/VD-plan voor parkeergarage woningen op Wantveld Leen van Duyvenbode bestelt al 40 jaar levensmiddelen REGIOUOURINAAL REGIOUOURINAAL Met Pinksteren naar Guernsey i envoninffbouw Jchter „Sjelter Onzeker 15,- per gram Noodkreet voor noodkeet Solidariteits verklaringen met werknemers Adler Buitenlust voert actie voor betere busverbinding LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 MAART 1981 PAGINA 5 )et<, ge M DE p is bank Ei iense i ■deelir n ^RDWIJK De fractie van de (/Gemeentebelang heeft giste- lan B en W een plan gepresen- ïchauf voor de bouw ran 99 wonin- tie veen een ondergrondse parkeer- !ren te op het Wantveld. Be raads- le P0,Ue wil daarmee een bijdrage 1 A1wtn aan leniging van de wo- ou belnood. Met de indiening van geen ,ian wordt tevens voldaan aan omda^ens van alle fracties uit de no6 s om de open plaatsen in het noest I zoveel mogelijk te bebouwen, sluiten Admiraal, toen hij de com- planbeschrijving en de teke- en aan het college overhandig- Ltrafrder was de VVD-fractie met het idee gekomen om aan het Want veld boven een parkeergarage huizen te bouwen. De imens grote tegelvlak te op een paar honderd meter van het strand, opende naar dé mening van deze fractie mogelijkheden tot een dubbele functie: parkeren en wo nen. Het gemeentebestuur deed er toen wat meewarig over en zag het niet als een haalbare zaak. Bij de behandeling van de begroting in oktober deelde burgemeester mr. Bonnike mee, dat het plan wellicht losgelaten zou moeten worden. De VVD/Gemeentebelang kondigde toen aan het idee niet op te geven en de haalbaarheid te zullen toetsen, nu echter in particulier verband. Dit is inmiddels gebeurd. Op verzoek van de raadsfractie heeft Era Bouw B.V. uit Zoetermeer in samenwerking met N.V. Schokbeton en het Noordwijkse Architectenbureau Hans van Eg- mond een uitvoerige studie van het project gemaakt, hetgeen resulteerde in een compleet plan met tekeningen plus een financiële opzet. Uit de gedegen documentatie blijkt dat het plan voorziet in de bouw van 24 woningen voor éénpersoonshuis houdens, 12 woningen voor tweeper soonshuishoudens, en 63 eengezins woningen met twee of drie slaapka mers. De stichtingskosten per woning komen, inclusief BTW op gemiddeld f 113.000.-. Dit komt neer op en huurprijs van gemiddeld 471,- per maand. In totaal zal met de bouw van het woningcomplex een bedrag van ruim 8,5 miljoen zijn gemoeid. De geplande parkeergarage biedt maximaal plaats aan 517 auto's. Op het dek van de garage zijn 106 par keerplaatsen gesitueerd en onder gronds ruim 400 plaatsen. De aan- neemsom van dit gedeelte van het project zal ruim 6 miljoen bedra gen, hetgeen neerkomt op nog geen f 12.000,- per parkeerplaats. De ge middelde kosten per plaats worden geraamd op circa f 800,- per jaar. In de aan neem som is niet begrepen de prijs van de parkeerautomaat of der gelijke installatie. Tot nog toe wordt op het Wantveld gratis geparkeerd en dat zal dan gaan veranderen. Een pluspunt is, dat de enorme betegelde vlakte aan het Wantveld verdwijnt. Het ontsiert het dorpsbeeld. Een groot deel van het iaar is het terrein nauwelijks bezet of het wordt gebruikt als stalling voor autobussen en vrachtwagens. De VVD-fractie heeft het gemeente bestuur verzocht om een spoedige toetsing van het plan op alle finan ciële en stedebouwkundige aspecten, vanzelfsprekend met volledige in spraak van omwonenden en andere belanghebbenden. 5WONERS VINDEN PLANNEN MASSAAL VAN OPZET ïen »lasjTT maa C7 koj verktlDERDORP De reali- ig van het woningbouw- van de Algemene Wo- jjbouwvereniging Leiden p op het terrein aan de irm eesterstraat achter jeugdcentrum „De Sjel- is ernstig in gevaar ge nen. Enkele bewoners uit buurt, voornamelijk wo- id aan de Van der Marck- lat, zijn in verzet geko- H tegen de plannen van AWL die onlangs op een Drmatieavond door het aeentebestuur werden ge- senteerd. protesterende bewoners (ben zich verenigd in de llangengroep behoud be- femingsplan Gaarmeester- naar» edref nen ting j ereis lat va gaan Jent VAN RUITEN «P - ANTIQUAIR lort Rapenburg 12 Leiden SL00PG0UD legitimatie verplicht straat". Zij vinden het ont- werp-gebouw in L-vorm waarin 64 twee- en driekame rappartementen in onder moe ten worden gebracht, te groots en massaal van opzet. De aan de Van der Marckstraat even wijdig lopende vleugel heeft drie lagen. De andere vleugel bestaat uit vier lagen. Het bestuur van de AWL heeft zich inmiddels met een brief tot alle bewoners in de omgeving van de Gaarmees- terstraat gewend. Het bestuur maakt daarin de actievoerders het verwijt een verkeerde voorstelling van zaken te ge ven. De AWL stelt in haar brief, dat mede gezien de enorme vraag naar woonruim te het ontworpen bouwplan een zeer goede invulling is van het gebied, waarbij duidelijk rekening is gehouden met de bestaande situatie. Volgens het vigerende bestemmingsplan zou een openbaar gebouw met een hoogte van 10 meter gebouwd'kunnen worden. Het plan van de AWL blijft aan de kant van de Van der Marck straat daar duidelijk onder. Een en ander wordt door mid del van perspectieftekeningen aan de bewoners duidelijk ge maakt. LEIDSCHENDAM Stompwijkse jongeren, leden van de jeugdsoos Oase, gaan morgenavond handtekeningen onder de bevolking verzamelen om een tijdelijk onder komen voor de Stomp wijkse jeugd te krijgen. Deze „noodkreet voor een noodkeet" is nodig omdat de nieuwbouw van het Dorpshuis alles behalve vordert. Het bestuur van de Stich ting Dorpshuis heeft deze week de tekening terugge kregen van het welstands college met de opmerking dat de raampartijen moe ten worden veranderd. De bouwvergunning wordt door de gemeente uiter aard pas afgegeven als het nieuwe ontwerp door het welstandscollege is goed gekeurd. Het bestuur van Oase denkt bij een nood ruimte aan een eventueel gebruikte bouwkeet en een plekje grond, „Het hoeft voor ons niet zo luxe te zijn als het gemeente huis als we maar onderdak hebben". De handtekenin gen van de Stompwijkers zijn nodig om de noodzaak van een tijdelijk onderko men voor de Stompwijkse jeugd bij de gemeente „hard te maken". ZWAKKE GEVELS IN BOCKHORST AAN NAUWKEURIG ONDERZOEK ONDERWORPEN Het Bouwfons Nederlandse Gemeenten heeft vanmiddag het metselwerk van 166 nieuwbouw woningen in de nieubouwwljk Boekhorst aan een nauwgezette inspectie onderworpen. De hui zen werden In de zomer van 1980 opgeleverd. Al spoedig bleek, dat er zich scheuren gingen voordoen in het metselwerk van bergingen, scheidingswanden, schoorstenen en muren van diverse woningen. Deze scheuren worden veroorzaakt door een verkeerde samenstelling van het specie. De heer A. Lansbergen van het Bouwfonds: „We weten dat die verkeerde specie hier en daar gebruikt is. Het is niet zo, dat er hele gemetselde gevels weg moeten. Er zijn wel een paar stukken van tuinmuurtjes gesloopt om instorting te voorkomen. Nu bestaat er geen gevaar meer. Aan de hand van de resultaten van dit onderzoek gaan we de zaak herstellen. Dat zal neerkomen op het hier en daar opnieuw metselen van stukjes muur. Ik denk dat het binnen een paar weken gebeurd kan zijn." De eigenaar van één van de huizen meldt Inmid dels wat vertwijfeld: „Mijn héle voorgevel is afgekeurd." „ECHTE KRUIDENIER" VAN DER LEEDEN roepj niet choli ondi Ie gi 'STGEEST Veer- jaar geleden stapte van Duyvenbode <r bet eerst op de be- ilfiets van de firma der Leeden aan de Kempenaerstraat In Hij Is de al die jaren iuw gebleven, reden ir een klein feestje 1 april, op die da- is bij namelijk of- teel vier decennia In tenst In die veertig ,ar is er eigenlijk wei- veranderd. De win- van de firma Van Leeden is nagenoeg 'txelfde gebleven en is één van de weinige te originele krulde- lerszaken. irdat Leen van Duyven- fe bij de firma Van der eden begon, werkte hij g een tijdje als besteller bij zieke mensen gaf nog wat le ven in de brouwerij", weet Leen van Duyvenbode nog. Bevrijding 'ntrum. Dat was in 1939, ui Duyvenbode woonde en nog met zijn ouders in katwijk. „Dat betekende ie- 10eJn heen en weer op de j 'ts, zo ging dat in die da- e nherinnert Leen van lyvenbode zich. „Maar lphen ik in de levensmiddelen Ü&vam, waren wij net van atwijk naar Oegstgeest geë- 1 cueerd. Nederland was be- j t en de Duitsers maakten j .me metten als je net onder kust woonde. In de Juf- Een bijna vergeten beeld: Leen van Duyvenbode weegt de kruidenierswaren zorgvuldig af. rmansstraat dreef mijn va- Js een kleinvishandêl", al- ar ts Van Duyvenbode. vei de eerste oorlogsjaren viel ech nogal mee met voedselsi- atie. „Er was toen nog ge- ïeg, maar later werd het moeilijker. Je had in die tijd veel persoonlijk contact met de klanten. Je kwam de be stellingen opnemen en ik werd dikwijls even naar bin nen gevraagd om de voedsel bonnen te knippen". Toen kwam dan toch de periode waarin zelfs de magazijnen van de firma Van der Lee den leeg waren en er niets meer te bestellen viel. „Het werk dat er toen nog over bleef, was houthakken. De uitreiking van het Zweedse wittebrood tijdens de honger winter en het afwegen van halve pondjes suiker voor Met de bevrijding leefde de levensmiddelenbranche weer op en viel er voor Van Duy venbode weer het nodige te bestellen. Toch werd het be stelwerk de laatste jaren minder. Leen stapte van de fiets over op de „mosquito" brommer. De persoonlijke service en de bediening ble ven echter onverminderd ge handhaafd. „Het is wel eens gebeurd dat een klant vier eieren had besteld waarvan er één tijdens het koken barstte. Die kreeg dan ander nadat ze geklaagd had". Met de opkomst van de su permarkten viel het doek voor de meeste kleine krui deniertjes. In Oegstgeest ver dwenen zaken zoals Koert, Streng, Brinkman en Wol kers (de vader van Jan Wol kers). Van der Leeden bleet echter als een rots in de branding bestaan. „Het is een prachtige zaak", vindt mede werker Leen van Duyvenbo de. „Iedereen wordt er per soonlijk geholpen. Er is in al die jaren weinig aan het inte rieur veranderd. De mooie kassa en de toonbank zijn er nog. Losse artikelen zijn nog altijd verkrijgbaar, zuid vruchten, noten en thee in een „zilveren pakje". Zo'n pure zaak, waar de klant nog echt koning is zou eigenlijk nooit mo gen verdwijnen. Je hebt er in Nederland gelooi ik een vereniging voor", al dus Leen van Duyvenbo de. Goldfusz-concert De organiste Gemma Coeberg en de cellist Edoard Plagge geven morgenavond in Sassenhelm bet laatste concert in de winterserie Goldiusz-concerten. Op het programma staan werken van F roberger, Vivaldi, Buxtehude en Telemann. Het concert in de Hervormde Kerk aan de Sassenheimse Hoofdstraat begint om kwart over acht Geo-band De Geo-band treedt zaterdag op in De Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan in Voorschoten. De formatie is ge noemd naar de zanger Geo Dijkhuis, die met zijn hoge stem bepalend is voor de klank van de formatie. Geo be staat verder uit Tjeerd van Zanen, gitaar, Peter Kunst, drums en Peter Hoogerbrugge, bas. Het concert begint om negen uur. De entree bedraagt f6, leden betalen f4. Sjnt Matthias Muziekvereniging Sint Matthias verzorgt zaterdag een muziek- en showavond in sportzaal Klim Op aan de Endepoellaan 9 in Warmond. AUe afdelingen van de vereniging komen aan bod. Achtereenvolgens treden op het jeugdorkest, de harmonie met licht klassieke stukken van Bizet, Von Suppé en Walters, de klarinet- tengroep, de minirettes, de drumband, de majorettes en wederom de harmonie, die de avond afsluit Het con cert begint om acht uur. Duitse herdershonden De Leidse kringgroep van de 'Vereniging van Liefhebbers en Fokkers van Duitse Herdershonden' houdt zondag een wedstrijd op het Sikkens-sportterrein in Sassenheim. Het gaat om behendigheidsspelletjes voor herdershonden en hun begeleiders. Het evenement waarbij op andere onder delen ook afgerichte honden aan het werk te zien zijn, be gint 's morgens om negen uur. Halve Marathon De Noordwijkerhoutse vereniging NSL houdt zondag de 8ste halve marathon vanuit het sportpark 'De Boek horst'. De marathonloop start voor de vijfde keer op een nieuw parcours via het sportpark, de Ruigenhoek en het duingebied van Staatsbosbeheer. Vanaf 11.00 uur kan er ook gestart worden voor een recreatieloop van 3 of 5 kilometer. Inschrijven is mogelijk vanaf ne gen uur. Deelnamekosten zijn 8 gulden en 3 gulden voor de recreatieloop. Filmliga De Filmliga in Voorschoten organiseert van zaterdag 28 maart tot en met zaterdag 4 april een Italiaanse week in het oude Greenway Theater aan de Schoolstraat in het centrum van Voorschoten. De eerste film die op zaterdag wordt gedraaid is tevens de 100ste film die de Filmliga sinds de oprichting in 1976 draait, hetgeen op feestelijke wijze zal worden herdacht. De bioscoop is gedurende de acht Italiaanse dagen op gepaste wijze aangekleed, terwijl in de pauzes wijn en kaas uit Italië geserveerd zullen wor den. Alle films beginnen om 20.45 uur en worden zonder voorprogramma met pauze vertoond. Entreeprijs is 8 gul den per film, leden betalen 4 gulden. Telefonisch reserve ren is mogelijk op de nummers 01717-4354 of 2566. Bellitoni Het Leids Symfonie Orkest Bellitoni geeft op zondag 29 maart een concert in het Groene Kerkje aan de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest Op het program ma staan de Eerste Sympfonie van Mendelssohn en de Pulcinella Suite van Stra vinski. Solisten (uit eigen or kest) zijn Hans van Hoolwertf en Martine Verboeven, viool, Hans Holthuis, altviool, René de Vries, cello en Arda Derksen, contrabas. Het concert begint om twee uur. Kaarten zijn verkijgbaar bij K&O of aan de zaal. De werknemers van vier Leidse bedrijven hebben zich vla een handtekenin genactie solidair verklaard met de werknemers van Adler die proberen de werkgelegenheid bij de Leidse schrljfmachinefa- brlek te behouden. De overgrote meerderheid van de ambtenaren en werknemers bij het Stads- bouwhuis, bij het Energie bedrijf Rijnland en van de bouwbedrijven Du Prle en IBB Condor, die aan het werk zijn op het Doelen complex zetten hun hand tekening. J. Volkers bood gistermiddag de solidari teitsverklaringen aan Ton Faas, voorzitter van het actiecomité aan. OEGSTGEEST De aan de westzijde van het Rijnzlchtvia- duet wonende Oegstgeestenaren voeren actie voor betere busverbindingen. Dagelijks ziet men vele NZH-bussen fre quent de Rijnzichtweg passeren, maar er gaat er niet één rechtstreeks naar het winkelcentrum aan de Lange Voort of naar het zwembad aan de Abtspoelweg. De dames Roman en Diederiks startten zes weken geleden een handtekeningenactie. In totaal werden 212 handtekeningen op gehaald. Deze werden verzonden naar de diverse instanties, zoals de afdeling Verkeer op het provinciehuis, de gemeente Oegstgeest en niet te vergeten de NZH. Men wil bereiken dat een van de bussen niet meer via de Ge verstraat en de Leidse Straatweg naar Leiden gaat, maar via de Lange Voort. Intussen heeft wethouder A. Konlbeck toegezegd zaterdagmorgen met de Buitenlust-bewoners over de problema tiek te komen praten. Mogelijk zal bij dit gesprek ook een verte genwoordiger van de NZH zijn. -luvcn i civ/ fc Met Pinksteren een heerlijke vakantie op Guernsey, één van de rustieke eilanden In het Engelse Kanaal. Door de warme golfstroom, die dit eiland passed is men verzekerd van een gunstig klimaat: een heerlijk oord voor een extra vakantie. Samen met het reisbureau Metro organiseert uw krant deze reis van woensdag 3 tot en met 10 Juni 1981, een pinkster- reis dus. Gelogeerd wordt In de „Duke of Normandiö", een uitstekend hotel In het centrum van St. Peters Port, de hoofdstad van Guernsey. Gevlogen wordt met de lijndienst SchipholGuernsey van de KLM. De prijs van dit arrangement bedraagt 899 p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Toeslag éénpersoonskamer 50. Inbegrepen: Vliegreis Amsterdam—Guernsey v.v.; rondrit over het eiland (incl. speciale Engelse cream-tea); ex cursie (incl. lunch) naar het wonderschone eiland Herm; ver blijf in de „Duke of Normandië" op basis van halfpenslon (ontbijt en diner); luchthaven belasting; reisverzekering comb. B; Nederlands sprekende relsleldlng. Inlichtingen, kaartverkoop voor de voorlichtingsavond (ook s avonds aan de zaal) en boekingen bij Reisbureau Metro, Ko ningin Jullanaplein 19 te Voorburg, tel. 070-87.04.00.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5