logische van harder werken an geweld orkomen xplosie Melis en Havenaar tevreden over spel, niet over contract [CELSIOR VERZORGT TEGEN UTRECHT GEHELE PRODUCTIE (2—2) h} FC DEN HAAG BEPERKT HET DEGRADATIEGEVAAR MH WEER DIEPTEPUNT IjlUIDERPARK Het grote moment voor Harry Melis en FC Den Haag. Met een korte beweging is Melis om de uit gegleden Wim van Til gedraald om feil loos de winnende treffer te produce- IAG Het verschil tussen FC Den Haag en Feyenoord io enorm groot als de ranglijst zou doen vermoeden, loegen moeten het van werkdrift en inzet hebben en al Ie Rotterdammers hun combinaties soepeler uit, als er ^ang achter zit om meer te doen dan elkaar de bal toe ven, wint de ploeg die het hardst voor de overwinning n dat was zaterdagavond onmiskenbaar FC Den Haag, per traditie heftig verweerde tegen de Rotterdammers ^t Zuiderpark vrijwel altijd een moeilijke wedstrijd spe- naal zeker want de krachtexplosie van drie dagen te lgen Dynamo was nog niet verwerkt en dat onderkende Haag eigenlijk te laat. Kink re de degradatielucht pig opgeklaard dat in irende duels met ploe- I eveneens in de onder- jinen verkeren, het ere- IA Bjhap beslist gecOntinu- M m worden. Als er maar rTaBljwordt. Het is een oud dat minder inhoud - ks een ploeg die met lire van routine en jon- Hrs als Van Delft, Kelo- sen tot een bepaald eenheid kan groeien - I- zeer groot deel ge- ierd kan worden met •me werklust, met ön- optreden en de vaste taat te bereiken. Daar- ide trainer Martin van :C Den Haag - Feye- ,van onze kant een qn d op karakter". ST fde overigens een half Hqtie Haagse formatie er- ftuigd was dat er meer dan de halve winst, Als h tevoren genoegen genomen. Als het beter verzorgd was zou FC Den Haag n voorsprong geno- fben. Feyenoord speel- Iswaar gemakkelijker ietwat hautain. En er r>pn<Pön enk©'® gevaarlijke uit voort. neembaar ploeg, ditmaal gevormd door Stafleu en Van Til, niet on neembaar was. Er werd nogal wat balverlies geleden. Daarbij gevoegd dat Budding niets had in te brengen tegen Jansen, Vermeulen een vrije dag had genomen - Wim van Til:„Als er bij ons vier echt gewerkt heb ben, schat ik dat nog hoog" - en Kaczor zich op twee scho ten na, die door de bijzonder sterk spelende Havenaar wer den gestopt, niet liet zien wat mede de verdienste van Ton Wickel was, mag het duidelijk zijn dat FC Den Haag zeer rëe- le kansen had dit duel in zijn voordeel te bëeindigen. De pogingen daartoe mislukten vooralsnog omdat er zwak werd geschoten of Van Enge len, weer verkozen boven Hie- le, inzetten van Mansveld, ge concentreerd en uitblinkend spelend, Schoenmaker en Me lis stopte. Mansveld onder scheidde zich bovendien door een schot van Vermeulen uit het doel te werken en Harry Melis, razendsnel en een „plaag" voor Brard (de enige speler ter wereld die het pres teert de bal door zijn eigen be nen te spelen) die keer op keer werd voorbijgestreefd. Feilloos Harry Melis was ook de matc hwinner. Hij draalde elf minu ten na de rust met een korte beweging om Van Til en schoot feilloos in: 1-0. „Toen werden we pas wakker", klaagde Feyenoords trainer Je- zek na afloop, die het verschil tussen Den Haag en zijn ploeg haarfijn aanduidde met:„FC Den Haag was agressiever, wij speelden een te laag tempo en In de slotfase ontbrak het bij ons aan organisatie". Een slotfase die zo spectacu lair was dat het matige spel daardoor naar de achtergrond werd verdrongen. Jezek had Vermeulen gewisseld voor Pe- tursson, later verdween Kelo- glu die zijn taak om Notten te bewaken zeer behoorlijk ver vulde maar gaandeweg niet meer aan kon - geen schande want Notten was verreweg de beste speler van Feyenoord - ten gunste van Bouma en Fey enoord trachtte met man en macht de achterstand weg te werken. Het stuitte daarbij op een met volle inezet verdedi gend FC Den Haag dat welis waar het parool weg-is-weg hanteerde maar niettemin kra nig stand hield. Door het risico dat Feyenoord zich meende te kunnen veroor loven, kreeg FC Den Haag de briljantste kansen in het ener verende slot. Treling schoot te gen de paal. Melis eveneens. Bouwens deed dat ook twee maal - na afloop dit compli- ment:„lk heb, als tegen Dyna mo, weer meestal In de spits gespeeld maar ik moet zeggen dat Mansveld en Schoenmaker geroutineerder en geraffineer der verdedigen dan de Russen tegen wie ik wel succes had" - waarbij Havenaar zich trou wens nogmaals onderscheidde door een kopbal van Bouwens met zijn handen tegen de lat te werken. Dat alles toont overduidelijk dat het publiek, dat het nog niet heeft opgegeven tussen rellen veroorzakende „suppor ters" te vertoeven, een niet hoogstaand duel maar wel een boeiende tweede helft heeft gezien met FC Den Haag als de harder, zeg maar gerust keihard, werkende ploeg als logische winnaar. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 56. Melis 1-0. Scheids rechter: Weerink. Toeschouwers: 9000. FC DEN HAAG: Havenaar; Korevaar, Mansveld. Wickel, Jansen; Al bert sen (Pen), Schoenmaker, Keloglu (Bou ma)-, Melis, Treling, Van Delft. FEYENOORD: Van Engelen; Wijnste kers, Staleu, Van Til, Brard; Bouwens, Notten, Van Delnsen; Budding, Kac zor, Vermeulen (Petursson). DEN HAAG - Uitgerekend Harry Melis en doelman Dido Havenaar, de uitblinkers van FC Den Haag in het duel met Feyenoord, behoren tot de zeven spe lers van de Zuiderparkclub die zich niet akkoord hebben verklaard met de aanbieding die zij van hun bestuur hebben gekregen. Dat dit in hun ogen te ge ringe aanbod voor een nieuw contract een rol heett gespeeld ontkennen beiden. Een feit is dat FC Den Haag het duo in de vorm van zaterdagavond maar beter kan trachten te behouden. En daar is als je zo wel Melis als Havenaar mag geloven weinig kans op als het bezuinigende FC Den Haag hen niet tegemoet komt. „Met deze eerste aanbieding kan ik onder geen beding akkoord gaan", verklaarde Harry Melis zaterdagavond na afloop van de wedstrijd die dank zij zijn treffer in Haags voordeel eindigde. „Mijn salaris is maar liefst gehalveerd. Ik kan best begrip op brengen voor het beleid van het bestuur dat er bezuinigd moet worden. Maar deze achteruitgang is te groot. Ik ben niet iemand die onmiddellijk van de daken gaat schreeuwen dat ie wel bij de amateurs gaat spelen als ie niet meer kan verdienen. Ik wacht rustig af. Ik ga eerst eens met mijn zaakwaarnemer Lagendijk praten om te zien hoe we het moeten doen. We moeten geen overhaaste dingen doen. Ik wil graag betaald voetbal blijven spe len. Dat wil ik desnoods in Belgie gaan doen. Dat maakt me niets uit. Van voetbal zal ik nooit rijk worden, maar ik wil er redelijk bij verdienen". Dido Havenaar, de met 64 tegendoelpunten meest gepasseerde doelman van de eredivisie maar zaterdagavond de zege van FC Den Haag veilig stellend met enige magnifieke reddingen, deelt het standpunt van Melis. „Door de halvering van mijn premies ga Ik er in een eventueel nieuw contract een kleine tienduizend gul den op achteruit", vertelt de 23-jarige doelman. „Dat vind ik niet acceptabel. Ik ga hier dan ook pertinent niet mee akkoord. Ik heb bijvoorbeeld net een nieuw huis gekocht en alles is toch al een heel stuk duurder geworden. Als Den Haag me geen betere aanbieding kan doen zoek Ik een andere club. Hoewel ik me rea liseer dat dat moeilijk zal zijn. De meeste oudere keepers blijven aan, zodat de doorstroming niet zo makkelijk zal zijn. Ik heb dit seizoen als leerjaar beschouwd. Het zou misschien goed zijn om dan de volgende competitie als een soort uitbouwen van wat ik nu heb doorgemaakt te beschouwen. Daar dub ik nog een beetje over. De tijd zal leren of ik bij FC Den Haag blijf". Ook Chris Treling, zaterdagavond in tegenstelling tot voorgaande duels één van de minder opvallende spelers van FC Den Haag, is evenmin erg tevreden met de aanbieding die hij heeft gekregen. Treling ziet net als Havenaar zijn salaris met ruim negen mille verkleind door korting op de premies en reiskostenvergoeding. Maar de rossige aanvaller, die zaterdag wegens maagstoornissen tot 's middags drie uur op bed had gelegen en zelfs lange tijd had getwijfeld of hij wel zou spelen, gaat wat minder ver in zijn stellingname dan Havenaar. „Ik wil graag bij FC Den Haag blij ven spelen. Maar ik wil er niet te veel op achteruit gaan. Als Den Haag me een stuk tegemoet komt zal ik wel tot een akkoord ko men". Harry Melis en Dido Havenaar waren sportief gezien zaterdaga vond wel bijzonder tevreden. Melis: „Het lukt ineens weer en daar ben ik blij om. Toen ik vanaf november, het duel tegen Go Ahead Eagles, niet meer had gescoord vrat 'dat aan m'n zelfver trouwen. Toen ik tegen MVV ineens weer twee keer raak schoot was dat gevoel ineens weer terug". Melis bewees dat niet alleen door te scoren, maar voor het overige ook opvallend actief en effectief te opereren. Waarbij hij zelfs kort voor het einde een riante mogelijkheid kreeg om voor 2-0 te zorgen, maar hij mikte op de paal. „Ik lag op volle snelheid, ging Van Engelen voorbij toen Ineens Brard op de lijn opdook. Dat heeft me waarschijnlijk toch iets te veel beïnvloed. Maar m'n doelpunt betekende in ie der geval dat ik er de zege tegen Feyenoord mee bewerkstellig de. Ik had al tweemaal eerder tegen Feyenoord gescoord, steeds uit, maar we verloren wel met 2-1 en 4-1. Dit was m'n eerste doelpunt thuis tegen de Rotterdammers, tegen wie ik altijd goed FRANK WERKMAN «DAM Excelsior, 1 moeilijk doelpunten scoorde tegen FC J liefst viermaal maar Joch niet verder dan ^lijkspel van 22. In dstrijd, die door de |ten van beide partijen j enige aantrekkelijk st, ontnamen de Rot- zichzelf twee keer een voorsprong. De tweede keer gebeurde dat nauwelijks veertig seconden voor het eindsignaal. Excelsior heeft tegen het matte Utrecht, dat aanvankelijk dacht moeiteloos de de tegenstander te kunnen overwinnen, vanaf de eerste minuut keihard ge werkt. De Rotterdammers kre gen dan ook de meeste kan sen, maar benutten die voor de rust niet. Ook Utrecht kreeg door fouten, vooral van doel man Brunings, een aantal mo gelijkheden maar miste die ook. Van Hanegem, die snel heid te kort kwam, zag in de 23e minuut Van Tour de bal na zijn schot van de lijn halen na dat Brunigs weer eens had misgetast. Een kwartier na de rust nam Excelsior de leiding. Uit een af standsschot van Van der Padt stuitte de bal vlak voor het doel op en verdween in het net. Van Breukelen maakte overigens niet zo'n betrouwba re indruk. Zo ging hij in de fout toen hij ver uit zijn doel kwam en misgreep. Utrecht kwam gelukkig gelijk toen Struis een voorzet van Carbo verkeerd op zijn hoofd kreeg en de bal in zijn eigen doel verdween. Ex celsior sloeg meteen terug. Struis bediende Ridderhof op maat en tegen diens afstands schot was Van Breukelen niet opgewassen. Utrecht bleef krachteloos spe len en Excelsior had in veilige haven kunnen komen toen Piasmans vier minuten voor het eindsignaal alleen op Van Breukelen afging maar strand de op de Utrechtse doelman. Toch moest Excelsior genoe gen nemen met één punt. De nerveuze Rotterdammers ver dedigden in de slotfase .mas saal om de beide punten vast te houden en in die opeenho ping van spelers kopte Van der Padt, toch een van de betere spelers van Excelsior, in eigen doel. Scoroverloop: 62. Van der Padt 1-0, 77. Struis 1—1 'eigen doel), 79. Rld- derhof 2—1, 90. Van der Padt 2—2 Excelsior Brunings; Van Tour, Struis, Van Vliet, Ridderhot; Ernst, Pattina- ma, Van der Padt, Nijssen; Zwaan, Piasmans. FC Utrecht: Van Breukelen; Van Ta- melen, Wildbret, Du Chatinier, Flight (Van Akker); De Kruyk, Wouters, Van Hanegem; Carbo, v. Veen, Monster (v. Staa). AAG - Het bestuur Den Haag haalde Igavond rond (ver negen - direct bop van FC Den jfeyenoord - opge- dem. Dank zij de lp Feyenoord was nogelijke explosie (weid voorkomen, het typerend [worden genoemd I resultaat van een |wedstrijd tegen- (mede)bepalend ["supporters" hun egen in kwalijke ■omzetten. Jurtenissen in het Zui- waren overigens al erg I waarbij de pogingen —aanwezigen op het vak Noord een over het choten bal minutenlang m bezit te houden nog schuldig waren. De op i en publiciteit - maar uurlijk wel negatieve - aanhangers hadden foor opnieuw een diep- fi het vaderlandse voet- ïrgd door scheidsrech- rink te noodzaken de d een kleine tien minu- ite leggen. Ze gooiden je vuurwerk in het veld j alleen een oorverdo- Een lid van de ordedienst raapt een projectiel op dat niet tot ontploffing is geko men. Wat maar goed was ook, want de brandbom was voorzien van stukken van scheermesjes. Daar van is op de inzet goed zichtbaar hoe zo'n stuk in elkaar steekt. vende knal veroorzaakte, maar tevens was voorzien van delen van scheermesjes, waardoor Joop Korevaar een snee aan de pols opliep; Weerink hield het op dat moment dode spel stil en aanvoerder Mansveld van FC Den Haag spoedde zich naar de herrieschoppers op de tribune. Op dat moment ontplofte een tweede "bom", waarna Weerink de spelers naar de kleedkamer sommeer de. „Om", zoals de microfonist nogal voorbarig en niet geheel in overeenstemming met de richtlijnen meldde „voor enige MAANDAG 27 APRIL 1981 PAGINA 11 minuten de wedstrijd te sta ken". Na ruim negen minuten kwa men alle acteurs weer terug op het veld, de ontmoeting werd zonder noemenswaardige inci denten voortgezet, hoewel in de pauze de politie een deel van het vak van Feyenoord met honden moest schoon ma ken en FC Den Haag won. Tot geruststelling van het bestuur van FC Den Haag, dat met angst en beven groter onheil had voorzien als er onverhoopt een uitslag was ontstaan die de gemoederen van de "Mid den Noorders" ernstig zou hebben verhit. Vrijdagavond al was er een voorproefje ge weest van de mogelijke inci denten, die later beperkt zou den blijven tot enige schermut selingen bij het station Hol landse Spoor waar aanhangers van de thuisclub al heen waren gegaan om Feyenoord-suppor- ters op te wachten, waarbij ze onderweg (op de Parallelweg) ruiten van woonhuizen ingooi den. Ook op weg naar het sta tion werd een vierde Hagenaar gearresteerd, omdat hij had getracht met een stok aan een politie-auto schade toe te brengen. Bij het station werd een drietal Haagse raddraaiers gearresteerd, evenals een Rot terdammer die onderweg een fiets had vernield. Een andere jeugdige Rotterdammer werd aangehouden nadat hij de poli tie met een fietsketting had bedreigd. Vrijdagnacht had de politie, die in de loop van de week enige dreigementen had ontvangen, bij een surveillance in het Zui derpark reeds vijf arrestaties verricht. De vijf jongelui waren van plan met spuitbussen ge bouwen te bekladden. Die sno de plannen konden dank zij at tent optreden van zowel be stuur van FC Den Haag als po litie in de kiem worden ge smoord. Zoals ook het leegma ken en houden van het sta dionvak tussen Midden Noord (waar de Haagse aanhang stond) en de Moerwijktribune (die ook gedeeltelijk voor de rust werd leeg gemaakt nadat er stenen waren gegooid) een goede preventieve maatregel bleek te zijn. FRANK WERKMAN

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11