Zoeterwoudse verenigingen voorgoed uit de ruimteproblemen i tfHPH RAAD VOTEERT MEER DAN DRIE MILJOEN GULDEN ^perkte ikeersmaatregelen ,e ti Zoeterwoudse yfethe ssf Ir Gouden trouw CDA -raadslid beschuldigt huisartsen van nalatigheid REGI0U0UR1NAAL REGI0Ü0UR1NAAL Geen sprake van te veel woningen in Ridderveld II 510 LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 APRIL 1981 PAGINA 5 ,Ons Huls", dat voor honderdduizend gulden zal worden verbouwd. Js, eiK ifbare - - intrum", thans In bezit van de gemeente. het ERWOUDE Slechts liistr'n^^ minuten had ;te J |terwoudse gemeente- Dg nodig om een kre- m ƒ3.250.000,- te vote- :Unt el01" b°uw van het il met tafeltennisac- 1 idatie en nevenraim- ïêm* mkoop en renovatie 'hil 'txïuw 't Centrum en Citru''*1»" geldlening van dduizend gulden (en ng et een miljoen zoals a's week abusievelijk is k d, red.) voor uitbrei- m Ons Huis. Een ap- iranaf de tribune on- e epte dat gisteravond ijpentfcr belangrijke beslis- ok bij genomen die uitein- we inoet uitmonden in de .bbenng van een al jaren le accommodatiepro- r alleiiek in de dorpskern leterwoude. er feaa "enW mees| is het agendapunt aan kwam kon burgemees- Houdijk het allerlaatste jken wegnemen. Nadat u iet|kbestuur tot heden pnaar van gebouw 't jn reeds akkoord [aan met een verkoop- n 150.000,- was slechts jchten op goedkeuring et Bisdom Rotterdam, ïr aai akkoordverklaring is Prins°°k binnen zodat het olledig was geëffend te t gemeenteraad die door jheid van mevrouw E. over'ga-van Heerde, wet- W. Maan en VVD-er ihielsen in beperkte sa iling bijeen was. ir R. Hogenelst, woord- p van de christen-demo- prees de werkwijze die gggJste weken is toegepast, (jze waarop uw college nenwerking met de roep Akkommodatie het de betrokken par- een open overleg bent en de daaruit voort- de oplossing vindt de ifVaktie bewonderens- waardig", aldus Hogenelst die voorts wees op het ontstaan van een over-akkommodatie in de beginfase na de realise ring van de plannen en daar om pleitte voor een overlegsi tuatie. „Iedere accommodatie zal zijn eigen doelgroepen moeten zoeken, zodat in goed overleg een concurrentie-com- petitie wordt voorkomen", zo sprak de CDA-voorman. Ove rigens dienen de verenigingen er rekening mee te houden dat zij naast de huidige financiële medewerking in de vorm van de accommodatie niet op ande re finapciële injekties behoe ven te rekenen. Daar waar het CDA zich vol ledig kon vinden in het her ziene voorstel van burgemees ter en wethouders had de fraktie van Progressief Zoeter- woude toch nog wat vraagte kens. Mevrouw A. Kolff- Haantjes had het in het bijzon der erg moeilijk met besteding van het restant-reserve biblio theekvoorziening van f 12.000,- ter dekking van de drie eenvierde miljoen. „Ik ben van mening dat genoemd bedrag beschikbaar moet blij ven voor de bibliotheek", al dus mevrouw Kolff. Een toch echt wel duidelijke uitleg van wethouder A. van der Heijden dat het bedrag van 12 mille is overgebleven nadat de des tijds gewenste bibliotheek voorzieningen er waren geko men kon mevrouw Kólff niet op andere gedachten brengen. Ook de uitleg dat het een nor male boekhoudkundige kwes tie is kon haar niet beïnvloe den. Vraagtekens zette het raadslid ook bij de personeels lasten van de sporthal. Een be drag van 120.000,- per jaar achtte zij veel te hoog. Wet houder Van der Heijden ant woordde dat het hier een ra ming betreft en de personeels lasten sterk afhankelijk zijn van de gebruiksintensiteit van de nieuwe accommodatie. Met alle bijkomende kosten lijkt het bedrag echter geenszins te hoog geschat. Met betrekking tot verlaging van de energie- lasten van 't Centrum kon wethouder Van der Heijden meedelen dat na een herbere kening, waarbij dankbaar ge bruik is gemaakt van cijfers die de muziekverenigingen op tafel hebben gebracht, is ge bleken dat aanvankelijk de kosten 7.500,- te hoog waren geraamd. De heer A. Engelkes van het CDA wees op het feit dat Zoe- terwoude tot de top van haar kunnen is gegaan. „Gelet op de toenemende vrije tijd is het echter een goede zaak dat er thans goede voorzieningen ko men. De nieuw te vormen stichting kriigt een grote ver antwoordelijkheid. Ik houd nu al rekening met een aanloop- tekort doch in de toekomst zal men op eigen benen moeten staan", aldus Engelkes. Op een vraag van de heer C. Straver wanneer met het achterstallig onderhoud van 't Centrum kan worden begonnen, ant woordde wethouder Van der Heijden dat een en ander mo gelijk is zodra de notariële akte is verleden. Na afloop van de raadsvergadering sprak de heer E. J. Plooij, grote drijf veer achter de werkgroep Ak kommodatie Dorp, een woord van dank aan allen die zich hebben ingezet om de accom- modatieproblematiek thans tot zover op te lossen. Nu de ge meenteraad het besluit heeft genomen een bedrag te vote ren, acht de Werkgroep Ak kommodatie Dorp haar taak als beëindigd. De leden van de werkgroep zijn evenwel bereid in een andere organisatievorm verder te gaan, want er zullen nog heel wat hobbels moeten worden weggewerkt alvorens alle gewenste voorzieningen zijn gerealiseerd. Ito TijdöRWOUDE De verkeersmaatregelen aan de Loethe blenfoorlopig minder ingrijpend zijn dan het college van Cenfleester en wethouders aan de gemeenteraad had voor- bs, J| Met name het instellen van een parkeerverbod aan lijden van de weg vanaf het Kosterpad tot aan per- lethe 1 vond geen genade in ogen van CDA-raadslid —in der Geest die uiteindelijk de overige aanwezigen zich kreeg. „Ik betwijfel het nut van een parkeerver- ti beide zijden. Daarbij komt dat 8 a 10 parkeerplaat- len wegvallen en met het oog op verenigingsgebouw nis en het toekomstige winkelcentrum aan de Dorps- maak ik me zorgen over de afname van het aantal (plaatsen", aldus Van der Geest. Vooralsnog zal een (■verbod gelden voor de rechterzijde van de weg en I vaif*a bekeken of deze maatregel afdoende is. oeg-prstel aan de oostzijde van het Kosterspad (de zijde van de jfiis") een parkeerverbod in te stellen werd zonder discus- kamfaard. De heer C. Straver, fraktievoorzitter van Progres- jterwoude, onderstreepte nog eens er voorstander van te It pJOranjelaan voor alle verkeer naar en van het industrie- houqaf te sluiten. Een verzoek daartoe van de bewoners van er Jijelaan wil hij gaarne steunen. vordigelaarsbond voor Leiden' en Omstreken zal geen verlen- acceprden verleend van huur van het visrecht ten aanzien Iets |Noordbuurtse watering. Nadat aan de betreffende vereni- beoogde viswater reeds eerder was verhuurd ging de nst jteraad thans niet akkoord. „Water dat voor de bewoners handbereik ligt moet als vismogelijkheid benut kunnen I» 20 redeneerden de notabelen, zodat de Hengelaarsbond k en figuurlijk achter het Zoeterwoudse net zal vissen! ^chianen tJjan ^renj de stembus chte) IRWOUDE Het ko PI weekeinde kunnen 4chianen van Sint Jan iterwoude deelnemen van de le ft de parochievergade- 'Cfeit hoogste orgaan bin- I parochie bestaat uit I3§n waarvan er perio- leven aftredend zijn. parochievergadering •ren, ter voorbereiding en ^9|ing van de besluiten gelijks bestuur geko- LI weten het parochiebe- Reide instituten lei- aanzit parochiewerk, on- s*jtynd door vele kom- ,,l en werkgroepen die vorm geven. ;ht hebben alle paro- van 18 jaar en ouder. De stemlokalen zijn de volgen de tijden open: Sint Jan: zon dag een half uur vóór de H. Mis van 9.30 uur tot een half uur na de H. Mis van 11.00 uur. Christus Dienaarkerk, za terdag een half uur vóór en nè de H. Mis van 19.00 uur en zondag een half uur vóór en na de H. Mis van 11.00 uur. In Huize Emmaus zondag na de H. Mis van 9.30 uur. De paro chianen dienen zeven perso nen te kiezen. De volgende personen hebben zich kandi daat gesteld: mevrouw M. Jan- sen-Kuijf, Zuidbuurtseweg 18; mevrouw A. M. van der Meer- van Winden, Zuidhof 29; de heer J. J. Baart, Jan Porcelli- straat 9, de heer B. A. M. van Kroonenburg, Loethe 5; de heer G. A. L. J. Pouw, Zonne- gaarde 1: de heer A. G. M. Schenk, van Swietenstraat 47; de heer G. H. Jonker, van Swietenstraat 51, de heer H. J. C. Paardekooper, Schenkel- weg 2a en G. A. M. van Wet ten, Commandeurshof 19. Het echtpaar Johannes (85) en Johanna (78) van der Meer uit Hoogmade vieren komende dinsdag hun gou den huwelijksfeest. Ter gelegenheid hiervan is er om twee uur een eucharistieviering in de kerk en wordt ge recipieerd in Huize van der Ploeg van vijf uur tot half zeven. Beide echtelieden zijn geboren en getogen in Hoogma de. Na het huwelijk werd een veehouderij begonnen aan de Ofwegen 7. Het gezin Van der Meer telde zeven kin deren. Na 35 jaar in de veehouderij gewerkt te hebben, nam een van de zoons het bedrijf. Het echtpaar bleef in Hoogmade wonen. Zeventien kleinkinderen zullen het feest meevieren. Milde boete voor zendpiraat DEN HAAG/ALKEMADE Een 19-jarige inwoner van Alkemade is door de Haagse politierechter veroordeeld tot 250 gulden boete en ver beurdverklaring met de ap paratuur, waarmee hij clan destien aan het zenden was geweest Op 31 mei van het vorig jaar was de jongeman door de poli tie op de Binnenweg in Wou- brugge aangehouden. Voor dit feit moest hij zich gisteren voor de politie verantwoorden, maar hij liet verstek gaan. Wel had de jongeman bekend de apparatuur ongeveer drie maanden in zijn bezit te heb ben gehad. Hieraan kwam een einde nadat de politie het ma teriaal in beslag had genomen. Met die schade wilde de offi cier van justitie wel rekening houden en kwam tot de milde eis van 250 gulden boete, waartoe .de rechter de jonge man ook veroordeelde. Juniorkamer geeft horecagids uit voor Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De Juniorkamer Alphen aan den Rijn en omstreken geeft binnenkort een horeca gids uit voor de Alphense re gio. Een dergelijke uitgave is volkomen nieuw voor deze regio. Druk en uitgave van de gids worden verzorgd door Intermedia, een onder deel van het Samson-Sijt- hoff concern. Volgens de Juniorkamer voor ziet de horecagids in een be hoefte. De drie VVV's in de regio waren erg enthousiasl over de uitgave en zullen hun medewerking verlenen. Vol gens de plaatselijke VVV's gaat er een sterke stimulans uit van een dergelijk boek werk voor horeca en diens mogelijkheden. In de gids is tevens een beschrijving van de streek opgenomen. De Horeca gids wordt in een uitgave van 40.000 exemplaren huis aan huis bezorgd. Hij heeft een klein formaat en past moeite loos in binnenzak of damestas je eventuele baten zullen worden benut voor een pre sentatie van de Alphense regio door de Juniorkamer op het Europese weekeinde in Mala- hide, Ierland dat op 5 en 6 juni wordt gehouden. In dat week einde zullen de visies van de EEG-landen op het onderwerp „Ons water, ons erfgoed" wor den geëtaleerd. De Alphense regio zal daarbij in het bijzon der onder de aandacht worden gebracht. Leiderdorp wil efficiënter gaan werken LEIDERDORP De gf meente Leiderdorp gaat de bestuurlijke voorbereiding aan een kritisch oog onder werpen. Wethouder H. J. Verdier (CDA) stelde tij dens een vergadering van de raadscommissie bestuursza ken gisteravond dat het hem was opgevallen, dat de be stuurlijke weg in Leider dorp erg lang is, waardoor het veel tijd kost voordat de raad een beslissing kan ne men. Na tien jaar ervaring met o- penbare raadscommissies waarin ook burgerleden zitting hebben, vond hij de tijd aange broken om na te gaan of het niet wat efficiënter kon, bij voorbeeld in de vorm van sa menvoegen van enkele com missies. Hij dacht in dit ver band aan een onderzoek waar bij ook alle vroegere leden van commissies zouden worden be trokken. Of een dergelijk on derzoek er vlug zal komen hangt overigens van de raad zelf af, die in het kader van de beleidsplanning de nodige per sonele (ambtelijke) capaciteit beschikbaar zal moeten stel len. HAZERSWOUDE Het CDA-gemecnteraadslid E. van El- deren is van mening dat er aan de gezondheidszorg in zijn woonplaats Hazerswoude nogal wat schort. Wie zijn oor te luisteren legt, aldus de fractieleider van de christen-demo craten tijdens de gisteravond gehouden raadszitting, kan kennis nemen van de nodige klachten. Van Elderen: „Ik zou niet graag in het weekeinde ziek worden". Naar zijn me ning draaft de veearts dan sneller op, wanneer het nodig blijkt, dan de huisarts. Als voorbeeld maakte het raadslid gewag van een persoon die met hoge koorts („veertig gra den") de reis naar de dokter moest maken, omdat deze de patiënt niet thuis wilde bezoeken. Van Elderen uitte zijn grief, die dus naar hij beweerde niet al leen van hemzelf en zijn CDA-fractie is, naar aanleiding van de werkwijze van de regionale indicatiecommissie Rijnstreek. Be sturen en personeelsleden blijken nogal eens van mening te ver schillen met artsen over de vraag of een persoon nu wel of niet in een bejaardencentrum moet worden geplaatst. Volgens het Hazerswoudse raadslid kan men er niet vanuit gaan dat een arts plaatsing in een bejaardencentrum kan aanbevelen op grond van sociale redenen. Vooral in Hazerswoude zijn de artsen over het algemeen niet zo sociaal voelend of op de hoogte met de so ciale positie van iemand die eventueel in een bejaardenhuis kan worden geplaatst. De V.O.S.-werkgroep is destijds geadviseerd om wat betreft de opvang van de kinderen zelf naar een oplossing te zoeken. In juni zal de gemeenteraad een beslissing nemen hoe verder te handelen; dan komt de algemene subsidieverordening sociaal- cultureel werk aan de orde. Volgens VVD'er J. Fransen heeft de V.O.S.-groep nog geen kans gehad om zich te ontplooien. Maar dit werd door zijn partijgenoot-wethouder A. Berlemon in twij fel getrokken. Straatnamen Hoe de straten in het bestemmingsplan Zonneveld gaan heten, is nog niet bekend. Burgemeester en wethouders hadden geadvi seerd om de straten te vernoemen naar vogels, mede op advies van de kleinste meerderheid van de commissie voor algemene zaken. Maar CDA-er M. de Boer deed staande de vergadering het voorstel om de straten in de nieuwe wijk te noemen naar hemellichamen. En SGP-RPF-er Kaashoek stelde voor om per sonen van het Koninklijk Huis met een straatnaam te eren. Het collegevoorstel kreeg wel de steun van PvdA-, PPR- en VVD- fracties. Maar de stemmen staakten (77), omdat CDA-er J. Rietveld aan het ziekbed is gekluisterd, na een hem in West- Duitsland overkomen verkeersongeval. Het CDA-voorstel (he mellichamen), haalde het evenmin; ook hier een gelijke stand (7—7). Als het allemaal meezit, kan over een maand of vier worden gestart met de aanleg van het fietspad aan de zuidkant van de Voorweg. Ongeveer vijfeneenhalve miljoen gulden kan hiervoor van provinciewege tegemoet worden gezien. Het fietspad, ter lengte van ongeveer vier kilometer, zal uitlopen in de Roemer, ter hoogte van Laag Boskoop. Aan de westzijde komt er een aansluiting op het rijwielpad over de Zuiddijk. De raad kon zich verenigen met de plannen hieromtrent, net zoals die aangaande de aanleg van de nieuwe straatverlichting aan de Rijndijk. In totaal 27.300,- werd op tafel gelegd voor de realisering van een basketballveldje aan de Ferdinand Bolstraat. Alma Materkoor Het Alma Materkoor zingt zondag in de Laurentius- kerk aan de Leidseweg in Voorschoten. De eucharistie- viering begint om tien uur; gezongen wordt de Missa Benedicamus Domino van G. Perosi. In het komend najaar viert bet koor het negende lustrum. Jeu de Boules De pas opgerichte Hazerswoudse jeu de boules vereniging Club de Pétanque Rhynen Boule" is van plan tijdens de zondag te houden nationale jeu-de-boules-dag aan de weg te timmeren. Tussen elf en vier uur worden demonstraties gegeven van deze tak van sport. Tevens worden belang stellenden in staat gesteld een balletje op te gooien. Daar het veld van Bernardus die dag door de voetbalvereniging februikt wordt, wijken de jeu de boules spelers uit naar het ouwterrein in de wijk Zonneveld. Pop in Noordwijk (1) Stichting Pop In Noordwijk (SPIN) houdt komende maandag een hearing over een door de stichting ge wenste oefenruimte. Tijdens de hearing zullen zowel popgroepen als de eigenaar van een pand, dat geschikt is als oefenruimte, aanwezig zijn en hun wensen uit spreken. Aan de hand van dat overleg zal worden be keken of een „Oefencentrum Bollenstreek" inderdaad een haalbare kaart is. De bijeenkomst wordt gehouden in het JOIN-centrum aan de Sint Jeroenswqeg in Noordwijk-Binnen. Aanvang 20.30 uur. Pop in Noordwijk (2) Dezelfde stichting organiseert morgenavond een popcon cert waar de groep The Meteors te zien is en te horen is. In het voorprogramma kan men luisteren naar de klanken van Natus. Het optreden wordt gegeven in de Kuip aan de Zeestraat. Op deze avond kan men ook informatie krijgen over de hearing rond de oefenruimte. Ook telefonisch kan men inlichtingen krijgen: 01719-14849 (na zes uur). Vrouwengilde Het Vrouwengilde in Zoeterwoude sluit maandag het seizoen at met een gourmet-demonstratie. Slager Gerrit van der Hoeven zal de dames de kneepjes van het vak leren. Aan het slot van de avond zullen de da mes de gourmet-pannetjes ter hand nemen om iets voor zichzelf te bereiden. De bijeenkomst, die wordt gehouden in Don Bosco, begint om acht uur. Afsluiting De Achthovenerweg in Leiderdorp wordt vanaf maan dag gedurende enkele dagen nogmaals voor al het doorgaande verkeer afgesloten. Dat is nodig in ver band met herbestrating van het gedeelte waar vorig jaar een hoofdwaterleiding is aangelegd. Het gaat om het weggedeelte tussen Acthovenerweg 1 en la. Tegelij kertijd zullen kleine reparaties aan het wegdek wor den uitgevoerd. Voor nadere informatie kan men con tact opnemen met de buitendienst van gemeentebedrij ven, tel. 411365. Rommelmarkt De Aarlanderveense muziekvereniging 'Door Samenwer king Sterk' houdt morgen een rommelmarkt in het rond om het dorpshuis in deze woonkern. De rommelmarkt wordt om twee uur geopend. Om drie uur worden oude uniformen van de vereniging bij opbod verkocht. Fancy fair De jeugdhonkcomissie van Meerburg houdt vandaag, morgen en overmorgen een fancy fair met tal van ne venactiviteiten in het rond het jeugdhonk in Zoeter woude. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van tafeltennistafels. Vanavond gaat de fancy fair om half acht van start met boegsprietlopen en kussenslaan. Aansluitend hieraan is een barbecue. Morgen is de pof fertjeskraam vanaf half elf open. Om halfzeven wordt een damesvoetbalwedstrijd gespeeld. Zowel zaterdag als zondag bestaat de mogelijkheid in de pauzes van de wedstrijden strafschoppen te nemen op de Meerburg keepers. Hazerswoude 700 Evenals hun Rijndijkse „collega's" enkele weken geleden, krijgen de zestig-plussers van Hazerswoude-dorp morgen een programma in het kader van de festiviteiten rond het 700-jarig bestaan van Hazerswoude voorgeschoteld. Om half twee gaan de deuren van het Michelshuis open. De zestig-plussers wacht daar een feestelijk programma met zang, spel, toneel, dans en gymnastiekdemonstraties. GS IN ANTWOORD OP VRAGEN ALPHEN AAN DEN RIJN Volgens het college van Gedeputeerde Staten worden er in Alphen aan den Rijn niet veel meer woningen gebouwd dan volgens het Streekplan Zuid-Holland Oost noodzakelijk wordt geacht. Dit in antwoord op vragen van het statenlid P.G.J. Bakker (CDA). Het gaat om de bouw van bijna 500 premiekoopwoningen in het deelgebied D van Rid derveld II. De gemeente Alp hen heeft daartoe grond ver kocht aan BV Bouwbureau Brandwijk en R.A. van Leeuwen. Volgens de heer Bakker zijn er slechts enkele tientallen ge gadigden uit Alphen en directe omgeving in verband met de hoge rentestand en de daaruit voortvloeiende rentelasten en probeert de bouwondernemer nu kopers in Amsterdam en omgeving te vinden. Volgens de provincie is de ge meente Alphen bezig met het inhalen van een achterstand voor wat betreft premiekoop woningen en worden er der halve niet te veel woningen gebouwd. Het college van GS onderkent een teruglopende belangstelling voor koopwo ningen, maar noemt dat een landelijk probleem. De provin cie sluit inderdaad niet uit dat er ook wongingzoekenden van buiten de regio zullen moeten worden toegelaten als de ont wikkeling zich doorzet gedu rende de vijf jaar dat de wo-' ningen worden gebouwd en erkent dat dat dan in strijd is met de geest van het streek- planbeleid. Het college van GS is niette min niet van mening dat het Alphense raadsbesluit om de grond te verkopen moet wor den vernietigd en heeft inmid dels ook al zijn goedkeuring gegeven. Het college wijst er op dat de bouwer zich heeft verplicht de woningen in de eerste plaats toe te wijzen aan ingezetenen van Alphen. Bo vendien is er, aldus de provin cie, in Ridderveld II sprake van een krap sluitende exploi- tatieopzet en worden er bij vertraging in de besluitvor ming onherroepelijk grote ver liezen geleden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5