wwêè^m deze maanden in het teken an Schiphol en de Schiphollijn Gifstrooier wederom actief in Merenwijk rans Cuypers ~jjpermaeh tig in Zprste Leidse Échaaknaeht pbilerende fovenvereniging ield geslaagde receptie •on Maiden oorverdovend eien. iol z stel j] MAANDAG 27 APRIL 1981 PAGINA 3 Weer nieuwe TV-piraat erbij LEIDEN Er verscheen gisteravond weer een nieuwe pi raat aan het televisie-firmament Het is de Randstad Televi sie-omroep (RTV). Deze piraat heeft zijn postbus in Rijnsburg. De RTV zendt zijn programma's uit op Nederland 1, nadat deze zender zijn legale programma heeft afgewerkt. Ook deze piraat toont reclames. In de eerste uitzending gisteravond werd een overzicht van de te verwachten films gegeven. Vrijdag en zaterdag was de PTV weer in de lucht. Vrijdag met porno op België en zaterdag met The Bluesbrothers op Duitsland Schrijfavond Amnesty International, de organisatie die opkomt voor de gewetensgevangenen overal ter wereld, houdt vanavond een schrijfavond voor personen die op grond van hun politieke overtuiging of geloof gevangen gezet zijn. De bijeenkomst wordt door de groep Merenwijk van de Leidse afdeling georganiseerd in De Regen- boog, aanvang acht uur. Voor inlichtingen: postbus 3140, Leiden. Restauratie Gortestraat De restauratie van vijf woningen aan de Gortestraat is ge reed. De woningen werden in oude luister hersteld door de Stichting Het Kleine Leidse Woonhuis. Ter gelegenheid van de officiële oplevering zal wethouder D. Tesselaar 'morgen om drie uur een gedenksteen inmetselen. De stich ting restaureerde haar eerste pand in 1976. De thans geres taureerde panden in de Haver- en Gortbuurt waren het tweede karwei van de organisatie. De panden waren vroe ger eigendom van de gemeente Leiden. Béla Bartók In het kader van het Béla Bartók jaar brengt het Boe- dapester studentenmuziekgezelschap „Béla Bartók" een bezoek aan Nederland. Deze week geven de Honga ren concerten in vier verschillende plaatsen. Het en semble, koor en orkest, in totaal negentig man/vrouw sterk, heeft de afgelopen jaren al een aantal interna tionale toernees gemaakt. Op het repertoire staan hoofdzakelijk werken uit de Barok en eigentijdse mu ziek, waarbij Kodaly en Bartók vanzelfsprekend een belangrijke plaats innemen. Zondag 3 mei treedt het ensemble op in de Leidse Stadsgehoorzaal vanaf kwart over acht. Aan het concert werkt ook het Leids studen tenkoor en -orkest „Collegium Musicum" mee. Kaarten zijn voor acht gulden vijftig en voor zes gulden (CJP- houders) te krijgen aan de zaal. Scylla zoekt oud-leden Tafeltennisvereniging Scylla is druk op zoek naar oud-le den en begunstigers. Dit in verband met het dertigjarig ju bileum van de Leidse club. Het jubileum wordt zaterdag vanaf half zeven gevierd in de speelaccommodatie van Scylla in de Catharijnestraat. Die oud-leden en begunsti gers worden verzocht zich te melden bij een van de twee onderstaande adressen. R. Bakker, Zoeterwoudsesingel 41a, 2313 EJ Leiden, telefoon 071-131420. Wil van Zoelen, Eg- monderstraat 22, 2201 BL Noord wijk. telefoon 01719- 11054/13553. Overdag: 020-934981, tst 25. Informatiedag woningverbetering De gemeente houdt morgen een informatiedag over particuliere woningverbetering voor de eigenaren/be woners van particuliere woningen in De Camp en in Maredorp. Deze dag wordt gehouden in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare 43. Op deze dag zijn Em mie Vos en Herman de Mooij aanwezig. Zij zijn spe ciaal door de gemeente aangetrokken medewerkers, die vanuit de Pancrat op het Ir. Driessenplein de bewo ners van deze twee wijken én van Pancras-Oost en Ha venwijk-Zuid met raad en daad terzijde staan bij het maken van plannen en het verkrijgen van subsidie voor verbeteren van de particuliere woning. Op de in- formatiedag wordt de film „Verbeter Mee"gedraaid en worden vragen beantwoord over alles wat met verbete ring van particuliere woningen te maken heeft Het Antonius Clubhuis is voor dit doel van drie uur tot zes uur en van half acht tot tien uur geopend. Boesman en Lena In het LAK-theater aan het Levendaal wordt zaterdag 2 mei het Zuidafrikaanse toneelstuk „Boesman en Lena" ten tonele gevoerd. Het stuk van de Zuidafrikaan Athol Fu- gard vertelt over twee rondtrekkende kleurlingen, die voortdurend worden opgejaagd door de onberekenbare nukken van blanken. Het spel wordt gebracht door de Rot terdamse groep FAct, een onderdeel van de Rotterdamse Toneelraad.De voorstelling begint om half negen. Scene uit Boesman en Lena. Lichtmast Versterlaan uit de grond gereden LEIDEN Een 21-jarige Leidenaar heeft vrijdaga vond een lichtmast aan de Floris Versterlaan met zijn auto finaal uit de grond ge reden. De Leidenaar reed na de botsing door naar zijn woning, éen van de woonbo ten aan de Haarlemmerweg. De politie vermoedde waar de dader vandaan kwam en reed naar de woonboten, waar een onderzoek werd ingesteld. Bij aankomst sprong een 22-jarige Leidenaar haastig in het water en deze werd, nadat hij zijn zwempartij had beëindigd, na der aan de tand gevoeld. Het bleek niet de dader te zijn, maar een vriend van hem. Waarom hij verkoos te gaan zwemmen bij het verschijnen van de politie bleef onduide lijk. Tegen de echte dader, wiens auto nog de duidelijk sporen van de omhelzing met de lichtmast vertoonde werd proces-verbaal opgemaakt. De schade is enige duizenden gul dens. Inbraken bij Digros en ECN LEIDEN Leden van het dievengilde waren afgelo pen zaterdagnacht actief in de Leidse binnenstad. Twee Leidse broers, respectieve lijk 17 en 22 jaar oud en goe de bekenden van de politie waren de supermarkt Di gros aan de Langegracht binnengedrongen via de dakgoot. Toen de door de alarminstalla tie gewaarschuwde politie ar riveerde had het tweetal en grote hoeveelheid verschillen de goederen, waaronder lang speelplaten en tabaksartikelen verzameld ter waarde van eni ge duizenden guldens. Het op heterdaad betrapte duo werd na verhoor ingesloten op het politiebureau. Bij de firma ECN aan de Nieu we Rijn werd dezelfde nacht ingebroken. De dieven verwij derden de ruit van de toe gangsdeur en maakten zich meester van geluidsapparatuur en videorecorders ter waarde van 16.000 gulden. De inbre kers konden hier ongezien met de buit wegkomen. TEN AANZIEN VAN GEBRUIK INTERIM SALDO REGELING Protest tegen achterstelling middelgrote gemeenten LEIDEN Tien middelgrote gemeenten die gebruik ma ken van de ISR (Interim Saldo Regeling ten behoeve van stadsvernieuwing) voelen zich achtergesteld ten opzichte van de grote steden, die ook gebruik maken van de ISR. Ze willen hierover nog voor de verkiezingen een gesprek heb ben met de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De tien gemeenten willen met name betrokken worden bij het overleg over de verdeling van het totale budget voor stadsver nieuwing. De tien ISR-gemeenten zijn Leeuwarden, Groningen, Arnhem, Dordrecht, Delft, Haarlem, Alkmaar, Schiedam, Hilversum en Leiden. Bij een gesprek tussen de betrokken gemeenten was ook een vertegenwoordiger van Vlaardingen aanwezig, omdat het pro test van de tien zich niet uitsluitend richt tegen de verdeling van ISR-gelden, maar ook tegen „ongelijke behandeling" bij het vaststellen van huren in stadsvernieuwingsgebieden. Het gaat daarbij niet alleen om de hoogte van de huren, maar ook willen de elf gemeenten dat die huren zo vroeg mogelijk vastgesteld worden. Brandweer Voorschoten tweede bij brandweerwedstrijd WASSENAAR De brandweer van den in het kasteel van Duinrell. Er was in de middenmoot, Sassenheim werd laat- Voorschoten is afgelopen zaterdag een behoorlijke belangstelling. Woubrug- ste- De brandweer van Wassenaar mocht tweede geworden bij provinciale wed- ge en Streefkerk werden de beide win- niet meedoen, omdat zij anders in het strijden in Wassenaar. Het tiental gaat naars, Voorschoten en Maasdam bezetten voordeel zouden zijn. nu door naar de landelijke competitie, de tweede plaats op de twee banen. De brandweerwedstrijden werden gehou- Alphen aan den Rijn behaalde een plaats PA^D LEIDSE COURANT "aHen een zw: Zonder ook een zwak moment ge- te hebben is Frans 7.02 (iers winnaar geworden (?e eerste Leidse schaak- Hij bleef ruim voor drie titelhouders, Enklaar en Perez i, en Ad van der Berg, te maken kregen TR0Sl,eine inzinkingen. jrste Leidse schaaknacht fc niet zonder problemen. :hts vierenzestig spelers len tot hun verbazing in iet kaarsen schaars ver zaal. Protesten bleven n'et Uiteindelijk bee?n keste spelers onder- worden in een klei- cji ial waar wel een goede Ned!1 ^ng, maar geen ver? lezer?ng aanwezig was. Dit lie deerde de spelers ech- St. Na deze strubbelingen de voorrondes zonder grote verrassingen afgewerkt worden. Alle favorieten plaat sten zich voor de eerste groep. In de finale ontspon zich al snel een strijd tussen Frans Cuypers en Hans Böhm. Böhm, veelvoudig winnaar van de Kamper Schaaknacht, ging na de vijfde ronde onver wacht in de fout Nederlagen tegen Ad van der Berg en Frans Cuypers deden zijn kan sen verkleinen. Alleen een zware terugval van Frans Cuypers zou Böhm nog terug in de race kunnen brehgen. De inzinking van Cuypers bleef uit. Hij stond in de finale slechts vier keer een halve punt af. Joop Piket, Wind, En- klaar en Perez Garcia remi seerden met de verdiende winnaar. De tweede plaats ging naar Ad van der Berg, die drie keer geklopt werd (Cuypers, MacLean en Perez Garcia) en een keer het punt Wethouder Tesselaar verricht de eerste zet bij de eerste Leidse schaaknacht. deelde. Hans Böhm veroverde nog wel een derde plaats. In de tweede groep bewees Wim Luberti dat hij best in de finale mee had kunnen draaien. Hij scoorde met elf overwinningen het maximaal haalbare. Eindstanden groep 1: 1.Cuy pers 9; 2.Van der Berg 7,5; 3. Böhm 6,5; 4.Enklaar en Perez Garcia 6; 6.Wind 5,5; 7.Van Dijken, Joop Piket, MacLean 5; 10. Münninghof 4,5; 11.Van der Spek; 12.Hofman 1,5. groep 2 l.Luberti 11; 2.Van Mil 8,5; 3.Liem 7,5; groep 3. Rob van der Aardweg 7 uit 9. groep 4 Verstegen 7. groep 5 Wise 8,5. groep 6 Van dr Lucht en Van Tuyl 8,5. Bij de openlucht simultaan heeft John van der Wiel zijn sterkte duidelijk aangetoond. Hij versloeg al zijn tegenstan ders, dertig in totaal. Rinie Kuyf had het in een kloksean- ce tegen wat sterkere tegen standers zwaarder te verdu ren. Hij moest vier keer het hoofd buigen. delingen, verenigd in de Ne derlandse christelijke bond van doven. Ook de voorzitter van de landelijke bond, domi nee Koolstra, bracht een be zoek en verder waren er ou ders van dove kinderen aan wezig. De gemeente Leiden stuurde de jubilerende vereni ging een bloemstuk. De heer A. Verbiest, lid vanaf het eerste uur werd in ver band met het feit dat hij 34 jaar in het bestuur heeft geze ten extra in de bloemetjes ge zet. Hij kreeg een cadeaubon. .25 Re VDR: 1 rlö. 1« tv-serlf apeellilj !N Leiden staat de komende maan* het teken van Schiphol. Dit omdat de aamde Schiphollijn, de sneltreinver- •peiprogig tussen Amsterdam en Leiden via ctuai. 2hol, op 31 mei geopend wordt voor het De gemeente Leiden besteedt aan ibeuren op verschillende manieren aan-. n. 20.1} beginnen gaat de gemeente op openbare sPee""tondere scholen in Leiden een zogenaam- [htvaart-leskoffer aanbieden. Met behulp S 1 feze koffer, waarvan het gebruik is gericht kindek twee hoogste klassen van het lager on derwijs, kan met dertig leerlingen een rollen spel worden gedaan. Alle functies van een gro te luchthaven kunnen via dit spel in beeld wor den gebracht en alle handelingen die aan een vliegtocht voorafgaan kunnen worden nage speeld. Morgenmiddag worden deze koffers in de burgerzaal van het stadhuis in aanwezigheid van de directeur van de luchthaven Schiphol met enig feestelijk vertoon aan de leerkrachten en een aantal leerlingen van de scholen uitge reikt. Onder het motto „Airrail Leiden" wordt van 6 juni tot en met 16 augustus in de Ton Menken- hal aan de Vondellaan een manifestatie gehou den, waarin van alles over Schiphol en de spoorwegen te zien is. Aan deze bijzondere ex positie werken mee de luchthaven Schiphol, de Nederlandse Spoorwegen, de VVV, de stichting Leiden Museumstad en het Nationaal Bureau voor Toerisme. De stand van Schiphol bestaat uit onder meer een Airo-passagiersbrug, een batterij lichten voor start- en landingsbanen, een voertuig van de platformdienst, een film projectiezaaltje en een informatiebalie. Verder komt er een Fokker S12 lestoestel te staan. Op de stand van de Nederlandse Spoorwegen zijn verschillende dingen te zien, die bij de aanleg, het onderhoud en de beveiliging van de spoor wegen een rol spelen, zoals een AHOB-installa- tie. Tijdens de manifestatie worden verschillen de films vertoond, waarin onder meer aandacht wordt besteed aan de aanleg van de Schiphol lijn en de rol van Schiphol als vrachtvervoers- centrum. De openingstijden van de tentoonstelling zijn op werkdagen van tien uur tot zes uur en op zondagen van twaalf uur tot zes uur. De ten toonstelling is 's maandags gesloten. Kaarten kosten vier gulden en een gezinskaart kost tein gulden. De organisatie van rondvluchten per helicopter of vliegtuig is nog in voorbereiding, maar vast staat wel dat elke 250ste bezoeker een rond vlucht krijgt aangeboden. irogr. 1| ■ogr. 18 15 Joui 'I 8.30ƒ:1 i Solré^ iimisicËN Ruim honderd H«LV?,Üien bezochten gisteren Acoeuj*idse Maranathakerk ✓isiepoi© Lage Morsweg om de Jean fe christelijke dovenve- votre|ng „Ons Beginsel Ge- 'nt f" te feliciteren met het bestaan. Het bestuur derhalve terugzien op receptie. ■■■Mire de 33 leden van de derlllmiging en hun familie wa- rogr. n] ook veel vertegenwoor- 9-25 van de 19 landelijke af- Veel belangstelling was er voor de kleine tentoonstelling die op de receptie was opgezet. Voor deze gelegenheid waren de archieven leeggehaald en werd er in oude foto's en offi ciële papieren in vogelvlucht een beeld gegeven van wat er de afgelopen veertig jaar alle maal gebeurde. „Ons Beginsel Getrouw" komt elke eerste dinsdag van de maand bijeen in de Bevrijdingskerk. Op 16 mei zal het achtste lustrum worden gevierd met een boot tocht door de Leidse grachten en een diner. Het Jubilerende bestuur tijdens de geanimeerde receptie. fabriceerde was de muziek strak en rede lijk gevarieerd, met zo nu en dan knallen de solo's. Vooral de drummer was verras send. De groep speelde nummers van hun eerste L.P. „Iron Maiden" en van hun tweede „Killers". De zang was in het ge heel niet te volgen maar dat was voor de dolenthousiaste fans geen probleem. Zij wilden muziek die keihard en swingend was en dat is ook wat zij kregen. Daar bleek de menigte wel 25 gulden entree geld voor over te hebben. Het heeft lang geduurd voordat Iron Mai den (genoemd naar een middeleeuws martelwerktuig) wat succes bij het grotere ^SLACHTOFFER DEN Dankzij snel optreden van de Leidse srT «JN 18 s^hts één hond het slachtoffer gewor- I7.45 va"_de wederom actieve gifstrooier in de se Merenwijk. Vrijdagnacht rond een uur il-Jen de eerste vleesballetjes met strychnine pden. De dader heeft waarschijnlijk onge- i anderhalve kilo gehakt met strychnine in {balletjes verspreid in het gebied rond de -loot tussen Havikshorst en Ravenshorst, lige stuk grond in de Merenwijk waar de :n niet aan de lijn uitgelaten hoeven te wor- pndenhater is altijd actief in dit gebied, maar dit van a a.^ balletjes gehakt over een erg grote atstand verspreid. Ook de zandbakken liet hij niet onberoerd, daarmee ook gevaar voor kleine kin deren veroorzakend. Politie en bewoners hebben de zelfde nacht de omgeving uitgekamd. Zaterdagmid dag werd een nieuwe hoeveelheid opgespoord met behulp van een speurhond. In totaal aten vier hon den van het vergiftigde gehakt. Drie honden zijn dankzij een snelle behandeling door de dierenartsen Muurling en Helder gered en konden gisteren al weer naar huis. Voor de bullterriër van de uit Suri name afkomstige heer I.F. Alberga kwam de hulp echter te laat. De strychninestrooier heeft de balle tjes gehakt, waarvan de hond heeft gegeten, waar schijnlijk vanaf de grond op het balkon en de galerij van de flat aan de Havikshorst op de eerste verdie- ing gegooid. De hondenhater lijkt het speciaal op de eer Alberga gemunt te hebben want eerder kwam de Deense Dog van deze bewoner op dezelfde manier om het leven. De politie heeft nog altijd geen enkel spoor kunnen vinden van de hondendoden Bij zijn voorlaatste actie omstreeks Kerstmis kwam een tiental honden door strychninevergiftiging om het leven. Door snel en alert reageren bleef de schade nu beperkt. De belo ning voor degene die aanwijzingen kan verschaffen omtrent de identiteit van de dader zal vermoedelijk stijgen tot ongeveer 5000 gulden. De Dierenbescher ming en enige particulieren zijn van plan om het geld dat zij daarvoor beschikbaar willen stellen sa men te voegen. 'EN Van dik hout zaagt men ien, ofwel „Beton". Dit is de toe- ilijke benaming voor de muziek de Engelse hard rock groep Iron ten, die gisteravond de stampvolle hoorzaal deed trillen op zijn ssten. Een gebouw dat dergelijk jld kan weerstaan, zou wellicht j]gek figuur slaan als atoomschuil- sr. Niet alleen de toiletjuffrouwen i ter bescherming dikke proppen i in de oren. Een groot deel van on Maiden fans deed dit zelfs ook. i geen overbodige luxe bleek, inks b t grote volume dat de groep fmbliek kreeg. In de eerste jaren van de oopbaan was de punk en new wave zo populair dat platenmaatschappijen niet zo gettteresseerd waren in de heavy metal muziek van Iron Maiden. Toch lukte het de groep om een vaste aanhang te krijgen en in 1979 werd de eerste L.P. uitge bracht. De band bestaat uit Steve Harris op de bas. Hij is 24 jaar oud en ontwierp beide platen hoezen. Zanger Paul Di'anno is 21 jaar en squash-kampioen van Essex en een expert in karate. Dave Murray is 22 jaar een speelt leadgitaar. De 24-jarige Clive Burr drumt en de 22-jarige Adriaan Smith speelt gitaar.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3