Noordveenweg en Achterweg voortaan ontoegankelijk voor doorgaand vrachtverkeer „Weren homofiele bejaarden niet juist" BEDRIJVEN VOELEN ZICH BENADEELD Motie van wantrouwen tegen CDA-wethouder GS voorlopig tegen provinciale weg 4 Bejaarde fietser overlijdt na ongeval Provincie is voor derde tuinbouwgebied Groots muziekfestijn van „Sint Matthias'" REGNKJ0UR1NAAL .1 foc REGIOUOURINAAL Kunstzwemmen in „De Thermen' REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 30 MAART 1981 NIEUWE WETERING Onder de bewoners van Nieuwe Wetering is nogal wat beroering ontstaan naar aanleiding van een beslis sing van burgemeester en wethouders van Alkemade om de Achterweg en de Noordveenweg als b-weg aan te wijzen. Hierbij werd de maximum wielbelasting op 2,4 ton bepaald en de maximum breedte van de weg op 2,20 meter. Om ge noemde wegen te mogen be rijden met vrachtwagens met een grotere wieldruk dan 2,4 ton kan op aanvraag ontheffing worden verleend. Er zijn enige Nieuwe Wete- ringse bedriiven, die zich be nadeeld voelen door de maat regel en er zijn bewoners van de Achterweg en de Noord veenweg, die vinden dat er eindelijk op hun herhaalde klachten een positieve reaktie van het gemeentebestuur is gekomen. Tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke or dening vroeg de heer W. P. Klérks (CDA) of de maatregel wel economisch verantwoord was ten opzichte van de be drijven, die aan de Noord veenweg en de Achterweg ge vestigd zijn. Deze bedrijven zijn wat hun aan- en afvoer betreft vaak afhankelijk van zware vrachtwagens. Volgens de heer Klerks is er landelijk gezien een streven naar het opheffen van b-wegen, van daar dat het hem verbaasde dat in Alkemade juist het om gekeerde gebeurt. Tot slot vroeg de heer Klerks hoe het derde tuinbouwgebied, zo het achter Nieuwe Wetering wordt aangelegd, straks zijn aan- en afvoer moet regelen. Daarbij vond hij het een vreemde zaak dat B en W een dergelijke ingrijpende beslis sing zelfstandig nemen zonder bijvoorbeeld de raadscommis sie openbare werken te raad plegen. Een aantal bewoners van Noordveenweg en Achterweg is echter blij dat het gemeente bestuur eindelijk maatregelen getroffen heeft tegen het toe nemend sluipverkeer van de Alkemadelaan. Met name de zware melkwa gens uit de Kaag die 's mor gens om 7 uur met hoge snel heid even door Nieuwe Wete ring denderen op weg naar Rijpwetering veroorzaken een groeiende irritatie. Maar ook vrachtwagens uit Roelofa- rendsveen, uit Leiden, uit Zoe- terwoude, uit Leimuiden en zware bussen die toeristische ritjes maken, doen de Nieuwe Weteringse huizen, die lang niet alle onderheid zijn, scheu ren en verzakken. De Nieuwe Weteringers, die last onder vinden van het zware trans port, klagen eigenlijk niet over de vrachtwagens, die de lokale bedrijven aandoen, maar al leen over het sluipverkeer. Men vindt dat de vrachtauto's die in Nieuwe Wetering moe ten laden of lossen niet over- De Achterweg in Nieuwe Wetering. dreven hard rijden en dus geen overlast veroorzaken. Het Alkemadese gemeentebe stuur bleek trouwens ook erg gevoelig voor het argument dat de oude brug over de Ringvaart het zwaar transport niet houden kan. Sommige be woners van de huizen langs de sluiproute zitten te trillen in hun stoel of te golven in bed als er weer een zware 2 of 3- tonner langskomt. Ze zeggen dat tegen het scheuren en ver zakken van hun huizen niets te doen is, zo lang ze dagelijks aan trillingen gelijk zware aardbevingen onderhevig zijn. Reeds jaren geleden heeft het gemeentebestuur vergeefs po gingen ondernomen om via Gedeputeerde Staten een rege ling gedaan te krijgen waarbij niet langer meer 6 ton per as zou worden toegestaan, maar 12 ton in zijn geheel. Overigens is het slechte weg dek van de Noordveenweg en de Achterweg mede-oorzaak van de klachten, maar daar schijnt het gemeentebestuur piets aan te willen doen. ALS CDA WASSENAAR VERDEELD STEMT OVER HOGE KLEI: WASSENAAR „Als het CDA verdeeld stemt over de woningbouw-locatie de Hoge Klei dien ik vanavond een motie van wan trouwen in tegen CDA-wethouder van Dingstee". Hiermee zet PvdA-fractieleider J.C.M. Greep de christen-democraten in Wassenaar voor het blok. CDA-fractieleider C. van Rij over een eventuele stemming: „Er is wat ons betreft nog geen zinnig woord over te zeggen. Er zijn twijfels in de fractie, aan enige voorwaarden moet zeker nog wor den voldaan. We willen duidelijke toezeg gingen van het college over verplaatsing van op de Hoge Klei aanwezige bedrijven, het kopen van de grond, de milieueffecten en het lawaai. Het CDA vindt met name de eventuele ge dwongen onteigening een moeilijke zaak. Van Rij: „Als de bollentelers niet weg willen, dan gaat het niet door. We moeten niet de botte bijl hanteren. Onteigening in overleg en tegen een behoorlijke vergoeding is natuurlijk wel ak koord". Over de financiële haalbaarheid van sociale woningbouw (300 woningen) op de Hoge Klei zijn CDA, PvdA, D'66 en de Onafhanke lijk Partij het wel eens. „Het CDA wil weer de kool en de geit sparen", aldus Greep (PvdA) en Nieuwenhoven (D'66). „Het is een kwe'Stie van belangen afwegen, van (durven) kiezen. En het CDA heeft zich in het verkiezingsprogramma ook duidelijk uitgespro ken voor woningbouw op de Hoge Klei. Dan is het een schandalige (Nieuwenhoven), onaccep tabele zaak (Greep), dat het CDA nu weer zo veel twijfels heeft, terwijl standpunten en fei ten al zolang bekend zijn. (VVD-fractieleider Nieuwzwaag speculeert op eventuele verdeeld heid in het CDA) We moeten niet zeggen: laten we het nog maar eens onderzoeken". Nieuwen hoven: „Het CDA laat in feite haar eigen wet houders vallen. Die hebben de hele zaak al zo lang voorbereid. Je vraagt je af welke conse quenties met name wethouder Van Dingstee hieruit moet trekken". „De CDA-ers", aldus Greep, „die tegen woning-, bouw op de Hoge Klei stemmen, moeten logi scherwijs vóór een motie van wantrouwen stemmen". De VVD is al tijden weinig gelukkig met het beleid van wethouder Van Dingstee. Men is verder tegen woningbouw op de Hoge Klei. De motie van wantrouwen tegen de wet houder over het gemeentekantoor ligt nog steeds in de liberale kast. „Als ie te laat (uitge zonderd overmacht) was geweest met de plan nen voor het gemeentekantoor, was ie wegge weest, dan had de VVD die motie ingediend. De dreiging zit er altijd in", aldus de socialist Greep. VALKENBURG De provinciale weg 4 tussen Leiden en katwijk mag niet in het bestemmingsplan Landelijk Gebied van de gemeente Valkenburg opgenomen worden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben bezwaren tegen dergelijke plannen van de gemeente gegrond verklaard. Zowel het college van B en W van Leiden als de Werkgroep Milieubeheer hadden tegen de plannen van de gemeente om de weg in net be stemmingsplan op te nemen bezwaar aangete kend bij GS. Er zal nu eerst een uitgebreide procedure rond de vaststelling van het tracé ge volgd moeten worden en daarna kan Valken burg het bestemmingsplan zonodig herzien. De gemeenteraad van Valkenburg wilde B en W de bevoegdheid geven het bsetemmingsplan aan te passen, zodra het tracé zou zijn vastge steld. Volgens de Werkgroep Milieubeheer is de noodzaak van de weg nog steeds niet aange toond. SASSENHEIM Een 72-ja- rige man uit Sassenheim is zaterdag na een ongeval aan zijn verwondingen overle den. De man reed rond 11.00 uur op zijn fiets door de Hoofdstraat. Plotseling reed hij de rijbaan op. Een naderende automobilist uit Noordwijkerhout kon de bejaarde niet ontwijken. De inwoner van Sassenheim werd geschept en later zwaar ge wond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden, waar hij korte tijd la ter overleed. In verband met de onduidelijke toedracht van het ongeval worden getuigen verzocht contact op te nemen met de politie. Telefoon: 02522-12048. ALKEMADE Het actieco mité voor de Tuinbouw in Alkemade dat zich vooral beijvert voor de totstandko ming van het derde tuin bouwgebied achter Nieuwe Wetering heeft een bezoek gebracht aan een vergade ring van de Commissie Ruimtelijke Ordening van Provinciale Staten. Het co mité kreeg hier eigenlijk al leen positieve reacties. Helaas was Gedeputeerde Borgman verhinderd, maar de heren Bakker, Van der Zalm en Van der Weiden zijn uit voerig ingegaan op de diverse* argumenten. Theo H oogen boom uit Roelofarendsveen voerde hét woord als secretaris van het Alkemadese actieco mité. vinciale standpunt dat Al niade slechts dan, en in be perkte mate, onder zeer stren ge voorwaarden in aanmer king komt voor een glastuin- bouwlokatie, indien wordt be sloten tot herstructurering van het glastuinbouwgebied te Al kemade, vond hij dat de Alke madese tuinbouw hiervan de rekening gepresenteerd krijgt. Hij waarschuwde de vergade ring dat de ontwikkeling van de Alkemadese tuinbouwbe- •drijven ernstig stagneert. Hij pleitte voor voldoende grond ten behoeve van de ontwikke ling van de bedrijven en dan niet onder zeer strenge rand voorwaarden. Tot slot drong hij aan op een goed overleg met de betrokkenen. 11 WARMOND St Matthias sloot afgelopen zaterdag het winterseizoen af met een grandioos muziekfeest in de sportzaal Klim Op. Het jeugdorkest, dat sinds een jaar binnen de vereniging bestaat, beet de spits af met Around the World van Cees Vlak. De afdeling harmonie onder leiding van Jan Meij toonde weer over veel talent te be schikken in een prachtig con cert waarvan het hoogtepunt werd gevormd door de prima vertolking van de suite 'L Ar- lesienne van Bizet. Maaike Schrama speelde in dit stuk een zeer fraaie solo-partij fluit. De klarinettengroep oogstte bijzonder veel bijval van het rijkelijk aanwezige publiek. De minirettes stalen na de pauze de show, gevolgd door de drumband die een zeer ge varieerd repertoire bleek te hebben, wat erg moeilijk is voor een drumband. Karei Boeff en Hans Rolfes verdie nen dan ook alle lof hetgeen ook tot uiting kwam in het ap plaus. De majoretten brachten een fantasievolle show voor het voetlicht die bijna perfect werd uitgevoerd. De harmonie besloot de avond waarbij de trombones in „Trombone to the For" en de trompetten in „Trumpet Filigres" volop in de belangstelling stopden. Jongetje geschept door bromfiets VOORSCHOTEN Een vijf-jarig jongetje uit Voorschoten is zaterdag na een ongeval met een dubbele beenbreuk en hoofdletsel opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Het ongeval gebeurde om twee uur op de ventweg naast de Pa penlaan. Het iongetje stak deze weg plotseling over zonder om zich heen te kijken. Een passerende bromfietser kon hem niet meer ontwijken en schepte de jongen. GEDEPUTEERDE STATEN: DEN HAAG „Het is niet juist, wanneer homosexuelen geweerd worden in voorzieningen voor be jaarden. Wij hebben steeds grote na druk gelegd op de individuele vrij heid en op het naar eigen inzicht kunnen inrichten van het eisren le ven". Dit zeggen Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland in antwoord op vragen van zeven verontruste le den (VVD, PvdA. D'66 en PPR) van de Provinciale Staten. De vragen werden enkele maanden ge leden gesteld naar aanleiding van de actie „Roze Rimpel". De actievoerders hadden gesignaleerd, dat het voorkomt dat bejaarde homosexuelen geweerd werden in bejaardenhuizen. Ook werd aangeduid, dat bejaarden meestal niet voor hun anders-gerichte sexuele ge aardheid uit durven komen. G.S. zijn inmiddels te weten gekomen, dat het weren van homosexuele bejaarden in derdaad voorkomt. „Sommige besturen hebben ons laten weten, dat zij onge huwd samenwonen in striid achten met hun beginselen of met het meerder heidsstandpunt van de bewoners", zeg gen G.S. op de vraag of G.S. met de be wuste discriminatie wel eens te maken hebben gehad. G.S. hebben indertijd geprobeerd aan de huisreglementen van bejaardenoorden een artikel toe te voegen, dat bewoners, die ongehuwd willen samenwonen volledige vrijheid garandeert. Dit kon echter geen door gang vinden. „Het opnemingsbeleid in bejaardenoorden onttrekt zich tot onze spijt voor een groot deel aan onze in vloed", aldus G.S in antwoord op vra- fen van de leden van de Provinciale taten. „Met betrekking tot de proble matiek van het ongehuwd samenwo nen, dus ook van homofiele paren, zul len wii vasthouden aan ons beleid met betrekking tot het in alle gevallen toe laatbaar zijn van ongehuwd samenwo nen door hen die dit willen", zo belo ven G.S. tenslotte aan de zeven staten leden. Eenacters in drukbezet Michelshuis HAZERSWOUDE In het kader van de viering van „Hazerswoude 700" droegen de plaatselijke toneelgroe pen Ontwikkeling en Vreugd, Michael en Platte lands Jongeren Contact een artistieke aandeel bij met een eenacterfestival. Vrij dagavond waren de ama teur-toneelspeelsters en -spe lers actief in het vrij goed bezette Michelshuis. Er werden drie korte stukken van de vaderlandse schrijver Herman Heyermans op de Elanken gezet: „De Buikspre- er", „De Meid" en „Pitten". Om ook de bewoners van de Rijndijk de gelegenheid te bie den om kennis te maken met de knappe prestaties van de drie toneelgezelschappen uit hun woonplaats, volgt aan staande vrijdagavond een re prise van het festival in Het Anker. Hier timmerde trou wens de Stichting Open Be- jaardenwerk zaterdagmiddag acn de weg in het kader van „Hazerswoude 700". Het be stuur van genoemde stichting organiseerde in het centrum namelijk een „open huis", waar zang, dans, sportiviteit en spel op het programma stonden. „Actie tankslag in Valkenburg VALKENBURG Het Val- kenburgs gemeentebestuur gaat de vergeten olietanks van particulieren en bedrij ven opsporen. Het blijkt dat er nog heel wat tanks in de grond zitten met olie erin. Deze olie kan zeer schade lijk zijn voor het milieu, aangezien de tanks kunnen gaan roesten, waardoor de olie in de grond terecht komt. Het gemeentebestuur heeft Oil Recycling Nederland b.v. op dracht gegeven de tanks te le gen. Als het om grote hoeveel heden olie gaat, krijgt de eige naar een vergoeding van de gemeente. Als blijkt dat de bo dem door de olie al verontrei nigd is, wordt de eigenaar aan sprakelijk gesteld door de ge meente. Spannende uitvoering „Plankenridders" AARLANDERVEEN Met veel elan heeft toneelvereni ging „De Plankenridders" dit weekeinde het toneel- Nesna opgevoerd. Het stuk stond onder uitstekende re gie van Joop van Zijll. Jeanette van der Sprong speelt Suzanne Lans, die terugkeert naar het dorp waar zij vroeger heeft gewoond. Zij trouwt met de man, die zij ervan verdenkt haar vader te hebben ver moord (Gerrit Angenent). Djt blijkt evenwel niet het geval. Na veel verwikkelingen komt zij achter de waarheid. De an dere rollen werden vertolkt door René Rol, Yvonne Ver hoog, Wil Vergeer, Rini van der Bijl en Karei Mulders. Na afloop van de voorstelling werd de heer G. Angenent ge huldigd. Hij staat al 25 jaar op de planken. De heer Angenent begon toneel te spelen bij de groep van de C.B.T.B. en sinds de oprichting van „De Plan kenridders", 17 jaar geleden, is hij lid van deze toneelgroep. I hi Volkshuisvesting In Leidschendam vindt morgen een unieke discus^u> plaats. Vier Tweede Kamerleden van de vier grootsi partijen (PvdA. CDA. VVD en D'66) houden die d± om kwart over acht 's avonds in gebouw De Witte h ka toe aan de Damlaan 36 een forumdiscussie over 1 onderwerp volkshuisvesting en de verdeling van huizenbestand in Nederland. Het forum wordt voorg zeten door de journalist Peter Riemersma en besta^^f\fi uit Salomons (PvdA), Cornelissen (CDA), De BeuwaDe, (VVD) en Nypels (D'66). fc, hal erd va Vastenactie waard Het dekenaat Zoeterwoude, dat de parochies in Hazeitokkad< woude, Stompwiik en Zoeterwoude omvat zal zich tijdejp Roya de bisschoppelijke vastenactie richten op een landbou\iet altei project ten behoeve van de vluchtelingen uit Ethiopië. Atvangsl organisatie van de actie is in handen van de gezamenlijk* 106 missiewerkgroepen. De vastenzakjes zullen tot en met ppgeslaj april worden opgehaald. Een bijdrage kan ook worde Winds overgemaakt op giro 426237 van het dekenaat Zoeterwouq de cor of via de Rabo-bank nr. 375319220 ten name van Deken# „Er 1 le Vastenactie Zoeterwoude". izondei mee t Klederdrachtenshow erUiricÜ Het genootschap Oud-Noordwijk houdt morgenavonl?*eJ™& in hotel-restaurant „De Beurs" aan de Noordwijki Voorstraat zijn jaarlijkse algemene ledenvergaderingg. Na de behandeling van een aantal huishoudelijke zr> ken, zal de klederdrachtengroep van het genootschaj^^mmi een show geven. Het tweede gedeelte van de bijeer, komst is gereserveerd voor de première van de filn van de heer Kléton: „Journaal Noord wijk 1958 - 1980mmmmm De vergadering begint om acht uur. T*T/ Winnaars Jan de Rooy, Marco Vink en Charles van Veen hebben ht negende „Tatetavo-toernooi" gewonnen. Het toernoi j wordt jaarlijks georganiseerd door sportvereniging Aarlan JÊ derveen. In het kader van het toernooi worden wedstri\ den in tafeltennis en tafelvoetbal gehouden. De deelnt mertjes waren verdeeld in drie groepen. Leon van Veei n on. René Vink en Hans van Kempen werden tweede in elk groep. v HAA bezin r. imimi In de Katwijkse sporthal 'Cleyn Duin' worden mor get sank opnamen gemaakt voor het KRO-televisieprogramm\ en v Kom eens langs in Katwijk." In het door Hans val "c" Willigenburg gepresenteerde programma komen ni^eosa alleen een aantal artiesten aan bod, maar ook region#" le wetenswaardigheden. Aan het muzikale programma wordt onder andere meegewerkt door Anneke Gröit loh, Rob de Nijs en Babe. Het programma wordt op ftbt bij april uitgezonden. rn'e Kom eens langs in...' Hans van Willigenburg presenteert langs in Katwijk." Ireve niet lit de ijk na ituurd moei loogte Kom een#erinÊ« dste c |ingsoe en ta tij dee anti-: RerL ALPHEN AAN DEN RIJN In totaal 162 zwemstertjes namen zaterdag en zondag deel aan de nationale jeugdkampioenschap pen kunstzwemmen in zwembad „De Ther men" in Alphen aan den Rijn. Zaterdag voerde iedere deelneemster afzonderlijk een aantal verplichte figuren uit solo en in duet of in een groep. Zondag stond de uitvoering van vrije figuren op het programma. De deelneemsters waren verdeeld in drie leef tijdsgroepen. Het eindresultaat: groep 1 soli: 1. Marielle van de Heyde, 2. Miranda Boerboom, 3. Maritta van de Bos; duetten: 1. Marielle van de Heyde en Monique Braaksma, 2. Maritta van de Bos en Marieke Bos, 3. Astrid de Ridder en Simt van Erp; groepen: 1. De Dolfijn, Amsterdam NZC'21, Nijmegen, 3. DSZ, Den Haag. GroeiHAA1 soli: 1. Marjolein van Koek, 2. Saskia Wagd>etref veld, 3. Marion Jansen; duetten: 1. Marion Jndelii sen en Marjolein van Kolck, 2. Miranda Boet ve boom en Saskia Wagensveld, 3. Lucia van Tttieke nenbroek en Mirjam van Dijk, groepen» NZC'21, Nijmegen, 2. De Meeuwen, Diemer^eft e Swol, Zwolle. Groep 3, soli: 1. Liesbeth iet mi Hoorn, 2. Debby Castelijns, 3. Brenda Richak son, duetten: 1. Liesbeth van Hoorn en Breaals r Richardson. 2. Margo Siebel en Esther Theisl 3. Debby Castelijne en Henriette Adriaaijt groepen: 1. DSZ, Den Haag, 2. De Meeuw" Diemen 3. NZC'21, Nijmegen. Een van de tientallen duetten die het afgelopen weekeinde In „De Thermen" werd Roe uitgevoerd.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4