gCritisch Noordwijk zet beroep ^egen boulevard-plan door REGI0(J0UR)NAAL REGI0U0UR1NAAL Onenigheid over gebruik Het Anker in Hazerswoude Ruijter koninklijk Iderscheiden asemloop trekt ruim 100 trimmers Open dag koperen Verkeersschool druk bezoch t )annende strijd brandweer den in Roelofarendsveen Belangengroepering wijst Noordwijks raadhuisplan af LEIDSE COURANTi MAANDAG 6 APRIL 1981 PAGINA 5 IRDWIJK Het bestuur van -~~^eefbaarheidsvereniging „Kri- y* Noordwijk" heeft van de le- (Oergadering volmacht gekre- im de beroepsprocedure, die :reniging heeft ingesteld te- jet bestemmingsplan Noord- levard door te zetten, des- s tot aan de Kroon. Men ;t de ernstige gevolgen, die ilan voor de toekomst van Iwijk kan hebben. jgedachtenwisseling werd ge- i aan de hand van een uitvoerig jsiestuk, waarin de problema tiek van de boulevard uiteen gezet werd. Men hoeft niet eens lang in het verleden terug te gaan om zich een boulevard voor te stellen, waar hotels, restaurants, terrassen en an dere toeristische voorzieningen de boventoon voerden. Hoe deze schijn baar stabiele situatie binnen enkele jaren totaal werd verwoest - in de meest letterlijke en figuurlijke zin - is voor velen nog onbegrijpelijk- In plaats van het bruisend toeristisch en economisch centrum van de bad plaats veranderde de Noord-Boule vard in een soort moderne krotten wijk, waar grootschalige, leegstaande flatgebouwen hand in hand gaan met de meest afzichtelijke ruïnes. In de nota werd verder uitgebreid ingegaan op de factoren, die tot deze desolate toestand hebben geleid en de ongewenste ontwikkelingen, die zijn ontstaan en nog zullen volgen. Voorzitter Boyenk meent dat mid delgrote hotels aan de boulevard ze ker levensvatbaar zijn. Waarom el ders in het dorp wel en aan de Ko ningin Wilhelmina Boulevard niet? De voorzitter van Kritisch Noord wijk wijst in dit verband op het „open gat", ontstaan door afbraak van café-restaurant De Landbouw. Het appartementencomplex dat daar had moeten komen, werd niet gebouwd omdat de projectontwikke laar dit financieel niet aankon. Vol gens Boyenk doet iets dergelijks zich voor bij Huis ter Duin. Noorlander zou vorige week de bouw van appar tementen op dat terrein hebben overgedaan aan een andere project ontwikkelaar. Alle beloften over de badplaatsvernieuwing zijn slechts gedeeltelijk waar gemaakt, vindt Boyenk. „Wat we de gemeente ver wijten is het ongelimiteerd toestaan van appartementenbouw". „Wat we willen is leuke kleinschalige bouw", benadrukt Boyenk nog eens en hij denkt daarbij aan middenklasse ho tels en congrescentra. Voorts zegt hij het te betreuren dat de overheid on machtig blijkt te zijn om projectont wikkelaars tot slopen te dwingen van ruïnes als die van Palace Hotel. Kritisch Noordwijk heeft besloten de gemeente schriftelijk aansprakelijk te stellen voor het geval, dat er door de aanwezigheid van de ruïnes aan de boulevard ongelukken zouden ge beuren. De meerderheid van de ver gadering sprak zich daarna uit tot voortzetting van de beroepsproce dure. EN AAN DEN RIJN tr W. de Ruijter, hoofd |t bureau woonruimteza- jrerd vrijdag gehuldigd k het feit dat hij veertig overheidsdienst werk- i. Ter gelegenheid hier- lerd hem en zijn gezin ■eptie in het raadhuis 1 startte De Ruijter zijn by de distributie- van de gemeente ■ewoerd; hierna ging naar de gemeente lm. In 1943 volgde hij de opleiding te Schalk- vaarna hij in dienst trad directoraat-generaal jlitie te Den Haag. Na Nijmegen en De Bilt bij de gemeentepolitie gewerkt té hebben, ging hij eind 1947 een andere richting op; hij werd commies-deurwaarder bij de rijksbelastingen. Deze funktie heeft de heer De Ruijter ver vuld tot 1 februari 1970 in ver schillende plaatsen in Neder land, waaronder van 1956 tot 1962 in Alphen aan den Rijn. Vanaf deze datum, 1 februari 1970, is hij werkzaam bij de gemeente op de afdeling alge mene zaken, bureau woon ruimtezaken. Sinds eind 1972 is hij chef van dit bureau. Burgemeester Plaats speldde de jubilaris de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op, nadat hij de heer De Ruijter hartelijk had toegesproken. 'MADE Voor de twaalfde maal Is de traditionele ip rond het Brasemermeer gisteren gehouden. Deze imloop", georganiseerd door de IJsvereniging „Alke- was, begunstigd door rustig voorjaarsweer, een groot Ruim 1300 deelnemers meldden zich voor dit sportle- :uren. Iedere deelnemer ontving een herinneringslint bosje bloemen. De aanmoedigingsprijzen gingen :en deelneemster van 73 jaar, mevrouw Leemans uit en naar een deelnemer die hiervoor speciaal uit ]k was gekomen. sselbeker bij de dames was voor Corry Hogeveen (tweede len bij de heren voor Jan Huigsloot (eveneens tweede, lars waren bij de dames: 3. km. Jeugd: Irma Hogeboom [en, 14.00 min. Senioren: Ellen Hooymans RA'Veen, 13 [Veteranen: mevr. de Rijk uit Amsterdam, 30 min. p. Jeugd: Corry Immerzeel uit N'w'hout, 29 min. Senioren: jen Duivenvoorde uit Z'woude, 30 min. Veteranen: R. de v'hout. Jeugd: Angelique Fierkens, A'veen. Senioren: Annie Leiden, Alica van der Velden, Mijdrecht, 58 min. Vetera- ick Verbeek, Vlaardingen, 59 min. lars bij de heren: 3 km. Jeugd: Léon de Jeu, RA'veen, 11 lenioren: Nico Kerkvliet, RA'veen, 11 min. h. Jeugd: Jeroen van Mije, Zandvoort, 32 min. Senioren: jCerkvliet, RA'veen, 25 min. Veteranen: Ben Heuzen, Lei- n, 28 min. Jeugd: Harry Fierkens, A'veen, 44 min. Senioren: Peter Z'woude, 42 min. Veteranen: Jan van der Hoorn, Hoogma- II min. Een demonstratie met de motor-zijspan. De bezoekers verdrongen zich bij de demonstratie van het elektronisch blaaspijpje. NOORDWIJKERHOUT De Verkeersschool die in het „Leeuwenhorst Congrescen ter" gevestigd is, heeft de af gelopen zaterdag inderdaad zijn „buren" leren kennen, vele Noordwijkerhouters maar ook Noord wijkers be zochten de „open dag" die de Verkeersschool voor de ge meentepolitie hield. De Verkeersschool is in 1977 naar Noordwijkerhout geko men. Er wordt lesgegeven aan het geüniformeerd personeel van ruim 145 gemeentelijke politiekorpsen. Wetstechniek, voertuigtechniek, verkeers kunde en verkeersregelingen, maar ook auto- en motoroplei dingen (waaronder de hogere rijtechnieken en het zoge naamde anti-slippen) komen in het lesprogramma aan de orde. In het kader van het 12 1/2-iarig bestaan van de school heeft men de „buren" uit Noordwijkerhout de gelegen heid gegeven nader kennis te komen maken. Vele motorlief hebbers grepen de uitnodiging aan om nader geïnformeerd te raken over het werk van de Verkeersschool. Zowel het buiten- als binnen- gebeuren hadden de gehele dag niet over belangstelling te klagen. Buiten stonden vele motoren en auto's klaar. Om het uur waren vele mensen op technische informatie. De pa- het voorterrein aanwezig om nelen met foto's en teksten ga- te aanschouwen hoe er in de ven verder een helder beeld praktijk met deze voertuigen van het werk van de Ver wordt gewerkt. Menig berede- keersschool. neerd „stuntwerk" van de po- Via een film en een videotape litiemensen werd met een werden beelden vertoond over open doekje begeleid. De ten- het gedrag van een auto die toonstelling van het les- en tengevolge van een ongeval te studiemateriaal had ook niet water geraakt is en de manier over belangstelling te klagen, van bebakening bij wegomleg- gingen. Het testen van het ge- Tussen de demonstraties op zichtsvermogen en de reacties- het voorterrein door gonsde nelheid lokte ook veel men- het van bedrijvigheid in de ex- sen. In ruime mate aanwezige positieruimte. Een openge- medewerkers van de school werkte auto, rem- en stuurin- zorgden voorts voor een pretti- richtingen, een tachograaf, ge begeleiding, waardoor er vertragingsmeters en een ver- gesproken kan worden van keersregelautomaat gaven de een „geslaagd burenfeestje". Aan de Mosselbank 12 is het pedicurebedrijf van J. van Leeuwen-Christ gevestigd. Het aann. bedrijf van wegen- bouwwerken, grond- en riole ringswerken van S.A. Visscher aan de Milanenhorst 185 is op geheven. Het assurantiekantoor „Ce res" is verplaatst van de Lage Rijndijk 66 naar de Haven 40. EMADE De zaterdag oelofarendsveen gehou- provinciale brandweer- trijden in klasse 3 le en een spannende strijd lie gadegeslagen werd ploeg (een afvaardiging van elk deelnemend brandweer korps) bestond uit een bevel voerder en ordonnance, een water- een slangen- en een aanvalsploeg en pompbedie- vele vooral jonge inwo- ners. De afvaardigingen wer- yan de Veen. den beoordeeld op het slangen ien brandweerofficieren uitrollen, pompen bedienen, slangenbruggen neerleggen en de aanpak van de comman dant. Vooral snelheid en kwaliteit van het werk waren belang rijk. Over het algemeen zijn er geen domme fouten gemaakt en kon burgemeester drs. P. J. Bolten tiidens de feestelijke prijsuitreiking in „De Alke burcht" zijn voldoening uit spreken over een geslaagde aag. Uitslag baan 1: 1. Brandweer Ter Aar, 2. Goedereede, 3. Ammerstol en 4. Pijnacker. Baan 2: 1. Brandweer Dirks- land, 2. Mijnsheerenland- Westnaas, 3. Stad aan 't Ha ringvliet en 4. Benthuizen. irden als jury. Zij beoor- in totaal 306 brand- eden, geen van allen af- ig uit Alkemade, die in n van 9 personen aan de ijd meededen. Zo'n U.-. brandweerlieden lieten weinig steken vallen. NOORDWIJK Op een druk bezochte algemene le denvergadering van Kri tisch Noordwijk heeft de overgrote meerderheid van de aanwezigen zich gistera vond uitgesproken tegen de plannen van de gemeente om op het parkeerterrein te- van tien miljoen gulden zou- woningbouw. In zijn betoog den uitkomen. Eerder dient te betrok hij de verkeersproble- N« worden gedacht aan vijftien twintig miljoen. Het raadslid Schaap (PvdA) verdedigde het standpunt van de gemeenteraad. De kosten van de raadhuisbouw zullen matiek. Naar zijn mening vie len deze problemen in de kom van Noordwijk-Binnen best mee. De intensiteit van het verkeer zal niet zo verschrik kelijk toenemen en parkeer- persé niet boven de tien mil- plaatsen zijn er meer dan ge- gcnóver de'Grote Kerk een joen uitkomen, verklaarde hij. noeg. Vandaar dat ziin fractie A11J4 Jin de gemeenteraad, samen nieuw raadhuis te bouwen. Bestuurslid Verwey liet de voorgeschiedenis van de raad huisbouw de revue passeren en zette een aantal bezwaren tegen het plan uiteen. Zo ver wachtte hij dat de kosten van de bouw ver boven het door de gemeente genoemde bedrag Als men elders in het dorp een raadhuis neerzet, kost jé net met die van de PPR en de zoveel. Verder wees Schaap op VVD, eerst eens wilde aanzien de hogere kosten als men zo- hoe het parkeren op het ter- wel het oude raadhuis als een rein Lüschen zich zal ontwik- nieuw pand zou gaan gebrui- kelen. Schaap zei het wel in- ken. Overigens betreurde het teressant te vinden als Kri- raadslid, dat aan de raadhuis- tisch Noordwijk het zou opne- bouw zoveel meer aandacht men voor het langzame ver werd geschonken dan aan de keer. Vrouwen in de politiek Een aantal Noordwijkse Vrouwenorganisaties houdt vanavond met het oog op de komende verkiezingen een politieke forumdiscussie in 'Het Trefpunt' aan de Schoolstraat Hiervoor zijn de vrouwelijke kamerle den Van Heel-Kasteel (CDA) en Jabaay (PvdA) uitge nodigd. Ook zullen er twee kandidaat kamerleden uit de VVD en PPR aanwezig zijn. De bijeenkomst begint om acht uur. Betaalbaar wonen Mevrouw Nora Salomons, kamerlid voor de Partij van de Arbeid, spreekt vanavond in 'De Alkeburcht' in Roelofa rendsveen. De bijeenkomst staat in het teken van de vraag „Betaalbaar wonen.' Is dat mogelijk voor iedereen?" Me vrouw Salomons, woningbouwspecialiste van de socialisti sche fractie, zal trachten deze vraag te beantwoorden. De vergadering begint om acht uur. Homeopathie De Vereniging tot bevordering der Homeopathie in Ne derland organiseert vanavond een voorlichtingsavond in in het Paus Johannes Centrum aan de Prinsenhof 8 in Leidschendam. De heer A.G. van Rhijn, homeopat hisch arts zal spreken over „Homoeopathie, een indivi duele geneeswijze". De bijeenkomst is vrij toeganke lijk. Huldiging Tafeltennis minnend Hazerswoude heeft zaterdagavond in het clubhuis van Avanti de meisjes die in de competitie van de Nederlandse Tafel Tennis Bond het landskam pioenschap hebben behaald, gehuldigd. Het eerste meisjes- team betaande uit Ada Verheul, Marijke Olsthoorn, Éllen en José VBakker werden in de bloem tjes gezet tijdens een geanimeerde receptie. Nieuwe pastoor Een open vacature in de Wassenaarse parochie „De Goede Herder" is met ingang van afgelopen zaterdag weer vervuld. De heer J.M. Schlatmann, deken van Leiden, heeft tijdens een plechtige eucharistieviering 's middags om vijf uur pastor L.J.F. Grijpink tot pas toor van „De Goede Herder" geïnstalleerd. Pastor Grij pink, die voorheen in Reeuwijk-brug de honneurs waarnam, is opvolger van pastoor J.F. Steenman. Muziekuitvoering „De Heerlijkheid Hoogmade" heeft zaterdag een zeer ge slaagde muziekuitvoering in „De Schuur" gegeven. De harmonie bracht een gevarieerd programma. De heer E. Arts gaf toelichting op alle gespeelde nummers. De uitvoe ring werd geopend met een grandioos optreden van de ge hele vereniging met de muziekkapel, drumband en majo- retten. Het goed in het gehoor liggende nummer „In the clock store" werd aan het einde van de avond nog eens herhaald op veelvuldig verzoek van het publiek. Door Samenwerking Sterk Muziekvereniging Door Samenwerking Sterk uit Aar- landerveen kan terugkijken op een geslaagde muzie kuitvoering in de fabriekshal van de firma Blom. De uitvoering ging van start met het charmante optreden van de minirettes. Daarna was het de beurt aan de drumband en de majorettes. Ook de fanfare trad voor het voetlicht met onder meer de „Suite Breve" met een solo van Jan Poel wijk. De avond werd besloten met het optreden van de drumband met de majorettes. De Lofstem De Aarlanderveense zangvereniging „De Lofstem" bestaat 55 jaar. Ter geledenheid hiervan werd een prima concert gegeven in de gereformeerde kerk. Medewerking werd verleend door het Boskoops Kamerkoor, het Boskoops blokfluitensemble en organist H. Vis. Harpe Davids De Noordwijkerhoutse muziekvereniging „Harpe Da vids" gat zaterdag haar jaarlijkse uitvoering in de to neelzaal van „De Bavo". Het werd een mooie sfeervol le uitvoering. De heer Laros gat toelichting op de di verse gespeelde nummers, waarbij hij tal van herinne ringen ophaalde. Na een koraal begon het concert met de mars „Unter den Grillenbanner", waarbij ook de majorettes voor het voetlicht traden. Het concert werd afgesloten met een correct optreden van de drumband. Dief crossmotor snel gepakt LEIDSCHENDAM Een 17-jarige Leidschendammer is gisteravond door de poli tie aangehouden, nadat hij een crossmotor gestolen had bij een kwekerij aan de Veursestraatweg. De jongen startte de motor met de hulp van twee vrien den en reed erop weg. De eige naars van de motor zagen de diefstal en zetten de achtervol ging in. Op de Freekeweg konden zij de jongen klemrij den en aan de politie overdra gen. JEUGDSOOS DOOR EENAKTERFESTIVAL VERDREVEN HAZERSWOUDE Het dagelijks be- festival, heeft de stichting JJB nooit iets sant weten dat het toch wel een te gekke stuur van de stichting Jeugd-, Jonge- laten w®ten over de activiteiten die vrij- situatie is, dat Hazerswoude blijkbaar al- ren- en Buurtwerk uit Hazerswoude- da8 zouden worden ontplooid. En het was leen belangstelling heeft voor het verle- Rijndijk kreeg vorige week van het be- niet voor de eerste keer dat de raad niets den (Hazerswoude 700!) en zich niet inte- stuur van de stichting Het Anker te ho- van zich liet boren. „We zaten al met resseert voor de vrijetijdsbesteding van de ren dat afgelopen vrijdagavond de dis- twe.e nare ervaringen", aldus Jacqueline jeugd. cobijeenkomst ten behoeve van de le- Boting. In een schrijven aan de bezoekers van den van de jeugdsoos „'t Pluutje" geen Desondanks maakten stichting JJB en jeugdsoos ,,'t Pluutje" verzocht het bestuur doorgang mocht vinden. Want in de Culturele Raad vóór het eenakterfestival van de stichting JJB onder meer: „Blijf grote 1 van Het Anker, waar ,,'t afspraken. Bijvoorbeeld over het volume hier, ga naar de kelder, er is wel muziek. Pluutje" !n de kelder een onderdak van de muziek die in het keldertje van heeft, vond het eenakterfestival plaats. Het Anker ten gehore zou worden ge- Speel een spelletje, praat wat. De bar blijft Aan dit gebeuren, dat werd gehouden bracht. Zodoende zouden toneelspelers en dicht. Blijf solidair, haal ook niets boven in het kader van „Hazerswoude 700" bezoekers in de grote zaal geen hinder aan de bar. Maak geen zooitje, want daar namen de plaatselijke toneelgroepen wat betreft het geluid kunnen ondervin- heeft niemand iets aan, maar blijf wel." „Michael", „Ontwikkeling en Vreugd" den- Dwars tussen en tegen deze afspra- Het bestuur van de stichting JJB nad het en „Plattelands Jongeren Kontakt" ^en in berichtte J. Verlare, de gemeente- bestuur van de stichting Het Anker al deeL secretaris, die tevens deel uitmaakt van eerder duidelijk gemaakt dat ondanks het het dagelijks bestuur van de stichting Het verbod van het houden van de discotheek Jacqueline Boting, lid van het dagelijks Anker, aan Tineke Heemskerk-de Boer, men wel in de kelder aanwezig zou zijn. bestuur van de stichting JJB: „We zijn van het dagelijks bestuur der stichting Jacqueline Boting: „We hadden het idee heel boos over deze gang van zaken". JJB: „Vrijdagavond is de disco verboden." dat er heel wat personen van de Culturele Want het is bekend dat de jeugdsoos eens Wel, dit verbod deed vrijdagavond heel Raad en van de toneelgroepen begrip voor in de veertien dagen op vrijdagavond een wat stof opwaaien. De vaste jeugdsoosbe- ons standpunt hadden. Het is toch bekend disco-avond heeft. De Culturele Raad, de zoekers demonstreerden in de directe om- dat wij eens in de twee weken op vrijdag organiserende instantie van het eenakter- geving en lieten op rustige wijze, elke pas- disco-avond hebben." Meisje (8) aangereden WOUBRUGGE Een 8-ja- rig meisje uit Woubrugge Is gistermiddag gewond ge raakt bij een ongeval op de provinciale weg tussen Hoogmade en Woubrugge. Het meisje stak met haar fiets plotseling de weg over en werd geschept door een 23-ja- rige automobilist uit Hoogma de. Het kind is met een gebro ken been en hoofdwonden overgebracht naar het Leidse Academisch Ziekenhuis. Driftstraat 2 gekraakt LEIDEN Een groep jonge ren heeft in de nacht van za terdag op zondag het pand aan de Driftstraat 2 ge kraakt Volgens de jongeren staat de woning al ruim een jaar ïeeg. De krakers zijn van mening dat de eigenaar het pand als opslagruimte zegt te gebrui ken, maar volgens hen is dat een smoes om leegstand voor de buitenwereld te verbergen. De politie is van de kraakactie op de hoogte gesteld.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5