atwijk legt sportvelden an bij vroegere vuilnisbelt Twee miljoen voor reconstructie W ilhelminapark W oning wetbouw Haaswi jk iets rooskleuriger Noordwijkerhout tevreden met organisatie nieuw centrum er hernatieve iïaatnamen Anderhalf miljoen voor Time Out EEN ENKELE GEVAAR TE DUCHTEN" Mcaris s Clty}senheim Warmond treedt toe tot schoolbegeleidingsdienst iiuiiiinniiinnniiniiniiiiiiniiiiniiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiii iderdorp wil ïsnelde procedure ;br Mauritssingel Nieuw onderkomen Castellumruiters Bromfietser door politie geschept PAG&ÏO LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 FEBRUARI 1981 PAGINA 7 een 11 :ht on s artsei 1» pens. I n pagii liverse etten, kern voortl ojfWIJK Het Katwijkse gemeentebe- zeg ikr is ervan overtuigd dat het aanleggen laakt ({sportvelden op of nabij de vuilnisbelt ït „Tussengebied", geen enkele bedrei- vormt voor de toekomstige gebruikers, artsal dan ook op korte termijn een begin gelezeifen gemaakt met de aanleg van een de rdscomplex, later gevolgd door een aan zijn roetbalterreinen. Katwijk wijkt met Tg ter bi bebouwingsvoorstellen af van het igeboredpunt van de gemeente Noordwijk, publiek men besloten heeft alle aktiviteiten et gebied rond de belt voorlopig stop te B. van kapporten van het Rijksinstituut voor de -- 11 {watervoorziening (RID) en de Heidemij rtij wel wel vol^n volgens wethouder J. Bergman duide- vele angetoond, dat er zonder enig risico kan t voor en begonnen met het bouwrijp, maken er word0e grond in het „Tussengebied". „De vuil- ij. Is he nisbelt is in 1972 al afgedekt en het gif, dat hier in het verleden ongetwijfeld is gestort, heeft het grondwater slechts aangetast op een diepte variërend van 3-11 meter. Bij de realise ring van de sportvelden wordt nergens dieper gegraven dan een meter, zodat ik absoluut ze ker ben dat hier geen enkel gevaar te duchten valt. Van elke deskundige die zegt dat dit ge vaar wel bestaat, durf ik te zeggen dat hij liegt." Volgens de heer Bergman, die deze uit spraken deed tijdens de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering, is er slechts sprake van een bedreiging voor de volksgezondheid wanneer het grondwater in dit gebied gebruikt, gaat worden voor de drinkwatervoorziening. „En dat is hier absoluut niet het geval. Ook voor de toekomst voorzie ik geen problemen, zelfs niet voor de bewoners van de wijk Rijn soever, omdat de grondwaterstroom zich heel langzaam in oostelijke richting verplaatst." De gang van zaken rond de onlangs opgerichte Katwijkse jeugdgroep „De Vrijheid" blijft bij verschillende raadsleden de nodige vragen op roepen. Deze groep, bestaande uit jongeren die zich niet thuis voelen in de bestaande jeugd centra, heeft sinds kort het onderkomen van de Nationale Reserve aan de Cantineweg toe gewezen gekregen en de raad besliste gistera vond over de overname van de in dit pand aanwezige inventaris. Het ging hierbij om een bedrag van 8.000,-. Niet dit bedrag stond echter tijdens de discussie centraal, maar het totale beleid, zoals dat door b. en w. in deze zaak is gevoerd. Met name over de snelheid waarmee de toewijzing van een eigen clubhuis was geregeld en de eventuele gevolgen hier van, zoals te verwachten subsidieaanvragen,- bestond grote onduidelijkheid. In antwoord op de vele vragen stelde wethou der J. J. van Oosten. „De oplossing was vrij eenvoudig. Het gebouw van de Natres kwam leeg en wat lag meer voor de hand dat dit toe te wijzen aan „De Vrijheid". Er is ook geen sprake van een overhaase beslissing, want deze zaak speelt bij de gemeente al bijna een jaar. Het is verder niet de bedoeling dat deze jeugd groep in de toekomst door ons gesubsidieerd gaat worden. De leiding is in handen van ver schillende ouders en de enige faciliteit die wij hier bieden is het gratis ter beschikking stellen van het pand en de inventaris." Dat Van Oos ten niet sprak uit naam van het voltallige col lege bleek echter bij de stemming over dit punt. Twee wethouders, te weten de heer J. van Dijk (SGP) en J. Bergman (CDA) konden zich, evenals drie raadsleden, niet met het voorstel verenigen. Ik leej ;endeel valt oij# m te eld de n: de si t heel onl om worf c niet gj t als ai t leven RDORP Het provinciebestuur wil nog deze zomer J.M. Korzitting houden voor de indieners van bezwaar- sn tegen het Leiderdorpse bestemmingsplan 'Achtho- older'. Aan het eind van dit jaar moet het Zuidhol- college van G.S. een beslissing nemen over meer dan Waarschriften tegen met name het doortrekken van ritssingel om een einde te maken aan de verkeerso- ^in het Doeskwartier. G.S. moeten ook beslissen over eentelijke aanvraag van een versnelde procedure wegaanleg. leester en wethouders van Leiderdorp hebben in een uit- le scheji toelichting op hun standpunt met klem gewezen op de verzonsproblemen in de smalle Hoofdstraat en G.S. derhalve corresperd de bezwaarschriften ongegrond te verklaren. Het post mverzet zich fel tegen het bezwaarschrift van de Aanne- achter ómbi natie Leiderdorp (ACL), gericht tegen het feit dat rermeldjemmingsplan geen woningbouw toestaat tussen de Does „Memjtuige Kade. Het gemeentebestuur heeft in 1978 al een ms „Mfehaald door de woningbouwplannen die oud-wethouder ida msDrenth lanceerde zonder dit met zijn collega-wethou- India nhebben besproken. Dit betekent een flinke strop voor 3 maar£ de gronden op speculatieve wiize had aangekocht. Het ipper" fraad vastgestelde bestemmingsplan 'Achthovenerpolder' Cl be M dit gebied alleen kassenbouw toe. tillen m maart; (j - ^anjuwbouw Sassenheimse Hoofd- ^lordt maandag begon- l de sloop van het win- i Lascaris. De nieuw- |n het winkelcomplex is de vele projecten die dstraat een ander aan- S HERjen. In en in de omge- t de winkelstraat van eim is de afgelopen lude en ji veel nieuwbouw ge- dland e(d. Het oude winkel- livelandjt tot nu toe in gebruik WARMOND Mede dankzij het feit dat Warmond nu meer dan 5000 inwoners telt, kan deze gemeente toetreden tot de schoolbegeleidingsdienst. Er is lang gezocht naar dekkingsmid delen voor deze dienst. Alle raadsleden wensten toetreding, maar de financiële gevolgen wogen te zwaar totdat er enkele meevallers gemeld konden worden waaronder het overschrijven van de 5000-inwoners-grens. Voorts bleek na overleg met de schoolbesturen, dat er op de be grotingen van de scholen nog wat bezuinigd kon worden f 13.000,-) en er komt een geraamde subsidie voor de vereni ging gezondheidszorg vrij van {f 4.380,-). Mede dankzij deze be dragen kon een dekkingsplan worden opgesteld, waarmee alle. raadsleden zich gisteravond met grote vreugde konden vereni gen. Warmond verzet zich met kracht tegen de plannen om de ge meente Hillegom af te splitsen en bij eventuele wijziging van de provinciegrens toe te voegen aan Noord-Holland. In de verschil lende samenwerkingsorganen Bollenstreek speelt Hillegom een belangrijke rol en afsplitsing van deze gemeente zou het funk- tioneren van deze samenwerkingsorganen niet ten goede ko men. De gemeenteraad ging akkoord met het voorstel om een krediet te voteren waarvoor de Heidemij een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheden van agrarische ontsluiting van de polder Zwanburg. De mogelijkheden van een pont en/of transportlei ding worden daarbij onderzocht mdar ook andere alternatieven worden niet uitgesloten. De heer Bonnet deelde aan het eind van de raadsvergadering mede dat er eindelijk een tandarts ge vonden is die per 28 maart full-time in Warmond gaat werken. NOORDWIJKERHOUT De raad van Noordwijkerhout ging gisteravond akkoord met de vaststelling van de organi- satie-struktuur van het sport en sociaal-cultureel centrum, dat momenteel in aanbouw is op de hoek van de Maandagse Wetering/Wildlaan. Ook de bijstelling van de cijfers van het overzicht Exploitatiekos ten eiste weinig discussie. Het konsept van de pachtovereen komst (inzake het verpachten van de bar binnen het cen trum) vond met name in de ogen van de heer Kuyper (D'66) weinig genade. De meeste sprekers waren erg tevreden over het vroege tijd stip, waarop het college kwam met de organisatie-structuur en het konsept van de pachto vereenkomst. De heer Koele- wijn (CDA) sprak zijn waarde ring uit dat het voor bijna 100% zeker is, dat er vrijstel ling verleend wordt voor het betalen van btw. Hij vond het vanzelfsprekend dat de daar door vrijkomende gelden vloeien in het fonds Gemeen schapsvoorzieningen. Voorts vond hij het gezond dat de verhuur voorlopig in eigen hand wordt gehouden. Ook de verhuurprijzen kwamen hem redelijk voor. De heer Koele- wijn wil wel de tarieven na één jaar nog eens bekijken. „We hebben nog weinig, erva ring op dit terrein", zo moti veerde hij deze wens. De heer Van Koningsveld (PvdA) zag zijn vrees beves tigd, dat het sport- en sociaal- cultureel centrum jaarlijks met een exploitatietekort van 300.000 gulden op de begroting komt. Hij drong erop aan al lerlei mogelijkheden te bestu deren om dit tekort terug te brengen. Zelf bracht hij „de Mast" in als een mogelijkheid om het exploitatie-tekort klei ner te maken. Dit centrum kampt momenteel met een groot ruimtegebrek en heeft ook grote financiële moeilijk heden. Binnen „de Mast" wer ken twee stichtingen de stichtinbg Vorming Jong Vol wassenen en de stichting Vor- mings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen) samen. De heer Van Koningsveld pleitte Wurgend ervoor één van deze stichtin gen los te weken uit het ge bouw van „de Mast" aan de Vlashoven en onder te bren gen in het sociaal-cultureel centrum. ken liever alle aktiviteiten in één gebouw te willen organise ren en dus uitbreiding van het huidige gebouw aan de Vlas hoven voor te staan. De heer Kuyper (D'66) had weinig moeite met de beheers vorm, maar liet van het kon sept van de pachtovereen- Wethouder Van der Klaauw (CDA) gaf aan dat er in deze richting al gesprekken hadden plaatsgevonden met het be stuur van „de Mast". Voorals nog had dit bestuur laten blij- van de pachtovereenkomst „een wurgende indruk" gekre gen. „Een eventuele pachter tekent hiermee zijn eigen fi nanciële doodvonnis", aldus de redelijk alternatieve demo craat De kern van zijn betoog was dat de pachter te veel ver plichtingen moest nakomen en de verpachter (de gemeente) in veel gevallen juist te weinig verplichtingen had. Conclude rend vond hij dat het konsept zeer wel paste in de tachtiger jaren, maar dan wel van de vorige eeuw. In zijn antwoord op de kritiek van de heer Kuyper liet wethouder Van der Klaauw weten, dat je in dit soort zaken niets moest uit sluiten. „De zaken moeten zo scherp mogelijk geregeld zijn", aldus de wethouder. Ook bij de rest van de raad vond de de mocraat weinig bijval, zodat het voorstel van het college bijna volledig werd overgeno men. Het college vermeldde ook nog dat er een prijsvraag wordt uitgeschreven om te komen tot een naam voor het centrum. De heer Koelewijn van het CDA had al enkele suggesties: het Mossenest, de Hoogeveen, de Wetering, het Stropersnest, het Kaninefaatenhonk of de Lichtbak. Burgemeester Winkel gaf een nadere invulling van het com promis, dat in de vorige raads vergadering was bereikt tus sen hem en de raad. Het gaat hierbij om een vast spreekuur van de burgemeester in Noordwijkerhout en De Zilk. De burgervader zelf ziet meer in een afsprakensysteem, ter wijl de meerderheid van de raad meer zag in een geregeld spreekuur. De heer Winkel handhaaft zijn afsprakensysteem, maar als tegemoetkoming aan de wens van de raad houdt hij op elke laatste vrijdag van de maand in Noordwijkerhout en op elke eerste maandag van de maand in De Zilk spreekuur. Op beide dagen is het spreek uur van 16.00 uut tot 17.00 uur. De regeling gaat eind maart ist maken voor twee win- - een totale vloeropper- 600 m2. De winkels >g dit najaar in gebruik worden genomen. len ich Sc! een cjuristeif spubliekj 76-jarig( Eiekenh] en, DORP - De PSP-Lei- cisme. In de brief die gisteren Jieeft in een brief aan is verzonden en waarvan alle is jaren^nteraad voorgesteld raadsleden een afschrift ont- i de conln in de nieuwe wijk vangen, worden als verdere onale afl te vernoemen naar voorbeelden van andere strii- de Wer£ls Salvador Allende, ders voor de vrijheid uit de Hij was jko en Martin Luther modernè geschiedenis ge- is Paulus symbolen in de strijd noemd Gandhi, Tito, Torres en iem Vocfderdrukking en fas- Hannie Schaft. TenischeL Sregoriu op I ADVERTENTIE NU IN DE BIOSCOOP isseldorf rechtsg{ Jena, burg. va Als deze smeris superkracht krijgt, Te univl slaat zelfs een peloton HLL-ers op de vlucht heuner riften recht en WASSENAAR derhalf miljoen te investeren voor een verbouwing van de boerderij Ter Weer voor de jongerenso- ciëteit Time Out Ook wil men een jaarlijks exploita tietekort van ander halve ton accepte ren. De commissie financiën was gis teravond nogal ver deeld over deze kwestie. De VVD vindt deze bedragen zeer hoog. De ande re partijen willen de toezeggingen aan de Time Out jongeren nadrukke lijk nakomen. Wet houder Barning be nadrukte dat er over de bedragen te praten valt; de com missie wordt er niet op vastgepind. VVD-er Cocheret plaatste grote vraag tekens bij het uit gangspunt: „Mis schien moet de hele inrichting uit de lo pende begroting ge schrapt worden. De jongeren moeten er zelf voor zorgen, met meer vrijwilligers werk". Partij-genoot De Korte: „Onder politieke druk is in eens een bedrag uit de hemel komen val len. Daar worden we nu mee geconfron teerd". Het financiële „plaatje" valt de VVD wat zwaar op de maag. Men wil de 1,5 miljoen investe ring naar een miljoen terugbrengen en eventueel de exploi tatie tot bijvoorbeeld 2 ton per jaar op la ten lopen. „Maar dit is niet meer te reali seren in dit stadium, aldus PvdA-fractie- leider J.C.M Greep. Greep is accoord met de 1,5 miljoen, maar maakt een voorbe houd voor de 1,5 ton per jaar dat van hem best hoger mag. Ook CDA-woordvoerder H. Schelhaas was heel duidelijk. Hij wil de toezeggingen aan Time Out ge stand doen. „Niet de zaak terugdraaien, opschieten". VALKENBURG De Val- ters' krijgen naar alle waar- kenburgse 'Castellumrui- schijnlijkheld een nieuw on derkomen aan de Broekweg. Op een stuk grond van 4500 m2 kan de Valkenburgse vere niging in de toekomst trai- ningslessen gaan geven. Het bestuur van de Castellumrui ters verwacht binnen afzien bare tijd ook een gemeentelij ke vergunning om aan de Broekweg een clubhuis te mo gen bouwen. Het gaat hier om een verplaatsbaar houten ge bouw, dat al eigendom is van de vereniging. OEGSTGEEST Oegstgeest moet flink in de beurs tasten om de reconstructie van het Wilhelminapark rond het raadhuis en de sanering van de riolering aldaar uit te voeren. Het vergt in zijn totaliteit een be drag van twee miljoen gulden. Het socialistische radslid O. C. van Belle ver zette zich tegen het voorstel van b. en w. Zijn fractiegenote mevr. Bosman en de fractie voorzitter van D'66 de heer Wuisman gingen akkoord met de sanering van de riolering maar stelden voor het plein dat voor het ver bouwde raadhuis zal verrijzen zo sober moge lijk uit te voeren. Zij ging niet mee met het punt in het voorstel dat daarover handelde. De neuzen waren echter al geteld: zowel CDA als VVD gingen akkoord met het voor stel. Men hoopt dat met de ingebruikneming van het raadhuis in oktober van dit jaar alles rond is. De bijzondere kleuterschool aan de Gevers Deutzstraat wordt een openbare. De procedu re die men gevolgd heeft is uniek omdat zoiets zelden voorkomt. De vereniging Ne derlandse Gemeenten heeft de afdeling on derwijs te Oegstgeest gevraagd te willen mee delen hoe men het allemaal gedaan heeft, zo dat het als praktisch voorbeeld kan dienen. OEGSTGEEST Vermeende en echte problemen rond de woningbouw in het Oegstgeester bestemmingsplan Haaswijk hebben de laatste maanden een rol ge speeld. Het meest in het oog vallende was daarbij de kavelprijs die 2500 gulden per woningwetwoning hoger uitvalt dan in de huidige exploitatTeopzet is voorzien. Groen licht was reeds aan de woningbouwve reniging Buitenlust gegeven voor de bouw van 43 woningwetwoningen, waarbij het ver schil met de kavelprijs waaraan het ministe rie tegemoet, komt door het Bouwfonds Ned. Gemeenten wordt gedragen. Dit doet het B.N.G. echter niet voor de vol gende woningwetwoningen. Oegstgeest heeft intussen met het departement over de gang van zaken onderhandeld. Tijdens een gisteravond gehouden raadsver gadering deelde de voorzitter Burgemeester Scheenstra mee dat men in Den Haag iets te gemoetgekomen is aan de hogere kavelprij- zen. „Op die basis kunnen wij de volgende 36 woningwetwoningen door laten gaan, wij hebben dit de woningbouwvereniging giste ren tijdens een onderhoud medegedeeld. Te vens is toen met „Builust" gesproken over het zogenaamde derde deelplan. Ik vraag mij echter wel af of wij niet met het Bouwfonds rond de tafel moeten gaan zitten om te bekij ken of een bijstelling van exploitatieopzet ge wenst is. Een hogere kavelprijs is in de toe-, komst een bittere pil voor de risicodrager" al dus voorzitter Scheenstra. „Maar er is nu geen enkele reden tot paniek bij de woning bouwvereniging". LEIDSCHENDAM Een Het ongeluk gebeurde op de hem niet meer ontwijken. De 16-jarige Leidschendamse kruising Bachlaan/Koningin jongeman is met een gebroken bromfietser is gistermiddag Juliana weg. De bromfietser,' been naar het ziekenhuis Sint- in botsing gekomen met een komende vanaf de Bachlaan Antoniushove gevoerd. De onopvallende surveillance- reed met grote snelheid door materiële schade was aanzien- auto van de politie van Lei- rood licht en de 28-jarige Leid- lijk. deschendam. gchendamse politieman kon

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7