telefoontjes Geld ligt opstraal Voorzitter hervormde synode noemt brief over kernwapens pastoraal en politiek 071-122244 IE EI hl kerk wereld Mgr. Simonis ontevreden over rapport „Ambten en Diensten Staat koopt kerken af Willebrands bij de p* COMMISSIE GAAT NOTA HERSCHRIJVEN II WEBACO Tel.beantw. Huis kopen! BINNENLAND LEIDSE COURANT DINSDAG 28 APRIL 1981 PA "JÏTEN Dr. Oppenheimer: „Monogame huwelijk verdedigen" Het wordt tijd dat de ker- ken het monogame huwe lijk gaan verdedigen. Sex is geen consumptie-artikel, het huwelijk geen wegwer partikel. Dat rei dr. K. E. H. Oppen heimer, hervormd emeritus- universiteitspredikant uit Leiden gisteravond op de vergadering van de Neder landse Hervormde Predikan tenvereniging en de Vereni ging van Vrijzinnige Her vormden in Utrecht. ,,De kerk mag niet omdat zij in het verleden op dit punt door haar moralisme en sex- angst fout was, dit eclatante cultuurverval negeren", al dus Oppenheimer. Hij zei voorts dat er voor een betere en rechtvaardige wereld moet worden gevochten, „maar niet op straat en niet met stenen". „Een vijfde machtsblok in de staat, de jeugd, is volstrekt ongewenst. De dictatuur der jeugd heb ben wij in Duitsland be leefd", zo meende hij. Dr. Oppenheimer vindt dat het zendingsaspect van de kerk alle prioriteit moet heb ben. Volgens hem is het westers atheisme een nieuw verschijnsel waar de kerk in deze tijd mee te maken heeft gekregen en is de kerk daar door abrupt zendingskerk ge worden „zonder daarvoor voldoende toegerust te zijn". De kerk moet, zo meent hij, „pijler en fundament van de waarheid" zijn. Ds. C. B. Roos, praeses van de hervormde synode, heeft hervormde predikanten, die vandaag hun jaarlijkse vergadering te Utrecht hielden, opgeroepen de brief van de synode over de kernbewapening en „zo ruim mogelijke versprei ding" te geven, evenals de toelichting daarop, die een paar weken geleden samen met de brief is verschenen. In zijn rede ging ds. Roos in op de pastorale en de po litieke aspecten van de brief, waarbij hij tevens ook wees op de nauwe ver binding die er bestaat tus sen het vraagstuk van de macht en dat van de machtsmiddelen. „De novemberbrief over het vraagstuk van de kernbewa pening is een pastorale brief, gericht aan de gemeenten van onze kerk. Bij alle dis cussies", zo zei hij, „mag dit kader en dit adres niet ver geten worden. Het is daarom op z'n zachtst gezegd merk waardig, dat er in het kerk blad van een grote gemeente geen plaats werd ingeruimd voor de brief. Gemeentele den, wier voorlichting toch beoogd wordt, werd deze voorlichting onthouden. De brief is niet gericht aan pre dikanten en kerkeraden, niaar aan gemeenten die wij mondig achten over de syno dale uitspraak na te denken, om zo ook tot een eigen be wuste keuze te komen. Want dat laatste, die bewustwor ding van het grote gevaar dat aan de kernbewapenings wedloop verbonden is, is niet één van de minste bedoelin gen van de brief. Bewustwor ding kan pijnlijk zijn, maar het is wel noodzakelijk om het gevaar te onderkennen en maatregelen te nemen. Daarom is de brief aan de ge meenten geschreven en dat is éen van de voluit pastorale aspecten." Uit de brief, aldus ds. Roos „spreekt een herderlijke zorg voor mens en wereld. Die zorg, dat pastoraat, is op dracht van de kerk. De hui dige bewapeningswedloop, zo schreef de synode, stelt onze geloofsongehoorzaamheid op de proef. De kerk kan niet zwijgen tegenover de vervol making van de nucleaire vemietigingsmacht. Daarom sprak de synode. Daarom deed zij een voorstel. Daarom* riep zij op tot dialoog. Ds. Roos zei er geen moeite mee te hebben de vraag of de pastorale brief een politieke brief is, met een volmondig „ja" te antwoorden. Daar plaatste hij wel een kantteke- litiek hebben, hebben we het over de ordening van de sa menleving. Nu we tot het in zicht gekomen zijn, dat onze samenleving meer bedreigd dan beschermd wordt door de nucleaire bewapening, heeft de synode gesproken en „neen" gezegd tegen de de monie van deze wapens," al dus ds. Roos. Sprekend over het concrete voorstel van de nuclearise- ring zei hij „dat heeft mensen en groepen geraakt en in het geweer geroepen. Dat had niet gezegd mogen worden. Hiermee werd de synode schuldig aan grensoverschrij ding. Dit was een regelrechte politieke uitspraak." „Inderdaad", aldus ds. Roos, „Dat was het. Maar het was en is geen partijpolitiek. Het is wel politiek, ordening van de samenleving en omdat het juist daarom gaat, gaat het ook om pastoraat. Politiek is f»astoraat. En pastoraat is po- itiek. Pastoraat heeft zowel in het individuele menselijke leven, als in de grote samen leving, de goede gang van za ken op het oog. Daarom is deze concrete uitspraak van de synode pastoraat en poli tiek tegelijkertijd." „Het pastorale van de brief is" zo besloot ds. Roos zijn rede, „dat hij een weg wijst, een voorstel doet. een rich ting wijst om uit onze schul dige situatie te geraken en te gelijkertijd oproept tot het gesprek, tot de dialoog. Geen dialoog over het demonische van de kernbewapening, over het nee-zeggen tegen bezit en gebruik, maar wel een dialoog over de weg, de onbekende weg, die zoals de brief zegt, gewaagd moet worden en langs welke de nuclearisering van ons land allereerst tot stand zou moe ten komen. Juist het concrete van het voorstel is het pasto rale van de brief." Eerder tijdens zijn rede stel de ds. Roos, dat niet ontkend kan worden, dat men bij het kernwapenvraagstuk onmid dellijk stuit op de vraag van de macht. „Ten diepste heb- ben we hier te maken met een goddeloze, onchristelijke strijd om de aardse macht. Is het werkelijk nodig," zo vroeg hij zich af, „dat chris tenen in deze wereldse machtsstrijd meedoen? Aan welke kant dan ook?" „Wie van macht bezeten is schuwt geen middel om die macht te handhaven en te versterken." De nauwe ver binding tussen het vraagstuk van de macht en dat van de machtsmiddelen raken el kaar. Deze nauwe verbinding speelt volgens ds. Roos te weinig in de gehele discussie een rol. Hij vroeg zich af of men zo vertrouwd is geraakt met het feit van het machtse venwicht dat daarbij ook vanuit het geloof geen vraag tekens meer gezet worden. Delegaties van de staat en de kerken zijn overeenge komen, dat de staat de rechten van kerkgenoot schappen op kerkelijke tractementen en pensioe nen en dergelijke voor een bedrag van 250 miljoen gul den afkoopt De overeen komst die is afgesloten met het interkerkelijk con tact in overheidszaken, dat de Rooms Katholieke kerk, de Nederlands Hervormde Kerk, verschillende gere formeerde kerkgenoot schappen en de drie joodse kerken vertegenwoordigt, zal op korte termijn aan de ministerraad en aan de kerken ter goedkeuring worden voorgelegd, zo deelt het ministerie van fi nanciën gisteren mede. Paus Johannes Paulus II heeft gistermorgen kart Willebrands in privé-audiëntie ontvangen. Willeb verblijft in Rome als voorzitter van het Vaticaanse SL tariaat voor de Eenheid der Christenen. Of bij hJ sprek ook Nederlandse onderwerpen aan de orde zil weest, was de perschef van de R.K. kerkprovincie nil kend. Vorige week donderdag heeft de paus de bisschop vanj mond dr. J. M. Gijsen, in privé-audiëntie ontvangen, verbleef met een groep gelovigen uit zijn bisdom voofi pelgrimsreis te Rome. Koning Juan Carlos van Spanje brengt tijdens zijn offl staatsbezoek aan Italië op donderdag 30 april een privébi aan de paus. Hij wordt begeleid door koningin Sophia Spaanse minister van Buitenlandse zaken José Pedro 1 zLorca. De paus plant voor oktober van dit jaar een past] bezoek aan Spanje. Juan Carlos, die in 1938 in Rome] geboren, komt op dinsdag 28 april in de Italiaanse hoofj De Nederlander J. Wilken uit Bilthoven, is gekozeil voorzitter van Emmaus International. Deze door Abbé 1 opgerichte beweging werkt vooral voor de allerarmsten Derde Wereld. De verkiezing vond plaats tijdens de twet lijkse bestuursvergadering, die van 25 tot en met 27 apL Den Haag is gehouden. Deze vergadering, die samenvieLter yyj||j het 25-jarig bestaan van Emmaus Nederland, is voor de öi <je foei keer in ons land gehouden. lioDer" is Het provinciaal kapittel van de missionarissen van het|giTs« van lig Hart (MSC), gevestigd in Tilburg, heeft pater dr. C. Bi gekozen tot provinciaal overste voor de komende bestuu) riode. Pater Braun is momenteel hoofd afdeling godsdienst val KRO en heeft de secties radio, televisie en omroeppasti /yan onder zijn verantwoordelijkheid. Voordien was pater RANDEN Vicaris van het bisdom Rotterdam. hlliam De synode van de Evangelische Kerk in Berlijn-Brarf burg heeft dr. Gottfried Forck (57) gekozen als bisschopf dat Oostduitse Bisdom. Hij volgt bisschop Albrecht Schörf op, die in september 70 wordt en dan met pensioei Forck was o.m. studentenpredikant aan de Humboldt-i siteit van Oost-Berlijn en hij promoveerde op een proefs<£" met de titel „De koninklijke heerschappij van Jezus ChiLn(|ense Mr. A. Kosto (43), lid van de Tweede Kamer voor de en lid van de kamercommissies voor CRM en justitie, noemd tot voorzitter van de stichting Abal (Afzetbevord| van artikelen uit landen in ontwikkeling), een dochtei ting van het Humanistisch Instituut voor Ontwikkelii menwerking Hivos. Kosto volgt W. Meyer op, die ad in! als voorzitter optrad na het plotseling overlijden van A. deling. Bestuurslid zijn verder geworden L. van BladelK" lAiimalicto Dn U Vrnl I21T imnpJinKtai* irnn /Id TrVn.*,i/^ fchuld vai Jlijk vast vraag kn door ^itatie g ichtbanli DELFT Om voor noodza kelijke aanvullingen te zor gen heeft de Diocesane Pas torale Raad (DPR) van het bisdom Rotterdam gistera vond op voorstel van het da gelijks bestuur besloten het rapport „Ambten en Dien sten" wederom in handen van de DPR-commissie ad- hoe te stellen. In een volgen de vergadering hoopt men het rapport nog eens als con cept op tafel te hebben. Het l>esluit werd genomen nadat het dagelijks bestuur zich intern had beraden na het commentaar van de bis schop mgr.dr.A J.Simonis op het concept rapport. De bis schop constateerde, dat het concept-rapport niet ge-) schikt is om op dekenaal en. parochiaal niveau als infor-' matiemateriaal verspreid te worden, teneinde de bewust wording op gang te brengen rond de pastorale zorg in ons bisdom. Hetgeen de be doeling is van de DPR. In het concept-rapport wordt, na een theologische verant woording over het kerkzijn, een overzicht gegeven van de opleidingen voor ambten en diensten in de kerk, alsmede een stuk historie hoe de huidi ge opleidingen tot stand zijn gekomen. De bisschop zei het niet eens te zijn met de globale inhoud van het stuk. De ecle- siologie (leer over de kerk) wordt in het stuk onvoldoende recht gedaan, aldus de bis schop. Hij mist ook te veel Christus, juist als hoofd van zijn kerk zoals hij op sacra mentele wijze in het ambt ver tegenwoordigd is. De bisschop zei voorts de documenten van de kerk te missen waarin heel duidelijk de wetenschappelijke en spirituele eisen ten aanzien van priester- en diakenoplei ding wordt uitgewerkt. Boven dien miste hij de resultaten van het breed overleg en zijn standpunt daarna. Dat stand punt leidde ertoe dat de bis schop in 1978 een „gedistan tieerde participatie" uitsprak ten aanzien van de KTHA en zijn voorkeur beklemtoonde voor het Roermondse semina rie Roldue voor de opleiding van priesterstudenten. Roldue komt in het rapport slechts met enkele zinnen ter sprake. In Roldue zijn, aldus de bis schop, de spirituele vorming en het theologieonderwijs geintegreerd. „Voor het heil van onze kerk zijn priesters nodig. Ik zie dat in Roldue op uitstekende wijze gewaar borgd", zo zei hij. Mgr.Simonis werd op de ver gadering met klem tegenge sproken door het commissielid. pater Jan Braun, lector van de KTHA, waar het de theologi sche verantwoording betreft. Hij bestreed, dat op de KTHA de eisen van de kerk naar Va- ticanum II over de hele linie niet zijn verwerkt en dat de KTHA een uitzondering zou zijn in West Europa. Pater Braun zei het als vernietigend te hebben ervaren voor het werk van de mensen van de KTHA dat het bisdom Rotter dam besloten heeft tot gedis tantieerde participatie. Het bisdom als medeoprichter met het bisdom Haarlem en enkele ordes en congregaties mag niet aan de kant staan in een zaak waar toch vele mensen van het bisdom Rotterdam in cur sussen bij betrokken zijn. De bisschop beaamde dat men ju ridisch kan twisten over het gedistantieerd participeren. Voor mgr.Simonis ligt het zo. Het bisdom Rotterdam heeft indertijd besloten om te parti ciperen in de KTHA. Inmid dels heeft de situatie zich daar op een heel andere manier ontwikkeld als voorzit311 Wesl en is er ook een nieu|em P| schop gekomen. Deze l^s 2.* meend op grond van Pme W1JJ wikkeling maar ook o| van de duidelijke \t van verschillende pafa geweten een andere f moeten aanwijzen voorj ming van toekomstig/ ters. Daar mag voor 1 dom geen enkele twijl bestaan. Van zijn ovel gen en argumenten d had de bisschop niets rapport terug ga«. LEIDSE COURANT TELEFOONTJES Advertenties klein gezet over 1 kolom, met èèn woord in hoofd letters 31 cent per mm. Minimum formaat .12 mm. REGELTELEFOONTJES Advertenties gezet over èèn of twee kolommen, met letterkorps naar keuze 35 cent per mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen. slechts 3x betalen. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3,10 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag 2.60 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor "schade van welke aard ook. ontstaan door niet. of niet-tijdig ol onjuist plaatsen van advertenties. Fouten in telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf van redenen advertenties te weigeren. Leerling kapster vraagt modei (v). Kappers- school Het Rapenburg, 01725- 15298. Part-time werkzaamheden op provisiebasis. Proficital Felicita tieservice B.V. Tilburg, vraagt In Leiden en Katwijk aan Zee, DA MES voor verkoop aan winke liers met als doel het samenstel len van couponboekjes. Bel voor meer inlichtingen tijdens de ochtenduren 013-324096. minimaal 15 per gram. Legiti matie vereist, v. Ruiten Anti quair, Kort Rapenburg 12, Lei den (maandags dicht). Eerstejaars student medicijnen zoekt rustige kamer in Leiden Henrietta Bekebrede, Thorbec- kelaan 96. Barneveld. 03420- 14469. KUNST EN ANTIEK Antiek boerderij „DeNootedop" Dr. v. Noortstraat 19 te Stomp- wijk, tel. 01715-2303, heeft gro te keuze antiek. sloopgoud ART GALLERY „1900,. Voor al uw Inlljstwerk. Nieuw: aluminium lijsten In verschillen de kleuren. Geversstraat 25, Oegstgeest. Tel. 170544. ONDERHOUD EN REPARATIE Wilt u gaan verbouwen of iets herstellen? Ouwerkerk bellen gewoon doen Alle voorkomende werkzaamheden lossen wij probleemloos voor u op. Advies, prijsopgaaf en subsidieaanvragen verzorgen wij kosteloos. Tel. 071-213646. 071-762745. Is uw gevel vuil? Laat uw gevel eens reinigen. Bel vrijblijvend voor inl. en/of e proefstukje. Holland Gevefrelniging, 01720-30450. Het van ouds bekendste en goedkoopste adres Riool ontstoppings- bedrijf. Tel. 132481. Herenstraat 7b. Leiden. Wij ontstoppen met de modernste appa ratuur. Vaste tarieven 100,-, Incl. BTW. Ook het adres voor rioolreparatie en vernieuwing. Ook te huur. Tei. 02522-10063. Cassette met alle zilveren JULIANA MUNTEN, gulden 1954-67. 2.5 gulden 1959- 1966, 10 gulden 1970 en 1973, kwaliteit prachtig, 19 stuks. Prijs 450. TeL 071-311360. IBM verkoopaktie Gebruikte schrijfmachines, vrlj- /za. 1 en 2 mei, 11.00-18.00 uur. gebouw SSR, Hogewoerd 108, Leiden, tel. 020-427819/015- 130831. ^^XAMERA l Hogewoerf' Radio of tv DEFEKT. bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di- rekt. ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. Schoonmaakbedrijf K. Ringma vraagt schoonmaakwerk zaam- heden en glazenwaseen. Tele foon 071-21.04.95. na 18.00 Voor alle amusement en speelautomaten Euroamusementsimport Wandkleden uil Mexico Diverse maten. Wol handgeweven plantaardig geverfd. U vindt ze bij El Castillo Burgsteeg 4. Lelden, tef. 122260. Kadoboetiek ,,'t Waagje" Voor leuke en betaalbare kado's Aalmarkt 13, 20 stappen van V en D. Bent u al eens bij ons binnen geweest? Nee, doe het dan gauw. het is echt de moeite waard. Grote sortering wit en Bulgaars aardewerk. Delfts blauw, glas, letterbakbeestjes en veel produk- ten van de „Pimpernel". Deze week paasaanbiedlng: kristallen bon bon schaal van 23.50 voor 17. Tot ziens! Aluminium raamhorren Nu eenvoudig en voordelig zelfmaken gratis op maat gezaagd. v.d. Kuy - metalen Beestenmarkt 7. Lelden. Tel. 071-120.107 (naast Mc Donald). voor hel bekleden van boten, caravans, vijvers, kelders en dakgo ten enz. Ook voeren wij al deze werken onder langdurige garantie voor u uit. Voor in!. -j\ advies: Poiyesterbedrijf Ger Logeman. Ma- redijk 13b, Leiden telefoon 071-133514. Ook 's avonds en zater dagigeopend. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. Gems MACHINEVERHUUR, Pfanclusplantsoen 29, Voor schoten. Verhuurt o.a. steigers, beton boren en spijkerhamers en nog 150 andere gereed schappen. Tel. 071-767130. Wie was Margaret Sinclair? Ze was geen beroemde filmster, geen grote zangeres. Of wal voor een beroemdheid dan ook. Maar een doodgewoon Schots katholiek meisje. Die Jezus uit stekend begrepen heeft. Wilt u meer van haar weten? Wendt u zich dan tot dhr. Wlm Lange, veld, J. P.Gouveneurlaan 43. 2171 ES Sassenheim. Tel. 02522-14191. En u krijgt voor 1,50 een brochure thuisge stuurd. Giro 1466018. Het sensuele verhaal van een pure liefde. THE BLUE LAGOON BROOKE SHIELDS CHRISTOPHER ATKINS dagelijks 7.00 en 9.15 uur woensdag, donderdag. zaterdag- en woensdag ook 2.30 uur zondag ook 1.30 uur. A.L NACHTVOORST. Love and Death regie Woody Allen. 16 jr. ONROEREND GOED AANGEBODEN J Open huis Woensdag 29 april van 18.00-19.30 uur Mauritsstraat 19 Uitstekend onderhouden woning met flinke zonnige tuin, L-vormi- ge voorkamer, uitgebouwde keuken, toilet en douche. 3 slaapka mers en berging, vraagprijs 119.000.- k.k. Makelaardij Van Beukering, Zonnebloem 72, Leiden, tel. 134341, lid NBM. I WONINGRUIL Aangeboden EENGEZINSWO NING te Zuthpen: woonk. 3 slaapkamers, zolderberging, schuur en c.v. Huur 350,- p.m. Gevr.: soortgelijke woning Nieuw Vennep of omg. (geen flat). Tel. 05750-20390. VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Kom voor uw vakantie naar Berg en Terblijt mooi gelegen In het Geuldal vlakbij Valkenburg, Voll. pens. 38.- p.p.p.d. 1 week voll. pens. en halen en brengen per bus 325.- p.p. Inl. Hotel Mooi Geulhem B.V., Geulhemmerweg 22, 6325 PK Berg en Terblijt, tel. 04405-40514. HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegel3. Smits Woninginrichting, Mare 98. Vrouwensteeg P. Tel. 123913. Grote collectie BH's. Lovable, Triumph. Pastunelte, ook veel in sport BH's. De Haas Haarlemmerstraat 80-82, Leiden. I LESSEN EN CLUBS Autorijschool voor Jong en oud. Prettige les methode. Inlichtingen 071- 762006. DOI-H ET-ZELF Graszoden tuinaarde, mest, bielzen, de beste kwaliteit In elke hoeveel heid voor de deur of In de tuin. Geleverd door v.d. Meer. Tel. 01719-13939. I SPORT, SPEL EN HOBBY'S MIDGETGOIFBAAN „Het Wedde" R. Wagneriaan 85 Tel. 01717-3895 Familiespel bij uitstek, tevens wedstrljdbaan met 18 hlnder- „Het Wedde" Geopend dagelijks van 10 tot 21 uur. Sportief spel voor jong en Prijs per spelronde 2,50. Vraag onze woonglds. Huis ver kopen? Zorg dat uw woning er ook In komt. Inl. Makelaardij Van Beukering Tel. 071-134341. Ud NBM. DEM Meubelfabriek levert bankstellen rechtstreeks. Daarom tot 40% voordeliger, b.v. klassiek bankstel, normaal 1 2780.- voor 1695.-. Grote keuze In modellen en stoffen. 5 jaar garantie op constructie en binnenwerk. Toonzalen: Voor hout, Loosterweg 5. (naast Ta pijtschuur), Culemborg (fa briek), Houtweg 8. Ma. 13.30- 18.00, di. t/m vrij. 10.00-18.00, zat. tot 17.00 uur. Op koop avond tot 21.00. Inl. 03450- 7484. als nieuw, 4 v< keld. Westeinde 51, rendsveen, 01713-25J kopen. Let op! Kreidler RM ADVERTEREN D0ETVERK0I 1T2 ei Gold ligt op straat. Als u het daar tenminste neerlegt. U kunt het bok zeli in uw zak steken. Wilt u wat kwijt? Plaats dan een kleine advertentie in de Leidse Courant. Het kost bijna niets. Ook als u wat voordelig cp de kop wilt tikken is een rubrieks advertentie de aangewezen weg. U bereikt 23.000 lezers, waaronder allicht iemand die heelt wat u zoekt. Het wordt u gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaande vakjes (één letter oi letterteken per vakje) en in ee» oogopslag kunt u in de laatste kolom zien wf advertentie gaat kosten.Prijzen zijn excL49 Extra meevallertje! JROET Als u de advertentie op drie ochtereenv°l<gva|es^|, dagen laat plaatsen, hoeft u misatje voor 2 x te betalen. Bij 6 achte heeft volgende dagen worden slechpnkom plaatsingen in rekening gebr4eiv<flg Ie NB. U kunt ons ook bellen. Ons nummer 071-122244 t-Duifc enwer -iomisc Deze advertentie iDe rekening sturen naar: .x plaatsen op. .Adres. Poetcode. .Woonplaats. _Teleioon_ -ft gev< O brieven onder nummer 3, lOestre) worden afgehaald brieven moeten worden doorgai"?1""1 bewijsnummer loerenden 2,60eilra) („nirawm >.i tcpfadt, i Stuur deie bon in open envelop, sonderpostzegel neer: #JW p. e Jseldse Courant, Antwoordnr. 349,2300 VBLeidexv. JHfe JvVwvUjïJ I duur

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12