Verbouwd Parochiehuis in Lanseraar heropend Parkeerplaatsen aan Voorstraat Gemeentelijke werkplaats gaat 115.000 gulden minder kosten e< Vooiwa hoort waft Ceidóegouflg/nt Energie- besparing ir| Leiderdorp VE r< „De Schakel99 wint school judotoernooi Goed Wonen" veertig jaar B EN W ALKEMADE WERKEN SUGGESTIES VAN CDA-RAADSLID KLERKS UIT Honderd-jarige in Oegstgeest Ongedeerd na botsing op rijksweg Volle zaal voor ,The Oldtimers „111c uiuuiiicia lo ?ai REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 19 JANUARI 1981 "TfJ^ ting Zonnewoningen dorp houdt donderdag nuari een bijeenkom! energie- en milieu| wonen in het ge meet aan de Statendaaldej Leiderdorp. Dat gebq het kader van de t« stelling over energie ij menteel in het gemeei wordt gehouden. .(Van Er worden twee leziniD^Ol houden op deze avortnland Hospers zal de doelstdj tijd» van de stichting uiteej even1 en ir. J. Christinsson ge?n Ta toelichting op ontwerp#®1" Va woningen waarin zuinje niin energie kan worden jnister sprongen. Dergelijke 6ordei gen worden mogelijk roordt derdorp gebouwd. De s^ent e verwacht in 1982 te W>ken. beginnen met de bouw Hands eerste zonnewoningen fÜn b® ten hof-Oost. De vergen exl begint om acht uur. 5 Za]£i Afscheid mevrouw Tichler ningin Julianaschool, derde de Houtkampschool en vierde het Het schooljudotoernooi van de gemeente Leiderdorp is gewon- team van Elcerlyc. Het toernooi werd afgelopen zaterdag gehou- nen door het team van de Schakel. De samenstelling van het den in de sportschool van Theo van Houdt die namens de sport- winnende team was: Jan Willem Mooijaart, Bas Kemme, Roel commissie van de gemeente Leiderdorp de organisatie in han- Mennes, Jan Groot, Marleen Stafleu en Ludo Mennes. Het team <jen had. Wethouder H. J. Verdier van onderwijs reikte de prij- werd gecoached door Frank van Houdt. Tweede werd de Ko- zen ujt VOORSCHOTEN Teneinde de parkeersi tuatie rond de Voorschotsense Voorstraat te verbeteren wordt momenteel een parkeer terrein achter het postkantoor aangelegd. Men verwacht dat dit parkeerterrein bin nenkort gereed zal zijn. Naast de voormali ge boerderij Voorstraat 11 zal en verbin dingspad tussen dit parkeerterrein en de Voorstraat worden aangelegd. Dit parkeer terrein zal voorlopig uitsluitend via de Ko ninklijke Marinelaan bereikbaar zijn. In verbanfcl met de aanleg van dit parkeerter rein, dat in eerste instantie 61 parkeerplaatsen omvat is vorig jaar besloten om het parkeren in de Voorstraat te ordenen door de aanwijzing van 29 parkeerplaatsen voor kort parkeren. Buiten deze parkeerplaatsen zal, uitgezonderd het laden en lossen van bedienend verkeer, niet geparkeerd mogen worden. Op korte termijn wordt met de aanleg van de 29 parkeerplaatsen voor kortparkeerders be gonnen, Omdat de werkzaamheden niet ingrij pend zijn. kan de overlast beperkt blijven. De werkzaamheden zullen naar schatting vier we ken in beslag nemen. De kortparkeerregeling in de Voorstraat gaat in op het moment dat het parkeerterrein achter het postkantoor voor ge bruik wordt opengesteld. KOUDEKERK AAN DE RIJN Woningbouwvereni ging „Goed Wonen" vierde zaterdag haar 40-jarig jubi leum met een druk bezochte receptie. Namens het ge meentebestuur bood me vrouw M. Ie Large op sym bolische wijze een grote kooi met vogels aan, die een plaatsje zal krijgen in het bejaardencentrum, waar de woningbouwvereniging kan toor houdt. Voorzitter W. van Vegten ont ving de zilveren erepenning van de Nationale Woningraad. De heer Van Vegten maakt al 39 jaar deel uit van het bestuur van de jubilerende vereniging. Mevrouw Van der Vlugt bood namens de C.A.I. een voorzit tershamer aan. In zijn dan kwoordje hield de heer Van Vegten een pleidooi voor een voortvarende aanpak van de woningbouw voor jonge gezin nen. LEIDERDORP 1 meente Leiderdorp vrijdag 30 januari het lid mevrouw D.W. 7 Moerman (VVD) ei scheidsreceptie aan I gemeentehuis aan de I daalder 1 in Leiderdo LLE/1 Mevrouw Tichler-Moep kanti benoemd tot directeur steerd gemeentelijke Geneeskindse en Gezondheidsdienst i',die i hen aan den Rijn en zale en 1 om haar lidmaatschap 5 gist» gemeenteraad van Leid word met ingang van 1 f^n, di 1981 beëindigen. M$e poli Tichler-Moerman is tie lang raadslid geweest iVan E derdorp. waarvan aclVoor d wethouder. Twee jaar geprc voorzitter van de VVD,moeht in de gemeenteraad. Degenwo tie wordt van vijf totfcebber uur gehouden. bdvoca Vla-dievepen fluor gepakt ALPHEN AAN DEN De politie van A heeft vannacht om vi< twee mannen op hete betrapt bij de diefsta pakken vla en yoghur Een 21-jarige en een 20 man uit Alphen werdei gehouden. De melkprofe van stonden in een containei irden de Hofzichtlaan. flesj ALKEMADE Burgemeester en wethou ders van Alkemade hebben hun voorstel aan de gemeenteraad betreffende het ver bouwen van de nieuwe werkplaats van O- penbare Werken aan de Korte Goog zodanig aangepast dat er een besparing ontstaat van niet minder dan ƒ115.000,-. Dit is precies het bedrag dat CDA'er Klerks in de raadscom missie financiën noemde als gemakkelijk haalbaar. Zoals bekend werd vorige week door deze raadscommissie een spoedvergadering belegd om B en W erop te wijzen dat men niet ak koord zou gaan met een verbouwing die een half miljoen gulden zou kosten. De besparing is bereikt door inderdaad te be zuinigen op de twee punten, die de heer W. P. Klerks had aangegeven. Zo werd in het oor spronkelijke plan voor de geprojecteerde ont- sluitingsweg tussen het oude en het nieuwe ge bouw een uitvoering in asfalt op een aan te brengen funderingslaag voorgeschreven. Vol gens de nieuwe opzet zal de bestaande stelcon- platenbaan worden gebruikt als een deel van de öntsluitingsweg. Het overige gedeelte van die weg blijkt nu te kunnen worden gemaakt van de voor en naast het gebouw vrijkomende stelconplaten. Dit simpele en voor de hand lig gende alternatief levert een besparing van 53.600,- op. De tweede aanzienlijke besparing wordt bereikt door de scheidingswand tussen het magazijn en het te verhuren gedeelte uit te voeren in een lichte constructie van brandwerende panelen in plaats van metselwerk. Bovendien wordt de kantine kleiner gemaakt en anders gesitueerd; hierdoor wordt tevens de situering van andere ruimtes omgewisseld. De wanden krijgen thans een hoogte van slechts drie meter en worden opgebouwd uit lichte bouwstenen. Deze maatre gelen leveren een besparing op van 39.000,-. Tenslotte had de heer Klerks in de raadscom missie financiën geïnformeerd naar het rende ment van verhuur van een gedeelte van een hal aan de woningbouwvereniging. B en W zijn van mening dat sinds de kosten voor het aan brengen van een scheidingswand, benodigd om het gebouw gedeeltelijk voor verhuur geschikt te maken, zijn teruggebracht tot ongeveer 20.000,-, de kapitaallasten van dit bedrag daaruit kunnen worden gedekt. Zij hebben de gemeenteraad voorgesteld een krediet van ƒ380.000,- (in plaats van de oorspronkelijke 495.000,-) te voteren ten behoeve van de on derhavige verbouwing van Openbare Werken. Desgevraagd deelde de heer Klerks mee dat verdere bezuinigingen volgens hem niet tot de mogelijkheden behoren. „Verder bezuinigen zou niet verantwoord zijn. De voorzieningen voor het personeel van de buitendienst mogen niet worden aangetast. Men heeft lang genoeg met een uiterst sobere huisvesting genoegen moeten nemen. Voor het optimaal funktione- ren van de verschillende takken van dienst zijn goede voorzieningen een vereiste. Deze zijn door de nu aangebrachte bezuinigingen niet aangetast. Ook hebben B en W met deze tege moetkoming hun bereidheid tot bezuinigen in daden bevestigd", aldus de heer W. P. Klerks. Mevrouw v.d. Mey met het echtpaar Scheenstra. OEGSTGEEST „Ik ben een echte Kat- wijkse, maar vandaag ben ik 100 jaar", zegt mevrouw Van der Mey die al vele jaren in de Oegstgeestse wijk Buitenlust woont. „En ik ben blij met die 100 jaar, want ik heb voor geen cent zorg". Voluit luidt haar voor naam Leuntje. Bij alles wat ze zegt lacht ze de bezoekers vrolijk toe. Het is duidelijk dat ze houdt van het leven. Ondanks alles wat ze heeft meegemaakt: „Ouwe mensen van honderd jaar, als die gaan vertellen worden het boeken vol" laat ze weten. Toen ze nog maar nauwelijks vier was overleed haar moeder en bleef ze alleen met haar zusje en haar vader. Op. achtjarige leeftijd had ze al een „dienstje". Ze groeide op aan het Katwijkse Oostpad en tijdens haar huwelijk verkocht zij de bloemen die haar man op een landje kweek te. Keihard werken voor een klein inkomen. Haar huwelijk werd gezegend met 12 kinderen waarvan er nog vier in leven zijn. Leed werd haar niet bespaard. Haar man verloor ze 30 jaar geleden. „Ik hou van mensen om me heen" lacht Leuntje die dwars door alle tegenslag haar vrolijke karakter heeft gehouden." Ik voel me nog net als een jong meisje, maar ja je wordt een beetje doof". Zaterdag kwamen burgemeester Scheenstra t zijn echtgenote op bezoek. „Dat ik dit nog mee mag maken", vertrouwt ze iedereen, die maar luisteren wil, toe. Gisteren kwamen de kinde ren, kleinkinderen en achterkleinkinderen op bezoek. En verder de heer Zaalberg en me vrouw Medendorp namens het bestuur van wo ningbouwvereniging „Buitenlust". Op haar da gelijkse wandeling bezoekt de honderdjarige nog vaak het bestuurshuis van die woning bouwvereniging om even een praatje te maken. ROELOFARENDENSVEEN Een 21-jarige automobilis te uit Leiden is vanmorgen met de schrik vrijgekomen na een aanrijding op de rijksweg Den Haag-Amster dam, ter hoogte van Roelo- farendsveen. De vrouw reed op de linkerweghelft om een vrachtwagen in te halen, toen ze door een plas reed «n de macht over het stuur kwijtraakte. Hierdoor kwam haar auto te gen de vangrail terecht, stuitte terug en werd letterlijk en fi guurlijk onder de combinatie van een 41-jarige vrachtwa genchauffeur uit Mijdrecht ge vouwen. De auto van de Leid- se vrouw werd beklemd on der de vrachtwagen enige meters meegesleurd om ten slotte op de rechterweghelft tot stilstand te komen. De vrouw werd ongedeerd uit de restanten van haar auto wor den gehaald. Terwijl de mate riële schade aanzienlijk was, kon de rijbaan vrij snel wor den vrijgemaakt. Het spitsver- keer ondervond geen noe menswaardige hinder van het ongeval. AARLANDERVEEN Voor een volle zaal bracht vereniging „The Oldtimers" zaterdagavond de klucl rose pyama". Het toneelstuk laat zien wat er kan geh als de zeer bazige en achterdochtige schoonmoeder Nieuwenhuizen) een dagje weg is. De heer des huizes (Tom van Veen) komt pas tot leven w zij weg is. Als zijn vrouw (Anja van Kessel) en haar moede de bus gaan, belt zijn buurmeisje (Mieke Verbey) aan a taxi te mogen bellen. Bij het weg gaan valt haar koffertjj en bij het oprapen van de spullen laat zij de rose pyamaf huis liggen. Hij verstopt de pyama, maar zijn vrouw en moeder vinden hem natuurlijk en een en ander leidt tot komische situaties. De bijrollen werden vertolkt door: Wil Map Hijman, Marieke Kempen, Renier Kempen en Frani dras hriften Ihinees 4 De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? noteer m.i.v abonnee van de Leidse Courant Naam Ad res Postcode/Plaats p. Ook als nieuwe 15-jarij nd, da behoc iteit v; Betaalt wordt per maand (automatische afschrijvf per kwartaal 100 J Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren I -hangertje met het sterrebeeld Naam Adres Postcode/Plaats f Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel I plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE LANGERAAR Het dorp Lange- raar beschikt sinds zaterdag weer over een ontmoetingsruimte waarin veel activiteiten kunnen plaatsheb ben. Na een vier maanden durende verbouwing opende om half elf mi nister Gardeniers van CRM het uit 1928 daterende Parochiehuis „Sint Joseph". De minister deed dat door de onthulling van een koperen pla quette, waarop de datum van de ope ning en haar naam staan. Burgemeester P. J. Verhoef trad op als gastheer. In zijn openingswoord memo reerde hij de totstandkoming van het gebouw - een initiatief van de toenma lige pastoor P. J. Bonnet - om het paro chieleven aan te vullen en te verstevi gen. Dat ging gepaard met grote finan ciële offers. De burgemeester dankte een speciaal opgericht comité, dat sinds augustus van het vorig jaar het nu ver jongde ontmoetingscentrum exploiteert. De heer Verhoef noemde de her-inge- bruikname van het Sint-Joseph-ge- bouw een eerste concretisering van de uitwerking van het welzijnsplan. „Ter Aar is één van de eerste gemeenten in ons land die een dergelijk plan al hele maal heeft uitgewerkt. Dit verjongde gebouw moet in het teken staan van vrijheid, blijheid, vriendschap en sa menwerking", aldus Ter Aars eerste burger. Ook minister Gardeniers ging in haar woorden uitgebreid in op het belang van een welzijnsplan. Zij prees Ter Aar gelukkig met het feit dat deze platte landsgemeente tot een van de eerste van het land behoort die al een kant en klaar welzijnsplan op tafel hebben lig gen. Veel muziek De opening van het Parochiehuis ging gepaard met veel muziek. „Arti et Reli- gioni", de Langeraarse muziekvereni ging die ook permanent een ruimte in het gerenoveerde gebouw in gebruik gaat nemen, als repetitie- en opslag ruimte - gaf een prima serenade weg. Daarna was er een optreden van het jongerenkoor Vita Nova, alsmede een kort optreden van het koor van de Ae- resteijnschool. Ook in de toekomst zal er in het ge bouw veel gemusiceerd gaan worden, waarmee Arti gistermiddag al een be gin maakte door een koffieconcert te verzorgen. Het aan de eisen van de tijd aangepaste Josephgebouw is nu geschikt voor vele activiteiten. Het gebouw is vijf zalen van verschillende grootte rijk, In ver band met de heropening is er een feest programma opgesteld voor de gehele komende week. Na het koffieconcert en de filmvertoning voor de jeugd, gis teren, is er dinsdag een bingo-avond. Woensdagavond worden er enkele oude films van Langeraar vertoond, terwijl donderdag handwerken en be- jaardensoos in de belangstelling worden aanbevolen. Donderdag weer film, met onder andere opnamen van Ter Aar. Vrijdagavond een bioscoopfilm, „Luchthaven in alarm", en aanstaande zaterdag opvoering van de klucht „De onbetaalbare loodgieter". Mevrouw Gardeniers onthult de plaquette.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4