„Gemeente behandelt ons als kwajongens REGI0(J0UR)NAAL REGIOUOURINAAL 2—5iö !ENfJ.c,hlcn GELADEN STEMMING OP NOV- VERGADERING: leerlingen „Klaverweide nthullen kunstwerk Noordwijkse ondernemers houden zich op de vlakte irvanging poreuze dakpannen raadhuis Oegstgeest noodzakelijk Acht ton schade bij felle brand op scheepswerf LEIDSE COURANT DINSDAG 24 MAART 1981 PAGINA 7 RShi^overlast i dit ïaar •aken bijh, j sj&tombanden onze parlementaire redactie) HAAG Maatre- die gel uidoverlast isserende vliegtui- woningen rond de landse vliegvelden tegengaan 'iol bijvoorbeeld, ook Valkenburg ienburg zullen l vroegst eind van genomen wor- etnüT Vw Irwachting zal dan pas eling in werking kun- .jien waardoor de kos- de geluidvoorzienin- 4haald kunnen worden gebruikers van burger- artterreinen. De kosten 0€7TKtjeS fgeluidwerende voorzie- )lauw nfh aan woningen rond' wuw Of vüegveiden zullen uit ^oting van defensie be- W moeten worden. Een, \r blijkt uit antwoorden lister Tuijnman op vra- n het Kamerlid Van asteel (CDA) over het afkomen van een re- vaarbij normen voor de verlast van vliegtuigen teld. NOORD WIJK Op de algemene le denvergadering van de Noordwijkse Ondernemersvereniging in „Waiki- ki" werd gisteravond forse kritiek geleverd op het gemeentebestuur. Verbolgen bezoekers verweten de ge meente laksheid en het geven van valse voorlichting. In discussie kwam onder meer het afschuiven van het duin aan de zeereen. Met een nietszeggend zinnetje zou door de ge meente aan de plaatselijke horeca meegedeeld zijn, dat de zaak niet doorging. „Moeten we daarin nu zon-, der meer berusten?" vroeg een van de sprekers aan het NOV-bestuur. Uit z'n toelichting bleek dat de horeca reeds in 1978 had verzocht om de opge stoven zeereep wat lager te maken. Men kreeg dkarop geen antwoord. Het jaar daarop werd het verzoek herhaald, in december werd nog eens aan de wens van de horeca herinnerd, doch pas op 15 februari kwam er een brieve met als inhoud: Dat doen we niet. Wat de toerist op de Noordwijkse boulevard te zien krijgt is afbraak en puin aan de ene zijde en een hoog duin aan de an dere kant. „Dit gemeentebestuur heeft er geen notie van wat de toerist vraagt", aldus de woordvoerder van de horecaleden van de NOV. „Als horeca nemen we dit niet. Waaruit bestaat de gemeente eigenlijk? Uit ons, de burge rij, of uit een stuk of wat ambtenaren?" Onbegrijpelijk vond men het dat voor een simpele verkeerstelling in de Schoolstraat 15.000 wordt uitgegeven, terwijl de gemeente voor een toeris tisch belang als het afschuiven van het duin met geen cent over de brug komt. Er was nog een punt waarop de NOV, de horeca en de Maatschappij Zeebad van de gemeente nul op het request hadden gekregen. Men had gevraagd om de terrasjes bij de verkoopplaatsen (units) op het strand te mogen uitbrei den. Wat beoogd werd was het geven van meer service aan de strandbezoe-' kers, zei NOV-voorzitter Korbee. Aan vankelijk bestond de indruk, dat de ge meente positief zou reageren, maar wat er kwam was een botte afwijzing in een briefje van vier zinnen. „Dit valt ons enorm tegen", aldus Korbee, die in z'n openingsspeech reeds signaleerde, dat de gemeente geen beleid voerde, dat op de badplaats was afgestemd. Bij de. rondvraag bleek dat ook een plannetje om op het strand een beschut terras te maken met circa veertig zitplaatsen op onwil van de gemeente was afgeketst. „De uitbreiding van de unit-terrasjes is door de gemeente niet eens met Zeebad besproken", merkte een horeca-verte- genwoordiger op. „We worden als kwa jongens behandeld". Voorzitter Korbee zegde toe, dat op zeer korte termijn een gesprek zal worden georganiseerd tus sen het NOV-bestuur, dat van Horeca- Noordwijk en de Maatschappij Zeebad, teneinde zich over de situatie te bera den, „welke politieke partijen in deze gemeente nemen het op voor het toeris me", vroeg een NOV-lid, dat nog niet zo lang in Noord wijk woonde. Hij vroeg om een stern-advies bij een vol gende verkiezing. Voorzitter Korbee hield zich wijselijk op de vlakte. „Ik doe in die richting geen uitspraken". In de vergadering betreurde men de opheffing van de openbare raadscom missie voor middenstandzaken en toe risme. „Nu wordt alles bekokstoofd in een besloten clubje van fractievoorzit ters met de burgemeester als voorzit ter". Voorzitter Korbee zette uiteen dat de opgeheven commissie ook niet dave rend functioneerde. ïneke Gips. Nadien van den Brandt en Wendy de Haas bij het zojuist door het fiulde kunstwerk 99 )RDWIJK Sinds gistermorgen is iverweide" helemaal af. Op een terp f de school staat nu een veelkleurig ke- isch plastiek, die wat vormgeving be- t doet denken aan een obelisk. Het is magnifieke schepping van de Amster- ise kunstenares Maggi Giles, die in het meter hoge plastiek typische Noord-, tse symbolen verwerkte als de klavers „Klaverweide" en de kwallen op het nd. leerlingen onthulden het kunstwerk, waren Brieneke Gips. Nadien van der idt en Wendy de Haas, de jongste kleuter „Klaverweide", die onder regie van bur- eester mr. Bonnike het witte doek met ne klavers wegtrokken, waaronder het iiek schuil ging. inleiding van de ceremonie zong de oljeugd een speciaal gecomponeerd lied. „In Noordwijk staat een school", lieten de jongens en meisjes uit volle borst horen en dat was natuurlijk „Klaverwei". Een vreugdevolle dag was het in het bijzon der voor wethouder Bedijn en z'n staf van onderwijszaken. Met de onthulling van het kunstwerk werd de laatste hand gelegd aan de school, waarvoor de wethouder zich sterk had gemaakt. De maakster van het werk, Maggi Giles, is Engelse van geboorte, maar woont al jaren in ons land. Zij is zowel verbonden aan de Stich ting Cosa te Delft als aan de Stichting Kunst en Bedrijf te Amsterdam. „Het plastiek is ge maakt van grove chamotte klei", vertelde de charmante kunstenares. Het massief wordt in gedeelten gebakken, die daarna stuk voor stuk worden uitgehold en geglazuurd. „Ver volgens gaan alle delen weer de oven in". Met een draadconstructie worden later de ge reed zijnde delen tot een geheel gemaakt. TEN AANZIEN VAN RAADHUISBOUW /VERKEERSPLAN NOORDWIJK In de ver gadering van de Noordwijk se Ondernemersvereniging is gisteravond uitgebreid van gedachten gewisseld over de raadhuisbouw en het verkeersplan, dat vanavond door de gemeenteraad wordt behandeld. Men besloot de uitspraken van de raad af te wachten alvorens een stand punt in te nemen. NOV-voorzitter Korbee gaf een exposé van de ontwikke ling van de plannen, in het bij zonder van het verkeersplan, waarbij de belangen van de middenstand nauw zijn be trokken. Ter verduidelijking van het standpunt van de ver schillende raadsfracties citeer de hij de raadsnotulen. In het betreffende basis-verkeersplan voor de kern van Noordwijk- Binnen, dat door ambtenaren en deskundigen van de ge meente is opgesteld, wordt ge rekend op een behoefte van 411 parkeerplaatsen. Op de hearing in december was dit nog eens nadrukkelijk gesteld en toen had ook de midden stand zijn wensen en bezwaren naar voren gebracht. Het had de NOV-bestuurders in hoge mate geërgerd, dat een paar dagen na de hoorzitting de burgemeester in een interview in een streekblad te kennen had gegeven, dat een groot deel van de raad zich niets zou aantrekken van de door de middenstand aangevoerde be zwaren. Korbee zette uiteen, dat voor de bouw van het raadhuis een wijziging van het bestemmingsplan vereist is. Hiertegen kunnen bezwaar schriften ingediend worden. Anders ligt het met het ver keerscirculatieplan. Dit heeft volgens de voorzitter geen rechtskracht. Men kan er dus geen bezwaren tegen1 maken. „Als NOV hebben wij geen be zwaar tegen de bouw van het raadhuis op de voorgestelde plaats (het parkeerterrein maart het raadhuis)." Voorzitter Korbee drong er bij de leden op aan geen bezwaar schriften tegen de wijziging van het bestemmingsplan in te dienen. Hij zei verheugd te zijn, dat het gemeentebestuur althans aan een deel van de bezwaren van de middenstand tegemoet gekomen was. (Geen afsluiting Zeestraat-Voor straat, geen éénrichtingsver keer op het Voorstraat-gedeel-*" te tussen Lindenplein en Sluis- pad, handhaving van de rij richting op het gedeelte van de Voorstraat tussen de Wilhel- minastraat en de Schiestraat, ontsluiting van het parkeerter rein Lüschen naar de Bronck- horststraat en nog enkele pun ten.) Voor de Molenstraat denkt het gemeentebestuur aan het nemen van een proef met eenrichtingsverkeer. Een deel van de winkeliers is daar voor, anderen zijn er op tegen. Korbee wees er op, dat het miljoenen zou kosten als de middenstand volledige nako ming van het parkeerplan zou eisen. In feite gaat het ons nie* om die 411 plaatsen, aldus de NOV-voorzitter. „Wij liggen van zes parkeerplaatsen aan de Heilige Géestweg niet wak ker. Wat ons dwars zit is, dat we ons vals voorgelicht voe len", verklaarde Korbee. Er zouden volgens het basisplan 411 parkeerplaatsen komen. Op de hoorzitting is dit nog eens gezegd en daarna krab belde men terug. „Daardoor gevoelen wij ons als onderne mersvereniging belazerd!" Uit de reacties werd duidelijk, dat de vergadering deze me ning deelde. Gesuggereerd werd om in een brief aan de NOV-leden het indienen van bezwaren tegen de wijziging van het bestemmingsplan aan te moedigen. In Zuid-Neder land is een gerechtelijke aktie tegen een verkeersplan wel succesvol verlopen, bleek uit de toelichting van een der ver gaderingbezoekers. Daar wer den de winkeliers in het gelijk gesteld. De voorzitter raadde een en ander af. In z'n antwoord wees hij op de mogelijkheid van re presailles tegen de midden stand. „Stuur vanavond nog een brandbrief aan alle frac ties", was een ander idee uit de vergadering. Verder werd geageerd tegen de onhoudbare parkeersituatie op de Voor straat. „Het is gewoon een puinhoop", aldus de opponent. Verzocht werd bij de gemeen te aan te dringen tot het tref fen van een regeling voor het parkeren van de ambtenaren. „Men kan niemand dwingen ergens wel of niet te parke ren", meende Korbee. Hij drong er nogmaals op aan af te wachten wat de raad zou be sluiten. De vergadering legde zich daarbij neer. TGEEST De dakpanne, et gedeelte van het Oegst- e raadhuis dat uit 1900 da- ijn dermate poreus dat ze op termijn vervangen moeten Q. Dit betekent dat de totale i die zijn verbonden aan de itie en uitbreiding van het lis nog eens met 93.000 gul- oeten worden verhoogd door 1 van een aanvullend kre- De architect van het raadhuis heeft in overweging gegeven de poreuze pannen te vervangen door ongegla zuurde pannen van hetzelfde type., De leden van de raadscommissies voor openbare werken en financiën stonden aanvankelijk afwijzend te genover deze extra verhoging van de toch al niet geringe renovatiekosten, maar nadat de raadsleden de situatie .later ter plekke hadden opgenome- kwamen zij tot de conclusie dat ver der uitstel onverantwoord is. De aannemer van de uitbreidings- en renovatiewerkzaamheden heeft in middels een offerte ingediend voor het uitvoeren van de werkzaamhe den aan het pannendak. Die werk zaamheden bestaan uit het verwijde ren van de bestaande pannen, panlat ten en tengels, het schoonmaken van het dakbeschot, het leveren en aan brengen van vochtregulerende folie, het leveren en aanbrengen van nieu we tengels en panlatten, en het aan brengen van de nieuwe pannen, in clusief de benodigde hulpstukken. Aangezien binnen het oorspronkelijk voor uitbreiding en renovatie be schikbaar gestelde krediet geen fi nanciële ruimte meer is deze tegen valler moet de gemeenteraad van Oegstgeest op korte termijn een aan vullend krediet beschikbaar stellen om de algehele werkzaamheden zon der al te veel vertraging doorgang te laten vinden. De post onvoorziene uitgaven 1981, die nog ongeveer 83.000 gulden bevat, zal hiervoor worden aangesproken. Het Oegst- geestse college zal het voorstel in de raadsvergadering van komende don derdag 26 maart aan de gemeente raad voorleggen. Cosmetica (1) De opmars van de micro-computer is niet meer te stui ten. Ook de cosmetica, de grondstof van het veredelde handwerk van de make-up is nu ten prooi gevallen aan de automatisering. Het Zweedse cosmetica-concern Pierre Robert heeft een computer ingeschakeld die in korte tijd uiterst deskundig adviezen voor de make-up kan verschaffen. Gegevens als kleur van haren en ogen, huidsoort, leeftijd en andere factoren worden razendsnel door de computer afgewogen. Het strikt persoonlijke advies dat dan volgt, omvat raadgevin gen voor de huidreiniging, de te gebruiken crèmes, al gemene make-up, nagellak, lippenstift en nog veel meer. Cosmetica (2) Het winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp kan als eer ste profiteren van de ingeblikte kennis van de micro-com puter. Zaterdag 28 maart wordt het cosmetisch brein gede monstreerd bij drogisterij Schouten, Winkelhof 43. De ad viezen worden afgedrukt en kunnen dus door de klant /nee naar huis worden genomen zodat deze er zijn voordeel mee kan doen. Pierre Robert stelt overigens wel dat de computer een prachtig hulpmiddel is in de tumultueuze wereld van de cosmetica maar dat de hulp van vakman en vrouw onontbeerlijk blijft. Totdat natuurlijk de eersfe robot-schoonheidspecialist zijn intrede doet De schoonheidscomputer, voorloper van de robot schoonheidsspecialist? Hazerswoude 700 (1) Inwoners van Hazerswoude kunnen zich letterlijk la ten strikken voor de viering van het 700-jarig bestaan van hun gemeente. Men heeft namelijk stropdassen en shawls in omloop gebracht, waarop het gemeentewa pen van de feestvierende gemeente is afgebeeld. De prijs van de stropdas bedraagt f12,50 en de shawl is te gen betaling van 15 gulden verkrijgbaar. De kledings tukken zijn tijdens kantooruren verkrijgbaar in het gemeentehuis. Hazerswoude 700 (2) In datzelfde gemeentehuis is de expositie van het kerkzil- ver van de H.H. Michael en Bernardus parochie te bewon deren. Onder het bijzonder kostbare materiaal, dat elke avond is de kluis moet worden opgeborgen, zijn ondermeer kelken, een altaarschel, een hostiedoos en andere attribu ten van zilver, die vroeger in de Scheepjes- en Zwaantjes- kerk gebruikt werden. Alle ten toon gestelde voorwerpen zijn door de Culturele Raad (organisator van de 700-festivi- teiten) in een handzame catalogus te boek gesteld. De ex positie in de hal van het gemeentehuis duurt tot 2 april en is tijdens kantooruren geopend. Leden vergadering Het ligt voor de hand, dat voetballiefhebbers liever naar een teleyisieuitzending van de wedstrijd Neder land-Frankrijk kijken, dan een ledenvergadering van hun club bijwonen. Om die reden heeft het bestuur van voetbalvereniging ROA.C79 dan ook de voor morgen avond uitgeschreven vergadering in het clubbuis ver plaatst naar woensdagavond 1 april. Nederland-Frankrijk Op de vooravond van het voetbalduel tussen de nationale teams van Nederland en Frankrijk (morgen), ontmoeten de sportverslaggevers van beide landen elkaar. Plaats van handeling is het terrein van de v. v. Alphense Boys in het sportpark De Bijlen. De wedstrijd begint om acht uur. Bij de Nederlandse journalisten spelen onder meer Cees Jans- ma, Ruud ter Weijden en Hans Kraay mee. Johan Cruijff zal ondanks eerdere berichten niet van de partij te zijn. Een kwestie van strepen dus. Pluimvee De pluimvee- en konijnensportvereniging Lisse en om streken vergadert vanavond weer in bet clubgebouw van postduivenverenigidng „De Luchtklievers" aan de Gasstraat. Op de vergadering, die om acht uur begint, wordt onder meer gesproken over het afgelopen vere nigingsjaar. Tevens is er een bestuursverkiezing. Klaverjassen De Alkemadese zwem- en poloclub houdt vanavond een gezellige bijeenkomst in café Hogenboom aan de Sotaweg. Voor de liefhebbers is er gelegenheid tot klaverjassen. Ver der kan er worden gesjoeld en bingo gespeeld. De bijeen komst begint om acht uur. letenng inding bus-trein EN Met het inge- nemen van de Schip- I op 31 mei wordt een I buslijndiensten ge- d. Dit is noodzakelijk en goede aansluiting i trein en bus te verzor- 5o krijgen onder meer n aan den Rijn, Lei- In, Lisse en Hillegom echtstreekse openbaar erverbinding met een n aan de Schiphol- [ijn. rachting van een defini-. beslissing van de com- vervoervergunningen snelbuslijn Amsterdam- laag-west (via Oegstgeest assenaar) op werkdagen I de spits worden ge- aafd. Een nieuwe bus van Oegstgeest naar Haag-west gaat van lag tot en met vrijdag en heeft tijdens de spit- zijn beginpunt in Lisse isenheim. Ook het open- rervoer in de Hillegomse 1 Elsbroek en Meer en en in de Lissese wijk plder. WARMOND Een felle uitslaande brand heeft gistermid dag in korte tijd een houten loods met daarin drie rond vaartboten op de scheepswerf „De Leede" in de as gelegd. De schade bedraagt naar schatting acht ton. De brand is rond half zes, door onbekende oorzaak, uitgebroken. Het vuur greep, mede door de stormachtige wind, zeer snel om zich heen. De bluswerkzaamheden werden bemoeilijkt door de slechte be reikbaarheid van de scheepswerf. De werf ligt namelijk op het eiland Koudenhoorn. Er moesten een blusboot en een motor- spuit van de Leidse Brandweer aan te pas komen. Toen was de loods evenwel al in vlammen opgegaan. De brandweer kon rond acht uur beginnen met het nablussen. De drie rondvaartboten van de rederij Noord-Zuid uit Amster dam waren kort geleden op de scheepswerf opgeknapt en vaar klaar voor het komende seizoen gemaakt. De boten gingen ge heel in de vlammen verloren. De loods was eigendom van de gemeente Warmond. Hij zou zeer binnenkort worden gesloopt in verband met de inrichting van het eiland Koudenhoorn. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7