;b3aan kiest voor Speltype AZ'67 I H Uniek/nEcht huis.Op BINNENHUIS'81. In Ahoy Alie Boorsma bij favorieten Verrassende start N oteboomtoernooi Parker pakt Frisol tenslotte alles af Waardering voor Krol Uitslag Mid-lotto ^RT LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 FEBRUARI 1981 PAGINA 9 ERLAND TEGEN CYPRUS NOG LANG NIET UITVERKOCHT r Bondscoach Bob Baan heeft voor de inter- overen in Oranje is nog maar van Nederland tegen Cyprus morgenmiddag de vraag. Baan weer: „Voor loningen gekozen voor zeven spelers van AZ'67 it basisteam. Alleen doelman Pim Doesburg, ervleugelverdediger Ben Wijnstekers, midden- Frans Thijssen en spits Cees Schapendonk liet uit Alkmaar afkomstig. Baan over de keu- heb voor het speltype van AZ'67 gekozen, £t die ploeg in staat is een tegenstander in een i ruimte weg te spelen. Bovendien leef ik van irijd naar wedstrijd. Onder de gegeven om- iigheden is het onmogelijk om te bouwen. Er en eerst prestaties worden geboekt". gjoopt met John Metgod, Spelbos, Hugo Hoven- Peter Arntz, Jan Peters, pker en Pier Tol het te spelen, waarmee 'zoveel furore maakt en Cyprioten snel naar een lag te spelen. „Ik heb in 1 België de fout zien ma- lor te snel het centrum I aanval te zoeken. In de I twintig minuten werd le vleugels gespeeld, vergaten de Belgen die reden heb ik Dick Nanninga ook in eerste instan-, tie aan de kant gelaten. Mocht dit systeem niet direct resul taat hebben, dan kan ik Nan ninga alsnog inbrengen, waar bij hij met zijn lengte dan voor druk op het Cypriotische doel moet zorgen". Voor John Metgod betekent de komende interland zijn twaalfde, maar de eerste die hij vanaf het begin mag mee maken. Of dat inhoudt dat de Alkmaarder eindelijk een vas te plaats heeft weten te ver een wedstrijd tegen Frankrijk zijn de buitenlanders, dus ook Ruud Krol, weer beschikbaar. Dan zullen we de zaken op nieuw op een rijtje moeten zet ten". Metgod zelf was daar al lerminst gelukkig mee: „Ik vind niet dat je een speler op een wtdstrijd kunt beoordelen. Daar heb je meer duels voor nodig". De opstelling van het Nederlands elftal komt geheel en al voor rekening van Baan. „Ik heb geen adviseurs nodig gehad. Dit team stond al een tijd lang bij mij op papier. Ook de wedstrijd van België tegen Cyprus heeft daar geen veran dering in gebracht". Opmerkelijk is' de keuze van doelman Pim Doesburg. Een kans voor Hans van Breukelen van FC Utrecht tegen het on beduidende Cyprus leek voor de hand te liggen. Maar Baan was resoluut. „Does is de beste en komt er dus in. Als het wereldkampioenschap in Spanje niet gehouden wordt kun je aan Van Breukelen denken. Maar dan komen Hie- le en Metgod in het plaatje ook voor". Slopi en Opvallend is de geringe in breng van PSV, dat alleen door zijn doelman is vertegen woordigd. „De wedstrijd PSV- AZ'67 heeft me wijzer ge maakt. Ik vertrouw in de vorm van AZ'67. Willy van der Kerkhof heb ik bewust bij de selectie gehouden, maar ik kon hem nu niet gebruiken, omdat hij ook bij PSV nog geen vaste plaats heeft. Dan staat hij weer libero en dan weer op het middenveld. Met Frans Thijssen voor in de punt hoop ik dë Cyprioten te ku- nenn slopen. En dan gaat het me in de eerste plaats om de winst. Ook al is die maar met 1-0. Daarna komt het doelsal do, dat straks natuurlijk toch gaat meetellen. Deze wedstrijd wordt mijn wedstrijd, mijn ne- Oranje traint in de sneeuw, met vlnr. Peters, Spelbos, Vermeulen, Schapendonk en Tol. mijn overwinning Over Schapendonk - zei Baan dat de MVV'er net op tijd in "vorm is gekomen om de selec tie voor Oranje af te dwingen. „Na de winterpauze heeft hij met vormverlies te kampen gehad. Daar- is hij nu over heen". Met Tol en Schapen donk op de flanken hoopt Baan de ruimte te creëren om vanuit het middenveld snel in het Cypriotische strafschopge bied te komen' en te scoren. Het excuus dat de Cyprioten nog vermoeid zouden zijn van het duel met België van woensdag, noemde Baan non sens. „Medici hebben uitgewe zen dat sportmensen in vier dagen volledig hersteld kun nen zijn. Bovendien zijn zij in eigen land gewend om tot drie uur 's middags te werken en dan pas te gaan voetballen. 'Nu concentreren ze zich volledig op deze wedstrijd in Gronin gen". Het Oosterparkstadion is nog, lang niet uitverkocht. De KNVB besloot destijds om in terlands tegen landen met ge ringere voetbalkwaliteiten in de provincie te houden, omdat de publieke belangstelling daar groter zou zijn. Dat valt tot nu toe in Groningen hard tegen. Er zijn slechts 10.000 kaarten verkocht, terwijl het stadion 16.000 mensen kan herbergen. Bovendien zullen er geen extra reclameborden mogen worden aangebracht, waardoor de KNVB opnieuw een financiële aderlating moet laten. Door de afgelasting van het amateurvoetbal in het noordelijke district, kan de balngstelling echter nog toene men. Secretaris Jan Huy- bregts: „Dan hebben we waar schijnlijk een volle bak en hoeven we op deze interland geen geld toe te leggen. An ders moet de wedstrijd tegen Frankrijk in het Feyenoord- stadion goedmaken, wat we hier hebben verloren". Opstelling: Doesburg: Wijnstekers, Spelbos, Metgod, Hovenkamp; Arntz, Thijssen, Peters, Jonker; Schapen donk, Tol. Wisselspelers: Van Breu kelen, Zondervan, Willy van de Kerkhof, Nanninga en Vermeulen. HENK WAGEMAN Jie Ijilmann St DOORN Anne hann-Riemersma heeft t, tief besloten niet meer flrennen. Ijfvoudige Nederlandse jene op de achtervol- jie ook drie keer zilver rde op het wereldkam- fhap, kwam eind vorig /aar ten val tijdens een g. Ze bracht een maand ziekenhuis door en re- }rt inmiddels drie we- uis. Daar besloot ze niet e ac99u^an de wielerwedstrijden ten Wij opt komende seizoen deel ;n die bij jen. dat teven tenvanTter lerlagen /oordat jdtennisteams :t het ver- ïrtellen \^G °P de eerste dag ;p ppn aJ open tafeltenniskam- ■V K. ichappen van Tsjecho- i aankrui^ejjer hebben de Ne- r een ge- idse landenploegen Hen. nederlagen geleden, geven wl 1 Centrak heren verloor Neder- •Mevrmiiin de eerste ronde met ivievrou. Po,en b Nederland b iceerde zich zonder te voor de tweede ronde. «flames, die zonder Betti- esekop aantreden. Ver- ederland b met 3-0 van rije b. Het Nederlandse verloor met 3-2 van n. ''J11 b' Jft losgeld )ek terecht n/tGART In 1976 be- n familieleden vijf- GRENOBLE Nationaal kampioene Alie Boorsma, die samen met Ina Steen- bruggen Nederland bij de WK sprint in Grenoble ver tegenwoordigt, heeft door de goede tijden die ze maandag avond op de kunstijsbaan Thialf in Heerenveen verwe zenlijkte, (42.6 en 42.7 op de 500 meter) zichzelf tot één van de kanshebsters ge maakt. Niet dat Alie Boors ma wereldkampioene Karin Enke (BDR) in Grenoble zal onttronen, maar dat het 21-jarige schaatstalent er dicht bij kan zijn, is wel de verwachting. Ook op de 1000 meter verraste Alie Boors ma in Heerenveen, want ze reed deze sprintafstand in 1.28.0. Als de Friezin de vorm van Heerenveen in Grenoble kan vasthouden, dan zal ze de suc cesvolste Nederlandse sprint ster zijn. Voor de heren zijn er immers geen ereplaatsen weg gelegd ep ook voor Ina Steen- bruggen is de sprinttop nog veel te ver weg. Alie Boorsma, die met Lieuwe de Boer af komstig is uit de Friese korte- baanschool, is zelf van haar wereldtijden geschrokken. In het winderige Grenoble, waar de publieke belangstelling voor de WK sprint minimaal is- het schaatsen legt het af te gen de EK indoor-atletiek- zegt de 21-jarige Friezin: „In Heerenveen reed ik ontspan nen en kwam daardoor tot deze snelle tijden. De druk om te moeten presteren was er niet, en daarom moet er niet te veel aandacht aan worden ge schonken. Ik ben in Grenoble tevreden met een plaats bij de eerste zestien". De bescheidenheid siert de schaatster uit Drachten, maar de realiteit is anders. Alie Boorsma, die als nieuweling in de A-selectie van Henk Boer gelijk doorbrak en in Assen verrassend sterk nationaal kampioene werd, heeft kwali teiten en bezit talent om een „grote" te worden. „De ont wikkeling gaat mij veel te snel", zegt Alie Boorsma. „Vo rig jaar was ik nog een junior. Ik vind dat de opbouw naar de top, door mijn goede rijden bij de NK in Assen, in een stroomversnelling is gekomen. Ik wil hog drie jaar bouwen en Alie Boorsma: „Ik voel me nog niet rijp voor een wereld titel". dan bij de Olympische Winter spelen in 1984 de wereldtop bereiken. Ik voel me nog niet rijp voor een wereldtitel Haar ploeggenote Ina Steen- bruggen, die gistermiddag heel brutaal in het Palais des Sports, waar de EK indoor-at- letiëk wordt gehouden- mee- trainde met de Europese topat leten, beaamt de uitspraak van Alie Boorsma. De routinier van het Nederlandse dames- schaatsen zegt: „Iedereen ziet in Alie Boorsma een nieuwe kampioene, maar kampioenen worden gemaakt Doorstoten naar de top mag nooit te snel gaan. Kijk maar naar de Oost- duitse en Russische meisjes. Die staan ineens aan de wereldtop en vallen dan kei hard terug". Tuiter Hendrik Snoek, "leeds worden er bank ten van het betaalde 'i opgedoken. bank in Laupheim in •uitsland werd gisteren ljet van duizend mark sseld. In januari werden lillende biljetten van 500 |bij diverse banken te- onden. Van de verdwe- 'ijf miljoen mark ont- nu nog de helft. j LEIDEN Het Noteboom- I toernooi is dit jaar sensatio- J neel van start gegaan. De grootste verrassing was de nederlaag van Sellos tegen i Provoost. Ook een van de I Leidse favorieten, Charles Kuijpers werd het slachtof fer van een van de outsiders. De kansen van Meulders en Verholt zijn verder ver kleind door een onderlinge remise. Het Noteboomtoernooi kent dit jaar een record aantal deel- poorten iet St. Elibalct lerdorp lTalSl Vestduits tfDIpockey i verpleegf'BERLIJN De Kol en baby^C wordt waarschijn- 24 wiegeM de playoffs om het luitse ijshockeykam- tkraamapaP Dempen- ur tanklager in Duisburg tennis gesteld van pas- .rhalapll jervalsing door eèn be- Jrbeids™llid van de Keulse ijs- de cVub. qaarne yénbare aanklager weet VnllphrJels dat het bewuste be- voor twintigduizend erpleegkijjse douars (ongeveer gulden) vier valse pas- r» heeft gekocht. Daar- tonden Canadese spelers n Westduitse nationali- de Westduitse competi- len. De voorzitter van chtcommissie van de litse ijshockeybond intussen ook harde leien aangekondigd. richten :enhu US 4220, nemers. Niet minder dan 164 deelnemers bekampen elkaar dit weekeinde in de 3M-kanti- ne. Al snel nadat wethouder Dick Tesselaar de openingszet had verricht op het bord van internationaal meester Bert Enklaar Ontspon zich een felle strijd om de punten. Een remi se betekent eigenlijk al uit schakeling voor de noofdprijs. puntendelingen werden dan ook zo veel mogelijk verme den. Van de favorieten teken den Meulders en Verholt in hun onderlinge partij in de eerste ronde de vrede. Ook Busch scoorde slechts een half je, tegen Bart Piet Mulder. Diverse andere in de eerste ronde nog „beschermde" spe lers leden een nederlaag. Het meest opvallende was daarbij het uitglijden van Sellos, een Fransman met een Elo van 2360 punten, tegen Provoost. Hij was niet de enige favoriet die afhaakte. Bennett, zag zijn opvallende Sokolsky-opening weerlegd worden door Drenth. Ook een van de Duitsers ver loor. Siegler staakte de strijd tegen Erik van der Marei. Door deze uitslagen is het aan tal favorieten al snel kleiner geworden. De sterkste man op papier is nog altijd Bert En klaar. Hij wees Polifka terug. In de 'race ligt ook nog de Ar gentijnse meester Perez Gar cia, die geen pardon had met Noë van Hulst. De beide deel nemende jeugdkampioenen, Rudy Douven en Bisschoff (Duitsland) kenden geen pro blemen met Thomann en Ri chard van der Marei. Andere belangrijke uitslagen zijn Carlier - Van Haastert 1-0; Martin - Stavast 1-0; Van der Berg - Heems kerk 0-1; Van der Raaf - Gelpke 0-1; Pergericht - De Waard 1-0; Ijsselmui- den - Vogel 0-1; Hans Kuyf - Braun 1-0; Konings - Van Ommeren 1-0. BELOFTEVOLLE RENTREE MITCH PLAAT LEIDEN In de twee laat ste minuten van de wed strijd Frisol-Parker verloor de thuisclub niet alleen als nog de wedstrijd, maar ook de toch al theoretisch gewor den kans op klassering voor de play-offs. Parker pres teerde wat het dit seizoen nog zelden liet zien, in de fi nale terugkomen uit vrijwel geslagen positie en alsnog de winst afdwingen. Een spannend duel dus, dat in de achttiende minuut van de tweede helft in Frisol-voor- deel beslist leek bij een stand 78-71. Rick Lewis,'de Dordtse center die weer een zeer verdienstelijke partij vertolkte, hield juist in de slotfase het hoofd niet koel en hielp zijn ploeg met een trosje fouten van de winst af. In de Leidse ploeg pakte Steve Puidokas aan het eind enkele zeer belangrijke re bounds, waardoor de 79-81 zege een feit werd. Verheu gend was de terugkeer van Mitchell Plaat die in een kwartier speeltijd liet zien Jiet oude ritme niet verloren te hebben, al zal het iets lan ger duren voordat hij ook scorend weer een belangrij ke partij meeblaast Aanvankelijk leek Parker niet op al te grote moeilijkheden te zullen stuiten. Vrij eenvoudig pakte het een voorsprong van zo'n vijf punten en verdubbel de die marge ook nog eens. Tegen het eind van de eerste helft echter zocht Frisol, als zo vaak, heil in een triangle-and- two verdediging en brak daar mee het ritme binnen de Leid se gelederen. Si^i Bruinsma, die in dit soort situaties vaak het verzet moet breken door de spelletjes af te ronden, liet het een beetje afweten (coach Wallaart: „Sid speelde zeker niet slecht, maar je voelt dat er meer in zit"). Parker moest ook als ploeg inleveren, Frisol kwam op gelijke hoogte en vlak voor rust werd het stui vertje wisselen. Bij rust stond Parker op het kleinst mogelij ke voordeel: 42-43. Ook na de pauze was het de Leidse ploeg die een gat sloeg, al reikte dat nu niet verder dan drie tot vijf punten. Jim Woudstra verdween al snel met 5 p's uit de wedstrijd. On der aanvoering van Jimmy Moore en Rick Lewis dichtte Frisol de bescheiden kloof in de twaalfde minuut en liep kort voor het eind snel weg naar de reeds genoemde 78-71 voorsprong in de achttiende minuut. Rick Lewis had geen ongelukkiger tijd kunnen uit zoeken om een reeks missers op te bouwen: domme passes, zondigen tegen de loopregel en zijn vijfde persoonlijke fout. Leiden kwam 35 seconden voor tijd op gelijke hoogte, Frisol waagde met nog 15 se conden te gaan een mislukte schotpoging en Tony Parker zorgde 4 seconden voor tijd voor de winnende treffer. Dat Frisol-coach Charis Sideris zich toen door een woede-uit barsting nog een technische fout op de hals haalde was te kenend: verliezen was niet no dig geweest, maar het werd toch 79-81. Tenslotte een kort woord over enige persoonlijke prestaties aan Leidse zijde. Bruinsma speelde, op enige mindere mo menten na, sterk. Woudstra deed het nauwelijks minder, maar verzamelde zijn p's wat gretig. Ook Tony Parker, Ron Kruidhof en Lace Strong vol deden redelijk, terwijl Steve Puidokas zien pas tegen het eind volledig liet gelden. Mitch Plaat's rentree viel al lerminst tegen, er is gerede hoop dat hij zeer snel weer een hoofdrol gaat opeisen. Scores Frisol (topscorers): Moore 32, Lewis 20. Bolte 10, Heijdeman 8. Leiden: Bruinsma 18 (60%) en 8 reb., Parker 18 (62%). Puidokas 13 ei reb.. Kruidhof 12. Woudstra 10 (63%), Strong 4, M. Plaat 4, Kip 2. Schotper centage team: 47%. Ja, in de IJsselhal van Ahoy' is een echt huis gebouwd. En wèt voor een huis! Eén van Neerlands best geïsoleerde woningen. Gasverbruik: circa 1/3 van 't gemiddelde huis. Moet u zien. Vooral omdat 't een betaalbare prémiewoning is. Ogen tekort komen in het Lentiade- paviljoen. 'n Oog- en neus-strelend beurs- onderdeel. U wordt opgenomen in een bloemenzee van arrangementen. Extra attractie: tijdens Binnenhuis '81 worden verschillende kampioenschappen bloemsierkunst gehouden, waarvan de pronk stukken geëxposeerd worden. Honderd-uit tuin- ideeën opdoen. Inde Eemhal is een tuinen- park van ca. 1.000 m1 aangelegd met model- tuinen en een informatiestand. elementen opgebouwde schaalwoning van kunststof. Ontdekking 2: 'n expositie met zitmeubelen van bekende ontwerpers. Ontdekking 3: een meubelmakerij in werking. Kennismaken met al 't woonnieuws. Binnenhuis zou Binnenhuis niet zijn als u er niet èlles vond voor wonen in en om het huis. Van de nieuwste meubelen tot open haarden, keukens, tegels en zwembaden. Dat alles verdeeld over liefst 200 presentaties. Levensgroot op Binnenhuis: één v Gratis adviezen krijgen van architekten. Loopt u rond met bouw- of verbouwplannen? Mét interieurvragen? Op Binnenhuis hebt u de kans er 'ns over te praten met deskundigen van 't Architekten Informatiecentrum. - J de best geïsoleerde premie-koopwoningen. Kosteloos. Als u zeker wilt zijn dat u terecht kunt, maak dan van tevoren een afspraak (vanaf 16 februari tel. 010-81.30.65). Experimentele woonvormen ontdekken en veel meer. Ontdekking 1een uit losse BEURS VOOR WONEN IN EN OM HET HUIS. IN DE VERGROTE AHOY'ROTTERDAM. 20 FEBRUARI T/M 1 MAART 1981 NAPELS Ruud Krol wordt door de Italiaanse sportpers beschouwd als de beste buitenlandse voetbal ler in de Italiaanse competi tie. De oud-Ajacied heeft op twee derde van de competitie het waarderingscijfer 6,76. Als tweede volgt de Westduitser Herbert Neumann (ex-FC Köln) met 6,61. Michel van der Korput neemt de zevende plaats in met 6,30. Als beste, speler van de gehele eerste di visie in Italië wordt op dit mo ment Di Somma van Avellino beschouwd. Ook op deze rang lijst staat Krol met de tweede plaats goed geklasseerd. Protest tegen prijsverhoging DEN HAAG De landelijk ke federatie van supporters verenigingen betaald voet bal (FSV) heeft gisteren per telegram protst aangetekend tegen het voornemen van AZ'67 de toegangprijzen voor het duel met Lokeren in de kwartfinales van het UEFA-toemooi te verdubbe len. De FSV stelt zich op het standpunt dat AZ'67 door deze handelwijze de supporter in het algemeen dupeert, en met name de man met de kleine beurs. Daarnaast vraagt de FSV zich af of deze rigoureuze prijsverhoging wel toelaatbaar is. Rechterbeen Fischer twee ton waard GELSENKIRCHEN Klaus Fischer hoeft niet meer op eigen risico te voet ballen. De spits van Schalke '04 zag gisteren in Londen zijn rechterbeen privé voor 200.000 gulden verzekerd. Het been brak op 22 maart van hét vorig jaar. De breuk genas zeer langzaam, maar sinds kort kan Fischer weer voetballen. Dat gebeurde zon der verzekering, want geen maatschappij durfde het risico nog te nemen. In Londen kon Fischer onder dak bij Lloyds. Schalke '04 sloot een verzekè- ring af voor een half miljoen gulden. Indien Fischer zijn been binnen enkele weken weer breekt, wordt slechts de helft van de bedragen uitbe taald. Pas als Fischer vijftien wedstrijden zonder schade heeft gespeeld, wordt bij een nieuwe breuk het volledige bedrag uitbetaald. Alternatieve elfstedentocht naar Lahti Lahti De alternatieve elf stedentocht, de jaarlijkse marathon over 200 kilome ter in Finland, wordt op 28 februari in de omgeving van Lahti gehouden. De wedstrijd- en toertocht was in eerste instantie gepland in het nabij de poolcirkel gelegen Oulu. De laatste controle van de parcoursen rond Oulu en Lahti heeft uitgewezen, dat het vesijarvimeer bij Lahti de „ideale" ijsvloer bezit voor de marathon. De omstandigheden in Lahti waren een week voor de marathon gunstig. Het is er zonnig bij een temperatuur van rond de tien graden onder de nul en er staat geen wind van betekenis. De alternatieve elfstedentocht zal voor de der de keer bij Lahti worden ge houden. Engelse trainer judobond DEN HAAG De Neder- landse judobond heeft de Engelse trainer Dave Star- brook aangetrokken De overeenkomst duurt voor lopig tot en met het toernooi om de wereldkampioenschap pen 1981, dat van 3 tot 6 sep tember in Maastricht zal wor^ den gehouden. Starbrook wordt in deze periode geassis teerd door Jan Henneveld. De bekende Engelse trainer is de opvolger van Peter Snijders, die vorig jaar opstapte. DEN HAAG Mid-lotto 7a van afgelopen woensdag kent één win naar. die bruto ruim 340.000 gulden incasseert. Mid-lotto 7a ie prijs: 1 winnaar. bruto 345.117.30. 2e prijs: 6 winnaars, elk bruto 16.434,10. 3e prijs: 110 winnaars, elk bruto 1.344.60 4e prijs: 5.713 winnaars, elk 34.50. 5e prijs: 12.577 winnaars, elk 15.60. De winnende getallen van deze mid- lotto waren: 3 4— 9—14 28 39. reservegetallen: 1 of 40. De extra prijzen zijn gevallen op de formuliernummers eindigende op: e.m.c. nummer netto: 457.188 15.000 -, 22.256 1.500.-. 3.556 150 -, 553 15.-. 41 10.-.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 9