Stacaravans bij Rijpweteringse boer moeten weg Ja GS STEUNT BELEID GEMEENTE ALKEMADE: „Alkemade prijst zich uit de markt me,/ containerverhuur" gi Laatste pand Castellumplein binnenkort onder de slopershamer :>1 Midden Rijnland bezorgd over bezuinigingen VOOIWd hoort wal Ceidóc SouAcmfêS CDA-RAADSLID KLERKS; Uitbreiding tenniscomplex stuit op bezwaren REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 13 JANUARI 1981 I3ac RIJPWETERING De twee stacara vans op het terrein van de Rijpwete ringse agrariër J. Clemens in dë Ader- polder moeten weg. Deze beslissing heeft Gedeputeerde Staten van Zuid Holland genomen. GS steunt met deze beslissing het beleid van de gemeente Alkemade. De gemeente wil van de stacaravans af en alleen toercaravans 'brj-de-boer' toe laten. Om dit te bewerkstelligen voegde de gemeente een aantal jaren geleden de zogenaamde uitstervingsregeling toe aan de vergunning voor het plaatsen van sta caravans op het terrein. Deze regeling komt erop neer, dat staanplaatsen waar deloos worden zodra de stacaravans van eigenaar verwisselen. Toen dat drie jaar geleden gebeurde, was de heer Clemens echter niet op de hoogte van deze rege ling. Alkemade zag daarin geen aanlei ding om de regeling te ontkrachten en hield vast aan haar beslissing. In 1977 gingen de beide caravans over in handen van andere eigenaren. Vanwege de prachtige staanplaatsen werden de ca ravans ver boven hun waarde verkocht. De nieuwe eigenaren, de heren G.A.M. van der Gaag en R.H. van Rijsen, koch ten de caravans voor 18.000 gulden, ter wijl de 'huisjes' een waarde van slechts 2800 gulden hadden. Ondanks deze fi nanciële strop voor beide personen, hield de gemeente voet bij stuk. Zij was van mening dat de heer Clemens de nieuwe kopers had moeten inlichten over het uitstervingsbeleid. Clemens, op zijn beurt, stelt dat hij de regeling zelf nooit gezien heeft en vindt dat de gemeente de kopers op de hoogte had moeten stellen. Overigens wist de gemeente dat de cara vans waren overgenomen. De heer Cle mens gaf in respectievelijk 1977 en 1979 de heren Van der Gaag en en Van Rij sen" op bij de gemeente als nieuwe huur ders. De kampeerders betaalden keurig hun forensenbelasting en dus wist de ge meente van hun aanwezigheid. De heer Clemens vond de beslissing van de gemeente niet terecht en diende een bezwaarschrift in bij Gedeputeerde Sta ten. Nu GS het bezwaar van de Rijpwe- teringer ongegrond heeft verklaard, moeten de caravans dus toch weg. Of de heer Clemens door de beide heren Van der Gaag en Van Rijsen aansprakelijk zal worden gesteld voor de, voor niets betaalde 36.000 gulden is nog niet duide lijk. ALKEMADE - „De gemeen te Alkemade prijst zich met haar containerverhuur vol ledig uit de markt", vindt het CDA-raadslid W. P. Klerks. Tijdens de raads commissievergadering fi nanciën vroeg hij gistera vond op welke wijze het ge meentebestuur de verhuur prijs van containers bere kent. Het ergert hem dat de meeste van de 25 containers, die bij aanschaf toch f 1.000,- per stuk gekost heb ben, renteloos in een hoek staan. De meeste grote bedrijven gaan zo langzamerhand over op containers van particuliere bedrijven, die gemiddeld zo'n f 250,- per jaar minder hoeven te kosten dan de gemeentelijke containers. „Kennelijk kunnen de particuliere bedrijven hun afval veel goedkoper kwijt dan de gemeente of kunnen op De voorzitter, de heer H. M. L. van Duijkeren merkte op dat de overheid hier eigenlijk werkt op het terrein van parti culiere instellingen. Overigens worden een stuk of tien con tainers, zeker in de zomer, vol op gebruikt ten behoeve van het toerisme. Hierop stelde de heer J. W. Kret (VGA) voor de resterende containers dan maar te verkopen. Tot slot zegde wethouder Van Duijke ren toe een hercalculatie te la ten makèn. LIE VEi Fietspad Het aan te leggen fietspad langs de Ripselaan gaat onge veer één miljoen gulden kos ten. Dit bedrag denkt het ge meentebestuur nodig te heb ben voor de grondverwerving, het dempen van de sloot en de aanlegkosten van het fietspad. Deze investering wordt ns verloop van tijd terugbetaald door provincie en rijk. De eer ste vijf jaar wordt het provin ciale aandeel echter niet uitbe taald, zodat de gemeente Alke- i made de zaak al die tijd moei voorfinancieren. Een en ander betekent een jaarlijkse tegen valler van zo'n 60.000,- i\ f 70.000,- extra rentekosten. De realisering van het fietspad kan nog wel enige tijd op zich laten wachten, omdat men bij de noodzakelijke grondver werving te maken heeft met zeven verschillende grondei genaren. Het is helemaal niet onwaarschijnlijk dat het vrij wel allemaal onteigeningspro cedures zullen worden. Het PA-raadslid H. van Tol wees erop dat het fietspad langs de Ripselaan volgens het provinciale fietspadenplan erg laag op het prioriteitenlijstje staat. Wethouder Van Duijke ren stelde toen maar voor om het geld dat de provincie al beschikbaar heeft gesteld voor een aan te leggen fietspad langs de Leidseweg, voorlopig te gebruiken voor het pad langs de Ripselaan. Hij ver wachtte hiervoor van de pro vincie wel goedkeuring te krij gen, omdat de aanleg van een fietspad langs de Leidseweg voorlopig toch nog niet moge lijk is. Uiteindelijk werd beslo ten tot het inwinnen van meer informatie op bestuurlijk ni veau bij het College van Gede puteerde Staten, alvorens de plannen aan de gemeenteraad voor te leggen. Openbare Werken Het raadslid Klerks meent f 114.000,- te kunnen besparen op de verbouwing van de hal len van Van der Meer ten be hoeve van de huisvesting van Openbare Werken. Hij vindt het niet nodig de oude werk plaats van Openbare Werken ingrijpend te verbouwen en ook het verleggen van het sportpad acht hij niet noodza kelijk. Het lijkt hem juist een goede zaak, als de Plantsoe nendienst en de Algemene Dienst geheel gescheiden afde lingen zijn. „In andere ge meenten is dat ook zo, en daar loopt alles op rolletjes", aldus Klerks. Van Tol zag ook niet in waar om deze afdelingen samenge voegd zouden moeten worden. Hij had trouwens liever gezien dat het gedeelte van (egaai de hallen van Van deer bli dat aan de woningboestelv niging verhuurd zal fallen aan de brandweer zouAls je toegewezen. „De br^oet ji krijgt op den duur steiamer tere auto's, en dan wcht, brandweerkazerne tejindh aldus Van Tol. Wëndt 1 Van Duijkeren was hfker, met hem eens en zegdraten zaak eventueel over vibstze| herzien. Het samenvoéostda het hele complex van jeidse re Werken verdedigdeeeft i argumenten van een emeu ter beheer en ëen sver di bewaking. Tot slot Met da heer Kret zich af wapstzeg penbare Werken nieteduld ieder ander de bmvelo moet aanhalen. tan di Omdat de commis^gj eerst de directeur va|g, bare Werken, de heet, nader aan de tand wiL, len, is besloten ook diL^ch punt nog niet in de fanen gende gemeenteraadsjjn(je] ring te behandelen. ^et ale zf VALKENBURG Dezer dagen zal het laatste pand aan het Castellumplein worden afgebroken. Het betreft het woonhuis, de zelfbedieningszaak en de broodbakkerij van Frans van der Krogt. In mei van het vorig jaar heeft Van der Krogt het pand verlaten en op een steenworp afstand van zijn oude onderkomen een nieuwe zelfbedieningszaak in gebruik genomen. Nadat het laatste oude pand aan het Castellumplein is gesloopt, gaat de gemeente over tot reconstructie van het plein. De ge meenteraad stelde onlangs een krediet van 420.000 gulden be schikbaar voor het maken van reconstructieplannen. Hoe het plein er na reconstructie precies uit komt te zien is nog niet be kend. Binnenkort zullen de plannen aan de gemeenteraad wor den voorgelegd. Verwacht wordt dat het reconstructieplan dit voorjaar in uitvoering wordt genomen. Het laatste oude pandje aan het Castellumplein. Maji ">n kl< »nzit. fiweel ïapelt; Dstzeg emak aar g; ewich succes leï ïheuri opherha'tz astzeg :gen naar iorger Duitsland HAZERSWOUDE i'™?' Majorettenkorps vk Kpn I Hazerswoudse jeuk. Capriole is uitgenodf^ aj l te nemen aan de of tijdens de vastenavik viteiten in het Wes~ Diis-wldnrf Het Hazerswoudse koi 2 maart voor de tweej naar Düsseldorf. De c toren van de festiviteit I gen de Hazerswoudse riekes naar aanleidQ. I hun uitstekende optre vorig jaar. De West-D levisie maakt evena I jaar opnamen van he ren. De uitzending viij via het eerste duitse r Woensdagmiddag 211 kunnen de leden jeugdcircus alvast hir beentje voorzetten tijc 'imitatie van het telev gramma „Stuif-es-ir aanzien van vele k< familieleden en vrieni - nen de jongeren hur niet verborgen talenti in het clubhuis van h' circus. r ALPHEN AAN DEN RIJN De Stichting Maatschappelijke dienstverlening Midden- Rijnland maakt zich zorgen over de aange kondigde bezuinigingen in de dienstverle nende sector. De stichting is financieel ge heel afhankelijk van het rijk en heeft dus direct te maken met deze bezuinigingen. De regering heeft voorgesteld 75 miljoen gul den te bezuinigen op gezins- en bejaarden- werk. Daarnaast zou er ook een paar mil joen op het maatschappelijk werk bezuinigd moeten worden. Hoe die bezuinigingen ver deeld worden, is nog niet bekend. Daarom stelt de stichting dat het opstellen van een beleidsplan voor 1981 een soort „koffiedik kijken" is. Overigens heeft minister Ginjaar laten weten dat de directe, hulpverlening door de bezuini gingen niet in gevaar mag komen. Er zijn zelfs extra arbeidsplaatsen toegezegd voor de hulp aan tijdelijke en langdurige zieken. Indien de Klannen van het ministerie van Volksgezond- eid te bezuinigen op posten als leiding, admi nistratie, huisvesting en reiskosten inderdaad wordt uitgevoerd, betekent dat voor Midden Rijnland een inkrimping van 1/3 deel van de middelen op deze posten. De stichting acht een dergelijke gang van zaken niet verstandig daar zij bang is dat dan vele zaken spaak zullen lo pen. De stichting is ook niet blij met de aangekon digde voorstellen dat de kliënten zouden moe ten bijdragen in de kosten. „Dat is hetzelfde als een dominéé die om geld vraagt voor geestelij ke bijstand", zo stelt de stichting. Indien dat plan wél doorgaat betekent dat er 35.000 gulden door de mensen moet worden betaald en dat acht de stichting niet haalbaar. Het totale tekort op de begroting van het afge lopen jaar bedraagt 34.000 gulden. Dit tekort wordt echter gedekt door de 60.000 gulden 'in komsten' (38.000 gulden kerkelijke bijdragen en 22.000 gulden donaties) van de stichting. Als de bezuinigingen doorgaan, gaat dat tekort met 100.000 gulden omhoog en dat kan men niet dekken. De subsidie die de stichting van het rijk ont vangt, wordt momenteel''centraal' betaald. De regering wil dat nu gaan veranderen en subsi die verlenen naar behoefte. Dat betekent dat de subsidie niet langer bij het rijk, maar bij de ge meenten gevraagd moet worden. Voor maat schappelijk werk zou deze regel binnenkort al van kracht worden. Hoe dat precies moet, is noch de gemeenten, noch de instellingen duide lijk. Een gang van zaken die Midden Rijnland als „paniekvoetbal" omschrijft. Liever ziet men dat de invoering van dit nieuwe systeem nog een jaar wordt uitgesteld. Midden Rijnland gaat dit jaar meer aandacht besteden aan het contact met de bevolking. Ook de onderlinge samenwerking met de diverse hulpverlenende instanties zal worden verbe terd. Daarnaast gaat men contact opnemen met instellingen als gemeente, kerk, vrijwilligers- groepen en politieke partijen. Dit alles om na te ga4n of de hulp wel overeenstemt met de be hoeften van de mensen. Fikse boete voor negeren stopbord HAZERSWOUDE/DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 47-jarige automobi list uit Hazerswoude vijftienhonderd gulden boete en voor waardelijk zes maanden intrekking van het rijbewijs met proeftijd van twee jaar geëist. De Hazerswoudenaar werd veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld ten laste gelegd. Op 20 juli van het afgelopen jaar reed de man met zijn auto op de provinciale weg 10 in Nieuwveen. Bij de kruising met de Oude Spoorbaan negeerde hij een stopbord. Hierna ontstond een botsing met een auto die op de Spoorbaan reed. De bestuurder van de laatstgenoemde auto en twee inzittenden werden ten ge volge hiervan ernstig gewond. Verdachte heeft verklaard de Oude Spoorbaan te zijn opgereden toen hij geen verkeer zag. Het was hem dan ook een raadsel waar de auto waarmee hij in botsing kwam zo snel vandaan kwam. De verdediger, mr. M. Schouten, opperde dat de bestuur der van de andere auto met te grote snelheid de kruising is ge naderd. Een en ander zou blijken uit het feit dat de auto op vrij grote afstand van het kruisp\iint in een sloot terecht is gekomen. De rechtbank wijskt op 23 januari vonnis. KOUDEKERK AAN DE RIJN In Koudekerk zul len in de toekomst drie voet balvelden en een extra ten nisbaan nodig zijn. Tot die conclusie kwam gisterq- avond de raadscommissie welzijnszaken tijdens een uitgebreide bespreking van de nota „Sport en Spel bin nen de gemeente Koude kerk". Met name de aanleg van een extra tennisbaan zal problemen opleveren, wan neer het niet mogelijk zal zijn om het huidige tennis- complex te verplaatsen naar het oostelijk deel van Kou dekerk. Op de huidige plaats kan er nooit een baan aan sluitend op het .complex worden aangelegd. Het ligt in de bedoeling in de toekomst een mobiel filiaal van de Provinciale Biblio theekcentrale een standplaats in Koudekerk te geven. Deze bibliobus zal omstreeks 1983 de huidige bibliotheek gaan vervangen en dan zeven uur per. week open zijn. De be staande bibliotheek in Koude kerk is nu wekelijks geduren de een en een kwart uur voor de jeugd en een uur voor vol wassenen open. De kosten om ae ous naar Koudekerk te krijgen worden geraamd op f 35.000,— Der jaar. De raadscommissie stond posi tief ten opzichte van het voor stel om op de basisscholen al gemene muzikale vorming te gaan geven, waarbij het onder wijzend personeel begeleid zal worden door de docent A.M.V. van streekmuziekschool „Rij nakkoord". Ook positief zal de raadscom missie het college adviseren in het voorstel om badmintodn- verenigidng „Lobby" een sub sidie van f 1.000,-- te verle nen. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? EN - n en liet G i het looshi 19 en f uitj Issen lit bi Naam Adres_ noteer m.i.vals ni abonnee van de Leidse Courant Postcode/Plaatsj Betaalt wordt per maand (automatische afschr, U per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeld Naamr AdresJ Postcode/Plaats Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel [Pp?! plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. ^nd effen IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4