo: „Mijn beant- üing zal wel niet iedereen (digd hebben". Goulooze Idit nog wat eufemistisch 3 Drukt. ventien lonflatjes n Voorstraat IRDWIJK De Noord- j se Woningbouwvereni- gaat voor de eerste in haar bestaan van jle jaren een woning- j ^project uitvoeren. Het i fft de bouw van zeven- j (tweekamerwoningen op perceel grond aan de Van de Voorstraat, nabij pluispad. latjes zijn bestemd voor al- taanden en tweepersoons- ioudens. De gemeente Eert bij de planvoorberei- en de financiering als hstation bij het overleg Be woningbouwvereniging het rijk. ptale stichtingkosten wor- geraamd op 1.385.133, ien neerkomt op een ge lelde kale huurprijs van I 300,per maand per lilat. Op het terrein staat Schuurtje, dat moet wor- Eesloopt. Hiermede is een pg van 3000,gemoeid. LEIDSCHENDAM Dc wijkvereni ging Leidschendam- zuid heeft gistera vond bij het spreek recht voor het begin van de raadsverga dering opnieuw ge wezen op het in strijd met het be stemmingsplan ver huren van de onder bouw van de flatwo ningen voor bejaar den aan de Tol. De ledenvergadering, aldus een bestuurs lid van de wijkvere- niging, verzoekt het gemeentebestuur dringend de aange brachte voorzienin gen voor het parke ren van circa tach tig auto's ongedaan te maken. In het bestaande be stemmingsplan is bij de onderbouw 2500 vierkante meter groen opgenomen maar daarvan zijn al 1500 vierkante meter verdwenen. De on derbouw zou alleen gebruikt mogen wor den voor verenigings- aktiviteiten en het welzijnsgebeuren. Het gemeentebestuur is echter vorig jaar niet met de kruisvereni ging en andere instel lingen tot overeen- stemming kunnen ko men over eventuele verhuur. Via adver tenties in de pers is de ruimte toen te huur aangeboden voor kantoren, toonzalen of bedrijfsruimte. De wijkvereniging, die eerder heeft aange kondigd in beroep te zullen gaan bij de Kroon, noemt" de ver huur in strijd met de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en een staaltje van onbehoor lijk bestuur. De gemeenteraad ging verder akkoord met het verlenen van financiële medewer king voor de bouw van 58 woningen in Stompwijk voor de woningbouwvereni ging Don Bosco. Aan de Meerlaan zullen 35 eengezinswoningen worden gebouwd, 22 bejaardenwoningen in 2 blokken van twee bouwlagen en één woning voor een min- dervalide. De plannen dateren al van 1978 maar moesten wegens de hoge bouwkosten op last van het minis terie steeds weer wor den gewijzigd. Het aantal is uiteindelijk uitgebreid om tot een aanvaardbare prijs te komen. Het bouwplan is ontworpen door het Ned. Chr. Instituut voor de Volkshuisves ting in De Bilt, de wo-, ningen worden gebouwd door Van der Vorm Woning bouw te Papendrecht. De totale kosten be dragen ruim 6 1/2 miljoen gulden. De gemiddelde huur is~ ruim 455 gulden per maand. Alle eenge zinswoningen krijgen een eigen centrale verwarmingsinstalla tie. Het voorstel 50.000 gulden beschikbaar te, stellen voor voorzie ningen aan de ambts woning van de burge meester in Park Ro- zenrust werd even eens zonder discussie aanvaard. VOORSCHOTEN De Voorschotense tand artsen willen niets meer te maken hebben met de functionele commissie voor welzijn. Aanleiding is het verzoek van de Vereni ging Gezondheidszorg aan de tandartsen om te komen tot een betere weekend-dienst. De Voorschotense tandartsen hebben een week enddienst in samenwerking met Zoeterwou- de en thans wordt deze dienst uitgebreid met Wassenaar. Volgens verontruste patiënten is een weekend dienst die gehouden wordt of in Zoeterwoude of in Wassenaar alleen mogelijk voor personen met een auto. De verbinding per openbaar ver voer in het weekend tussen Zoeterwoude, Was senaar en Voorschoten is beperkt tot een 2- urendienst Wethouder L. Marselis begrijpt de negatieve benadering van de tandartsen niet. Het is gewoon een reëel verzoek, maar Voor schoten kan nooit een vuist maken, omdat het helemaal van de tandartsen afhangt of men be reid is in het weekend patiënten te helpen bij spoedgevallen. De funktionele commissie zal alsnog de tandartsen verzoeken om een ge sprek. Voorschoten heeft zeven tandartsen. Langdurig sprak de commissie over de vergoe ding vrijwilligerswerk emancipatie-aktivitei- ten. Besloten werd om het woord „vrijwilligers werk" te schrappen en te vervangen door ver goeding begeleiding emancipatie-aktiviteiten. De commissie wil niet verder gaan dan het ge ven van een boekebon voor de begeleiders en daarover is o.a. de V.O.S. het volslagen oneens. Het werk dat de begeleiders van een V.O.S.- cursus moeten verrichten is dermate tijdro vend, dat hiervoor een vergoeding reëel ge noemd kan worden. De commissie wil echter niet verder gaan dan de gemeenteraad te advi seren een kleine vergoeding te geven. Vele ge meenten geven 60.- per begeleidster per och tend, Voorschoten geeft tot nu toe ƒ200.- tot 400.- per cursus. LEIDERDORP De raadscommissie Economi sche Aangelegenheden vindt dat het aantal standplaatsen voor de verkoop van bloemen en planten in Leiderdorp niet moet worden uitge breid. Dat de commissie zich opnieuw met deze materie moest bezig houden een heet hangijzer sinds het protest van de Leiderdorpse bloemen handelaren tegen de bouw van een bloemenkiosk aan de Voorhof laan door Rob van Egmond kwam door het verzoek van de heer C. J. Versluis uit Ter Aar voor een standplaats- en ventvergun ning. De commissie baseerde haar afwijzende standpunt op de in 1979 vastgestelde normen voor deze branche van één venter op 3000 inwoners en drie standplaat sen in het gehele dorp. Aanvankelijk meende de commissie op grond van het ambtelijke advies, dat er nog één standplaatsvergunning te vergeven viel, maar de op de publieke tribune aanwezige Rob van Egmond rekende wethouder J. Bezemer (PvdA) voor dat dit niet het geval was. Of er inzake het afwijzen van het verzoek om een vergunning tot een juridisch waterdichte formulering kan worden gekomen hangt af van de vindingrijkheid van het College van Burgemeester en Wethouders. Volgens de huidige Algemene Politieverordening kan een verzoek om vergunning alleen maar worden geweigerd om redenen van openbare orde (overlast of vervuiling) en verkeersveiligheid. Een negatieve beslissing op grond van economische motieven die niet in de plaatselijke APV zijn neergelegd, loopt de kans in een AROB-procedure door de Kroon te wor den vernietigd. De commissie adviseerde daarom in de APV, die binnenkort aan herziening toe is, een hoofdstuk economische bepalingen op te nemen, waaraan de toekomstige aanvragen kunnen worden getoetst Tegen het verzoek van de heer Vlasveld uit Zoeter woude voor de vestiging van en snackbar in het win kelpand Splinterlaan 11 bleek de raadscommissie geen bezwaren te hebben. Besparing energie Wassenaar WASSENAAR Het werkelijke energieverbruik in Wasse naar blijft duidelijk achter bij de prognoses. Er wordt dus energie bespaard. Dat blijkt uit het vierde rapport van de werkgroep energiebesparing. Ondanks meer aansluitingen is het elektriciteitsverbruik in 1980 met slechts 1 procent toegenomen ten opzichte van 1979. Het gasverbruik is (door isolatie) in 1980 zelfs duidelijk gedaald. „Wethouder Van Dingstee (CDA) profileert zich positief", aldus PvdA-fractieleider Greep. De raad hecht verder grote waarde aan mentaliteitsbeïnvloeding. Dat wil zeggen dat de mensen (o.a. door advertenties) „bewust" moeten worden gemaakt. Om tot nog betere resultaten te komen werden verschillende ideëen ge lanceerd zoals een isolatieplan/programma en een schoolprijs- vraag. Dieven op heterdaad betrapt DRHOUT Na een dienstverband van 38 jaar in Voor git neemt gemeentesecretaris J.W. van den Aardweg af- Jeid van deze gemeente. Op 1 mei draagt hij in verband het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ctie over aan zijn 'adjunct' J.L. Boon. Het Voorhoutse neentebestuur biedt de scheidende secretaris morgen een kptie aan. Van vijf tot zeven uur is er dan gelegenheid de t Van den Aardweg de hand te drukken. heer Van den Aardweg kwam in 1943 uit Haarlem naar irhout als adjunct-commies. Na de Bevrijding werd hij door nood-gemeenteraad benoemd tot gemeentesecretaris. Vijf -jemeesters heeft de Voorhoutse gemeente-ecretaris zien ko en gaan. „De eerste was mr. G.F.W. van Berckel, een hele [ttige en fijne man. Helaas heb ik hem maar kort meege- ikt, want na een paar maanden werd hij benoemd tót burge- ister van Noordwijk. Hierna kwamen de heren De Graaf, aiders, Stolwijk en de huidige burgemeester Van de Wouw. is wel wat veranderd in de loop der jaren. Vroeger haalde je niet in je hoofd om iemand bij z'n voornaam te noemen. Nu je voor de raadsvergadering alle aanwezigen amicaal gedag". lurchill j van de onmiskenbare hoogtepunten uit de carrière van de r Van den Aardweg vormde het bezoek van Sir Wiston archill aan Voorhout op 9 mei 1948. „Churchill was in die tijd ig met een Europese vredestour. We hoorden dat hij in Hol- d tevens een bezoek aan Leiden zou brengen en dat hij ook bollenvelden wilde zien. Toen ontstond het plan om te probe- om hem naar Voorhout te krijgen. We moesten eerst naar de 'else ambassade in Den Haag komen. We hebben daar heel ellig met Sir Winston thee gedronken. Alle hyacinten waren litgebloeid. Van uit Noordwijk „geïmporteerde" tulpen heb- I /i'ü1 we voor het bezoek mozaïeken gemaakt. Zwaar bewaakt zijn veiligheidsmensen bracht Churchill een bliksembezoek p Voorhout, zegge en schrijven één kwartier. Waar hij gestaan gewandeld heeft is nu de Churchilllaan". i heer Van den Aardweg is erg blij met de woningbouwplan- Sargh 'Spoorlaan' (170 woningen) en 'Oosthout' (1500) die nog net jnen zijn ambtstermijn zijn vastgesteld. „Als secretaris van de i^Stonruimteadviescommissie heb ik jarenlang het verdriet en de 'jj^ynde ervaren die de woningnood nu eenmaal met zich mee- tngt. Het ergste was de onmacht, als je niks kon doen. Van I tot tijd kon je de mensen eens helpen, als er weer eens een jkje was afgebouwd." Van den Aardweg: ••Blij met plan Oosthout." bij inbraak in motorhandel LEIDSCHENDAM Rijkswaterstaat hoopt in oktober van dit jaar de tussentijdse oplossing in gebruik te nemen die nodig is om de pijlers voor alle fly-overs van het ver- keersviaduct in Leidschendam gefaseerd te' kunnen plaatsen. Deze zogenoemde Haar lemmermeeroplossing (daar voor het eerst gebruikt) omvat verkeerslichten voor de op rit naar rijksweg 4 (Amsterdam-Rotter dam) en de afrit van rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht). Rijksweg 12 blijft op het laagste niveau, een halve meter boven NAP, rijksweg 4 komt op circa 7 meter, de fly overs A'dam-Utrecht en R'dam-Den Haag ko men op circa 14 meter en het hoogste niveau, Utrecht-R'dam en Den Haag-A'dam ligt op circa 21 meter, de hoogte van een flatge bouw van zeven verdiepingen. Medio '82 wordt de eerste van de twee hoogste fly-overs, Utrecht-R'dam, opgeleverd, de vol gende jaren achtereenvolgens Den Haag-Am sterdam en Amsterdam-Utrecht en tenslotte in 1985 de laatste, Rotterdam-Den Haag. De kunstwerken die in 1955 op het verkeersplein zijn gebouwd worden uiteraard afgebroken. Rijkswaterstaat is nu bezig aan de acht over spanningen binnen de rotonde. Daarna wordt de Haarlemmermeer-oplossing aangelegd en daarna bouwt men verder aan de fly-overs. Voor de aanleg van het verkeersproject is 3 1/2 miljoen kubieke meter zand aangevoerd. De to tale kosten worden geraamd op 330 miljoen gul den. Het grondwerk wordt verricht door een combinatie van Bas Kalis en de Stevingroep, de fly-overs bouwt de Fly-Com, een combinatie van Bas Kalis en de Hollandse Beton. Met het werk werd in 1976 begonnen maar de bouw heeft, wegens financieringsmoeilijkheden van het rijk, ongeveer twee jaar stil gelegen. WOUBRUGGE De politie heeft gisteravond twee die ven op heterdaad betrapt bij een inbraak in de motorzaak van de firma Keessen aan de Kerkstraat. Eén van de daders wist op een gestolen motor te ontkomen. Patrouillerende agenten zagen gisteravond tegen midder nacht een auto en een motor fiets voor de motorhandel staan. Toen zij uitstapten ren de er een man uit de bosjes, die op de motorfiets klom en er gehaast van doorging. Er bleek echter nog een man in de bosjes verscholen te zitten. Hij was in het bezit van 8 ge stolen lederen motorpakken. Deze 24-jarige inwoner van Amstelveen werd door de agenten gearresteerd. Later bleek dat ook de motor waar op de andere dief was ontko men uit de winkel te zijn ont vreemd. De mannen waren de zaak binnengekomen door de achterdeur met een breekijzer te forceren. Tijdens de inbraak was niemand in het boven de winkel gelegen woonhuis aan wezig. Vandalisme in Noordwijkse woonwijk NOORDWIJK In de nacht van zondag op maan dag, omstreeks éen uur, heb ben zich in het Beeklaan- kwartier weer een reeks ge vallen van brute verniel zucht voorgedaan. Een groepje brooddronken jonge lui amuseerde zich met het kapot trappen van tuinhek jes, het vernielen van bloem perken, en dergelijke. Na zich op deze manier „flink" te hebben getoond, verdwenen zij gierend en schreeuwend in de duistere achterpaden van de woonwijk, de gemeenschap opknappend met de droevige resultaten van hun vandalisme. Een paar weken geleden de den zich, eveneens in het weekeinde soortgelijke feiten voor. Tot nog toe hebben de „stoere knapen" niet het lef gehad om zich bij de politie of de benadeelde eigenaars te melden voor het vereffenen van de schaderekening. Degene, die inlichtingen kan verschaffen omtrent de identi teit van de daders, kan reke nen op een beloning. Bromfietser gewond VOORHOUT Bij een on geval gisteravond omstreeks acht uur op de Herenstraat in Voorhout is de bromfiet ser J.W. uit Sassenheim ge wond geraakt en naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Het ongeluk gebeurde toen een 23-jarige bestuurder van een auto linksaf de inrit naast zijn huis wilde inrijden. De be stuurder verleende de achter opkomende bromfietser, die de auto net wilde inhalen, geen voorrang. De bromfietser raakte bij dit ongeluk gewond aan het hoofd. WASSENAAR VVD en CDA plaatsen vraagtekens bij de voorgenomen forse uitbreiding van de Wasse- naarse bibliotheek aan de Luifelbaan. De hoge kosten die een verdubbeling van de oppervlakte (van 800 naar 1575 vierkante meter) met zich meebrengt, vindt men een groot bezwaar. Dit zou de gemeente zo'n 1,5 Twijfels in Wassenaar over forse uitbreiding bibliotheek miljoen gulden gaan kosten, bliotheek op het ogenblik met De jaarlijkse exploitatiekosten een duidelijk tekort aan ruim- zouden 5,7 ton gaan bedragen, te te maken. Voorgesteld wordt de „echte" knelpunten Voor de beide grote partijen is te bekijken, een programma de noodzaak van een dergelij- van eisen op te stellen en dan ke uitbreiding niet voldoende de benodigde ruimte in te vul- aangetoond. Wel heeft de bi- len. De kleine partijen staan een stuk positiever ten opzich te van de uitbreiding. R.A. Nieuwenhoven (D'66) en ook de PvdA-ers H.J. Goulooze en J.C.M. Greep bespeurden bij de grote partijen een zekere bezuinigwoede. „We moeten nu niet bij elk voorstel gaan zeggen: dat kunnen we niet betalen". Het college komt nu binnenkort met uitgewerkte voorstellen. staab™eester Verblijf zigeuners in Wassenaar tijdelijk WASSENAAR „Het verblijf van de in Wassenaar. meel is de maatregel in strijd met de voor- Joegoslavische zigeuners aan de Van De vijf legaal in Nederland verblijvende schriften. Wassenaar ziet echter af van der Doeslaan in de villawijk Rijks- zigeunergezinnen zijn door Binnenlandse een protest. Waar de wisselwoningen ko- dorp is een tijdelijke zaak". Dat be- Zaken aan het stuk bosgrond in Rijksdorp men is nog niet bekend. Wassenaar be klemtoonde burgemeester K. Staab gis- geplaatst, in afwachting van het gereed- hoort wel tot de gemeenten die hiervoor teravond in de raadsvergadering. De zi- komen van wisselwoningen. Het stuk in aanmerking komen, geuners blijven ongeveer drie maanden grond is eigendom van het rijk, maar for-

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7