8 Zwartkruis bekent: „Ik kan niet zonder ervaren spelers' Nederlaag Ivan Lendl ia Visser voorlopig geen wedstrijden Dames van DVCmoedig ten onder tegen wereldkampioen Cuba Aanval van Kortsjnoj mislukt Geen Nederlanders in Europese top tien Verrassend gelijkspel Koosjardin ÜRT* LEIDSE COURANT DINSDAG 30 DECEMBER 1980 PAGINA 13 vijk mi ens ar| ining Zee, /an de aats jeugd ,|t van Polen CHAU De Neder- ploeg heeft de schaat- and tegen Polen in lau gewonnen. Zowel jongens (12991) als meisjes (122,597,5) «n positieve score be- marge van 38 punten jongens was Peter de rotendeels verantwoor- Deze schaatsenrijder uit aren won drie afstan- adat hij zondag op de eter (4.33,01) zegevierde b Kant gisteren de snel de 1500 en de 5000 me- :t tijden van 2.08,18 en stelde hij zijn persoon- iptijden scherper, meisjes was het Neder- overwicht iets minder tkelijk. De Nederlandse ■s slaagden er niet in ifstanden te winnen. De eter ging naar de Poolse ha Morawiec (1.31,57), ags tevoren al had ge- iver een sterke sprint te ken. Monique Kauff- loest 15-honderste se- op Morawiec toegeven gde als tweede. Yvon- Gennip zegevierde op iO meter in 5 minuten ;econden. Kauffman en Keulen (winnares van meter in 44,7) bleven bij ïarlemse kernploegrijd- de buurt. phel Renquin eiekenhuis I De Belgische voet- iternational en speler ftandard Luik Michel juin is gisteravond in fekenhuis in Luik opge- (n. Renquin was betrok- 1 bij een verkeersonge- Hij kwam met zijn auto jtsing met een bestelwa- B-jarige leeftijd is in een pcamer te Rome Gigi Pe- voorlichtingsfunctio- j van het Italiaanse voet- ■tal, overleden. Volgens A/oordvoerder van de Ita- sjse voetbalbond stierf Pe- *e aan een hartaanval. I hvelange aarschuwt iiierikaarise >etbalbond ITEVIDEO Joao Ha- ige, voorzitter van de iatie van Internationa- f Voetbal Federatie fc"A), heeft zondag de ft van de Verenigde Sta- gewaarschuwd. jelange zei dat de FIFA de prikaanse voetbalbond had i weten niet akkoord te nen gaan met de in de jnigde Staten doorgevoer- tranderingen in de spelre- iom de voetbalsport te po- riseren. Verschillen met tangbare spelregels, zoals n de Verenigde Staten op- n, zijn onder meer: af- ifing van gelijke spelen, ;-outs in plaats van straf- ipen en na verlengingen, ;ing van de buitenspelre- Oranje snelste in afdaling HILVERSUM De sportre dactie van de KRO heeft de „alternatieve Sport-Cup" voor m 1980 toegekend - aan het Neder- M®*** landse voetbal- elftal. Vlak voor het vertrek naar Uruguay werd de Cup overhan digd aan de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, Eric Vilé. De beker viel het Oranje team ten -deel vanwege de snelle niveauda ling, die het Ne derlandse voet bal dit jaar ma nifesteerde. Op een zeer slecht bespeel baar veld en bij een 'vochtige' hitte trainde het Nederlands elftal gisteren op een uiterst ontspan nen wijze. V.l.n.r. Jan Peters, Ro nald Spelbos, Kees Kist, Jan Zwartkruis en Johnny Metgod. MONTEVIDEO Frits Kessel, ploegarts van het Nederlands elftal, zal een zware stem hebben in de tac tiek van Nederland vanavond in de openingswedstrijd van het toernooi in Montevideo. Zwartkruis zal zijn speelwijze moeten aanpassen aan de adviezen van de dokter en zelfs de samenstelling van het elftal voor de wedstrijd tegen Uruquay zal daar door kunnen worden beïnvloed. „De overgang in temperatuur en vochtig heid" stelde Kessel, „grijpt dieper in dan de spelers vermoeden. Mijn er varing is dat het absoluut onmoge lijk zal zijn om te spelen zoals Ne derland vroeger deed en in de toe komst misschien weer zal doen. in dien je in dit klimaat zou willen gaan jagen, dan kun je het mis schien een half uur volhouden, zeg drie kwartier, maar in de tweede helft zal blijken dat je je volledig over de kop hebt gewerkt. In voet baltermenheet het dat er gegroe peerd zal moeten worden gespeeld. Met andere woorden rustig aan." De groep van achttien heeft de eerste ervaringen achter de rug in de hoofd stad van Uruguay. Ondervindingen, die verwacht werden, zoals de bewaking in het hotel. Na een zeer voorlopige schat ting loper er ongeveer vijf bewakers, al dan niet in uniform of zichtbaar bewa pend, rond tegen twee spelers. Ervarin gen ook die, volgens Kessel, misleidend waren. „De hele groep heeft lang en goed geslapen. Daardoor ontstond on middellijk de gedachte van hier kan ons weinig gebeuren. En dan staat de poort wijd open naar de weg'die tot problemen leidt. Je merkte dat bij de eerste lichte training in het stadion. Een aantal spelers gooide meteen de shirts uit. Maar je kunt natuurlijk niet met je blote bast in de zon gaan lopen, als je lichaam daar helemaal niet meer aan is gewend. In zulke gevallen moet je onmiddellijk correcties toepassen, ook al heeft iedereen van te voren een aantal spel- en huisregels toegestuurd gekregen". Kessel vervolgt: „Je moet weten dat er beperkingen zijn. Rob Baan, die met de keepers aan het werk was, wilde er, van zijn kant, even een schepje boven op gooien. Hij merkte Op slag dat het fysiek onmogelijk was. Er is dan ook heel rustig getraind. Indien de groep op deze manier onder onze omstandighe den zou werken, dan had iedere sport man, van welke leeftijd, of welk niveau ook, mee kunnen doen zonder in condi tionele problemen te komen. Maar de spelers hebben hier wel degelijk het ge voel gehad bezig te zijn geweest. De reactie ging duidelijk in de richting van: lekker dat wij wat gedaan hebben. Je moet natuurlijk ook wel iets doen, maar er is heel gedoseerd en ook vrij kort getraind." Kessel vindt het ongunstig voor de Ne derlandse ploeg, dat het aanvankelijk vastgestelde aanvangstijdstip van zeven uur 's avonds met drie kwartier zal worden vervroegd, indien de plannen tenminste niet weer zullen worden ge wijzigd. „Vroeger spelen betekent een hogere temperatuur en dwingt je ook in de dagindeling alles weer een uur naar voren te schuiven. En zo'n uur eerder of later spelen grijpt in op de vocht- en zouthuishouding in je li chaam door de hogere temperatuur. Wanneer dat niet goed werkt, kun je verder eigenlijk alles wel vergeten." De spelers bekommerden zich voorlo pig minder om de temperatuur, die leidde tot een training om half tien 's morgens, dan om het speelveld in het stadion waar werkploegen nog overal druk bezig waren. Hovenkamp sprak van een zeer slecht veld. „Dit is verschrikkelijk. Wanneer je een verre bal plaatst, dan verwacht je dat die weer omhoog stuitert, maar iedere bal viel hier gelijk dood. De ondergrond is zacht, het lijkt wel of er veel te veel is gesproeid en de bovenlaag is ongelijk en dor. Dat vraagt niet om een beetje, maar om een boel aanpassingen." Buitenland Bondscoach Jan Zwartkruis: „Je merkt in deze groep dat er weinig ervaren spelers bij zitten en je kunt eigenlijk niet zonder. Ik was voorstander van het principe zo veel mogelijk spelers uit de Nederlandse competitie te gebruiken voor het nationale elftal. Ik zal dat moeten herzien. Ik vrees dat er bin nenkort nog meer spelers naar het bui tenland zullen gaan en niet alleen de spelers die al gearriveerd zijn, maar ook aankomend talent." Toch is Zwartkruis in Uruguay zonder „buitenlanders", terwijl Menotti sterren als Ardiles en Bertoni uit respectieve lijk Engeland en Italië terughaalde voor dit toernooi. „De „buitenlanders" hebben mij verteld graag in dit toer nooi te spelen, maar ik geloof dat bij voorbeeld de Argentijnen meer van hun clubs gedaan krijgen dan de Oran je-jongens. Misschien maken zij harde re afspraken bij de overeenkomst, mis schien ook hebben zij toch een wat gro ter nationaliteitsgevoel, willen zij er te gen elke prijs bij zijn. Ik heb hier in ie der geval een groep spelers waar ik vertrouwen in heb. Zij zullen tegen Uruquay economisch moeten spelen, maar ik weet niet hoe zij die opdracht zullen kunnen vertalen, hoe goed zij zich zelf kennen om te weten hoe ver zij kunnen gaan. Er zijn hier specifieke moeilijkheden, die vragen om ervaring, die er niet voldoende is." Omdat Uruquay niet die moeilijkheden heeft die de Nederlanders kennen, staat de Uruguese ploeg al vrijwel vast. Het zullen vermoedelijk de elf spelers zijn die ruim een week geleden na rust tegen Zwitserland speelden. Uruguay won die wedstrijd met 40 door een doelpunt van Olivera en drie treffers van Paz. Die opstelling was: Rodriquez, Moreira, Olivera, De Leon en Martinez; De la Pena, Krasowski en Paz, Ramoz, Victorino en Morales. f HAAG/INZELL Ria Visser wil de Itkomende tijd niet meer onder leiding j Henk Boer trainen. De Nederlandse ttpioene uit Oud-Beijerland zal boven- |i tot de Nederlandse kampioenschappen, jop 10 en 11 januari in Assen worden ge pen, niet meer aan wedstrijden meedoen, jheeft ze gisteren in het Duitse Inzeil be- leruime tijd is er een allesbehalve prettige F tussen de trainer/coach van de dames- Jploeg en topschaatster Ria Visser. Voor aanvang van het seizoen maakte Ria Visser al duidelijk het helemaal niet te zien zitten met Henk Boer. Henk Boer heeft Ria Visser tijdens wedstrijden en trainingen ook wat aan het lot overgelaten en alleen zijn assistent Henk Louwmans stond Ria Visser wat ter zijde tij dens de wedstrijden. En alleen van hem kreeg de thans in Den Haag woonachtige schaatster enkele adviezen. Ria Visser heeft de oud- bondscoach Leen Pfrommer in Inzeil gevraagd of deze haar wilde begeleiden. Pfrommer, die ook de coach is van de Zwitserse Sylvia Brun- ner, heeft dit echter geweigerd. Volgens Henk Boer is het nog niet tot'een breuk tussen hem en Ria Visser gekomen. De uit Veendam afkomstige Henk Boer: „Ria heeft een aangepast trainingsschema gevraagd. Ze heeft het erg moeilijk op het moment. Zij is hier gaan inzien dat het straks moeilijk wordt om zich te kwalificeren bij de beste vier rijd sters in het klassement, d1^ het recht krijgen om deel te nemen aan internationale kam pioenschappen. Dit is natuurlijk een grote mis rekening. Dat had niemand verwacht". De damescoach vervolgt: „Als er een conflict zou zijn geweest in de groep, dan had ik echter wel maatregelen genomen. Dat heb ik in het begin van het seizoen ook met Sijtje van de Lende gedaan. Ria Visser blijft gewoon bij de ploeg in Inzeil. Alleen zal ze in alle rust trai nen. We hebben wel gezocht naar de oorzaak van vormverlies of noem het maar een tekort aan prestatieverbetering. Ik denk dat het best gunstig kan zijn, als Ria wat rustig aan doet tot de komende Nederlandse kampioenschappen." ARTHUR VAN RIJSWIJK Hübner (links) en Kortsjnoj kwamen gisteren in de allerlangste partij uit de kandidatenmatch om de wereldtitel na 88 zetten re mise overeen. MERANO De zesde partij tussen Viktor Kortsjnoj en Robert Hübner in de finale van het kandidatentoernooi, die in Merano (Ital.) Avordt gespeeld, is na 88 zetten in remise geëindigd. Door dit resultaat werd de stand 3,52,5 voor Hübner. De zevende partij wordt vandaag gespeeld. Kortsjnoj speelt weer met zwart. Vervolg zesde partij De afgebroken stelling was: Wit (Kortsjnoj): Kgl, Te2, Te7. Pc3 en h2. Zwart (Hübner): Ke6, Td3, Pe3, Lg2, f4. g7 en h7. 41. Te2 x e3 f4 x e3; 42. Kgl x g2. Td3 - d2 43. Kg2 - f3. Td2 x h2; 44. Tc7 x g7. h7 - h5; 45. Tg7 - g5. Th2 - f2 46. Kf3 x e3. Tf2 - f5; 47. Tg5 - g8. Tf5 - a5; 48. Pc3 - e4. h5 - h4; 49. Tg8 - g6 Ke6 - e7; 50. Tg6 - h6. h4 - h3; 51. Pe4 - c3. h3 - h2; 52. Ke3 - d4. Ta5 - al; 53. Pc3 - d5 Ke7 - d7; 54. Th6 x h2. Tal - dl 55. Kd4 - e4. Tdl - el 56. Pd5 - e3. Kd7 - c6; 57. Ke4 - d4. Tel - al; 58. Th2 - h6 Kc6 - d7; 59. Pe3 - f5. Tal - a4 60. Kd4 - d5, Ta4 - a5 61. Kd5 - e4. Ta5 - a4 62. Pf6 - d4. Ta5 - al; 63. Pd4 - c6. Tal - bl; 64. Pc6 - e5 Kd7 - e7; 65. Pe5 - d3. Tbl - dl; 66. Pd3 - f4. Ke7 - d7; 67. Pf4 - e6. Kd7 - e7; 68. Ke4 - e5. Tdl - el 69. Ke5 - d5. Tel - al; 70. Pe6 - c5. Tal - dl 71. Kd5 - e5. Tdl - el 72. Pc5 - e4. Ke7 - d7; 73. Th6 - h2, Kd7 - c6; 74. Th2 - e2 Kc6 - b5; 75. Ke5 - d5. Tel - dl 76. Pe4 - d2. Kb5 - b6; 77. Kd5 - d6. Kb6 - b7; 78. Tc2 - a2. Tel - hl. 79. Ta2 - b2 Kb7 - c8; 80. Tb2 - c2 Kc8 - b7; 81. Pd2 - c4. Thl - h6 82. Kd6 - d5. Th6 -h5 83. Pc4 - e5. Kb7 - b6; 84. Tc2 - b2 Kb6 - c7; 85 Tb2 - bLTh5 - h2; 86. Tbl - cl Kc7 - b7; 87 Pe5 - f7. Th2 - d2 88. Kd5 - e6. Kb7 - b6. Remise. MELBOURNE Na Vitas Gerulaitis (vierde geplaatst) en José-Luis Clerc (derde) is ook de als tweede gerangschikte Tsjechoslowaak Ivan Lendl uitgeschakeld in het tennis toernooi om de open Australi sche titels, dat in Melbourne wordt gehouden. Lendl ver loor in de tweede ronde met 5- 7 3-6 6-3 6-2 6-7 van de Ameri kaan Pat Dupré. De partij was een dag eerder na vier sets wegens de invallende duister nis onderbroken. In de tie break van de vijfde set kreeg Lendl op 6-5 nog een matc hpoint. Hij verloor echter de volgende twee punten en Du- pré kreeg de overwinning in de schoot geworpen door een dubbele fout van Lendl (6-8 in de tie-break). Ook de geplaatste Paraguyaan Victor Pecci beleefde zijn on dergang. Tegen de Zuidafri kaan Kevin Curren kwam hij er niet aan te pas: 4-6 2-6 3-6. De als eerste geplaatste Argen tijn Guillermo Vilas plaatste zich wel voor de derde ronde. Hij versloeg de Australiër Ste ve Docherty in vier sets: 3-6 6- 4 6-2 6-1. De voornaamste resultaten van gisteren Tweede ronde herenenkelspel: Brad Drewett (Aus)-Sandy Mayer (Vst) 3-6 6-3 6-3 6-3; Pal Dupré (Vsb-lvan Lendl (Tsj) 7-5 6-3 3-6 2-6 7-6;Guiller- mo Vilas (ArghSteve Dochtery (Aus) 3-6 6-4 6-2 6-1; Kevin Curren (Zaf)- Victor Pecci (Par) 6-4 6-2 6-3; Paul McName (Aus)-Chris Johnstone (Aus) 6-2 7-5 6-7 6-2; Kim Warwick (Aus)- John Fitzgerald (Aus) 6-7 6-4 6-7 6-2 6-4; John Sadri (Vst)-Jonathan Smith (Gbr) 7-6 1-6 6-1 6-0; Peter Rennert (Vst)-Pascal Portes (Fra) 6-3 3-6 6-7 6-4 6-4; Peter McNamara (Aus)-Mike Estep (Vst) 7-6 3-6 6-1 6-1; Phil Dent (Aus)-Shlomo Glickstein (Isr) 6-7 7-6 6-3 7-6; Bill Scanion (Vst)-Scott McGain (Vst) 3-6 7-6 6-7 6-3 6-3; Vic tor Amaya (Vst)-Ferdi Taygan (Vst) 6- 3 7-6 7-5. PARIJS Zoals te ver wachten was is de Westduit ser Karl-Heinz Rummenig- ge, de spits van Bayern München, ook door France Football uitgeroepen tot Eu ropees voetballer van het jaar. De verkiezing door France Football wordt alge meen als de enige officiële erkend. Rummenigge verza melde het record-aantal van 122 stemmen. Rummenigges landgenoot Bernd Schuster (FC Barcelo na) eindigde met 34 stemmen op de tweede plaats voor de Fransman Michel Platini (Saint-Etienne) met 33 stem- De voetbaltoptien 1980 luidt als volgt: 1. Karl-Heinz Rum menigge Bayern München, 2. Bernd Schuster Barcelona, 3. Michel Platini St. Etienne, 4. Wilfried van Moer Beveren, 5. Jaen Ceulemans FC Brugge, 6. Horst Hrubesch HSV, 7. Her- bert Prohaska Inter Milaan, 8. Hansi Müller Stuttgart, 9. Lian Brady Juventus, 10. Manfred Kaltz HSV. ÏGEN PMI: 2-2 DDINXVEEN/DOR- ECHT Koosjardin en termans de Engel hebben gisteravond in de Wad- xveense sporthal De ip bijzonder moeilijk ge- Zo speelde Koosjardin rassend gelijk tegen het verdedigend acterende 1 de Bron (2-2) en be lde koploper Juffermans moeizame 0-1 zege op het de tweede plaats van on- ®n staande Huug van Es. isbergen de Best verloor een doelpuntrijk treffen l 7-3 van het Dordtse Ce- bo. De vierde interregio- partij zaalvoetbal was tussen De Rozet en Rot- lamse Studenten. De Ro- won uiteindelijk met 3-2. osjardin had zijn handen •r dan vol in het duel met De Bron dat gisteravond 'tellend negatief zaalvoet- speelde. De Leidse ploeg in de eerste helft voortdu in de aanval maar zag in periode geen kans de hech- 'erdediging van PMI uit te len. Alleen Koos Bekooy dicht bij een doelpunt ar na zijn inzet raakte de het houtwerk. Via een van de schaarse uitvallen was PMI wel succesvol, Jan van Rijn zorgde voor een 1-0 ruststand. Een twee minuten straf voor PMI-speler Frits van Dijk wérd door Koosjardin benut om op gelijke hoogte te ko men. Uit een strafschop (PMI- doelman Goos van Vliet maakte een sliding) schoot Gerrie Nagtegeller verwoes tend raak. Diezelfde Nagtegel ler zorgde er even later voor dat PMI opnieuw aan de lei ding kwam. Nagtegeller torpe deerde de doorgebroken Van Rijn en Kees Verhoef benutte de toegewezen strafschop. In de slotfase drong Koosjardin wanhopig aan en mocht de ploeg vanaf de stip (Koert van Rijn maakte een overtreding ten opzichte van Cees de Roode) wederom voor aanslui ting zorgen. Dit keer echter schoot Nagtegeller de bal op de paal. De opluchting in het PMI kamp was slechts van korte duur. Peter Gijsman pikte het leer op en bezorgde Koosjardin alsnog een punt. Voor rust was Juffermans de Engel in het duel met Huug van Es drie keer erg dicht bij een doelpunt. Jan van Slooten, René Griffioen en Jack van Ruiten schoten de bal echter tegen het houtwerk van het Van Es-doel. Frans van der Laan (de pass kwam van Jack van Ruiten) mikte na enkele minuten spelen in de tweede helft wel iets zorgvuldiger en zorgde voor de bevrijdende treffer. Van Es drong na dat doelpunt aan maar echt moei lijk kreeg de Lisser ploeg het niet. Moeilijkheden die zich onverwacht wel even voorde den toen Van Ruiten in de slotfase vooor twee minuten naar de kant werd gestuurd. Maar Juffermans bleef over eind, kreeg in de persoon van Theo Godyla zelfs nog de beste kans. Van Es-doelman Van Zwienen reageerde echter at tent. Glasbergen de Best was in Dordrecht niet opgewassen te gen Ceverbo. De Rijnsburgse ploeg kwam via Gé Perfors weliswaar op een 0-1 voor sprong maar nog voor rust boog Ceverbo die negatieve marge om in een positieve 3-1 stand. Nadat Ceverbo voor 4-1 had gezorgd was het Piet Haasnoot die de tweede Rijns burgse treffer produceerde. John Manuputty scoorde bij de stand 5-2 tegen. Anne Ouwers- loot moest voor twee minuten naar de kant en in die periode bereikte de Dordtse ploeg de 7-3 eindstand. Uitslagen: maandag 22 december gespeeld: Voetbal International - FV Snoekie 5-1; De Rozet - PMI de Bron 7-0. Rotterdamse Studenten - Huug van Es 3-2 Gisteren: De Rozet - Rot terdamse Studenten 3-2; Ceverbo - Glasbergen de Best 7-3; PMI - Koos jardin 2-2; Huug van Es - Juffermans de Engel 0-1. Stand Interregionale hoofdklasse. Juffermans 13 9 4 0 22 Koosjardin 12 8 3 1 19 Ceverbo 13 9 1 3 19 Voetbal Int. 13 8 2 3 18 De Rozet 13 8 2 3 18 Glasbergen 13 5 2 6 12 Van Rooyen 11 5 0 6 10 FV Snoekie 13 3 4 6 10 36-43 Rotterd St. 13 4 2 7 10 29-36 PMI De Bron 14 3 1 10 7 37- 76 Huug van Es 14 2 1 11 5 41- 72 Concordia 12 1 2 9 4 26-95 Topscorers: 1 Peter Gijsman (Koos jardin) 24; 2 Gé Perfors (Glasbergen) 14; 3 Koos Bekooy (Koosjardin). Jan van Slooten (Juffermans), Frans van der Laan (Juffermans) en Ger Nagte geller (Koosjardin) 13; 7 Jan van der Reyden (Van Rooyen) 11; 8 Jack van Ruiten (Juffermans) 10 Martje de Vries (DVC) tracht de bal langs het Cubaanse blok te slaan. APELDOORN Twee niet-Europese ploe gen hebben gisteravond de finales van het opnieuw bijzonder spectaculaire volleybal toernooi van Dynamo in Apeldoorn gewon nen. Maar in beide gevallen kostte dat toch meer moeite dan tevoren werd verwacht. Bij de dames won wereldkampioen Cuba met 3-1 van een zeer moedig strijdend Fries DVC. De herenploeg van het Zuidkoreaanse Oldstars bleek na een interessante strijd met dezelfde cijfers te sterk voor Riccadon- na uit het Italiaanse Asti. DVC zorgde tegen Cuba voor een uitstekende prestatie. In de eerste set bleken de keihard werkende Friezinnen zelfs voor een regelrech te sensatie te gaan zorgen. Dank zij enkele vlijmscherpe opslagen van Carolien Keulen als mede zowel aanvallend als verdedigend zeer sterke acties van haar ploeggenotes, werd Cuba onder zware druk gezet. Met 15-4 gingen de geschrokken Cubaansen ten onder. DVC had in deze wedstrijd niets te verliezen en haal de dan ook werkelijk alles uit de kast; de supe rieure klasse van de ook conditioneel sterkere Cubaanse ploeg gaf ten slotte de doorslag. In de tweede set bleef DVC tot 12 goed bij, maar daarna maakte Cuba het karwei toch nog snel af: 15-7, 15-9. De wereldkampioen kon hierna een staande ovatie van het dolenthousiaste pu bliek in de overvolle sporthal Mheenpark in ontvangst nemen. Ook voor de herenfinale tussen Korea en Asti waren de prognoses aan weinig twijfels onder hevig: de Aziaten hadden in dit toernooi nog geen enkele set verspeeld en de Italianen (met de 265-voudig Bulgaarse international Emil Valtcev, ondanks een groot verband wegens een nog niet geheel herstelde kaakbreuk toch de absolute uitblinker) zouden geen schijn van kans krijgen. De eerste set won Korea, met een formidabele spelverdeler in Ho Chul Kim, met 15-5. Vervolgens kwam Asti echter bijzonder imponerend terug. Na een constant gelijk op gaande strijd palmden de Italianen de tweede set sensationeel met 17-15 in. Daarna vielen de Italianen begrijpelijk terug en kon Korea de wedstrijd soepel met 15-7 en 15-4 in eigen voor deel beslissen. DICK KIERS Eindstand: Dames: 1. Cuba. 2. DVC (Ned), 3. Lokomotiva (Tsj), 4. Start Lodz (Pol).. Heren: 1. Oldstars (Kor), 2. Asti (Ita), 3. Griekenland, 4. Kecksemeti (Hon).

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13