'Rebel, krijgt alsnog toestemming voor collec Hillegom moet bij Zuid-Holland blijven Nog geen 0 uitbreiding zenders op kabelnet S Aanvullende subsidies helpen "t Mallegat, er weer bovenop EXTRA WOONRUIMTE AAN KONINGINNEWEG PROVINCIALE STATEN WILLEN WIJZIGING SPLITSINGSWET WIEGEL Celstraf geëist tegen brandstichter Zes maanden cel geëist tegen belastingfraudeur Geen beslissing over subsidie VVV-Rijnsburg „U zij de glorie" uit Rijnsburg Vrijblijvende crest ti vit ei t in een Warmondse garage Bloemencorso krijgt vorm OESTGEESTSERAAD SCHORT OORDEEL OP Warmond ruilt grond met Padox BESTUUR JONGERENCENTRUM BLIJFT PESSIMISTISCH Gi Rijnsburg tevreden met bestemmingsplan REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 APRIL 1981 PA< NOORDWIJKERHOUT Bij een hernieuwde aanvrage kan de jongerengroepering Rebel- Bollenstreek er praktisch zeker van zijn, dat zij een vergunning tot collecteren krijgt Deze vergunning voor een collecte (bestemd voor de onderdrukte bevolking van El Salvador) was eerder vanwege de korte beslissingstermijn en een onduidelijke bestemming van de opbrengst door het college geweigerd. Rebel-Bollenstreek had op 6 februari een vergun ning aangevraagd om te mogen collecteren op 13 en 14 februari. Op 12 februari reageerde het colle ge hierop afwijzend. Zij wees op het feit dat men op zo'n korte termijn geen afgewogen beslissing kon nemen. Tevens bestond er geen duidelijkheid over de besteding van de opbrengst. In algemene termen had Rebel aangegeven, dat het geld ten goede zou komen aan de strijd van de onderdrukte bevolking tegen de machthebbers van El Salvador. Hieruit zou men volgens het college kunnen lezen dat het geld besteed dreigde te worden aan de aan schaf van wapens. Men vreesde dan ook dat een gedeelte van de Noordwijkerhoutse bevolking daarmee niet zou instemmen. Daarom werd nega tief beslist. In de vorige raadsvergadering werden al enige op merkingen over deze zaak gemaakt. Er werd afge sproken om er in de raadsvergadering van april (dus gisteren) op terug te komen. De meeste raads leden hadden begrip voor het standpunt, dat het college in eerste instantie had ingenomen. Toch Kroefden de meesten in het formele standpunt van et college „onvoldoende waardering voor het ini tiatief van Rebel". Een brief van het El Salvador Komitee Nederland van 27 maart bracht nog meer klaarheid. Hierin wordt verzekerd dat de op brengst ten goede komt aan vluchtelingen en me dische voorzieningen. Volgens de democraat Kuy- per was dit in eerste instantie al duidelijk, maar hij was het eens met het college dat de formulering in de aanvraag van Rebel wat onduidelijk was. De meerderheid van de raad liet verder overduidelijk blijken bij een nieuwe aanvraag van Rebel geen moeilijkheden meer te verwachten. Woonbestemming De firma Van der Hoorn Schilderwerken B.V. gaat zich binnen afzienbare tijd vestigen in het in aan bouw zijnde pand op de hoek van de Havenstraat- /Schoolstraat. Zij mag dit, nadat met de gemeente is overeengekomen het bestaande bedrijf aan de Koninginneweg te verbouwen tot woongelegen heid. Er worden zodoende drie woongelegenheden gecreëerd. Deze woningen hebben echter een in houd van 171 m3, terwijl volgens het bestemmings plan Centrum de inhoud minimaal 300 m3 moet bedragen. Het bestemmingsplan moet dus aange past worden. Het college stelt dit dan ook voor en verwijst daarbij naar een identiek geval. In de verbouwing van een winkel/werkplaats op de hoek van de Schoolstraat/Schoollaantie tot woongelegenheid zijn ook kleinere wooneenheden gepland. Gedeputeerde Staten is inmiddels met dit plan akkoord gegaan. De socialist Van Koningsveld had wat moeite met het plan. Hij vroeg zich af of er wel behoefte was aan deze kleine wooneenheden, die volgens hem niet ten goede komen aan de eigen woningzoeken den. Hii voelde meer voor het vasthouden aan het geldend bestemmingsplan (minimaal 300 m3) en was bang voor precedentwerking. Volgens wet houder Heemskerk verspeelde Noordwijkerhout niets als de appartementen niet ten goede zouden komen aan Noordwijkerhoutse woningzoekenden. „Het zijn extra woningen", zo benadrukte hij. Vol gens hem was er behoefte aan kleinere apparte menten en werd de centrumfunctie versterkt door de overbrenging van de winkel aan de Koningin neweg naar de Havenstraat. De angst van Van Ko ningsveld dat ook anderen zouden kunnen beslui ten om ruimten te verdelen in kleinere wooneen heden en deze in het vrije spel van vraag en aan bod te koop of te huur aan te bieden, werd echter ook door anderen aangevoeld. Duidelijk werd dan staand geval is. Wethouder H< 5 zegde voorts toe in overleg met de huisvr commissie na te gaan, hoe groot de behoeft^ kleine woonappartementen. Marktplein De raad ging voorts akkoord om met de inj van het Marktplein ook de Havenstraat (val Marktplein tot de Dorpsringweg) mee te r Dit mede op verzoek van de winkeliers van venstraat. Het extra krediet 90.000,-) wol leend uit het plan tot herinrichting van De waarvoor 200.000,- is uitgetrokken. Dit pl| namelijk pas worden gerealiseerd zodra er ei keerexcessen-verordening wordt ingevoerd.! nog geen geschikte plaats gevonden om te ren, waardoor een parkeerexcessen-veron nog niet mogelijk is", zo motiveerde Heer zijn lening. (vervolg van voorpagina) DEN HAAG/HILLEGOM Hillegom moet blijvend bij Zuid-Holland worden inge deeld. Precies zoals ook nu het geval is. Dat is de mening van de meerderheid van Pro vinciale Staten van Zuid-Holland. Minister Wiegel van Binnenlandse Zaken ziet Hille gom liever bij Noord-Holand ingedeeld. Het voorontwerp van de splitsingswet van Zuid- Holland in twee provincies (Zuid- en Mid den-Holland) heeft ook wat betreft dit on derwerp tijdens de gisteren gehouden Pro vinciale Statenvergadering de tongen van de Statenleden flink losgemaakt. De Staten hadden een hele dag nodig om over het voor stel van Gedeputeerde Staten te praten. Het „echte" wetsvoorstel van minister Wiegel van Binnenlandse Zaken moet nog worden in gediend bij de Tweede Kamer. Indiening voor de verkiezingen wordt niet meer verwacht. De wijzigingsvoorstellen, die de provincie gisteren heeft voorgesteld, hoeven echter niet door Wie gel te worden opgevolgd. Uit de beraadslagin gen in de Staten kwamen weliswaar weinig nieuwe aspecten naar voren die niet eerder naar voren waren gebracht, maar over een aan tal essentiële punten in het GS-voorstel werd door de Statenleden toch anders gedacht. Bui ten dc indeling van de bollengemeente Hille gom werd ook gediscussieerd over het lot van de zogenoemde kwartetgemeenten. De gemeenten Asperen en Heukelum (het Zuidhollandse gedeelte van het kwartet) moe ten volgens een meerderheid van Provinciale Staten met uitzondering van de CDA-fractie worden ingedeeld bij Gelderland. Dit in tegen stelling tot de ideeën van het college. Het voor stel van GS ging er van uit, dat de Gelderse ge meenten Vuren en Herwijnen (het andere deel van het kwartet) samen met Asperen en Heu kelum één Zuidhollandse gemeente zou moeten worden. Het voorstel van minister Wiegel om het Zuidhollandse eiland Goeree-Overflakkee bij Zeeland te trekken, werd geheel volgens de lijn der verwachtingen van de tafel geveegd. Alleen de SGP-fractie vond dat het eiland wel bij Zeeland zou kunnen worden ondergebracht. In de visie van GS zou het eiland sociaal-econo mische banden met Zuid-Holland hebben. NOORDWIJKERHOUT/DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 42-jarige in woner van Noordwijkerhout negen maanden gevangenis straf waarvan twee maanden voorwaardelijk geëist. De man stond terecht wegens brandstichting. Op 27 december van het vorig iaar had hij een prop kranten tegen de wand van een houten loods aan de Tespellaan in zijn woonplaats in brand gestoken. Het gevolg was dat de gehele loods in de as werd gelegd. Hetgeen in de loods stond, graafma chines. een compressor, luchtslangen, een laad- en graafcombi- natie en een oplegger, werden zwaar gehavend. De Noordwijkerhouter heeft verklaard dat hij zijn daad onder invloed van sterke drank had gepleegd. De officier constateerde dat verdachte reeds herhaaldelijk is veroordeeld onder meer wegens poging tot moord, pogingen tot geweldpleging, inbraken en diefstallen, zodat terbeschikkingstelling van de regering wordt overwogen. De rechtbank wijst 7 mei vonnis. DEN HAAG/KATWIJK Tegen een 37-jarige Katwij- ker is door de officier van justitie bij de Haagse recht bank zes maanden gevange nisstraf en 75.000 gulden boete geëist. De man werd door hem schuldig bevonden aan het onttrekken van goe deren aan faillissement, het doen van onjuiste belastin gaangifte en het vervalsen van kwitanties. Behalve in zijn woonplaats had verdachte ook een kan toor in Alphen aan den Rijn onder de naam „Zwaco" en een in Zoetermeer. Zowel de Fiscale Opsporingsdienst (FIOD) als de curator misten grote delen van de boekhou ding van de Katwijker. toen deze betrapt werd op het doen van valse belastingaangifte. Als omzetbelasting had ver dachte voor 1979 een bedrag van 3.318,-- opgegeven, ter wijl het in werkelijkheid 78.287,-- moest zijn. Volgens de Katwijker was een deel van zijn boekhouding bij een in braak gestolen. Tevens zou verdachtye zijn personeel kwitanties hebben laten tekenen voor volledige kwijting van loonbetaling. Na dat de personeelsleden hadden getekend had hij er nog een onware mededeling aan toege voegd. De Haagse rechtbank wijst 7 mei vonnis. RIJNSBURG Het Rijnsburgse college van burgemeester en wethouders heeft gisteravond op aandringen van de raad het voorstel om de plaatselijke VVV subsidie te verlenen, teruggenomen. Een meerderheid in de gemeenteraad stond niet achter een subsidie van rond de 3000 gulden, omdat de VVV nog 2400 gulden op haar saldo heeft staan. Het PvdA-raadslid De Mooij en het GPV-raadslid Van Egmond spraken desalniettemin waarderende woorden aan het adres van de vereniging. Wethouder Van der Meij kon de raad niet gerust stellen met de mededeling dat er weliswaar een behoorlijk saldo is, maar ook nog een aanzienlijk aantal te betalen rekeningen. Op initiatief van de raadsvoorzitter besloot de gemeenteraad een onderzoek naar de juiste financiële positie van de VVV in te stellen. Het subsidieverzoek zal dan in een volgende raadsverga dering alsnog aan de orde komen. RIJNSBURG In de nieu we Floraveiling worden morgenavond opnamen ge maakt voor het NCR V-tele visieprogramma „U zij de glorie". Aan de koor- en zangavond wordt onder anderen meege werkt door het mannenkoor 'Jubilate' onder leiding van Sander van Marion, de kinder koren Triangel en Tambourijn en het jongerenkoor 'Trumpets of the Lord'. Belangstellenden kunnen vanaf zeven uur in de veilinghallen terecht. Het pro gramma wordt op vrijdag 8 mei uitgezonden. De dames Witsenburg en Eggen In hun creatieve garage. WARMOND Twee zeer creatieve dames uit Warmond zijn onlangs begonnen een ge heel nieuw idee in praktijk te brengen. On der het motto „Helemaal anders" hebben zij een garage ingericht met allerlei handge maakte spullen en materialen voor creatie ve bezigheden. Bep Eggen is in Warmond al heel bekend omdat zij al verschillende crea tieve kursussen in Warmond heeft gegeven. Zij is al 12 jaar lerares handvaardigheid en weet daar dus vrijwel alles van. Haar overbuurvrouw, mevrouy/ Witsenburg, werkt ook graag met haar handen en heeft de beschikking over een grote garage. Die compo nenten hebben de dames samengevoegd en op die manier werd het idee voor „Helemaal an ders" geboren. De dames proberen zoveel mo gelijk belangstelling te wekken voor de meest uiteenlopende technieken, zoals kaarsen versie ren, wandkleden maken, verwerken van droogbloemen, schilderen, breien, haken, kno pen, poppen maken enzo meer. Zij geven gratis advies en desgewenst les. De bezoekers aan „Helemaal anders" kunnen in het speciaal in gerichte pandje een poos lekker werken of hét werkstuk mee naar huis nemen en het daar af maken. Bij problemen kan men weer bij de da mes Eggen en Witsenburg in de Sweilandstraat nr. 51 terugkeren en zij zoeken en vinden vrij wel zeker een oplossing. Het idee van zo'n doorlopende, veelzijdige en toch geheel vrijblijvende cursus wordt door ve len erg enthousiast ontvangen. De dames heb ben zelfs een uitnodiging om tijdens het corso festival hun creatieve talenten te tonen. In principe zijn de dames Eggen en Witsenburg ie dere dinsdag van tien tot viër uur in het pandje van „Helemaal anders" aanwezig maar een te lefoontje, bellen 10098 of 10943 kan ervoor zor gen, dat zij ook op andere tijden adspirant-crea- tievelingen met raad en daad ter zijde staan. In de Lissese Hobahohallen wordt op dit moment hard gewerkt aan de praalwagens die morgen in het bloem bollencorso tussen Haarlem en Noordwijk door de Bol lenstreek rijden. Tijdens het Lions-feest dat vanavond met een aantal bekende artiesten rond het bloembollen corso wordt gehouden, is het mogelijk de praalwagens alvast te bekijken. Voor het 'opsteken' van de praalwa gens zijn niet alleen veel ijverige handen, maar ook 1 miljoen hyacinten en vele tienduizenden andere bloemen nodig. Het 34e bloemencorso start morgenochtend om tien uur in Haarlem om via Hillegom, Lisse en Sassen- heim rond vijf uur in Noordwijk uit te komen. Na het cor so vertrekt een gedeelte van de karavaan naar het En gelse Spalding en Zweden. liedt t log to en gel leid raaitx at he ie ku iet pu bime OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeestvordt nog niet ingestemd met de uitbreiding van de zendtl vaki het kabelnet tot 10 televisie- en 20 radiozenders. De fier Fre willen zich eerst nog met hun partijleden over de k)ver d beraden alvorens zij zich erover uitspreken. [p niet luideli; Eén en ander kwam gisteravond in de Oegsteegstse genfcij het raad ter sprake naar aanleiding van een brief van de gaeid, d schappelijke regeling antenne- en energievoorziening, waaissie de uitbreiding van zenders voorstelt. Behalve deze uitbwerker zou het tevens mogelijk worden het geluid van de televifcocht ders Nederland 1 en 2 in stereo te ontvangen. De uitbreicjen be verbetering van genoemd kijk- en luisterpakket zou de aKunstu slechts 1,50 gulden meer per maand gaan kosten. irindt De fracties stellen dat er nog wat onduidelijkheden aan keuze breiding zitten. Zij vragen zich bijvoorbeeld af wat er $aald c als iemand de uitbreiding niet wenst. In een volgende verijl ik ring van de raad zal op het onderwerp worden terug gefeelf ee In de vergadering werd voorts besloten de nota Verkeernen n gepst nog voor de zomer te behandelen. Burgemeester Sschikb, stra heeft op 8 mei reeds een voorbereidend gesprek rbrengt Verkeersstechnisch bureau DHV dat een verkeersplapunter Oegstgeest ontwikkelde. joor rr Ook de wens van Gedeputeerde Staten dat Oegstgeest h4iek to direserve opvoert tot 1, 5 miljoen werd uitvoerig besprokping, sloten werd het voorstel van burgemeester en wethoudersiet pr nemen om 50.000 gulden uit het recreatiefonds en 850.0tereali den uit het rioleringsfonds over te hevelen naar genoentodoei serve. Kunsfc .Degei poor jan oo len, he 3er d WARMOND De gemeen teraad van Warmond heeft gisteravond zijn fiat gege ven aan een grondruil tus sen de gemeente en de tim merfabriek Padox bv. Door Iigang Sti< edere KATWIJK Wethouder J. J. van Oosten (cultuur en recreatie) ziet de financiële toe komst van het open jongerencentrum 't Mal legat rooskleurig in. De aanvullende subsi dies over 1978/'79 én de goedkeuring voor de subsidie over 1981 109.000,-), waaraan de gemeenteraad gisteravond zijn goedkeuring gaf, moeten het jongerencentrum in staat stellen om weer enigszins uit de schulden te komen. Het bestuur van 't Mallegat is ech ter minder optimistisch. Het liquiditeitste kort van ongeveer een halve ton, dat in de loop der jaren is opgebouwd, blijft, ondanks de aanvullende subsidies, bestaan. Het is juist dit tekort dat gisteren in de raad de nodige vragen opriep. Het raadslid T. Timmer mans (CDA): „Kunnen we na onze goedkeuring te hebben gegeven aan de aanvullende subsi dies, nog eens het verzoek krijgen om een ren teloze lening van ruim een halve ton te ver strekken? En als dit niet het geval is: kan de zaak dan wel blijven draaien? In het aprilnum mer van de Mallegatkrant is namelijk sprake van een dreigend faillissement als het liquidi teitstekort niet snel ongedaan zal worden ge maakt". Volgens wethouder J. J. van Oosten zal het al lemaal zo'n vaart niet lopen. „Ik denk dat er ten aanzien van de subsidieregelingen van 't Mallegat een hoop duidelijkheid is gekomen. In de programmering en in het beleid zullen ver der dusdanige maatregelen worden getroffen dat de zaak in de toekomst financieel gezond zal kunnen draaien, ondanks het tekort dat er op dit moment nog is". de ruil kan een bett grenzing van versch percelen verkregen w Enkele raadsleden wel moeite met de riiLJ dat de fabriek meer I I ontvangt dan het 3 Daartegenover staat I dat het bedrijf het I houd van een sloot beschoeiing voor haal ning gaat nemen. Hel ge meende dan ook, sprake was van eei wichtige ruil. De woningstichting W .LEID «tichi tact F onda ecita da mag grond kopen v<[erg ningbouw aan de Gan Hier zullen' vooral w< voor het verplegend pe van Mariënhaven worden. Tegen het bo aan de Vlietwei loopt r Arob-procedure. Oorsj lijk was men van plai* terreinen tegelijkertijd bouwen, maar van dit i men heeft men nu al De raad stemde unan met een voorstel om 1 beschikking te stelen vc mei viering. itaan en, hel tude 'onsc laag Srool n 19C Kaaksplein Het parkeerpleintje aclj oude gymnastiekzaal ktou^ eindelijk ook officieel dkujs die het in de volksmonly^ ren had: het Kaaksple^u^, dit plein woonde vro^ere(| Warmondse dorpsveldv^ei,^ Kaak. Deze ouderwetsfjaif tieman, gekenmerkt d(ftos kolossale snor, vertegefeeft digde in vroeger jarfctena hoogste gezag. Het f waar hij woonde werd renlang naar hem gel Met instemming van de LUX.' dat thans ook officieel paal val. Poed Inet 1 peel kiet z RIJNSBURG De Rijnsburgse ge- mneenteraad heeft gisteravond een be stemmingsplan Buitengebied vastge steld dat inhoudelijk sterk afwijkt van het ontwerp-plan dat het college enkele maanden geleden lanceerde. Met name de expansiemogelijkheden voor neven- agrarische bedrijven zijn verruimd in het nieuwe bestemmingsplan. Hiermee komt het gemeentebestuur tegemoet aan een groot aantal bezwaren. Afgezien van een aantal reacties, oogstte het oorspronkelijke plan niet minder dan 26 bezwaarschriften. Het college besloot hierop het plan ter heroriëntering terug te nemen. Het uiteindelijke ontwerp is het resultaat van besprekingen met planolo gen, kwekers en burgers. De voltallige ge meenteraad toonde zich gisteravond te vreden met een verruiming van de uit breidingsmogelijkheden voor bedrijven van 10 procent tot 70 van de l re grond. Hiermee zijn de problem^ een ca rosse riebed rijf aan de Oegstg weg nog niet opgelost. Dit bedrijf 2 uit mogen breiden en uiteindelijk i verdwijnen. De raad wil voor het een ander terrein vinden aan de i geesterweg. Ook worden alternatief tigingsmogelijkheden bekeken in met de Floraveiling.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 6