'rouwen Leiden blijven voor drempel staan 'rotters ionen outine Derde "dubbel" Martin Overdevest Kersttoernooi Blitz steeds grootser van opzet luiter VSC maakt einde in zegereeks LUSV Rinie Kuyf plaatst zich voor Nederlands kampioenschap INNEN BOEKEN SIMPELE MONSTEROVERWINNING OP BOB Wybo Lelieveld wint halve marathon PORTTRIBUIME LEIDSE COURANT MAANDAG 22 DECEMBER1980 PAGINA 19 BEIJERLAND De vrouwen arker Leiden hadden een on- nde vrees voor BOB. Juist op foment dat de Oud-Beijer- nummer twee van de rang elf ernstig wankelde werd er Leiden zeer klungelig met de fn omgesprongen. Met als ge- Jat BOB tot vlak voor het eind de kleinst mogelijke marge |e leiding bleef en vervolgens yeg mocht lopen naar de 60- inst. Het team van Rob de jkent een flink aantal speel- jmet een behoorlijke eredivi- varing. Juist zij raakten op uciale moment de kluts kwijt als achtergrond de Weten- nog nooit van BOB te heb- bewonnen. Als er ooit een goede kans op succes was ge weest, was die er nu. Immers, BOB was door blessures niet compleet, miste nogal wat lengte in de ploeg, en zag, afgezien van een korte pe riode in de eerste helft, geen kans te imponeren. De revanche-moge lijkheid voor de Leidse vrouwen is er vanavond al als om 20.30 uur in de Vijf Meihal de return wordt ge speeld. Na een 2-5 voorsprong moest Leiden zeer duidelijk afhaken. Met namé verdedigend bleek men overdonderd door de snelheid van de BOB-guards met in de hoofdrol Ria van der Meijs. Toen men weer enigszins in het rechte spoor raakte en ook het gevaar van de nog altijd technisch vaardige en makkelijk schietende Carla de Liefde on derkende was al een aanzienlijke achter stand ontstaan: 16-7. Met Els Vijfvinkel voor Hanneke Vreeburg en Ria *de Wit voor de wat uit vorm geraakte Lucy Groot huis werd vervolgens de achtervolging in-: gezet. Mede doordat BOB zichzelf wat voorbij rende had dat na 22-13 resultaat. Het inside aanspelen van Marijke Klos, die weer een hoofdrol vervulde, had vaak suc ces. En zo gauw BOB zich daar wat al te duidelijk op instelde, schoten bijvoorbeeld Ria de Wit en Els Vijfvinkel van afstand. Dichterbij dan 26-23 kwam men voorals nog niet. temeer omdat wisselen van ver dedigingstactiek (onder meer een triangle- and-two) niet voor echte verbetering zorg de. Na 26-32 bij rust vond men snel aanslui ting (32-30), maar zag na 40-38 in de vijf de minuut een zone-verdediging bij voor baat mislukken door een serie breaks van BOB: 44-38. Halverwege de tweede rond gang was men weer terug (44-43) en be gon de BOB-organisatie aan alle kanten te rammelen. Zoals reeds gemeld werd hier van niet geprofiteerd, ook al kwam er zes minuten lang steeds opnieuw de kans om een èén-punts-achterstand in een vooral psychologisch belangrijke voorsprong om te buigen. Het simpelweg inleveren van de bal door uitermate zwakke inside-passes en het missen van reeksen schoten en een simpele lay-up gaf BOB nieuwe moed. Zo dat het uiteindelijk van 52-51 kon demar reren naar 58-53: In de laatste twee minu ten ontbrak de ware overtuiging om terug te komen, zodat men bij het eindsignaal op een 60-55 stand terecht kwaad was op zichzelf. Coach Rob de Vries reageerde ta melijk rustig met de hem nauwelijks pas sende, tenzij cynisch op te vatten opmer king: „Wat zal ik me druk maken, ze schij nen het voor hun plezier te doen." Parker dubbelt BOB Het blijft onmogelijk een ontmoeting tus sen BOB en Parker als een normale wed strijd te beschouwen. Nu Nederlands top scorer Wim Benschop na een ruzie binnen de vereniging is opgestapt en Eric van Solm (inderdaad een broer van Leiden's Paul van Solm) is teruggekeerd is er ei genlijk bar weinig veranderd. Bij BOB zie je nog steeds leuke acties, van Eric van Solm tegenover zijn broer bijvoorbeeld, of van Wayne McCullough, een grappige dribbelaar met een bij vlagen schitterend schot. En ook een guard als Peter Hey- koop laat zich niet echt afbluffen door ie mand als Mitchell Plaat. Maar daarmee hoort BOB nog allerminst in de eredivisie thuis. In de wedstrijd ging Leiden er ken nelijk van uit dat het twee maal zo veel moest scoren als BOB. In de hol-en-draaf- partij was dat streven bij rust net niet be reikt: 35-69. Maar nadat BOB zelfs even wat van de achterstand afknabbelde moest het. vooral door toedoen van Sid Bruinsma, de gretige 'reboundkoning' en topscorer van de avond, weer ver terug. Bruinsma scoorde het honderdste punt met een fraaie achterwaartse dunk. Het einde voor een vermoeid BOB kwam bij 68-137. Coach Hennie Blom (Han Wallaart was voor Europacup-scouting in Turkije bij Efes Pilsen) was in een vrolijke bui erg te vreden over zichzelf: „Er zullen weinig coaches bestaan die acht spelers in het veld brengen die allemaal tien punten of meer scoren." LEJO BUCK Scores. BOB: Eric van Solm 19. We2enaar 5. Van Zetten 2, Weber 4. Heykoop 8. McCullough 22. Re- mona 8. Leiden: Strong 12, Parker 20, Mitch Plaat 16. Chris Plaat 16. Bruinsma 26. Paul van Solm 13. Kruidhof 24. Kip 10. smart wist DostJ Het behoort tot de dat de Trot- ploeg ale BV Gronin- verslaan op routine, j jaar als zwakke Ier in de eredivisie aan- de BVG is er niet eter- geworden. Toch lever- in, gezien de mogelijk- met alechts zes spe rt. en sterke prestatie in de r inleihal. st inl ig tq) Trotters, dat snel een jjf enlprong nam, kwam niet e pari In gevaar. Groningen If wel licht terugkomen, onde'voorat door een voor de r wi lustig scorende Peter m) iniet echt aanhaken. Na lraJ 48-42 ruststand bouwden rai .Jotters, met een sterke rol .'inn/ialinn' Crir Dt unn astiaf» ■0; /jongeling' Eric Paul van 2-oen, aan een ruimere 1; isa In de laatste vijf minuten echter de foutenlast te 1 ''en kon Groningen, dat in Ier Veen en Boekhout zijn had, door strafwor- verschil beperken. Van punten bleven er ne- 94-85. Topscorers, c Kop 18, Moerer 14, s 13, Van Weeren }VG: Boekhout 21, Van ten 18. I de rayon-afdelingen de rstop is ingetreden is het Jijk geworden een be- overzicht van de ran glijsten te krijgen. In de eerste klasse gaat het Utrechtse Mid land aan de leiding. MSV uit Noordwijk had de koppositie gedeeld als het niet op een pa pieren nederlaag (wegens het onreglementair laten meespe len van een junior) was getrac- teerd. De ploeg blijft echter volop in de race voor het kam pioenschap, evenals het debu terende Leiderdorp. Willen de Leiderdorpers kansrijk blijven, dan moeten zij in het vervolg van de competitie echter nala ten dure en onnodige misstap pen te maken. Voor het Leidse Luba moet er een ware omme keer komen wil men van de troosteloze laatsteplaats weg komen. I. Midland 11-20 2. MSV 11-18 3. Snel/Racing 10-16 4. Leiderdorp 11- 18 5. OSG 10-12 6. AMVJ R'dam 11- 10 7. Binnenland 11-10 8. DAS 11-10 9. Red Star» 11-6 10. Juventus 11-6 II. Lakers 11-4 12. Luba 11-2. In de tweede klasse heeft Blitz koploper Silverto^n Lions uit Schoonhoven kort geleden bij na aan de eerste nederlaag ge holpen. Nu dat niet gelukt is blijkt het voor de Voorschoten- se ploeg pure noodzaak om constanter te gaan presteren Leiden Trotters kende geen echte problemen om BV Groningen de baas te blijven. Hier omzeilt Tony Lamping de verdediging van een uiblinker bij BVG, Van der Veen. teneinde te kunnen promove- naamste doel. Gezien de op ren. Er zijn immers nogal wat mars van de laatste weken teams die erg weinig verliezen, moet er meer in zitten. Een Voor BVO uit Alphen aan de goede plaats in de midden- Rijn was handhaven het voor- moot lijkt reëel. 1. Silvertown Lions 9-18 2. Green Ea gles 10-18 3. Blitz en Zoebas 11-16 5. Dunckers 11-14 6. Springers 10-12 7. Argus 11-12 8. BVO 11-8 9. Dragons 10-6 10. Gymnova 10-4 11. ASV '68 10-2 12. Crackerjacks 12-2. LEIDEN Nadat nieuweling Martin Overdevest van Swift al twee weken echter elkaar twee veldritten in één week einde won, is hem dit ook dóze week gelukt. Zowel in Almelo als in Boxtel was hij de concurrentie te snel af. Amateur John Kuyvenhoven deed in Almelo ook nog een duit in het zakje met zijn vier de plaats. Martin Overdevest reed in Al melo vanaf de eerste ronde aan de leiding, en die stond hij geen moment meer af. Lang zaam bouwde hij aan een voorsprong, die op de streep uiteindelijk een minuut be droeg. Achter Overdevest ein- WIELRENNEN digde, zoals men dat zou kun nen zeggen, de Nederlandse selectie: Nijboer, Dekker en Hendriks. En dat deze renners nu al weken achter elkaar moeten toezien hoe de jonge Overdevest vóór hen eindigt, zegt genoeg over zijn kwalitei ten. In Boxtel ging het allemaal wat moeilijker omdat het hier een zeer zwaar parcours be trof. Met een kleinere voor sprong dan een dag eerder, maar wel groot genoeg, werd de winst weer binnen gehaald. Enigszins in de schaduw van de prestaties van Overdevest en Kuyvenhoven, want een vierde plaats bij de amateurs is niet gering, kwamen andere Swiftrenners ook tot resultaten die de moeite waard zijn. In Al melo werd Reinier Hoogkamer veertiende bij de amateurs, en Ton Overdevest vierentwintig ste. Veteraan Piet Overdevest werd zestiende in zijn rit. In Boxtel werd Hoogkamer der tiende in de cross die gewon nen werd door Reinier Groe- nendaal voor Frans Francissen en Kees van der Wereld. Piet Overdevest werd elfde, Jan Witteman uit Voorschoten veertiende bij de liefhebbers en veteranen. Gerard Looyen- stein van de Bollenstreek won daar. LEIDEN De Bataaf Wybo Lelieveld heeft bij de door AV Holland georganiseerde halve marathon aangetoond ook op de lange afstand goed uit de voeten te kunnen. Met 1.11.42 liet hij de ruim vierhonderd overige deelnemers achter zich. In de eindsprint klopte hij Hans Vrolijk en Dick van Santen die hem van begin af aan vergezelden. De halve marathon is geheel beheerst door het drietal Wybo Lelieveld (Bataven), Hans Vro lijk (Sparta) en Dick van San ten (PAC). Zij namen direct na de start in Leiden de kop. Op bescheiden afstand werden zij gevolgd door een groep van zes atleten. Hierin bevonden zich ook de Leidenaars Koos Verhoeven (Bataven), Henk van Leeuwen (Bataven) en Martien van der Hoorn (Hol land). Terwijl het leidende drie- tal intact bleef verbrokkelde deze groep achtervolgers ge leidelijk. Met de finish in zicht verhoogden de koplopers het tempo aanzienlijk. In de eind sprint bleek Wybo Lelieveld de snelste. Hans Vrolijk moest tenslotte twee seconden toe geven, terwijl Dick van Santen op zes seconden achterstand gezet werd. Onder de deelnemers bevond zich ook de gehandicapte at leet Andrè Moedia. Hii was dit jaar met één uur en veertig mi nuten ruim twintig minuten sneller dan de vorige keer. Eindstand l.Wybo Lelieveld (Bataven) 1.11.42; 2.Hans Vro lijk (Sparta) 1.11.44; 3.Dick van Santen (PAC) 1.11.48; 4.Vic Zonneveldt (NSL) 1.13.32; 5.Koos Verhoeven (Bataven) 1.13.32; 6.Henk van Leeuwen (Bataven) 1.13.45; 7.Henk van Bronswijk (Olympus '70) 1.14.05; 8.Rob Lagender (llion) 1.15.52; 9.Martlen van der Hoorn (Holland) 1.16.36; 10. Jan Schijff (Bataven) 1.16.44. fEE DAGEN EN SRNAT10NAAL SCHOTEN Dit jaar beleeft het Ble Kersttoernooi van Blitz haar editie. Wat eens begon als een 'paralleltoemoor in Haarlem, sterker dan ooit vertegenwoordigd. En het internatio nale cachet wordt gegeven door deelna- regionaal baakotbalgebeuron ia me van twee Belgische toppers. lam uitgegroeid naar Oen hoog ge leerd evenement. Dit jaar wat men lijk uit op een internationaal deel- bergveld en ia daar, al waren de plan- t Be'OQ ambitieuzer, zeer behoorlijk in ron<*8<L Do Nederlandse topploegen Liecfondanks de concurrentie van een erlar™"™1™- NLJJKE NEDERLAAG VOOR STUDENTEN Met een veld van zee ploegen ie het niet meer mogelijk het toernooi tot één dag te be perken. Vandaar dat er nu niet alleen op do gebruikelijke tweede kerstdag wordt gespoeld, maar ook op de zaterdag daar na. f Ondanks de beslist aantrekkelijke kerst schotel die de Voorschotense organisatie, onder leiding van Rob Knijnenburg, nu voorzet is het jammer dat men niet verder is gekomen met nog grootsere plannen. Mogelijk komt het daar volgend jaar wel van. Zo waren de onderhandelingen met een absolute Europese topformatie, Mac- cabi Tel Avlv, in een ver gevorderd stadi um en moest men uiteindelijk afhaken om dat Maccabl niet al te blij was met de data De vaderlandse inbreng komt van het dag of f 12.50 voor twee dagen. De toe- en niet voldoende zekerheid kon geven, overbekende Parker Leiden, het Dordtse schouwerscapaciteit is 2500. En ook met het Tsjechische Banik Ostrava Frisol, NN Donar uit Groningen en het tra- (visumproblemen), een Hongaarse ploeg, ditioneel deelnemende Delftse Punch ver- Poule A: Parker, Monceau en Frisol. Poule Antwerp en Standard Luik (competitie-ver- sterkt met een oude bekende, Rudy Jack- B: NN Donar, Anderlecht en Punch. Pro- plichtingen), Duitse ploegen (oefencam- son. Uit België komen Royal Anderlecht gramma. Tweede kerstdag: 10.30 Parker- pagne nationaal team) en Franse formaties- (met Corky Bell, Allen Cunningham en Ivo Frisol 11.45 NN Donar-Punch 13.00 Mon- (toernooi te Parijs) kon men net niet rond van Poppelen) en Monceau (gedragen ceau-Frisol 14.15 Punch-Anderlecht 15.30 komen. door de Amerikanen Batts en Richardson). Wat er nu wel rond is, is echter niet mis. De toegangsprijzen bedragen f 7.50 per Parker-Monceau 16.45 NN Donar-Ander- lecht. Zaterdag: 11.00 5de/6de plaats 13.00 3de/4de plaats 15.00 finale. I Het Haagse Ruiter 'I een einde gem aak- de zager eek» van De ploeg van John bleef 31 wedstrijden maar leed tegen mmer twee op de rang- n volstrekt kansloze an i nogal pijnlijke neder- LU8V gaat nu met Wer de tweede competi- i in. De Gemini dames i met 3-0 van Sarto, in timotiekiasse verloor t een punt aan Gemini 2. in de eerste set werd Ijk, dat LUSV (zonder ,S Klumper) het tegen Rui- irJhT C org moeilijk zou krij- i'JSlP8 aanval bleek niet bij 'te het hoge Haagse blok Weren, terwijl het blok en de veldverdediglng regel- VOLLEYBAL matig kansloos waren bij de harde aanvallen van Ruiter. Na de eerste set (9-15) gaf de tweede set eenzelfde beeld: een harde Haagse aanval voor treffelijk bediend door uitblin kende spelverdeler Ruud Kool- en, en een kansloos LUSV blok. Tevergeefs schakelden de studenten over op een 1-5, want ook de tweede set eindig de in 9-15. Toen In de derde set het blok iets meer vat kreeg op de Ruiter-aanvallen en vooral via de middenaanval regelmatig werd gescoord, boekte de Leidse ploeg de eni ge setwinst: 15-10. De vierde set was nog spannend tot 6-8 ën 6-10, maar de aanval atokte en de Haagse ploeg liep ineens door naar 10-15: 1-3; De Gemini dames sluiten de eerste competitiehelft onder aan de eerste divisie af. Tegen Sarto uit Tilburg was de veld verdediglng te zwak en de aan val niet krachtig genoeg om de in de derde set bemachtigde voorsprong van 4-10 vast te houden: 15-13, 15-3, 16-14. Gemini 2 beschikte tegen Do nar eindelijk over een coach en had er in Casper Brussée eentje, die het Donar spel door en door kent. Met een sterk blok en goed geplaatste servi ce werd Donar onder druk ge zet. De vijfde set kwam de Voorschotense ploeg na een 13-6 achterstand nog terug tot 13-10, maar Ron Groen beslis te de wedstrijd door sterk aan- valsspel: 15-6, 12-15, 15-5. 5- 15. 15-10. LUSV spelverdeler Willem Spierdijk slaagt er niet in het blok van Ruiter VSC te passeren. LEIDEN Het aantal successen van de ge broeders Kuyl blijft ge staag groeien. Dit keer is het Rinie Kuyf, die zich in de kijker heeft gespeeld. Hij plaatste zich voor het Nederlsndse kampioen schap en won samen met Henk van Maren de invi- tatiegroep bij het jubi- leumtoernooi van Voor schoten. Opmerkelijk bij dit toernooi was de come-back van Erik de Vries. Drie jeugdige spelers zullen in het komende Nederlandse kampioenschap hun debuut maken. Coen Stehouwer, Grooten en Rinie Kuyf lieten bij de voorrondes verrassend rou tiniers als Peter Scheeren, Jaap Vogel. Van Baarle en Pllester achter zich en ver schaften zich daarmee toegang tot de titelstrijd. Rinie Kuyf (Philidorj deelde In de B-groep de eerste plaats met Grooten (Eindhoven). Zij scoorden 5,5 uit 7. Ook in Voorschoten deelde Ri nie Kuyf de eerste plaats. Bij het toernooi ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Voorschoten kreeg hij de zege echter niet cadeau. Tegen Aad Huizer (Voorschoten) en Wim Heemskerk (LSG) kwam hij verloren te staan. Met Huizer deelde hij tenslotte toch nog het punt en Heemskerk werd zelfs tot overgave gedwongen. In de slotronde remiseerde hij snel met Henk van Maren (Phi lidor), waarmee hij de gedeelde eerste plaats veilig stelde. Eindstand 1. Kuyf en Van Ma ren 2; 3. Heemskerk en Huizer 1. Na zeker vijf jaar niet gespeeld te hebben maakt Erik de Vries, vroeger een van de grootste talenten van Nederland, de laatste tijd een opvallende ren tree In de schaakarena. Nog geen half jaar nadat hij zich als lid aanmeldde bi) Voorschoten won hij de eerste groep bij het jubileumtoernooi met een hon- derdprocentscore. Hij liet hier gerenommeerde spelers als Erik Bongers (Voorschoten), Dirk Sikkel (LSG) en Jan Bak ker (Noordwijk) achter zich. Winnaars overige groepen 2. Beijersbergen; 3. MünninghoF, 4. Van Vleuten; 5. Henseler; 6. Bert van Dijken; 7. Verhagen; 8. Jan Bey; 9. Westerduin; 10. Volten; 11. Bruins; 12. West- Lof.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19