U DO na 3-0 voorsprong neg in proliemen tegen Alphen Fiks bij vlagen produktiif Donar fraai langs WW Herstel De Danaïden tegen DTV: 9—12 Trage start breekt dames Northa op SPORTTRIBUNE PERNIXWINTSLEUTELDUEL Nederlands record Wybo Lelieveld FOREHOLTE TE STERK VOOR MMO LEIDSE COURANT MAANDAG 5 JANUARI 1981 PAGINA 15 helft beduidend sterker, en nam dan LEIDEN De enige inhaalwedstrijd die het afge- In de J looen weekeinde doorgang vond, was die in de ook een verdiende 3-0 voorsprong. Treffers van dia S vierde klasse zondag tussen UDO en Alphen. De Bert van Evk In de 44ste en de 60ste minuut JJ* 3 Oegstgeestenaren, die nog altijd fier aan kop •JVfJ gaan in 4A, stuurden de Alp heneren met een 3-2 nederlaag naar huis. De équipe van Leo Holl was Bert van Eyk in de 44ate en de 60ste minuut brachten Alphen plotseling gevaarlijk dichtbij. De thuisclub wist de voorsprong evenwel tot het eindsignaal te behouden. UDO kwam voortvarend uit de startblokken en nam al na vier minuten de leiding, toen Wilbert Witte- man een fraaie soio doei treffend afrondde. De thuisclub beheerste de wedstrijd, maar moest reke ning houden met gevaarlijke uitvallen van Alphen. Toen Wilbert Witteman In de 28ste en vervolgens Jan Zandbergen in de 32ste minuut doel troffen na mens UDO, leek het pleit beslecht. Alphen-aanvoerder Bert van Eyk dacht daar even wel anders over, want zijn twee treffers brachten de Oegstgeestenaren nog in de problemen. Een korte onderbreking vanwege de slechte weersge steldheid halverwege de tweede helft bleek een welkome adempauze voor de Holl-formatie. Er werd orde op zaken gesteld en onder leiding van een koelbloedige invaller-libero Wally van Haver (Jos Witteman was geschorst) stelde UDO de pun ten veilig. ng. In iet bij lopen, van il doel nstan- ist de 3 een een ilft al en te tref- Peter Dek- 3 hele puntje OEGSTGEEST In twee korte produktieve periodes rond- 1 om de rust stelde derdeklasser Fiks de zege op streekgenoot Velocitas veilig. Een klein kwartier waarin de Oegstgeester lijstaanvoerder wegliep naar 103. Hoewel Velocitas in de tweede helft nog zou terugkomen naar 11—7 was de derby al wel beslist. Veel beter dan de wat geflatteerde tussenstand was de einduit slag een goede afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Want Fiks en Velocitas ontlippen elkaar qua spel maar weinig. Beide ploegen speelden een in hoog tempo uiterst attractief open aan- valsspel. Alleen in de persoonlijke duels toonden de Oegstgeeste naren zich sterker, vooral onder de korven. Bovendien was de ploeg van coach Cees Zuurmond bij vlagen erg produktief, ter wijl Velocitas pas na achttien minuten tot scoren kwam, daar mee de stand op 31 brengend. Nog voor rust nam Fiks door treffers van Reinetta Anholts, verdedigster Marjolein Verbeek hengelde de bal tot haar grote woede zelf in de korf, Robert van der Kraan en Jeroen Huizing met 61 definitief afstand. De ge nadeklap. 103 kwam na zeven minuten in de tweede helft. Terwijl Velocitas met wat coach Vavier omschreef als „vecht- korfbal" wat aan de pijnlijke achterstand probeerde te doen, schakelde Fiks terug. Velocitas krabbelelde via Rien van Poel geest en Ybo Schutte terug tot 105 maar het ging ondanks de ruimte die Fiks verdedigend gaf erg moeizaam. Om de positie onder de korf te versterken zette coach Vavier Toos van Poel geest in. Hoewel Velocitas twee minuten voor tijd nog terug kwam. hield Fiks het hoofd erg koel en in de slotfase had Fiks ook het laatste woord: 117. Doelpunten Fiks: Robert van der Kraan (4). Agda Nonhebei (2), Jeroen Huizing (2), Conny Anholts, Reinetta Anholts, Dirk Jan Klzinga. Velocitas: Ybo Schutte (3), Marise Mulder, Aart Duiser, Leon Brouwers en Rien van Poelgeest. BRAM VAN GENT rijver, laaide lelijke 3-0 te en de t 5-3 toch pelen. Kees ift en Dirk Jan Elzenga scoort voor Fiks in het treffen met Ve locitas. Aart Duiser houdt de handen thuis.- VOLLEYBAL LEIDEN Donar heeft zich voor de derde bekerronde geplaatst door een fraaie zege bij WW. Verder viel de overwinning van DAC op RW op. Bei de ploegen voeren de eerste klasse bij de mannen aan. Ook Leython plaatste zich gemakkelijk voor de vol gende ronde. Bij de dames boekte LUSV een goede zege op Velo: 3-2. Leython klopte Virus eenvoudig: 0-3. Verrassend mag de zege van In Üp Go op Van Ginkel/Jodan Boys genoemd worden: 3-0. Het duel tussen WW en Donar was weinig aantrekkelijk. Donar had Piet Pijnnaken weer eens in de gelederen en bleek ook zonder de Groen-brothers te sterk voor de Wassenaarse ploeg. De eerste set was erg spannend, toen WW een 10-14 achterstand omzette In oen 15-14 voorsprong. Goed aanvalsspel van Wout van 't Veer deed de balans weer naar Donar overslaan. Donar had verder geen moeite meer de resterende sets in het voordeel te beslissen. Onder leiding van de goed spetende Pijnnaken was de strijd snel bekeken: 9-15, 11-15. De strijd tusen de toppers In de eerste klasse, DAC en RW, eindigde In het voordeel van eerstgenoemde: 3-1. SKC en WVC sneuvelden deze ronde door toedoen van respectievelijk Jupiter en Veto. NOVO leed de verwachte neder laag tegen Be Fair. Bij de dames speelde LUSV erg sterk tegen Veto. Vooral het spelverdeten (Henrjëtte Klngmans en Ineke Havinga) was goed verzorgd. In de vierde set was de Leidse ploeg dicht bij de zege, maar een 14-1 voorsprong werd nog uit han den gegeven. Nadat in de beslissende reeks een 2-8 achterstand ongedaan gemaakt was, trok de thuisploeg op het nippertje aan het langste eind: 15-13, 15-17, 15-8. 14-16, 15-13. Overige uit slagen: Jupiter - Orion 3-1; SKC - WW 0-3; Sigi - WVC 0-3, Skania - RW 3-0. LEIDEN De microkorfbalcompetitie is na het afgelopen weekeinde alweer halverwege de wedstrijdenreeks. De laatste ronde bracht oVergangsklasser Pernix haar eerste overwin ning. Het sleutelduel tegen Westerkwartier werd met 96 winnend afgesloten. De Danai- den herstelde zich middels een 912 zege op hekkesluiter DTV. Eersteklasser Fides Pacta ieed tegen concurrent OSCR een ge voelige 1013 nederlaag. Waardoor Zuider kwartier, dat Quick met 1113 terugwees, op twee punten van de Leidse lijstaanvoerder is gekomen. De Algemene, TOP en Ons Eiland handhaafden zich aan kop in de tweede klas- Na drie gelijke spelen op rij bracht het duel te gen Westerkwartier Pernix eerste overwinning. Een belangrijke overwinning tevens omdat zo wel Westerkwartier, eens een van de topploe- gen van Nederland, als Pernix de onderste plaatsen innemen. Na een kwartier nam Pernix met 29 de leiding in dit vierpuntenduel. De Amsterdammers speelden verdedigend erg op de bal en werden van de zijkant van het vak uitgespeeld. In de tweede opstelling werd het weer 2—2 na tegenvallend aanvalsspel van het Pernix-duo Janko Breedveld/Kees Hortensius. Pernix nam opnieuw afstand: een 42 rust stand en wist deze tweepuntenmarge via 53 tot 64 te handhaven. Maar het was het vak rond de Amsterdamse routinier Dick Stoeltie dat de stand halverwege de tweede helft weer rechttrok. Zijn tegenstander Kees Brokaar re vancheerde zich uitstekend door het wegvallen de Westerkwartier de genadeslag toe te bren gen: 86. Na perfekt uitgevoerd spelbevriezen bepaalde Wil van der Kooy de eindstand op 96. De overige treffers waren van Kees Bro kaar, Jet Boter, Wil van der Kooy en Peter Kui pers (3). Hoewel de lage plaatsing op de ranglijst dat niet deed vermoeden bood DTV (De Danaïden) uitstekend tegenspel. De Amsterdammers had den wat routiniers teruggehaald, hetgeen BEP al op een 11—11 gelijkspel was komen te staan. Met name het eerste aanvalsvak van De Danaïden had het moeilijk. Cees Christiaanse werd volledig aan de ketting gelegd en kon al leen van de stip (viermaal) scoren. Tot erg ver in de tweede helft bleven de ploegen erg dicht bij elkaar waarbij De Danaïden tot tweemaal toe een tweedoelpuntenvoorsprong verloor. Bij 810 greep coach Gerard Bos in. Hij zette Pie- ter Koorneef en Ingrid van Haren in voor Erik Peters en Bea Schrama. Koorneef forceerde al snel een strafworp en ook Ingrid van Haren scoorde: 911. Eindstand was 912 met Leidse doelpunten van Cees Christiaanse (4), Hennie Devilee (4), Hans van der Leek (2), Yvonne Kamerling en Ingrid van Haren. De koppositie van Fides Pacta kwam door de 1013 nederlaag tegen concurrent OSCR niet in gevaar. Maar de Rotterdammers toonden wel op pijnlijke wijze de zwakte aan van de ploeg van coach Jan Hensen. Waarbij het soms zwakke optreden van scheidsrechter Dijkstra alleen maar katalyserend werkte. De zuiverheid van het schot was ver te zoeken, maar niette min werd de schutter voortdurend aange speeld. Ook nadat invaller Ronald van de Velde het vak kwam versterken. Met als enige resul taat een strafworp na bijna een kwartier waar door de stand op 913 werd gebracht. Met nog vijf minuten te gaan had Fides Pacta al verloren van de in laag tempo, maar erg effec tief korfballende Rotterdammers. Kort voor rust ging het mis toen Fides Pacta na 53 op een 58 achterstand werd gezet. Na de pauze konden de Leidenaars nog even aanhaken (7 8) maar het contact was weer snel en definitief verloren. Doelpunten: Dik Onderwater (3), Yvonne Versteden (2), Nico Pikaas (2) en Wim (2) en Henni Piket Toen Zuiderkwartier na een kwartier in het duel tegen Quick aanvallend beter begon te draaien leek een simpele zege in de maak. Bij rust was de voorsprong al opgelopen tot 26. Het nog puntloze Quick bleef echter fanatiek om de punten knokken en noopte de ploeg van coach Co de Haas tot een blijvende krachtsin spanning. Via 28 werd het 512 waarna de Dordtenaren terugkropen naar een uiteindelijke 1113. Joep van Dam (5), Rens Henze (4), Al- bert de Groot (2), Jopie van Leeuwen en Els Lardee scoorden de Leidse treffers. Uiteindelijk moest invaller Nan Deegenaars met twee treffers de overwinning van Ons Eiland tegen Stormvogels veiligstellen. De ploeg van coach Piet Weerheijm kon totaal geen Inspira tie putten uit de uiterst povere tegenstand van de Zeeuwse hekkesluiter. Via een 33 ruét- stand werd het nog 96 door treffers van Yvonne van der Steen (2), Rob Hasselbach (2). Nan Deegenaars (2), Barrie van Duyn, Jan Kal keren en Patrick Verra. Zonder enige problemen wandelde TOP over ELKV heen. De Sassenheimse lijstaanvoerder won via een 51 ruststand met 111 door doelpunten van Ineke Westerbeek (3), Bert Staal (2), Jan Willem Simmelink (2), Anne van der Zaag (2), Wilma Kuhn en Ilse Moolenaar. Na een trage start nam De Algemene nog voor rust een beslissende 60 voorsprong. In de tweede helft kon DVS '69, op papier een van de naaste concurrenten, alleen maar bijblijven: 10—6. Truus van Vliet (2), Henny Rusman (2), Wim van Vliet (2), Wim van Iterson (2), Hanny van Iterson en Ruud van Vliet scoorden. Crescendo kon het in Zeeland ondanks het wandeltempo dat de ploegen ontwikkelden niet bolwerken tegen ONDO. Na 66, ruststand 64 verloor Crescendo aanvallend alle macht en werd het 118. Louis Kok (3), John Huigs- loot (2), Wilfred Cornelisse (2) en Joke Geijer maakten de doelpunten. Fluks behaalde een regelmatige 7—9 overwin ning op Olympia. Al snel sloegen de Noordwij- kers bij 13 een gat van twee doelpunten om - deze voorsprong niet meer af te staan. Aad van Drongelen (4), Kees Imthorn (2), Corrie Schel vis, Ditte van der Meulen en Jan Verloop door boorden de korf. Het doelpunt na zes minuten in de tweede helft (bij 65 na een 55 ruststand) van Heleeh van der Nat, voordien al goed voor drie tref fers. brak de weerstand van KNS. De Bermen hield de voorsprong tot het einde toe (98) vast, ook al doordat Fred van Dijke in de slot fase voor de tweede maal miste vanaf de stip. Overige doelpunten van Renè Kooien (4) en Fred van Dijke. ATLETIEK LEIDEN Tijdens indoor- wedstrijden in Dortmundt maakte de Bataven Leiden- atleet Wybo Lelieveld indruk op de duizend meter. De bin nenkort naar Amerika ver trekkende Lelieveld reali seerde op die afstand een nieuw Nederlands record. Met 2^2.7. bleef hij negen tiende van een seconde on der de oude recordtijd van Cor Louw8. Ook Han Kulker, Ton van de Berg en Hans Minee kwamen in Dortmundt op de duizend meter in actie. Kulker kwam tot 2.33.7, Van de Berg tot 2.36.4 en Minee maakte een tijd van 2.38.6. B-meisje Sandra Dorlas liep tijdens dezelfde wedstrijden de 800 meter in 2.15.3; Marcel Honsbeek (jongens B) beëin- digde zijn duizend meter in 2.36.9. De door De Bataven en Swift Toer georganiseerde strand- loop werd bij de heren gewon nen door Sjaak van Schie. El len van Dam legde de vijf kilo meter bij de dames het snel ste af. Op de tien kilometer waren er eerste plaatsen voor Koos Verhoeven en Magdale ne van Rijn. HANDBAL LEIDEN Op de eerste èpeelzondag in het nieuwe jaar was alleen voor de afde- Iing8klas8en een programma vastgesteld. Voor de ploegen uit de landelijke divisies eindigt de winterstop pas vol gende week. De dames van Northa moesten in de eerste klasse tegen AHC28 met een 7-9 nederlaag genoegen ne men. De ploeg uit Noordwij- kerhout had een moeizame start. De Haagsen daarente gen draaiden van meet af aan op volle toeren. Binnen acht minuten keek Northa tegen een 1-4 achterstand aan. Daarna kwam de Noordwij- kerhoutse machine weer enigszins op gang met als re sultaat dat bij rust de achter stand was teruggebracht tot 4-5. Na de veldwisseling de den beide ploegen weinig voor elkaar onder. AHC28 was wellicht wat geraffineer der en buitte de kansen ook beter uit. De uiteindelijke 7-9 zege was dan ook beslist niet onverdiend. Voor Northa scoorden: Mariëtte Bergman 5x en Marjolein Duindam 2x. Voor Olympia ziet het er in de tweede klasse somber uit. Te gen Kwiek Sport moesten de Wassenaarse dames wederom een nederlaag incasseren (7-9) en degradatie naar de derde klasse lijkt momenteel onaf wendbaar. Bij rust had Olym pia al een 4-9 achterstand. Ar biter de Ruiter deelde klaarblij kelijk in de Wassenaarse ma laise gezien haar minder dan matig optreden. De dames van HW70 verste vigden hun koppositie in de derde klasse B via een onbe dreigde 13-5 overwinning op het zwakke derde team van VELO. De eerste helft van dit sportieve duel werd afgestoten met een ruime 7-2 voorsprong voor HW'70. In de derde klasse A heeft 01- ga/Satumus zich door een 12- 10 zege op de reserves van Westlandia in de top van het klassement gewerkt. Bij rust hadden de Leidse dames een 5-3 voorsprong. Margot Kou wen berg was met zeven tref fers (waarvan twee op rij in de laatste minuut!) onbetwist topscoorster. De overige Leid se doelpunten kwamen op naam van: Marton Blansjaar vooral in de tweede rondgang via de break-out het meest doeltreffend. In het streekduel tussen MMO en Plantenhoek/Foreholte (derde klasse A) trok dë ploeg uit Voorhout met 11-15 aan het langste eind. De basis voor deze zege werd in de eerste helft gelegd. De Voorhouters dicteerden van het beginsig- naal het spel en drukten mede door het aarzelende tegenspel van de Hoogmadese formatie gedecideerd door naar een 4- 11 ruststand. In de tweede helft was de concentratie bij Foreholte duidelijk zoek. Er werd niet attent genoeg gerea geerd bij offensieve acties van MMO. Gerard Elstgeest, in de eerste helft door Jacques Commandeur en Henny van Velsen bekwaam aan banden gelegd, kreeg nu alle ruimte, waarvan hij uiteraard dankbaar profiteerde. Ondanks de ge weldige inzet van de Hoogma- denaren in die tweede speel MSV kon het niet bolwerken tegen het tweede team van HVS. Na een reeds duidelijke 7-0 stand bij rust werd het ten slotte een 13-1 verlies voor de Noordwijkse dames. De Noordwijkse heren deden het beter. Tegen de reserves van Hercules werd het een knappe 23-16 overwinning. Bij rust was de stand nog in evenwicht, 10- 10. De snelle Rien Sluis was periode kon de in de eerste rondgang opgelopen achter stand niet meer worden goed gemaakt. Voor Foreholte scoorden: Hans van Rijn 6x, Piet van Kampen 2x, Renè Vrolijk 2x, Ton Vogels 2x. Henny van Velsen 2x en Gé van Leeuwen; voor de Hoog madese score waren verant woordelijk: Gerard Elstgeest 5x, John van der Meer 2x, Leon Elstgeest 2x, Joop Vol- water en Dirk Elstgeest. 2x, Marja de Graaf 2x en Con nie van der Werf.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15