Optreden tegen Japanse importen dreigt telefoontjes 071-122244 rnenland steBi hofb hofb [§35^^ kus agert leidse courant ,9 ooutcu's - Groenen - Leiden si Antiekbeurs Noordwijk SOMMIGE KRANTEN ZIJN OMTE BEWAREN. Huis kopen! G. Hilgersom en Zn. Wie zoekt wie? trait-d'union/partnercentrum WAAR WASHET OOKWEER ALTIJD MOOI WEER? SOMS IS DE KRANT OMTE BEWAREN. WEBACO LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 FEBRUARI 1981 van on* i, beste w T)puterf«r i/icedierpaa^ €aat over pat kan op ver fde manieren i uitgelegd, dus 1M I IT maar 8auw een J li I 111 toelichting. Een in het Tweede reparat wereldje een en buitekat niet alleen gebruikt ter aan- r van een dood J. In kamerjar- tie, in rlUjcent het woord rn, is etok: een door een en onkprf gebruikte on- glijke uitdruk- die op verzoek voorzitter wordt aal, aisrnjno/nen en die iS vereire niet in het of- kamerverslag pdelingen) komt j. Een voorbeeld. 4r?t' A zegt in de bus 108gn een debat te- 'amerlid B: U en ploert". De 1* !er buigt zich -M d rr naar e m'~ :N B.' en zegt „Me- ik verzoek u dit h apeldooi terug te nemen iets anders voor in de plaats te zeggen". Mokkend gaat het be strafte kamerlid met het verzoek akkoord en zegt dan iets in de trant van: „Meneer B is een persoon waar ik weinig mee op heb". De voor zitter keurt deze correc tie goed en volksverte genwoordiger A mag zijn betoog voortzetten. Het woord „ploert" wordt als niet gezegd beschouwd en in het stenografisch verslag is later de gewraakte uit drukking ook niet meer terug te vinden. Ploert is dus een lijk gewor den. Het enige dat nog aan het onparlementaire taalgebruik herinnert is een witte plek tussen de regels van het ruwe, nog ongedrukte verslag, waarin een stempel staat met de historische tekst: „In den voor- gaanden zin is een door den voorzitter ontoe laatbaar geoordeeld ge deelte door andere woorden vervangen Voor het nageslacht wordt later in de ge drukte Handelingen eveneens een dergelijk zinnetje opgenomen. LIJKEN 2 Vanwaar deze inlei ding? Wel, om de sim pele reden dat we deze week in de Kamer maar liefst met drie lij ken zijn geconfron teerd. Insiders spraken zelfs van een na-oorlogs weekrecord. De eerste, twee lijken vielen woensdag te be luisteren tijdens het langdurige en soms emotionele debat over Wiegels plannen een groot aantal gemeenten in Zuid-Limburg samen te voegen. Van de 58 gemeenten in het bronsgroen eikehout zouden er volgens de plannen maar 19 moe ten overblijven. Het gonsde op de tribunes in de Kamer dan ook van de zachte g's, toen Wiegels operatie ter dis cussie stond. Op een ge geven moment ontspon zich een felle woorden wisseling tussen de geachte afgevaardigden Brinkhorst (D'66) en Hennekam (CDA). Het zou te ingewikkeld worden, tot in detail te vertellen waarover het tweetal elkaar in de ha ren vloog, maar in elk geval mondde de dis cussie uit in de opmer king van Hennekam, dat zijn collega Brink horst zich „onbeschoft" gedroeg. Fout Een ha- merklap en een verma nend woord van Dol man brachten Henne kam tot inkeer en na enig geaarzel verander de hij het woord „onbe schoft" in infaameen woord dat in het nor male spraakgebruik niet vaak meer gebe zigd wordt en dat ge woon schandelijk bete kent. Het tweede lijk volgde nog geen vijf minuten later. Brinkhorst tegen Hennekam: Wat u doet is minachting van het parlement". Mocht ook al niet van Dolman. Een parlementariër kan en mag zijn eigen parle ment niet minachten. Brinkhorst herstelde zich snel en zei: „Dit is een niet juiste bejege ning van het parle ment". LIJKEN 3 Maar nu het derde lijk. Een bijzonder interes sant geval. Herinneren we ons nog dat er een paar weken geleden in de Verenigde Staten een politiek stormpje opstak rond de benoe ming van ene William Clarke tot onderminis ter van buitenlandse za ken? Die Clarke bleek namelijk op het gebied van de buitenlandse po litiek van weinig toeten en blazen te weten. Hij wist bijvoorbeeld niet hoe de premier van Zuid-Afrika heette, hij had nog nooit gehoord van premier Mugabe Van Zimbabwe en hij moest eveneens het ant woord schuldig blijven op enkele eenvoudige vraagjes van Ameri kaanse senatoren over Europa. Al spoedig ver wierf Clarke zich daar door de bijnaam „nit wit" (leeghoofd). Welnu, een collega van deze heer, onderminis ter Eagleburger, kwam de afgelopen week naar Nederland om met mi nister Van der Klaauw te praten over stopzet ting van de EEG-hulp aan het in burgeroorlog verkerende land El Sal vador. Over dat Ameri kaanse verzoek werd Van der Klaauw don derdagmorgen door de Kamer aan de tand ge voeld. Tijdens dit debat vroeg de PSP'er Fred van der Spek zich af of Eagleburger wel zou weten waar El Salvador ligt „Of is hij net zo'n nitwit als zijn collega Clarke?", aldus Van der Spek. En hatsekidee, opnieuw greep Dolman in. „Pardon, dat kan ik niet toestaan", riep hij uit. Van der Spek keek verbaasd om zich heen en zei: „Nou ja, ik be doel, weet hij net zo weinig als zijn collega Clarke?". Het feit dat Dolman het betreffende scheld woord als niet- gezegd wenste te beschouwen, drong echter niet door tot allen in de zaal. Mi nister Van der Klaauw interrumpeerde de PSP'er even later als volgt: „Het is niet zo dat ik, zoals de heef Van der Spek wilde insinue ren, naar een nitwit heb zitten luisteren". „Nee, nee", zei Dolman. „Dat woord is teruggenomen, dus daar kan de minis ter niet op ingaan Van der Klaauw: „Neemt u mij niet kwalijk...eh, het is niet füsof ik heb gesproken met iemand die niet op de hoogte was van zijn zaken". Vervolgenswerd het nog boeiender, omdat Van der Spek later toch weer teruggreep op wat hij niet gezegd mocht hebben. Hij omschreef dat als het „woord dat ik in gedachten had". Dolman schudde heftig het hoofd U had niets in gedachten!", zei hij. Dat werd Van der Spek toch te gortig: „U kunt mij toch niet verbieden iets in gedachten te hebben!". De voorzitter hield echter voet bij stuk. Er mocht, zo maakte hij duidelijk, niets in het stenogra fisch verslag worden opgenomen, waaruit zou kunnen blijken dat Van der Spek de Ame rikaanse onderminister met een scheldwoord had aangeduid. Het is eigenlijk bela chelijk", zei Van der Spek ons na afloop van het debat. „Die man is over de hele- wereld aangeduid als nitwit. En bovendien, dat woord mag weliswaar niet in de Handelingen komen, maar het wordt wel aan de grote klok gehangen, want bijna iedere jour nalist schrijft erover en hef is ook op de radio te horen geweest. Je kunt in deze tijd zoiets toch niet wegmoffelen?". LIJKEN 4 Er zit inderdaad een luchtje aan die lijken, want er zijn tal van an dere woorden en uit drukkingen die Dolman wèl toestaat. Deze week nog beschuldigde Van der Spek in het debat over Zuid-Limburg mi nister Wiegel ervan, de Kamer te chanteren. Hij mocht gewoon door praten. En sterker nog, tijdens een debat over enkele onderwijskwes ties viel mevrouw Gin jaar-Maas (VVD) op on gewoon felle wijze uit tegen Chel Mertens (D'66) met de woorden: „De heer Mertens kletst uit zijn nek, zoals D'66 altijd doet". Het- mócht allemaal van Dolman. Willekeur? „Nee hoor", zei Dolman toen we hem het probleem voor legden. „Misschien is het wel zo dat ik de ene keer iets gemakkelijker ben dan een andere keer, maar dat ligt dan vaak aan de sfeer tij dens een debat. Op de momenten dat ik deze week ingreep was de sfeer nogal gespannen. Maar los daarvan moe ten er in elk geval nor men zijn voor het taal gebruik in het parle ment. Het past nou een maal niet in een parle ment dat alles en ieder een wordt uitgemaakt voor rotte vis. Die nor men verschuiven na tuurlijk in de loop der tijd wel een beetje. Je zult het niet geloven, maar in de jaren vijftig werd voorzitter Kor ten- horst zelfseen keer boos toen een kamerlid zei dat een collega on zin stond te vertellen. Dat moest worden te ruggenomen. Daar la chen we nu toch om?". HAAG „Ik zeg H Dl al twee jaar: Ja- "taoet zijn export Europa beperken, s worden wij ge- oor de fen afwerende egelen te nemen, duurt niet lang het is zo ver. Als panners volharden niets doen wordt ivoerbeperking on- jdelijk". Duidelij- d van WD-staats- aris mr. Karei H. tuur. (57), op het mi le van economi- zaken sinds drie m elast met de bevor- lï^ll van de Neder- lIVW export. Enkele l geleden ontkende ninister Van Aar- nog dat tot protec- tische maatregelen orden overgegaan, Beyen laat er geen rstand meer over ",s) In: het water is de iese auto-industrie grafie e^ven de lippen ge- Er moet nu opge- l> worden. wordt in het Canadese 1 i weer op hoog niveau Ie enorme Japanse ex- aar het westen gespro- als de Japanners voor De Bru Zich niet duidelijk vrij- ïeperkingen hebben op- zullen we tot afweren- itregelen moeten over- kondigt de bewindsman jWVSS et eerst zullen dergelij- JkKJJ«ortbeperkingen de Ja- DMM1 iuto's treffen, omdat de terwijuatie in de auto-indu- waclf grootst «s. Beyen sluit niet uit dat andere pro- ^yistische maatregelen W/volgen. Hij wijst in dit d op de moeilijkheden :e Philips te maken jij zijn verkoop van ttelevisies. ptssecretaris heeft nog Staatssecretaris Beyen: mogelijk Holland Expo naar Amerika steeds hoop dat de Japanners vrijwillig eieren voor hun geld zullen kiezen. Ondanks de laatste exportcijfers, die wijzen op een nog steeds voortduren de stijging van de Japanse ex port van auto's en tv's naar het westen, zijn er volgens hem te kenen waaruit blijkt dat de Ja panners het principe van een vrijwillige exportbeperking hebben aanvaard. De vraag is alleen nog hoe ingrijpend die beperking moet zijn. ,,Ik be grijp hun probleem wel", zegt de Beyen, „zij richten zich met een relatief eenzijdig pakket op een beperkte markt. Als je bovendien een tekort hebt op je betalingsbalans van twaalf miljard dollar (ook Japan moet dure olie importeren), is ex porteren ook voor de Japan ners een kwestie van overle ven. Dan kom je niet zo ge makkelijk tot vrijwillige be perkingen. Toch zal dat moe ten: ze verstoren onze markt met hun auto's enorm. Dat kunnen we niet langer toe staan. Daarom: als ze niets blij ven doen valt aan eenzijdige maatregelen in ËG-verband niet meer te ontkomen", aldus Beyen. Holland Expo Nederlands eerste exportbe vorderaar neemt niet £raag zijn toevlucht tot protectionis tische maatregelen. Een vrij willige beperking is uiteraard beter en bovendien zou Japan zich veel meer voor de import uit Europa moeten openstel len. Ook daarvoor heeft Beyen al herhaaldelijk gepleit. Daar lijkt vooralsnog echter even min veel van terecht te ko men. In de eerste negen maan den van het vorig jaar daalde de Nederlandse uitvoer naar het land van de rijzende ^on met bijna 12 procent, alle ex- portreisjes ten spijt. Volgens Beyen laat zich het nut van exportbevordering over de grenzen niet direct in handelscijfers vertalen. De sterke stijging van onze uit voer naar het Midden-Oosten in dezelfde periode wil hij dan ook niet meteen op het conto schrijven van de varende pro motietentoonstelling Holland Expo, die in 1979 de Golfstaten bezocht. Toch zijn dit soort uit stapjes uitermate nuttig. Staatssecretaris Beyen, pas te rug van Holland Expo II naar Korea, Taiwan, Hong Kong, de Filippijnen, Singapore, Ma leisië en Indonesië, is er be paald enthousiast over. De te vreden reacties van de deelne mers (sommigen hadden de kosten er na de eerste stop in Korea al uit) en de schatting dat voor een miljard aan or ders zou kunnen worden bin nengehaald, onderschrijft de bewindsman. „Vooral de klei nere bedrijven deden het erg goed en daar ben ik bijzonder blij om". Hij wijst op de relatief hoge economische groei in de lan den van het Verre Oosten waar Nederland op zou kun nen inspelen, ook al heeft men daar veelal niet de beschik king over oliedollars, zoals in de Golfstaten. Er zal echter wel een follow-up van de Hol land Expo II nodig zijn om deze vooruitzichten in realiteit om te zetten. Evenals bij de or ganisatie van deze exportreis kan het bedrijfsleven dan weer rekenen op de medewer king en financiële steun van de overheid. Naar Amerika Beyen sluit niet uit dat de Expo II meer zal opleveren dan de eerste versie van dit varend Nederlands visitekaar tje. Gezien het succes van de formule wordt er al over ge dacht volgend jaar met een Expo III naar de Verenigde Staten te varen. In april 1982 wordt het. 200-jarig bestaan van diplomatieke betrekkin gen tussen de VS en Neder land gevierd. Beyen ziet dat als een aardig aanknopings punt voor het Nederlands be drijfsleven zich eens aan de andere kant van de westerse wereld te presenteren. „En dat mag best wel eens gebeuren, want het gaat helemaal niet goed met onze export naar Amerika. We voeren op dit moment voor bijna 10 miljard gülden meer in uit Amerika dan er uit Nederland naar toe gaat. Van alles wat we uitvoe ren gaat maar tweeënhalf pro1 cent naar de VS. Toch ligt in Amerika een geweldig poten tieel aan koopkracht. We zou den daar een veelheid van produkten kunnen afzetten", .is de overtuiging van de be windsman. Dat zou voor de Nederlandse* export geen slechte - zaak zijn. Want zoals overal in het wes ten is deze de laatste maanden behoorlijk ingezakt. In 1979 was er sprake van een sterke opleving, maar in 1980 volgde een diepe terugval waarvan het einde nog niet in zicht lijkt. Toch is staatssecretaris Beyen nog niet zo somber. „Met een export var» 147 mil jard wisten we vorig jaar toch nog 15 procent meer te expor teren dan in 1979, ook al was die groei dan maar de helft van het jaar daarvoor". Als be langrijkste oorzaak naast de algemene economische malaise wijst Beyen vooral de hoge rentestand aan. „Die remt de investeringen enorm". Niet meer te duur Het kostenpeil van de Neder landse industrie is niet langer de voornaamste belemmering in de bevordering van onze export. Twee jaar geleden riep Beyen in deze krant nog ver twijfeld uit: „Nederland is en blijft nog steeds veel te duur". Dat tij is dankzij de loonmati ging van de laatste jaren in 'gunstige zin gekeerd. Staatsse cretaris Beyen: „Het kosten peil van onze industriële pro dukten hebben we bijzonder goed in de hand kunnen hou den. De loonstijgingen in Ne derland zijn relatief laag ge weest in vergelijking tot de ons omringende landen. Ook wat de prijzen betreft kunnen we best mee. Omdat het be paald niet meer zo is dat je moet zeggen dat we over de hele linie te duur zijn hebben we ons vooral een gunstigere startpositie op nieuwe export markten, zoals het Verre Oos ten, kunnen verwerven". Onder die landen valt ook Tai wan, hët land van de beruchte duikboten en een van de reis doelen van de Holland Expo. Omdat Nederland Taiwan niet erkent mocht de bewindsman niet zelf een kijkje gaan ne men op dit eiland. Hij leidde in die tussentijd een handels missie naar Maleisië. Eenmaal thuis op zijn departement, steekt Beyen echter de gewel dige exportmogelijkheden' die Nederland naar deze „Chinese provincie" heeft allerminst on der stoelen banken. „Tai wan is buitengewoon welva rend land, waarmee op korte termijn veel zaken zijn te doen. Veel meer dan met de Volksrepubliek China", geeft de staatssecretaris toe. Toen hij twee jaar geleden het grote China bezocht op een ex portreis liet Beyen nog hoop volle geluiden horen. Op het terrein van de landbouw, zui vel, staalindustrie, luchtvaart, telecommunicatie en haven- bouw liggen voor Nederland talloze mogelijkheden, heette het toen. Het bleven echter mogelijkheden op papier, want China verzette de bakens en koerst nu allereerst aan op een verhoging van de levensstan daard voor de eigen bevolking. Westerse landen komen daar nauwelijks meer aan te pas. Daarom haalde China een streep door de miljardencon tracten met Japan en West- Duitsland en deze landen leve ren geen onderzeeërs aan Tai wan. Wedt Nederland met al die heisa over de Taiwanorder dan niét op het verkeerde paard? Staatssecretaris Beyen: „De Volksrepubliek maakt nu een moeilijke periode door. Dat neemt niet weg^ dat het voor ons een belangrijke potentiële handelspartner blijft. Wanneer onze export daarvan zal kun nen profiteren, blijft voorlopig een open vraag. Toch streeft de Nederlandse regering er naar de banden met de Volks republiek zo veel mogelijk aan te halen. We moeten het nu niet voorstellen alsof we met de exportvergunning voor Tai wan een keuze hebben ge maakt en helemaal geen han del meer gaap drijven met de Volksrepubliek. Taiwan is echter op dit moment econo misch duidelijk van grotere betekenis voor onze export dan China". Hier geldt uiteraard het in handelskringen niet onbeken de spreekwoord: „Beter één vogel in de hand dan tien in de lucht". Op het moment dat de staatssecretaris van export bevordering onze vragen beantwoordt, laat hij er dan ook geen twijfel meer over be staan dat wat de Nederlandse regering betreft de RSV-order doorgaat. En wat het civiele deel ervan betreft kan Taiwan ook best vervolgorders plaat sen, laat de bewindsman we ten. „Maar laten we eerst maar eens zien dat we deze, voor de Nederlandse industrie zo be langrijke order binnen krij gen". ARJEN BROEKHUIZEN Winger^ üiitk Nieuwe Rijn 106, hoek Langestraat 071-120500. Ituin 30 'KORTING °P banden, ardoro jl,,a,en- schokbrekers. i-Mftnóo!?' Jansen- Nassau- 1-o90092$ Bodegraven. Tel. staak prijs 600,-. Tel.n lappen met de flets, Ie koop mijn olkswagen 1200 rlma staat, 1600.-. 15-1691. Auto center 1-6 1977: Ford ?us me' ramen 1975; [4 1964; Opel Ascona 177;'Renault 5 L 1977; I29 coupé 1977; Opel Ipecial 1975. Ingeruild: (001974; Talbot Chrys- S 1978 met compl. ste^ I Qoetf"- f 6-950--: Mltsubis- »r 1977. Met Bovag l>ewljs. Financiering. 2e tstgracht 14. en St. ïling aalraat 4. Lelden. Tele- ICh Q7(j;133674 en 153627. d. Poidi. Lada 1500 S 00 km., geel, m. trek- ,0-st.. 2.950,-. Bos- L01727-5153. BMW 2002 te koop, Amerikaanse uitvoe ring, met veel accessoires, o.a. Sunroof. 1972, prijs n.o.t.k. Tel. 01719-16359. Simca Chrysler 1308 S. bj. '78.'50.000 km. prijs 6950,-, evt. met ANWB-keu- rlng. Tel. 02521-16374. Te koop bj. '74 met LPG-Inst., banden -t- accu nieuw, prijs n.o.t.k. Tel. 071-132809. Toyota 1000 19N, bj. mei '79. km.: 39.500. Alle keuringen 01719-13378. MEDEDELING: heeft u als hobby ontevreden-zijn, wordt dan klant van Garage Poot, Val kenburg. Afzender 'n hobbyist. Te koop Ford Escort 1100 I WATERSPORT EVINRUDE buitenboordmoto ren van 2 tot 235 pk. Reparatie, verkoop, inruil, financiering. Hoofddealer. Techn. Bur. Bloem Jacht en scheepsartike len. Hogewoerd 104, Leiden. Tel. 131620. Te koop Flying Arrow geschikt voor zee en meren, 7 2500,-, met trawler. Te bevr. na 18.00 uur. Zonnekamp 71, Noordwijk. Te koop: een stalen jachtje van 6 1/2 meter met 20 pk. Ya maha, met toebehoren. Tevens speedboot, polyester, 4-pers. met 25 pk. Yamaha. T.e.a.b. Te lefoon: 071-896746. T.k. riante speedboot merk: Viorchester Arrow, 5 lang met 55 pk. Chrysler motor en compl. met goede helling- trailer. Speciale prijs: 6.950,-. Tel. 02968-5787. Te k. aangeboden: complete luxe keuken HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING, hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange, Molenstraat 49, Noordwijk. Tel. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. I WONINGRUIL Vanaf Ede naar regio Leiden-, Katwijk 3 kamerflat toilet, douche, balkon. Huur 224,- p.mnd. excl. verwar ming, tel. 08380-18482. Aang. nieuwe 2-kr.woning in centrum Leiden. Met keuken, douche, berging, c.v., balkon op zuiden. Huur 280,-. Gevr.: groter in of rond Leiden of Den Haag. Brieven onder nr. 8233 bur. van dit blad. Te koop: als nieuw Honda 550 cc Juli '79, met nieuwe banden. Oude Adeselaan 36, Rijpwetering. Te k. motor HONDA 400, bj. 3- '79, km. 90.000. Met rek en Krauserkoffers, 3.000,-. Tel. 071-896128. Suzuki crosser 125 cc, prijs n.o.t.k., zee te bevr. T. v.d. Berg. van 't Haaffstraat 31. Noorpwijker- hout, 02523-5802. Te k. motorfiets Ducati 860 i.z.g.st., bj. '77. 14.000 km, vr.prijs 3200,-. Tel. 132001, vr. naar v.d. Meer. I LESSEN EN CLUBS VW autorijschool Vertrouwen voor uw rijopleiding in Leiden en omg. Les in VW Golf. Betaalbare lesprijs kor ting eerste 10 lessen. Tel. 02521-15275. Autorijschool Serenity na veel geslaagden kunnen wij weer nieuwe leerlingen plaatsen zowel voor avond als overdag. Tel. 071-211195. I KUNST EN ANTIEK ART GALLERY „1900,, Voor al uw Inlijstwerk. Nieuw: aluminium lijsten in verschillen de kleuren. Geversstraat 25, Oegstgeest. Tel. 170544. In het Zlngerhotel bij de vuurtoren. Vrijdag 20 februari 19.00-21.00. Zaterdag 21 februari 11.00-17.00 uur. Zondag 22 februari 11.00-17.00 uur. Willem A. Bonvie restaurateur antieke boerenmeubelen stoelenmatten enz. Verkoop an tiek. Gespecialiseerd In blanke en donkere boerenmeubelem, ouder dan 100 jaar. Toussalnt- straat 25, Alphen a.d. Rijn, tel. 01720-94990. DIVERS PERS. GEVRAAGD Prenatal vraagt part-time verkoopster voor Iedere maandagmiddag en zonodig andere dagen, bij ziekte en vakantie van de andere medewerksters). Telefonische reacties 071-122498, vragen naar de heer of mevr. Van Wezel. Slagerij Hans v.d. Koolj, Dorps straat 28, Oegstgeest, tel. 071- 153033.vraagt slager ONROEREND H GOED GEVRAAGD Q Vraag onze woongids. Huis ver kopen? Zorg dat uw woning er ook In komt. Inl. Makelaardij Van Beukering Tel. 071-134341. Lid NBM. Gevr. verkoopster als oproepmedewerkster voor drukke dagen, vakanties enz. ruime ervaring in verkoop van mode vereist. Leeftijd tot 40 jaar. v. Leeuwen Jonge mode in confectie en lin gerie, Breestraat 137, Lelden. Tel. 071-123957. Te koop gevraagd: woonhuisje In Leiden of omgeving. Opknap pen geen bezwaar. Contanten aanwezig. Tel. 071-212716. ZAKEN EN FINANCIERINGEN Adm.kantoor B. Levering B.V. voor verzorging van uw administratie, belastingaangiften, advie zen. Ook aangiften Inkomstenbelasting voor particulieren. Tele foon 02521-12174 of 020-252779. VAKANTIE DIVERSEN over de Zuidhollandse wateren. U kunt dan uzelf zijn en geheel ii eigen kring een ggeweldlge dag beleven. Reserveer tijdig uw daj Tel. 01715-1658/1570/1698. Dr. v. Noorlstraat 124 2266 HB Stompwijk (gem. Leldschendam) Touringcars bestellen? Bovo- tours bellen! Modern materiaal, concurrerende prijzen. Tel. 01713-91.07, Roelofarendsveen. Allgau/ Klein Walsertal Prijzen v.a. 155,-p.p. p.w. (lo gies ontbijt). Voor Inf. Delta- mar, Postbus 294, 2300 AG Lel den of tel. 01725-1847. Vakantie Wallis Zwitserland Te huur 4/5-pers. app. met ter ras op zuiden, wandel- en skige bied. Inl. 01751-15417. type Chalet, afm. 10x3.60. Ind.: 2 sl.k., douche/toilet, keuken, woonk., hal. Geheel geïsoleerd. Prijs: 28.500,-. Rustige staan plaatsen beschikaar. Inl.: Hout bouw Butzelaar b.v., Veldzicht- weg 13, Ermelo. Tel. 03410- 141480(18162. ADVERTEREN DOETVERKOPEN I KENNISMAKING In 15 Jaar hebben wij de naam verkregen een degelijk en betrouw baar bureau te zijn voor huwelijk, relaties en vriendschap. U kunt kiezen uit: persoonlijke bemiddeling (tot slagen), schriftelijke be middeling (eigen keuze), video-bemiddeling (modernste methode). Erkend door de Raad van Toezicht. Hoofdkantoor: Postbus 122, 6711 EP Ede. tql. 08380-14192. Afd. Lelden: Carneoolstraat 46. tel. 071-767438. Als je net 26 bent, veel aan sport (tennis e.d.) doet en leuk werk hebt, dan heb je veel, maar toch mis je dan een leuke jonge VROUW waarmee je alles kunt beslissen en die samen met jou wil genieten (op vakan tie trek ik graag door Amerika) en samen een toekomst wil op bouwen. Ik bei} donkerblond, heb bruine ogen, 1.80 m lang. Wil je met mij kennismaken, schrijf mij dan even: p/a Euro pa. Maanvlinder 5, Leiden. Het bespaart u veel geldl 111 bontmantels gaan nu weg voor zeer lage pak- mee-prijzenl I Kredietservice mogelijk. Het Bontpaleis, Hoog straat 153, Rotterdam-C. Koop avond tot 21 uur open. Onze Ia3tste bontmantels moe ten wegl Nu div. bonimantels v. spotprijzen! I Volle garantie. Desgew. soepele kredietservi ce. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. Vrijdags tot 21 uur geopend. Dames de grootste sortering kwallteitspruikjes In diverse kleuren en grijstinten vindt U bij Pruikenspeciaalzaak Haarhuis v. Tongeren, Bree- straat 32. Leiden. Tel. 071- 125212. Tevens onderhoud en reparatle's. biedt zich aan om bij u aan huis te knippen, föhnen, watergolven en permanenten. Bellen voor 10.00 uur: 071-411782. Zeer uitgebreide collectie HANDSCHOENEN, sjaals en mutsen De Haas Haarlemmerstraat 80-82, Leiden. ONDERHOUD EN REPARATIE Het van ouds bekendste en goedkoopste adres bedrijf. Tel. 132481. Herenstraat 7b, Leiden. Wij ontstoppen met de modernste appa ratuur. Vaste tarieven 100,-. incl. BTW. Ook het adres voor rioolreparatie en vernieuwing. Radio of tv DEFEKT, bel 01729-11 8523, b.g.g. 9251, wij komen dl-| rekt, ook voor wasautomaten! en geisers, ook 's avonds. j ADVERTEREN DOET VERKOPEN!

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7