im van Til is zich niet bewust LOKEREN ONTSPANNEN ran gelijkenis met Wim Jansen pitz Kohn vertrekt ij Go Ahead Eagles 10." BELGEN VOL ZELFVERTROUWEN VOOR DUEL MET AZ '67 Interessante schaakstrijd Resultaten koersen Hilversum Selecties badminton :'ORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 MAART 1981 PAGINA 13 'IA Wat is, vraagt iedereen van Feyenoord zich af, er jorzaak van dat de Rotterdamse ploeg na een meestal k begin van een wedstrijd zo opvallend terug valt. Het en vraag waarmee iedereen zich bezighoudt: de trainers, ik en Westerhof, de spelers en de begeleiding. Jezek )nt dat de oorzaak kan zijn dat de ploeg zich te snel ze- ;acht van de zege of het gelijkspel, die dan toch nog wor- verspeeld. Middenvelder Wim van Til oppert voorzich- jdat de omschakeling van aanval naar verdediging en jekeerd niet soepel en effectief verloopt. Van Til (27) be rt tot de groep die zijn vak intensief uitoefent en in ii Jansen „Ik vind hem een kei van een voetballer" grote voorbeeld heeft. Vooral de laatste tijd gaat zijn van spelen steeds meer lijken op die van de nu voor uitkomende Jansen. Wim van Til, met hetzelfde pos als de nieuwbakken Ajacied, is zich er echter van niet t. „Ik werk elke week zo hard mogelijk, ik doe mijn te best en dan zie ik wel of de trainer me weer op- Het standpunt dat ook Wim Jansen altijd huldigde. i van Til heeft geleerd te tiveren. Een langdurige jode van uitschakeling door Sures is daaraan niet imd. Ooit speelde hij in de teurverenigingen Rozen- en Overmaas voordat hij zijn vijftiende jaar naar inoord kwam. Met een on- ireking van één seizoen, ?leend aan het toenmalige Dordrecht, bleef hij de 5 trouw, hoewel hij pas op irige leeftijd, met de komst Jezek, vaste keus voor de dmacht werd. i van Til: „Toen ik stu- de aan de Academie voor amelijke Opvoeding in I Haag was ik geen vaste i. Dat kon ook niet. Als het lejaar begon, startte ook de petitie en dan wist ik het viel af voor de A-selec- ïr werd mij een full-prof contract aangeboden, maar dat heb ik geweigerd. Student en full-prof voetballer gaat niet samen. Ik ben nu ook blij dat ik mijn diploma heb, hoewel ik twee jaar geleden mijn baan als leraar lichamelijke opvoe ding heb opgegeven". Zoals Van Til op logische gronden besliste geen full-prof speler te worden voor hij zijn studie had beëindigd, zo zegde hij ook zijn baan op bij de Rot terdamse Vrije School en de school voor moeilijk lerende kinderen in Sliedrecht toen hij wél full prof werd. Maar voor later houdt hij zijn vaklitera tuur wel nauwgezet bij. Van Til: „Ook dat kun je niet com bineren, een leraarsbaan en het in volledige dienst zijn bij een topclub. Je bent dan te De Feyenoorders aan de wandel in de Bulgaarse hoofdstad. Derde van links Wim van Til. Een onderonsje tijdens de training van Feyenoord in het Vassil Levski-stadion in So fia. Van links naar rechts: Bennie Wijnstekers, René Notten, trainer Vaclav Jezek en Joop Hiele. veel weg van school; je moet steeds vrij vragen". Het woord topclub spreekt Van Til met overtuiging uit. „Op papier zijn we kwalitatief sterk. We hebben voor bijna elke plaats twee spelers en je moet er van uitgaan dat bij een club als de onze ook de wisselspelers voldoende kwali teit hebben. Ik vind een brede selectie geen bezwaar". Maar Van Til heeft zich dan ook, ondanks een nog niet volledig genezen enkelblessure, ont popt als vaste keus op het mid denveld die door zijn beschei denheid, werklust en manier van spelen de vergelijking met Wim Jansen steeds moeilijker kan ontlopen. Van Til: „Ik ben me er niet van bewust. Ik vind wel dat je altijd moet werken en daaraan mankeert het soms bij de helft van ons, misschien ook een oorzaak dat we terug vallen". Van Til voelt zich, hoewel hij vroeger rechtsbuiten heeft ge speeld, het best thuis op het middenveld. Daar stond hij ook toen hij een langdurige enkelblessure opliep die hem aan het eind van het vorige en het begin van dit seizoen uit de ploeg hield. Van Til: „Voor de winterstop speelde ik maar drie wedstrijden. Ik ben nog niet honderd procent. Met mijn rechtervoet durf ik niet te schieten. Dat doet pijn en is dus een waarschuwing dat mijn enkel nog niet in orde is. Het is ook een vorm van slijta ge. Ik heb altijd erg veel aan sport gedaan, maar het komt wel góed". Hij demonstreert daarmee zijn hardheid voor zichzelf die ook in zijn spel tot uiting komt. „Ik kan wel wat hebben. Hard spel vind ik niet erg. Ik incas seer, maar deel ook uit. Als ik een schop krijg zgg ik niet gauw iets; wel als net bij her haling gebeurt. Dan sla ik te rug". Hij kan dan vanmiddag zijn lol op tegen Slavia Sofia dat er om bekend staat zonder aanwijsbare reden ineens hard te gaan spelen. Trainer Jezek: „Toen Slavia vorige week in de bekerwed strijd tegen Spartak Pleven met 6-0 voor stond, werd het toch nog een enorme schop- partij, veroorzaakt door Sla- Van Til, wiens contract bij Feyenoord dit seizoen afloopt „Ik wil niet weg, maar ik zit ook niet aan deze club gebak ken" beseft dat hij de stag natie in zijn ontwikkeling ook aan zichzelf heeft te wijten. „Ik had destijds, vóór die en kelblessure, last van mijn knie. Ik trainde niet, maar speelde wel waardoor de bles sure verergerde. Nu zeg ik: dom natuurlijk en dat is nog zacht uitgedrukt. Maar je wilt zo graag voetballen. En zo zijn bij ons de meesten. Daarom zie ik de wedstrijd tegen Slavia optimistisch tegemoet. Als het er op aankomt spelen we altijd goed, althans beter dan in de competitie. Dat zal tegen Sla via ook wel nodig zijn, wanl die ploeg is natuurlijk veel be ter dan lives Tampere en Hvi- dovre uit de eerste twee ron den". HERMAN VAN BERGEN k van 4 HAAG Trainer Spitz Kohn gaat Go Ahead Eagles het einde van dit seizoen verlaten. Op basis van nieuwe tlijnen van het Budget Bewakings Instituut (BBI) t de Deventer eredivisieclub een stringente bezuiniging •voeren. De technische taken van Kohn zullen worden 'genomen door manager Bob Maaskant, die een deel zijn huidige werkzaamheden zal overdragen aan be- rsleden. een transferbedrag van zeven miljoen gulden heeft de /oudige Italiaanse kampioen Juventus de 24-jarige Paolo i teruggekocht van Lanerossi Vicenza. Rossi was vorig jaar Perugia uitgeleend en tijdens het omkoopschandaal tot aan ïinde van het seizoen 1981/'82 geschorst. Juventus hoopt op gedeeltelijke of gehele kwijtschelding van deze straf. W|f«Nederlandse UEFA-elftal heeft gisteravond te Assen met 5- UW wonnen van Jong Luxemburg in een wedstrijd voor de ■lo* «tonden van het UEFA'-toernooi. De Nederlandse doelpun- joCnL®verden gescoord door Kieft (2), Gaasbeek. Fuhler en Gullit. et 3 Dran-)e °P 7 aPri* de 'aatste wedstrijd in België tegen de Duivels wint, plaatst het zich voor de eindronden die van ten- ei tot en met 24 juni in West-Duitsland worden gehouden, len. Nederlands studentenelftal won een oefenwedstrijd tegen )UT TSi ^Jax met 7-4. .mupfoegere doelman van het Oostenrijkse elftal, Friedl Konci- /erd door de strafcommissie van zijn bond voor vijf maan- gestraft omdat hij na afloop van een wedstrijd een tegen- I Ier te lijf ging. HEILOO Terwijl hun spelers in afwachting van een uitstapje naar de Alkmaarse binnenstad wat ver veeld rondhangen in de hal van het motel in Heiloo, maken manager Alois Derijcker en trainer Urbain Haesaert van de gebruikelijke pers conferentie daags voor het Europa Cup-duel tussen AZ '67 en Lokeren een uiterst humoristische bijeen komst. Waar regelmatig gelach weerklinkt. De manier waarop de bolronde manager en de keurig in pak en haarcoupe zittende trainer zich ontspannen en hier en daar met een stevige portie zelfspot presente ren mag typerend heten voor het zelfvertrouwen waarmee de Vlaam se club gisteren in de nabijheid van de Alkmaarderhout is neergestre ken. De mooisté opmerking is wel die van Haesaert, naast zijn functie als trainer (voor het derde seizoen) werkzaam als leraar technisch tekenen op een mid delbare school. Doelend op een persbul letin, waarop Georg Kessler exact de samenstelling van zijn tegenstander heeft getekend, voorzien van allerlei lijnen die bewegingspatronen moeten aangeven zegt Haesaert: „Dit maakt het mij wel erg gemakkelijk. Ik hoef nu aan deze wedstrijd niets meer te doen. Dat heeft de trainer van de tegenpartij al keurig voor me gedaan". Om er met een sarcastische ondertoon aan toe te voegen: „Er staan inderdaad bij ons morgen elf spelers in het veld. Maar ze zullen waarschijnlijk 'anders bewegen dan op dit papier staat". Lokeren lijkt zich net als zijn twee be geleiders ontspannen voor te bereiden op het eerste treffen vanavond in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA Cup. En gezegd dient te worden dat de Belgen réden hebben om met zelfvertrouwen de confrontatie met AZ '67 tegemoet te zien. Tot dusver lever den zij als betrekkelijke nieuweling aan het Europese front de club drong pas in 1974 door tot de Belgische hoogste vanavond niet beschikbaar vanwege een schorsing, terwijl het nog onzeker is of international René Verheijen vol doende is hersteld van een blessure. In dien Verheijen niet speelt, treedt Gud- johnsson of Verbruggen aan. Een belangrijke rol in het team, waarin de oud-Ajacied Bob (in België Bouke) Hoogenboom in het doel staat, is weg gelegd voor de 32-jarige Roland Ingels, die spelmaker Kristen Nygaard van AZ '67 moet trachten uit te schakelen. In het tweede duel met Real Sociedad leg de Ingels de beste Spanjaard, Zamora, aan banden tot hij door een blessure werd getroffen. Toen pas kon Real So ciedad tot 2-2 terug komen, onvoldoen de om de Belgen uit te schakelen. Ove rigens werd Lokeren in het seizoen 1976/'77 in de tweede ronde van het UEFA Cup-toernooi geëlimineerd door Barcelona, dat toen Johan Cruijff de 1 beslissende treffer zag scoren. Wisselvallig De Nederlandse doelman Bob Hoogenboom (links) en trainer Urbain Haesaert van Lokeren. afdeling om daarin achtereenvolgens zevende, vierde, vijfde, dertiende en tweemaal vierde te worden tamelijk imponerende prestaties. Waarvan de uitschakeling van Dynamo Moskou en Real Sociedad internationaal aanspre kende resultaten mochten worden ge noemd. Alois Derijcker wijst de nogal eens op duikende benaming "vreemdelingenle gioen" voor zijn uit het 35.000 zielende stadje Lokeren afkomstige club reso luut van de hand. „Als je naar Ander- lecht kijkt zie je daar wel meer buiten landers rond lopen en op de bank zit ten. Wij hebben slechts spelers aange trokken als het puur versterkingen van ons team zouden zijn. Daarbij heeft een aankoop ons nooit meer dan een ton gekost. Dus dat mag een goed finan cieel beleid worden genoemd". Respectabel Lokeren heeft ondanks Derijckers me ning een respectabel aantal niet-Belgen in de gelederen: de Deen Larsen, de Polen Lubanski en Lato, de Nederlan der Hoogenboom. de Tsjech Dobias en de IJslander Gudjohnsson. De eerste is Lokeren heeft in de Belgische competi tie de reputatie een nogal wisselvallige ploeg te zijn, maar zodra er sprake is van internationaal voetbal staat er doorgaans een collectief sterk team in het veld. Dat overigens parallel met AZ '67 in eigen omgeving ook niet zo bijster veel publiek trekt. De competitiewedstrijden worden voor gemiddeld elfduizend toeschouwers af gewerkt en ook de Europese bekerwed strijden hebben het kleine stadion nog niet eenmaal doen vol lopen. Vandaar ook dat Lokeren, dat bij monde van Derijcker zegt wel enige financiële winst te hebben gepeurd uit het UEFA- gebeuren, hoopt op een goed resultaat vanavond in Alkmaar. Dan zou het "ei gen plein" in het stadje veertig kilome ter onder Antwerpen over veertien da gen wél vol zitten. De opstelling van Lokeren: Hoogen boom; Somers, Deschrijver, Dalving, Snelders; Dobias, Ingels, Verheijen, Mommens; Lato, Lubanski. FRANK WERKMAN :ddy Maertens: jiroken vingers ISSEL Freddy Maer- (29) heeft opnieuw een e tegenslag moeten in- 0 iren. Röntgenfoto's we- jisteren uit, dat de Bel- -^Ée beroepswielrenner ssSMWT vingers heeft gebroken. etappewedstrijd „De rit knrtcc'e Zon" *n Spanje kwam 1 Kor [tens ten val. Hij liep !St bij een pijnlijke hand op. sch onderzoek „leerde" fr sprake was van kneu- geen breuken. Maer- bleef doorfietsen en start- Ierdag in de openingsklas- :r Omloop Het Volk. Voor 0 baabklimming van de Muur Geraardsbergen stapte de 'af. De pijn was te hevig linger door te gaan. LEEUWARDEN De strijd om het Neder lands schaakkampioenschap blijft interes sant door de gretigheid waarmee de deelne mers remise-wendingen uit de weg gaan. In de zesde ronde ging het gisteren weer hard toe. Timman versterkte zijn leidende positie door met zwart van Ligterink te winnen. Het was een spitse aangelegenheid waarbij Timman op prachtige wijze een pion won met behoud van de betere stand. Ligterink was zo onder de indruk, dat hij onmiddellijk capitu leerde, toen het tot hem doordrong, wat hem was overkomen. Timman leidt met vijf punten. Onaantastbaar is zijn positie echter niet, want Donner overtrof zichzelf met zwart en won in tweede zitting van Kuyf. Donner's totaal van 4 '/2 pnt kan ook nog worden behaald door John van der Wiel. Deze breidde in tweede zit ting tegen Hartoch een klein voordeel zodanig uit, dat er bij de tweede tijdcontrole een kans rijk toren-eindspel was ontstaan. Kenners wier pen de vraag op of Hartoch het nog wel de moeite waard zou achten de strijd te hervatten. Uitslagen zesde ronde: Van der Wiel—Hartoch 1—0; Ligterink—Timman 01; Van der Sterren—Ree 01; BöhmGrooten 01, Boers- ma—Van der Vliet 1—0; Langeweg—Stehouwer 'A'A; KuyfDonner 01. De stand is: 1. Timman 5 punten; 2. Donner, Van der Wiel 4 A pnt; 4. Boersma 4; 5. Langeweg 3 'A\ 6. Ree, Van der Vliet, Ligte- •rink 3; 9. Kuyf 2 A; 10. Stehouwer 2 '/i; 11. Hartoch, Grooten 2; 13. Böhm 1 'A\ 14. Van der Sterren 1. Het verloop van de partij tussen Ligterink (wit) en Tim- 1. d2-d4, Pg3-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pbl-c3. d7-d5; 4. Pgl-f3, Lf8-g7; 5. c4xd5. Pf6xd5, 6. e2-e4, Pd5xc3; 7 b2xc3, c7- c5; 8. Tal-bl, 0-0; 9. Lfl-e2. Dd8-a5. 10, Ddl-d2, b7-b6- 11 0-0, Lc8-a6; 12. Le2xa6. Pb8xa6; 13, Dd2-e2. e7-e6;' 14 Lcl-f4, Tf8-d8; 15. Tfl-dl. Da5-a4; 16. Lf4-g5, Td8-e8; 17 De2-d2, Ta8-c8; 18. Dd2-f4, c5xd4; 19. c3xd4, Tc8-c2; 20 Tdl-cl, Pa6-b4; 21. TclXc2, Pb4xc2; 22. Lg5-f6, Pc2-d4 23. Lf6xd4 (indien 23. pd4: dan 23. e5), Lg7xd4; 24. Pf3xd4, Da4xd4; 25. g2-g3, Te8-c8; 26. Df4-f3, SPORTWERELD BERN De internationale skifederatie heeft een protest van het Amerikaanse team te gen de Zweed Ingemar Sten mark met betrekking tot de Hahnenkamm-afdaling te Kitzbühel afgewezen. AMSTERDAM Het Neder lands studentenelftal won gis teravond een oefenwedstrijd tegen Jong Ajax met 7-4. DEN BOSCH De Ierse springruiter Eddie Macken zal niet deelnemen aan het inter nationale concours hippique Indoor Brabant dat volgende week donderdag in Den Bosch begint. Zijn beste paarden zijn niet fit genoeg. MEXICO STAD De Mexi caanse turnbond, heeft de in ternationale federatie te kun nen gegeven niet in staat te zijn de strijd om de wereldti tels Moderne Ritmische Gym nastiek in november te organi seren. INGLEWOOD De Ameri kaanse Tracey Austin heeft zich wegens een rugblessure teruggetrokken uit het inter nationale tennistoernooi te In- glewood. HARTFORD Na de ver plichte figuren heeft de Frans man Jean-Christophe Simond de leiding in het wereldkam pioenschap kunstrijden voor heren. AMSTERDAM In de eerste van de vijf wedstrijden om de derde plaats in de play-offs van de ijshockeycompetitie 'won Amsterdam met 16-1 van Nijmegen. DEN HAAG Uitslagen bui tenlands voetbal. België: Wa- terschei-Winterslag 1-1. Enge land: Nottingham Forest- Middlesbrough 1-0. Zomerspelen 1988 in Japan of Zuid-Korea LAUSANNE De Japanse stad Nagoya en de Zuidko- reaanse hoofdstad Seoel zijn, - naast het aanbod van Griekenland te fungeren als permanente gastheer, - de enig overgebleven kandida ten voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 1988. Dit heeft het IOC gisteren bekend gemaakt. Voor de Olypische Winterspe len van 1988 hebben zich ge meld: Calgary (Canada), Corti na d'Ampezzo (Italië) en Falun (Zweden). De uiterste datum, waarop zich nog kandidaten voor de Zomer- en Winterspe len konden melden, was 1 maart. Op de vergadering van het IOC op 30 september van dit jaar in het Westduitse Ba den-Baden zal een beslissing worden genomen. IRSUM De uitslagen van de gisteravond gehouden ;n op de renbaan van Hilversum zijn: trijs (le afd. 2000 m): l.Udo Harvester (M. A. Pools) 2. Umbertomes; 3. Tarpan Baker. Toto: winn. 1.60; pl. 1.50 60; kopp 27.00, trio 69.90. Niet gestart: Uruguay, Ultor W, Rotary. irug-prijs (2020 m): 1. Uniek Boszorg (J. Wagenaar), 2. Ulbanie W; 3. Uptodate Laren. Toto: winn. 1.30; pl. 1.10 40; kopp. 3.10; trio 13.60. erlana-prijs (2000 m): 1. Udina Norton (A. J. Mollema). 2. Toekan; 3. Torro Buitenzorg. Toto: winn. 1.70; pl. ^.50 1.40 3.00; kopp. 3.80; trio 51.90. Niet gestart: Time Supreme, Tet- Amateurwinterkampioenschap 9 (2000 m): 1. Sandria (J. On rust), 1.24,2; 2. Sandy Buitenzorg; 3. Radja. Toto: winn. 13.60; pl. 3.30 3.30 1.80; kopp. 105.60; trio 682.90. Achtcrhoek-prijs (2440 m): 1. Tarzan (M. Bouwhuis) 1.25.8; 2. Tibot Goldo; 3. Tjitsch S. Toto: winn. 1.30; pl. 1.10 1.10 1.10; kopp. 3.80; trio 13.50. Niet gestart: Telia Princess. Biesbos-prijs (2020 m): 1. Sir Mendel (Ch. de Leeuw) 1.26.2; 2. Gooi-prijs (2000 meter): 1. Robin d'Espoir (E. de Visser) 1.24.8; 2. Troika Hanover; 3. Spencer Fortuna. Toto winn.: 2.80. pl. 1.60 1.70 3.40; kopp. 10.10; trio 132.60. Betuwe-prijs (2440 meter): 1. Oscar Baker (J. J. de Wit) 1.22.4; 2. Noordse Stern; 3. Petra Morgan. Toto winn.: 4.40; pl. 1.50 2.10 1.20; kopp. 27.00; trio 189.90. Veluwe-prijs (1609 meter): 1. Seravita (A. W. Bossche) 1.32.2; 2. New Roodnoot; 3. Musketier. Toto: winn. 20.50; pl. 4,70 4.60 2.40; kopp. 154.90; trio 3178,50. Peelprijs (tweede afdeling): 1. Ufo Mendel (J. de Leeuw) 1.25.6; 2. Teddy Dear; 3. The Supreme. Toto: winnend: 42.00; pl./ 15.30 2.20 2.30; kopp./ 108.—; trio 1831,20. Niet gestart: "t Martien Tolalisatoromzet: 474.905, Levensteken ontvoerde Spaanse voetballer BARCELONA Enrique Castro, beter bekend onder de naam Quini, heeft giste ren telefonisch contact ge had met zijn gezin. De 31-ja- rige spits van FC Barcelona werd zondag na afloop van het duel met Hercules ont voerd. In het korte telefoon gesprek dat Quini met zijn vrouw voerde, zou hij ge zegd hebben dat hij goed be handeld werd en binnenkort weer thuis zou zijn. Naar verluidt hebben de ontvoer ders een losgeld van ruim anderhalf miljoen gulden geëist. Het hierdoor aanvankelijk ontstane optimisme verflauw de later echter aanzienlijk toen bekend werd dat de fami lie van Quini waarschijnlijk alleen een bandje te horen heeft gekregen met de stem van Quini waarop deze zei: „Ik maak het goed, tot ziens". Vol gens de politie duidt alles er op dat de ontvoering is gepleegd door gewone misdadigers en dat er geen politieke motieven in het spel zijn. Toon Brakus trainer RVC RIJSWIJK Toon Brakus wordt met ingang van het nieuwe seizoen de nieuwe trainer van RVC. De huidige oefenmeester van afdelings hoofdklasser BTC tekende een contract voor één jaar. Brakus, in het bezit van het B- diploma en eerder werkzaam bij VCS en GDS, volgt Ger Hup op die het afgelopen weekeinde door RVC op non- actief werd gezet. De Rijswijk- se hoofdklasser wil tijdig in het nieuwe seizoen met Bra kus om de tafel gaan zitten om de mogelijkheid van een meerjarige verbintenis te be spreken. Heren Hellas kloppen Animo VOORBURG De zaal handbalheren van Duijve- stein Wintersport Hellas hebben gisteravond de in haalwedstrijd tegen Animo met 11-9 gewonnen. Hier door is de Haagse ploeg in de eerste divisie B zo goed als veilig. Voor de Rijswijk- se tegenstander begint het er, met nog slechts twee wedstrijden voor de boeg, echter bepaald somber uit te zien. De derby tussen Hellas en Animo stond op een laag peil. Het duo scheidsrechters Cor- nelissen en Pot was evenmin sterk. In de eerste helft nam de thuisclub een voorsprong van 4-0, maar Animo (dat in totaal liefst zeven strafworpen kreeg te nemen) was bij de rust ingelopen tot 4-3. Na de hervatting namen de gasten zelfs met 8-5 de leiding, maar een betere slotfase bracht ten slotte toch beide winstpunten bij Hellas. Doelpuntenmakers Hellas: Fred Berendsen (3), Paul van Dijk (3), Roland Kersten (3), Jan Molenkamp en Hans Bal. Animo: Frans Verbeek (3), Rob Korving (2), Peter Voshol (2) en Eric Offerman (2). Stand: 1. PSV 15-26; 2. Stra tum Meteoor 16-26; 3. Swift A 16-24; 4 Pius X 16-18; 5. DW Hellas 16-14; 6. Internos 15-11; 7. Volt 16-10; 8. Loreal 16-10; 9. Sittardia 2 16-10; 10. Animo 16-8. HAARLEM De Neder landse ploeg voor het toer nooi om de All England kampioenschappen badmin ton, die van 25 tot en met 29 maart in Londen op het spel staan, bestaat uit de dames Marjan Ridder en Joke van Beusekom en de heren Rob Ridder en Herman Leidel- meijer. Met uitzondering van Leidelmeijer zullen zij tevens van 12 tot en met 15 maart in Kopenhagen uitko men in het toernooi om de open Deense titels. Op 10 april speelt de Neder landse badmintonploeg, be staande uit spelers en speel sters tot 23 jaar, in sporthal De Holten in het Groningse Ma- rum een wedstrijd tegen de Westduitse jeugd. Het team is als volgt samengesteld: heren- enkelspel: Gerard van Rooy, Lex Coene. Damesenkelspel: Eline Coene. Herendubbelspel: Frank van Dongen/Ivan Kris- tanto, Bas von Barnau Sijthof- f/Eddy Romeijn. Damesdub belspel: Paula Kloet/Grace Kakiay. Gemengd dubbelspel: Grace Kakiay/ Frank van Dongen. Reserve: Jeanette van Driel.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13