pitsroeden lopen oor Eric Wilborts 160T Thoresen uitblinker bij Twente-Roda JC Slechts drie boksers verdedigen amateurtitel nee» Belgen betalen Borg Vijf favorieten in Milaan-San Remo 'Serieuze' Moser wint etappekoers Minister Braks ziet niet af van paardeneentrum LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 MAART 1981 PAGINA 17 PDAM Het jden lopen heeft ric Wilborts uit- k toch nog bijna geduurd: 58 1/2 om precies te n was het leed voor de jonge wTvUVk die 'e?en boekt zal zljr Connors enigs- n van siechtlamd door de ze- Sïïwrflech.ts als v(ere" iparring partner innen fungeren, en 6-1 was zijn >g niet eens zó jgend. Veelzeg- was het feit, dat het hele duel ,acht punten zelf linnen scoren, een aantal zal in de fcschiedenis zel- |n voorgekomen. Imoeting met 's (nummer drie «et meer dan de jke betekenis van )rd. Van een wed- is geen 1 .geweest. bleek dat Eric Wil- 9 prgaans toch bliikge- ■■Mri flair en brutaliteit, lange weg heeft te (c hijzelf zal niet ver- ibben dat de weten- foor uw vra£enover de gelauwer- Wij zijn u grtrikaan te moeten fn verlammende uit- zou krijgen. Dat uit- It en de met circa chouwers gevulde tri- lakten van de durfal ustus ustus ustus Justus 80 tjOlf e divisie 19. AAG HIJS '80 volgend seizoen de- it in de eerste divi- e ijshockeycompeti- te divisie zal bestaan teams. Nieuw zijn ver- Rijn. inphanen uit Eindho- frias uit Leeuwarden. nodig). r van de faters verlaat de hoog- sntle naar P van het ijshockey en rijk voor mit volgend seizoen in r geheel grde divisie uit. Assen Jda- ïe stappen terug en e derde divisie spelen, van de competitie het wereldkam- ïp bekend gemaakt. e divisie bestaat nu 30, Kemphanen, eerenveen, Amster- in Bosch, Nijmegen, Groningen en Til- eal Madrid ve finales Real Madrid ie kwartfinales van looi om de Europese yoor landskampioe- Iweede wedstrijd te- rtak Moskou met 2 inen. De ruststand hierdoor in de halve de eerste wedstrijd ,r ou was geëindigd in ikspel: 0—0. ^se kampioensploeg is club die zich voor de in de ge- tales van het toernooi voor eerf^kampioenen heeft l Reeds eerder kwali- zich Bayern Mün- dl). Liverpool (Eng) Milan (Ita). Real Madrid l/Vl >artak Moskou (Sov) -0). 69. Isidoro 10, Ba 20. Scheidsrech- legali (Ita). Toeschou- jaarreke-000- ernnthnef '"Sevuld rijtje voor grootooet I1A ziet er al van correj.2.2.i.i.2.i-i-i-n ig van sulL ng van df Igen 'appel wordt zo goed de conclf trainer bij Hambur- erslag lrt Verein. Voor het In deze maand zal de aker waarschijnlijk jkbare Offlract voor twee jaar (Vestduitse kampioens- pt tekenen. HSV-ma- letzer en vice-voorzit- Naumann voerden in t van woensdag op ig een gesprek van r met Happel. De :omst is nog niet voor percent geregeld. „De valt uiterlijk 31 anng and. van •vezig. [i vakatu- die Dupré had verslagen, een wat trillende schooljongen. Hoe hard Wilborts dat zelf na afloop ook ontkende. „Ik ben alleen van tevoren nerveus ge weest", verklaarde de jeugdige Brabander, evenwel geheel in strijd met zijn gedrag op de baan. Om eraan toe te voegen: „Ik had niets te verliezen. Maar hij maakt vrijwel geen fouten. Ik kon het tempo wel bijhouden, maar hij slaat zo diep en hard dat ik als ik wat probeerde, fouten ging ma ken". Eric Wilborts maakte inder daad fouten, zeer veel zelfs. Die voor een groot deel voort vloeiden uit mentale en min der uit sportieve problemen. Door de „zware hand op zijn schouder" kon hij, geïmpo neerd door alle omstandighe den, niets beters bedenken dan de ballen maar zo hard moge lijk terug te slaan. Vergetend dat hij ook wel eens andere probeersels zou kunnen toe passen. Want dat het bij pogin gen zou blijven stond eigenlijk van tevoren al vast. Daarvoor had Connnors eerder 'in Rot terdam en vorige week in Brussel een te overtuigende demonstratie gegeven van zijn vorm van dit moment. Schade Voor Wilborts was het slechts te hopen, dat hij de schade nog enigszins beperkt kon houden. En dat gebeurde, overigens zónder medewerking van Connors, in wiens aard het be paald niet ligt een tegenstan der, van wat voor allure dan ROTTERDAM De Belgische belastingbetaler heeft uit de Gazet van Antwerpen kunnen vernemen dat hij naar alle waarschijnlijkheid in aanzienlijke mate bijdraagt aan de miljoenen die Björn Borg per jaar opstrijkt Om het contract met de Zweed te kunnen bestendigen heeft de Waalse racketfabrikant Donnay namelijk met goed ge volg een beroep gedaan op de Belgische regeringsinstanties. De helft van de anderhalf miljoen gulden die Borg per jaar incasseert voor het in zijn handen houden van het Belgische product zou als renteloze lening zijn verstrekt Dit tot grote woede van de Vlaamse concurrent Snauwaert die graag geld had willen opnemen om naast Vitas Gerulaitis ook Gene Mayer onder contract te nemen, maar nul op het re kest kreeg. ook, cadeautjes te geven. De twee games die de nationale indoorkampioen uiteindelijk op zijn conto bracht, waren het gevolg van eigen initiatieven. Die echter geen vervolg kre gen, omdat Wilborts voor het overige in de greep van de ze nuwen was en bleef. Jimmy Connors, die op deze manier wel een heel erg ge makkelijke avond in Rotter dam kreeg, had die nervositeit bij zijn twaalf jaar jongere op ponent wel degelijk gesigna leerd. „Hij was wel wat ze nuwachtig verklaarde de Amerikaan na afloop, maar als hij hard aan zijn tennis gaat werken, op alle onderdelen en niet slechts op enkele slagen, kan hij een grote worden. Maar dat hangt helemaal van hemzelf af". Jimmy Connors, die zich niet kon herinneren wanneer hij voor het laatst tegen en 16-ja- rige speler had gestaan, had overigens nóg een advies voor Wilborts. „Hij moet niet alleen seniorentoernooien gaan spe len. Als hij dat doet wordt hij met zeer veel nederlagen ge confronteerd. En dat werkt niet bepaald bemoedigend. Hij moet gewoon naast die senio ren-evenementen jeugdtoer- nooien blijven spelen. De con currentie met zijn leeftijdgeno ten aangaan". Eric Wilborts, deze raadgeving later aanhorend: „Ik ga de be- lóngrijke jeugdtoernooien spe len' Hetgeen in de praktijk waarschijnlijk te weinig zal zijn, althans naar Connors' oordeel. Want de „belangrijke juniorenevenementen" zijn op de vingers van één hand te De 16-jarige Eric Wilborts had een te zware kluif aan Jimmy Connors. tellen. Zodat het advies van de Amerikaan wel eens niet ge heel zou kunnen worden uit gevoerd. Een vergelijking met Wilborts' leeftijdgenoot, de Fransman Thierry Tulasne, die onlangs verrassend de finale van een sterk bezet toernooi haalde, le verde de volgende opmerking van Connors op: „Tulasne, die ik overigens niet veel heb zien spelen, speelt meer met top spin. Maar dat behoeft Wil borts zich niet aan te trekken. Hij moet gewoon zijn eigen slagenarsenaal gaan proberen te vervolmaken". Vól maken gebeurde gisteren met het wedstrijdschema, waarin zich tot de kwartfina les nauwelijks schokkende dingen hebben voorgedaan. Noah schakelde Gehring uit, Mottram maakte een eind aan de aspiraties van Bühning en Sandy Mayer elimineerde Scanion. Kortom, het grote werk moet nog beginnen. FRANK WERKMAN Uitslagen: Herenenkelspel, tweede ronde: Buster Mottram (Gbr)-Fritz Bühning (Vst) 7-5, 6-1; Sandy Mayer (Vst)-Bill Scanion (Vst) 6-7, 6-3, 6-2; Yannick Noah (Fra)-Rolf Gehring (Wdl) 6-4, 6-2; Jimmy Conors (Vst)-Eric Wil borts (Ned) 6-1, 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: McNair/Scanlon (Vst)-Lutz'McMil- lan (Vst/Zaf) 6-2, 7-6; Fibak/Lendl (Pol/Tsj)-Gehring/Johansson (Wdl/Zwe) 6-1, 3-6, 6-4; Mayer/May er (Vst)-Gullikson/Taroczy (Vst/Hon) 6-1. 3-6, 6-4. 'an dit I'et Netzer weten. chijnen ;n wet- 1 zou vandaag zijn ENSCHEDE FC Twente heeft gisteravond de inhaal wedstrijd in de eredivisie te gen Roda JC met 32 ge wonnen. De Twentenaren lieten de for matie van Hennie Hollink, Roda JC, van 20 naar 21 en vervolgens van 31 naar 32 terugkomen, om daarna nog in de grootste moeilijkhe den te geraken. En dat in een wedstrijd waarin de Limbur gers zich zonder Dick Nannin- ga een uiterst matig geheel toonden en pas in de slotfase ook nog van plan bleken en kele aanvallende acties te ont plooien. Thoresen was met drie doelpunten de grote man bij FC Twente. De karakteristiek is: FC TwenteRoda JC 32 (10), 29. Thoresen 10, 50. Thore sen 20 (strafschop), 59. Erik- sen 21, 79. Thoresen 31, 85. Eriksen 32. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers 7500. Gele kaart voor Kila (FC Twente, derde gele kaart). FC Twente: Van Gerven; Dil- ling (Scheve), Gritter, Over weg, Zondervan; Kila, Jol, Otto; Sanchez-Torres, Rohde, Thoresen. Roda JC: Jongbloed; Degens, Ehlen (Tsinos), Marijt, Hansen; Jong, Nielsen, Marijnissen; Hendriks, Wassenberg, Erik sen. Feyenoord 23 14 6 3 34 51 22 13 5 4 31 45—24 23 11 6 6 28 4535 22 11 5 6 27 42—22 21 11 3 7 25 60—44 22 9 5 8 23 30-41 25 Utrecht Twente PSV Ajax MVV PEC Zwolle 23 7 8 8 22 25— 31 Roda JC 23 7 7 9 21 49—49 Sparta 23 9 3 11 21 41—53 Den Haag 23 9 1 13 19 35—55 Willem II 22 7 4 11 18 30-41 Groningen 21 5 7 9 17 33— 43 Go Ahead Eagles 23 6 5 12 17 35—48 NAC 22 5 6 11 16 29—41 Excelsior 23 3 8 12 14 27—45 Wageningen 22 3 7 12 13 22—38 NEC Halvar Thorensen leidt het eerste doelpunt voor FC tyvente in. Ploeggenoot Otto 22 3 7 12 13 ?7—53 (links) en Hansen (Roda JC) kijken toe. MILAAN Voor de 72e editie van Milaan-San Remo dit weekeinde zijn voor de eindzege vijf uitgesproken favorie ten: de Italianen Giuseppe Saronni en Francesco Moser, de Fransman Bernard Hinault (van wie bekend werd dat hij aan de Amstel Goldrace zou deelnemen), de Belg Roger de Vlaeminck en Jan Raas. De overige 295 deelnemers moeten, gezien de klasse en huidige vorm van dit vijftal, kansloos worden geacht al is een overwinning van een outsider als de Belg Jean-Luc Vandenbroucke of de Italiaan Pierino Ga- vazzi zoals vorig jaar nooit uitgesloten. In dwars door Italië was Milaan-San Remo het gesprek van elke dag. Uit de gevolgtrekkingen kwam Raas als voornaamste kans hebber naar voren. De Zeeuw won al eens in 1977. Hij kon er destijds tussenuit knijpen omdat hij nog onbekend was. Zoals de situatie nu ligt moet Raas ook kunnen profiteren van de rivali teit tussen Moser en Saronni. De Italiaanse kemphanen wonnen nog geen enkele keer Milaan-San Remo, wie er ooit in slaagt wordt op het hoogste voetsuk geplaatst. In de strijd om de grootste populariteit en dus het hoogste startgeld in de criteriums gaan de Italianen zover, dat zij el kaar de overwinning in Milaan-San Remo niet gunnen. Zij doen, als zij zelf niet kunnen winnen, alles om te voorkomen dat de ander wint Moser en Saronni hebben elkaar getest in Tireno- Adriatieo. Moser, het krachtmens, ontdekte dat hij Saronni niet van zich af kan schudden op dit moment. Dat reduceert de kan sen van Moser vrijwel tot nul. omdat Saronni sneller is in de sprint. De Nederlander Roy Schuiten verzachtte de af gang van de Nederlandse wielrenners in 'Dwars door Italië' door de laatste etap pe, een tijdrit over 18 kilo meter, te winnen. SAN BENEDETTO DEL TRONTO De zestiende 'dwars door Italië', beloofde een hoogtepunt in het begin van het wielerseizoen te worden. De Nederlanders en Bernard Hi nault gingen de strijd aan met de Italiaanse kampioenen op eigen terrein. Het werd in zes dagen een farce. Uiteindelijk nam alleen Francesco Moser de 'Tirreno-Adriatico' serieus. De 29-jarige Italiaan, die elke wedstrijd het beste van zich zelf geeft, reed in de afsluitende tijdrit in San Benedetto del Tronto zijn landgenoot Marino Amadori uit de leiderstrui. Zo kwam toch een echte vedette op het podium. Voor Nederland werd de eerste deelneming aan een Italiaanse etappewedstrijd sinds vele jaren een diepe teleurstelling. Het was nota bene Roy Schuiten, een 'afdankertje' van Peter Post, die de afgang verzachtte. Schuiten won de tijdrit over achttien kilometer vóór Gradi en Moser. Uitslag tijdrit; 1. Schuiten (Ned). 18 km in 23 minuten en 24 seconden, gem. snelheid 46.154 km/uur; 2. Gradi (Ita) op 5 sec.; 3. Moser (Ita) op 0.18; 4. Mut ter (Zwi) op 0.23; 5. Le Guilloux (Fra) 0.40; 6. Jonkers (Ned) op 0.45; 7. Leali (Ita) op 0.49; 8. Lubberding (Ned) op 0.49; 9. Bortolotto (Ita) op 0.50; 10. Mae- strelli (Ita) op 0.59. Eindklassement Tirréno-Adriatico: 1. Moser (Ita) 21 uur en 38 seconden, 2. Gradi (Ita) op 35 seconden; 3. Amadori (Ita) op 0.58; 4. Mutter (Zwi) op 1.12; 5. Leali (Ita) op 2.06; 6. Le Guilloux (Fra) op 2.06; 7. Lubberding (Ned) op 2.15; 8. Vandi (Ita) op 2.18; 9. Bortolotto (Ita) op 2.24; 10. Fuchs (Zwi) op 2.43; 11. Pa- nizza (Ita) op 3.57; 12. Van Calster (Bel) op 5.07; 24. Van Vliet (Ned) op 15.08; 29. Jonkers (Ned) op 28.56; 33. en laatste Schuilen (Ned) op 39.22. DEN HAAG Minister Braks van Landbouw en Visserij is niet bereid af te zien van zijn voor nemen op korte termijn in Zuid Limburg een dekstation voor de paardenhouderij op te zetten. Dit als eerste aanzet tot een dienstencentrum voor de paardenhouderij. Op het dienstencen trum komen drie hengsten van paardenfokker Melchior, eigenaar van de voormalige springs tal Zangersheide welke de grootste was in Europa. Melchior is een vriend van de voormalige minis ter van Landbouw Van der Stee (nu Financiën). Bij het dienstencentrum zal, zo liet Braks doorsche meren in antwoord op vragen van het Kamerlid Terlouw (D'66) over de zaak, gebruik worden ge maakt van de administratie over de paardenfokkerij van Melchior terwijl tevens een deel van zijn vroege re werknemers, bij het dienstencentrum in dienst zullen komen. Braks wil een jaar met het centrum draaien. De er varingen en de gegevens zullen dan ter beschikking komen van de georganiseerde paardenfokkers in ons land. Organisaties op dit gebied zulen in de gelegen heid worden gesteld aandeelhouders te worden op een op te richten BV welke het centrum in Zuid Limburg zal gaan runnen. Ook individuele fokkers kunnen aandeelhouder worden, aldus Braks. Braks zegt te verwachten dat ter dekking aangebo den merries afkomstig zullen zijn uit het hele land. De minister spreekt daarbij over enkele honderden merries. Concurrentie zal zich dus niet specifiek op de Limburgse hengstenhouders richten, aldus de mi nister. DEN HAAG Slechts drie amateurboksers zullen in het morgen in Den Bosch (sporthal De Schuts- kamp) te beginnen titeltoernooi 1981 hun vorig jaar veroverd kampioenschap verdedigen. Dat zijn ban- tamgewicht Zwakhalen, vedergewicht Oumghar en weltergewicht Sloof. In het vlieggewicht schreef maar een bokser in. Van Oostrum (Amsterdam). Bij de vier bantamgewichten bevinden zich kam pioen Zwakhalen (Maastricht) en finalist 1980 Delmotte (Breda). Voorts de sterke Amsterdammer Kwyasse en Moya uit Assnen. Vedergewicht Oumghar (Amsterdam) heeft slechts concurrentie van Ducray. De man die hij vorig jaar in de eindstrijd versloeg, Van Beijnen (Breda), is overgegaan naar het lichtgewicht, Waar in kampioen Prozee (Utrecht) niet aanwezig is. Tot de titelgega- digden behoren de Amsterdammer Elfallah, de Hagenaar Van Rijsinge, de Utrechter De Rijk en de Eindhovenaar Xhofleer. Lichtwelterkampioen Huigevoort zal in Hak (Eindhoven) en Ba- chaou (Dordrecht) zijn voornaamste tegenstanders treffen, ter wijl Sloof (Rotterdam) niet al te veel moeite lijkt te zullen heb ben om zijn weltertitel te prolongeren, hoewel finalist 1980 v.d.Aa wederom van de partij is. Het zwaarwelter- en middengewicht zijn het zwaarst bezet Zwaarwelterkampioen Van Raamsdonk zal zijn titel niet verde digen omdat hij uitkomt in het middengewicht. Van der Tak (Den Haag) daarentegen, die vorig jaar titelhouder in het mid dengewicht werd, is teruggegaan naar het zwaarwelter, waarin Burleson (Amsterdam) zijn voornaamste tegenstrever lijkt. In dien Van Raamsdonk tijdig terug is uit Amerika waar hij regel matig stage loopt, zal hij in het middengewicht sterke tegenstand ondervinden van o.m.Lefeber (Rotterdam) en v.d.IJssel (Rotter dam). In het halfzwaargewicht is kampioen Voorn afwezig maar doet finalist 1980, La Cruz (Den Haag), een gooi naar het kampioen schap met als grote concurrent Echter (Utrecht). Zwaargewicht kampioen Krol ging over naar het professionalisme en titelhou der superzwaargewicht Tiben (Hoorn) „slankte af" tot het zwaargewicht, waarin Oetelaar (Schijndel) de beste kansen heeft. In het superzwaar staat alleen Wegman (Amnsterdam) in geschreven, tenzij Deel (Utrecht) alsnog besluit in de ring te ko men. De kampioensstrijd begint in Den Bosch en wordt voortgezet op 23 maart in Vlaardingen (sporthal De Oude Lijnbaan) met voor ronden, op 28 maart in Rotterdam (sporthal Schuttersveld) met de halve finales en op 30 maart in Amsterdam (Carré) met de eindstrijden. Selectie Nederlands B-elftal ZEIST In de groep van ge selecteerden voor het Neder landse B-elftal, dat dinsdag in Caen tegen Frankrijk B speelt, staan negen man die al voor de A-ploeg zijn uit gekomen. De vijftien spelers zijn: Hiele (Feyenoord). Metgod (Haar lem), Dusbaba (Anderlecht). Van der Meer (AZ '67), Jol. Zondervan (FC Twente), Schoenaker (Ajax), Hofkens (Anderlecht), Tahamata (Stan dard Luik), Valke (PSV), Ver meulen (Feyenoord). Houtman (Groningen). Jans (PEC Zwol le). Van Mierlo (Willem II). Dinsdagrvond speelt Jong Oranje op het terrein van Hel mond Sport tegen de Belgische „beloften". Daarvoor werden de volgende zestien spelers aangewezen: Storm (Ajax), Hanssen (Fortuna S Wegge- laar (Ajax), Troost (Feye noord), Dilling (FC Twente). Koeman (PSV), Kaiser (Ant werp), Carbo, Adelaar (FC Utrecht). Lokhoff (NAC), Booy (PEC Zwolle); Weysters (AZ *67). De Groot (NEC). Van der Gijp (Sparta), Treling (FC Den Haag), Koolhof (Vitesse). Straffen Excelsior zal ongetwijfeld de komende drie duels te lijden hebben van de straf voor Eddy Ridderhof. De Excelsior-ver- dediger werd als gevolg van een derde gele kaart door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie duels op non-actief gezet. De straffen zijn: FC Amsterdam: E. Heijt en S. Roosblad ieder vier duels schorsing en 125 gulden boete. Excelsior: E. Ridderhof drie duels. Fortuna Sittard: G. Schrijnen- makers twee duels. De rode kaart van Cees Zwambocn van het afgelopen weekeinde werd omgezet in twee gele kaarten. De KNVB heeft afwijzend ge reageerd op het verzoek van de eerste-divisieclub Volen- dam om voor de rest van het seizoen over de doelman van FC Groningen, Azing Griever, te beschikken. Volendam zit met twee lang durig geblesseerde doelverde- digers en kan alleen de 22-jari- ge Henk de Geus voor zowel het jeugd- als het A-team in zetten. Loting Europa Cup ZURICH In het Zwitserse Zurich is vanmiddag de loting voor de Europa Cup toernooien en de UEFA Cup wedstrij den voor de halve fi nales gehouden. Europa Cup 2: Dyna mo Tiflis-Feijenoord, Benfica-Carl Zeiss Jena. UEFA Cup: Ipswich Town-Fc Köln So- chaux-AZ'67 De wedstrijden zijn op 8 en 22 april. Sportwereld AMSTERDAM Gisteren is en begin gemaakt met de strijd om de Europese squashtitels voor heren- en dameslanden ploegen. De Nederlandse he ren wonnen hun eerste wed strijden met 5-0, van respectie velijk Italië en Monaco. De da- mesploeg versloeg Denemar ken met 3-0. WENEN Na vier wedstrij den in de strijd om het Euro pees kampioenschap drieban den in Wenen voeren de Oos tenrijker Scherz en de Belg Ceulemans hun respectieve poules aan met acht punten. De Nederlander Van der Looy bezit vier punten en zijn land genoot De Jong zes. DORTMUND Johan Heins heeft in Dortmund een inter nationaal springconcours klas se S gewonnen. Op Socrates kwam de Nederlander tot nul fouten. Henk Nooren werd tweede. ASSEN De zijspancombina- tie Egbert Streuer/Johan van der Kaap (driemaal Neder lands kampioen) gaat uiteen. De 29-jarige Van der Kaap stopt met de motorsport en zal als bakkenist worden opge volgd door Bernard Schnie- ders (24). PARIJS De Fransman Louis Acaries is gisteren door een zege op titelhouder Marjan Benes (Joe) Europees kam- pioep zwaarwelter geworden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17