an-Roelof
Kruithof
sportuitslagen
I SPORTTRIBUNE
Ivo Trumbic neemt afscheid
GeneMayer wintin Memphis
Dolman zilver
bijSambo
LEIDSE COURANT
MAANDAG 2 MAART 1981 PAGINA 13
V--v :'v'
r,
AHT1 Jan-Roelof Kruithof
»eft zaterdag voor de vijfde
oer in successie de alterna
te Elfstedentocht op zijn
aam gebracht
ruithof maakte er ditmaal
een solo-race van, maar
if steeds in gezelschap van
»n tweetal medevluchters,
en sprint moest na circa
reehonderd kilometers zelfs
de uiteindelijke beslissing
brengen. Maar ook In dit op
zicht bleek Kruithof onge
naakbaar. Zijn belde metge
zellen Egbert Vossebelt en
Hilke Boerstra moesten ge
noegen nemen met respectie
velijk de tweede en derde
plaats.
Het in slechte toestand verke
rende ijs was een duidelijke
handicap voor de deelnemers
aan deze zesde editie van de
alternatieve Elfstedentocht.
Slechts de helft van de ruim
tweehonderd deelnemers vol
tooide dan ook de loodzware
tocht. Weliswaar waren de
weeromstandigheden redelijk
tot goed. maar het kwam ten
slotte toch weer tot de beken
de uitputtingsslag. In het be-
Jan Roelof Kruithof leidt een groepje met Egbert Vosse
belt en Hans Boerstra, die tweede en derde zouden wor
den.
gin van de race kostte een val Ook Jeen van den Berg gaf na
Hans van Helden reeds een driemaal te zijn gevallen de
splerscheurlng In het dijbeen, strijd voortijdig op.
Jewicl
{Raakt
LKMA
wichtheffer Beckers
dozijn vol
MAAR Vijf Nederland-
records zijn verbeterd bij
i strijd om de nationale
impioenschappen gewicht-
iffen, die gisteren bij SSS
Alkmaar werd gehouden,
ichel Beckers leverde een
t in 1 »merke,'iko prestatie. De
ninu sastrichtenaar veroverde in
categorie tot 67 1/2 kilo
era 'n twaal,do nationale titel
zii e successie en dat heeft nog
en Nederlandse gewicht-
ffer voor hem gepresteerd.
Dorbi rt RuMers stootte 172 1/2
besii 0 Gn kwam tot een totaal
•berc n 307 1/2 kilo, In belde ge-
haa "en 2 1,2 kilo boven de vo-
je nationale record prestatie
vi|fn Erik Dokter. Dio Deege-
nrt ars verbeterde bij zijn laat-
kamploenschap waaraan
als Junior deelnam, zijn drie
jTa'n^iderlandse Jeugdrecords.
isten idat hij met 97 1/2,
»cht I 7 ^72 en 223 k"° kampioen
3 uits s 9eworden, liet hij voor
ostb* v'orde en extra poging
Utree 2 1/2 k"° °P de halter
nationale hampioenen 1981 zijn:
oescho4 56 hg.: Jan Kluivers (Lelden),
hen 65 hg. stoten 85 hg. 150
tans), vétotaai; tot 60 hg.: Hugo Thenen
j fi Haag) 80 110 - 190; tot
Van 1/2 kg.: Michel Beckers (Maas-
lèr Letpt) 97 1/2 125 222 1/2; tot
J ko--- Dio Deegenaars (Lelden)
1/2 127 1/2 - 225; tot 82 1/2
Herman Flllppo (Lelden) 122 1/2
"5 - 267 1/2; tot 90 kg.: Fred
Rosmalen (Nijmegen) 115
1/2 - 262 1/2; tot 100 hg.: Bert
9T3 (Slmpelveld) 135 172 1/2
17 1/2; tot 110 kg.: Leo van Ber-
laastrlcht) 120 140 - 260.
alle
ZEIST Mef spijt heeft de Koninklijke Nederlandse Zwem
Bond zaterdag afscheid genomen van de waterpolo-coach Ivo
Trumbic. De Joegoslaaf, die om financiële redenen vertrok en
coach Is geworden van de topclub Dubrovnik, kon zijn emo
ties nauwelijks de baas in het sportcentrum te Zeist
Inmlddel9 Is de waterpolocommlssle druk doende een opvolger
te zoeken voor de scheidende coach. Voorzitter Jan Nieland
heeft Inmiddels gesprekken gevoerd met de Hongaren Kolmer
Markovlc en Denis Pocslc en de Spanjaard Jozef Braco. De na
tionale selectie heeft zich Inmiddels akkoord verklaard met het
trio. Jan Nieland hoopt voor 9 maart in opvolging van Trumbic te
hebben voorzien.
MEMPHIS Gene Mayer heeft het internationale tenistoer
nooi van Memphis gewonnen. De 24-jarige Amerikaan, die in
het hele grand-prixtoernooi geen enkele set afstond, won de
eindstrijd gemakkelijk van zijn landgenoot Roecoe Tanner 6-2,
6-4. Mayer en Tanner hadden de finale bereikt ten koste van
respectievelijk Yannick Noah en Tom Gullikeon.
Drie Nederlandse Jeugdtennisploegen hebben zich dit weekeinde
op drie fronten geplaatst voor de finalepoules Van de strijd om
de winterbekers. In het Belgische Alken wonnen Rob Slmon en
Rob Blerens (categorie tot 16 jaar) met 2-1 van Groot-Brittannië
en eveneens met 2-1 van België. In het Franse Douai wonnen
Allee Lambeck en Annemarle Jurg (meisjes tot 18 jaar) met 3-0
van Frankrijk en Griekenland. In Londen bleven Judith Waringa,
Yvete Flu en Monique Margaroli (meisjes tot 16 jaar) overeind
tegen Italië (2-1) en West-Duitsland (3-0).
De Amerikaanse Barbara Potter bereikte na een zege op Kathy
Jordan (6-4, 7-6) de eindstrijd van het damestenlstoernool van
Seattle. De Westduitse Sylvia Hanika deed hetzelfde door met 6-
1, 6-3 te zegevieren over haar 'onechte' landgenote Bettina Bun-
ge.
INZELL De weersomstandigheden
hebben het afgelopen weekeinde de
plannen van de internationale echaata-
top danig beïnvloed. Per traditie zijn de
wedstrijden om de Gouden Schaata in
het Zuidduitse Inzeil voor menig deel
nemer een uitdaging om een persoon
lijk record te verbeteren. Een enkele
uitzondering daargelaten lukte het dit
maal niet. Gisteren was het zelfs zo
slecht gesteld met het weer (het
sneeuwde en regende aan één stuk)
dat de organisatie besloot de 10.000
meter om te zetten in een drie kilome
ter. Hilbert van der Duim stoorde zich
daar echter nauwelijks aan. Met grote
overmacht won hij bij de allrounders de
Gouden Schaata. Een mooie afsluiting
van een zo ongelukkig verlopen sei
zoen.
Een aantal van zijn ploeggenoten heeft ij-
strainer Egbert van 't Oever gevraagd of
er een mogelijkheid bestaatin het Noor
se Savallen wedstrijden te rijden, maar
Van der Duim houdt het verder voor ge
zien. Evenals Piet Kleine, die na een ver
geefse aanval op het nationaal record op
de 3000 meter afgelopen donderdag, tij
dens zijn laatste wedstrljdweekeinde niet
meer de fut op kon brengen. De lange
Drent eindigde in de achterhoede van
een Internationaal veld, dat door de af
wezigheid van de Noorse sport en de
schaatsers uit de Sovjet Unie en Oost-
Duitsland sterk gedevalueerd was.
Van der Duim behoefde In dit veld nie
mand te vrezen. Op de eerste dag, toen
de omstandigheden nog redelijk waren,
kwam hij tot 38,76 seconden op de 500
meter en 7.06.82 op de vijf kilometer.
Vooral dat laatste was een prestatie van
formaat. Er stond een harde wind over
de baan, waardoor het Nederlands re
cord (7.02,38 van Kleine) overeind bleef.
Vla een overwinning op de 1500 meter
(2.03,46) en de tweede plaats op de af
sluitende 3000 meter (4.16,79 achter de
Japanner Shimlzu met 4.16,75) stelde
Van der Duim In elk geval één overwin
ning veilig. Onvoldoende echter om een
pechvol seizoen geheel goed te maken.
DERDE PLAATS
YVONNE
VANGENNIP
TIJDENS
WK JUNIOREN
De sprintvierkamp werd gewonnen door
de Zweed Jan-Ake Carlberg voor de Ja
panner Akira Kuroiva en de Nederlander
Lleuwe de Boer.
Junioren
In het Noorse Elverum werden het afge
lopen weekeinde de wereldkampioen
schappen voor junioren verreden. BIJ de
meisjes ging de titel naar de Amerikaan
se Sarah Docter. Het zilver was voor de
Oostdultse Elke Wirslng en het brons
ging naar de Nederlandse Yvonne van
Gennlp. Haar belde landgenotes Moni
que Kauffman en Boukje Keulen konden
zich niet plaatsen voor de laatste zestien.
De Noor Björn Nyland was de sterkste bij
de Jongens voor de Canadees Jean Pl-
chette en de Oostduitser Jörg Made-
mann. De Nederlandse Inbreng was ma
ger: Bert Koopmans werd negende. Gert
Jacobs vijftiende.
Op de Groninger kunstijsbaan werd Joke
van Rljssel (Bergum) nationaal kampioe
ne kortebaan. In de eindstrijd werd
Margriet de Vries uit Smilde verslagen.
Hilbert van der Duim kort na de start van 5000 meter.
Huittendain kampioen
AMERSFOORT HullMn M
in Amersfoort Nederlands
clubkampioen dammen ge
worden door een overwin
ning van 11—0 op VAD.
Hulssen was voor het laatst In
1968 titelhouder. In de drie
kamp met VAD en IJmulden
had Hulssen eerder met 11—9
van IJmulden gewonnen en
was VAD—IJmulden In 10—10
geëindigd.
Na zes uur spelen stond het
75 voor VAD. Daarna brach
ten Clerc en Wijn hun partijen
tot winst en kwam de eindze
ge voor Hulssen niet meer In
gevaar.
Gedetailleerde uitslag:
G. van AaJten—Blmbaum 0—2.
Edlnk—De Boer 1—1, Wijn—Van
Dusseldorp 2—0, Clerc—Vert>ey 2—
0. Jansen—v.d. Vossen 1—1, Th. Be
rendsVan Heerde 11, G. Be
rends—Hom 1—1. H. van Aalten—
B astlaan net 1—1, Nlkhllananda—
Van Westerloo 1—1, Kemperman—
Oudshoom 1—1.
Volleybalheren
naar Portugal
(Van onze volleybalmedewerk
ster)
DEN HAAG De Nederland
se heren-volleybalploeg neemt
van 12 tot en met 19 april deel
aan de strijd om de Spring
Cup, het officieuze kampioen
schap van West-Europa. Het
toernooi wordt gespeeld in
Portugal.
Nederland werd ingedeeld
met Finland, Spanje en Enge
land. De wedstrijden in deze
poule vinden plaats in Viana
do Castelo. De overige poules:
A: Portugal, Denemarken, Is
raël, Turkije; B: Griekenland,
Zweden, Oostenrijk, Luxem
burg; C: West-Duitsland. Bel
gië, Zwitserland, Noorwegen.
MADRID Chris Dolman is In
het wereldkampioenschap
Sambo-worstelen te Madrid
tweede In de open categorie
geworden. De Amsterdamse
worstelaar verloor op punten
van Sobodlrev uit de Sovjet
Unie. Dolman, die bijna veer
tig kilo aan gewicht moest
toegeven in de finale van het
kampioenschap van deze uit
Rusland afkomstige vecht
sport, Vas overigens de enige
tegenstander die tijdens het
toernooi Sobodlrev had kun
nen dwingen de volledige tijd
op de mat te staan. Na de
maximale zes minuten gaven
de Juryleden Dolman echter
twee punten minder dan de
kolos uit de Sovjet Unie.
Henk Numan, brons bij het
judo bij de spelen van Mos
kou, werd als Sambo-worste-
laar, derde bij zijn debuut in
een wereldtiteltoernooi In de
klasse tot 100 kilo. De worste
laar Bert Kops eindigde ook
als derde bij de jeugd in de
klasse tot 74 kilo.
rid
BUITENLANDS
fOETBAL
iELAND
rsenal-Middlesbrough 2-2. Co-
mtry-lpswich 0-4. Crystal Palace-
rerton 2-3. Leicester City-Not-
igham Forest 1-1, Uverpool-
outhampton 2-0. Manchester
rilted-Leeds United 0-1. Norwtch-
iton 3-1. Sundertand-Totten-
Hotspur 1-1. West Bromwich
Iblon-Blrmlngham City 2-2, Wol-
Khampton Wanderes-Aston Villa
land: Ipswich Town 31 19 10 2
62-25
Ion Villa 31 20 6 5 46 53-26
ïHOTLAND
Aberdeen-St. Mirten 1-2. Heart
Mldlothlans-Patrlck Thistle 1-1.
marnock-Dundee United 0-1.
orton-Celtic 0-3. Glasgow Ran-
~i-Alrdrleonlans 2-0.
nd: Celtic 26-40. Aberdeen 26-
Glasgow Rangers 25-32. Dun-
Unlted 26-32.
EST-OUITSLAND
gen
IrUf htracht Frankturt-Vfb Stuttgart
I, KW 1. Hertha BSC Berlln-Fortuna
,r lp tossetdorf 2-1. Elntracht Braun-
1 1 Viweig-Hamburger SV 4-3 na
rong rt«09lnfl. FC Kalserslautern-Bor
iinchengladbach 3-1. De loting
lUmi or de halve finales, die op 4
h< f11 """den gespeeld, had het
Igende resultaat: Elntracht
len n kn^urt-Hertha BSC Berlin. FC
üserslautern-Qntrachl Braun-
iet I hweig.
■GIE
net
an mlboek 5*3- Anderiecht-Cerkel
j ugge 2-1. Berlngen-Kortrl)k 1-1.
»rt 0-1
leidsr^
louwei
Como-Cateruaro 0-0. Florentl-
Udlnese -1. NapeU-lntematlo-
1-0. Perugla-Aacoll 0-0, Tori-
•Roma 0-2.
Kfc Roma 19-26. Juventus 19-
intemazlonale 19-24, Napels
Bosch
t 1 1
dsrecl J£l
<1-
11.O0!
i, ai.r
3ans.
Bastla-NImes 3-2. Saint Etlen-
■Valenciennes 1-0. Paris S.G.-
3-1. Monaco-Metz 2-1,
e-Lav al 1 -0. Sochaux-An-
2-1, Nancy-Bordeaux 2-0,.
Nantes 44. Saint Etlennei
Bordeaux 38. Monaco 37.
Madrid-Las PaJmas 3-0. Val-
lld-Osasuna 2-1. Barcelona-
rcules 6—0. Almerla-Valencla
Salamanca-Betls 2-0, Athletic
Atletlco de Madrid 37 pnt..
xeiona 35 pnt.. Valencia 32
I.. Real Madrid. Gijon en Real
etedad 31 pnt
Henrijk
,1 mer SK-Austria Wlen 3-5; Urv-
ASK-Grazer AK 0-3; Austral
Iburg-Admlra Wacker 0-1; Ra-
Wlan-SC Eisenstadt 3-1;
OLT-Progresul 1-1; Jlul-Olnamo 2-
4-2; ASA-Corvlnul 0-0;
Sporiul-Tlmlsoara 1-0; Steaua-Be-
cau 1-1. Stand aan kop: 1. Craiova
16-27; 2. Olnamo en Brasov 16-22.
BETAALD VOETBAL
Afdeling A
FC VlaardlngenTelstar 11.
Spart aSW 1—2. FC Amster
damAjax 11. Haarlem—Volen-
Afdeling C
SC Amersfoort—Oe Graafschap
KNVB ZATERDAG
Eerste klaaae B
AVW'66Volendam 1—3.
Tweede kleaae A
Altena—Zwaluwe 2—0. Bruse
Boys—SHO 0-0. Roda Boys-
Derde klaaae A
JAC ARC 0-0.
Vierde klaaae A
SV'35MW'27 1—1, DEVJO
HermandadHVO 1—1.
Kakrijk 2 ^Ba/end recht 2 0-0.
1. Koudekerk 2—'s-Gravenz. SV
1—5.
Ree. 2e klaeee B
Spirit 2—Excelsior (M) 2 2—0. Ce-
peile 2—ASWH 2 2—1.
Ree. Se kleeae A
SV'35/2Schevenlngen 2 2—2.
Ree. 3e kleaae B
Noordwijk 3Quick Boys 5 2—2.
2—OOTO 2 3—1.
Rea. 3a kleaae E
Rozenburg 3Zuldland 3 0—1, VL
tesse(D) 4—Zwart Wlt'28/4 2—0.
REGIONALE JEUGD
VCS^ZWlJndrecht 0—1.
HVB ZATERDAG
Hoofdklasse: GONA—SEV 1—1;
Wassenaar—OVC 1—2; Noot-
dorp-Nat. Ned. 1—0; RAS-
H.Sport'32 2—2.
Semper Altlua
Holland Sporl'32
HonselersdIJk
15—20
16—20
16—20
17—17
16—16
16—14
16—13
16-12
GONA
Wassenaar
Nootdorp 17— 9
Ornas 16— 6
Eersla klaaae; KSO-HTSV 2—1;
ESCGDA 3—3; De Jager»-£c-
So 4—1.
SML-46 16-24
ESC 16—22
Blauw Zwart 15-1»
HTSV
16-18
16—17
16—15
17—14
16—13
16—13
16—12
16—12
15—11
SVGW
MVO'72 2—3; Mvtne-Graaf Wil
lem 2—1.
Marine 15—21
14-19
13—16
12—16
SV Schiplulden 12—14
Arislon'60 12—13.
Hoek van Holland 12— 9
Graaf Willem 13— 9
MVO'72 13— 9
DHL 12— 0
Tweede klaaae B: Bizon—ANWB
3—3: Quick Stepe—Eecher Boys
1—3.
NSEM 11—21
LENS 11—16
ANWB 13—16
Escher Boys 10—15
CWP 12—14
PVS 12—12
Quick Stapa 137
ATLETIEK
Cl
kilomeier.
1. Gerard NI|boer (Da vent ris)
34.01,00. 2. Jan van Os (AW)
34.12.00. 3. JO Schout (RKHAV)
34.24.00. 4. Martin ten Cate (DOS)
34.27.00. 5. Henk Mentlnk (Devon-
tria) 35.00.00. 6. Mike Hurt (Afcarv-
Irijders) 35.20.00.
Veteranen (7000 meier): 1. Louis
Vink (Edam) 23.36,00. 2. Plet van
Erp (AW) 23.43.00. 3. Marcel Oo
mons (Bel) 24.10.00.
Demee (3000 meier): 1. Carta
Beurskena (Featlna) 13.97.00. 2.
Saskla Brouwer (Clko 66)
31.29.8; 3. Keea Wester op (Phoe
nix) 31.51.0; 4. Wolter Schapal
Houman (Start'78) 32.46,7.
BASKETBAL
Eredivisie Hatrane TonegoDelta
Uoyd 70—102. Parker—BOB
149—63. Nashua Den BoechFri-
sol/R 92—69. Punch—Nat. Ned.
Donar 101—127. Amstelveen—
Eve Adam Stars 91—67.
Eerste divisie A DSS—Anguffla
70-78. CeierltasYmir 73—72.
Noordkop-BV Zaandam 125—84.
Akrldee—Orca'a 70—71, Uona—
ASVU 63—72.
Eerste divisie B Coveco BSW—
Hoofddorp 106—02, The Wolves—
Paulus 85—74, Hertogballere—
Werkendam 78—116, JRC Box
tel—Eindhoven 75—01. Wybe—
BC Markt/Utrecht 72—77, Goba—
Rotterdam Zuid 110-69, AMVJ
Amsterdam—Tekkels/Jumper»
150-07.
Eredivisie JoOy JumpersRotter
dam Zuid 68—65. Blue Stare—Eve
Adam Stars 54—46. Voorbu
Raak Meubelen 59—58. Sea
vileBOB 53—104. Parker—Delta
Uoyd 56—61. Rotterdam Zuid—
Deft a Lloyd 50—81. ParkerBOB
36—78.. Sea Devils—Raak Meu
belen 76—103. Voorburg—Eve A
Adam Stars 63—49. Blue Stars—
Jolly Jumpers 54—53.
Promotie dhrtsie Groene Uilen—
AMVJ Amsterdam 51—49, Am-
stetvoon Olympla 53—55. JRC
BoxtelDAS 61—67.
Eerst# dhrlale SOV Bemlaae—
Germaan 53—42. The Dragon*—
Racing Amsterdam 72—65.
UITSLAGEN RAYON
HEREN
EERSTE KLAS
MSVOAS 87—00. Lakers-Snel
Reizen 57—02. Juventu»—OSG
08-65. AMVJ—Leiderdorp 76—
69.
TWEEDEKLAS
Ounckers—Zoebas 89—79, Rabo
bank—Sllvertown Uons 7505.
BVO—Green Eagles 87—05. Ar
gus—AS i
RESERVI
V68 87—48.
iSERVE KLASSE
MSV 2—Red Stars 2 82—64.
Green Eagles 2—Angullla 2 71—
60. DAS 2—Tekkels 2 77—75. BC
Markt 2—Lube 2 100—60. AMVJ
2—Leiderdorp 2 53-72-
DAME9
EERSTE KLASSE
186-67.
Frtsol I—MSV I 40—01.
TWEEDE KLASSE
BC Markt I—OG Oe Groot I 42—
63. Goba I—Tekkels I 42—49. Sll
vertown Uons ILUSV I 35-60.
AMVJ I—OAS II 50-51.
JONGEN8
EERSTE KLASSE
MSV Al—Parker Al 69-02.
Voorburg A1—Grasshoppers 64
107. Lokomotlef Al—Cangeroes
A1 100—66. OAS Al—Red Stars
Al 60-68, v.d. Jagt A1-RZ A1
51—106. Frtsol Al—Laidardorp
Al 96—63.
TWEEDE KlASSe
Lube A1—BOB Al 61—03, Rabo
bank A1BC Markt Al 79-74,
BVO A1—Green Eaglee 96-65.
Leerdam Al—Parker A2 117—78,
Argue Al—OSG Al 83-79.
MEISJES
EERSTE KLASSE
Lakers MAI—OAS MAI 76-75,
Voorburg MAI-BOB MA1 98—
34. Green Eagles MAI—Angullla
MAI 75—4», Goba MAI—Red
Stare MAI 47—68. v.d. Jagt
MAI—Cangeroes MA1 33-63.
Grasshoppers MAI—MSV MAI
57—54.
BILJARTIN
1. G ret hen (Lux) 6
punten. 146 hoogste aerie. 18.00
moyenne; 2. Dtetis (Bel) 2. 115,
22.66; 3. Wijnen (Den) 2. 190.
21.70; 4. Wtldlosrster (WOf) 2.
123. 16.02.
GEWICHTHEFFEN
Tot 56 kgj Jan Kluivers (Leiden),
trekken 65 kg. stolen 65 kg. -
150 kg. tota£
Tot 60 kgu Hugo Thenen (Den
Haag) 80 110 - 100.
Tot 67 1/2 kg^ Michel Beckers
(Maastricht) 07 1/2 125
222 1/2.
Tot 79 kg-* Oio Deegenaars (Lel
den) 97 1/2 127 1/2 - 225.
Tol 62 1/2 kgj Hermen Fllllppo
(Leiden) 122 1/2 145 -
267 1/2.
Tot 80 kgj Fred van Rosmalen
(Nijmegen) 115 147 1/2 -
262 1/2.
Tot 100 kg_* Bert Rutters (Slmpel
veld) 135 172 1/2 - 307 1/2.
Tot 110 kg_* Leo van Berto (Maas
tricht) 120 140 - 260.
KUNSTZWEMMEN
Kampioenschappen kunatzwem-
Technlsche figuren: 1. Lies befit
van Hoom (Den Haag) 84.19; 2.
Brenda Richardson (DH) 73.41; 3.
Annette van Tol (DH) 70.83; 4.
Anita van Paassen (DH) 70.26; 5.
Ellen Bos (DH) 69.45; 6. Karen van
Tol (Gouwe/Rijn) 68.54; 7. Tonne-
(DH) 64.96; 10. MerlaJne
(OH) 64.73; 11. Joannle
]DH) 63.81.
8oli: 1. Uesbeth van Hoom (DH)
167.19; 2. Brenda Richardson (DH)
148.21; 3. Tonneke van Rooyen
(OH) 136.30; 4. Tanja Vroege
(G/R) 135.97; 5. Monlgue Kikkert
(G/R) 130.55; 6. Monique Rljns-
burger (G/R) 129.80; 7. Joanie
Janssens (DH) 127.01.
Duellen: 1. Van HoortvRlchardson
(DH) 158.60; 2. Van Rooyen-Van
Paassen (DH) 140.18; 3. Klkkert-
Vroege (G/R); 4. Van ToLVan der
Geest (G/R) 128.31; 5. Janssen»—
Van der Paassen 122.48; 6. Van
der Boe-Van Santvoord (G/R)
113.24.
Ploegen 1. Den Haag I 148.79; 2.
Gouwe/Rijn I 131.74; 3. Den Haag
II 117.09; 4. Gouwe/Rijn II 114.39.
ZAALHANDBAL
Wereldkampioenschap B-groep
Eindstand: 1 Polen. 2 Tsjechoslo-
waklje. 3 Zweden, 4 Denemarken.
5 Zwitserland. 6 Frankrijk. 7 Israel,
8 Usland, 9 Bulgarije, 10 Neder
land. 11 Oostenrijk, 12 Noorwe-
MICROKORFBAL
Hoofdklas**
A- Blauw Wil—Oeetoe 12—12,
D aft o—Steeds Hooger 9—12,
SCO—OETO 16—16, Archipel—
LUTO 11—7. B: O. Bbemeet-
Fortuna 10-14, PSVLDO 8—0.
DOS'46HKV 18—11, PKCAF
len Weerbaar 10—11.
Overgangeklas**
A De Danaïden—OTV 12—10,
BEP—KVS 14—18. Ready—Nlc
6—7. Asko—flltola 14—0. B:
Stanfrie*ZKV 11—6. ROGSa-
mos 8—18, Oost Arnhem—Mil.
13—12. Rapldltas—W. Kwiek 11-
10. C: AKC—Geidrop 16—6,
VEO—Rust Roest 11—5. Wes-
terkw.Pemix 16—10. die Hag-
hePams 15—10. D: Trekvo
gelsSperwers 1411. Rohda—
Rlgtersbleek 13—12, Achlllee—
DKOD 7—11, Koog Zaandijk—
HKC 8—12.
Eerste klaaae
A Vr'schaarExcelsior 7—0. T)o-
ba—Albatros 13—10, DES—GKV
8—17. B. TerheydenKwiek 5-6.
OSCRFldes Paete 6—10. Ro
zenburg—Hel Zuiden 8—10, Zui
derkwartier—Quick 9—10.
A ADO—Kinderdijk 9—10, Ani
moKOAG 4—5. Vitesse—Meer-
vogels 614, Jodan Boy»—Snel
149. B: Stormvoa.O. Eiland
7—5. Zwervers—OKC 12—10. Ac
tief—Vlaardlngen 3—3, Overkan-
ters-Merwlc 4—8. C: Kwiek—Re-
gen boog 13-6. KVR—Swlft 11—
13. Ons Hul»—Eureka 11—13. D*.
DVS—Oe Algemene 13—12, BI.
Wlt'51—Marwede 15—6. Crescen
doONDO 8—6, WIOH-OKV
10—11.
A Usselvogeis—TOGO 17—10,
Maassluis—NIO 6—7, Fluks—,
Olympla 14-11. SEV-Hoekaa SV^
10—6. B: Or. Nassau—ODO(M)
10—13, Zuidwest—Valto 7—10,
Avanti—Velocltas 9—9, Fik»—
RWR 6—3. C: Ventura S—Phoenix
10—9. D: T. Oonck—All Ready
Res. aerate klasse
A PKC 3—TOP 2 10—7, VES 2—
HKC 2 6—8. KVS 3KGV 2 9—
12. VEO 2—Excelsior 2 16—10. B:
Pams 2—KVS 2 12—11. Eib*m.
3—HKV 3 13—14. Danald. 3-
Trekvog. 2 7—12. Fides P 2—Zui
den 2 7—13. C: Ready 2—HKV 2
7—8.
OSCR 2—Vlaard. 2 14—14.
lea 2—Kwiek 2 9-7. C: TJoba 2—
Fides P 3 14-0. t. Donck 2—
Quick 2 12—11. Ready 3—Zuiden
3 5—5.
10-6.
Junioren
A PCK 2—0. Eibernest 7—6,
Deetos—Fortune 22—6, Ten
Donck—Bermen 8—18, HKV—Hel
Zuiden 4—4. B: Swift—HKC 18—
4. GKV—PKC 7—15. TOP—VEO
18-6. PemU—Segitta 9—6.
PAARDESPORT
Eerste koers, 2000 nu Udette
Gortlant (P. J. Zandt) 2.50.6.
1.25.3; 2. Ukle V; 3. Tuil pier du
Bols.
Winn. 4.80, pi. 1.50, 1.50, 2.30,
kopp. 2.80, trio 71.00.
Tweede koers, 2440 nu 1. Slssa-
no Star (J. Wagenaar) 3.29.0.
1.25.7; 2. Slmon D. 3. Tlnka Faz.
Wlnn. 1.80, pl. 1.40, 3.20, kopp.
7.60, trio 50.50. Niet gee tart: Stan
Zuidveide.
Derde koers, 2000 nu 1. Udo Ro
tary (J. Wagenaar) 2.47.9. 1.24.0,
2. Sergio Kandia; 3. Tina Gold.
Wlnn. 1.20, pl. 1.10, 3.60, 1.80,
kopp. 31.20, trio 231.60. Niet ga-
start: Tornado Star en Sanita.
Vierde koers, 2440 m_- 1. Tizzy a
(J. a H de Jong) 3^4.0. 1.23.6. 2.
Star of Goldstar 3. Schavuit
Wlnn. 4.50, pL 1.50. 1.20, 1.70.
kopp. 5.40. Supertrio-omzat
k24 479.00. superlrio-uHkering:
Vljfd» koers, 2000 nu 1. Taro S
(S. A Hartman) 2.45.3. 1.22.7; 2.
Sepitone Dillon; 3. Sam Wilkes.
Wlnn. 2.50, pL 1.20, 1.30, 1.00,
kopp. 3.70, trio 29.00.
Zeads koers, 2400 nu 1. Tonco
Tefka (G. G. M. Gommans) 3.26.7,
1.24.7;: 2. RoxaJana N. 3. Tatma
Wlnn. 3.10. pL 1.70, 2.20, 2.40.
kopp. 9.10, trio 96.60. Nlel ge
start: Roianda P. Trots van Aou-
ard en Sorry M.
Zevende koers, 2000 nu 1. Tydl
Flower (Mw. G. M. O. Kops)
2.43.0. 1.21.5: 2. Olaf Toogwijk; 3.
34.70. trio 185.00.
Achtste koers, 1609 nu 1. Keysto
ne Master (E. P. M. ConIJn) 2.05.4,
1.17.0; 2. Ortaya Dear Leo O.
Wlnn. 5.30. pl. 1.60. 1.00, 3.40,
kopp. 7.60. trio 383.60.
Negende koers, 2900 nu 1.0. La-
mour (T. Smeding) 4.00.1, 1.22.8,
2. Rleka Hanover. 3. Pepita Har-
Tiende koers, 2000 nu 1. Robin
d'Espolr (E. de Vlaser) 2.45.7,
1.22.9; 2. Slgnora Fortune; 3. Su-
Totailsaloronuat: 505-403.-
SCHAATSEN
GOUDEN 8CHAAT9
Inzeil Lleuwe de Boer heeft met
een tijd van 36,17 seconden de
derde plaats behaald op de 500
meter bi) de sprinters tijden» wed-
strijden om de gouden schaats In
Inzeil. West-Duitsland. De uitslag
van de 500 meter, die zaterdag
500 nr. 1. Aklra Kurouwa (Jap)
38.04. 2. Jan-Aks Carlberg (Zwe)
36.13. 3. Lleuwe de Boer (Ned)
38.17. 9. Mlei Govaert (Ned) 38.91,
10. Ron Ket (Ned) 38.96.
1000 meter 1. Govaert 1.17.02, 2.
Carlberg 1.17.06. 3. Kurolwa
1.17.53, 4. Kal 1.17.67, 7. De Boer
1.18.11.
500 mater 1. Carlberg 39.16, 2.
Oe Boer 39.19, 3. Kuroiva 39.29,
6. Govaert en Oyama 39.93. 12.
Ket 40.32.
1000 maler 1. Carlberg 1.19.73, 2.
Govaert 1.20.13. 3. Kuroiva
1.20.19. 6. Ket 1.20.84.
eindstand: 1. Carlberg 155.685. 2.
Kuroiva 158.190. 3. Oe Boer
156.895. 4. Govaert 157.415. 5.
Guy 158.075. 6. Henriksen
15&285.
500 m: 1. Pal Moore (VSt) 38.67.
2. Masahiko Yamamoto (Jap)
38.72. 3. Hilbert van der Duim
(Ned) 38.76, 4. Harm van der Pal
(Ned) 38.83, 8. Yep Kramer (Ned)
39.41. 11. Frits Schaly (Ned)
39.49. 21. Rolf Sybrandl (Ned)
40.63. 23. Rob Vunderink (Ned)
40.69. 24. Piet Kleine (Ned) 40.73.
5000 malar 1. Tveter 7.06.48, 2.
Van der ftjlm 7.06.8. 3. Gregersen
7.10.49. 5. Klein* 7.11.96, 8. Kra
mer 7.18.91, 9. Vunderink 7.19.24.
11. Schaly 7.19.90. 14. Sybrandl
7.23.29. 15. Van de Pal 7.23.57.
1500 malar. 1. Van der Duim
2.03.46, 2. Gustafson 2.03.56, 3.
Yamamoto 2.03.98, 5. Schall|
2.05.03, 9. Kramer 2.05.92. 16.
Van de Pal 2.07.39. 20. Sybrandl
2.07.99, 21. Kleine 2.08^8. 24.
Vunderink 2.09.74.
3000 malar 1. Shimuru (Jap)
4.16.75. 2. Van der Duim 4.16.79.
3. Gustafson 4.18.03. 4. Schalij
4.18.04, 6. Kramer 4.18.66, 10.
Kleine 4.22.21. 11. SI brandy
4 22.39, 12. Van de PN 4.25.06.
17. Vunderink 4.29.15.
Eindstand: 1. Van der Oulm
165.393. 2. Tveter 166.819. 3.
Gustafaon 166.619. 4. Yamamoto
167.153, 5. Schalij 168.162. 6.
Kramer 168.217, 7. Gregersen
168.312, 8. Kaarud 168.698. 11.
Van de Pai 169.820, 12. Kleine
170.387, 17. Vunderink 172.718.
1. Angela Stahnke (OOI) 43.41
eec.. 2. Skadl Walter (OOI) 43.2.,
3. Sarah Doctor (VSt) 43.5, 6.
Yvonne van Gennlp (Ned) en Na
talia Glebova (sov) 43.8, 11. Bouk-
|e Keuken (Ned) 44.2. 21. Monique
Kauffmann (Nad) 45.2.
2.17.87, 3. Mlyosho Kato (Jap)
2.18.24, 19. Bouk)e Keulen (Ned)
2.25.20. 20. Monique Kauffmann
(Ned) 2.25.45.
1.28.74, 3. Natalja Glebova (Sov)
1.28.89, 9. Monique Kauffmann
(Ned) 1.30.58, 18. Baukjo Keulen
(Nad) 1.32.48.
3000 malar meisjes:
1. Sarah Docter 4.44.28. 2. Wir
slng 4.50.92. 3. Glebova 4.55.77.
6. Van Gennlp 4.57.89.
Eindklassement:
1. Docter 179.525 punten. 2. Wir
slng 183.122. 3. Van Gennlp
183.774. 4. Hashimoto 184.646. 5.
Stahnke 185.240. 6. Glebova
185.693. 7. Walter 105.820. 8.
JONGENS
1. Björn Nyland (Noo) 39.93 sec..
2. Jorg Mademann (ODI) 40.09. 3.
Nick Thometz (VSt) 40.39. 23. Bert
1. Koroiev 4.22.32, 2. Nyland
4.22.92. 3. Pichette 4.23.05, 6.
Koopman» 4.27.46. 10. Jacobs
Mademann 2.02.22, 2. Koroiev
5000 malar
1. Koroiev 7.28.09. 2. Karlstad
7.32.38. 3. Ryblanes 7.34.61. 6
Koopmans 7.42.18. 10. Jacobs
7.46.36.
Eindstand:
1. Nyland 170.398 punten. 2. Pi
chette 171.526. 3. Mademann
172.904, 4. Kartstad 173.241. 5.
SJasjerln 173.791. 6. Yoon So
174.056. 7. Ryblanes 174.061. 8.
Thometz 174.351, 9. Koopmans
175.721. 13. Jacobs 176.846.
NK kortebaan Groningen
1. Joke van Rljssel (Bergum) 47.08
sec.. 2. Margriet de Vries (Smilde)
47.00. 3. Ptetle Heida (De Blesse)
48.03. 4. Gerda Spieker (Haren)
1. Manke Stam (Egmond aan Zee)
47.46 eec.. 2. Thea de Groot
(Spierdijk) 48.03. 3. Maria Adema
(Heerenveen) 48.17, 4. Erna uit
ham (Zuid Laren) 48.36.
SCHAKEN
der Wiet—Timman Vi'A. Har-
toch—Grooten «1—0. Llgterink—
Don nor 'A'A, Böhm-Ree 0—1.
KuylVan der Vliet 'AV4, Van
der SterrenStehouwer 0—1,
2'A. 6. Boersma, Stehouwer.
der Vliet en Hartoch 2. 11. Bonm
en Kuyf VA, 13. Van der Starren
1, 14. Grooten 0.
VOLLEYBAL
Orion-Deltalloyd 3-2, Texociearv
Longa'59 3-2. v. Houten-Sudoea
SFC 1-3. Delta Uoyd-Sudoee SFC
OEROe DfVtSC D: Deitalloyd 2-
NVC 0-3.
KEREN
EREDIVISIE: Slarilft-Zaan'69 3-1.
EAW-Brevok 3-2. WC-Lycurgua
3-0. Quick Orion-Deitalloyd 3-0,
TexocloarvRoboy Sport 2-3. Su
lherland M-De Lampenier 3-1. zo
wel Texodean als Robey Sport
afzevenhulzen-Vatkenberg M 0-3.
O: Dalta-Van Santen 1-3.
WIELRENNEN
Omloop van hel voik
1. Jan Raas (Ned) 224 km In
5.47.0. 2. Gilbert Oucioa-LaaaUe
(Fra) Z-t., 3. Jean-Luc van den
Broucke (Bel) z.1., 4. Frank Hoste
(Bel) z-t.. 5. Wies van Dongen
(Ned) op 2.12, 6. Roger de Vlae-
mlnck (Bel) z.t. 7. Jacques Boasis
(Fra) Z.t., 8. Walter Planckaert
(Bei) z..t.. 9. Jos Schipper (Ned)
z-t.. 10. William Tackaert (Bel) z.t.,
11. Hennle Kuiper (Ned) z.1. 12.
Rik van Linden (Bei) op 4.35, 13.
Henk Lubberding (Ned) z.1., 14.
Philip van den Brande (Bel) z.L.
15. Cees Priem (Ned) z.t. 18. Ad
van Peer (Ned) z.1.. 22. Johan van
de Veide (Ned) z.t.. 24. Roelof
Groen (Ned) z.t., 25. Hans Vonk
(Ned) z.t, 26. Frits Plrard (Ned)
Z-t 27. Mario van Vlimmeren
(Ned) z.1.
ZWEMMEN
DAMES
200 mater vrije a lag: 1 Conny van
Bentum (DWK) 2.01,76; 2. Reggie
de Jong (Da Otters) 2.02.08; 3.
Monique Drost (AZPC) 2.04.20; 4.
Joiarvde van dar Meer (Raket)
2.04.49.
j: 1. Brigitte
Hemeitjen (De Dinkel) 2.37,82; 2.
Maritzka van der Linden (Raket)
2.38.63: 3. Mirjam Lemstra
(LZV'29) 2.41.71; 4. Ellen Varbeme
(ZPA) 2.41.94.
200 malar rugslag: 1. Jotanda de
Rover (DJK) 2.16.09; 2. Monique
Boaga (KNZB) 2.17.34; 3. Daphne
Demuth (VZC Ritmeester) 2.19.66;
4. Kitty Oude NIJeweme (De Din
kel) 2.23,63.
200 mater «Ondaralag: 1. Wllma
van Vetsen (TZC Vahalls) 2.15.99
(nieuw Ned. record); 2. Annemarle
Verstappen (BZV Solar) 2.16.30
(nieuw adapirantenrecord); 3. Ma
rijke de Groot (Zwemlust/Den
Hommel) 2.19.57; 4. Marv Anama
(Laga) 2.21.45.
400 matar wiaaalalag: i. Annema
rle Verstappen (BZV Solar) 4.56.45
(nieuw adapirantenrecord); 2. Jo
tanda de Rover (DJK) 5.07.58: 3.
Brigitte Hemelt)en (Oe Oinkei)
5.08.43; 4. Mary Anama (Laga)
5.09,44.
100 ma«ar vrij» slag: 1. Connie
van Bentum (DWK) 56.82 eec.; 2.
Wllma van Vel sen (Vahalls) 57.57;
3. Monique Drost (AZC) 57.65; 4.
Reggie de Jong (Otters) 57.92; 5.
der Hurk (Zwemiust)
8.21.
van der Linden (Rakel) 1.12.0; 2.
Miranda Tijhuls (Dinkel) 1.14,11; 3.
Mirjam Lemstra (LZC'29) en Brigit
te Hemeitjen (Dinkel) 1.14.71.
100 meier rugslag: 1. Yolanda de
Rover (DJK) 1.04.55; 2. Monique
Bosga (KNZB) 1.04.76; 3. Connie
van Bentum (DWK) 1.05.68; 4. Mo
nique Kroeze (Mors) 1.06.93.
100 meter vlinderslag*. 1. Wllma
van Veisen (Vahalls) 1.02,55; 2.
Annemarle Verstappen (Solar
BZV) 1.03.26; 3. Joke Santbergen
(Devei) 1.03,95; 4. Ineke Ran (DJK)
1.05.24.
400 meter vrije slag: 1. Reggie de
Jong (De Otters) 4,15.72; 2. Jolen
de van der Meer (Rakel) 4.18.32;
3. Monique Droat (AZPC) 4.24.14;
4. Anja Grotepont (De Dinkel)
4.27.25.
200 meter wisselslag: 1. Annema
rle Verstappen (BZV Sotar)
2.21.62; 2. Jolende de Rover (DJK)
2.23.00; 3. Wllma van Velaan (TZC
Vahalls) 2.24.39; 4. Judith Anama
(Laga) 2.27.41.
4 M 100 mater vrije slag: 1. Zwem-
kist/Den Hommel 3.56.62; 2.
AZPC 4.00.47; 3. Da Otters
4.01.79.
NJord'59 4.28.18; 2. De Dinkel
4.28,93; 3. Zwemlust/Den Hommei
4.32,91.
(HPC) 1.51.29 (nieuw adspt-
rantenrecord): 2. Peter Drost
(AZPC) 1.51.94; 3. Kees Jan Win
kel (RZV) 1.54,17; 4. Gerard Smit
(Zwemlust/Oen Hommel) 1.54,88.
200 meter schoolslag: 1. Ber|an
Corneiisse ('I Gooi) 2.25.35; 2 Al
bert Boonstra (NZC'21) 2.25.42; 3.
Hans Jansen ('t Tolhekke) 2.28.11;
4. Theo de Graaf (RZV) 2.28.63.
200 meter rugslag: 1. Fred Eeftlng
(KNZB) 2.04.13; 2. Hans Kroes
(HPC) 2.09.11 (nieuw ad spiranten
record); 3. Petro Stalman (ZKE'71)
2.09.24; 4. Patrick Dyblona (AZPC)
2.09.75.
Droat (AZPC) 2.03,97;
Steenbrink (HPZ) 2.06.25; 3. Ge
rard de Kort (HPZ) 2.06.31; 4.
Marcel E> kei boom (De Dinkel)
2.10.07.
400 meter wisselslag: 1. Fred Eef
tlng (KNZB) 4.28.93; 2. Gerard
Smit (Zwemlust/Den Hommel)
4.38.68; 3. Gerard de Kort (HPC)
4.39.65; 4. Harry Oeino (VZC Rit
meester) 4 44.71.
100 meter vrije slag: 1. Hans
Kroes (HPC) 51.20 sec.; 2. Edward
Maasdijk (Zijl/LGB) 51.67; 3. Pater
Drost (AZC) 52.71; 4. Renè Janaen
(Zwemiust) en Cees-Jan Winkel
(RZV) 53.38.
100 mater schoolslag: 1. Albert
Boonstra (NZC'21) 1.05.69; 2 Ber-
|an Cornetisaen (Gooi) 1.07,75; 3.
Jan-Mathljs With (DJK) 1.08.12; 4.
Hans Elzerman (Hel Y) 1.08.59.
100 meter rugslag: 1. Fred Eeftlng
(KNZB) 57.40 sec.; 2. Mathijs van
Leeuwen (Otters) 1.00,20; 3. Ed
ward Schlingemann (Zevenhulzen)
1.00.86.
100 meter vlinderslag: 1 Edward
Maasdilk (Zljl/LGB) 56.46 sec.; 2.
Leon Steenbrink (HPC) 58.22: 3.
Okke Tlsslng (Zeemacht) 58.32: 4.
Gerard de Kort (HPC) 59.06. Titel
houder Kees Vervoorn Werd In de
series gediskwalificeerd.
200 meier wisselslag: 1. Fred Eef
tlng (KNZB) 2.06.28 (nieuw Neder
lands record); 2. Albert Boonstra
(NZC'21) 2.11.50; 3. Patrick Dyblo
na (AZPC) 2.11.77; 4. Gerard de
Kok (HPC) 2.12.79.
4 i 100 meter vrijs slag: 1. HPC
3.34.19; 2. Zwemlust/Den Hommei
3.36.05; 3. AZPC 3.37.03.
400 mater vrije etag: 1. Gerard
Smit (Zwemlust/Den Hommel)
3.58.95; 2. Frank Drost (AZPC)
3.59.90; 3. Kees Jan Winkel (RZV)
4.00.53; 4. Hans Kroes (HPC)
4.03.48.
4 100 mater vrtsaeislag: 1. HPC
slag n^o. tt 1. K.
Varduin Hoogwerf 10.12.0; 2. M.
van Aarsen ZIAN/Vltesse 10.12.1;
3. Joe* Fransen Hw. 11.00 4.
Idem La 12: 1. M. van den Berge
Z/V 9.47.7; 2. J. Schottee RZV
10.17.7; 3. M. van dar Barg DSZ
10.35.9.
Idam m-a 14: 1. A. de Gier RZV
9.27.3. 2. J. de Vries Rakel 9.37.1;
3. E. de Kok Hw. 9.59.2.
Idem La 14: 1. F Roso DSZ
9,23.3; 2. E. van Mlerto WVZ
9.40.2; 3. E. Ros RZV 9.55.8.
Mem m.a 16: 1. A. Kuiper HZ PC
9.42.2; 2. F Knoppert Z/V 9.53.1;
3. L Gr oenewegen Hw. 10.06.6.
Idem L®. 18: 1r M. Hilhorst Rakel
9.32.0; 2. M. Spaans DSZ 9.38.8;
3. E. Versluis DSZ 9.51.9.
Idem dame»; 1. H. Blonk Z/V
9.44.7; 2. S. Persoon Z/V 9.54.5;
3. I. van der Laan Z/V 9.59.6.
idem heren: 1.*P. Weiten berg DSZ
9.03.0; 2. M. Jansen Raket 9.18.7;
3. Marcel van dar Togt DES
9.39.6.