floliday Inn neen uin geruisloos in it tropische gebruik Voor- schotense ontevreden verenigingen over traagheid functionele ïfeervol kerstconcert oor Gewestelijk Orkest commissie BEL NU 05206-1945 eze week in de bioscopen UWE IMPULSEN GEVEN ^PERDURE AANWINST MOET HOTELBEZOEK NIEl Een kerstvakantie vol activiteiten een tweede tennispark. De commissie voor sport en rek- reatie' heeft het zo druk gehad met het zwembad en het kunstgrasveld. Reeds in febru ari heeft het bestuur het rap port van de heer Kortman over de „Optimalisering van het tennispark" toegezonden aan deze commissie, maar tot nu toe is zij wegens drukke werkzaamheden (zie boven) nog niet aan behandeling toe gekomen. Hoop doet leven". Tot zover een boze secretares se, die inmiddels steun heeft gekregen van haar echtgenoot, het raadslid Van Gogh, die wethouder Marselis danig on der druk zette om nu eens spoedig die zaak af te werken. De commissie 'voor sport en rekreatie heeft inderdaad vele vergaderingen besteed aan het zwembad en bij de opening bleek dat ook niet alle partijen tevreden waren. Zo moest de Stichting Gezondheidszorg met de rheumapatiënten uit wijken naar Leidschendam omdat de commissie verzuim de de eisen van die groep zwemmers goed na te trekken. De begeleiding bij de stichting van het zwembad leek opti maal, maar was weinig prak tisch. Eerst nu komt er enige orde in de openingsuren, al hoewel nog steeds het school zwemmen niet mogelijk is voor alle scholen. Kort voor de opening van het zwembad kregen de scholen te horen dat met uitzondering van de twee verplichte leerja ren voor zwemonderricht de overige klassen 40,per jaar per leerling zouden moe ten betalen. Dat overviel de scholen en enige oudercomités maakten bezwaar, waardoor thans overdag het zwembad enige uren totaal leeg is. Een goede voorlichting van de kant van de commissie heeft ook volgens de raadsleden ont broken. In de praktijk blijkt dat een raadslid eenvoudiger te bena deren is dan een lid van de funktionele commissie, waar door vele verenigingen hun ongenoegen kenbaar maken aan een raadslid, die dan wel zorgt dat de problemen via een commissie waarin alleen raadsleden zitting hebben worden aangekaart. Tijdens de vorige raadsperiode werden de funktionele com missies (ni^t politiek gekozen burge rs en raadsleden) inge steld. Deze raad verminderde het aantal van dergelijke com missies, omdat in de vorige pe riode gebleken was dat achter het praktisch functioneren een vraagteken geplaatst kan wor den. De sportverenigingen be hielden hun funktionele com missie omdat deze „gevoed" werd door een aktieve sport raad. De sportraad werkt thans minder intensief en dat is duidelijk merkbaar. Volgens de sportverenigingen is er nauwelijks een beleid bij de funktionele commissie. De verenigingen met de grootste mond en de meeste invloed komen het eerst aan bod. In ieder geval is er één vereni ging buitengewoon tevreden over de funktionele commissie en dat- is de hockeyyereniging. Hun kunstgrasveld zorgt voor zomer- en winterwedstrijden. De volkstuinders zijn minder tevreden. Zij stonden hun tui nen af voor de kunstgrasbaan en kregen alleen mooie toezeg gingen van de funktionele commissie. Thans heeft de ge meenteraad ingegrepen en misschien komen de tuinders nu op het tracé van de Rijks weg 11, welke voorlopig op de lange baan van uitvoering is* geschoven. Voor een betaalbare kampeer- of bungalow vakantie. Vraag gratis i n format ie. vakantieverblijf De Leemkule Hattem Antwoordnummer 12 8000 VD Hattem. bungalows-caravans-tenten ^Q|0 LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 DECEMBER .1980 PAGINA 5 De tennishal in aanbouw. 7.02 Msljfsleider Max Worms op een van de galerijen boven het Holidome. whirlpool, bowlingbanen, squash, racketball en tennis, maar kunnen bij het zwembad ook terecht voor een schoonheidsbehandeling of massage. „We zijn verplicht onze concurrentie positie te verbeteren. We willen de potentiële klanten meer bieden dan we hadden.-We moeten immers op-- boksen tegen concurrerende luxe-ho tels in Den Haag, Scheveningen en Amsterdam. En wat hebben we in Leiden te bieden?. De musea zijn er dan wel, maai; de zakenman kan hier niet zo plezierig uitgaan als in Sche veningen en Amsterdam. Tot op he den hadden wij met ons Holiday Inn veel te wéinig voor de gasten. Bij slecht weer was het voor de gasten helemaal rampzalig. Nu komt daar verandering in. Als de klant nu eens. niet zo graag wil gaan stappen, maar rustig wil relaxen, dan kiest hij voor ons hotel". Holiday Inn wil met de tropische tuin meer gasten trekken. Dat is vol gens bedrijfsleider Worms beslist noodzakelijk. Het bezettingspercenta ge van het Leidse motel is onvol doende. Volgens hem zijn de opmer kingen als zou er in Leiden plaats zijn voor een tweede hotel, gebaseerd op ondeskundigheid. De komst van een tweede groot hotel zou het faillis sement van beide betekenen. De heer Worms wil inspelen op het gereedko men van de Schiphollijn. Er is inmid dels een directe telefoonlijn met de aankomsthal in de luchthaven en als straks de treinverbinding tot stand is gebracht wil men met eigen busjes de gasten van en naar het NS-station rij- Holidome De tropische tuin is aangelegd in het voormalige binnenterrein van het motel, tussen de in een hoefijzervorm opgetrokken bebouwing in. Op dak hoogte heeft men de lichtdoorlatende overkapping aangebracht. In het hart van de tuin is een grote vijver met waterval aangelegd; de duizenden Het kerstconcert van K O, in de Stadsgehoorzaal, omvatte de ering van de Vier Jaargetijden en het Jia van Vivaldi door het Gewestelijk Or- j. Medewerking verleenden ^het Toon- ijstkoor Leiden, de violiste Vera Beths, de aan Ma ja Schermerhorn en de alt Garo- |van Hemert. zij het verstrekken van de inhoudsverkla- jd'Je gedichten waren de door hun beeldende t nog steeds boeiende Vier Jaargetijden détail te volgen. De uitvoering onder lei van David Porcelijn was uiterst respecta- i zijn consequent doordachte strakheid en imiek. De hoge tempi deden de talloze es wervelend snelklinken, daarmee de -djiische perfectie waarmee het orkest musi- voluit demonstrerend. De lage tempi len soms extreem laag genoemen, wat zoals t Allegro non jnolto van „De Zomer", een lend en ook wel komisch effect had. De fel Jindeerde accenten in het eerste en vierde gT- die in het laatste vond ik met hun lange plagen een originele vondst - kwamen, ge- dj vanuit de expressieve normen van de Ba- Slals te sterk op mij over. Dit gold ook voor 1 (aantal legati, die, breed genomen zoals in „De Herfst", de Italiaanse luchtigheid misten. Wat dat betreft trof de bescheiden maar tege lijk uiterst expressieve toon van Vera Beths die beter. Het samenspel klonk, desondanks, door gaans uitstekend, mede omdat de soliste haar toon gaandeweg aan die van het orkest aanpas te. In het Gloria in D klinkt dezelfde levenslust die Vivaldi typeert door. Toonkunstkoordiri gent Hans v.d. Toorn beeldende die in globale lijnen uit en liet daarmee scherp klinkende dé tails weg. In het samenspel resulteerde deze aanpak in een passend gedragen klank, als af zonderlijke partij neigde het koor nogal eens naar het onduidelijke over. De twee solistes zongen hun moeilijk geschre ven partij (met bijvoorbeeld een extreem ver schil in toonhoogte), helder en zeer verzorgd. Caroline van Hemert voegde daar nog een zeer karaktervol timbre aan toe. De uitvoering in zijn geheel bezat een geva rieerde expressie dan tegenwoordig bij barok muziek gebruikelijk is, maar tegelijkertijd een losheid die Vivaldi alle recht aandeed. Van der Toorn leidde met dezelfde soepelheid de sa menzang met de zaal waarmee een zeer sfeer volle avond werd besloten. DIRK VOOREN DEN De komende 1 tdagen staat de bios- u tbezoeker geen premiè- 2. te wachten. Wel hebben •ri theaters in Leiden en d hen volop publieksfilms ™Jhuis gehaald van een gemiddelde kwaliteit. allend is het aantal nce-fiction films dat efhs rouleert. Het Lido/S- op complex heeft geen a fstelling op oudejaarsa- jr d, evenals Eurocinema ii Alphen. Het Greenway- iter in Voorschoten is op ste Kerstdag gesloten verder ®j)0 I The empire stri- back (a.l.) Het vervolg het kassucces Starwars is ieuw een superb aangekle- kinderfilm geworden. Res- wordt vooral afgedwon- door de perfecte effecten, eede week) LIDO II Aristocats (a.l.) Voortreffelijke tekenfilm uit de Disney-studios. (reprise, eerste week) LIDO III The blues bro thers (a.l.) Doldwaze musical, vol actie van regisseur John Landis (maker van Kentucky fried movie en National Lam poon Animal House). Een su per-slapstickfilm. (zevende week^ STUDIO Stardust (a.l.) Egotripper Woody Allen zorgt weer voor een uitstekende film, boordevol humor, (twee de week) LUXOR Flying high (a.l.) Een schitterende parodie op de rampenfilms, vervaardigd door het drietal van. 'Ken tucky fried movie'. Een ge bundeld vuurwerk van sick- jokes en korte grappen, (twee de week) CAMERA Life of Brian (12) Het Monty Python circus in een doldwaze rolprent over het leven van Jezus Christus, (reprise, derde week). REX Zwoele zomerfeesten (16). Pornofilm. EUROCINEMA I en II (Alp hen) The final count down (a.l.) Een tocht met het vlieg- dekschip USS Nimitz terug in de tijd. (tweede week) EUROCINEMA III (Alphen) Platvoet aan de Nijl (a.l.) Budd Spencer als krachtige politie-inspecteur op speur tocht in Egypte, (derde week) EUROCINEMA IV (Alphen) Xanadu (a.l.) Olivia New ton John en het Electric Light Orchestra in haar nieuwste rolprent, (tweede week). GREENWAV (Voorschoten) Can't stop the music (a.l.) en Kramer versus Kramer (12). COM onze verslaggever) j)EN De tropische tuin van |1 Holiday Inn wordt morgen ier enig officieel vertoon in ge il genomen. De tuin, die de jh Holidome draagt, maakt Ihet Leidse hotel een voor Ne- ^ndse begrippen unieke ac- modatie. Op 2500 vierkante is voor een totaal bedrag Izeker anderhalf miljoen gul- leen pleisterplek ingericht, die luit indrukwekkend is. In een jropische atmosfeer, temidden I weelderige flora kunnen de lgasten thans in alle rust de jjetgolf banen gebruiken, (fle-board spelen, tafcltennis- schaken met een reusachtig of wat drinken aan de bar, rijl de kinderen zich vermaken re peuterhoek. De officiële ope- fcvan Holidome zal plaatsvin- i februari. Enkele weken la- .1 dan ook de nieuwe tennis- geopend worden. Het "Holidome is aangelegd uitslui tend voor de hotelgasten van Holiday Inn. Voor niet overnachtende bezoe kers blijft de tropische tuin met voor meer dan honderdduizend gulden aan veelal exotische planten, absoluut gesloten. Bedrijfsleider Max Worms (38): „Oorspronkelijk wilden we ie dereen tot deze nieuwe accommoda tie toelaten. Maar we zijn van dat idee afgestapt. Nu kan men er alleen in als men hier slaapt. We doen dit om onze hotelfunctie te versterken. De verhuur van de 200 hotelkamers is onze belangrijkste bronvan in komsten. Onze bezetting is echter aan de lage kant. We hopen met uit breiding van onze voorzieningen aantrekkelijker te worden voor po tentiële klanten en onze kamerbezet ting een stevige impuls te geven". Het uitbreiden van de service aan de hotelgasten gaat nog verder. De gas ten van Holiday Inn kunnen straks niet alleen gebruik maken van de tropische tuin, sauna, zwembad met planten, grastapijt en grindpaden zor gen voor een idyllische aanblik. Ruim driehonderd meter is uitge trokken voof een fiks uit de kluiten gewassen terras, dat ook ter beschik king staat van de bezoekers van de nieuwe tennishal. Op dit terras zal het horeca-gedeelte van het motel zich in de toekomst vooral afspelen. Het restaurant aan de voorzijde, wordt alleen voor lunches en diners geopend. Het faillissement van betonfabriek Vandervliet Wernink heeft de ople vering van zowel het Holidome als de nieuwe sporthal sterk vertraagd. Oorspronkelijk zouden beide uitbrei dingen in oktober van dit jaar wor den geopend. De oplevering van de tennishal staat nu gepland voor de eerste week van maart van het vol gende jaar. Deze hal, waarin worden ondergebracht drie tennisbanen, drie squashbanen en een racketball-baan alsmede kleedruimte voor de sport ers, heeft straks 1,2 miljoen gulden gekost. VOORSCHOTEN De funktionele commissie voor sport en rekreatie functio neert niet op de juiste wijze. Dat is de mening van enige Voorschotense sportvereni gingen. De commissie be staat uit niet politiek geko zen burgers en raadsleden onder voorzitterschap van de wethouder L. Marselis en doet het voorbereidende werk indien er aanvragen om hulp of adviezen komen vanuit de sportverenigingen e.d. De commissie geeft een advies aan burgemeester en wethouders en eerst daarna wordt de commissie voor welzijn en onderwijs inge schakeld voor een advies aan het college van burge meester en wethouders. In de praktijk worden alle di- rekt gerichte verzoeken en aanvragen aan de gemeente raad gegeven aan de funktio nele commissie. Volgens plan moeten die aanvragen dan binnen enige maanden terug komen bij de gemeenteraad, maar daaraan ontbreekt het thans nog al eens. Zo liggen er aanvragen 'van de atletiekve reniging „Avanti" over de om bouw van het voormalige in- struktiebad tot turnhal en ook van de tennisvereniging „Fo- rescate" over een eventuele nieuwe hal. De secretaresse van de tennisvereniging schrijft in haar jaarverslag: „Nog steeds zijn er geen gun stige berichten te geven over Laatste premiekoopwoning Zeeburg II opgeleverd Burgemeester Winkel van Noordwijkerhout overhandigde gis termiddag de sleutel van de honderdste premiekoopwoning in de tweede fase van het plan Zeeburg II. Hiermee is, wat de premiekoopwoningen betreft, de tweede fase afgesloten. De Kopersvereniging Zeeburg meende dat er aan dit heugelijke feit een feestelijk tintje gegeven moest worden. Zeker omdat er rond de bouw nogal eens wat negatieve zaken naar voren zijn gekomen. De familie Vleeshouwer die de woning betrekt, werd in de bloemen gezet. Ook hoofduitvoerder G. van Haren van aannemer Nelissen werd geloofd. Voorts liet de vereni ging weten zeer tevreden te zijn over de (herstelde) contacten met de gemeente. „Het uitblijven van de subsidieaanvraag voor de premiekoopwoningen is niet te wijten aan traagheid van de gemeente maar het zit op andere punten vast", zo liet men weten. Wethouder Heemskerk gaat 7 januari praten met vertegenwoordigers van het ministerie van Volkshuisvesting over deze zaak. Drie bijzondere leerstoelen aan Universiteit LEIDEN Het Leids uni- versiteitsfonds heeft drie bijzondere hoogleraren be noemd aan de Rijksuniversi teit Leiden voor de periode van 1 januari 1981 tot 1 janu ari 1986. Dr. H. F. M. Crombag (45) te Oegstgeest, hoofd bureau on derzoek van onderwijs van de Rijksuniversiteit te Leiden, wordt bijzónder hoogleraar bij de faculteit der rechtsweten schappen om onderwijs te ge ven in de rechtspsychologie. Dr. H. J. van der Kaay (51) te Heemstede, wetenschappelijk hoofdmedewerker van het la boratorium voor parasitologie van de Rijksuniversiteit te Leiden en. het instituut voor tropische geneeskunde, gaat als bijzonder hoogleraar bij de faculteit der geneeskunde on derwijs geven in de leer wereldgezondheidszorg. De leerstoel was vacant sinds 1 september 1970. Dr. E. W. Vogel (41) te Leiden, wetenschappelijk hoofdmede werker van het laboratorium voor stralengenetica en chemi sche mutagenese van de rijks universiteit te Leiden, wordt bijzonder hoogleraar bij de fa culteit der geneeskunde voor onderwijs in de genetische toxicologie. OEGSTGEEST De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest houdt gedurende de kerstvakantie weer een aan tal activiteiten. Maandag 29 december worden twee films vertoond in de grote zaal van het Gemcentecentrurp aan de Lijtweg. Om half twee begint er een tekenfilm voor kinderen tussen 5 en 9 jaar. De tweede voorstelling om half vier is speciaal voor kinderen van 10 tot en met 16 jaar. Zij kunnen kijken naar een tekenfilm Kuifje. In het nieuwe jaar staat een sneeuwspeurtocht op het programma, of, wanneer het weer niet meewerkt, een groot spel. Kinderen tussen zes en zestien jaar kunnen hieraan mee doen. Voor deelname aan elke door de stichting georganiseerde activiteit moet 1.50 gulden betaald worden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5