RCL blijft ook in Spijkenisse overeind: 1-1 Rijnsburgse voorsprong onnodig uit handen Boys geeft riante 3-1 Complete i off-day van p Hazerswoudsi Boys Gelijkspel Ter Leede in sleutelduel sa 53 QUICK BOYS SLAATTOEIN CHAOTISCHE SLOTFASE: 3-3 Vechtpartijen ontsieren derby =T1 DE SLEUTELS VERUESTOOKVANGWS M LISSER BOYS ONDERUIT LEIDSE COURANT MAANDAG 9 MAART 1981 PAGIH SPIJKENISSE Het blijft good gaan mat RCL. De Leiderdorpee formatie die ruim een maand geleden nog als een van de belangrijkste degra datiekandidaten in de eerste klasse A gold, maar vervolgens in de ontmoetingen tegen Rijnsburgae Boys, RVVH en Vitesse Delft vijf winstpunten ver gaarde, bleef ook in het vierpuntenduel met Spij kenisse overeind. RCL kwam uiteindelijk een 1-1 gelijkspel overeen met de eveneens voor lijfsbe houd vechtende thuisclub. Een resultaat waar mee de Leiderdorpera, gezien het directe gevolg op de ranglijst maar vooral gezien het spelbeeld van zaterdag, meer dan tevreden mochten zijn. Immers, anders dan in de overige „punten-wlnstge- vende" ontmoetingen uit de zo succesvolle serie, kon RCL zich zaterdag niet beroepen op het feit dat het verreweg de meeste doelrijpe kansen voor zich had opgeeist. Er mocht dan in het laatste kwartier van de eerste helft van een slagvaardige RCL-periode sprake zijn geweest, het resterende deel van de speeltijd was wel degelijk voor Spijke nisse. Dat de thuisclub na de even fraaie als ver diende gelijkmaker, halverwege het tweede part ge scoord, besloot met wat minder pressievol voetbal In ieder geval dat ene punt veilig te stellen, moet RCL bijzonder goed zijn uitgekomen. De Leiderdor pers die op het moment van de gelijkmaker rijp le ken voor de slacht, konden de halve buit nu wel - zij het moeizaam - tot het eindsignaal succesvol verdedigen. Van hoogstaand voetbal viel zaterdag overigens nauwelijks te genieten op het, mede door de lastige wind, uiterst moeilijk te bespelen Spijkenisse-veld. Slechts de twee treffers waren van uitzonderlijke kwaliteit, verder waren balverlies en foutieve pas ses bij beide ploegen troef en kon slechts zelden een lopende combinatie worden genoteerd. Vloelende acties waarop het met de wind mee star tende RCL zo'n dertig minuten moest wachten. Maar In tegenstelling tot de tot op dat moment nog krachteloos aanvallende thuisclub, wel direct met tastbaar resultaat. Rob Sterk had met een forse knal de Spijkenlsse-deklat al getroffen en Dick van der Bijl met een tweede volley diezelfde lat net ge mist, toen Van der Bijl in de 37ste minuut een per fecte dieptepass verzond op het moment dat Erie van Doeselaar zich op snelheid trok. Een uiterst be heerste schuiver volgde en met kansloze Spljkenls- se-doelman Hans Leyen kon Van Doeselaar con stateren dat de rechterstaander meewerkte: 0-1. Evenals collega-puntspeler Pierre van Gemerden, kwam Van Doeselaar na rust nauwelijks meer aan de bak. Het sterk opdringende Spijkenisse ver stoorde al op het middenveld de aanvoerroutes naar de Lelderdorpse spitsen en de druk op het RCL-doel groeide met de minuut. Eerst nog had Bram Brandt het geluk dat de linkerpaal een treffer van door Peter Piket losgelaten Robert de Heer In de weg stond, maar In de 20ste minuut was ook het houtwerk kansloos op de onfatsoenlijk harde spet ter die Aren Buvens van vijfentwintig meter ver stuurde: 1-1. Nadat officieel gewaarschuwde Ab Braat vervolgens op de doellijn nog koppend red ding had gebracht bij een Inzet van fysiek invaller Hans Groot, luwde de Spijkenlsse-stq mocht RCL tenminste weer hopen op beho\, dat ene winstpunt. Sterker nog, pakten de l dorpers er bijna nog een bij. De, negen rr»*- voor tijd eindelijk weer eens in het spel betjfj Van Gemerden stuitte bij zijn doorbraak op Hans Leyen. Rechtvaardigheid in de sport, derhalve. Met een overwinning zou I terdag echt teveel hebben gekregen. GERT-JAN OF- sr be< Scoreverloop: 37 Van Doeeetaar 0-1; 65 Buvena 1-1. terwij RCL: Brandt, Haneveld, Kammlnga, Ab Braat, Van U 0-1 Sterk, Piket (Bruna), Hans Braat, Van Gemerden, Vanumon Van Doeselaar. F"*""; MM I he W Igen LEIDEN Na een lange periode van overwinningen beferscht Hazerewoudse Boys zaterdag een donkere dag. Niets luloet 4 de combinaties kwamen maar niet uit de verf. DSS*2t moe hierop het juiste antwoord en klopte de Boys derhalve tee G met 3-0. GWS won eindelijk weer eens. Ditmaal was wiuit n Sleutels het slachtoffer. Ook een ploeg, die zich in een rfde c te rooskleurige positie bevindt Het werd 1-0 in Sassenfnidde Sportclub Lisse was weer helemaal op dreef. DORR wef Ley goed voetbal teruggestuurd met een 4-2 nederlaag op zplft et „Na de zeven vette jaren..." moeten de HazerswoudenareEen dacht hebben na de nederlaag tegen DSS'26. Juist nu Htfn var woudse Boys er zo lekker voor stond en met een gunstig© or gramma In het vooruitzicht, werd zaterdag een flinke veerin He ten. Op alle fronten bleek thuisclub DSS de betere, hetgtf paal voor de pauze twee doelpunten opleverde. Direct na de jcordk had Rienk Poot, die juist de laatste tijd het doel goed vfi 0ai vinden, de kans om de marge te verkleinen. Van drie metjten f stand miste hij echter. Hazerswoudse Boys werkte wel a^© var lend In dat tweede deel, maar kwam niet echt gevaarlijk voind. i DSS-doel. Even voor het eindsignaal werd de eindstand zapte G' 3-0 bepaald. (la to* Het leek er de eerste helft helemaal op, alsof De 8leutef#cht. aan het herstellen was. Vrij veel mogelijkheden voor het do#"^" GWS hadden voor een verschil in doelpunten moeten z« maar niemand was koelbloedig genoeg om het leer erin te len. In de 44e minuut was de beste kans voor Bert Montagri nam de strafschop, die was gegeven, omdat Invaller Hennll derwater door Jan van Aken op foutieve wijze was opgevat GWS-keeper Leo Dols keerde de inzet echter, zodat de ruit) 0-0 was. Na de pauze kwam de ontvangende équipe me meer opzetten. Leidenaars Onderwater en Fred van Huis h nog wel kleine mogelijkheden, maar het echte gevaar kw van GWS. Halverwege de laatste helft resulteerde dit In eer punt van van Aken. Hij kreeg de bal uit een voorzet van van der Plas op het achterhoofd en liet Bram Lepelaar Peter Vlasveld raakte met een schot nog een keer de lat de stand zou ongewijzigd blijven. In de thuiswedstrijd van Sportclub Litso tegen DORR vorm uit het begin van het seizoen weer eens tien minuten scoorde Jos van der Veek op van der Laan 1-0, waarna dezelfde van der L Peter Werkhoven bediende: 2-0. Kort in de tweede hel puntte ook Aad van der Poel, zodat het erop leek dat ec sterscore mogelijk zou zijn. Van der Poel even later de penalty, die was gegeven, gepakt: 4-0. Toen was daar ineens die nen vijf minuten was de stand gebracht op 4-2 met nog nuut of twintig te gaan. Een toch nog spannend slot dus, overigens geen doelpunten meer zouden vallen. Niet zichtbare Johan de Kroon heeft na een imposante rush Jan Hogewonlng aange speeld. De Rijnsburgse middenvelder kent vervolgens geen problemen met Quick Boys-doelman Floor Schaap: 2-1. Een treffer om te bejubelen. Nu Is Jan Hogewonlng onzichtbaar geworden door zich op hem stortende ploegmakkers. Fred Eijsberg van Quick Boys ziet de toekomst somber in. Een sombere toekomst die kort daarop in de rust van het duel door enige Quick Boys-supporters wordt aangegrepen om er maar eens flink tegen aan te gaan. Ongeregeldheden die door de aanwezige politiemacht met behulp van de wapenstok dienden te worden opgelost... RIJNSBURG Hij had er tijdens de trainingen wel duizend koer op gehamerd. „Ga in de verdediging niet pingelen maar schiet die bal naar voren." Ziehier hot adviea dat Rijnsburgse Boys-trainer Herman Wijnands zijn spelers keer op keer gaf. Een raadgeving die, gezien de ontmoeting met Quick Boys, bij de Rijnsburgse spelers waarschijnlijk elke keer het ene oor in en het andere oor waa uitgegaan. Want Wijnands Instructies waren zaterdag duidelijk niet goed overgekomen bij zijn spe lersgroep. Gevolg van dat slechte luisteren was, dat Rijns burgse Boys zaterdag vokomen onnodig een punt weggaf aan de Katwijkse buur. Want met nog nauwelijks een kwartier te gaan hadden de Rijnaburgora de winst op collega-koploper Quick Boys al bijna op zak. Tien minuten later echter waa de 3-1 voorsprong verdwenen, had Quick Boys goed gebruik ge maakt van de enorme chaos in de Rijnaburgso defensie. Wat over bleef was een 3-3 gelijkspel. Voor Wijnands een ontgooc heling, voor collega Arie Lagondijk een enorme meevaller. Voor de spanning in de eerste klasse was hot een prima uit slag. Rijnsburgse Boys en Quick Boys blijven de kop met ieder 23 punten eendrachtig aanvoeren. Rijnsburgse Boys, zonder de uit vorm zijnde Peter Hogewonlng maar met puntspeler Henk van der Zwan in de gelederen, drong in de eerste helft van het door scheidsrechter Van Oevelen zeer matig geleide treffen aan op een snelle beslissing. Onvervaard werd de aanval gekozen en de Quick Boys-defensie onder zware druk gezet. De Katwijkers bleven In die openingsfase wat moei zaam overeind (Henk van der Zwan schoot in riante positie te zwak in om Quick Boys-doelman Floor Schaap echt te verontrus ten) en kwamen na amper zeven minuten spelen zelfs op voor sprong. Rechtstreeks uit een vrije trap schoot Mart van der Plas de bal op onnavolgbare wijze langs de Rijnsburgse muur en ach ter de vergeefs uitvallende doelman Wijnand Sloos. Afgezien van die treffer werd Quick Boys in die eerste helft niet meer gevaar lijk. Daarvoor was de Rijnsburgse overmacht te groot. Lagendijk verklaarde dat aldus: „Door die opkomende verdedigers waren wij op het middenveld voortdurend in de minderheid." Een kwartier na de openingstreffer trok Rijnsburgse Boys de score weer In evenwicht. Piet Haasnoot nam op rechts een vrije RIJNSBURG Hot programmablad van Rijnsburgse Boya waa zo hoopvol gestemd. Do redactie sprak onder meer zijn hoop uit dat de toeschouwers de spelers op sportio- ve wijze zouden aanmoedigen. Dat zou nóg meer een be vestiging zijn van de opmars van het zatordagvoetbal. Aan een klein aantal van de ruim vierduizend toeschou wers waron dia woorden zaterdag duidelijk niet besteod. Rijnsburgse Boys - Quick Boys word wat die toeschou wers betreft namelijk geen reclame voor het zaterdag voetbal. Dit dankzij een groep Katwijkse supportera die zich in de Rijnsburgse kantine en langa het veld ver maaktemet het plegen van vernielingen en het deelne men aan vechtpartijen. In de eerste helft was van baldadigheid niet veel te merken. In en na de rust was het hek echter van de dam. Rellen op het veld zorgden ervoor dat scheidsrechter Van Oevelen pas na tien minuten het beglnslgnaal voor de tweede helft kon laten klinken. Dit nadat de politie met de wapenstok In de hand het terrein had schoon geveegd. Gedurende die hele tweede helft bleef het onrustig. De politie. Inmiddels danig versterkt, moest langs de zijlijn blijven patrouilleren. Regelmatig werden na rust supporters door de politie weg geleid. trap, bracht de bal In het overvolle Katwijkse strafschopgebied en Cas Zwaan was ter plekke om al rommelend voor 1-1 te zor gen. Rijnsburgse Boys bleef aandringen maar zonder al te veel resultaat. In de allerlaatste minuut van de eerste helft leek 1-1 dan ook de logische ruststand. Johan de Kroon besliste echter anders. Via een imposante rush van zo'n vijftig meter langs de linker zijlijn belandde de Rijnsburgse middenvelder In het Quick Boys-strafschopgebied. Daar aangekomen tikte De Kroon de bal naar de vrijstaande Jan Hogewonlng die simpel kon binnen schuiven. Logischerwijze verliet Quick Boys de verdedigende stellingen na rust wel. De Katwijkers namen risico en werden daar na twintig minuten spel voor gestraft. Met een bevrijdende trap bereikte Leo van Delft linkervleugelspeler Cas Zwaan die op dat moment niet in gezelschap van zijn bewaker Wim van der Plas verkeerde. Zwaan ging alleen door, werd bijna onderuit gehaald door doel man Floor Schaap maar zag toch nog kans de bal al vallend In de Katwijkse touwen te werken: 3-1. Een vroegtijdige beslissing In een over het algemeen zeer boelende derby, tenminste daar leek het erg sterk op. Na een half uur spelen echter was de wedstrijd weer helemaal open. Rijnsburgse Boys-voorstopper Gé Perfors ging volkomen onno dig een duel aan met Mart van der Plas. Van der Plas won het duel, drong het zestienmeter gebied binnen, passeerde doelman Sloos en stuitte vervolgens op de meeverdedigende RBB-spits Henk van der Zwan die in zijn eigen strafschopgbied wat onnodig bewees over schutterskwaliteiten te beschikken (3-2). De chaos was nu compleet in de Rijnsburgse achterhoede. Quick Boys profiteerde dankbaar. Fred Eijsberg gaf In de veertigste minuut de voorzet van links, Mart van der Plas verzorgde de Katwijkse kopbal richting RBB doel, Sloos en van Delft redden op de doel lijn en de vogelvrijstaande Jaap Heerikhuisen nam de terugsprin gende bal zonder al te lang na te denken ineens zijn schoen: 3-3. KEES VAN HERPEN Rijnsburgse Boys: Sloos. Nico Zwaan, Van der Voort, Perfors. Van Delft (Van Dijk), Jan Hogewoning, Toet, De Kroon, Haasnoot. Van der Zwan, Cas Zwaan (Wieffrink). Quick Boys: Schaap. Wim van der Plas, Aandewlet (Van Beelen), Rlenks. Haas noot. Eijsberg. Van Duyn, Van Rooyen, Teun van der Plas (Heerikhuisen), Zuy- derduyn. Mart van der Plas. Scoreverioop: 7 Mart van der Plas 0-1; 22 Cas Zwaan 1-1; 45 Jan Hogewonlng 2-1; 64 Cas Zwaan 3-1; 73 Henk van der Zwan (e.d.) 3-2; 84 Jaap Heerikhuisen 3-3. d nU MARKEN/GOUDA In de sleutelwedstrijd van nummer t Ter Leede tegen het daaropvolgende Marken bemachtigd équipe van Henk Spaan één winetpunL Het duel werd nM hoog niveau uitgevochten, maar werd wel getekend doe grote inzet van beide partijen. Na negentig minuten prijkl 1-1 op het scorebord. Lisser Boye bed vooral voor de Joden Boys moeten terugwijzen. Voornamelijk via Rob S werden vele mogelijkheden gecreëerd, maar niemand t staat de bal In het net te knallen. In de tweede helft sloej thuisploeg toe en won met 2-1. De start van de Ter Leede was bijzonder goed te noemen. R( matig verschenen Nico van der Fange, Pleter van der Planoek Hans Bisschops voor het doel van Marken. Dit openingsoffe» lar resulteerde In een ietwat fortuinlijke treffer. Jan van HarsW» 11- speelde veel te zacht in de richting van het Markendoel, goalie Klaas Teerhuis hielp hem een beetje door plotseling <j uit zijn handen te laten glippen: 1-0. Jan-Cornelis Boes hai reet gelijk moeten maken, toen hij alleen voor open doel F scheen, maar hij faalde volledig. Toen er gerust was en Macoac de wind in de rug kreeg ontstond een forse tegendruk. Al ro8 vai minuten tikte Piet Bos de stand naar 1-1 uit een voorzet vanharijch Springer. De gastheren bleven komen, maar vonden iedere Itwee Wim van Harskamp op hun weg. Ook de Ter Leede-countef verden niets meer op. Lissor Boya heeft de 2-1 nederlaag tegen Jodan Boys hele aan zichzelf te wijten. De volle eerste vijfenveertig minuten H den beheerst door een oppermachtig Lisser Boys. Vele n*- BIJ ontstonden kansrijke situaties voor het Goudse doel. Piet Hvitl kreeg tot driemaal toe een pass-op-maat van uitblinker Rob Olg torp, maar weigerde de Lissenaars op 0-1 te brengen. Ook l« tc Monteny en Ed Griffioen waren vaak dichtbij treffers, itjjas scoorden niet. Bijna als vanzelfsprekend rook Jodan Boys K>—1 kans na de pauze. Na een uur spelen was het ex-amateurintcjcon tional Bert Graafland, die Gardeniers bediende en zo zijn f*»n v aan 1-0 hielp. Twintig minuten later soleerde Graafland zelf me de eigen helft en bracht de marge op twee doelpunten. Dat tei Suttorp via een strafschop - hij was zelf neergehaald - in de tor d< ste seconde tegenscoorde, hielp de Lissenaars niet veel me**©©k 1. II U tnoeg ile Ihflsi te 11

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18