CD A-Noord wijk stemt raadshuisbouwplan weg Iportcomplex op inkelhof 2 april ifficieel open ERKEERSPLAN VERDAAGD Plan eigen hal Velocitas in ijskast rezondheids entrum en kerk nder één dak in "ïoord-Hofland Autodieven in op rooftocht Kleuters Op 't Meijeweitje naar Meyengaardsch ooi Leiderdorp Oegstgeest ziet af van 5 mei-viering \GifGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 MAART 1981 PAGINA 7 IRDWIJK Er staat in Noordwljk voorlo- ,iog geen nieuw raadhuis. De zetel van het ^gententebestuur is inzet geworden van een fel- oop^litieke strijd en niemand kan op dit mo» voorspellen hoe de afloop zal zijn. •n lang en verhit debat werd gisteravond het ot isersplan naar de volgende vergadering ver- i. Dit gebeurde door een reglementaire ma re van de VVD en de beide linkse fracties, achten daarmee de stand op 1-1, aangezien IDA in de vorige vergadering dezelfde stunt litgehaald. De tegenzet was voor het CDA. fractie staat er op. dat de raadhuisbouw en fVkeersplan in dezelfde vergadering worden ^deld. Men legt verband tussen de raadhuis- ng li en de parkeerproblematiek en vindt dat de bevolking kennis moet dragen van de besluiten van de raad over het verkeersplan om haar stand punt te bepalen ten aanzien van de raadhuisbouw. Door de afwezigheid van Schaap en Arno Bos van de PvdA verkeerde het CDA in een meerderheid spositie. Toen deze fractie haar kans verijdeld zag een wijziging in het voorstel van B en W aan te brengen, kondigde zij aan tegen het ter visie leg gen van het raadhuisplan te zullen stemmen. Daar mee joeg de CDA-fractie alle politieke katten in de gordijnen. Rubingh (VVD) vroeg om hoofdelijke stemming. En bloc sprak het CDA zich daarop te gen de ter visielegging uit. Formeel is daarmee de gehele raadhuisbouw van de baan, maar volgens burgemeester mr. Bonnike, die zelf intens aan de discussie had deelgenomen, zou in een volgende vergadering het raadsvoorstel opnieuw aan de orde kunnen komen. In feite wordt dan voldaan aan de wens van het CDA om raadhuisbouw en verkeers plan als één geheel te behandelen. Als motief voert het CDA aan. dat de plannen als zodanig aan de bevolking zijn gepresenteerd. Intussen ziet het er niet naar uit, dat de politieke' storm snel zal gaan liggen. De raadsleden deden bepaald onvriendelijk tegen elkaar, interrumpeer den en sneerden, terwijl Schelvis (PPR) de CDA- wethouder Van Duyn - op diens verjaardag nota bene - op boze toon verweet bedrog in de raadsno- tulen te hebben gepleegd. Onheilspellend was de verkapte dreiging van Ru bingh (VVD) aan het adres van de CDA-wethou- ders, die met hun fractie hadden meegestemd. „Zij spelen hoog spel", aldus de voorman van de libera len. Wat in het soms heftige debat duidelijk werd, was het standpunt van de verschillende fracties aan gaande het verkeersplan. Over een groot aantal punten bleken zij het eens, al was hier en daar wat water bij de wijn gedaan. Deze punten waren terug te vinden in het voorstel van B en W. Wat de ver keersmaatregelen betreft verandert er niet veel in het verkeersbeloop in de kern van Noordwijk-Bin- nen. De afsluiting van de Zeestraat-Voorstraat gaat niet door, het tweerichtingverkeer in de Voor straat tussen Lindenplein en Sluispad blijft ge handhaafd, toegestaan blijft ook het aan beide zij den parkeren op de Voorstraat en de Bronckhorst- straat en het Kerkhofpad behouden hun éénrich- tingverkeer. Merkwaardig genoeg werd over het verkeersluw maken van de Kerkstraat in het voorstel met geen woord gerept. Een strijdpunt bleek het vaststellen van éénrich- tingverkeer voor de Molenstraat. De PvdA en de PPR waren hier voor, omdat genoemde straat een belangrijke school route is en ook een route voor het langzame verkeer. Om dezelfde reden was het CDA bereid om éénrichtingverkeer voor de Mo lenstraat vast te stellen, maar dan bij wijze van proef. De VVD was tegen deze verkeersmaatregel. „Het is niet minder dan de doodsteek voor de Jemo-winkeliers", betoogde Rubingh. Verder vond hij het een bezwaar dat het onoverzichtelijke en gevaarlijke kruispunt Van de Mortelstraat-Wete ringkade aanzienlijk zwaarder zou worden belast. lire concurrentie voor sporthal Op Dreef 1 12| lERDORP Burge- sitfter M. A. van der Have indejit donderdag 2 april het annex restaurantcom- Tenn-Bowl officieel, lerdorp wordt daarmee uniek sportcomplex rij- Sedert december vorig wordt al druk gebruik kt van de grote ten- tl waarin drie wed- :*ïdbanen zijn aangelegd. rile weken terug werden ee in het centrale ge- gelegen squashbanen bruik genomen. Deze jte tussen de beidé sport en jen is tevens bestemd het horecagebeuren: l. Teyj bar voor de tennissers >d. len restaurant waarin ge inheid is voor barbequen rjTigourmetten. In de tweede mhal is een bowlingcen- Un ondergebracht. De rafters hebben hier de be- aljjmkViinf over 16 banen en n elpen barvoorziening. f dusver is in gemeentelij- kringen het tot stand ko- '920n van dit particuliere rlcomplex. met zijn beide sporthallen op het dak van Winkelhof als reusachtige symbolen voor een falend gemeentelijk sportbeleid, met gemengde gevoelens ga deslagen. In menige discussie in raads- en commissievergadering is de vrees uitgesproken, dat met de komst van het op commerciële basis geëxploiteerde sportcom- &lex het gemeentelijke sport- eleid wordt doorkruist. De hier en daar bestaande angst, dat de bij de gemeente in be heer zijnde sportlokalen met leegloop worden bedreigd lijkt intussen niet geheel gegrond. Wel heeft het bestuur van de badmintonclub „De Spotvo gels" besloten een gedeelte van de voor de badminton- sport geschikt gemaakte ten- nishal te gaan huren voor het spelen van competitiewedstrij den en het houden van de training. De badmintonclub, die momenteel 300 leden telt en een wachtlijst heeft die 50 namen bevat, ziet zich tot deze stap genoodzaakt vanwege het gebrek aan speelruimte in de gemeentelijke sportzaal „Op Dreef" in het Binnenhof. Wel licht zal het gemeentebestuur met een hogere subsidie-aan vraag van de badmintonclub worden geconfronteerd op grond van het feit dat de prij zen voor baanhuur in de sport hal van Tenn-Bowl aanmerke lijk hoger liggen dan die van „Op Dreef". Een mogelijk vertrek van de biljartvereniging „De Keu-ve- laers" uit de kantine van „Op Dreef" zal de gemeente meer zorgen baren. Het bestuur van deze vereniging, die bepaald niet over gebrek aan ruimte heeft te klagen, heeft voor het spelen van de wedstrijden het oog laten vallen op de ontmoe tingsruimte van Tenn-Bowl. De gemeente zal deze vereni ging met lede ogen uit „Op Dreef" zien vertrekken, omdat daarmee een stuk investering in de vorm van het door de gemeente op verzoek van „De Keu-velaers" aangeschafte wedstrijdbiljart renteloos wordt. Ook zal het vertrek een „Ik wil niets liever dan dat er een sporthal komt. Wij moeten tot het uiterste bereid zijn de bouw van een sporthal voor alle grote zaalsporten in eigen hand te houden", aldus wethouder mevrouw I. J. Gehner-Ellen- berger (VVD). Deze stellingname van mevrouw Ge- hner, die in het college de sportzaken behartigt, bete kent tevens het doodvonnis voor de plannen van de korfbalvereniging Velocitas voor een eigen sporthal. Het bestuur van de korfbalvereniging heeft inmiddels van de gemeente een brief ontvangen waarin wordt medege deeld dat de plannen voorlopig in de ijskast worden gehou den. Volgens mevr. Gehner is de bouw van een gemeente lijke sporthal alleen maar te realiseren in combinatie met het voortgezet onderwijs. Zij heeft nog een sprankje hoop, dat er naast die van Visser t Hooft en Louise de Coligny, toch nog andere dependances van Leidse scholengemeen schappen zich in Leiderdorp zullen vestigen. Wethouder Gehner vindt het overigens tactisch niet zo handig van Velocitas om sporten als basketbal en volleybal uit te sluiten. Zij had liever gezien dat er een plan van de gezamenlijke Leiderdorpse sportverenigingen was inge diend. Bovendien is zij niet zo gelukkig met de plaats, het sport- en recreatiepark De Bloemerd, waar Velocitas de hal wil bouwen. De sporthal in aanbouw. nadelig effect hebben op de kantine-opbrengsten. Jaarlijks moet de gemeente toch al een behoorlijk bedrag op de ex ploitatie van deze kantine door burgemeester Van der Have ooit eens gelanceerd als het ontmoetingspunt voor de wijk Binnenhof toeleggen. Sporthal Iedereen in sportminnend Lei derdorp is het er wel over eens, dat de gemeentelijke sporthal „Op Dreef" veel te klein is opgezet en dat het hoog tijd wordt dat er een ech te sporthal komt. Leiderdorp met zijn thans 21.000 inwo ners, steekt wat de voorzienin gen voor de binnensport be treft ongunstig af bij vele klei nere gemeenten in de regio die wel over één of meer sporthal len beschikken. Men heeft bij de opzet van „Op Dreef" in de zeventiger jaren, die als een dubbel gymnastieklokaal is uitgevoerd, duidelijk de boot gemist. De gemeentelijke auto riteiten bleken destijds doof voor de vanuit de sportclubs gevoerde pleidooien voor een echte sporthal. De kansen dat er alsnog een gemeentelijke sporthal komt lijken erg klein. De politieke partijen, met uit zondering van de VVD, staan niet te trappelen op dit punt. Nog onlangs deelde het PvdA- raadslid Frans Leijnse in de commissie onderwijs mee, dat zijn partij niets voor een sport hal voelt. Een suggestie in die richting vanuit het ambtelijke apparaat wees hij resoluut van de hand. Door de nood gedwongen heeft de korfbalvereniging Velocitas, die voor het spelen van de thuiswedstrijden mi crokorfbal op de tennishal van „De Munnik" aan de Hoogma- deseweg is aangewezen, on langs een plan voor de bouw van een eigen korfbalhal bij het college van B en W inge diend. Dit plan heeft echter de nodige wrevel opgewekt bij de besturen van de basketbalclub en de volleybalclubs, omdat Velocitas een samenwerking met deze sporten al bij voor baat van de hand heeft gewe zen. Medewerking van de kant van het gemeentebestuur lijkt daarom uiterst twijfelachtig omdat een korfbalhal voor de kleine zaalsporten geen enkel soelaas biedt. Enkele jaren ge leden strandden plannen van de badmintonclub „De Spotvo gels" voor een eigen badmin- tonhal ook bij gebrek aan me dewerking van de gemeente. itv >RSCHOTEN In de wijk Noord-Hofland op de open van het voormalige nood winkelcentrum aan de Jan tsenlaan komt een combinatie van gezondheidscen- i en Herv./Geref. Kerk. De plannen zijn tot stand geko- in hechte samenwerking tussen de Vereniging Gezond- szorg Voorschoten en de Hervormde Gemeente Voor- ten-Veur en de Gereformeerde Kerk Voorschoten. De i en van het gebouw bedragen ongeveer IJ miljoen, op basis te verdelen tussen Gezondheidszorg en beide ker- ilannen hebben de goedkeuring verkregen van de commis- Ifelstandszaken en het wachten is nu op het afgeven van de /vergunning. Volgens de heer M. de Klerk Wolters presi- Kerkvoogd van de Hervormde Kerk, kan die bouwvergun- spoedig verwacht worden. Er is slechts één bezwaarschrift diend, maar dat betreft een eventuele luidklok. De samen ging tussen Gezondheidszorg en de kerken is uit nood gebo- maar verloopt zeer gezond en plezierig. Gezondheidscentrum „Pastoor van Bemmelen" is een tien oud noodgebouwtje, dat dringend aan vervanging toe is. De fen maken in Noord-Hofland gebuik van de aula bij de 24- ige school. Onderzocht is of deze aula beter geschikt ge it zou kunnen worden en eventueel uitgebreid tot Gezond- scentrum. Die plannen bleken niet haalbaar, huidige gebouw omvat een bouwwerk van één laag van 37 ir lang en 20 tot 25 meter breed. De hoogte varieert van 3,5 ir (gezondheidscentrum) tot 5,5 meter (kerkezaal). De bouw It verricht door Wilma Scholen, Bedrijfs- en Sportgebouwen te Rosmalen. Er is een bouwcommissie gevormd bestaande personen, waarvan 1 uit de Herv. Kerk, 1 uit de Geref. c, 2 uit Gezondheidszorg en 2 uit het bouwbedrijf. Een be- Scorn missie overbrugt alle aktiviteiten. Hierin hebben zit- 6 uit Gezondheidszorg en 6 uit de kerken, laamgeving van het gebouw is ook inmiddels opgelost. Het gezondheidscentrum in Noord-Hofland is vernoemd naar toor J. van Bemmelen" en die naam krijgt het nieuwe ge- tbu heidscentrum ook. De Kerken kiezen een eigen naam. Tot lef(oe „kerken" in de aula van de school zowel Hervormden, ^formeerden als rooms-katholieken. Verwacht wordt dat de kerk niet van het nieuwe gebouw gebruik gaat maken, aantal deelnemers aan de r.k. diensten in Noord-Hofland is ïg. De dichtbij gelegen r.k. kerk aan de Rijndijk heeft grote Jkracht". Voor de herv. kerk is het omgekeerde het geval. sapel aan de Rijndijk wordt gesloten zodra het nieuwe ge- v in Noord-Hofland gereed is. De kerkezaal krijgt 250 tot zitplaatsen. In het Gezondheidscentrum komen een consul- bureau, een huisartsenpraktijk, een tandartsenpraktijk en fysiotherapie. Daarnaast is er ruimte voor o.a. zwanger- psgymnastiek. De bouw van het geheel vergt 100 werkbare n, zodat volgend jaar de bouw gereed kan zijn. Zowel de vormde als de gereformeerde Kerk starten een gezameliike t om de benodigde gelden bijeen te krijgen. Er moet zeker 0.000,ingezameld worden. Kerkvoogd De Klerk Wolters t dat bedrag zeker haalbaar. De resterende 500.000,kan end worden. de bouw van de combinatie gezondheidscentrum-kerk lt weer een braak liggend stukje grond in de wijk Noord- ind gebruikt. HAZERSWOUDE Een paar autodieven hebben gis termorgen vroeg inbraken gepleegd in Hazerswoude- dorp. De dieven stalen de vo rige nacht in Benthuizen een BMW en in Hazerswoude- dorp een Opel, type 20 SR. Met deze auto's gingen zij vervolgens op rooftocht Uit een woning aan de Potgie terlaan en uit twee woningen aan de Rijndijk werden geld en sieraden weggenomen, maar de totale waarde van de buit was betrekkelijk gering. Ook probeerden ze met ver moedelijk een koevoet de ruit van een juwelier aan de Dorpsstraat in te slaan, maar het pantserglas van de winkel bleek bestand tegen deze aan val. De boven zijn zaak wo nende juwelier werd gealar meerd door de herrie en zag de gestolen BMW wegrijden. Van de daders en de auto's ontbreekt elk spoor. De waar de van de twee auto's is aan zienlijk. Gisteren ging het In optocht naar de Meyegaardschool. LEIDERDORP Ongeveer veertig kleuters van de kleuterschool „op 't Meyeweitje" brachten gisten morgen hun stoeltjes naar de Meyegaardschool om daar hun nieuwe plaatsen in te nemen. Integratie was de drijfveer van de matineuze actie. Voortaan krijgen de kleuters en de leerlingen van de lagere school gebroederlijk en gezusterlijk naast elkaar les in de school aan de Vronkenstraat. Voor het vrijgekomen gebouw van „op 't Meijeweitje" aan de Sternstraat is nog geen bestemming gevonden, maar verwacht wordt dat in die situatie verande ring komt als volgende maand de Leegstandsnota wordt uitgebracht. Beide seholen werken al geruime tijd samen. De meeste kinde- ren stromen na de kleuterschool door naar de lagere school aan de Vronkenstraat. Omdat slechts zes van de twaalf lokalen in gebruik zijn, werd besloten om ruimte te scheppen voor de kleu ters. De kleuters hebben twee gewone lokalen en een groot lo kaal voor bewegingsonderwijs tot hun beschikking. Eergisteren gaven de ouders blijk van hun welwillendheid door tijdens de verhuizing de handen flink uit de mouwen te steken. Gister morgen werden de kleuters opgehaald door de eerste-klassers van de lagere school. In de Meyegaardschool werden de nieuw komers vervolgens door alle leerlingen alsmede door het onder wijzend personeel feestelijk verwelkomd. OEGSTGEEST De Oegstgeestse Oranjevereniging ziet geen kans voor 5 mei een feestprogramma op te stellen. Tijdens een vergadering deelde de voorzit ter van de vereniging, de heer H. Koerten, gistera vond mee dat er geen geld is voor het organiseren van twee feesten. Traditioneel organiseert de Oranjevereniging op Koninginne dag, 30 april, de nodige festiviteien. Ook dit jaar is er weer een feestprogramma samengesteld. Er treedt 30 april een Twentse dansgroep op, er zijn autobehendigheidswedstrijen en er is een taptoe en een kermis. Tevens wordt de door de Leidse wielerve reniging „Swift" georganiseerde „Ronde van Oegstgeest" verre den. Hiervoor hebben zich al 140 wielrenners gemeld. Vooraf gaande aan de ronde wordt een zogenaamde dikke bandenrace gehouden. Het gemeentebestuur heeft de Oranjevereniging laten weten dat het dit jaar nog bereid is het traditionele vuurwerk te subsidië ren. Of dat volgend jaar ook gebeurt, is niet zeker, aangezien de gemeentelijke ontwerp-begroting voor 1982 een tekort van vijf ton te zien geeft. Minister Ginjaar in Voorschoten VOORSCHOTEN Minis- ter Ginjaar van Volksge zondheid en Milieuhygiëne zal voor het Voorschotens politiek café op maandag 30 maart een spreekbeurt hou den over de problematiek rond de gifvondsten in Ne derland. De Socialistische Partij afde ling Leiden bracht onlangs de gemeentebesturen van Leiden, Wassenaar en Voorschoten op de hoogte van vermeende vuilstortplaatsen in deze ge meenten. De minister van Volksgezondheid werd door de werkgroep politiek café Voor schoten bereid gevonden zijn beleid hieromtrent nader toe te lichten. De bijeenkomst wordt gehouden in het jonge rencentrum De Lindehoeve en begint om acht uur. Biljartstanden Veen- en Rijnstreek De Sport 20-92 le. De Verg Vos 20-90 2e. Jacobswoude 20-84 3e. Ons Genoe gen 20-83. RA-Veen 20-73, De Driesprong 20-68, De Kroon 20-67, De Verg Vos 14 20-65, Harago 20-63, 't Scheepje 20-49, Rijnegom 20-36. C2b De Krron 22-91 le. Jacobswoude 22-89 2e, Nw. Wetering 22-84 3e, Ons Genoe gen 22-83. RA-Veen 40 22-83. DVH 22-81. 't Scheepje 22-78. Rijnegom 22-73, De Sport 22-70, RA-Veen 22-65, RBV 22-65, De Verg Vos 22-62. itBV 21-130 kamp.. De Rijnstreek 21-110 2e. Rijnegom 21-93 3e. 't Scheepje 21- 17. DVH 21-82. Westerhaven 21-77, Harago 21-70. 83. Westerhaven 110 20-82, RA-Veen 20-73, Westerhaven 20-36. advertentie electrisch gereedschap tijdelijk in prijs verlaagd. LAMAN-LEIDEN B.V. Zijlsingel 2 - Leiden Geopend van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.30 uur.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7