Parker rommelt erop los en Delta Uoyd profiteert Fides Pacta haakt af Dames en heren SeyHa kampioen iv Crescendo maakt (a het Zuiderkwartier tang moeilijk Vrouwen Leiden en B Trotters poetsen blazoenen op' SPORTTRIBUNE AMSTERDAMMERS DWINGEN DERDE WEDSTRIJD AF: 96-84 EENVOUDIGE ZEGE DE DANAÏDEN Bkw AMSTERDAM Het enige dat Parker Leiden, zaterdaga vond laat in de hoofdstedelij ke Apollohal, te doen stond was een overwinning boeken op het verrassend tot deze eindronde doorgedrongen Delta Lloyd. Door enige slor digheidjes was de eerste wedstrijd net geen slachtpar tij geworden, dus wie zou de onlangs tot Nashua-killer ge promoveerde Leidee ploeg etuiten? Zo simpel was heL Maar zo simpel bleek het uit eindelijk niet, want Parker rommelde er schietend op los. Het hield wel een re- bound-overwichtje, maar zag het alles-of-niets spel van de hoofdstedelijke tegenstander tegen de rust gevaarlijke vor men aannemen: 45-31. Parker vermoedde een misverstand dat niet langer dan twintig minuten lang kon zijn, maar na een rappe Leidse terug keer (45-37) was het toch weer Delta Lloyd dat weg sprong en met een onnavolg baar de ring vindende Dave Downey het pleit beslechtte. Onmogelijkheden schijnen niet te bestaan. Parker schoot in de eerste helft tegen Delta Lloyd tegen 36%, verhoogde dat gemiddelde na rust tot een acceptabel niveau (51%), maar zag hoe de tegenstrever van 55 naar 75 procent op schroefde. Parker kwam er eenvoudigweg niet meer aan, 96-84 was het resultaat Het mag alles bijeen een groot wonder heten dat Delta Lloyd. naarmate de strijd vorderde onder steeds weerkerend en thousiasme van een afgeladen zaal, het spel dicteerde. Maar als je lange aanvalspatronen speelt en daaruit zeer degelijk de bal erin mikt of met een lay- up of Downey-schroef toeslaat Is dat een prestatie van for maat. En toch moet Parker fors beter zijn. Maar dan moet het wel iets anders laten zien, dan moet het Imponeren, dan moet het de kans niet geven BASKETBAL aan een geladen Delta Lloyd dat In normale omstandighe den eerst een voorsprong krijgt. De eerste tekenen gaven heel Iets afwijkends te zien, Parker schroefde aan de score, terwijl de tegenstander een serietje persoonlijke fouten opbouwde. Verder dan 2-6 (drie fouten DL) leidde dit niet, want het In de eerste helft hopeloos pro blematische Leidse schutters- werk kreeg een antwoordje van de koelbloedige Cock van de Lagemaat. Daarna ging Del ta Loyd er definitief vandoor. Zeer langzaam zette het een gat op (18-14, 24-18, 33-25 na een kwartier). Bij Parker kwam een verbaasd, maar nog niet echt ongerust gevoel opzetten. Mitchell Plaat en Tony Parker gooiden leuke afstandstreffers en ledereen scoorde, maar gooide daarnaast erg kwistig mis. En dat werd nog erger toen Delta Lloyd In de slotfase van de eerste helft zo goed als alles raak mikte met het Idee van 'een zone of een man-to- man vinden wij niet aardig, maar wij scoren er toch tegen'. En toen werd het aan Leidse zijde lichtelijk benauwd, want 45-31 goed maken met een slecht schietend team Is veel. In hoog tempo verminderde Parker vervolgens de marge. Bij 45-37 leek men alsnog kor te metten te gaan maken van het hoofdstedelijke fantasie plan, maar werd er vervolgens op getracteerd. Vooral toen de heer Downey met enige hoe-ls- het-mogelijk punten zijn toch al lastig te omzeilen aanwezig heid extra benadrukte. En Smith, Rijks en Van de Lage maat waren er nadrukkelijk bij te vinden. Toen de score op 59-41 en zelfs op 75-53 (acht ste minuut voor tijd) kwam kon Parker alleen nog op haastige wonderen gaan spelen. Die kwamen toen duidelijk niet meer, de laatste time-out werd een volledig Delta Lloyd fees tje, terecht. Het verschil liep nog terug, maar kon aan geen kant meer kapot. Een full- court-zone van Parker werd door Downey nog even met een dunk veroulverd. De Leid se ploeg mocht al met al toch een klein beetje naderen, maar bij 96-84 was het einde daar. Dat einde krijgt nu een onver wacht vervolg. Woensdag aan staande zal Parker de hekken opnieuw openen In de Vijf Mei hal. Dan moet de 'Amsterdam se Leeuw' tot de orde worden geroepen In de derde en aller laatste ontmoeting. LEJO BUCK 8cor*«. Delta Uoyd: Schilp 12 (71%), Rijks 11. Van Doorn 6. Kragtwljk 2, Downey 30 (83/90 88%!). Smith 17 (60%). Van de Lagemaat 16. Poelstra 2. Schotpercentage team: 55/75 64%. KORFBAL LEIDEN De strijd aan de kop van de promotieklasse B zal voorlopig zonder Fides Pacta gevoerd worden. De ploeg van coach Jan Hensen verloor de sub-topper tegen Sperwers met 5—7. De Danaï den had weinig moeite met het zwakke Klimop: 12—7. In de eerste klasse behield Per- nix haar tweede plaats door een 810 zege op Kinderdijk. Onderin gaat de (degradatie- )strijd tussen vijf ploegen. TOP pakte kostbare punten van Animo (3—5), terwijl Ons Eiland koploper GKV (G) voor moest laten gaan (9—11). Fiks bleef ongeslagen koplo per in III B dankzij een nipte 5—6 zege op Valto. Tempo speelde gelijk tegen Nieuwer- kerk: 88. De overgang van zaal naar veld leverde meer problemen op voor Fides Pacta dan coach Jan Hensen voorzag na drie oefenwedstrijden. De ruimte van het aanvalsvak werd nauwelijks benut en de aanvalsactle werden te dicht bij de korf Ingezet. Bovendien had de Leidse promotieklasser erg veel kansen nodig. Pas na een half uur vond Diet Rijsber- gen voor de eerste maal de korf. De achterstand liep via een 1—3 ruststand op tot 1—7 eer Fides Pacta wat terug kon doen. Hoewel binnen een kwartier de achterstand slonk tot 5—7, bleven de punten bul ten bereik. Ook al probeerde Jan Hensen door het inzetten van twee wissels, Conne Caree en Aad de Vos nog een gelijk spel te forceren. Voor Fides Pacta scoorden Diet Rijsber- gen, Jacquelien Velthuyzen, Nico Pikaar, Ronald van de Velde en Robin Sommeling. Pas In de tweede helft kon Da Danaïden Klimop op forse achterstand zetten. Voor de pauze was de ploeg uit Asten verrassend gestart door een 02 voorsprong te nemen. Bea Schrama, Simon Boot, Trudy Nap en Erik Peters cor rigeerden deze misstap al na een kwartier, maar Klimop kwam weer terug. Via 5—3. Hennle Devilee, werd het 5—5 ook al omdat Erik Peters een (tweede) strafworp miste. Al snel na de pauze bleek Klimop alles al gegeven te hebben. De verdediging gaf echter veel ruimte en de Danaïden rea geerde gretig. Na twaalf minu ten was de Leidse ploeg al naar 6—5 weggelopen door treffers van Joke van Nood, Ruud Vlsscher en Hennle Devi lee. Cees Christiaanse, Bea Schrama en weer Ruud Vls scher en Hennle Devilee zorg den tenslotte voor een 127 eindstand. Pas in de slotfase wist Pernix het duel tegen Kinderdijk in haar voordeel te beslissen. Kees Hortenslus en Eelco Koolhaas schoten Pernis van 88 naar 810. Daarvoor was het duel gelijk opgegaan, zij het met een licht Lelds over wicht. BIJ rust was de stand nog gelijk: 4—4. De overige treffers waren van Uesbeth van der Kraan (2), Peter Kui pers (2), Carla van der Vegte, Kees Hortenslus, Kees Brokaar en Kees van der Kraan. Door een falende derde aanval bleef TOP In het duel tegen Animo bij de 22 ruststand steken. Na een wissel, negen minuten voor tijd verving coach Ruud van der Horst Bert Staal door Harald Slmmelink veerde TOP Ineens op. De In valler maakte gelijk (33), waarna Stella van der Zaag en Peter Ciggaar nog voor een ruime 35 overwinning zorg den. Voor rust scoorden Anne van der Zaag en Jan Willem Slmmelink. Met nog een kwartier te gaan ging Ons Eiland riant aan de leiding. Koploper GKV was door een erg hardwerkende Leidse ploeg vla een 53 rust stand op een 96 achterstand gezet. Toen de Gorkumse ploeg echter terugkwam, ver krampte Ons Eiland volledig en werd de zege uit handen gege ven: 911. Vóór Ons Eiland scoorden Olga Soudan (2), Huib Hasselbach (2), Wim Nijenhuis (2), Jan van Kalke ren. Paul Rietkerken, Julia Ar- noldus. Nauwelijks een minuut nadat Ruud van Vliet De Algemene naar 4—4 had geschoten, nam Quick weer een voorsprong. Hoewel er toen nog maar een minuut te spelen was, kreeg de ploeg van coach Ruud Niesing nog een kans op een punt. Hen Rusman miste echter van de strafworpstip en het bleef 5. Ruud van Vliet, Wim van Vliet en Jeroen de Boer scoor den de overige treffers in dit overigens maar matige duel dat een ruststand kende van 2—2. Koploper In III B Fiks ging in het duel tegen staartclub Valto langs de afgrond. Na O—4 haalde Valto op tot 4—4 en de eerste nederlaag leek onaf wendbaar. Aad Knetsch en Nico van Weizen tilden Fiks echter weer omhoog en toen was de strafworp van Valto In de laatste minuut nog maar een formaliteit: 5—6. Robert van der Kraan (2), Nico van Weizen en Aad Knetsch teken den voor de overige treffers. In de subtop deelden Velocl- tas en Oranje Nassau de pun ten. Was het veldspel van de Leiderdorpers een klasse be ter, voor de korf stierven de acties in schoonheid. Waar door een effectief spelend Oranje Nassau via 40 en een 53 ruststand tot halverwege de tweede helft aan de leiding kon gaan. Het werd tenslotte 88 door doelpunten van Henk en Ybo Schutte, Rien van Poelgeest, allen tweemaal, Marjolein Verbeek en Aart Dul- ser. Tempo hield een kostbaar punt over aan de ontmoeting tegen Nieuwerkerk. Ondanks een veldoverwicht raakte Tem po In de eerste helft achterop. Een kwartier na de pauze kwam Tempo terug om twaalf minuten voor tijd met 56 aan de leiding te gaan. Ondanks voorzichtiger spel werd het 6 6. Bert Jan van Weeren (2), Ernst van Hooidonk (2), Marjo lein Opbroek en Floor Undhout scoorden. Slechts een helft kon Juliana KNS bijbenen. Na rust (5—5) stortje de Brabantse ploeg vol ledig In en kon KNS weglopen naar 105. Het Oegstgeester aandeel In de 127 elndscore werd geleverd door Rudolf Llgtvoet (2), Sandra Steenber gen, Erica Velders, Annet van der Nat, Monique Slingerland, Yvonne van Dam, René Kool- en, Rob Ultzen, Piet Sconnen- berg en Peter Zitman. TAFELTENNIS Chris Driessen van Crescendo belaagt Zuiderkwartier-speler Wil de Wit. LEIDEN Scylla kan zich Seen mooiere bekroning van aar dertigjarig bestaan wen sen. In één weekeinde zowel de dames als herenkampioen, dat is de bekroning van het seizoen 80-81. De dames pro longeerden hun landstitel door in een rechtstreeks duel streekgenoot Avanti terug te wijzen. De 5-5 die Patrick Swier c.s. bij Quick bevoch ten was genoeg voor de titel in de promotie-ereklasse. Zo wel NTTB-voorzitter Jaap Roeten, als Sportstichting man Biegstraten wezen in hun heldere speech op de enorme spanning, die het landstiteltreffen Scylla-Avanti kenmerkte. Vorig Jaar was dat minder, toen was Stephlne van Gennip zeker gelijkwaardig aan Noor- dam en Kooter en kon Scylla tegen Avanti niet stuk. Na haar verwijdering uit de nationale damesselektle heeft de Scylla- verdedlgster dit seizoen echter gas terug genomen, waardoor nederlagen tegen de belde Avantl-cracks onafwendbaar waren. Ook zondag gebeurde dat en als ook Sophia Vaal- burg tegen dit duo tekort schiet is de gelijkwaardigheid vna Avanti een feit. Scylla heeft echter Sandra de Kruyff In de gelederen, een klasse apart In de damescompetitie, getuige de honderd procent score, die ze een heel seizoen lang handhaafde. Ook het Ha- zerswoudse trio werd alle kan ten heengeslagen. De vierde zekere winst voor Scylla was die van Stephlne van Genni pop Moniek Kooter. Twee sleu telpartijen bleven er zo over. Het dubbelspel en de derde- dames-strijd tussen Sophia Vaalburg en Moniek Kooter. De landstitel komt Scylla toe, omdat men de koelbloedigheid op kon brengen deze twee pertijen binnen te slepen. Vooral voor Sophia Vaalburg was de belasting bij 5—4 erg» zwaar. Technisch gezien kan de frêle Alphense tegen Mo niek Kooter niet verliezen, maar mentaal laat ze getuige de 2013 voorsprong, die ze tegen Brigitte Kooter verspeel de, gauw het kopple hangen. In de propvolle Catharijne- straat bleef ze echter punt voor punt goed bij de les en gaf ze voorzitter Karei van Schle gelegenheid de zege te loven. Het in de zaal aanwezige eerste herenteam was zater dag al kampioen geworden, maar met zo mogelijk nog meer pijn en moeite. Het schetst de mentale kracht van Scylla, dat hij Quick een drie keer falende SJoerd Meyer ge compenseerd werd door na tuurlijk Patrick Swier drie keer en Fred van der Zeeuw bij de stand 5—4. Vooral die laatste winstpartij was bij de fataal lij kende 5—4 achterstand een soort godsgeschenk. In zijn eerste twee partijen had de blonde aanvaller krom van de zenuwen geen bal geslagen en ook tegen Westerhof ging de eerste game kansloos de mist in. De tweede game was ploe teren, zoeken en werd netaan gewonnen, waarna Van der Zeeuw In de derde game ein delijk zijn kunne toonde. Pal na het begin van die beslissen de game riep de Scyllaan al „Scylla kampioenl" en het was niet eens voorbarig ook. De Scylla reserves moeten In alle mogelijke loterijen gaan mees- MAANDAG 30 MAART 1981 PAGII LEIDEN In een van het be gin af aan licht gedomineerd duel won Parker Vrouwen met 57-64 van Voorburg. De Nutsspaarbank Trotters ken den totaal geen problemen met het Leeuwardse Ymir en sloten af bij 94-76. In een van Juventus-zijde aantrekkelijk verspeelde wedstrijd was het toch Leiderdorp dat de winst verdiend binnenshuis haalde, zij het dat de 94-90 een Inder daad krap verschil illustreer de. Luba verloor nu eens niet. Tegen Lakers, dat hard pun ten sprokkelde om degradatie als die van Luba te ontlopen, sloot de staartploeg met een fraaie winst ah 103-92. Sede- laar MSV, duchtig door het gemis van een aantal spelers verzwakt, verloor van Red Stars met 75-64. Blitz had be slist geen moeite met Crac kerjacks, dat met 121-77 niet meer dan oefenpartner werd, terwijl BVO In de grootst mo gelijke spanning tijdens het slotsignaal sneuvelde tegen Argus: 76-74. Tegen Voorburg heeft het vrouwenteam van Lelden van het begin af aan een voor sprong genomen. Die voordeli ge marge groeide bepaald niet hard tegen de steeds zone- hanterende Voorburgsen. De foutenlast aan die zijde groei de trouwens wel, met name omdat de coach er persoonlijk aan meewerkte. Lelden kwam tenslotte niet meer in gevaar, maar kon een degelijke, doch bescheiden 57-64 winst mee naar huis nemen. Ymir speelde In Leeuwarden tegen de Nuts spaarbank Trotters, die het een mooie dag vonden voor een bescheiden trip en die het Ymlr-patroon te goed doorza- LUBA VAN VERLIEZERSPAD tan gen. Na 16-16 renden zij naar een 13-punts-voorsprong en schoten in gezamenlijke sa menwerking de Leeuwarders naar een kansloze 94-76 ne derlaag. De punten aan Leidse zijde werden ruim gedeeld. Juventus uit Schiedam speelde tegen Leiderdorp een verras send aantrekkelijke wedstrijd, waarbij de Leiderdorpers ove rigens ook goed voor de dag kwamen, maar net wat matig jes het verdedigende aspect vervulden. Na een 46-38 voor sprong bij rust smolt het ver schil en plaatste de thuiscub een tweede demarrage. Onder de topscorers Kriek, Wallaart en Paulides (elk 14) haalde Lei derdorp toen definitief de 94- 90 zege binnen. Luba als staartclub had een lichtelijk verrassende bevlieging om het wat hoger vertoevende Lakers te bedwingen. De eerste helft ging voortdurend gelijk op en eindigde bij 50-5T, negen mi nuten daarna trok Luba voor goed weg naar 80-74, 90-80 en 103-92. Ronduit verbazend was dat topscorer Jaap de Waard al voor in het duel zij vierde p opstreek en het daarbij braaf liet. Sedelaar MSV ging uit bij Red Stars ten onder nu het naast de vertrokken ook ster Van der Pla playlng-coach kon Inzetten. Na een breaks beheerste (42-28) was het hi tweede helft niet Gordijn en Van topscorers (elk 20) met 75-64 ten onde ma van zonevormen to-man-patronen press was de dodelijke wapen van gen Crackerjacks. Het 51-29 liefst 121-77 topscorers Peter de Ton Kallenberg (21) Koreneef (17). BVO junioren de kans om team het bezorgen. Met de Ben Ponsloen dween met vijf uitermate en met nog zeven secondes zijr gaan veroverde Argus en schoot eerst mis en raak. Of de 76-74 nu wel t was gescoord bleef de De niet aan deze wedsp deelnemende junior-spt werden in het Junior-teai| ieder geval kampioen, twéé punten. van c l t| 122 LEIDEN Tenslotte moest Crescendo een kwartier voor tijd nog definitief afhaken. Tot 99 had staartploeg Crescendo het koploper Zui derkwartier bijzonder moei lijk gemaakt. Maar werd een 79 achterstand nog volledig goedgemaakt na het missen van een strafworp, bij 9—11 was dat wel fataal, omdat er toen nog maar twee minuten te spelen waren. Het zag er erg lang naar uit dat Crescendo na de eerste zege op De Algemene voor een tweede verrassing zou zorgen. De middenvak- en aanvalspa tronen van Zuiderkwartier mochten dan allemaal wat soe peler en afwisselender worden afgewerkt, Crescendo wist dit erg goed te compenseren. Met een flinke portie werklust, ver rassende Individuele acties, gebruikmakend van de fouten van de tegenstander. En bo vendien van de onrust die ont stond toen de koploper het misschien wat onderschatte Crescendo niet van zich af kon schudden. Want hoewel Cres cendo wel telkens tegen een achterstand aankeek, groter dan een doelpunt was deze zelden. Zo kwamen er toch winstkansen voor de staart ploeg. Maar terwijl de blauw gelen twintig minuten lang geen gat In de Crescendo korf vonden, was ook Crescendo te weinig trefzeker. Waardoor Zuiderkwartier na een afstand streffer van Joep van Dam met een 45 voorsprong kon gaan rusten. Na de hervatting zette Zuider kwartier Crescendo onder druk, profiterend van de lichte meewind. Na een gelijkmaker van Wim Barendse liep Zuider kwartier toen weg naar 57, een belangrijke marge, door treffers van Dirk Jan de Kreek en Ruud van der Mark. Halver wege de tweede helft kwam het toch al attractieve duel in een stroomversnelling. Cres cendo liep in tot 78, werd te ruggewezen: 79, maar her stelde weer: 89. loot revancheerde het missen van een door de gelijkmaker m win# te deponeren. De gelijke Ld he stand bleef nauwelijks eeniQ 0D nuut overeind. Een straNrora van Rens Henze, gevolgd 4,eKaa een doorbraak van Rob, wed Hertog, twee fouten In de verr. dediging van Crescendo, eue De marge was weer herstek _Qe|e, daarmee verdween ook ©rshol cendo's gevaarlijkste aanv im Louis Kok voor de vijandc w EH< v® i#n he der c meer dan een gemiste en U lang: mes Voor Zuiderkwartier scoo n Rob de Hertog (3), Joep Dam (2), Dirk Jan de Kreel Toos van Dam, Ruud van Mark. Wil de Wit en Rens ze; voor Crescendo: Louis (2), Tessy Burhouwt Brouwers, Ria Baak, Wi S ha Cornelisse, Wim Barendsfig vai John Huigsloot. BRAM VAN G^O30' oral ir de pelen, want Vrouwe Fortuna blaast met windkracht negen in de rug. Vorige week de 0—4 6—4 stand tegen Irene, zater dag bleek dat het nog sterker kan. Een remise was noodzaak dus Wibo van Gennip mocht niet verliezen. Bij 16—4 had het daar alle schijn van, maar Scyllaan hield zijn team toch in de hoofdklas se. Zoals bekend komt men dan volgend Jaar Docos tegen, dat de degradatie zaterdag kracht bijzette, door bij Wilno met 73 te verliezen. Vreug devol voor Docos was de titel van de reserves, welk genoe gen overigens ook de Trefers 2 maakte. Nog meer reserves kampioen, want de dames van Scylla 2 zijn terug In de hoofd klasse. Men mag het dan op nemen tegen TOV dat haar ti tel door een gelijkspel bij Hoonhorst verspeelde. In de kantlijn sloegen de Avanti-he- ren dit weekend er prima op los. De 55 thuis tegen Nikon werd zondag gevolgd door een „Om des keizers baard", maar toch uitstekende winst op het reeds kampioen zljndé Tempo Team. Ronald Rijsdorp toonde drie keer aan, dat een eventu eel afhaken volgend jaar spijtig zou zijn. Bij Mizu een lach en en traan. Dat de herenhoofd macht duikelde naar de pro motie-hoofdklasse is niet leuk, maar belangrijker de opbouw van de club is schien wel het stijgen van He reserves naar dezelfde kla yoo Dat Scylla ook de toekoh 'n d zonnig tegemoet kan zien, 1 bc wezen de jongens- en meis a.rbli Junioren, die dit weekeiBlndel eveneens kampioen wenf^Pw Het seizoen 80-81 zit Scylla en Avanti hebben damessuprematie opnieuw vestlgd, bij de heren is de zerswouds equipe derde Nederland en Scylla terugLj het hoogste plan. Verheug stev~ voor Scylla is het verder ,en k dat naar alle waarschij lde a kopman Patrick Swier vooi stanc klub kan behouden. rijke sch 2 en G SE I (acht n; ai MO d, Sandra Kruyff grond) Scylla in tegen que Koo Ook in d partij zou Kruyff h seizoenssC' (honderd cent) handel ven. ind c eede ar uil el we se d itterd len )nd. -4, 4- irde De fi rzorg in 2x Ho< n der inter or rui genst utse ilnig actie lijn. ivalli het eers tv LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18