mededelingen gemeentebestuur n 27apriltlm1mei'81 leiden Afsluiting Breestraat iS Werken Kort Rapenburg, Breestraat en Koorn brugsteeg VRIJDAG 24 APRIL 1981 PAGINA 16 Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 27 april a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan een ambtenaar van de burgerlijke stand. Voorstel inzake het uitbrengen van advies op het voorstel van de Staatssecretaris van C.R.M. tot wijziging van het monumentenregister; afvoering van de panden Oude Singel 248-250. Voorstel inzake beschikbaarstelling van een krediet voor veiligheidsvoorzieningen ten behoeve van het molenmuseum "De Valk". Voorstel inzake beschikbaarstelling aanvullend kre diet voor de reconstructie van het wegenbeloop rond molen "De Valk". Voorstel inzake beschikbaarstelling krediet voor de aankoop van een software-pakket voor interactieve bestandsraadpleging bij het Rekencentrum. Voorstel inzake aankoop panden Sionsteeg 6 en 8. Voorstel inzake wijziging gemeentebegroting i.v.m. aanpassing van het restauratiekrediet Pieterskerk gracht 9; amovering niet monumentale uitbouw. Voorstel inzake onteigening van eigendommen ten behoeve van de bouw van 51 bergingen achter de gerenoveerde woningen aan de Ververstraat. Voorstel inzake wijziging van de gemeentebegro ting en de begrotingen van een aantal'takken van dienst voor het dienstjaar 1981 Voorstel inzake beschikbaarstelling van een aan vullend krediet voor de vervanging van de kas van het object kwekerij van de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. Overige commissie vergaderingen en projectgroepen Werkgroep Herengracht-Zijlsingel. Dinsdag 28 april a.s. om 15.30 uur in de Pancrat op het parkeerterrein aan de ir. Driessenstraat. Agenda: Stand van zaken aanleg park op het voormalige terrein van het Nederlands Drukkerij Bedrijf; Aanvang van de werkzaamheden aan het gedeelte van de Waardgracht tussen Oosterkerkstraat en Zuidsingel, aan de bruggen in de Oosterkerkstraat over de Herengracht (Kerkpleinbrug) en de Waard gracht (Derde Waardbrug), en aan het maken van de walmuur van'de door te trekken Binnenvest gracht langs het zojuist genoemde park; Het plan voor de herindeling van de Oosterkerk straat met vrijliggende fietspaden en bushalten; De wenselijkheid van een brug voor fietsers en voetgangers over de Nieuwe Rijn ter hoogte van de Kaarsenmakersstraat; Aanvang van de werkzaamheden aan de walmuren, bruggen en rioleringen in het gebied tussen de Haven en de Zuidsingel; aanleg van een noodbrug op de plaats van de huidige Kleine Havenbrug; Stand van zaken met betrekking tot de voorberei ding van het nieuwbouwplan voor de gronden tus sen Langestraat, Groenesteeg, Oranjegracht en Nieuwe Rijn. Eerste openbare vergadering "Bestuursraad Schooladviesdienst Leiden" Dinsdag 28 april a.s. om 14.30 uur in het gebouw aan de Stationsweg 28. Agenda: Vaststellen begrotingsgegevens 1982. Beleidsadvies Onderwijs Media Centrum. Bespreking enquêtegegevens m.b.t. een medezeg genschapscommissie. Geïnteresseerden kunnen voor het inzien van de bij deze vergadering behorende stukken terecht bij het secretariaat. Stationsweg 32, telefoon 122146. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Slagerij in het pand Korte Raamsteeg 75-77 (Aldi-supermarkt). De aanvrage is afkomstig van Vleespaleis "Juch" B.V., te Tiel, en betreft het uitbreiden en wijzigen van de supermarkt met enkele door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van de slagerij in het pand Korte Raamsteeg 75-77. Op dinsdag 12 mei 1981 zal om 14.30 uur in kamer 201 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 2e ver dieping, een openbare hoorzitting worden gehou den. Tijdens deze hoorzitting zal gelegenheid worden ge geven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelings termijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouw huis, Langegracht72, leverdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 24 mei 1981 bij het College van Burgemees ter en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degenen die schrifte lijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hier om -gelijktijdig bij aparte brief- wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 24 april 1981 vergunningen ingevolge de Hinder wet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van: 1. E.J.J. de Jong, alhier, voor het oprichten van een bistro in het pand Boommarkt 2/Kabel- jouwsteeg 2. 2. T.J.C. van Dam, te Gouda, voor het oprichten van een indisch specialiteiten restaurant in het pand Breestraat 26. 3. Albrecht Culemborg B.V., te Culemborg. voor het oprichten van een supermarkt in het pand Korte Raamsteeg 75-77. 4. G.P.M. de Graaf, alhier, voor het uitbreiden en wijzigen van de slagerij in het pand Lage Morsweg 24. 5. W.M. lp, alhier, voor het oprichten van een chinees-indisch restaurant in het pand Pie- terskerkchoorsteeg 9. 6. B.V. Het Motorhuis Leiden, alhier, voor het uit breiden en wijzigen van de autoherstelinrich- ting met een zgn. wasstraat voor automobie len op het perceel Vondellaan 80. 7. Directeur Rijksgebouwendienst, te Voorburg, voor het uitbreiden van het Sylvius Labora torium met een laboratorium voor het ver richten van recombinant DNA-onderzoek op C II niveau in het pand Wassenaarseweg 72 (3e verdieping, ruimten 5302 en 5303). De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen op de secretarie van de gemeente, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 24 mei 1981 ter inzage elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur in de studiezaal van de Openbare Biblio theek aan de Nieuwstraat. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 24 mei 1981 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig het gestelde in de onder c genoemde wet schrifte lijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. De beschikking(en) wordt(en) na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor 24 mei 1981 be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikkingen worden niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Maandag 27 april a.s. begint de aanleg van riolering in Kort Rapenburg, Breestraat en Koornbrugsteeg. Het werk zal ongeveer anderhalve maand duren en dus overeenkomstig de wensen van de winkeliers vóór de bouwvak zijn afgerond. Tijdens het werk is doorgaand verkeer in de Breestraat tussen Kort Ra penburg en Koornbrugsteeg onmogelijk. Het winkelend publiek zal erg weinig hinder van het werk ondervinden. Door de fasering van het werk blij ven de winkels bijna doorlopend goed bereikbaar. LEIDSE COURANT het plan, dat het gebied tussen Oude en Nieuwe Hooigracht en Hoogstraat omvat, is begin april aan-huis verspreid. Op 6 april werd een informatie-avond gehouden. Het volledige ontwerp/bestemmingsplan is f 3,50 bij de informatiebalie in de hal van het huis te koop. Carillonconcert op 1 mei Ter gelegenheid van de viering van de Dag van de Ar beid, zal Rien Ritter de stadsbeiaardier vanaf de stad huistoren op vrijdag 1 mei a.s. om 12.30 uur een caril lonconcert ten gehore brengen. Het programma luidt als volgt; Socialistenmars (Carl Gramm) Morgenrood (O. de Nobel) Eens komt een klare schone dag (O. de Nobel) Aan de strijders F. Troelstra - De Vries) Broeders verheft u ter vrijheid (Russisch volkslied) Op naarhet licht (Anton Krelage) De eerste mei (O. de Nobel) Strijdlied "Aller wege in den lande" (O. de Nobel) Internationale (De Geyter) Bureau voor rechtshulp In verband met de komende feestdagen is het bureau voor rechtshulp op donderdag 30 april, vrijdag 1 mei en dinsdag 5 mei gesloten. De spreekuren van donderdagavond en dinsdagmorgen komen dan dus te vervallen. Op maandagochtend 4 mei houden wij spreekuur op de gebruikelijke tijden van 10 uur tot half een. De normale openingstijden van het bureau zijn: maandagmorgen van 10.00 - 12.30 uur dinsdagmorgen van 10.00 -12.30 uur woensdagmiddag van 13.00 -16.00 uur en donderdagavond van 18.30 - 20.30 uur. Bureau voor Rechtshulp, Leiden Adres: Herengracht 50, telefoon 12 3942. ?en al ht eft iet Ontwerp-uitwerkingsplan L.A.F.-terrein De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en en in het gebouw "De Zevensprong", Bernhardkade late 40, met ingang van 29 april 1981 gedurende 1 maand voor een ieder ter inzage liggen het ontwerp-uitwer- riek kingsplan L.A.F.-terrein (gelegen aan de Os- en Paar- w denlaan) en een bouwplan voor 45 woningen op dit terrein. Het uitwerkingsgebied werd als zodanig op genomen in het op 18 december 1978 door de Raad vastgestelde en op 29 januari 1980 door het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedge keurde bestemmingsplan Leiden-Noorderkwartier. Het uitwerkingsplan is noodzakelijk ten behoeve van de realisering van de in art. 6 van het bestemmings plan genoemde woondoeleinden. 1 Het betreft de bouw van 45 woningen, t.w. 8 eenge zinswoningen, 4 een tweekamerwoningen, 13 drie kamerwoningen en 20 vier-kamerwoningen. Gedurende bovengenoemde termijn van 1 maand kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren in dienen tegen het ontwerp-uitwerkingsplan bij het College van Burgemeester en Wethouders. De procedure welke thans wordt gevolgd is opgeno- |6r^ men in art. 25 van de voorschriften behorende bij het —["J bestemmingsplan Leiden-Noorderkwartier. Te koop verbeteringsplannen "Hogewoerd en omgeving" en "Noord- Vest" Vanaf heden zijn voor belangstellenden het verbete ringsplan "Noord-Vest" en "Hogewoerd en omge ving" te koop voor f 3,50 (per exemplaar) aan de in formatiebalie van het stadhuis en stadsbouwhuis. Wat staat er te gebeuren? Ie: Het leggen van een hoofdriool op het Kort Rapen burg (even zijde vanaf huisnr. 14 tot de Bree straat). Daartoe moeten eerst damwanden gesla gen worden en de rioolbuizen met houten palen onderheid 3 weken). 2e: Tegelijk wordt begonnen met de vernieuwing van de trottoirs van de Breestraat, naar het voorbeeld van de trottoirs op de Hooigracht. Dit gaat in straatgedeelten die 's avonds zoveel mogelijk weerdicht zijn. 3e: Het hoofdriool wordt aangebracht in de Bree straat. In stroken van ca. 50 meter wordt een 2 meter brede baan uit het asfalt gezaagd. Een graafmachine gaat aan het werk. Het hoofdriool gaat de grond in, het gat gaat weer dicht en een noodasfaltering wordt aangebracht, zodat 's avonds het betreffende stuk weer begaanbaar is. 4e: Het vernieuwen van de gehele rijbaan van de Bree straat en het aanbrengen van een slakkenlaag. Het gedeelte voor het monumentale Stadhuis krijgt weer een klinkerbestrating van een speciale trillingsarme "sandwich" constructie. 5e: Het asfalteren van Breestraat tussen Kort Rapen burg tot Maarsmansteeg. 6e: De rioolconstructie op de hoek Breestraat-Koorn- brugsteeg. Uit verkeersoogpunt het moeilijkste onderdeel, dat daarom in de stille uren (een week end in juni) uitgevoerd zal worden. 7e: Rioolaanleg in de Koornbrugsteeg tot aan de Vis markt. Tijdens dit onderdeel van het werk zal het verkeer uit de richting Gangetje weer rechtdoor over de Breestraat gaan. Mocht er onverhoopt vertraging ontstaan, dan kan dit onderdeel tot na de bouwvakantie uitgesteld worden. Archeologen De archeologische onderzoekers zijn ook in het werk schema ingepast. Vóór het stadhuis komt er een archeologische put, waar zij gedurende 3 weken naar hartelust kunnen spitten op deze vermoedelijk oudste plek van de nederzetting Leiden. Zodra het hoofdriool nadert, is het uit met de pret. Het medaillon in de bestrating voor het Stadhuis zal na afloop van werk opnieuw moeten worden aange bracht. De blauwe steen, in het zebrapad bij V&D moet gerestaureerd worden en zal later worden her plaatst. Bedienend verkeer Dit zal de eerste 3 weken als de Breestraat aan de Kort Rapenburgkant is afgesloten, alleen mogelijk zijn vanaf de Koornbrugsteegkant, of via langebrug-Pa- pengracht. Daarna kan bedienend verkeer weer van beide zijden inrijden en is slechts de ongeveer 50 meter strook waar op dat moment gewerkt wordt onbereikbaar. Fietsers en voetgangers zullen slechts beperkt hinder ondervinden. Informatie Voor nadere informatie kunnen bewoners en winkeliers zich wenden tot de contactpersoon van de winkeliers: de heer Van den Burgh, kan- toormachinehandel, Breestraat 11, tel: 125876. Als gemeentelijk koördinator treedt op de heer F. lestra, afdeling bestratingen, Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, tel.: 769241, tst. 445. Opzichter namens de gemeente is de heer A.C. van der Meer (afdeling bestratingen) die dagelijks op het werk aanwezig is en daar voor eventuele problemen in de uitvoering aangesproken kan worden. Leiden-Promotie De commissie Leiden-promotie van de Stichting Leid- se Binnenstad beraadt zich op manieren om de bit tere pil van de afsluiting te vergulden door het organi seren van feestelijke evenementen in de gedeelte van de Breestraat waar niet gewerkt wordt. In advertenties in de plaatselijke en regionale pers zul len gemeente en Leiden-Promotie benadrukken dat "de verkoop gewoon doorgaat". Ten Slotte Gelet op de ervaringen met de huidige omleiding van het verkeer wordt er de voorkeur aangegeven het ver keer komende vanaf de Korevaarstraat en gaande in de richting Kort Rapenburg om te leiden via de be staande route Breestraat - Koornbrugsteeg - Vis markt - Aalmarkt - Boommarkt - Kort Rapenburg. Het verkeer in de terugrichting (dus van Kort Rapen burg naar Korevaarstraat) zal gebruik moeten maken van de route Langegracht - Hooigracht. Een en ander wordt aangegeven d.m.v. omleidingsborden. Deze omleidingen gelden ook voor het busverkeer. Dat betekent, dat de bussen vanaf de Korevaarstraat in de richting station, zoals ook nu reeds het geval is, zullen rijden via Breestraat - Koornbrugsteeg - Mark- tenroute - Kort Rapenburg. Voor de bussen in deze richting blijven de bushalten op de Vismarkt gehand haafd. De bussen vanaf het station in de richting van de Korevaarstraat zullen rijden via de route Stations weg - 2e Binnenvestgracht - Lammermarkt - Lange gracht - Klokpoort - Pelikaanstraat_- Hooigracht - St. Jorissteeg - Levendaal/Korevaarstraat. Voor het in- en uitstappen langs deze route kan ge bruik worden gemaakt van vervangende halten op: a. De Lammermarkt als vervanging voor de halte Steenstraat; hier zullen alle lijnen stoppen. b. Voor de halte Breestraat worden als vervangende halten genomen. 1de bestaande halte Pelikaanhof, hier zullen stop pen de lijnen 2,12 en 13 van de CN en 15, 16 en 43 van de NZH; 2. een nieuwe halte bij garage Werkhoven in de Pelikaanstraat voor de lijnen 40, 41, 42, 45, 46 en 48 van de NZH en lijn 4 van de CN; 3. een nieuwe halte op de Hooigracht tegenover de Ir. Driessenstraat voor de lijnen 31 van de NZH, 6,7, 8 en 9 van de WN en 101 van de CN; 4. de halte op de Hooigracht en de St. Jorissteeg (in de richting Merenwijk) voor lijn 60 verval len daar deze lijn richting Merenwijk recht streeks via de Langegracht en de Ir. Driessen straat rijdt. c. De halte op het Levendaal voor de lijnen 15, 16 en 31 van de NZH, 6, 7, 8 en 9 van de WN vervalt en komt te liggen op de St. Jorissteeg. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 27 april Wijk 33 dinsdag 28 april Wijk 24,28 en 32 woensdag 29 april Wijk 30 en 31 vrijdag 1 mei Wielerwedstrijd Dinsdag 28 april a.s. van 18.00 tot ongeveer 21.00 uur wordt een wielerwedstrijd gehouden voor professio nals. Het te rijden parcourt is: - Jan van Houtkade - Boisot- kade - Vreewijkbrug - Witte Singel - Zoeterwoudse- singel - Jan van Houtbrug -. Dit parcourt zal gedurende eerder genoemde uren voor doorgaandverkeer afgesloten wor den. Het verkeer van en naar de binnenstad zal ter plekke bij de Jan van Houtbrug geregeld worden. Singelloop Op woensdag 29 april a.s. zal van 19.30 tot ongeveer 20.30 uur de jaarlijkse singelloop worden gehouden. Het startschot is om 19.30 uur op de Witte Singel, tegenover het Leidsch Dagblad. Om ongeveer 18.15 uur is doorgaandverkeer vanaf de Haagweg-Noordeinde, naar de Witte Singel, niet mogelijk. Zo ook voor het verkeer komend vanaf de andere kant van de stad naar de richting van de Groenhovenstraat. De verkeersdeelnemers worden verzocht de aanwijzingen van de politie langs het gehele parcourt, stipt op te volgen. Voorrang rondweg Merenwijk? De voorrangsregeling op de rondweg in de Meren wijk (IJsselmeer-, Zwartemeer-, Veluwemeer-, Gooi meer- en Ketelmeerlaan) is niet eenvormig. Op sommige plekken heeft het verkeer op de rond weg voorrang, op andere niet. Enkele jaren geleden is een voorstel om de rondweg volledig tot voorrangsweg te maken in diskussie ge weest. Die diskussie heeft niet tot besluiten geleid. Burgemeester en Wethouders willen nu in overleg met de Verkeerscommissie tot een voorstel komen over de definitieve voorrangsregeling op de rondweg. Om de opvattingen van de Merenwijkbewoners daarbij tot hun recht te laten komen zijn de wijkcomité's in de Merenwijk om hun mening over deze kwestie ge vraagd. Daarnaast kunnen ook individuele geïnteres seerden hun mening en argumenten voor of tegen een volledige voorrangsregeling op de rondweg la ten meespelen. Zij dienen dan voor 1 juni a.s. een brief te schrijven aan BErW van Leiden, Postbus 9100, 2300 PV Leiden. Nadere telefonische informatie valt desgewenst te verkrijgen bij de heer W. Kikkert, buro Verkeer, tel.: 769241, tst. 346. Informatiedag particuliere woningverbetering voor de Camp en Maredorp Op dindsdag 28 april a.s. organiseert de gemeente een informatiedag over particuliere woningverbete ring voor huiseigenaren en bewoners uit de Camp en Maredorp. Sinds enkele maanden zijn er bij de gemeente twee nieuwe medewerkers in dienst die speciaal belast zijn met het bevorderen van de particuliere woningverbe tering in een viertal binnenstadswijken waaronder de Camp en Maredorp. Zij zijn gehuisvest in het buurtcentrum "De Pancrat" op het Ir. Driessenplein. Op de informatiedag van 28 april is er voor belang stellenden gelegenheid om eens kennis te maken en om meer te weten te komen over woningverbetering en over hulp en advies die de gemeente daarbij kan geven. Die hulp bestaat o.a. uit voorlichting, bouwkundige inspectie, een verbeteringsadvies, (een voudig) tekenwerk, advies bij subsidie-aanvragen enz. Al deze hulp is gratis. Informatiedag De informatiedag wordt gehouden in het Antonius- clubhuis aan de Lange Mare 43. De openingstijden zijn: 's middags 15.00 -18.00 uur 's avonds 19.30 - 22.00 uur Er zullen naast de mondelinge informatie volop fol ders brochures, plannen en nota's aanwezig zijn om mee te nemen en in te zien. Bovendien zal er naar verwacht een aantal malen een film vertoond worden over woningverbetering. Inspraakavond Pancras-West Dinsdag 28 april om 20.00 uur wordt in 't Parlement, Nieuwe Rijn 52 voor de bewoners van Pancras-West, een inspraakavond gehouden over het ontwerp-be- stemmingsplan voor deze wijk. Een samenvatting van Diversen

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16