FX WinstVan der Plas VI londscoach Rob Baan: Oran je \\tart in de hoogste f" - LFTAL CYPRUS OP NEGEN PLAATSEN GEWIJZIGD n'ome Style Selectie EK judo weer bespreekbaar Lammertink „snelste in wandeletappe Gottfried eerste winnaar WCT-finale Yan Kooten in basis Nederlands elftal SIKSICIIT DRT LEIDSE COURANT DINSDAG 28 APRIL 1981 PAGINA 17 COSIA Met ge- ngde gevoelens be- t bondscoach Rob jtn aan zijn tweede fstandige interland, p debuut maakte hij 22 februari in Gro- Igen, ook tegen Cy- is. Jan Zwartkruis een maand eerder pijp aan Maarten ge- jen, en pogingen van KNVB om Michels, ippel of Jezek te con- cteren liepen op een slukking uit. Baan teg in die periode de ankbare opdracht jfev anje op het duel met 1 amateuristische Cy- voor te bereiden, werd „slechts" 3-0 Baan kreeg hevige [tieken te verduren, iddels was Kees ers als nieuwe tdscoach vastgelegd, jar pas per 1 juli van jaar. Zijn Belgische irkgever Beringen i hem evenwel vrijaf /en voor de tussen bende interland. Dat beurde ook tegen ankrijk, maar toen ringen in een hevige ^radatienood kwam verkeren, hield de pmgische medewer- CC). king op. En dus moest Baan opnieuw zelfstan dig aan de slag. Baan: „Toen ik van sectiebe stuurslid Jaap van Praag hoorde dat ik Oranje zou moeten begeleiden, was mijn eerste reactie: oh, nu ben ik toch goed genoeg. Kijk, in Groningen was 3-0 niet ge noeg en nu zal het in Nicosia met 3-0 ook wel onvoldoende zijn. Ik heb onmiddellijk ge steld, weliswaar in overleg met Rijvers, dat ik zelf de se lectie zou samenstellen. En dat geldt ook voor de opstel ling. Normaal draag ik als as sistent de bouwstenen aan en een ander beslist dan. De za ken liggen nu andersom. Daarom vind ik het toch leuk om zo'n karwei te doen. Je bent de verantwoordelijke man. Een positie waar je als assistent niet aan toe komt. En dat is erg vervelend voor een trainer". De kaarten liggen voor Baan overigens weer niet al te gunstig. Cyprus is, vooral op eigen terrein, een tegenstan der waar weinig eer aan te behalen valt. Bovendien sluipt onderschatting onwil lekeurig de ploeg binnen. Baan realiseert zich dat ter dege. „De interland tegen Frankrijk leefde al weken van tevoren. Ook in de pers. Ik heb over de interland te gen Cyprus nog niets gelezen. Ik ben bang dat de wedstrijd voor de spelers ook pas in het Simon Tahamata (foto) en Pier Tol zijn de twee kandi daten voor de linkerspitspo sitie in het Nederlands elf tal. vliegtuig is beginnen te le ven". Een tweede 'afgang' mag daarom niet op zijn schou ders worden afgewenteld, meent Baan. „Ik heb op Cy prus duidelijk een sterker team dan in Groningen op het bevroren veld stond. Daarom zeg ik, dat ik mor genavond niet kan verliezen. Dat doen dan de gevestigde namen als Krol, Hovenkamp, Schrijvers, Rep, en zo. Door dat ik de beschikking heb over buitenlanders, kan er nimmer op kwaliteit worden verloren. Wel op mentaliteit. En die kan ik in drie dagen niet bijschaven". Van de Korput Het gemis van één buitenlan der, de geblesseerde Frans Thijssen van Ipswich Town, betekende voor Baan een tac tische omzetting. Michel van de Korput, in eerste instantie afgevallen, werd alsnog aan de selectie toegevoegd, maar zal zeker niet spelen. Thijs- sens plaats wordt ingenomen door John Metgod van AZ'67. Ofschoon Baan de opstelling vandaag pas vrij wil geven, zal hij zeker de „lijn Rijvers" doorzetten. „Natuurlijk", 'al dus Baan, „anders kweek je grote onrust". Of hij nu met twee of drie spitsen gaat spe len, vond hij een onbelang rijk. „Je kunt op het papier wel twee spitsen neerzetten, Aanvoerder Ruud Krol en Michel van de Korput genieten in het stadion van Nicosia van een Cypriotische maaltijd en een dito eilandwijn. terwijl er in de praktijk vijf lopen. Kijk naar Ipswich Town, dat ook met twee spit sen speelt. Maar John Wark, de meest defensieve midden velder, is wel topscorer". Bij de selectie van Rob Baan („in negen van de tien geval len kwamen Rijvers en ik op dezelfde namen uit") valt de terugkeer van Simon Taha mata op. „Ik heb Simons ver richtingen de laatste weken "nauwlettend gevolgd en heb gezien, dat hij bij Standard Luik zijn vorm heeft terug gevonden. Door het wegval len van René van de Kerk hof blijven er weinig andere linkerspitsen over". Die posi tie zal behalve door Tahama ta ook opgeëist worden door Pier Tol van AZ'67. Verder lijkt de keuze van Rep voor de hand te liggen en zal ver moedelijk ook Tscheu-la Ling het hobbelige veld van het Makarion stadion worden opgestuurd. Een vraagteken blijft het meespelen van Kees van Kooten, de spits van Go Ahead Eagles. Na de inter land tegen Groningen gaf Baan ruiterlijk toe, dat hij be ter met de toen nog fitte en fysiek sterke Dick Nanninga van Roda JC had kunnen starten in plaats van hem na de rust pas in te zetten. De uitverkiezing van Van Koot- en is in dat perspectief lo gisch. Anderzijds is het be kend, dat Rijvers meer ge charmeerd is van meevoet- ballende spitsen, waardoor een voorhoede van Ling, Rep, Tol (of Tahamata) meer voor de hand ligt. En omdat Baan de lijn van Rijvers door wil trekken.... Niet alleen Oranje is danig gewijzigd. In verhouding met het eerste treffen zijn de Cy prioten op negen plaatsen ge wijzigd. De belangrijkste ver sterkingen zijn George Pant- ziaras en Papadopoulos, die beiden als professional in de Griekse competitie uitkomen. Rob Baan zal van die namen niet wakker liggen. „We moeten onmiddellijk in de hoogste versnelling starten", zegt hij. „Het is onzin om Ne derlandse voetballers de op dracht te geven eerst de kat uit de boom te kijken. Dat heb ik van de mini-WK in Uruguay geleerd. De spelers kregen een vrijbrief, maar kwamen later met een ex cuus dat het zo warm was. Die kapstok moet je ze niet aanbieden". De warmte op Cyprus valt overigens best mee. Overdag schommelt de temperatuur rond de 25 gra den Celsius. Het Makarion stadion (capaciteit 20.000) zal nagenoeg uitverkocht zijn, wanneer de Bulgaarse arbiter Ivan Yossifov voor het begin zal fluiten. HENK WAGEMAN Horst Hrubesch definitief uitgeschakeld HAMBURG Hambur ger SV zal het vermoede lijk in de laatste vijf wed strijden van dit seizoen in de Bundesliga zonder spits Horst Hrubesch moeten doen. Het hoofd van de tuchtcommissie van de Westduitse voet balbond, Hans Kinder- mann, heeft bevestigd dat tegen Hrubesch een aan klacht is ingediend. De speler heeft op 11 april in het duel tegen Schalke '04 zijn tegenstander Siewert een elleboogstoot gegeven. De arbiter had niets gezien, maar bij televisie-opnamen van het ZDF werd duidelijk aangetoond dat Hrubesch deze overtreding had be gaan. De momenteel met een hersenschudding in een ziekenhuis liggende HSV'er hangt nu een „t.v.-straf" bo ven het hoofd. België Wilfried van Moer is weer terug in het Belgische elftal. De middenvelder van Beve- ren miste wegens een bles sure de laatste wedstrijd, die België in Brussel met 10 van Ierland won. Bonds coach Guy Thijs heeft, in vergelijking met dat duel, voor de wedstrijd van mor gen tegen Frankrijk alleen zijn middenveld gewijzigd. Van Moer speelt voor Coeck, Vercauteren neemt de plaats in van Mommens. De opstelling van België is: Preud'homme; Gerets, Meeuws, Luc Millecamps, Renquin; Vercauteren, Van- dereycken. Van Moer, Ceu- lemans, Vandenbergh, Cluytens. Het Schotse elftal, dat mor gen tegen Israël aantreedt, ziet er als volgt uit: Rough, McGrain, Gray, Souness, Mcleish, Hansen, Provan, Archibald, Jordan, Hart ford, Robertson. l-°$rieurverzorging werkelijke exclusiviteit 1.85 Weigelia 17-18 ilcentrum Leidschenhage. ihendam, tel. 070-274323 o.6^Geboers D.9ftkent 2.4^>ruik doping jSEL De 18-jarige ïrik Geboers, die volgens dien uit Westduitse bron g zou hebben gebruikt Be grote prijs van West- and motorcross in de 125 jse, ontkent ten stelligste lerende middelen te heb- 4bruikt. na afloop van de cross ^derwürzbach niet eens pntrole op het gebruik itimulerende middelen »t", aldus de Belg. „Do- eeft geen zin in de mo- t, het zou gaan ten kos- i mijn concentratie en vermogen". mster Itter een op kop 5EN In de vierde van de strijd om het lale damkampioen- voor dames zijn Eef enhuizen en Mieke eier terzijde gescho- 'iska Butter, die door :hte combinatie Mieke eier in twintig zetten eg, kwam alleen op de plaats, ieuwenhuizen liet haar n liggen. In plaats van eg naar een mogelijke inning te kiezen, be- zij tegen Lenie Toonen verloren eindspel, jen vierde ronde: But- litmeier 2-0, Van Gee- raas 2-0, Schouten-Ra il-1, Poepjes-Van der 1-1, Nieuwenhuizen- 0-2. nd: Butter 7 punten, ienhuizen, Schouten, Van Geemen 5, Van 'aats 4, Poepjes, Graas 3, [eier 3, Radix 1. DEN HAAG De confrontatie tussen de judobond Nederland en de dertien „dissiden te" judoka's, in kort geding voor de presi dent van de Haagse rechtbank, is gisteren niet doorgegaan. In het overleg tussen de advocaten van beide partijen, mr. M. Mos- zkovicz voor de judobond en mr. J. Bruins- ma voor judoka Verhoeven, is besloten het kort geding te verplaatsen naar morgen, aangenomen dat de president van de recht bank daaraan zal kunnen meewerken. Het uitstel is door de judoka's aanvaard, omdat de samenstelling van de nationale selectie voor de Europese kampioenschappen, van 14 tot 17 mei in Debrecen (Hongarije) weer bespreek baar is gemaakt. De judoka's hebben zich be reid verklaard een aantal extra-trainingen te bezoeken om daardoor een mogelijke trainings achterstand in te halen. De advocaten van beide partijen maakten na hun overleg bekend dat de judobond vandaag een nieuw besluit zal nemen over de selectie van de uit te zenden judoka's naar de Europese kampioenschappen. Dat besluit zal bindend zijn voor de judobond. Jos Lammertink juicht als hij in Sevilla als eerste over de streep gaat, vóór de Italiaan Alfredo Chinet- tl. SEVILLA Jos Lammertink heeft gisteren de zesde etappe in de Ronde van Spanje ge wonnen. De rit ging over een afstand van 199 kilometer tussen Merida en Sevilla. De Fransman Regis Clere behoudt de leiding in het algemeen klassement. Tot op een kilometer van de finish bleef het pe loton bij elkaar. Toen ontsnapte een groep van vijf wielrenners, onder wie Lammertink. In de sprint bleek de Nederlander te sterk voor de Italiaan Chinetti en de Spanjaarden Fernadez, Munoz en Cuevas. Uitslag van zesde etappe: 1 Jos Lammertink (Ned) 5.19.23 (gem. 37,436 km p./u), 2 Alfredo Chinetti (Ita). 3 Juan Fernandez (Spa). 4 Manuel Murga (Spa), 5 Jesus Cuevas (Spa), 6 Frederic Vichot (Fra), 7 Javier Cedena (Spa), 8 Enrique Martinez Heredia (Spa), 9 Heddy Nieuwdorp (Ned), 10 Jac. van Meer, 11 Johan van der Meer, 16 Regis Clere (Fra), 17 Jos Schipper. 33 Hans Vonk, 40 Peter Zijerveld (alien in dezelfde tijd als de winnaar), 71 Wies van Dongen op 9.03. Algemeen klassement: 1 Clere 31.01.25, 2 Jörgen Marcussen (Den op 2 sec.), 3 Giovanni Battaglin (Ita) op 17 sec., 4 Angel Arroyo (Spa) op 24 sec., 28 Zijerveld op 3.05, 31. Nieuwdorp op 3.13, 45. Van Meer KATWIJK In een wedstrijd v/aarin niets meer op het spel stond heeft Van der Plas BMW gisteravond in eigen Cleijn Duin hal afgerekend met het Haagse Tjandia Baru. De Katwijkers wonnen met >3. Zoals be kend waren zowel Van der Plas, als tegen stander Tjandia al uitgeschakeld voor pro motie naar de interregionale hoofdklasse zaalvoetbal. De Katwijkse hoofdklasser legde de basis voor de overwinning in de eerste helft. Zonder zich al te veel in te spannen liep de ploeg naar een 4-0 voorsprong bij rust. Huug Aandewiel (2), Ron van der Kolk en Gert Zwaan verzorgden1 die produktie. Mede door het feit dat Van der Plas in de twee de helft niet al teveel zin meer had in het kar wei mocht Tjandia terugkomen tot 5-3. Een Haagse score die werd beperkt door Van der Pias-doelman Gijs Guyt die gisteren weer in een prima vorm stak. Aandewiel zorgde voor het enige Katwijkse doelpunt na rust. Eindstand nacompetitie 1. Neptunus 2. FC Torna 3. Van der Plas 4. Tjandia Baru Motobécane. Fietsen op z'n Frans. Ria Stalman werpt discus wéér verder WALNUT Ria Stalman verbeterde voor de derde keer dit seizoen haar Neder landse record discuswerpen. De atlete van Sparta werd in de wedstrijden te Walnut tweede achter de Britse Meg Ritchie met een worp van 62,32 meter. Het oude record stond sedert 4 april j.l. op naar naam met 61,64 meter. Die prestatie leverde zij in Tempe (VsL). Meg Ritchie zorgde met haar 67,48 meter niet alleen voor een beste seizoenprestatie. Ze verbeterde tevens het Britse record en het record van het Gemenebest. Er werden in Walnut meer goede prestaties geleverd. Ed win Moses zorgde voor een beste seizoentijd door de 400 meter horden te winnen in 48,61 sec. Greg Foster door op de 110 meter horden te zege vieren in 13,48 sec. De ploeg van de universiteit van de staat Arizona evenaarde voorts een beste wereldprestatie op de 4x100 meter estafette (38,78 sec.) en leverde voorts een beste seizoenprestatie op de 4x200 meter. De Britse Meg Ritchie won het discuswerpen met 67,48 meter. DALLAS Brain Gottfried heeft gisteravond in Dallas de openeningswedstrijd gewonnen van de WCT-finale. In 108 minuten versloeg de Amerikaan zijn 18-jarige landgenoot Sammy Giammalva met 7-5, 6-3, 6-1. Het lag in de verwachting dat Gottfried in de halve finales zou uitkomen tegen de Fransman Vannick Noah. Deze heeft zich echter gisteren uit het toernooi moeten terugtrekken wegens een schouderblessure. Noah is de tweede speler die zich noodgedwongen moest terug trekken. Eerder was Jimmy Connors door een blessure niet meer beschikbaar. Giammalva werd opgeroepen om als invaller aan te treden voor Noah. Vijf Amerikanen - John McEnroe, Roscoe Tanner, Sandy Mayer (vervanger van Connors), Gottfried en Giammalva - de Zuid- afrikaanse speler Johan Kriek, de Pool Wojtek Fibak en de In diase speler Vijay Amritraj komen in de WCT-finales uit. De wedstrijden voor de halve finales staan voor vrijdag op het pro gramma. De eindstrijd, waarin gespeeld wordt om 200.000 dollar (bijna 500.000 gulden) is vastgesteld voor zondag. TOKIO In Japan is de oud wereldkampioen judo, Koji Sono, op 52-jarige leeftijd na een hersenbloeding overleden. PARIJS De toestand van de wereldkampioen bowling, de Engelsman Jerry Budgen, is nog steeds zorgwekkend, na dat deze in een Parijse hotel kamer ongelukkig was geval len. OIRSCHOT Zwaargewicht bokser Maik Krol is gistera vond in Oirschot opnieuw on geslagen gebleven. In de zesde ronde gaf zijn Joegoslavische tegenstander José Centa op. AMERLIA ISLAND Chris Evert Lloyd heeft het tennis toernooi van Amelia Island in Florida gewonnen. De Ameri kaanse liet weinig heel van de statenloze Martina Navratilo- va: 6-0, 6-0. MONTE CARLO De Zweedse tennisser Björn Borg. die geplaagd wordt door spier blessures, zal mogelijk eind mei pas weer aan grote toer nooien kunnen deelnemen. MOSKOU CSKA Rostov en Spartak Moskou hebben zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de voetbalbe ker van de Sowjet-Unie. DEN BOSCH De basketbal- dames van Flash Den Bosch hebben gisteravond de compe titiewedstrijd tegen Blue Stars met 75-62 gewonnen. NICOSIA In de basisopstelling van het Neder lands voetbaleftal voor de wedstrijd van morgen avond tegen Cyprus is debutant Kees van Kooten van Go Ahead Eagles opgenomen. Het team voor de kwalificatieronde van het toernooi om het wereldkampioenschap is als volgt samengesteld: Schrijvers; Wijnstekers, Krol, Stevens, Hovenkamp; Metgod, Willy van de Kerkhof, Mtlhren; Ling, Van Kooten, Rep. Wisselspelers zijn: Poortvliet, Van de Korput, Van Breukelen, Tahamata, Tol. In Studio Sport wordt morgenavond op Ned. 1 vanaf 22.20 uur een samenvatting gebracht van de wedstrijden Frankrijk-België en West-Duitsland-Oostenrijk. Daar zit u dan. Een heerlijk huis op 't oog, maar eerst moet u mooi uw huidige woning kwijt De beste manier: een advertentie op opvallend formaat. Dat kost minder dan u denkt en verkoopt sneller, want: Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17