AZ'67 ongeslagen winterstop in Liverpool weer aan de top Drie kandidaten voorperiodetitel Rond de kerst werkt de Post 'n beetje anders 22 SPORTTRIBUNE Eredivisie Eerste divisie ADVERTENTIE AGENDA dinsdag i va buitf der 1, nac loern bez( meei DEN HAAG Door de slechte weersomstandigheden koi drie wedstrijden in de eerste divisie geen doorgang vin VolendamVitesse, VVVTelstar en FC AmsterdamFoi werden afgelast. Voor de tweede periodetitel komen na ren nog drie clubs in aanmerking: Den Bosch, SVV en FC \j Haarlem dat het eerste tussenkampioenschap behaalde en| dus reeds voor de nacompetitie plaatste, voert weer de rai aan. Haarlem versloeg op eigen terrein FC Vlaardingen met 2^ SVV verprutste in Schiedam een uitstekende kans om zich I de nacompetitie te plaatsen. In de tweede minuut miste Kreftj strafschop. Tegenstander FC Den Bosch slaagde erin de op 00 te houden. Na SVVFC Den Bosch werden de s. op doping gecontroleerd. Het was de tweede keer in twee v dat bij een thuisduel van SVV een controle werd uitgevoerd De karakteristieken: HeraclesCambuur 12 (10). 44. Lalopua 10, 50. Pelt 11, 62. Verheijen 1—2. Scheidsrechter: Van Riel. Toesclv wers: 3500. Gele kaarteji: Lang Henkei (Heracles) en Kleefn (Cambuur). Haarlem—FC Vlaardingen 21 (00). 52. Kleton 10, 56. trovic 11, 82. Nijdam 21. Scheidsrechter: Boss. Toe: wers: 5000. Gele kaart: Lorié (Vlaardingen). De GraafschapSC Amersfoort 11 (10). 41. Kelderman 0, 52. Jan van Leijenhorst 11. Scheidsrechter: Folmer. Tc schouwers: 3000. Gele kaarten: Fokke van Leijenhorst en (beiden Amersfoort), Trentelman (De Graafschap). SVVDen Bosch 00. Scheidsrechter: Van Ettekoven. schouwers: 5000. Veendam—Eindhoven 22 (0—2). 16. Van Blijderveen Van der Vleut 0—2, 65. Metz 1—2, 77. Metz 2—2. Scheid ter: Broekman. Toeschouwers: 3300. Gele kaarten: Veneb< Roossien (beiden Veendam). HeerenveenHelmond Sport 21 (21). 1. Cramer 01! Smit 11, 54. Schutting 21. Scheidsrechter: Mittelmayer. schouwers: 4000. Neem dit overzichtje even over in uw eigen agenda. Da's makkelijk als u deze week iets op het postkantoor moet afhandelen, iets wilt versturen of post verwacht maandag kerstda9 2» kerstda9 LEIDSE COURANT MAANDAG 22 DECEMBER1980 PAGINA ExcelsiorSparla 1-2 PSVGroningen 5-0 NACDen Haag 1-0 WageningenAZ '67 1-2 Roda JC—PEC Zwolle 4-0 Go Ahead Eagle»NEC 3-1 FeyenoordTwente 1-0 Eredivisie 1. Schapendonk (MVV) 2. Welzl (AZ '67) 3. Nygaard (AZ '67) Nanninga (Roda JC) 5. Eriksen (Roda JC) 6. Tol (AZ '67) Kielt (Ajax) Hazelhekke (Wageningen) 9. Melis (Den Haag) McDonald (Wageningen) Houtman (Groningen) Raeven (Willem II) 13. Arnesen (Ajax) Postuma (PSV) Geels (Sparta) Van Veen (Utrecht) Eerste divisie 1. Engbersen (Fortuna S.) Nijgh (Heerenveen) Van der Meer (Telstar) Deykers (Vitesse) 5. Romijn (Den Bosch) Peltzer (Cambuur) Hutting (Fortuna S.) Nijdam (Haarlem) Hendriks (Haarlem) Metz (Veendam) Kurcinac (VVV) 12. Drost (DS 79) Evers (DS 79) Korte (Veendam) Janssen (VVV) Inhalen ZEIST De vijf wedstrijden uit het betaalde voetbal, die gisteren werden afgelast, zul len niet worden ingehaald voor het einde van de winter stop. Dat betekent dat FC Utrecht-Ajax, Willem ll-MVV, Amsterdam-Fortuna S., Vo- lendam-Vitesse en VVV-Tel- star niet voor 25 januari 1981 op het programma komen. Competitieleider Jan Huy- bregts heeft één eredivisie wedstrijd vastgesteld voor 18 januari, FC Groningen-FC Utrecht. Om de strijd om de tweede periodetitel in de eer ste divisie zo spoedig mogelijk te beslissen zijn twee eerder afgelaste wedstrijden voor eind januari vastgesteld. Op 21 ja nuari wordt gespeeld Cam- buur-VVV en op 25 januari Heerenveen-Den Bosch. Om deze laatste wedstrijd te kun nen laten spelen, moest Amersfoort-Heerenveen uit het programma van 25/1 worden gelicht. De juist ingevulde kolom van toto 51 ziet er als volgt uit: 2-1-1-2-1-1-3-3- 1-3-3-1 Het aantal deelnemers was 150.065. De totale inleg was 537.991,50. Het totale prijzenbedrag is 255.545,96 met een eerste prijs van 76.663,79. De juist ingevulde kolom van toto- gelijk ziet er als volgt uit: 4-7-8-26- 27. De toegevoegde wedstrijd is 5. Het aantal deelnemers was 17.864. De totale inleg was 65.304,00. Het totale prijzenbedrag is 31.019,40 met een eerste prijs van 12.194.79. ÜANO - tut» lictor I De winnende getallen van de Neder lotto zijn: 7-16-32-34-37-39. Dei 1- vegetallen zijn 24 en 27. Het aantel Ij 762.612. De totale inlet 3.242.362.50. Het totale prijzenb «|noj •- 1 540.122,19 met een eerste 'fl£ 673.616,71. [- De winnende getallen van de Westc lotto zijn: 3-6-8-32-33-40. Het r tal is 25. De uitslag van Spiel 3223214. nnende getallen van de Belg 1 lotto zijn: 4-5-6-7-25-26. Het rese^O" D tal is 35. rdat Hl ider op Supertrio (j had guden. lorden Het supertrio werd gisteren gelope rnorgf dens de derde koers op de baan vai |p|oen versum om de Briljant-prijs. De uitsl 8-6-4. De omzet was 258.651,00 grloop v totale uitkering is 1154.60. tduitse Capeb -te I, blun LONDEN Liverpool is weer terug aan de top van de Engelse league. De regerend lands kampioen won zaterdag in eigen huis met 1-0 van Wolverhampton Wanderers, terwijl Aston Villa verrassend met dezelfde cijfers werd verslagen door het laaggeplaatste Brighton. Liverpool heeft nu één punt voorsprong op Aston Villa en twee punten op Ipswich Town dat met 3-1 zegevierde bij Birmingham City. De ploeg van Arnold Mühren en Frans Thijs- sen heeft echter nog twee wedstrijden tegoed. Ipswich Town, midweeks verrast door Totten- ham Hotspurs (5-3), had een half uur lang erg veel moeite met Birmingham City. De openings treffer van Paul Mariner brak het verzet van de thuisclub en door John Wark en Alan Brazil lie pen de gasten weg tot 3-0. Pas in de slotfase van het duel scoorde Ainscow tegen. Liverpool had aan één doelpunt, na ruim een half uur door Ray Kennedy gescoord, voldoende voor de winSt op Wolverhampton Wanderers. Eén doelpunt besliste ook Brighton-Aston Villa. Geen club had dit seizoen op eigen veld slech tere resultaten bereikt dan Brighton en die ze kerheid was van invloed op het spel van Aston Villa. De bezoekers begonnen wat rustig aan, maar werden na een kwartier wakker geschud door het twaalfde doelpunt uit deze competitie van Mike Robinson voor Brighton. Aston Villa is daarna met overgave aan de achtervolging be gonnen, maar Brighton liet zich niet meer vatten en schreef twee dure punten bij op de lijst. België In de Belgische competitie werd het afgelopen weekeinde slechts één wedstrijd afgewerkt. FC Luik won op eigen terrein met 3-0 van Water schei. De formatie van trainer Cor Brom staat op de ranglijst vijftiende, FC Luik is een plaats opgeschoven en staat nu zeventiende. West-Duitsland Als enige amateurclub heeft Delmenhorst zich zaterdag geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de~Westduitse voetbalbeker. Del menhorst won de overgespeelde wedstrijd te gen Kickers Offenbach uit de tweede Bundesli- ga met 2-1. DEN HAAG Ook Wageningen is niet bij machte ge bleken de ongeslagen lijstaanvoerder AZ'67 een halt toe te roepen. Wageningen wekte in het begin van de tweede helft wel heel even de indruk voor een stunt te gaan zorgen, maar na de gelijkmaker van MacDo- nald stelde AZ'67 orde op zaken en kon, dankzij de winnende treffer van Tol, met onbesmet blazoen gaan overwinteren. Voor Welzl was de winterstop reeds ingegaan. Hij kon wegens een vorige week tijdens de training opgelopen blessure niet van de partij zijn, zodat de Alkmaarders opnieuw met de aanval Kist- Tol aantraden. In de eerste helft zocht AZ'67 zijn heil voornamelijk in verre schoten, waarmee Jonker, Metgod en Nygaard echter nauwelijks ontzag inboezem den. Verbeten vechtend pro beerde de thuisclub met lange passes de spitsen Hazelhekke en MacDonald in stelling te brengen. Hazelhekke was dan ook het dichtst bij de ope ningstreffer. Hij kwam slechts een neuslengte tekort om de voorzet van Van Vijfeyken langs doelman Treytel te kun nen koppen. Ondanks veelvuldig balbezit slaagde AZ'67 er pas vlak voor de rust in een voorsprong te nemen. Wageningen werd even uit zijn concentratie gehaald toen scheidsrechter Van Swie- tën een overtreding van Ho- venkamp onbestraft liet. Kist maakte handig van de gele genheid gebruik om Nygaard te lanceren, die zich deze kans niet liet ontgaan: 01. De hoop op een 'Wagenings wonder' keerde kort na de her vatting terug toen het opportu nisme van de thuisclub werd beloond met de gelijkmaker. Hendriks, die Nygaard weinig ruimte gunde, leidde de doel treffende actie op het midden veld in. De bijzonder actieve Hazelhekke zond vervolgens MacDonald de ruimte in, die langs de uitgelopen Treytel be heerst scoorde: 11. Toen AZ'67 daarna meer pres sie ging uitoefenen, stapelden de problemen voor de Wage- ningse defensie zich snel op. Nadat Kist tweemaal naast had geschoten en doelman Suvee enkele malen handelend had moeten optreden, zag Tol een kwartier voor het einde zijn kans schoon om een voorzet van Jonker via de lat in de win nende treffer om te zetten. De spanning bleef niettemin bewaard want AZ'67 moest in de slotfase nog wel degelijk öp zijn tellen passen tegen dit agressieve Wageningen. Scoreverloop: 43. Nygaard 01, 54. MacDonald 1—1, 75. Tol 1—2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 17.500. (Gele kaarten Van Vijfeyken (Wageningen) en Arntz (AZ'67). Wageningen: Suvee; Braam. Gardlen, Van der Ley, Tollenaar; Hendriks (Wegh), Van der Berg, Leushuis; Ha zelhekke, MacDonald, Van Vijfeyken. AZ'67: Treytel; Reijnders, Spelbos, Metgod. Hovenkamp; Peters. Arntz, Nygaard; Jonker, Kist, Tol. Excelsior Gebrek aan overtuiging heeft AZ'67 heeft ongeschonden de eerste helft van de competitie afgesloten maar dat heeft wel moeite gekost tegen Wageningen. De opluchting was dan ook groot toen Pier Tol een kwartier voor tijd jui chend op de knieeën kon vallen omdat hij de stand op 2-1 had gebracht. Leushuis is gedesillusio neerd. Excelsior de winst gekost in de derby tegen Sparta. Spits Dick Ernst creëerde wel kan sen, maar als het op afmaken aankwam, miste hij de juiste richting of stuitte hij op de uitstekende doelman For- mannoy. In de tweede helft schoot hij een keer tegen de lat. Joop van Daele was als centrum spits wel ijverig maar ook hij kon niet tot inspirerende da den komen. In de Spartaanse verdediging werden de hoofdrollen vertolkt door Van Gaal en de uitblin kende Dick Advocaat, die de zwoegende Ton Pattinama, voor het eerst na zijn schor sing weer van de partij, vrijwel uitschakelde. Het tweetal kreeg weinig steun van de hau tain spelende Renè van der Gijp, die later toch als matc hwinnaar van de (zware) gras mat stapte. Ruud Geels kreeg weinig kans bij het duo Van Vliet/Ridderhof. Toen zich ech ter in de 78e minuut een kans je aandiende, was hij ter plaat se. Geert Meijer begon, na bal verlies van Wasiman, op links aan een rush, zette voor en Geels kon scoren: 01. Excelsior ging nog feller in het offensief en het leek erop dat de wissel Van DaeleNijssen een gelijkspel zou opleveren. De invaller scoorde nadat hij de bal van Ernst had ontvan gen (11), gezien het spel- beeld op dat moment de juiste stand. Sparta greep door René van der Gijp, met nog luttele se conden te spelen, toch de volle winst. Hij schoot tegen Ver munt op en toen was het trapje met zijn linkervoet goed voor de ovërwinning (12). Sparta speelde zonder Wim Suurbier, die wegens griep verstek moest laten gaan. Scoreverloop: 78. Geels" 01, 85. Nijssen 11, 88. Van der Gijp 1—2. Scheidsrechter: Ram. Toeschouers: 5.000. Gele kaart derde voor Van Tig- gelen (Sparla). Exceltior: Vermunt; Wasiman, Ouwe hand. Van Vliet, Ridderhof; Van Tour, Struis, Pattinama (Rutjes); Ernst, Van Daele (Nijssen). Piasmans. Sparta: Formannoy; Jansen, Robin son (Andriessen), Advocaat, Van Gaal; Van Tiggelen, Tiktak, Van der Gijp; Stevens, Geels, Meijer. PSV Na twee keer gelijk te hebben gespeeld zonder doelpunten (reep. thuis tegen Sparta en uit tegen Excelsior) kwam PSV zaterdagavond op een uiterst zwaar eigen veld ein delijk weer eens ouderwets los. FC Groningen werd het slachtoffer van deze daden drang van de Eindhovense ploeg die aan een handvol uitstekende momenten vol doende had om 50 op het scorebord te brengen. Maar PSV zakte af en toe ook ontstellend ver weg. FC Gro ningen miste echter de kwali teit om daarvan te profiteren. Vooral nadat de thuisclub door Koster en Postuma aan een voorsprong van 20 was ge komen, werd er hopeloos ge knoeid. Na een korte opleving meteen na de hervatting, toen Poortvliet een knappe voorzet van Wildschut had verzilverd, viel PSV opnieuw terug. Daar om wisselde trainer Libregts zijn libero Willy van de Kerkhof voor Stevens. „Om een beetje rust achterin te krijgen. We le den erg veel balverlies en dan moet er wat gebeuren." Het paardemiddel hielp inder daad want Valke en Van der Kuijlen drukten het klassever- schil nog duidelijker uit. Adrie Koster, de vaak verguisde aan valler, speelde een van zijn beste wedstrijden. Hij nam het eerste doelpunt voor zijn reke ning en had een werkzaam aandeel in de overige treffers. De beste man van het veld was scheidsrechter Van der Laar die alles zag. Scoreverloop: 16. Koster '1—0, 21. Postuma 20, 50, Poortvliet 30. 84. Valke. 40. 87. Van der Kuijlen 5—0. Gele kaart voor Waalderboa (Groningen). PSV: Doesburg; Van Kraay, Willy van de Kerkhof (Stevens), Brandts, Wild schut; Pootvliet, Van der Kuijlen. Val ke; Koster, Postuma, Renè van de Kerkhof. Groningen: Tukker; Van Loon, Waal- derbos, Hiddink, boer; Van Dijk, Bloemberg (Ronald Koeman). Keu kens; Bakker, Houtman, Swanenburg (Dijkstra). Go Ahead Ondanks de overwinning met 31 op NEC blijft Go Ahead in de degradatiezorgen. De achterstand op de tegenstan der van zaterdagavond werd weliswaar teruggebracht tot een punt, maar daar staat te genover dat het spel van de Deventenaars in de tweede helft zo onmachtig was, dat voor de toekomst het ergste moet worden aevreesd. Go Ahead, dat weer de be schikking had over Schneider en De Graaf, miste in de twee de helft de vele kansen om de voorsprong van 20 verder uit te bouwen. Dat gebrek aan slagvaardigheid was de Eagles bijna opgebroken, want nadat Heisper voor 21 had ge zorgd, kwam de wankelmoedi ge Deventer ploeg enorm in de problemen. Niet alleen omdat de aanval het liet afweten maar ook doordat de verdediging faalde. De schade kon echter met kunst en vliegwerk worden beperkt tot een schot tegen de paal van verdediger Sije Vis ser. Op het moment dat de nood voor Go Ahead het hoogst was, kwam vijf minuten voor het einde onverwacht de redding door onvrijwillige me dewerking van Dries Visser. Hij kreeg een door Hullegie zwak ingeschoten bal verkeerd op de schoen en passeerde Schellekens: 31. - Scoreverloop: 8. Schneider (straf schop) 10, 30. Van Kooten 20, 69. Heisper 2—1, 85. Dries Visser (ei gen doel) 31. Scheidsrechter: Tho mas. Toeschouwers: 4500. Gele kaart De Groot (NEC). Go Ahead: Endeman (De Boer); Koopman, Schneider, Oude Wesse- link, Lodeweges; Woudsma, Hullegie, Kristiansen; De Graaf, Van Kooten, HEC: Scheliekens; Willemse, Mulderij, Dries Visser, Sije Visser; Van Zinnen. Hiddink. De Groot (Selbach), Lohman (Peter Hendriks); Heisper, Meijers. RodaJC De zege van Roda JC op NEC kreeg pas in de tweede helft gestalte. Roda wist voordien, ondanks een aantal kansen, slechts één keer te scoren. In de eerste helft behoedde de uitstekende doelman Bert van Geffen zijn club voor een gro tere achterstand door viermaal een doorgebroken Limburger het scoren te beletten. Slechts één keer was Van Geffen machteloos, na een combinatie tussen Ericsen en Nanninga, die scoorde. In de tweede helft moesten de toeschouwers twintig minuten wachten eer René Hofman zijn ploeg volko men in veiligheid kon brengen: 2—0. Acht minuten voor het einde bekroonde Hofman zijn uitste kende spel met een tweede doelpunt, weer na een solo vanaf eigen helft na een pass van Marijnissen. Twee minuten voor tijd pikte ook John Eric sen zijn doelpunt mee. Na een vrije trap van De Jong en een doorkopbal van Nanninga ver scheen hij alleen voor Van Gef fen. Scoreverloop: 33. Nannipga 1—0, 64. Hofman 20, 82. Hofman 30, 88. Ericsen 40. Scheidsrechter: Seve- rein. toeschouwers: 5.000. Gele kaar ten voor Ericsen (Roda), Riemens en v.d. Hengst (PEC). Roda JC: Jongbloed; De Wit, Degens. Tsinos, Hansen; De Jong, Marijnis sen, Nielsen; Hofman (Hendrix), Nan ninga, Ericsen. PEC: Van Geffen; Drost, Van Moorst, Israel, Steinvoort; Boys, Frandsen, Van der Hengst (Hendrlksen); Jans, Hoekstra. Riemens. Trevor Francis (rechts) vierde zaterdag een succesvolle rentree in het team van Not tingham Forest. Hij had een belangrijk aandeel in de overwinning van 3-1 op Sunder land.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 16