AZC„lachende derde" na overwinning op no/ Ritmeester Ie Danaïden ijk en Alecto op dreef ergroot [oorsprong IpQRTTRIBUINIE ï-festijn rolletjes' Tweepee en Strike-kwintet blijven stevig aan kop LEIDSE COURANT MAANDAG 22 DECEMBER 1980 PAGINA 21 LEIDEN De waterpoloteams kwamen dit weekeinde voor het laatst voor de jaarwisseling in actie. Voor veel trainers het mo ment voor bezinning met de mogelijkheid in de winterstop de puntjes op de i te zetten. In de hoofdklasse is AZC/Microlife de trotse lijstaanvoerder. De Alphenaren wonnen met 8-3 van VZC/Ritmeester. De Zijl/LGB blijft goed volgen. De Leidenaren maakten in Arnhem tegen Neptunus geen fout 6-8. LZ 1886 moet met een beduidend mindere plaats genoegen nemen. LZ verloor het gevecht om de middenmoot tegen Het Y met 5-6. In de tweede klasse klopte Katwijk (9-8) hekkesluiter Ijssel- meer. In de derde klasse lijkt Vivax op promotie af te steve nen. De lijstaanvoerder won met 8-0 van streekgenoot Donk. DKD leed in Rijswijk een 8-6 nederlaag tegen RZV. De vrouwen van de Zijl/LGB speelden knap gelijk tegen ESCA 6-6 De Zijl/LGB kan terugkijken op een geslaagde eerste competi tiehelft. Met uitzondering van de 3-3 draw tegen Polar Bears hebben de Leidenaren degelijk gespeeld. De ploeg van Rob Schouten staat één punt achter ZIAN/Vitesse en HZC/De Rob ben. iets wat zelfs optimisten niet hedden verwacht. Trainer Rob Schouten „Na ons slechte spel in de bekerfinale had iedereen verwacht dat we op hetzelfde niveau als vorig jaar zouden eindigen. Gelukkig is dat anders uitgepakt. Ik zeg niet dat ik optimaal tevreden ben. In Ede, bijvoorbeeld hadden,we nooit een punt mogen laten liggen". Zeker tevreden was Rob Schouten over de belangrijke wedstrijd tegen Arnhem. Behalve een schoonheidsfoutje in de tweede pe riode. de drietanders kwamen van 4-2 terug tot 4-4, leverden zijn spelers goed werk af. Het zware spel van Neptunus brengt menig hoofdklasser in het ondiepe Arnhemse bad in moeilijkheden. Bo vendien heeft de Arnhemse ploeg met drie spelers ouder dan 35 jaar, enorm veel routine in huis. De Leidenaren wisten hun kwali teiten echter voldoende te etaleren, hetgeen tot uitdrukking kwam in de uiteindelijke 6-8 overwinning. Setstanden 2-2; 4-4; 4-7; 6-8. Doelpuntenmakers Martin Vree burg (driemaal), Alex van Belkum (tweemaal), Stan van Belkum. Albert en Jacob Spijker. AZC is als „lachende derde" uit het laatste actieve waterpolo- weekeinde gekomen. Zelf wonnen de Alphenaren met 8-3 van VZC/Ritmeester, terwijl concurrenten ZIAN en HZC De Robben onderling de punten deelden. AZC kent nu een voorsprong van twee punten op beide teams. Een onverwachte situatie, zeker als even wordt teruggeblikt op de seizoensopening in bekervorm. In dat bekertoernooi werd bijvoorbeeld tweemaal van ZIAN verlo ren, vooral omdat AZC in die wedstrijden weigerde man-meer- situaties uit te buiten. Coach Arie Domburg; „In de voorbereiding hebben die situaties te weinig aandacht gekregen. Zelf dacht ik dat dat onderdeel bij een pleog als AZC wel goed zat. Toen bleek dat dat niet het geval was, zijn we hard aan het werk ge gaan. Met resultaat. Als schoolvoorbeeld van dat „resultaat" kan de wedstrijd tegen VZC dienen. Vijf van de zes man-meer-situaties werden benut. Voorts steunt AZC natuurlijk op een uitstekende laatste man: Alex Boegschoten stopte tegen VZC onder meer een strafworp. AZC kende de gehele partij een voorsprong. Na 1-0 in de eerste periode liepen de EC-finalisten uit naar 5-2 in het derde part. De gelijk waterpolo leverde vervolgens een 8-3 overwinning op. Tony Buunk scoorde driemaal, Ruud de Hey en Eric Noordegraaf tweemaal en Ed van Es completeerde het geheel van acht. LZ '86 heeft door de nederlaag tegen het Y ook de Amsterdamse ploeg voorrang moeten verlenen waar het om de aardige mid- denmootposities gaat. Na het goede hoofdklasse-debuut van vo rig jaar is het dit seizoen allemaal wat minder met de tweede Leidse hoofdklasser. Hoewel de Leidenaars op papier met Wilco van der Zeeuw en Parlevliet een sterkere basis hebben gekre gen, hangt LZ nu onderaan de middenmoot. Ook coach Gijs van der Leden vindt de prestaties teleurstellend. „Nu moet ik wel zeggen dat Het Y en Neptunus dit jaar sterker zijn geworden, maar toch. We spelen zelf beduidend minder dan vorig seizoen. Dat blijft een feit." Ook het sterke wapen van het eerste seizoen, de snelle tegenaanval, komt er in deze jaargang nauwelijks uit. Van der Leden: ,,We hebben daar ook minder op getraind. Tij dens de winterstop zullen we daar dus meer tijd aan gaan beste den." In de wedstrijd tegen Het Y bleek overigens ook dat het LZ aan kracht ontbrak. Tot in de derde periode konden de Leidenaars een telkens weer opgelopen achterstand nog nivelleren, maar een negatieve marge van twee treffers bleek vervolgens toch te veel. Al verkleinde Fried Elzinga die achterstand een halve mi nuut voor tijd nog tot 5-6. Voor LZ'86 scoorden Jan de Graaf en Elzinga (2x) en Bram van der Leden. Tweedeklasser Katwijk richt zich op de tweede helft van de com petitie. Nu LZ-man Wim van Zijl de trainingen gaat verzorgen, hoopt men dat de periode van slechte resultaten nu achter de rug is. Ook tegen hekkesluiter Yselmeer maakten de Katwijkers het zich onnodig moeilijk. Tweemaal werd een haast beslissende voorsprong verspeeld (bij 5-2 en 8-6). Uiteindelijk moest topsco rer Dick van Leeuwen er in de laatste seconden aan te pas ko men om de winnende goal op het bord te krijgen: 9-8. Door de 8-0 zege van Vivax tegen Donk zijn de Oegstgeestena- ren lijstaanvoerder. Reden vor coach Frits Welling de tweede helft van de competitie met optimisme tegemoet te zien „De nummers twee tot en met vijf krijgen wij allemaal thuis. Ik hoop toch dat we het niet op de confrontatie tegen WIK hoeven laten aankomen". In ieder geval hebben de Oegstgeestenaren met hun twee punten voorsprong op Wassenaar de beste papieren. Alleen het doelsaldo van WIK is momenteel gunstiger. Tegen Donk had Vivax het eigenlijk niet moeilijk. De 8-0 eind stand was al in de derde periode bereikt. Te veel individuele ac ties stond een grotere marge in de weg. Doelpuntenmakers Je roen Plasmeyer (driemaal), Ruud Wormgeer (tweemaal), Leo On derwater, Jaco van Winkel en Marcel Rompes. DKD had het in Rijswijk tegen RZV erg moeilijk. Gedurende de gehele wedstrijd keken de Leiderdorpers tegen een achterstand aan, uiteindelijk werd het 6-8 voor RZV. DKD heeft de Rijswijkse ploeg nu in de middenmoot voor moeten laten gaan. De Leider- dorpse ploeg speelde deze eerste helft te wisselvallig om recht te hebben op een hogere klassering. Stestand 2-1; 4-2; 6-4; 8-6. Harry van Hoven scoorde driemaal. Voor RZV was Roelse met vijf doelpunten topscorer. lend was de volle winst, die rode lantaarndrager Skydivers behaalde op Sam-sam. De 'hoogvliegers' kwamen door deze zege weer een beetje bij de mensen. BBL vijfmans donderdag: Rabbits LOI 3-1, Ons Genoegen - Tigers 0-4, Wanninkhof Lions 1-3, Bruine Boon - Minstreels 4-0. BBLZW vijfmans woensdag: Tijgers Strike-kwintet 1 -3. Scarabee 2 - Pin- trotters 2-2, Skydivers - Sam-sam 4- 1. Tweepee 15-50 2. Tigers 16-45 3. Lions 15-44 4. Rabbits 15-34 5. LOI 15-27 6. Bruine Boon 14-26 7. Minstreels 13-22 8. Ons Genoegen 14-17 9. Wanninkhof 15-15 BBLZW Vijfmans woensdag: 1. Strike-kwintet 15-51 2. Pintrotters 15-42 3. Tijgers 15-23,5 4. Scarabee 2 15-23 5. Sam-sam 15-20,5 6» Skydivers 15-20 LEIDEN Lions en Tigers wisselen stuivertje als het gaat om de tweede plaats van de donderdag vijfmans competitie in Holiday Inn. De 'leeuwen' wonnen welis waar met 3-1 van Wannink hof, maar Tigers maakte er 4-0 van met Ons Genoegen als opponent en kweekte zo het verschil van één punt ten nadele van het zuster- team. De koppositie van Tweepee bleef zelfs tijdens de rustavond van de leider volkomen on aangetast. Tweepee heeft nog steeds 50 punten tegen Lions en Tigers 45 en 44. Bij Hans 'Menken won Strike-kwintet gemakkelijk van Tijgers met 3-1. Ook hier blijft het verschil met nummer twee fors. Opval- tonen de aanvoer- van de winnende elf hun trofeëen, >erd op de NKS sport- if. S ■N Zowel Noordwijk ecto waren dit weekein- dreef in de zaalhockey- etitie. Evenals Noord- on Alecto twee wed- Alecto leverde die •tie tegen Evergreen (4- Pollux (5-4). Noordwijk >eg HDS (4-1) en Pollux Overwinningen waren ik voor de dames van jjwijk, gewonnen werd lUdito (4-1)en Ring Pass De Fore8cate-dames wat minder op succes- Uit twee duels werd een punt gehaald. Alecto, dat zonder wiselspe- lers aantrad, versloeg na een gelijkopgaande partij, rust stand 2-2, Evergreen met 4-3. Doelpuntenmakers voor de Leiderdorpers waren Michiel Kruidenier en Boudewijn de Looij. De tweede zege behaal de Alecto op Pollux: 5-4. De Leiderdorpers startten goed en namen een 3-0 voorsprong bij rust. In de tweede helft raakte Alecto door het ontbreken van wiselspelers vermoeid en was Pollux in staat dichterbij te ko nten. Maar Alecto liet de winst niet meer lopen. Hier scoorden Marco Koeken en Robbert Kruidenier voor de Leiderdorp- se ploeg. Noordwijk won in dezelfde derde klasse gemakkelijk van HDS: 4-1. Fred Beuk en Ralf Wisbrun scoorden ieder twee maal. Daarna trad ook Noord wijk aan tegen Pollux en ver sloeg dat team met 5-3. Ook deze zege van Noordwijk is de hele wedstrijd niet in gevaar geweest. Ralf Wisbrun en Fred Beuk zorgden wederom voor alfe doelpunten. Noordwijk won zijn eerste wedstrijd tegen Hudito regel matig met 4-1. Doelpunten kwamen van de stick van Loki Faassen (2). Alexandra van Kan en Brigit van Kimmenade. Tegen Ring Pass startte Noordwijk wat ongeconcen treerd en stond binnen twee minuten met 2-0 achter. Ma rian Tit (2) en Alexandra van Kun zorgden ervoor dat er na veertig minuten toch nog een 3-2 overwinning uit de bus kwam. Forescate begon slecht en verloor met 6-1 van Groen Geel. Evelien Kimman scoorde in de eerste helft de enige Voorschotense treffer. De tweede partij leverde Foresca te een 3-3 gelijkspel tegen Ring Pass op. Voor rust hield Evelien Kimman de partijen in evenwicht en in de tweede helft werkten Els du Buvrie en Karin Wassink een 3-1 achter stand weg. ste i lwee| In het duel tegen Pams, een van de le k^e ploegen ui* de overgangsklasse C, klei® Pernix duidelijk op de goede weg te Met 10—10 gelijke spel betekende het nedep oun* voor de Leidse debutant. De Da- sloeg wederom een aanval af op haar oeg (positie in de overgangsklasse A. BEP lerdemet 1110 verslagen. Fides Pacta Me er tegen Terheijden driftig op los >nm en blijft aan kop in 1B. Op vier punten ►fllo ijd door Zuiderkwartier dat van Het Zui- ond i8) verloor. De Algemene en TOP blij- in kop in de tweede klasse. beet Karei Verschoor was na afloop van Per- I t Jams een tevreden man. Waar eigenlijk ük-jd op had durven hopen was gebeurd. Jj "'had een punt gepakt van de ploeg die vTjsizoen nog in de hoofdklasse opereerde. k" bok de manier waarop verheugde Ver- i erl »Vooral mentaal is de ploeg gegroeid. staP ze te9en Rust Roest de klaP maar nau- nis tl verwerken toen de voorsprong verloren jL ju bleven ze de hele wedstrijd knokken. k 3en het minder ging". Door diepe dalen Y Jernix zeker. Al in de beginfase van het 15- ifaar'n Pernix domineerde, maar te weinig 'Waardoor Pernix een 31 voorsprong vo<{en b'J rust slechts met 75 leidde. Na dajinuten in de tweede helft was als gevolg fcee strafworpen ook deze voorsprong rdwenen. Pernix stond onder hevige itgeen ook wel veroorzaakt werd door frequent balverlies in de aanval. Een j^^Jtfschot van Kees Brokaar, in de zeven- minuut, doorbrak de impasse: 67. maakte wel weer snel gelijk maar deze j'Tjwerd even snel beantwoord door Kees pus. De snelle doelpuntenwisseling, zes 'knulP 'n zeven minuten, had tot resultaat dat ■nuten voor tijd een 1010 stand op het 0 aeif0rd verscheen Die ongewijzigd bleef nil Pernix in haar zenuwen vergat rustig de uit te spelen. Voor de tien treffers te- Kees Hortensius (4), Kees Brokaar (2), Breedveld 2Jet Boter en Agnes de !s ongeslagen en met een grotere ng is De Danaïden door de vijfde ron- 'de microkorfbalcompetitie gekomen. Al it de Leidse ploeg tegen BEP moest aan had KVS naaste concurrent Asko twee afhandig gemaakt. Al snel bleek dat ^"Voornamelijk dreef op het nog altijd zeer w e schot van Ad Plas. Hoewel degelijk aan ve>t,in9 0e,efld door Hans van der Leek nja <^e de veteraan nog viermaal. Ook al 1 zieL trachtte de Purmerendse ploeg het tempo te vertragen, onder de aanvallende Impulsen van Hennie Deveilee en Cees Christiaanse bleef De Danaiden jagen om de 1—4 achterstand goed te maken. Het werd 4—4 en op slag van rust 66. Toen het er echt op aankwam en De Da naïden na rust alle organisatie dreigde te verlie zen lag het zwaartepunt bij het dameskwartet. Eerst forceerde Jeanet Smits behendig een strafworp (76) en na een kwartier was het Yvonne Kamerling, die na superieur afvangwerk onder de korf te hebben verricht even zelf d« aanval opzocht en schitterend 97 scoorde Hoewel Bea Schrama de marge opvoerde tot 107 kwam De Danaïden in de slotfase toch even in moeilijkheden door zwak op balbezit spelen. Echter zonder ernstige gevolgen: 11 10. Overige doelpunten: Cees Christiaanse (3), Hennie Devilee (2), Hans van der Leek (2), Trudy Nap, Eric Peters. De inspiratie was er weer bij Fides Pacta in het duel tegen Terheijden. Na tien minuten was het al 70 en een monstero verwinning leek in de maak. De concentratie verdween echter en pas nadat Terheijden via een 103 ruststand terugkwam naar 105 schrok de ploeg van coach Jan Hensen wakker. Met gedegen aanvalsspel werd Terheijden toen alsnog op grote afstand gezet: 188. Wim en Henny Piket, elk zesmaal. Diet Rijsbergen (2), Nico Pikaar (2), Yvonne Versteden en Dick On- derwater scoorden. Verder achterop raakte Zuiderkwartier dat met 98 van medeachtervolger Het Zuiden verloor. In een door Het Zuiden hoog gehouden tempo ging het voor rust gelijk op. Om en om scorend bereikten de ploegen een 4—4 ruststand. Na de pauze nam Zuiderkwartier door treffers van Toos van Dam, Dirk Jan de Kreek en invaller Rob de Hertog een 47 voorsprong. Na 57 volgde echter binnen twee minuten nog twee Rotterdamse treffers waardoor de marge verlo ren ging. In de slotfase maakte een „nood schot" een einde aan de laatste Leidse illusie: 98. Dirk Jan de Kreek (3), Toos en Joep van Oam en Rens Henze maakten de overige doel punten. Door een 8—11 zege op concurrent Merwic be hield Ons Eiland de aansluiting met de kop van de ranglijst. Een in de eerste helft opgelopen 41 achterstand werd na de pauze omgezet in een voorsprong doordat Ons Eiland beter met de kansen omsprong. Huib Hasselbach (4), Wim Nijenhuis (3), Barrie van Duyn, Yvonne van der Steen, Patrick Ver ra en Jan van Kalkeren scoorden. Door het vertragende spel van Swift kon TOP niet het hoge tempo halen waarin de Sassen- Het eerste gedeel- "|"3d« twaalfde NKS sport- i/venf bleek dit weekeinde in loordhal weer bijzon- In te slaan. De NKS af- Leiden verzorgt dit nieuw een prima pro- s voor de Leidse voet- d in de leeftijd van t twaalf jaar, verdeeld ee weekeinden, waar- t eerste nu is afge- 4>emooi verliep ook dit [JSKs^oor het eerst zonder de t ku renigingen uit de afde- wen Haag - op rolletjes. ogramma, bestaande uit derdelen trefbal, hinder- n, estafette, zaalhandbal ilvoetbal, werd beide da- ipt volgens schema afge- met de volgende poule- p'iier ars °P zaterdag: Alphen- ys E2, SJC E2 (hoogste oeylnl 0re), QOCOS E2, Alph. E3 en E4 en VVSB E6. indag: DOSR El, Alph. E1, Teylingen E1, Fore- E1, Docos E1 en VVSB Fors op de huid gezeten door een verdediger van BEP waagt Cees Christiaanse van De Danaïden een doorloopbal. helmse ploeg zo gevaarlijk is. Toen TOP bij rust eenmaal een 46 voorsprong had, capituleerde de verdediging te snel om alsnog te kunnen doordrukken. Eindstand werd 88 dankzij tref fers van Harald Simmelink (3), Wilma Kuhn, Ine ke Westerbeek, Hans Oudshoorn, Anne van der Zaag en Bert Staal. Hoewel tempoversnellingen De Algemene nog wel eens verrasten had de Leidse ploeg vrij wei nig moeite met Blauw Wit '51. Na een kwartier bedroeg het verschil al vier punten, 5—1, en die marge bleef het gehele duel door wel overeind. De score liep op tot 1611 waarvoor verant woordelijk waren Ruud en Wim van Vliet, bei den viermaal, Truus van Vliet (2), Janny en Wim van Iterson, beiden tweemaal, Mieke van der Berg en Henneke Redel. Na de 1412 nederlaag tegen DVS'69 is Cres cendo definitief teruggezakt naar de midden moot. Crescendo speelde een goede wedstrijd, ging voortdurend aan de leiding (ruststand 6) maar redde het in de slotfase niet toen de scheidsrechter bevangen werd door de dreiging van het publiek: 1412. Doelpunten: Louis Kok (4), Wilfred Cornelisse (3), Wim Barendse (3). Marlies Brouwer en Joke Geijer. Met twee tempoversnellingen kreeg Fluks me dekoploper NIO op de knieën. Voor rust liepen, de Noordwijkers van 22 snel weg naar 27 (rust 37) en in de tweede helft werd het gat nog eens vergroot tot 5—12. Eindstand 912 door treffers van Kees Imthorn (3), Aad van Drongelen (3), Corrie Schelvis (2), Ditte van der Meulen, Gea Sljpkes, Jan Verloop en Peter van der Berg. Hoewel Fiks pas na een kwartier greep op Valto kreeg was de ruststand van 34 al in het voor deel van de Oegstgeestenaren. Met soepel spel werd Valto daarna ver teruggedrongen; pas in de slotfase konden de Naaldwijkers wat terug doen: 57. Doelpunten Robert van der Kraan (2), Reinetta Anholts, Agda Nonhebel, Aad Knetsch Dirk Jan Elzenga en Jeroen Huizing. Te moeten spelen met twee invallers noopte KNS tot een voorzichtige aanpak. Verrassen- derwijze had het hooggeplaatste Olympiaan hier geen antwoord op en via een 21 ruststand kon de Oegstgeester ploeg een 56 zege boe ken. Invalster Monique Slingerland (2), Heieen van der Nat, Erica Velders, René Kooien en Fred van Dijke scoorden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 21