mededelingen gemeentebestuur RECTIFICATIE Gemeente helpt bij particuliere woningverbetering DOORGANG GESTREMD LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 MAART 1981 PI Voorlopige aanpak Het werkterrein van het nieuwe Binnenstadskoppel bestaat in principe uit het gehele particuliereiwoning- bezit van de betreffende stadswijken. De spreekuren staan voorlopig open voor alle belangstellenden uit al deze wijken. Hieruit zal moeten blijken hoe groot de belangstelling is. Daarnaast zullen de nieuwe medewerkers zelf enkele projecten ter hand nemen. Afhankelijk van de toeloop en de hoeveelheid werk die dit gaat opleveren zal na verloop van tijd de ver dere aanpak worden bekeken. Een selektie van de inzendingen zal worden geë-xpo- Diversen Inzendingen dienen uiterlijk op zaterdag 28 maart te' worden ingeleverd bij: "Het Nieuwe Boekhuis", Breestraat 52. Een folder, waarin opgenomen is het wedstrijdregie-1 ment, kan worden verkregen bij: - de voorlichtingsbalie van het stadhuis - de Waag tijdens de stadsvernieuwings-tentoonstel- ling van 5 t/m 19 maart - de openbare bibliotheek, Nieuwstraat 4 - de Leidse fotowinkels. Stadsvernieuwingstentoon stelling in de Waag Van 5 t/m 19 maart wordt in de Waag, Aalmarkt 21 naast V&D een tentoonstelling gehouden over stede lijke vormgeving (het aankleden van een stad) en over Nederlandse stadsvernieuwingsprojekten, waaronder ook het Leidse Herengracht/Zijlsingelgebied. Hiermee haakt Leiden in op de Europese stadsver- nieuwingskampagne, die uitwisseling van informatie over dit onderwerp ten doel heeft. De tentoonstelling is na de opening, donderdagavond 5 maart, dagelijks van 10-17 uur geopend van maan dag t/m zaterdag en op de koopavonden van 19.00 tot 21.00 uur. 1 1 van het bewerken en verwerken van vlees en vlees waren annex verkoopinrichting in het perceel Bevrij dingsplein 19. Op woensdag 1 april 1981 zal om 14.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping. Lagere Technische School in het pand Haagweg3a. De aanvrage is afkomstig van het bestuur van de Vereniging voor algemeen Voortgezet en Beroeps onderwijs, te Leiden, en betreft het uitbreiden en wij zigen van de Lagere Technische School, afdeling Gra fische Techniek, met enige technische apparatuur in het pand Haagweg 3a. Op woensdag 1 april 1981 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112- van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Ie verdieping. Deze aanvragen en andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 104 van het Stads bouwhuis, Langegracht72, leverdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 13 april 1981 schriftelijk bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degenen die schrifte lijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hier om - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegen heid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-be- schikking in te dienen. Voor nadere informatie over bovenstaande hinder- wetaanvragen kunt u zich wenden tot het Buro Milieu zaken van de afdeling Volkshuisvesting en Openbare Werken, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, 1e verdieping, telefoon 071-769241, tst. 230 t/m 232. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c. van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voornemens zijn positief te beschikken op de aanvraag inge volge de Hinderwet van: Indal Holland b.V, Admiraal Banckertweg 26, alhier, voor het oprichten van een inrichting voor de fabricage van electronische meet- en regelapparatuur in het perceel Admiraal Banckertweg 26, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie W, nr. 1439 (gedeel telijk). De ontwerp-beschikking alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aan vraag ter inzage op de secretarie van de gemeente (Stadsbouwhuis. Langegracht 72, kamer 104) elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Bovengenoemde stukken liggen voorts ook tot 27 maart 1981 ter inzage elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur in de studiezaal van de Open bare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 27 maart 1981 gemoti veerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders. Commissie vergaderingen "Even bijvegen" De laatste tijd vinden de inladers bij het ophalen van het huisvuil, naast de plastic huisvuilzakken, veel los vuil zoals dozen, kranten en ander grofvuil. Dit wordt door de inladers niet meegenomen maar moet in de plastic huisvuilzak worden gedaan, of worden aangeboden aan de grofvuilauto wanneer die bij U in de straat komt. Wanneer het grofvuil bij u wordt weggehaald kunt u vinden in "de Wegwijzer van Leiden 80/81". Zo doet u het goed. 1. De plastic huisvuilzak nooit te vroeg buiten zetten. Dus nooit de avond vóór de ophaaldag. 2. De plastic huisvuilzak altijd goed gesloten langs de trottoirband of de gevel zetten. 3. Geen losse rommel, kranten en doosjes gevuld met afval bij de huisvuilzak aanbieden. 4. Grofvuil alleen op de ophaaldag op het trottoir neerzetten, in dozen verpakt of goed gebundeld. Deelcommissie Personeelszaken Maandag 16 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Uitnodiging voor bedrijven over bouwplannen bedrijfs verzamelgebouw Salarismaatregel per 1-1-1981 - circulaire van Minister van Binnenlandse Zaken - ontwerp-circulaire van Burgemeester en Wet houders Brief van Minister van Binnenlandse Zaken over z.g. uitlooprangen. Informatie over gebruik van de VUT-regeling. Wijziging van de Wachtgeldverordening t.b.v. meeverhuizende echtgeno(o)t(e) Tijdens de tentoonstelling wordt iedere dag om 15.00 uur een film over de Leidse stadsvernieuwing vprtoond. Deze film van de filmgroep TIEM blijft bij buro voor lichting te leen ook na de tentoonstelling. Zowel de expositie als de film zijn bijzonder geschikt voorscholen, buurtgroepen e.d. In de Waag is ook een folder te verkrijgen met een speciale stadswandeling: "Een stadsvemieuwingspad door de Leidse binnenstad" en tevens een folder met het wedstrijdreglement voor de hieronder aangekon digde fotowedstrijd over Leiden. Voor nadere informatie kunt u terecht bij het buro voorlichting. Stadhuis, tel. 14 53 44 tst. 321. Ontwerp-bestemmingsplan D'Oude Morsch. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 16 maart 1981 gedurende één maand in het stadsbouwhuis, kamer 213, voor een ieder ter in zage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan d'Oude Morsch. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied, dat is gelegen tussen de Morssingel, de Rijnsburgersingel, de Nieuwe Beestenmarkt, de Turfmarkt, de Prinsesse- kade en het Galgewater. Gedurende de termijn van de terinzagele^ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraau bezwaren tegen het ontwerp indienen. Commissie voor financiën. Donderdag 19 maart a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Wijziging telefoonnummers Vanaf 20 maart 1981 om 17.00 uur worden de tele- foonnumers van de volgende gemeentelijke diensten en bedrijven gewijzigd: Planning onderhoud gemeentelijke gebouwen 1981. Verrekening in verband met grenswijziging Voor schoten/Leiden. Beschikbaarstelling gelden 1e inrichting Stichting bevordering onderwijs aan zieke kinderen. Vergoeding salariskosten klasse-assistenten Korte Vlietschool over het jaar 1978. Vergoeding salaris klasse-assistente woonwagen- school. Vergoeding salariskosten klasse-assistenten school Robijnstraat. Uitbreiding aantal uren schoonhouden van het schoolgebouw aan de Zuidsingel 8 van de v.b.o.- I.o.m.-school. Wijziging aanstelling medewerksters emancipatie. Begroting voor het jaar 1981 van de Commissie voor de scholen "De Ducdalf" en "De Loopplank". Commissie voor economische aangelegenheden en personeelszaken. Donderdag 19 maart a.s. om 20.00 uur in de kof fiekamer van het stadhuis. Agenda: Wijziging marktverordening. Wijziging statuten E.Z.H. werknemerscommissaris. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407. in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zoals bekend is de gemeenteraad vorig jaar akkoord ^ner gegaan met de goedkeuring van het bestemmings- het plan "De Hallen". woi Bestemmingsplan "De Hallen" is het gebied dat be- er(* grensd wordt door de Slaaghsloot, de Gooimeerlaan, ,r de Willem de Zwijgerlaan, Floris Versterlaan, Gabriël Metzustraat, Haarlemmertrekvaart en spoorlijn Den <T0 Haag-Amsterdam. De bedoeling is om een gedeelte van dat gebied ge- res schikt te maken voor kleine bedrijven die vanwege de stadsvernieuwing uit hun wijk naar elders moeten ||v verhuizen. Voor stadsvernieuwingsaktiviteiten bestaan reeds ge- GEI ruime tijd verschillende subsidiemogelijkheden om tot< o.a. bedrijven uit de stadsvernieuwingsgebieden fi- en nancieel de helpende hand te bieden. Zo heeft onder- ipsa meer het ministerie van Economische Zaken de ge- pre meente laten weten bereid te zijn subsidie te verstrek- r d ken voor de ontwikkeling van een Bedrijfsverzamel- gebouw in "De Hallen" t.b.v. bedrijven, die bij de stadsvernieuwing betrokken zijn. iGEWIJZlGt Bureau Huisvesting Bouw en Woningtoezicht Reinigingsdienst, Havens en Warenmarkten Groenoordhallen 123845 wordt 214214 124842 wordt 213851 146741 wordt 212411 120045 wordt 212521 Inlichtingen uit het kiezersregister. De Burgemeester van Leiden brengt, gelet op het be paalde in artikel D5, 3e lid, van de Kieswet, ter open bare kennis dat: een ieder kosteloos de inlichtingen uit het kiezersre gister kan verkrijgen, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoor lijk is opgenomen. Deze en verdere inlichtingen om trent de verkiezingen kunnen worden verkregen óf bij de directie Burgerzaken, Stadhuis Leiden, óf tele fonisch onder nummer 071-145344, toestel 130 of 327. i BÜÜRTCENTRUM XE PANCRAT" spreekuur De grootte van de bouw De gemeente is nu voornemens om in samenwerking met Brandwijk Beheer B.V. uit Sliedrecht over te gaan tot de ontwikkeling van een Bedrijfsverzamel gebouw op de hoek van de Stadspolderweg/Gabriël Metzustraat. Het gebouw zal bestaan uit tweeëntwintig eenhe den met een totale oppervlakte van 1612 m2. waarvan 13 eenheden 56 m2 groot, 4 eenheden 70 m2. 2 eenheden 84 m2 en 3 eenheden 112 m2 groot. Desgewenst kunnen de eenheden gescha keld worden. Gronduitgifte gebeurt in de vorm van koop. Foto wedstrijd over Leiden Onder de titel "Leiden bekijk 't maar" zal de Leidse amateur fotografen vereniging van 6 t/m 26 april a.s. een fototentoonstelling in het Waag gebouw organi seren. Deze tentoonstelling zal bestaan uit speciaal voor dit doel door leden van de LAFV gemaakte foto's ven en over Leiden, zijn bewoners, zijn problemen, zijn karakteristieke punten enz. Een gedeelte van de tentoonstelling zal worden gereserveerd voor deelnemers aan een fotowedstrijd met hetzelfde thema: Leiden, bekijk 't maar. Aan deze wedstrijd kan worden deelgenomen door inwoners van Leiden en randgemeenten, die (nog) geen lid zijn van de LAFV. Wie kunnen zich hiervoor aanmelden? Bij het selecteren van de aanmelders genieten bedrij ven uit door Burgemeester en Wethouders éange- wezen stadsvernieuwingsgebieden de voorkeur. Ook binnenstadsgebonden bedrijven worden als serieuze kandidaten aangemerkt. Leasen en eventueel huren behoren ook tot de mogelijkheden. Door een belang rijke subsidiebijdrage van het rijk zullen de koop- respec tievelijke huurprijzen belangrijk onder de kostprijs lig gen. Voor twee gegadigden is tevens de mogelijkheid om in de onmiddellijke nabijheid een nieuw eengezinshuis te betrekken. Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Modelpersinrichting in het pand Nico- laas Beetsstraat 13. De aanvrage is afkomstig van J. Roest, te Leiderdorp, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoe ve van de modelpersinrichting exclusief inrichting voor het chemisch reinigen van kleding in het pand Nicolaas Beetsstraat 13. Op dinsdag 31 maart 1981 zal om 14.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, bega ne grond. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Verkeers maatregelen -Nu ook extra aandacht voor binnenstadswijken- Binnenstadskoppel van start Al jaren kunnen eigenaren of huurders van particuliere woningen voor hulp en advies bij plannen voor wo ningverbetering een beroep doen op de afdeling Par ticuliere Woningverbetering van de gemeente. Sinds kort is deze afdeling uitgebreid met twee medewer kers die hun aandacht speciaal zullen richten op het bevorderen van de particuliere woningverbetering in de binnenstadswijken de Camp, Maredorp, Pancras- Oost en Havenwijk-Zuid. Dit gemeentelijk Binnenstadskoppel bestaat uit mevrouw E. Vos en de heer H. de Mooy. Zij zijn gehuisvest in het buurtcentrum de Pancrat, Middelstegracht 40 (op het ir. Driessenplein), tel.: 134380. Daar zullen zij ook voortaan spreekuren houden: - dinsdag t/m vrijdagochtend 9.00 -12.00 uur - dinsdagavond: 17.00 - 20.00 uur Herenstraat afgesloten Woensdag 18 maart wordt begonnen met de riolering van de Herenstraat. De Herenstraat tussen Konlnglnnelaan en Leliestraat/ 3-Octoberstraat zal plm. 10 weken afgesloten zijn. Het kruispunt Leliestraat/3-Octoberstraat is voor 3 weken onbegaanbaar en zal daarna weer worden opengesteld. Vanaf de singel zal het eerste deel van de Herenstraat alleen toegankelijk zijn voor bestem mingsverkeer. Het verkeer vanuit Zuidwest (Vijf Meilaan) zal over de Koninginnelaan/Lammenschansweg de binnenstad kunnen bereiken. Tenslotte Wie meer wil weten, kan daarvoor op woensdag 25 maart a.s. om 20.00 uur een informatie-avond bijwonen, die wordt gehouden in kamer 263 van het stadhuis. Daar zijn medewerkers van de gemeen te aanwezig om u uitvoerig over de gang van zaken te informeren. Brood- en banketbakkerij in het pand Herenstraat 85-87. De aanvrage is afkomstig van de firma N. van Rijns- wou, te Leiden, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van de brood- en banketbakkerij annex verkoopinrichting in het pand Herenstraat 85-87. Op dinsdag 31 maart 1981 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, begane grond. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Grofvuilop haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 17 en 19 16 maart wijk 18 en 22 18 maart wijk 21 en 23 19 maart wijk 20 en 26 20 maart Ingezonden kan worden in twee kategorieën: zwart wit en kleuren foto's met een minimum formaat van 18 bij 24 cm. En een maximum formaat van 30 bij 40 cm. De jurering zal geschieden door leden van de LAFV. Voor de inzenders is in totaal een bedrag van f 500,00 aan prijzen beschikbaar in de vorm van fotowaarde bonnen. Yoegoslavisch restaurant in het pand Hogewoerd6. De aanvrage is afkomstig van N. Radovanovic. te Zoeterwoude, en betreft het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoe ve van het yoegoslavisch restaurant in het pand Hoge- woerd 6. Op dinsdag 31 maart 1981 zal om 16.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, begane grond. Slagerij in het pand Bevrijdingsplein 19 De aanvrage is afkomstig van Vleesch en vlees b.v.. 'te Beneden Leeuwen, en betreft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12