Handel met China 5aak van lange adem F)eel top Volker Stevin Su definitief ontslagen ECONOMIE "AIWAN WORDT DOODGEZWEGEN cMchh< S OG GEEN REGELING VOOR VERTREK «G Boekhandelaren willen samen MARKTEN Bührmann-Tetterode boekt goede resultaten 7 Beurs van Amsterdam LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 APRIL 1981 PAGINA-15 1' USSEL Handel drij- I met communistisch Chi ts een zaak van zeer lan- adem en je moet nog ar afwachten of het wel doende oplevert. Dat kan |ist worden geconclu- rd uit de verhalen van die verantwoordelijk l voor de buitenlandse (del van de Volksrepu- ;k en sommigen van de m driehonderd zakenlie- uit de landen van de Eu- ese Gemeenschap, die (nemen aan de tot 10 41 durende EEG-China- fdelsmanifestatie in ^ssel. Drie jaar is aan de irbereiding van deze om- jgrijke handelskontakten rerkt en zowel de Chinese de Europese organisato- is er alles aan gelegen deze handelsweek tot succes te maken. l de organisatie zal het niet pn. De deelnemers uit Eu- b hebben na een aantal ple- (e bijeenkomsten met een >r algemeen informatief akter ruim vierhonderd in- jduele zakengesprekken af merken gekregen, los van talrijke contacten aan de reltafel en in de wandel gen. Dat moet wel tot za- i doen leiden, zou je den- zou dat nog best eens te- i kunnen vallen. Want zo bakkelijk als de Taiwan- Inezen met hun portemon- kunnen rammelen en in J It zijn hier orders af te slui- zo moeilijk gaat dat met Ajsjprode Chinezen. Zij hebben |-f<5Alners heel wat meer mon- te voeden en aanzienlijk rU ider op te maken. De [ksrepubliek kampt met jte economische problemen, langs haalde de regering in ting een streep door ruim miljard aan bestellingen in Westen, waaronder een tal grote bouw- en haven- jee ten waar ook Neder- dse bedrijven aan hoopten b^ b te werken. Chinese economische poli- heeft als gevolg van toe- ;nde problemen drasti- wijzigingen ondergaan, grote projecten bleken voor immense maar economisch Ikke land veel te hoog ge pen. Daarom wordt het om gegooid en krijgt de 4 nende jaren (voor hoe lang u£p<*> cips is onduidelijk) de lichte iistrie de meeste èandacht. deze „politiek van econo- ^che aanpassing" hopen de "7 nezen een visje uit te W ien om straks een kabel- v te vangen. „Nu een stap ig doen, een solide basis' r onze economie leggen en de oogst binnen halen. zal er ook weer ruimte voor grote ambitieuze pro- zo redeneren de Chi- en. BRUSSEL In januari en februari van dit jaar stond politiek en handeldrijvend Nederland op z'n kop over de lucratieve opdrachten die Taiwan door Nederlandse bedrijven wilde laten uitvoeren, waaronder uitrustingen voor kerncentrales en twee onderzeeboten. Door aan het Rijn-Schelde- Verolmeconcern een exportvergunnning in het vooruitzicht te stellen, zou het kabinet de relatie met de Volksrepubliek China, die Taiwan als een van haar provincies beschouwt, op het spel zetten. Dat zou niet zonder gevolgen blijven voor de handel met dit land. Rotterdam sprak zelfs van een dreigend verlies aan banen dat in de honderden zou gaan lopen. We zouden met andere woorden meer verliezen aan die Taiwan-older dan er mee winnen. Intussen zijn we ruim een maand verder. China heeft uit boosheid inderdaad zijn diplomatieke betrekkingen op een lager niveau gebracht (maar niet geheel verbroken) en Nederland gevraagd hetzelfde te doen. Maar verder lijkt er van alle sombere voorspellingen over schade aan de Nederlandse economie niet veel bewaarheid te worden. Het kleine maar kapitaalkrachtige Taiwan heeft, zeer tevreden over het toestaan van de leveringen door Nederlandse bedrijven, spoorslags een handelsmissie naar Nederland gestuurd, die hier voor nog eens 235 miljoen aan orders achter liet Wat zijn nu de perspectieven voor de Nederlandse handel met de bijna een miljard communistische Chinezen van het vaste land? Een zware regeringsdelegatie brengt dezer dagen vergezeld van de ambtelijke top van de departementen van buitenlandse handel een bezoek aan de Europese Gemeenschap in het kader van de tien dagen durende EEG-China zaken week. Nog nooit kwam zo'n omvangrijke groep Chinezen (meer dan 100 man) in het westen praten over het aanhalen van de economische betrekkingen. Réden genoeg om hier eens te gaan kijken en luisteren. lijk te maken. Hoe het ook zij, er valt in China nog heel wat te ontwikkelen en het staat buiten kijf dat dit land in elk geval theoretisch een. enorm afzetgebied kan zijn voor Eu ropese producten, kennis en management. Praktijk be te Gebrek Hoe lang deze aanpassingpoli tiek zal duren weten ze zelf niet en wanneer zij vruchten zal afwerpen is helemaal nog onduidelijk. Het kost zeker vier jaar om de 300- tot 400.000 kleinere en middelgrote on dernemingen te reorganiseren. Voorts moeten ze zich nog verzekeren van de benodigde kennis, management en niet te vergeten kapitaal om de lichte industrie op te bouwen, res pectievelijk te moderniseren en uit te breiden. Het gebrek hieraan is momenteel groot, zo geven de Chinezen ruiterlijk toe. Zij hebben alle hoop op het Westen, vooral op Europa, gericht en zijn zich bewust dat deze afhankelijkheid een te genprestatie vereist. In dat ka der moet de door vice-minister Jia Shi uitgesproken bereid heid worden, gezien meer in de EEG te kopen ten kosten van Japan en de Verenigde Staten. Maar dan wel tegen gunstige voorwaarden, want buiten lands kapitaal hebben de Chi nezen nauwelijks. De delegatieleiders geven dan ook toe dat de gezondmaking van de Chinese economie een tijdrovende zaak zal worden. Stap voor stap, veel experi menteren en waar nodig weer aanpassen. Maatgevend daarbij zal de behoefte van het Chine se volk zijn. Dat betekent een bewuste bevordering van de consumptie-industrie. Verder willen de Chinezen de agrari sche sector drastisch oppep pen. Naast een betere voedsel voorziening (China voert nog steeds graan in) moet er bij voorbeeld meer katoen en zijr de worden verbouwd om tot kleding te verwerken. De bo demschatten waarover het land beschikt moeten in toene mende mate tot exploitatie worden gebracht. Al was het alleen al om het energiepro bleem (want daar kampt ook China mee) de baas te worden. Ook dat vereist omvangrijke investeringen, zowel voor de winning zelf als voor het transport. De Chinezen spreken in feite dus met twee monden. Ener zijds hebben zij een aantal gro te bouw- en havenprojecten geschrapt omdat ze zoveel geld kosten, anderzijds zeggen ze iuist diepzeehavens nodig te hebben voor de aan- en afvoer van producten, moeten er meer energiecentrales komen en zijn er omvangrijke infra structurele verbeteringen no dig bijvoorbeeld om het trans port van kolen en olie moge- Zo is het althans in theorie. Of de praktijk, ook voor Neder landse ondernemers, spoedig navenant is zal de tijd moeten leren. Vooralsnog is er geen enkele aanleiding te veronder stellen dat er voor Nederland se bedrijven in China geen plaats meer zal zijn na onze es capades met Taiwan. De soep wordt inderdaad nog steeds niet zo heet gegeten als zij wordt opgediend. Ondanks de dreigende taal uit China en het terugroepen van de ambas sadeur, zijn de contacten met vooral grote Nederlandse be drijven gewoon voortgezet, zo vertelt een van de overigens weinige vertegenwoordigers van het Nederlands bedrijfsle ven tijdens de handelsweek in Brussel. Van Chinese kant is er zelfs bij een aantal Neder landse bedrijven op aange drongen toch vooral vertegen woordigers naar deze tien daagse zakenmanifestatie te sturen. Van Nederlandse zijde is daar maar nauwelijks gehoor aan gegeven. Naast AKZO, Philips en Billiton, zijn er maar enke le Nederlanders, onder wie twee banken en V D en de Bijenkorf, in Brussel vertegen woordigd. De rest liet het af weten. Nederlandse kringen in Brussel vermoeden dat de ge wijzigde economische politiek van de Chinezen daar niet vreemd aan zal zijn. Maar die wijzigingen hebben niets te maken met onze goede han delscontacten met Taiwan, die Rood-China een doorn in het oog zijn. Dat de Nederlandse bouwers en baggeraars voorlo pig niet in de Volksrepubliek aan de slag kunnen staat daar helemaal los van. Ook Japan en West-Duitsland werden het slachtoffer van het schrappen van de miljardenprojecten. Doodgezwegen Opvallend is dat de Chinezen voor de buitenwacht nog altijd verbittering ten opzichte van Nederland tonen. Zij leggen veel nadruk op de noodzaak van vriendschappelijke rela ties voor het bestaan van goe de handelscontacten. En een land als het onze dat het waagt het grote China zo voor het hoofd te stoten door met dat opstandige Taiwan (nog steeds door de Volksrepubliek als een rebellerende provincie be schouwd) zo openlijk zaken te doen, kan nauwelijks als een vriendschappelijke relatie ■nein xuui/nui «tl Udg concern Volker Stevin, j eind vorig jaar voor 275 Ijoen gulden in de rode Iers kwam, heeft gisteren r van zijn bestuursleden itief hun congé gege- De bestuursleden, drs. n den Driest, ir. K. van ter, ir. H. P. Meijer en J. jvan Ouwerkerk werden eerder op non-actief ge ld in verband met de fi: Iciële missers van het (cern. B van de vier bestuursleden Jf nu zijn ontslagen hebben liddels al een andere be- tking gevonden. Van Exter f directeur van Bielfinger Berger Nassbaggergesell- schaft in Hamburg; Meijer kwam onderdak als algemeen directeur van het Rotterdamse Bouwcentrum en Ouwerkerk schopte het tot directeur van de Amsterdamse Droogdok Maatschappij (ADM).- De enige bestuurder van wie nog niet bekend is dat hij een nieuwe functie kan aanvaarden is de heer Van den Driest. De ontslagregeling voor de vier topmensen van Volker Stevin is nog niet bekend. Over de afwikkeling moet nog advies worden uitgebracht door een onafhankelijke com missie. Die bepaalt tevens of de topmensen in aanmerking kunnen komen voor een zoge noemde „gouden handdruk". De middelen voor zo'n gebaar van waardering zijn gezien het miljoenenverlies echter zeer beperkt, zodat het voorlopig onwaarschijnlijk lijkt dat net viertal riante bedragen aan zijn ontslag overhoudt. Niette min zijn alle vier de bestuurs leden, inclusief de heer Van den Driest, akkoord gegaan met hun ontslag, aldus een Drs J. van den Driest: nog geen baan... woordvoerder van het bagger- concern. Naast de vier be stuursleden moeten bij Volker Stevin zoals bekend nog Circa vijfhonderd personeelsleden vertrekken. Hens Rotterdam rhuist naar Breda TERDAM De Rotter- verffabriek Tollens 1 tings (175 personeelsle- J) verhuist naar Breda :ens ruimtegebrek in de stad. In de tweede van 1982 wil Tollens nieuwe verffabriek op industrieterrein Emer 1 in Breda in gebruik ne- t. Het personeel en de den zijn van de verplaat- j op de hoogte gebracht lens Nederland, opgericht |1748, kampt al enige jaren t ruimte- en vernieuwings- plemen in Rotterdam. Tol- i heeft tevens een vestiging ssen. De verffabriek daar 1 in 1960 in gebruik geno- Tollans had vorig jaar omzet van 50 miljoen. UTRECHT/AMSTERDAM Bruna BV (detailhandel in onder meer boeken en tijdschriften) en Bührmann- -Tetterode NV onderzoeken de mogelijkheid van een deelneming van ca. 24 pet van Bührmann-Tetterode in Bruna. Tevens wordt beke ken of de 16 winkels in Ne derland met 120 man perso neel van Standaard Boek handel BV, een dochter van Bührmann-Tetterode, - bij De uitgeverijen A.W. Bruna en Zoon's Uitgeversmij. BV en Standaard Uitgeverij NV, als mede de boekhandels in België van de Standaard Boekhandel zijn niet bij het onderzoek be trokken, aldus een gezamenlij ke bekendmaking. Bruna (met 475 verkooppun ten en ca. 1200 medewerkers) wil door deze transactie haar werkvlak verder verbreden en hiermee de continuïteit verzekeren. Eerder verkreeg Elsevier-NDU al een deelne ming van 24 pet in Bruna. De rest van het aandelenkapitaal is in handen van de familie Bruna. De betrokkenvakbonden en ondernemingsraden zijn van het onderzoek in kennis ge steld, evenals de SER-Fusie- commissie en het ministerie van economische zaken. Ondernemingsraad Ford bestrijdt verliescijfers AMSTERDAM De ondernemingsraad van Ford Nederland NV noemt de door de directie gepubliceerde verliescijfers een „onjuiste en tendentieuze voorstelling van zaken". Het gaat hierbij om het door de directie in een rentabili- teitsoverzicht vermelde verlies van 1 min per week in de afgelopen drie maanden. Verder noemt de ondernemingsraad de sugges tie, dat alle bestudeerde alternatieven voor het bedrijf onhaalbaar zijn "bedriegelijk". Het on derzoek is nog steeds gaande, aldus de onderne mingsraad in een reactie op het directierapport. De ondernemingsraad zal de directie op 8 april eèn door deskundigen ondersteund rapport overhandigen, waarin de zienswijze van de or wordt weergegeven. worden aangemerkt. Ander zijds kan China niet al te vijandig doen, ten eerste niet omdat ze die Nederlandse ha- ven- en dijkenbouwers in de toekomst best nog eens nodig zouden kunnen hebben en an derzijds niet omdat Nederland toch altijd nog een niet onbe langrijk lid van de Europese Gemeenschap is. Daarom vol staat de top van de delegatie simpel met het doodzwijgen van Nederland. Zo werden in de officiële rede voeringen door de verschillen de vice-ministers en vice-pre mier Gu Mu, de leider van de Chinese delegatie naar Brus sel, uitvoerig de goede contac ten met alle EG-landen met naam en toenaam geprezen. Nederland, op dit moment zelfs voorzitter van die EEG, ontbrak daar volstrekt in. Op de vraag aan de Chinese vice- ministers of en zo ia welke rol voor Nederlandse bedrijven in de Chinese economische poli tiek weggelegd is komt een ontwijkende verwijzing naar het EG-secretariaat voor het maken van een interview-af spraak, maar daar heeft men kennelijk van de Chinezen het verzoek gekregen elke wens voor een vraaggesprek niet te honoreren. Elk officieel com mentaar wordt op deze manier keurig omzeild. Maar tegeno ver dit doodzwijgen van offi ciële zijde in de congreszaal staan tal van zichtbaar harte lijke ontmoetingen tussen de aanwezige Nederlanders en Chinezen in de wandelgangen. Als we willen zijn er dus zeker zaken te doen met de Volksre publiek, maar we moeten na tuurlijk wel willen. En bij sommige Nederlandse zaken lieden in Brussel bestaat de in druk dat we helemaal niet meer zo warm lopen voor de handel met de Volksrepubliék. „Wat stelt die nou alles bij el kaar voor. Ze weten kennelijk zelf nog niet goed wat voor economische politiek ze moe ten voeren. Dat moeten we eerst nog maar afwachten. Dan moeten ze nog aan geld zien te komen. Kortom, dat wordt voorlopig een eindeloze weg", zo viel in Brussel te be luisteren. „Een Nederlander houdt niet zo van afwachten. Wij willen liever meteen za ken doen. Dat kan kennelijk nog niet met China, maar dat kan zoals recent gebleken is wel degelijk met Taiwan. Een oud Hollands spreekwoord zegt dan: „beter een vogel in de hand, dan tien in de lucht" ARJEN BROEKHUIZEN Katterige sfeer rond Bührmann AMSTERDAM Evenals in Wall Street moesten veel fondsen vrijdag in Amster dam een stapje terug. De verschuivingen bleven ech ter nogal beperkt Relatief gezien behoorde Ahold met een verlies van 1,30 tot de grotere verliezers op een koers van 78. Unilever had tegen twaalf uur 1,10 verloren op 138,90, Akzo twintig cent op 23,30 en Koninklijke Olie een dubbeltje op 92,50. Philips was toen veertig cent beter op 20,80, Hoogovens dertig cent op 20,20 en KLM een halve gul den op 96. De grote banken konden zich net niet handha ven, met als grootste verliezer de NMB met een teruggang van twee gulden op ƒ188. De hypotheekbanken waren prijs houdend, maar de verzeke ringswaarden ondergingen enige afbrokkeling. Van de uitgevers verloor Elsevier-N DU 4 op 140,50. De aanne mers waren weer licht ver deeld. Pakhoed deed er zestig cent bovenop op 44, terwijl Nedlloyd een gulden goedko per werd op ƒ125. De staats- fondsenmarkt vertoonde een neiging tot lichte daling. Rond Bührmann-Tetterode heerste vrijdag een katterige stemming nadat donderdag middag alle transacties door de Vereniging voor de Effecten handel in overleg met de con cernleiding waren doorge haald. Men vreesde gebruik van voorwetenschap, wat zou hebbén geleid tot een flink ho gere notering aan de voor avond van de verschijning van het jaarverslag. Tot handel kwam het vrijdag vooreerst niet Geadviseerd werd een koers van 59, die 4 hoger was dan de slotkoers van woensdag. Overigens ging het op de lokale markt gezapig toe met koersen die veelal weinig afweken van de voorgaande noteringen. Van Gelder ging van ƒ7,60 naar ƒ8,30 en Deli van ƒ75,50 naar 77,80. On danks het forse verlies van Nijverdal-ten Cate in 1980 nhet textielfonds een gul omhoog tot ƒ21,50. Ook VRG zat in de goede hoek. Schuitema moest terug van 69 naar 65,50. Ook Furness en Begemann behoorden tot de wat grotere verliezers. De hypotheekbanken kregen later de wind tegen. FGH zak te terug naar 57,50, een ver lies van 1,50, en de WUH verloor een rijksdaalder op 185. Ook vele andere actieve waarden kwamen enigszins onder druk te staan. Op de Europese optiebeurs waren op het middaguur 2214 opties omgezet, waarvan 298 goudopties en 1916 aandele-i nopties. Bij de aandelenopties' waren de calls verdeeld. Het actiefst waren Philips en Ko ninklijke Olie. POELDIJK - Westland-Noofd. Vrijdag 3 april 1981. Andijvie: 250-315; aubergines: 300 730-760, 225 740-790, 175 760-820, 100 730-760; bladsla: 93-123; bloem kool 6 440, 8 370-395, 10 335-370, 12 230-310; champignons: 91-112; Chinese kool: 250-265; courgettes: 65-140; komkommers: 76 137-146, 61 107-124, 51 96-105, 41 87-95, 36 74-80. 31 70-78, 26 74-78, krom: 125-140, grof stek: 125-135; koolrabi: 9/10 101 101-132, 8/9 790-117. 7/8 85-93; krulpeterselle: 93-112; paprika rood: 85 970-1110. 75 1050-1180. 65 1050-1150, 55 990, 50 790; paprika groen 85 600-690, 75 550-580, 65 440-510, 55 290-310, 50 230-260; pa prika geel: 930-1070; paprika wit: 930-840; pepers groen: 1170-1330; prinsessen bonen: 1400-1870; raap stelen: 11-24; rabarber: 100-115; ra- dlj: 57-94; ramenas: 130; rettich 25: 76-92, 30 57-62; selderij: 16-30; sla: 23-66; snijbonen: 1040-1320; spina zie: 225-285; stoofsla: 135-150; toma ten a: 3660-4090, b 3940-3960, c 3590-3880, cc 3250-3440; vleestoma ten b: 3920-4100, bb 4270-4620, bbb 4140-4740; Ijspegels: 64. WINST STIJGT MET 12 PROCENT AMSTERDAM Als vrijwel geen ander middelgroot concern in Nederland is het Bührmann-Tetterode (distri butieve handel, speelgoed, papier, grafische machines, kartonnage) het afgelopen jaar goed voor de wind ge gaan. Op viïjweLalle fronten wist het concern zijn resul taten te verbeteren; soms met meer dan een kwart. Zo steeg de omzet met bijna 20 pet tot 2567 min, en groeide het bruto bedrijfsresultaat van het concern met 23 pet tot 154 min. Op de beurs zorgden de ongemeen positieve berichten dan ook voor een ware run op de aandelen van Bührmann. Deze hausse werd donderdagmiddag al voor afgegaan door sterk stijgende koersen (van ƒ55,- tot ƒ58,-). In verband hiermee werden de transacties op die dag door de Vereniging van de Effectenhandel ongedaan gemaakt Gisteren kwam het daardoor niet tot handel, al werd een koers geadviseerd van 59 gulden. Het vermoeden van de beleggers dat Bührmann Tetterode met goede tijdingen zou kómen bleek gisteren juist. De jaarcijfers van het concern stonden in schril contrast met de meeste andere bedrijven in Nederland, die hun rendementen steeds verder zien aangetast Uiteraard kon ook Tetterode niet ontkomen aan de invloed van de gewijzigde economische omstandigheden vorig jaar. Zo stegen de rentelasten (overigens mede door de grotere omzet) sterk (f 97 tegen ƒ70 min). De netto-winststijging bleef hierdoor enigszins achter bij de overige resultaten. De netto bedroeg 46,2 min of 12 pet meer dan in 1979. mdere relatieve tegenvaller voor het concern was de ener- winst Een andere gierekening het afgelopen .jaar. Die bedroeg totaal 50 miljoen gulden. Reden voor met name de papiersector van het concern om zich in de toekomst met verve op de energiebesparing te werpen. De Raad van Bestuur liet gisteren tijdens de toelichting op de jaarcijfers weten, dat het concern in de toekomst 12 mil- wijze kan het concern zelf in een deel van zijn energiebehoefte voorzien. In het algemeen verwacht de Raad van Bestuur de balansver- houdingen van het concern het komende jaar verder te kunnen verbeteren. De omzet en winst zullen minder groeien dan in de voorgaande iaren, verwacht het concern. De omzetstijging zal naar verwachting beneden de 10 pet blijven. hoofdfondssn koert 02-04 beurs 3-4 Amro (dlv. *81) Dordttcbe pr Elaevter-NDU Ennla 79.30 23,50 291,00 93,70 83.50 231,80 223,50 144.50 143,70 59,00 60,70 FQH Gist 8 Gist Brocades (dlv.'81) 55*90 Helneken 55*70 Hel nek en Hold. 52,00 HoU.Beton.Gr. 69,80 Hoopovens 19,90 KLkT 95.50 77,50 23,40 292,00 82,20 230,50 223,00 140,00 143,50 57,90 60,00 60,00 59,00 52,00 >9.30 Kon. Olie Nat. Ned. Nedlloyd Gr. Nedlloyd Gr. (dlv. NMB NMB (dfV81) Ogem Holding Pakhoed Holding Pakh. Hold, cert Philips Philips (dlv. '81) Ver.Bez.VNU Volker Stevin WUH 02-04 I 92.60 122,80 126,00 .•81) 118.00 216,80 113,30 229,00 125,00 140,00 75,10 20,90 187.50 116,00 160,00 172,00 I 7,30 43,80 38,90 20,90 126,00 138,60 75,00 20,90 185,50 overigs aandelen AOM-aeheer Amfae Asd Rubber Aed Rljt. Ant. Brouw. Ant. Vert Aaoetberg Asa St. R'dam Audet Aut. Ind. Rt Beilast-N BAM Begemann BeUndo Berkefp Blydenst C Buhrm. Tett. Cal and Hold Calvé D cert Id 6 pet cert 75,50 170,00 102,00 175,50 34,50 75,50 261,00 23,50 46,30 148,00 184.50 165,50 202,00 202,50 56,50 EMBA Erlks Fokker Ford Auto Id 5 pet pr Gel. Delft c Gelder cert Gerofabr Goodsmlt Hagemetjer 1310,00 65,00 66,40 156,00 156,00 11,70 17,20 254.00 75,50 42,60 nC 111,50 5,00» 31,20 127,00 42,40 165,00 32,00 36,00 15,60 403,00 Hoek'8 Mach Holdon Holec HALL Trust. HoU. KJooa Hunter D. HVA-Myen cert ICU Ind. Meetsch. IBB Kondor Intematlo M Invent um Kempen Beg 147,00 55,00 71,00 36,00 62,40 253,50 68,50 174,90 132,00 9,50 36,50 66,00 225,00b 84,50e Id 6 cum Kon. Ned. Pap Krasnapotsky 149,00 180,00b 175,20 37,50 74,90 91,00 900,00 81,00 30,006 334.00 49,00 91,50 35,00a 261,00 23,00 45,10 235,00 102,70 55,90 220,00 148,00 166,50 167,00 203,00 203,50 59,00 33,30 196,80 1312,00b 66,00 66,50 153,50 153,50 11,80 16,70 254,00 77,80 42.50 37,30e 16,00 404,00 8,30 51,00 145,00 55.00 70,00 36,00 63,20 254,00 70,00e 179,00 132,00 9,20 37,60 66,20 235,00 36,50 10,10 19,60 Metaverpe MHV Adam Moeara Fn Idem 1-4 Mulder MIJnb. W. 213,00 35,50 1060,00b 455,00b 22,20 90,00b 23,00 Ned. Cred let NEFIT Ned. Scheep Ned. SprlngsL Nieretraez Nortt Nutrida GB Rademakers Reesin k RIVA 4150,00 1020,00 53.00e 39,50 20,50 112,00e 34,00 115,00 19,20 71,50 192,50 103,00 185,00 14,50 265,00 63,00 290,00 37,00 83,20 76.50 Sanders Sarakreek Schev. Ex pi. Schlumberger 1183,00 120o!oo Schuitema 69,00 Schoppen 104.00 Schuttersv. 47,50 Slavenb. Bank 114,00 Smit Internat. 43,00 223.00 40,50e 77,00 108,10 101,50 36,10 24,60 21,50 35,00 53,60 51,30 Ver. Glasf. Vmf-Stork Vlhaml) Botl Landrd Gl 132,00 133.90 Letds. Wd 125.00 120.00» 36,50 36,50 America Fnd Aad. Beiegg. D Blnn. Bell. VG B.O.G. Eur. Pr. Inv. Gotdmlnea Holland F I KA Beiegg. Interbonds Ctoenf900 Sumabel Tokyo PH(S) Tokyo PH 115,00 87,60 132,20 172,00 146,00 139,50 1185,00 107,50 173,00 475,00 263.00 65,10 42,00 159,00 221,50 107,50 obligaties 12.00 NED. 81-91 11.50 Id.80 10.75 Id 80 10.75 Id 81 10.50 Id 74 10.50 Id 80 10 25 Id 80-90 10.25 Id 80-67 10.00 Id 80 9.75 Id 74 9.50 Id 78-1 9.50 Id 78-2 9 50 Id 80-95 9.25 Id 79-89 9.00 Id 75 9.00 Id 79-94 8.75 Id 75 8.75 Id 75-2 8.75 Id 76-96 8.75 M 79-94 8.75 Id 79-69 6.50 Id 75 6.50 Id 75-2 6.50 U 78-93 8.50 Id 76-89 8.50 Id 79-89 8.25 Id 76-96 8.25 Id 77-92 8.25 Id 77-93 8.25 Id 79-69 8.00 Id 69 8.00 Id 70-95 8.00 id 71-96 6.00 Id 70 I 8.00 Id 70 II 8.00 Id 70 III 8.00 Id 76-91 8.00 Id 77-97 6.00 Id 77-87 8.00 Id 78-88 7.75 Id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 Id 77-97 7.75 Id 77-92 7.50 Id 69-94 7.50 Id 71-96 7.50 Id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 Id 78-86 7.50 Id 78-86-2 7.50 id 71-81 7.20 Id 72-97 7.00 Id 66 L91 7.00 Id 66 II 7.00 Id 69-94 6.75 Id 70-96 6.50 Id 68 P93 6.50 Id 68 II 6.50 Id 68 IV 6.25 Id 66-91 6.25 Id 67-92 103,20 101,60 97,60 96,10 09.40 95,40 96,20 97,70 94,70 93.00 96.80 91,60 88,40 88,40 92,40 89,80 89,30 91,20 90,60 86.90 91,80 92,30 66,20 66,80 68,40 66,30 66,30 94,60 94,40 93.70 86.50 85,50 92,40 88,10 83,00 81,00 63,60 66,60 64,80 63,10 61,00 65,30 87,00 66,00 96,20 64,30 82,50 79,50 97,60 98,00 99,40 95,30 96.20 97,70» 94,50 92,80 96.80 91,40 88,30 88.50 92,20 91.70 88.60 89,70 89.20 91,00 90,40 86,40 88,70 68.40 88.30 86.30 86.00 84.50 94,60 94,40 93,50 88,30 65,30 92,30 86,80 85,80 96,20 79,80 84.70 84.00 82,30 79,30 81,20 81,90 80,40 82,80 81,20 6.00 Id 67-92 5.75 kJ 65 1-90 5.75 Id 65 II 5.25 Id 64 1-89 5.25 Id 64 II 5.00 id 64-94 4.50 Id 58-83 4.50 Id 59-89 4.50 W 60 1-85 4.50 Id 60 II 4.50 id 63-93 4.25 Id 59-84 4.25 Id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 Id 63 I 4.25 Id 63 II 4.00 Id 61-86 4.00 Id 62-92 3.75 Id 53-93 3.50 id St. 47 3.50 Id 53-63 3.50 Id 56-66 3.25 kJ 48-96 3.25 Id 50-90 3.25 Id 54-94 3.25 Id 55-95 3-25 Id 55-85 3.00 Id 37-81 3.00 id Grb 46 11.00 BNG 74-61 11.00 Id 74-84 10.50 id 1974 9.50 Id 74-82 9.50 id 74-99 9.50 Id 75-65 9.50 Id 76-01 9.00 id 75-00 8.75 Id 70-90 8.75 Id 70-95 8.75 Id 75-00 8.75 Id 77-02 8.50 Id 70-65 8.50 Id 70-95 8.50 Id 73-98 8.25 Id 70-85 6.25 id 70-96 <8.25 Id 76-01 6.00 Id 69-94 6.00 Id 71-96 8.00 Id 72-97 8.00 Id 73-79 8.00 id 75-00 7.60 Id 73-96 7.50 Id 72-97 7.25 Id 73-96 7.00 Id 661-01 7.00 Id 66-11 86,40 85,40 78,20 95,00 66.40 79.80 94,60 84,80 81,20 91,50 81.20 81.00 79,00 96,80 78,60 74,70 91,00 98.50 95,80 100,30 89,20 87.00 92,80 88,70 86,60 86,30 94,00 87,30 84,00 94,70 66,20 60,30 66,00 64,10 63,60 96,50 79,70 60,10 80,55 78,60 65,20 63,60 64,60 84,20 86.20 65.30 77.90 94,50 85.80 92,00 86.20 79,50 94.40 81.20 91,50 61,20 60.80 78,50 95,80 91,50 72,50 63,10 76.30 74,40 91,50 98.50 99.90 99.10 91,80 97.40 89.50 67,90 92,60 64,00 94,60 86.20 60,50 85,90 64.10 83,80 96,40 60,80 78.80 65.40 64.70 beurs van New York 1060,00b 20,50 366,00 4660,00 1045,00 670,00 480,00b 22,00 8,50 107,00 48,70 1160.00 201,00 4170,00 1020,00 52,10 33,60 175.00 54.30 115,00 19,00e 71,00 103,00 285,50 285.50 64,00 290,00 37,50 93,50 305,00 66,50 104,20 47,50 61,50 35,20 108,00 223.00 40,60 78,00 110,10 102,00 34,70 24,50 21,50 36.80» 53,20 114,50 96,00 132,00 173,00 157.40 151,00 144,00 130,50 1230,00 107,00 175,00 475,00 267.50 65,10 41,20 160,00 224,00 All. Chem. Am. Brandt Am. Can. Am. Motors Cons. Edison Du Pont Eastm. Kodak Exxon Ford Gen. Electric Gen. Motors 49 1/2 52 5/8 75 1/4 43 3/4 4 1/2 517/8 48 1/4 30 1/8 35 41 5/8 6 3/4 23 1/2 26 3/8 50 3/8 55 3/8 41 5/8 43 3/4 6 7/8 23 1/8 27 3/8 68 3/4 68 3/8 Texaco 53 1/2 19 3/4 36 1/2 23 3/8 62 7/8 19 3/4 Un. Tecttn. 621/8 Woohvorth 30 39 1/2 95 3/4 18 7/0 45 3/4 50 5/8 28 3/8 37 1/2 60 7/8 37 3/8 7 1/2 13 5/8e 56 3/4 31 1/2 66 3/8 25 5/8 29 7/0 39 1/2 94 1/4 19 1/2 37 1/fl 59 1/2 33 3/8 7 1/2 buitenlands geld IPrtfe In guldenst Zweedss kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Ooetanr. ach (100) Sp sense pee. (100) Griekse drachma (100) Finse merk (100) JoegoeL diner (100) ferae pond 49,25 42,00 33,75 15.52

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15