Parker heeft toch moeite met Anderlecht i'ides Pacta verplettert Rozenburg: 11-18 Ie Algemene neemt ook indernis Crescendo eefERWINNINGENREEKS DE DANAïDEN AFGEBROKEN Swift heerst in Schiedam SG oppermachtig in strijd om clubkampioenschap snelschaken iegi^lieveld wint Kerstcross meiden succesvol Opnieuw verlies vrouwen Leiden 'AGIMORT LEIDSE COURANT MAANDAG 29 DECEMBER 1980 KAGINA 11 [j A£N De overwinnin- van De Danaïden en plotseling afgebro- ]s deze zes weken gele- ftlwcer begon. Naaste ctor Kdrrent KVS, uitgescha- 2 op pU een nederlaag, zette ►oi wegPeS van coach Gerard mp in ipeer stevig met beide pening.p °P de grond: 7—10. 1 het gjci de voorsprong tot wit sper11* geslonken is blijft anaïden aan kop in de ij de la#*n£sklasse A. Pernix relden) Tde na een opmerkelijk ieh hier!&elijkspel tegen Die an de sip van Plaats met Wes- inuten fartier. Met een slech- ioj al 4»elsaldo dragen de Am- durend pmmers nu de rode lan- t afbrek van overgangsklasse over d0oPi°Per *n Fides tnood D. dat zelf Rozenburg I etterde (11—18) zag voorsprong uitgroeien 'erloop: fie punten na een neder- d5, 5 Lf i van Het Zuiden tegen se7xe2; 9i 13 Lb5-df Al na enkele minuten was de ketel al op druk bij het treffen tussen De Danaïden en KVS. Direkt na de openingstreffer van Bea Schrama, zevende se conde, vlogen de provocaties al over en weer. Als hoofdrol spelers ontpopten zich Cees Christiaanse en diens bewaker .Piet Alblas. Na zestig minuten bleek Christiaanse verliezer op punten: 13. Dat er in de langzamerhand ontstaande chaos nauwelijks sprake was van georganiseerd aanvalsspel moge duidelijk zijn. Alleen Hennie Devilee wist zich van afstand schietend nog enigs zins te handhaven. Zijn twee treffers vormden de basis van de 42 voorsprong waarmee De Danaïden de rust inging. Van stoom afblazen was geen sprake geweest want direkt na de hervatting verloor De Da naïden de weinige controle die het nog had. Ook Yvonne Ka merling kon de terugval maar even (53) tegenhouden. KVS hield in deze periode het hoofd erbij. Eerst via Dick van Arkel (55), en na falen van de stip door Hennie Devilee via Piet Alblas en nogmaals Van Ar kel: 58. Waarna De Danaï den er tegen een kundig op balbezit spelend KVS eigenlijk niet meer aan te pas kwam. Hoewel het er na treffers van Jannet Smits en Hennie Devi lee even op leek: 78. Maar Piet Alblas' kostbare minuten kostende theatershow en de hierop volgende treffers wa ren fataal: 710. De opgaande lijn in het spel van Pernix, ingezet tegen Rust Roest en Pams, werd in het duel tegen Die Haghe nog eens fors doorgetrokken. Vooral taktisch speelde de ploeg van Karei Verschoor erg sterk. Herman Hulsman, de gevaarlijkste Hagenaar, werd door Kees Brokaar uitstekend aan banden gelegd, ondanks drie treffers, terwijl Peter Kuipers alle risico's nam om afstandsschoten te onderschep pen. Het resultaat was een on verwachte 14 voorsprong halverwege halverwege de eerste helft. Tot de rust kon de voorsprong worden vastgehou den (35) maar in de eerste minuten in de twepde helft kwam Pernix tóch nog lef en routine tekort. Te snel werd het 55 en pas daarna trad er weer herstel in, ook al liep Die Haghe weg naar 65. Het werd 66 door Jet Boter en ook op 76 wist Pernix (Jan- ko Breedveld) een adequaat antwoord: 77. Overige doel punten waren van Carla van der Vegte, Wil van der Kooy, Jet Boter, Peter Kuipers en Kees Brokaar. De forse overwinning van Fi des Pacta op Rozenburg kwam pas na rust tot stand. In de eerste helft had de Leidse ploeg nog nauwelijks verweer tegen een fel uit de startblok ken komend Rozenburg. Tot tweemaal toe capituleerde de tweede verdediging te snel waardoor 31 en 53 achter standen ontstonden. Dankzij Dick Onderwater (5x) bleef de schade beperkt tot een 55 ruststand. Na de hervatting was de verdediging beter ge sloten en kwam de tweede aanval nu ook tot haar recht. Twee demarrages, van 77 naar 711 en van 912 naar 1017, braken het laatste verr weer: 1118. Doelpunten: Dick Onderwater (8), Henny Piket (4), Nico Pikaar (3), Wim Piket (2) en Patricia Gottmer. Zestig minuten lang maakte Zuidérkwartier tegen Kwiek een onzekere indruk. Het vak- verband was ver te zoeken en vrijwel alle treffers waren re sultaat van persoonlijke acties. De Hagenaars tot in de tweede helft (rusr 33) voortdurend en pas na wissels Dick Derk- sen en Carla Akse kreeg Zui derkwartier winstkansen. Zui derkwartier won tenslotte nipt met 87 dankzij treffers van Joep van Dam (3), Els Lardee, Toos van Dam, Rens Henze en vooral Dick Derksen (2). In de tweede klasse B is Ons Eiland alleen aan de leiding gekomen doordat concurrent DKC verloor. Zelf wonnen de Leidenaars van Overkanters, dat wel in een hoog tempo startte, maar na rust (46) to taal was opgebrand. Ons Ei land ging wel door en won met 613 door treffers van Cobie Deegenaars (2), Jan van Kalkeren (3), Huib (3) en Rob (2) - Hasselbach, Patrick Verra (2) en Barrie van Duyn. Hoewel TOP al in de eerste helft een 35 voorsprong nam op KVR en deze na de pauze verder uitbouwd naar 48 bleven de Rijswijkers door- knokken. Toen de Sassenhei- mers in de slotfase teveel plaatsfouten maakten bij het op balbezit spelen kwam KVR door strafworpen nog dichtbij: 78. Jan Willem Simmelink (3), Anne van der Zaag (3). Ilse Moolenaar en Hanneke Bree- dijk scoorden. Het feit dat het overwicht van Fluks op Hoekse SV in de eerste helft niet tot uiting kwam in de stand (20) brak de Noordwijkers in de tweede helft bijna op. De ploeg uit Hoek 'van Holland kwam van 53 razendsnel terug tot 55 en alleen een gemiste straf- worp redde Fluks ene punt: 55. Doelpunten: Ditte van der Meulen, Peter van der Berg, Jan Verloop, Aad van Drongelen en Kees Imthorn. Door het harde afbrekende spel van RWR in de tweede helft raakte Fiks uit het rit me. Van 47 (ruststand) werd het 88 waarna strafworpen Fiks redden: 811. Doelpun ten: Dirk Jan Elzenga (4). Aad Knetsch (3), Reinetta Anholts (2), Robert van der Kraan en Jeroen Huizing. Onderschatting speelde een grote rol bij de nederlaag die Velocitas leed, tegen puntloze hekkesluiter Avanti. Twee mi nuten voor tijd werden de zich forcerende Leiderdorpers ach terhaald en in de laatste mi nuut gepasseerd: 56. Score: Aart Duiser (2), Ybo Schutte (2) en Rien van Poelgeest. Met uiterst voorzichtig, niet fraai maar wel effectief, korf bal heeft KNS opnieuw succes geboekt. Ter Gouwe wérd in de eerste helft opgevangen (21) en daarna door treffers van Monique Slingerland (3), Heieen van der Nat (2), Rob Ultzen, René Kooien en Fred van Dijke met 85 geklopt. 4, Lc8-e6r Pe5xc6. 2-d2. Ldl 3b7-a5. P| rc8-c7, 3- b2. g4, h| rt: Ke6, Lf8-e7. 5' 'al-dl. D< 5. Da5- - d8-a5; 18l ?7xc5; 22. I. Ta8-a3; (7-15; 30 l\ 34. Tei)EN Vanuit kansloze 38. Tclx<je> een e10 achter kwam Crescendo in itste minuten toch nog dichtbij De Algemene, rdoor de derby die hal- «ge de tweede helft al st leek ineens weer in- nt werd. Maar Henny lan doofde het laatste tkje hoop: 811 en na tste treffer van John jsloot kon 911 als Stand worden genoteerd, klgemene had weer een ernis genomen op de e weg naar de titel in |rachten waren beter ver deeld dan verwacht. Dat De Algemene het sterkste heren- kwartet in veld bracht was wel bekend. Maar verrassend was het sterke optreden van het Crescendo damesviertal, waardoor De Algemene dat vanaf het begin een hoog tem po dicteerde telkens weer werd achterhaald. In de eerste minuten na rust (55) pakte De Algemene een beslissende tweepunten marge, doordat enerzijds De Algemene even wat meer pressie uitoefende en anderzijds de Crescendo- aanval verzuimde de kansrijke dames in Stelling te spelen. Een tegenscore van Crescendo (67) werd snel beantwoord en na 68 en het missen van een strafworp door Crescendo leek de wedstrijd als een nachtkaars uit te gaan. Totdat Crescendo ineens opvlamde. Doelpunten Crescendo: Joke Geijer (2), Marlies Brouwers (2), Louis Kok )2), Gabrièlle Kok, John Huigsloot en Wim Barendse; De Algemene: Wim van Vliet (4), Ruud van Vliet (3), Henny Rusman (2), Janny- en Wim van Iterson. BRAM VAN GENT Wim van Vliet nam vier De Algernene-treffers voor zijn rekening.' Hier is hij bewaker Louis Kok van Crescendo te snel af. LEIDEN Het kampioen schap van Schiedam dat gis teren werd gehouden is vol ledig beheerst door de cros sers van Swift. De Leidse renners bemachtigden vier titels. Bij de amateurs wa ren zelfs de eerste drie plaat sen voor Leidse renners. John Kuyvenhoven won de rit voor amateurs in deze open kampioenschappen. Aloys Goossen was de tweede Leidse renner en Ton Overdevest maakte het trio compleet. Bij de junioren won Joris Zand bergen. Nederlands kampioen Cock van der Hulst werd kampioen van de veteranen. De veertienjarige Eddy Kouiss won de rit van zijn categorie en versloeg tevens alle nieu welingen die meededen. In Soestduinen werd nieuwe- j ling Martin Overdevest, die met opzet wat gas terugnam, vijfde. Winnaar werd daar Nij- boer. Bij de amateurs werd WIELRENNEN John Kuyvenhoven tiende en Reinier Hoogkamer dertiende. Zaterdag in Hulsberg werd Martin Overdevest twee, we derom achter Nijboer. Op het moeilijke en glibberige par cours liep de jonge Overdevest door een stuurfout een achter stand op, waarna hij zich op de tweede plaats toelegde, die hij dan ook behaalde. Piet Over devest werd vijftiende bij de liefhebbers en veteranen. De amateurs hadden het nog moeilijker op het omgeploegde parcours. De gehele Neder landse top was aanwezig, als mede enkele buitenlandse fa vorieten. Hierdoor kwam Rei nier Hoogkamer -achter win naar Reinier Groenendaal- niet verder dan een dertiende en John Kuyvenhoven niet verder dan een zestiende plaats. 'EN Met opvallend gemak is LSG geslaagd de snelschaaktitel voor erkerbteams te prolongeren. Naaste concur- can het was natuurlijk Philidor, dat dit jaar ate Pri sleutelgevecht met 5,5-2,5 verloor. In ijzengelagere groepen eindigden Noordwijk, egcn tfe 3 en Noordwijk 3 op de eerste ranse fcts. de La) Ie WitJtrijd om de snelschaaktitel voor club- is van de LSB trok opnieuw veel deel- n van fcrs. Zesendertig viertallen bonden in rachtige— vier klassen met elkaar de strijd aan. In de A-poule, een mengeling van KNSB- en LSB-teams, ging de strijd als altijd tussen LSG en Philidor. Nu niet het aantal bord- punten, maar het aantal matchpunten be slissend was voor de eindrangschikking was eigenlijk alleen het onderlinge duel tussen de twee Leidse schaakgrootmachten van be lang. De strijd werd met 5,5-2,5 in het voor deel van LSG beslist. Vooral Joan Baart en Leon Konings speelden hier een belangrijke rol met dubbele overwinningen op Maarten Etmans en Ad van der Berg. Wim Heems kerk en Joop Piket speelden tegen elkaar gelijk, terwijl Hans Kuyf Wiebe Wiebes met 1,5-0,5 terugwees. LSG maakte verder geen misstap en werd daardoor voor de tweede achtereenvolgende keer kampioen. Opval lend in deze groep was de totale afgang van het tweede KNSB-team van LSG, dat met slechts één matchpunt ver achter bleef op de LSB-teams. Topscorer in deze groep werd Hans Kuyf met 14,5 uit 16. Eindstand l.LSG 16; 2.Philidor 14; 3.Philidor 2 11; 4.Voorschoten 8; 5.Lisse, LSB-bestuur en Katwijk 6; 8.Alphen 4; 9.LSG 2 1. De spanning in de B-poule was veel groter. De strijd werd hier pas in de slotronden, toen LSG 3, Noord wijk. Philidor 3 en Leiderdorp elkaar ontmoetten, be slist. Noordwijk, dat alleen van Leiderdorp verloor werd hier eerste De tweede positie was voor LSG 3. Topscorer was Leendert Pols (LSG) met 13.5 uit 16. en Katwijk 2 3; 9.Voorschoten 2 2. Lisse 3 en LSG 4 waren in de C-poule oppermachtig. Lisse won het onderlinge duel en trok daardoor aan het langste eind- Ook hier kwam de topscorer uit het team. dat op de tweede plaats eindigde Joop Bakker met 13,§ punt. Eindstand 1.Lisse 3 16; 2.LSG 4 14; 3.Noordwijk 2 11; 4.Philidor 4 9. Noordwijk 3 bleek in de D-poule het beste tegen de spanning opgewassen te zijn. Niet minder dan vijf viertallen waren hier, bijna aan elkaar gewaagd. Noordwijk kwam met veertien matchpunten duide lijk het minst geschonden uit de strijd. Kuilenburg werd hier met 14.5 punt topscorer. Eindstand 1 Noordwijk 3 14; 2.Leithen 2 12; 3.Alp hen 3. LSG 5 en Rijnsburg 10. Jubileum jeugdzaal- voetbaltoernooi Lugdunum LEIDEN De Groenoord- hallen vormen vrijdag het decor voor het tiende jeugd- zaalvoetbaltoernooi van de vereniging Lugdunum. Ruim zeshonderd voetballer tjes zullen aan dit jubileum- toernooi deelnemen. Het toernooi, dat vorig jaar door zo'n vijfduizend mensen werd bezocht, begint vrijdag om tien uur en zal 's middags rond een uur of vijf worden besloten met de prijsuitreiking die wordt verzorgd door de heren Ad Dusée (voorzitter van de KNVB afdeling Lei den) en Phil Verstraaten (voorzitter van Lugdunum). Noordwijk en SJC helpen Boven Volta NOORDWIJK Noordwijk 4n SJC spelen op oudjaars dag (woensdag) voor de der de keer een benefietwed strijd ten bate van de actie 'Noordwijk helpt Boven Volta'. Het duel begint om twee uur en wordt gespeeld op het Noordwijkterrein aan de Duinwetering. Tot nu toe is het Noordwijk niet gelukt de zondagderde klasser te verslaan. In 1978 won SJC met 1-0 en vorig jaar was er' opnieuw winst voor de Sint Jeroens Club: 4-3. Wint SJC woensdag weer d.an mag de vereniging de wisseltrofee voorgoed behouden. itgesli trste sU tTERWOUDE Wibo eveld heeft gisteren de an Echt«tcross van Meerburg op naam gebracht. Deze in- ationaal bekende af- idsloper wist de 10 kilo- ?n Nelwtr in 31 minuten en 19 se- n Sjaionïen af te leggen. De deel- Westlancters van verschillende at en 0sca^kverenigingen waren foorne. s* Lelieveld sterk verte- ivoordigd. sterkste Meerburger kwam ook ruim 5 minuten na eveld binnen in een tijd 36.40. Karin v.d. Berg leg- |e 10 kilometer bij de da- categorie veteranen wegsleep te. De 5 kilometer afstand werd het snelst gelopen door B. Kerkvliet. M. van Schie was de snelste dame en J. van "Strien won bij de veteranen. A. Verhagen kwam in een tijd van 17.15 als eerste Meerbur ger binnen. Bij de A-, B-, C-, D-, E- en F-junioren waren dit respectievelijk R. Rozeman, P. Vriesekoop, B. van Klaveren. T. Boting, H. van Wijngaard en N. Zwetsloot. Aan de Meer- als snelste af. terwijl Piet burg Kerstcross namen ruim Zeil de eerste prijs in de 400 lopers deel. A. de L r (BergPEN Alleen de heren 3gj d (Hisalis en de dames van mèulei|en en Alecto kwamen weekeinde in actie. De Ise ploeg was met twee het meest succesvol. i-Prlja (i i) 40i'9r1 dis startte in de vierde jie met een 3-1 overwin- op HLC. Na een gelijkop- de eerste helft werd de met een 1-1 stand bereikt een strafbal van HLC en strafcorner van Lex van Na de pauze draaide Hi js (1e a#een stuk beter dan zijn te- |R-Sl,kl tander en bevestigde dat iaatt%PWee verzilverde strafcor- van wederom Lex van 3-1. In zijn tweede partij y Williarr 2.60 27 rio 2108, a (13). m): 1. - 1.23.9 foto: w 4.10, n): 1. 12). 10 m): j 3.18.9 irt. Toll B7°d Did (mei 23.1, 2. isc|d( ievde 1. Nat 2.45.3 tart: Rol i): 1. F 1.19.7; 0 3.10, i (2e Sandr 58.311, 2. Sp oor Hisalis met 1-0 van twijk. Na al in de eerste lut op achterstand geko te zijn, was een overwicht e resterende 39 minuten voldoende om langszij te tweede klasse boekte len eerst een 10-2 zege op ion met Mieke Gronheid en Sandra Royaards als topsco rers. In de volgende wedstrijd werd met 6-0 over Aeolus heen gewalst. Na een 4-0 rust stand warén wederom Sandra Royaards en Mieke Gronheid degenen metde meeste tref fers. Alecto deelde met Nieuwkoop de punten: 1-1. Pas na de rust opende Marie-Yvonne van Waesberghe in deze matige wedstrijd de score. In de laat ste minuut verspeelde het be tere Alecto toch nog de zege door Nieuwkoop langszij te la ten komen. Daarna verloor Alecto met 7-2 van Spirit. In de eerste helft bleef Alecto via een treffer van Manja Bosch lang in de pas, maar na rust liepen de Rotterdamsen snel van 2-1 naar 7-1 uit, daarna scoorde Marie-Yvonne van Waesberghe nog eenmaal voor Alecto. phense Schaakclub houdt jerkampentoernooi *HEN AAN DEN RIJN De Alphense Schaakclub houdt zaterdag voor de zevende keer in successie het lijkse vierkampentoernooi. Plaats van handeling is de e zaal van de Opstandingskerk aan de Prinses Marijke- if at. Het schaaktoernooi begint om half tien. eordt gespeeld in vier categorieën: KNSB, promotieklasse en te en tweede klasse onderbond. Het speeltempo bedraagt een per persoon per partij. Aan het ASC vierkampentoernooi ■n honderd schakers deelnemen. BASKETBAL LEIDEN Dat het in de eredivisie debuterende team van Parker Leiden een vijf de positie op de ranglijst in neemt mag op het eerste ge zicht uiterst verdienstelijk worden genoemd. Toch is er na de opzienbarende compe titiestart veel van de grote verrassing verdwenen. Im mers, de sensationele winst op Rotterdam Zuid is inmid dels verbleekt door nederla gen tegen Stars, Blue Stars en een dubbel onnodig ver lies tegen een incompleet BOB. Zaterdag werd een nieuwe paragraaf geschre ven in het verhaal over een prima start en een matig vervolg. Er is geen wonder gebeurd nu men in Den Bosch met 54-44 van Raak verloor, het was echter al weer niet nodig. Coach Rob de Vries heeft de laatste weken te veel moeite om zijn ploeg in het rechte spoor te houden. Er moet aan worden getwijfeld of de oor spronkelijke overtuiging van het complete team, veel geven en zo ver mogelijk zien te ko men, nog wel stand houdt. Men doet nog steeds zijn uiter ste best. maar het is niet meer zo dat de gezelligheid, waar die voorkomt, daarbij als mee genomen wordt beschouwd. Die gezelligheid blijkt voorwaarde te zijn geworden. Tegen Raak keek men in de negende minuut tegen een 16- 4 achterstand aan. Dat er bij rust (30-25) van een sterke te rugkomst sprake was ver mocht het team niet te inspire ren, men schijnt gewoon aar dig te willen basketballen, on afhankelijk van de stand. Na een 44-36 achterstand in de tweede helft was men vijf mi nuten voor tijd weer helemaal bij (44-42) om alle kansen ver volgens definitief te vergooien gezien het 54-44 eindresultaat. IN FINALE BLITZTOERNOOI BASKETBAL VOORSCHOTEN De tamelijk voorspelbare win naar van het 12dc Kersttoernooi van Blitz werd Parker Leiden. Maar de organisatie had een prima gok gedaan door het Brusselse Royal Anderlecht naar de Vliethorst te halen. Deze ploeg zorgde op beide toernooidagen voor het grootste spektakel. Op tweede kerstdag werd Donar uit de finale ge houden (77-75), waardoor een lichtelijk vervelende ontmoeting Donar-Parker (de zoveelste met een ze kere winnaar) werd voorkomen. Zaterdag werd door Anderlecht ook flinke tegenstand geboden aan Parker. De laatstgenoemde ploeg haalde zich onno dige problemen op de hals en kon met de 95-92 zege niet echt tevreden zijn. Temeer daar men een weer galoze Steve Puidokas in de gelederen had, die met name scorend zijn beste prestatie sinds zijn komst naar Leiden liet zien. Ondanks het sportieve succes van het toernooi, getuige ook de publieke belangstelling van zo'n vijftienhonderd man op "Zeker met zo belangrijke individua listen is het de vraag of dat ooit zo zal zijn, maar het biedt Steve Puidokas (hier op archief) was in de Voorschotense finalewedstrijd tussen Par ker en Anderlecht niet te stuiten. beide dagen, moeten enige vraagtekens worden geplaatst bij een aantal facetten. Zo bleek de organisatie zelf ach teraf vele, doch onvoldoende maatregelen genomen te heb ben om menige niet-betalende toeschouwer buiten te houden. Zulks zal een volgend toernooi toch minder gemoedelijk laten verlopen. En dat is dan toch voornamelijk te wijten aan een deel van het publiek. Ook bleek het vertrouwen in de waarde van een ploeg als Monceau misplaatst en was de medewerking van de basket- balbond, gezien het aanwijzen van behoorlijke maar ook in capabele scheidsrechters, on der de maat. Zoals gezegd was Anderlecht de smaakmaker van een on danks deze feiten geslaagd toernooi. In die ploeg, die qua teamverband nog veel van de inbreng van de gelouterde coach Guy Vandenbroek moet opsteken, stonden spelers als Ken Smith, Johnny Peters, Etienne Geerts, Fred Lynn, maar vooral Alan Cunning ham (ex-Harlem-Globetrotter en aan die naam verplicht om de dunkwedstrijd duidelijk te winnen) garant voor aantrek kelijke acties. Het was alle maal niet af en bij een ploeg aantrekkelijk schouwspel. En dat is iets wat men een beetje mist bij Frisol maar zeker bij een steeds meer met coach Van Gent overhoop liggend Donar. De Groningse ploeg won de wedstrijd om de derde en vierde plaats dan wel met 73-61, maar gaat ongetwij feld nog zorgelijke tijden tege moet. Zoals ook Punch, dat met 89-105 tegen Monceau ten onder ging in de verliezersfi nale. donkere tijden tegmoet lijkt te gaan. Parker was de grootste publiektrekker bij het evenement in Voorscho ten. Probleemloos rolde men Monceau op en ken de ook geen echte proble men met Frisol. In de fi nale beging men echter toch teveel fouten om al van een onmiskenbare topploeg te spreken. Ie mand die juist in de finale tegen Anderlecht geen krimp gaf en met veertig punten een persoonlijk re cord voor zijn verblijf in Nederland aantekende was Steve Puidokas, in

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11