Leiderdorp verrast koploper Midland; 91-83 Parker heeft handen meer dan vol aan Delta Lloyd Nipte nederlaag Voorwal hoort wat. Avanti Nieuwelingen Swift op voorgrond £cidóc6outcmt Philidorj^ blijft winnen SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 MAART 1981 LEIDEN De vrouwen van Parker waren in Amsterdam niet opgewassen tegen kop- loopster Delta Lloyd. Na een 33-19 ruststand won de Am sterdamse ploeg met 73-54. Nutsspaarbank Trotters had in het duel met koploper Noordkop nog een 43-41 voor sprong maar zag die in het tweede gedeelte van de partij ferloren gaan. Noordkop won met 80-95. Leiderdorp zorgde voor een verrassing door kop loper Midland een 91-83 toe te brengen. MSV en Luba kwamen niet in actie. Eerst genoemde ploeg hoefde zich niet om te kleden omdat te genstander Snel Racing niet kwam opdagen en Luba zag zijn partij tegen Binnenland een week uitgesteld. Bliz had het niet gemakkelijk met Ar gus maar de Voorschotense ploeg finishte uiteindelijk toch met een 71-66 overwin ning. BVO was vooral in de tweede helft van het treffen met Dragons op schot, een ruime 65-108 zege was het re sultaat. De vrouwen van Parker heb ben bij koploopster Delta Lloyd niet voor een verrassing kunnen zorgen. De Leidse ploeg werd door de aanstaan de kampioen naar een 73-54 nederlaag gespeeld. Bij rust was het verschil 14 punten in het voordeel van Delta Lloyd: 33-19. De zege van de Amster damsen is geen moment in ge vaar geweest. Een 19-12 voor sprong werd uitgebouwd naar een marge van dertien punten: 15-12. Bij rust was dat verschil tot veertien punten opgelopen. Ook in de tweede helft bouwde de Amsterdamse ploeg aan gestaag groter wordende voor sprong. Het verschil liep uit tot 21 punten: 54-33. Daarna kwam Leiden nog even terug. Delta Lloyd liet de Leidse vrou wen echter niet verder komen dan 56-41 en finishte uiteinde lijk met een 73-54 overwinning. Met een prima op dreef zijnde Tony Lamping in de gelederen speelde Nutsspaarbank Trot ters vooral voor rust een goe de wedstrijd tegen lijstaan voerder Noordkop. De Leidse ploeg nam na zes minuten spe len een 19-10 voorsprong. Noordkop krabbelde echter overeind en vond aan het ein de van de eerste helft aanslui ting: 43-41. Mede door de vrij forse foutenlast aan Leidse zij de (Wil Moerer, Plij en Lansing kregen elk vijf p's op hun naam) kon Noordkop in de tweede helft terug komen. In de veertiende minuut nam de koploper voor het eerst een voorsprong: 63-65. Trotters raakte daardoor van slag af. er werd slecht geschoten en Noordkop profiteerde daar dankbaar van. Einduitslag 80- 95. Bij Trotters was John Daw son na een afwezigheid van twee maanden weer van de partij. Dawson speelde een goede wedstrijd. Topscorers: Kop 19, Reed 12. Plij 12, Lam ping 11. Leiderdorp leverde een knap pe prestatie door koploper Midland met een 91-83 neder laag naar huis te sturen. De zege was vooral te danken aan een door Leiderdorp ijzersterk gespeelde tweede helft. De Leiderdorpers bogen de nega tieve 30-33 ruststand dan ook om in de uiteindelijke 91-83 zege. Voor rust had Leiderdorp erg veel moeite met de zone van Midland. Getuige het schotpercentage 26 werd er in die periode erg matig gescho ten. In de tweede helft kwam Leiderdorp goed terug, de ge hanteerde man to man verde diging over het hele veld be gon zijn vruchten af te werpen. Midland, dat over een flinke hoeveelheid p's beschikte, zag Leiderdorp bij 71-71 aanhaken en vervolgens uitlopen naar een 91-83 zege. Leiderdorp had in de tweede helft een schotpercentage van 65. Top scorers: Rob Wallaart (hij schoot na rust 100 procent) 18. Neervoort 22. MSV behaalde voor basktebal- begrippen een wat ongewone overwinning. Koploper Snel Racing werd met 0-2 versla gen. Een organisatiefout van Racing was de reden voor deze uitslag. MSV was, evenals de scheidsrechters, in de Dordtse hal aanwezig, maar het thuis spelende Racing was er niet. Kortom, de punten kwamen zonder te spelen bij MSV terecht. Dit kan Racing het kampioenschap kosten. Blitz had het niet gemakkelijk tegen Argus. Na een 'taaie' wedstrijd was het de Voor schotense ploeg die met 71-66 toch aan het langste eind trok. Blitz nam al snel in de eerste helft een voorsprong van tien punten. Die marge bleef gedu rende de hele partij gehand haafd. Argus kwam telkens wat terug maar reikte niet verder dan een verschil van vier pun ten. Bij rust had Blitz een 39- 31 voorsprong. Topscores: Dick Koorneef 20, Ton Kallen berg 21, Sjaak Westraten 10. BVO kende in het treffen met Dragons een uiterst produktie- ve tweede helft. Na een 20-48 ruststand sloot de Alphense ploeg af met en 65-108 over winning. BVO was na rust zo produktief omdat Dragons de sucesvolle man tot man verde diging liet vallen en overstapte op een zone. Een tactische blunder die door de Alphena- ren goed werd afgestraft. Erik Jan de Mug 26, Theo van Leeuwen 19. Luuk Ettema 15. De partij Luba - Binnenland is een week uitgesteld. AMSTERDAM Lang, heel lang hield Delta Lloyd tegenstander Parker gemakkelijk bij. Zo gemakkelijk zelfs dat er eerder sprake was van het feit dat Parker de Amsterdamse oppo nent moest volgen. De krachtsinspanning van Delta Lloyd werd echter niet beloond. Eén ex plosie aan Leidse zijde was genoeg voor een uiteindelijke 77-80 overwinning voor Parker. Een resultaat waardoor Delta Lloyd nog altijd in het onzekere vertoeft wanneer het gaat om een plaats in de play-offs. Zoals bekend zijn Nashua en Parker al een heel tijdje (de hele competitie dus) verzekerd van deelname aan die eindstrijd. Voor de twee overige plaatsen zijn nog drie ploegen in de race: Delta Lloyd, Amstelveen (dat bij Frisol won) en Donar. Del ta Lloyd heeft minstens twee punten nodig om de play offs te bereiken. Of het daar van komt is nog maar zeer de vraag. De Amster damse ploeg moet nog twee duels afwerken. Koploper Nashua en concurrent Amstelveen zijn uiterst lastige tegenstanders. Winst op Parker was dus van het grootste be lang. Delta Lloyd trad de Leidse tegenstander in een goed gevulde Apollohal dan ook zeer ge motiveerd tegemoet. Parker kreeg het daarom zeer moeilijk. Nog nooit hadden de Leidenaars in deze competitie zoveel problemen met Delta Lloyd. De eerdere drie ontmoetingen met de Amsterdamse ploeg waren immers alledrie vrij gemakkelijk in winst omgezet: 78-92, 78-70, 95- 75. Delta Lloyd ging voortvarend van start, een 8-2 voorsprong was het resulaat. Parker kwam ech ter goed terug, haakte aan bij 10-10, bereikte via een dunkende Tony Parker een voordelige 10-12 en bouwde de marge uit tot zes punten: 12-18. Een definitieve kloof konden de Leide naars echter niet slaan. Sterker nog. Delta Lloyd dichtte het gat (Cock van de Lagemaat zorgde voor 18-18) en kwam via de uitstekend spelende en met veel precisie schietende for ward Hank Smith (12 punten in de eerste helft) zelfs weer aan de leiding: 22-20. Die voorsprong gaf de ploeg van coach Edwin van der Hart voor rust niet meer uit handen. Bij rust was het ver schil met Leiden 2 punten: 38-36. Parker kwam opnieuw langszij. De zeer wissel vallig spelende Tony Parker zorgde na vijf minu ten spelen in de tweede helft voor een her nieuwde Leidse voorsprong: 50-52. Maar de Amsterdammers, Dave Downey en Van de La gemaat hadden inmiddels vier p's achter hun naam staan, verwerkten ook die tegenslag. Smith, hij deponeerde Jim Woudstra in de re clameborden, en Ed Poelstra waren verant woordelijk voor een vierpuntsvoorsprong: 66- 62. Opnieuw sloot Parker aan (71-70) om ver volgens vernietigend uit te halen. Bruinsma zorgde voor 70-71 en tweemaal Amsterdams balverlies (Bruinsma en Parker rondden dat al dunkend af) betekende de ommekeer in de aan trekkelijke partij: 71-76. Toch kwam Parker nog In de problemen, gaf de ploeg de wedstrijd nog bijna uit handen. Eerste miste Plaat en zorgde Downey voor 75-78. Daarna, er waren nog 45 seconden te spelen, beging Sid Bruinsma tijdens een Leidse aanval een (onnodige) fout en was het Van de Lagmaat die de vrije worpen feilloos benutte: 77-78. Lei den hield het hoofd echter koel en met nog vijf tien seconden te spelen besliste Tony Parker de wedstrijd definitief: 77-80. KEES VAN HERPEN LSG KOMT NOG VEELTEKORT LEIDEN De hoofdklat voor LSG toch te hoog g pen. Tegen BSG kon LS opnieuw niet bolwerkej de 9-1 nederlaag kunn Leidenaars het nu verdef vergeten. Philidor heeft ondertussen wel omhooj werkt. Tegen MEMO met 7-3 gewonnen. OokL"1B het tweede tiental van noi gaat het dit seizoen bijzc Slecht. Na het 6-4 varlia P?"6 slecht. Na het 6-4 verlii gen Middelburg gaat het moeilijk worden om de redden. Philidor 2 en schoten deelden de In de strijd om het kamp vöUer schap in de hoofdklasse ver|Q Philidor Leeuwarden vooi af moeten haken. Dit ttys verloor het belangrijke tf j© zi tegen Desisco. Volmac j6 Ro sloeg Elsevier. De vierde p ,rS|aar wordt nog altijd Ingem |even( door Philidor Leiden, dat MEMO geen moment in blemen kwam. lij win 5 pakt jl zov de R< Philidor Leiden ging MEMO met een 1-0 sprong van start. Rinie had al bij het vooruitspeleiezig ii scoord. Joop Piket gaf M jizoen nog even hoop op een resultaat. Hij blunderde de opening, waardoor teams op gelijke hoogte men. De Leidse winst tel zich daarna toch snel af. no Okkes veegde vloer met zijn opponent. Van Mlscheii en en De Graaff deden het tiger aan met puntendelii Jongsma stond al na tw ipbar' zeten gewonnen en hieldl hoofd daarna koel: 4-2. j een remise van Ad vanïl wi Berg en en overweinningL'g^ Peter Gelpke was de winsip volgens binnen. Theo Piki en Hans Kuyf (0,5) bepaj de eindstand op 7-3. LSG heeft tegen BSG twee uur lang vooruita gehad op een goed re: st wa eer 1 oeting lers. I t d spei seizo op Ei Frans Erwich en'Erik Oosti veroverden in de openim. pion, maar vergooiden di hun stellingen. Ook Leoi nings, Tjaco Ossewaan Hans Wichers speelden goed opgezette partijen uit. Regelmatige nederj waren er voor Wim kerk, Dirk Sikkel, Jan Tol en Arno Egberts. Het lichtpuntje was de gi winst van Joan Baart, diel tenminste de eer voor inifei redde: 9-1. pnkar m, Voor de Leidse teams injr de E tweede klasse is de compt jend min of meer afgelopen, tiverdt LSG 2 is het doek al lang twe« vallen en Voorschoten en ppll ev dor 2 hebben niets mi winnen of verliezen. LSI probeert nu alleen nog n ning de eer te redden. Ook t« flaan Middelburg werd tevergeef BLZ> het eerste matchpunt geja Ondanks het goede spel de invallers (zij scoorden punt) werd het een 6-4 n« laag. Voorschoten en Phil kwamen in een boei derby een puntendeling o een: 5-5. Hij I en si ben LEIDEN Nadat vorige week al een overwinning voor nieuwe ling Jan Zandstra viel te noteren in Zoetermeer, werd ook gis teren door een renner van Swift de eerste prijs in de wacht gesleept. Bij de veteranen liep Cor Kloosterman andermaal da overwinning mis. Gastheer de Spartaan kwam er zelf niet bijzonder aan te pas. Al bij de koers van de nieuwelingen bleek dat duidelijk: de drie eer ste plaatsen waren voor renners van Swift; Richard Ippel, Jan Zandstra en Hans Kok. De eerste en laatste renner rijden dit sei zoen voor het eerst wedstrijden en zijn meteen al succesvol. Bij de liefhebbers was de zege voor Kila, vóór van Dijk en Dubbel-- dam. Adri Krüger uit Katwijk was op de vijfde plaats de eerste vertegenwoordiger van Swift. Veteraan Cor Kloosterman liep In zijn categorie juist de zege mis. Bosman, die zich gedurende de hele rit niet van voren liet zien, pakte de winst. Derde man was Vermeulen van Zoetermeer '77. Swiftveteraan van Amsterdam werd zesde. De winst bij de junioren was voor Reule van de Spartaan. Lifrink van Zoetermeer werd tweede voor Joris Zand bergen van Swift. Vierde junior was Paul Bekooi, zesde Karei Knijnenburg en negende Richard Neuteboom, allen van Swift. Bij de amateurs hield een kopgroep van drie man het nét tot het einde toe vol. In zoverre dat De Heij en Von Schint duidelijk de eerste twee waren, maar dat derde man Collavino op één lijn met de eerste mannen uit het peloton eindigde: Kuyvenhoven, Over- devest en Zwaan (allen van Swift). In Gouda werd junior Jan van Straaten tweede In een clubont moeting, achter de renner Slingerland. is weer een stap dichterbij de titel, meer zinnigs valt er over dit duel niet te zeggen. Evenals alleen voor de statistieken in teressant was het treffen van Docos en JCV. Fallaux en Pro- rok redden ieder een keer hun persoonlijke eer: 28. Degradeert Docos uit de pro motie-ereklasse, Mizu doet dat uit de hoofdklasse. De Oegst- geestenaren overwegen om spelers van buitenaf aan te trekken om rond Reitsma een team te bouwen. Deze bewees zaterdag zelf dat dit argument geen hout snijdt door bij Odion drie keer te verliezen. Jansen en Polak verweerden zich een maal beter: 82. Het verblijf van Scylla in de hoofdklasse hangt eveneens aan een zijden draadje. In Zwolle pakte men de laatste strohalm door Seine met 73 af te troeven. Wibo van Gennip had daarin een groot aandeel. Zijn hattrick en groot aandeel in het dubbel zette Peter van Schie en Rob van der Zeeuw aan het vol doende support: 37. Twee LEIDEN Avanti leek gezien de ruime thuisnederlaag te gen het Hooge Huys zaterdag in Alkmaar iets soortgelijks tegemoet te gaan. Maar verre van dat, speler/coach Gerard Bakker zag zijn pupillen- /teamgenoten Vriesekoop en Rijsdorp knap van zich afbij ten. Beiden bogen alleen voor Nederlands kampioen Nico van Slobbe. Het dubbel ging nipt met 20—22 in de derde game verloren waarmee Avanti net niet aan een ver rassende remise toekwam: 6—4. Aan haar degradatie strijd doet deze nederlaag niet toe of af want Nikon en de Korenbeurs gingen ook ten onder. Over twee weken kan Avanti zich definitief vei lig stellen door Korenbeurs in Schiedam te bedwingen. Scylla werkte een kat en muis vertoning met Evro af met dien verstande dat de kat niet ge duldig hoefde te zijn om de muis te vangen want de Leide- naren peuzelden de opponent in recordtijd op: 100. Scylla weken geleden konden de Avanti-reserves nog kampioen worden. Eerst ging men toen onderuit tegen Tafeltennishuis, nu in en tegen de Korenbeurs. Als alleen Robert de Groot een keer scoort is dat erg beden kelijk 9—1. Scylla 3 en 4 had den beide kampioenskansen maar kunnen dat na verlies bij resp. Amsterdam 78 en Mid delburg-Zuid gevoegelijk ver geten. Het derde mag dat rou tinier Sjaak van Veen aanreke nen die drie keer op zijn broek kreeg. De vier punten van Noest en Vlieg beperkten zo alleen de schade: 64. Scylla 4 was zo'n twee-enhalf uur on derweg naar Middelburg om daar in no time met 60 ach ter te komen. Dat had het trio Bakker, Van Schie, Wessels met ieder zo'n achttien jaar er varing, natuurlijk niet mogen gebeuren. Dat heet geen ver liezen, maar weggeven. In de onderste regionen lijken er wat Leidse kampioenen in aan tocht. Mizu 2 en Docos 2 en 3 hebben de mogelijkheid de bit tere degradatiepil van hun hoofdmacht wat te vergulden. Dames: Het verweer van de Zeeuwse Aloysius meisjes was boterzacht en het Scyllames sneed er dan ook soepel door heen. Het mes sneed aan twee kanten te weten: Sandra de Kruyff en Stephine v. Gennip. Sophia Vaalburg merkte drie- keer dat ze haar verbeterde wedstrijd benadering wel moet blijven ondersteunen met vol doende training 73. Moniek Kooter maakte na een langdu rige blessure haar rentree in de Avanti-formatie. Dit gaf het bezoekende Koningslust de gelegenheid de nederlaagpijn te verzachten tot 73. Jolanda Noordam en Brigitte Kooter lieten zich samen zevenmaal de hand schudden 73. Het Noordwijkse TOV gaat onver stoord door richting ereklasse. Karin de Haas hielp haar kop- vrouw Marian van Vliet net vol doende voor een 6—4 over winning op Avanti 2. Sophia Vaalburg kwam als enige Scylla-dame niet tot winst tegen het Zeeuwse Aloysius. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterreoeeld Weet u al iemand' noteer m i.vals nieuwe abonnee van de Leidse Courant Naam Adres I I Betaalt wordt per maand (automatische afs< MA. L.l...t,.l Postcode/ Plaats. per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren 1 hangertje met het sterrebeeld Naam Adres Postcode/Plaats - Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. ut de arvooi fowas n atra «rsprc d kwa IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1981 | | pagina 20