Floraveiling geopend De nieuwe bloe menveiling „Flo ra" in Rijnsburg wordt in decem ber in gebruik genomen door de veilingvereni ging, die met een jaaromzet van 250 miljoen gulden goed is voor een derde plaats op de Ne derlandse rang lijst. Tijdens een feestelijke ope ningsmanifesta tie in het hyper moderne veiling complex neemt prins Bernard een cheque van* 50.000 gulden in ontvangst voor het Wereld Na tuur Fonds. Pegman laat zich niet wegjagen Terwijl de ecoloog Ruud Pegman met zijn gezin allang naar Zuid-Frankrijk is afgereisd, houdt de tot woonwagen omgebouwde autobus nog altijd de gemoederen bezig in Noordwijkerhout. De woonbus is in juli door gemeente en politie enkele malen van de standplaats aan de Leidsevaart verwijderd. De autobus van de familie Pegman, die na elke verplaatsing buiten de gemeente grenzen weer sneller in Noordwijkerhout is dan de politie, wordt enkele weken „verstopt" op een terrein van Rijkswaterstaat. In de Tweede Kamer zijn hierover vragen gesteld aan de minister van Binnenlandse Zaken. Bom gevonden 38 Inwoners van Alphen moeter> in februari hun woning ontrui men als een graafmachine op een terrein aan de Raadhuis straat stuit op een uit de Twee de Wereldoorlog daterende En gelse bom. Het gevaar bestaat dat het ontste kingsmechanis me door de graafwerkzaam heden alsnog in werking treedt. Er wordt ge wacht op de klap. Die blijft evenwel uit. De bom wordt 5 dagen later inge graven en tot ontploffing ge bracht. Letterlijk en figuurlijk, want de bijeen- gestroomde fo topers kan niet veel meer ont dekken dan 'een plof' en wat rookontwikke ling. Kaageiiand: „belastingparadijs" In augustus roept het Kaageiland een weekeinde lang de republiek uit. Heerser van het Kaagse belastingparadijs is eilandbewoner Joop Doderer. Hij knipoogt daarbij naar een Amerikaans fil- mavontuur. Wettig betaalmiddel is de „Kager Kluit". De opbrengst van de ter plaatse gevoerde deviezenhandel met de Staat der Nederlanden is bestemd voor Jantje Beton's kindervakantie. Unifiller trouwt Renè Beugelsdijk (19) uit Noordwijk is de eerste Unifilsoldaat die in Libanon in het huwelijksbootje stapt. Op Schiphol haalt de in juni afgezwaaide soldaat onder weinig romantische omstandigheden zijn 18-jarige bruidje Zaineb Ahmed op. Gifvondsten in Alphen Het Alphense PvdA-raadslid H. Metaal zegt in juni dat er op de gemeentelijke vuilstortplaats illegaal chemisch afval is ge stort. Hij zal zijn beschuldigingen tegen een Alphense ambte naar later in moeten trekken. In augustus worden er elders in de gemeente acht gifvaten gevonden. In september zien bur gemeester en wethouders aan de hand van getuigenverklarin gen toch aanleiding om de vuilstortplaats in de Coupépolder uit te kammen. Zonder resultaat. Een nieuw gezicht; een nieuw geluid Een nieuw gezicht; een nieuw geluid. In Noordvi kerhout, Voorschoten, Leidschendam en Zoet woude doen nieuwe burgemeesters hun intrei De Nootdorpse eerste burger F. Winkel komt na' Noordwijkerhout, waar burgemeester H.J.M. Bdj ma juist afscheid heeft genomen. Zoeterwou| krijgt de Goudse wethouder A.J.M. Houdijkr plaats van burgemeester J.A. Detmers. In Voj schoten maakt burgemeester Van der Haar bruik van de gloednieuwe VUT-regeling. In plaats komt P. Cannegieter. Burgemeester de Vreeze van Warmond verhuist in novemt^ naar Leidschendam. 'Skuytevaert' redt Leden van de Katwijkse watersportvereniging Skuytevaert redden zondagmorgen 1 septemb Dijeer vijf uitgeputte bemanningsleden van de in moeilijkheden geraakte Engelse tjalk 'Vabel'. De 6j^ard, jarige kapitein van het schip slaat overboord als hij het fokzeil probeert te strijken en verdrink Ir*"*

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18