180.-160.- ISO.- Voor Ria Visser zijn spanningen achter de rug Ook in 1981 naar Parijs en Londen Van der Plas opnieuw niet te stuiten Ton Boot niet naar Parker -SPORT LEIDSE COURANTDINSDAG 6 JANUARI 1981 PAGINA 11 SCHAATSTER NIET BANG VOOR NKIN ASSEN LEIDEN De Leidse bas ketbalvereniging Parker heeft in de afgelopen weken besprekingen gevoerd met trainer Ton Boot. Contact dat volgens Parkerwoord voeder Frans van Egmond overigens niet betekent dat Ton Boot binnenkort de nieuwe coach van Parker wordt. Volgens Van Egmond weigerde Boot, die dan Han Wallaart zou vervangen, halverwege het seizoen in te springen. Dat er binnen af zienbare tijd een beslissing wordt genomen over een tus sentijdse trainerswiseling bij Parker wordt door van Egmond overigens niet uit gesloten geacht. Handballers verslaan België NEERPELT De Neder- landse zaalhandbalploeg heeft gisteren België met 2117 verslagen. Bij de rust leidde Oranje reeds met 11 Nederland trad vooral trefze kerder en krachtiger op tegen de Belgen, die niet tot goed sa menspel kwamen. Peter Ver- jans, Joop Eibers en Jan Ha mers vielen in positieve zin op. Na een kwartier had Oranje al een voorsprong van 74, maar de gasheren, die in Dirk Verhofstadt hun topscorer hadden (8 treffers), konden de schade toch enigszins beperkt houden tot aan het rustsignaal: 11—7. Ook in het begin van de twee de helft liep Nederland ver uit (1611), maar een Belgisch slotoffensief zorgde ervoor dat de kloof aan het einde van de wedstrijd niet groter werd dan vier punten. Een ander is het gevolg van de matige resultaten die Parker tot nu toe in Europees verband leverde. Door de ruime neder laag bij Barcelona is de kans dat de Leidse ploeg de halve finale van het Europa Cup II toernooi bereikt uiterst klein gewprden. Reden ook om de positie van Han Wallaart, sinds het begin van dit seizoen Parkers' huidige coach, ter discussie te stellen. Volgens van Egmond overigens een normale zaak: „Bij een vereni ging als Parker staat de positie van coach eigenlijk altijd ter discussie, wordt er dan ook re gelmatig over de positie van Wallaart gesproken." De mogelijkheid bestaat wel dat Ton Boot het volgende sei zoen Parkers' nieuwe coach wordt. Maar ook daarover zijn nog geen definitieve beslissin gen genomen. Tips voor Nootdorp Uw krant biedt aan: Naar de „Folies Bergères" of naar ,,My Fair Lady". Naar het „Trianon" of naar „Windsor Castle". Beter gezegd: naar Pa rijs of naar Londen. Het kan allemaal weer in het nieuwe jaar. Vrijdag 6 februari 1981 vertrekken de touringcars van Maas kant-tours naar beide hoofdsteden. Zij zijn zondagavond 8 februari terug. Naar Parijs. Een indrukwekkend programma. Vrijdagsavonds naar de vermaarde Folies Bergères, de Franse revue van topklasse. Zaterdags na het winkelen een bezoek o.l.v. een Nederlands sprekende gids aan het Trianon", het paleis van Madame de Pompadour en in de avonduren een lichtjes tour door de Franse hoofdstad. Zondag, na een bezoek aan het indrukwekkende Centre Pompidou, naar de Notre-Dame en Montmartre met de Place du Tertre. Gelogeerd wordt in het royale motel Relais des Chartreux, met twee maal een eenvoudig, maar goed diner en '.wee maal een echt Frans ontbijt. De prijs voor dit alles 185 p.p. op basis van een tweeper soonskamer (met bad/douche, toilet en tv). Toeslag éénper soonskamer 30. Niet inbegrepen: de lunches op deze dagen, alsmede zon dagsavonds de slotmaaltijd. Vertrek vrijdagsochtends om 9 uur Den Haag (hoofdingang Centraal Station) en om half tien Rotterdam (Coolsingel, ge bouw Rotterdams Nieuwsblad). Naar Londen. U gaat heen met de bus via België naar Calais voor een oversteek over Het Kanaal naar Dover (vaartijd vijf kwartier). Na aankomst in het centraal in Londen gelegen Kennedy Hotel is de avond na het diner ter eigen beschik king. Zaterdag staat in de ochtend een bezoek aan het prachtige Windsor Castle op het programma. In de middag is er ruimschoots gelegenheid om in de Londense city te win kelen. En 's avonds wacht u in het Adelphi-theater de sprookjes musical „My Fair Lady". Zondag is met Nederlands spreken de gids een sight seeing-tour door de Britse hoofdstad, met o.m. een bezoek aan St. Paul's cathedral. De terugreis gaat. via Dover naar Zeebrugge en vervolgens naar Rotterdam dan wel Den Haag. De prijs bedraagt 275 p.p. op basis van een tweepersoons kamer met bad, toilet en tv. Toeslag éénersoonskamer 50. Inbegrepen: twee overnachtingen in Kennedy Hotel, twee maal ontbijt en twee maal diner, de show My Fair Lady, de overtochten Calais-Dover en Dover-Zeebrugge, alsmede be zoek aan Windsor Castle en de sight seeing-tour door Lon den. Vertrek: vrijdagochtend om 8 uur uit Den Haag en 8.30 uur uit Rotterdam. Voor beide reizen geldt: n sonen; bij voldoende belangstelling herhaling de van 13 t/m 15 februari 1981. Inlichtingen en boekingen uitsluitend telefonisch' bij Sijthoff Pers Reisorganisatie te Den Haag, tel. 070-636918. C&A PRIJS: &A PRIJS: OA PRIJS: Razend aparte regeqjas. Chintz, polyester/katoen, warm gevoerd met teddy. De kapuchon zit in de kraag. 38-46. By de t^jd zjjn, dat is zo>n fantastische, vierkant door gestikte mantel dragen. Polyester/katoen met chintz effekt. 38-44. Zo'n modieuze bouclé mantel met tulpkraag en schouder- plooien is b\j C&A toch en tóch voordeliger. Goede kwaliteit wol/polyamide. 38-44. C&ól li tbcA \Midefiye\i OEGSTGEEST NA RUST WEGGESPEELD: 7-2 KATWIJK Het gaat Van der Plas BMW nog steeds voor de wind. De Katwijkse lijstaanvoerder won gistera- jvond zijn tiende wedstrijd pp rij, heeft door dit resul taat nog geen enkel punt Roeven in te leveren. Dit ïer was het laag geklas- :erde Oegstgeest met een [overduidelijke 7-2 nederlaag 'bet slachtoffer. De tweede [Katwijkse hoofdklasser, jCleijn Duin, was in het duel met Van Gerven de Jong wat onfortuinlijker dan dorpsgenoot Van der Plas. Cleijn Duin verloor met 3-4 van een verdedigend spelen de Lisser ploeg. Zoals zovele malen dit nam Van der Plas BMW pas in de tweede helft ruim af stand van zijn tegenstander. Oegstgeest kon het voor rust heel aardig bijbenen, nam zelfs een 0-1 voorsprong maar werd na een 3-2 ruststand toch vol ledig weggespeeld door een in die periode ijzersterk opere rend Van der Plas. Zoals ge zegd, de Katwijkse kampioens kandidaat had het voor rust moeilijk met Oegstgeest dat via Peter Wieman een 0-1 voorsprong nam. Twee tref fers, broederlijk verdeeld door de Hogewoning-tweeling bete-- kende een positieve score voor Van der Plas dat Oegstgeest even later toch langszij zag ko- Daan Vreeken zorgde voor 2-2. Adrie Pluimgraaff zette Van der Plas voor voor rust opnieuw aan de positieve kant van de score. In de twee de spelperiode maakte een ontketend Van der Plas in zeer korte tijd korte metten met Oegstgeest. Knap en tem porijk zaalvoetbal, bekroond met treffers van Ron van der Kolk, Mart van der Plas, Peter Hogewoning en Gert Zwaan bezorgden Van der Plas zijn tiende comeptitiezege op rij. Cleijn Duin heeft tegen van Gerven de Jong ruim uitzicht op een overwinning gehad. De Katwijkse ploeg had tot diep in de tweede helft nog een 3-2 voorsprong maar die werd door Van Gerven uiteindelijk toch nog teniet gedaan. Jan van Duin zorgde voor 3-3 en Wim Bouckaert gaf Cleijn Duin- doelman Huig van Vel- zen voor de vierde maal het nakijken. Het was overigens niet voor de eerste keer in de wedstrijd dat de Lisser ploeg In de eerste helft was het Kees i Mechelen die voor 0-1 zorgde en na de gelijkmaker Wim Guyt I bracht Hennie van Eeuwijk Van Gerven her nieuwd aan de leiding. Via op nieuw Wim Guyt I kwam Cleijn Duin weer volledig te rug in de wedstrijd. Eerst ver zorgde hij de gelijkmaker en even later verzilverde de Kat- wijker een strafschop, toege kend wegens een sliding van Van Gerven-doelman Hans Kortekaas. Twee bovenge noemde treffers waren dan toch goed voor de 3-4 zege Van Gerven dat die overwin ning voor een groot gedeelte aan de prima spelende Gerard van Beek te danken had. Van Beek scoorde echter niet, raakte wel vijf keer het hout werk. e aagse •klein nroe i geëin rix-cii 5e ten 1981 ►unten Ivai Ier. hebben naster- tot en York zijn: Lend] 1981), r (VS, 9), Vi- (Arg. top de za chtste daten' heeft de afgelopen dagen met Rien de Roon gesproken. De oud-marathonschaatser: „Bij Krook ging alles goed. Ria en Ab verstonden elkaar. De af gelopen dagen belde Krook mij op. Die is er ook druk mee bezig. Ria is een zon dagskind. Het is haar altijd voor de wind gegaan. Nu moet ze echter karakter to- De technische commissie van de KNSB kan het zondag na de Nederlandse kampioen schappen moeilijk krijgen. De eerste vier in het eind klassement van de titelstrijd mogen mee doen aan de in ternationale ontmoetingen zoals het Europees kam pioenschap, dat een week la ter in Heerenveen zal plaats vinden. Het is niet onmoge lijk dat Annie Borckink,de Olympische kampioene op de vijftienhonderd meter en Ria Visser, de winnares van het zilver, zich plaatsen. Beiden willen niet onder Henk Boer trainen. Annie Borckink heeft te kennen gegeven dat haar eigen trainer Garritsen haar moet begeleiden bij in ternationale wedstrijden. Ria Visser zit met hetzelfde pro bleem. Voor Henk Boer is het te hopen dat de twee rijd sters niet in de top van het klassement zullen voorko- ARTHUR VAN RIJSWIJK Ria Visser zal zich bij de eerste vier moeten plaatsen. DEN HAAG Waarom moet ik bang zijn voor de Nederlandse kampioen schappen? Ik wil daar presteren. De druk van de kernploeg is weg. Wat er na het NK gaat gebeuren, is nu niet belangrijk. Als ik het niet waar kan ma ken, ga ik gewoon door met schaatsen. Misschien is het dan een verloren jaar, maar daar kan ik ook niets aan doen. In dat ge val ga ik rustig een tijdje naar Inzeil en dan laat ik daar alles rustig op me af komen. Ik vertrouw er ech ter op dat het zaterdag en zondag in Assen goed gaat", aldus de negentien jarige Ria Visser, de meest besproken damesschaatster van de laatste dagen. Zij liep weg uit de kernploeg van Henk Boer en is nu on der leiding van de oud- sprintkampioen van Neder land, Jan Bazen, druk aan het trainen voor de titel strijd. „De spanningen zijn achter de rug. Ik had na tuurlijk veel beter eerder uit de kernploeg kunnen stappen, maar ik hoop dat het nog niet te laat is ge weest". Ria Visser, de schaatsvedette die het allemaal zo goed weet, hoort men langs de sneeuwranden van de vader- landse kunstijsbanen. Is de thans in Den Haag wonende blondine lastig? In de kanti ne van het Haagse schaats- centrum De Uithof doet zij het een en ander uit de doe ken. „Ik dacht het, niet. De breuk in de kernploeg is mijn schuld niet. Henk Boer bouwde een ploegje om zich heen waar ik duidelijk niet bij hoorde. Ik schaats geen beste vijfhonderd meter. En daarom ziet Boer het schijn baar niet met mij zitten". Voorbeelden „Ik werd duidelijk wat aan mijn lot overgelaten. Er zijn vele voorbeelden te geven. Een daarvan! Zaterdag een week geleden, had ik last van mijn schouder. Achteraf bleek dat alleen maar door spanningen te komen. Ik kwam Boer op het postkan toor in Inzeil tegen en vertel de dat ik met de schouder naar het ziekenhuis ging. Niemand ging met me mee. Ik stond helemaal alleen. Daarna moest ik met de pijn lijke schouder en mijn gehele uitrusting naar dé ijsbaan. Boer keek niet naar mij om. Dat was toen de druppel die de emmer deed overlopen. Ik had een uur op een dokter zitten wachten. Toen ik in het pension kwam, was ie dereen naar de ijsbaan ver trokken. Boer had toch op z'n minst een briefje kunnen achterlaten". Ria Visser is er van over tuigd dat ze helemaal kans loos van start was gegaan op de Nederlandse kampioen schappen als ze bij de kern ploeg van Henk Boer was ge bleven. Nu is er nog een mogelijkheid. Boer ziet niets in iemand die geen goede vijfhonderd meter kan rij den. Henk Boer moet echter wel begrijpen dat hij geen rijdsters in zijn ploeg heeft met uitzonderlijk goede kwa liteiten. Er zit echt niemand in de kernploeg die voor een grote uitschieter weet te zor gen. Ik zal nooit een goede •sprintster worden. Dat is ge woon zo, maar Boer heeft ook nooit een poging gedaan om mijn vijfhonderd meter te verbeteren". Ontdekker In de kantine van De Uithof praat Jan Bazen, de man die Ria Visser traint en het ko mende weekeinde op de Ne derlandse kampioenschappen zal begeleiden, met Rien de Roon. De laatste is gestopt met schaatsen en wordt ge zien als de ontdekker van Ria Visser. Aan de hand van De Roon ging Ria Visser mee naar de ijsbaan. Vorig seizoen trok Rien de Roon zich een beetje terug. Hij had het vol ste vertrouwen in de bonds- trainer Ab Krook. Ria Visser

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11